Citata #304 L.Donskis apie lietuvių sindromą

Lietuviai, vargu, ar suvokdami savo geopolitinę vietą, nori jaustis lygiaverčiai su lenkais. Lietuviai yra paveldėję šlėktų-plikbajorių sindromą ir vis dar vaduoja LDK žemes – Ukrainą, Baltarusiją

Delfi

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Nova

  Taikliai. Nei ką pridėsi nei atimsi.
  Dabar, suprantama tuoj pasipils patriotų pasipiktine komentarai. laukiu.

  • J.naivusis

   Tikslau būtų – „Lietuviai yra paveldėję šlėktų-plikbajorių BESAIKĮ PASIPŪTIMĄ“

   Na, prisiminkim Šiaurės Atėnus kultūroje, Baltijos tigrą ekonomikoje, lėtapėdžius estus humore, visišką susimovimą su atomine nepriklausomybę nuo rusų prisirišanr prie vienintelio dujotiekio, užtat neprileidžiant Ivano prie naftos vamzdžio etc

 • Gerb.Artūro pacituota L.Donskio mintis išties teisinga ir gan banali.

  Bet apart to, prof.Leonidas dar pradžiugino tokiu pamąstymu:

  „Sprendžiam netikras problemas, kurias prisifantazuojam, prisigraibstome iš laikraščių – kad ir problemą, jog neva musulmonai, Turkijai įstojus į ES, užpuls [užplūs?] Lietuvą… Na kam mes ten rūpime? Simuliacinė tikrovė Lietuvoje yra akivaizdi“.

  Turint omenyje, kad vadinamieji debatai vyko Briuselyje, kur pakanka išeiti į gatvę bet kokiame kvartale netoli centro ar pasivažinėti tramvajumi ryte ar pavakariais, tam kad savo akimis įsitikinti – kiek tokios tikrovės tikimybė Lietuvai yra „simuliacinė“, matyt, prasmingiausia to pasisėdėjimo su gerb.Leonidu dalis buvo ši:

  Diskusijos pradžią ir pabaigą įrėmino L. Donskio sudainuoti „The Beatles“ kūriniai.

  • TIMIS

   Taiklus Leonido pastebėjimas, kam jiem čia važiuoti jei jie savo krašte žymiai geriau gyvena nei mes.

   • Nusipirkite kada kelionę į Turkiją ar kokį Egiptą, gerbiamasis, išsinuomokite ten automobilį ir pavažinėkite toliau nuo jūros pakrantės.

    Gal tuomet Jūsų komentarai bus bent šiek tiek adekvatesni realybei.

  • Auksinis kardas

   Donskis pričiuptas su bitlais :-)

   Reikėtų jam pramokti tautinio folkloro bent sekančiam kartui. Rekomenduoju „O tai geras yra arklys“, dalykas dėkingas.

 • Jonas tikriausias

  Artūrai , dėkui tau už savitą nuomonę . Su tamsta sutinku . Gaila , kad nepasiūlai alternatyvos ir tuo leidi užteršti eterį pseudopatriotams (revoliucionieriams po revoliucijos ) . Dėkui už mintį , kuri sulauks rekordinio „reporterių“ dėmesio .

 • pietvys

  Manau, jo Leonidas dar yra šio bei to verta persona :)

 • R.Medinis

  Na manau, „Tikras lietuvis“ turėtų jaustis ne „lygiaverčiu su lenkais“, o pranašesniu už lenkus. Taip pat už latvius (nes jie neturėjo savo valstybės) baltarusius, ukrainiečius (dėl to paties), vokiečius (nes jie nacistai ir pralaimėjo karą), rusus (nes jie visada girti ir keikiasi „matom“), estus (nes jų mažiau), prancūzus ( nes jie valgo varles), anglus (nes mes geriau žaidžiam krepšinį), amerikiečius (nes jie kvailesni) ir t.t.
  O jaustis lygiaverčiu, manau normalu, jei matavimo matas yra tautybė. Ji gi apie žmogų dar nieko nesako.

