Citata #324 V.Laučius apie Lietuvos žvaigždes

„Žvaigždė“ šiandien yra tas, kurį „sužvaigždino“, tarkime, TV realybės šou; kuris atliko lytinį aktą prieš kameras arba pradėjo viešai dainuoti ir šokti, kaip koks Radži arba Antanas; tapo kad ir idiotiškiausių laidų vedėju, nušovė teisėją, barzda pakėlė automobilį, įsteigė Darbo partiją, įsimylėjęs save susikūrė prabangų blogą iš serijos „Didelis AŠ mažoje Lietuvoje“, įsiamžino glamūrinių žurnalų viršeliuose arba dar kitaip „sublizgėjo“.

Delfi

… gražiai pasakyta…:)

(16 balsų, vidurkis: 4,31 iš 5)
Loading...
 • Regis

  Koks esu tokios ir mano žvaigždės.

 • Visa tai teisingai. Tačiau taip yra visur, tai nėra tik Lietuvai būdingi iškrypimai.

  • Ačiū ir Tau Valentinai:)

  • V.Laučius ilgai kentėjo ir parašė:

   „įsimylėjęs save susikūrė prabangų blogą iš serijos „Didelis AŠ mažoje Lietuvoje““.

   Nei čia prabangus, nei ką, yra ir geresnių.
   Jei ne A.Maldeikienė, mdcxacuk, romas, Valentinas ir dar keli komentatoriai – nebūtų ką skaityti…

   • fredi, nereikia kuklintis…

   • Smilga

    Fredi*,
    Smilga visur tave pastebi ir linki gero… :)
    Labai atsiprašau už pastabėlę, bet pas Jūratę komentuoja kita „smilga“, aš ten nekomentuoju.

 • A.G.

  Kaip tik per anksti prabudęs šiandien, svarsčiau įvairius dalykus ir… sutapk taip, kaip tik sakiau ne į temą parašysiu šiame bloge apie „žvaigždes“, kurias lietuviai myli, nes kalbėdami apie „žvaigždes“ nevartoja kabučių (būtent taip pagalvojaua, ankstų rytą, per greitai išsimiegojęs, taigi).
  Po to sekė sunkesnės mintys, kuom tokie žmogystos, kurie tam reiškiniui nevartoja kabučių, išvirsta.
  Jaunais tėvais, kurie gal jau taip įprato vogti, meluoti, kad jei į tą laisvę kas bando pasikėsinti – sulekia su grabais ar pan. Dar ne tokių cirkų išvys, kas diena kita ilgiau pagyvens… nes vis dažniau išgirsti, kad jokio noro nebelieka gyventi tarp iniciatyvų, gaujų advokatų toms iniciatyvoms apginti ir taip toliau ir pan.
  Dabar aiškiau, ko taip mylim kapitalizmą – juk kitaip nei vogti galėsi nei dar baisiau… iš tiesų kitkas žmogui ir netinka.

 • nerijus

  pailginčiau sąrašą:
  pasikabino paveikslą prezidentūroje ( Sauka ),
  papuoše didžiasią „eglę“ Lietuvoje- TV bokštą ( Romanovas ),
  apskrido aplink pasaulį ( Paksas )…
  kanceliarinėmis lėšomis aukojama labdarai ir pan.

 • max

  man krito į akis , kad Laučius išvardino visus kaltininkus , išskyrus žiniasklidą .Keista…

 • Jonas III

  Visiškai teisingai, jeigu tavęs nėra TV ar bent internete, tai tavęs iš vis nėra. Tesi mokesčių mokėtojas (nemokėdamas mokesčių gali turėti vilties tapti „žvaigžde“)

 • kolega

  nera tiek Lietuvoje dangaus kiek yra „zvaigzdziu“ perfrazuojant viena klasika apie pogrindi, kuris sake, kad nera tiek Lietuvoje grindu, kiek pogrindziu :)

  • A.G.

   Kai tarybiniu dar laiku, vienos tautybės žmonės patapo, visi kaip vienas (na draugiški yra, neatimsi), pasipriešinimo fašizmui pogrindininkais, tai sklandė toks posakis: nebuvo tiek grindų, kiek pogrindininkų atsirado.

   • nerijus

    :)

 • Majus

  Stilingai išsireikšta p.Laučiaus turbūt vienas geresnių jo straipsnių. Tačiau p. Artūro blogas nėra toks blogas :) nors sužvaigždėjimo požymiu turi.

 • Regis

  Rekomenduoju nepasitenkint pateikta citata ir perskaityt visą V.Laučiaus straipsnelį. Žiauriai teisinga ir svarbiausia aktualu kiekvienam iš mūsų.

