Citata #342 Filosofas A.Jokubaitis apie blogio gėrį

Kiekvienas, esantis politikoje, anksčiau ar vėliau supranta, kad dėl bendro gėrio galiu ryžtis blogiui

Delfi

… bėda ta, kad pasiryžus blogiui vėliau pamirštama, koks buvo tikslas…

(6 balsų, vidurkis: 2,83 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Kiekvienas esantis politikoje, anksčiau ar vėliau pamiršta, ko į ją atėjęs ir užsiima savais „reikaliukais“.
  Kas vieniems atrodo „geris“, kitam gali atrodyti visiškas absurdas ir atvirkščiai. Kiekvienam pagal savo sugedimo laipsnį…

 • Kaip žinia 1920 metais ir vėliau Lietuvos kariuonenėje kartas nuo karto kildavo maišto nuotaikos ir net sukilimai. Maištai būdavo malšinami žiauriai – organizatoriai suimami, sušaudomi. Kareivius maištui provokuodavo ir visokiausius revoliucinius atsišaukimus tarp karių platindavo tuo metu aktyviai veikusi, insiruota iš Rusijos LKP(b) su V.M.Kapsuku priešaky.
  Maištą kariuonenėje slpopinti yra gerai ar blogai?

  Šių dienų vaizdelis – Seimo opozija kaltina poziciją, kad ši priima įstaymus buldozeriniu principu (neįsiklausoma į mažumos nuomonę, kad ji visaip varžoma, kas be jokios abejonės yra blogis), tačiau jei opozicijos pasiūlymai yra blogis, velnio darbas (LEO.LT projektas, IAE uždarymo atidėjimas ir t.t.)?
  Kaip tada? Paaiškinkite gudruoliai kometatoriai filosofijos žinovai? Velniai kovoja su velniais?

  Visa ta paskaita knygų mugėje – beprasmė sofistika…

  • Ka tie politikai supranta apie blogi ir geri. Sedi prisivoge sau pilnas kisenes, vargse Lietuvos liaudis is bado mirsta. Zmones benamiais virsta. Kiekvienam politikui po Biblija ir melstis 3 kartus per para turi buti privaloma. Seimunai patirs Dievo rustybe, jeigu ir toliau taip elgsis.
   „Tėve, atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro“ (Lk 23, 34)

   • miela Inga, siūlyčiau atsargiau rinktis žodžius.

    • WU

     Artūrai, atleiskit jai, ji nežino, ką daro :))))

    • Komentaras pašalintas A.R.

     • miela Inga, gal jau laikas susirasti kitą vietą savo išpažintims ir psichoterapiniams seansams…

     • Komentaras pašalintas A.R.

 • gied

  Na, kiekvienas pinigų perskirstymo sprendimas yra kažkam blogis, kažkam (gal net daugumai) gėris. Tokių neišvengiamų pavyzdžių politikoje yra ir daugiau.
  Kalbėti apie tikslo pamiršimą bendrom frazėm neverta, nes nusirisime į tą pačia filosofiją. Geriau priminti konkrečius tikslo pamiršimus konkretiems žmonėms.

 • Cha Cha Cha, kaip švelniai perfrazuota sena makiaveliška tiesa: tikslas pateisina priemones…

  Spėkite, iš kur paimta ši frazė: „Iš laikino blogio, kurį mes esame dabar priversti daryti, kils nepajudinamo valdymo gėris, kuris atstatys teisingą liaudies būties mechanizmą, liberalizmo suluošintą. Rezultatas pateisina priemones.“ < užuomina – tai ne iš Hitlerio tekstų (nors turbūt ir juose galima rasti).

  Ir štai tokiom šviesiom mintim Lietuvėlės padangėje švaistosi žmogus, vadinantis save FILOSOFU. Kiek pamenu, „filosofija“ – tai reiškia kažką panašaus, tipo, „išminties meilė“, a ne?

  Na ką padarysi, kokie išminčiai, tokia ir civilizacija – sėjanti blogį ir kančias vardan Gėrio bei Tiesos. Puiku. Ką sėjame, tą ir pjauname. Taip šitai mirštančiai biblinei pseudokrikščioniškai civilizacijai ir reikia.

  Dievas didis ir jis žino ką daro.

 • gintaras.m

  Kadangi esame už bet kokios blogio ir gėrio priešpriešos ir matome abi puses, kaip nesiliaujantį ciklą, primenantį metų laikus, todėl Jokūbaičio mintys mums iki barabano.

 • armis

  kas kam gali atrodyti yra antraeilis, niekinis dalykas, jei remtumemis atrodymais labai greitai iklimptume i pelke, is kurios nezinia, kas istrauktu ar isvis kas istrauktu. Geris yra geris, o blogis yra blogis ir niekas cia negali atrodyti, jei zmogus egiasi pagal prota ( ne intelekta) ir sirdi ( jei sirdis neprikrista atjautos ir pan veidmainisku nesamoniu, ).

 • armis to adreview

  ismintis yra ir geba nustoti buti paranoiku ir izvelgti skirtumus, niunasus. Is jusu miciu matau, kad esate paranojikas negebantis skirtiniuansu. Trumpai, jusu mastymas yra dogmatinis, o jus dogmus snobas, tinkantis vaziuoti briuseli skleisti vidutinybiu mela. Hitelris buvo issigimelis, bet drasus, jusu baime jo drasai per didele, kad istrauktumete niuansus.