  „Tikram pasitikėjimui neužtenka vien pirmo įspūdžio: reikia mąstymo ir vertinimo pastangų, kai pirmus įspūdžius patvirtina arba paneigia vėlesni stebėjimai. Jei viso to nėra, tai kalbame ne apie tikrą pasitikėjimą, o apie aklą tikėjimą tuo, ko neišmanai, dorai nepažįsti ir net nesigilini.“

  „Nėra jokio tikro pasitikėjimo. Yra tik „myliu-nemyliu“, „mėgstu-nemėgstu“, „šaunūs-nešaunūs“, „davė-nedavė“, „girdėjau apie jį/ją – negirdėjau“, „mačiau per TV – nemačiau per TV“, „gerai atrodo – blogai atrodo“. Vadinamasis „pasitikėjimas“ paprastai susiveda vien į teigiamas ir neigiamas emocijas, kurias žmogui sukelia jo asmeninio gyvenimo dirgikliai ir aplinkybės, mažai tesusijusios su apklausose minimo politiko ar institucijos realiomis savybėmis ir pelnytais vertinimais.

  Blogiausia tai, kad tas tariamo „pasitikėjimo“, o išties – primityvaus populiarumo, stereotipinio „myliu-nemyliu“ veiksnys nemenkai lemia ir rinkimų rezultatus. Ne su pagarba susijęs prestižas ir ne su politinėmis dorybėmis – praktine išmintimi, teisingumu bei drąsa susijęs autoritetas, bet – populiarumas, pagražintas pasitikėjimo butaforijomis, šiandien yra kertinis politikų vertinimo matmuo.“

  V.Laučius
  šaltinis: delfi.lt

  • lida

   Kas juokingiausia, tai Laučius neigia reitingus, kurie daugiau ar mažiau paremti objektyviais duomenimis – vienokia ar kitokia apklaustųjų nuomone, pats gi apskritai remdamasis tik savo pasamprotavimais (netgi dėl to, ką tie apklaustieji iš tikro turėjo savo galvose :)

   • Regis

    Lida, vadinasi ne ką ir supratot o tai jau nestebina. V.Laučius neneigia pačių reitingų jis neigia tuos vadinamuosius objektyvius duomenis. Jis abejoja ar apklaustųjų vienokia ar kitokia nuomonė turi realų pagrindą ar tai tik iš serijos „myliu-nemyliu“.

    • lida

     Laučius mat abejoja, ar apklaustų žmonių, kurių nepažįsta ir nėra matęs, nuomonė turi realų pagrindą :) Iš straipsio galima suprasti, kad netgi daugiau žino, nei abejoja. Kita vertus, ko tikėtis iš visažinio, kuris kitus laiko idiotais.
     Aš pav. manau, kad jūs ne taip supratot mano komentarą ir tam turiu daugiau realaus pagrindo, nei Laučius savo spėlionėms.

 • Slyvanosis

  Visos problemos Lietuvoje, anot V. Laučiaus, glūdi štai kur: „…ugdymas šeimoje – totaliai apleistas.“
  Vidutinio statistinio Lietuvos piliečio šeimyna spokso į TV, klausosi Šapro ir Juros apsižodžiavimų; ieškodami TV programų kitai savaitei, varto pigiai nublizgitus žurnaliūkščius, kuriuose ženyjasi, skiriasi, pešasi dėl vaikų ir pinigų nuolatiniai šių leidinių herojai, ir t.t., ir p.p.
  O vaikai tokie imlūs pigienoms ir tokie kaprizingi,kad priverčia tėvus ir mamas balsuoti už Avalinską ir jo pačią, už politinį kalinį, dabar reziduojantį Briuselyje (šalia Patriarcho).

  …ne į temą: prieš Naujuosius su pusbroliu iš Šilutės išlenkėm vieną kitą cierkelę už visų sveikatą. Anas pasišaipė, kad naują seimūną išrinko „bambalininkai“. Bet tai kauštelėjusio ūkininko nuomonė. Nekreipkit dėmesio.

 • Vakaris

  Kas formuoja žvaigždes? Media formuoja žmonių poreikius, ar žmonių poreikiai formuoja media? Nedrįstu to ištarti, bet man atrodo, kad didelė dauguma tautiečių neturi jokios savo nuomonės. Jeigu atvažiuoja didelė žvaigždė, bet laikraštis atsilieps apie ją neigiamai – renginyje dalyvaus 10 žiūrovų. Ir atvirkščiai, jei žiniasklaida plačiai išgirs vidutinybę, salė bus sausakimša. Didžiausią miestelio alkoholiką rodyk per TV kas pusvalandį – nereiks nė savaitės kaip jis taps žvaigžde.

 • Galiu nuolatos keikti pigiausias „banbonkes“ dėl dažiklių, kvapiklių, prasto skonio, bet vis tiek privalėsiu jas čiulpti, kol negalėsiu gauti (nerasiu, neįpirksiu, nežinosiu, kad yra „kažkas“ dar be „banbonkių“) tikro šokolado. :)

 • Rytis I

  Įdomu, kaip šiuo ir kitais atvejais reikalai su autorinėmis teisėmis, mat Delfis perpėja:
  „Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.“

  O gal sutikimas gautas, vienas ir visiems laikams?