 • Man juokingai atrodo tokie suabsoliutinimai. Donksis geriau tiesiai-šviesiai įvardintų savo pasikėlusius draugelius, kurie tiktų lenkams į tarnus. Nes iš tokių jo palemenimų peršasi išvada, kad jis kalba apie savo aplinką. Jei jis tik su tokiais nevertingais žmonėmis bendrauja, tai dar nereiškia, kad ir visi kiti lietuviai tokie pat…

  • max

   o kuo Leonido PALEMENIMAI skiriasi nuo paties PASVARSTYMŲ? Suprantama , kad tavo VERTESNI? O kuo dar?

   • Jei teisingai supratau, tai jums labai reikia išsamios lyginamosios analizės. Iš anksto atsiprašysiu, kad taip greitai negalėsiu atlikto tokio didelio darbo. Teks jums pakentėti metus-kitus.
    Bet esu labai dėkingas kad sugalvojote palyginti mane su tuo „šviesuliu“. Nors man ir labai nemalonu, bet vistiek dėkoju…

 • lida

  Reikia suprasti, turi jaustis nelygiaverčiai (išskyrus patį profą (arba jis ne apie save)).

 • Linas

  Tikrai labai taikliai pasakyta.

 • Petriukas

  Kai kurie žmonės norėdami išvengti patyčių, pradeda juoktis patys iš savęs. Lionkai nelabai turbūt inteligentiškos šaknys leidžia tyčiotis iš savęs, bet principas patinka, tai tyčiojasi iš „savo tautos.“ Visada protingesnis gi pasirodai, kai ant savų užstumi.

 • jurkis

  Ačiū Donskiui, sužinojau, kad mes vaduojame Ukrainą ir Baltarusiją.

 • tikras lietuvis

  Aš tai patarčiau Donskiui dažniau patylėti, vietoj to, kad užgaulioti lietuvius.

 • nerijus

  Donskį rinkėjai išvadavo iš Lietuvos…Dabar jis lygiavertis tarp EP plikparlamentarų Andrikienės, Balčyčio, ( šv. ) Blinkevičiūtės, Imbraso, Ladsbergio, Morkūnaitės, Pakso, palecko, Saudargo, TomašeWski, Uspaskich.

 • A.G.

  Kai važiuoji per Vokietiją – filmuoji ir filmuoji jų gyvenvietes.
  Kai per Lenkiją – tik bažnyčias. Kitur per daug kičo. Nors sugriuvusių pastatų nerasi (ko pilna Lietuvos kaimuose). Miesteliuose jau visi namai ir apšiltinti suspėta (kas Lietuvoje net nepradėta). O šiaip kaimai Lenkijoje ištisai totalias staybas priminė jau jaugiau nei prieš keletą metų, juk. Gi dar prieš 1990 m. į Lietuvą šlamštelį vežė ir keitė į auksą, paveikslus, el. įrangą. O ką kalbėti apie pasklidimą po visą pasaulį, vienam kitam žaliam pinigui pasidaryti. O po to – žybt…
  Kai per Lietuvą…
  Bet yra vietų (turiu omenyje statinius Lietuvos kaime), kurie… o jo joi. O ir šiaip labai jau gražių vietovių turime, kur kad ir dar bakūžėlės, bet tvarkingos, nudažytos, išpuopselėta aplinka.
  Kaip bebūtų, su keliais lenkus „apėjome“ (bent iki Varšuvos, žiūrint, ten už jau jau… ir su „tvoromis„, perėjomis gyvūnams), o su gyvenvietėmis… pasuojame dar vis.
  Nu, čia ne visai apie tai kalbama, bet pažvelgiau ir į šonelį…

 • austras

  Šis tas naujo iš lietuviškos politikos… :)
  Sakyčiau, pagaliau į viešumą po truputį lenda klausimas, kodėl visos valdančiosios koalicijos partijos taip norėjo susisiekimo ministro portfelio. Šiais metais padalinom 771, o kitais jau 880 milijonų… Gražu, malonu ir gera.. Bent jau „liberalai“ nenuskurs..

  E. Masiulis taip pat teigia nematantis nieko blogo, jeigu fiskalinis biudžeto deficitas padidėtų nuo dabar planuojamų 9,5 proc. iki 10 proc. Pasak ministro, svarbiausia, kad nebūtų liečiamos investicinės programos bei Kelių fondo lėšos, mat tokiu atveju, jo nuomone, bus nušautas arklys, kuris turi tempti vežimą.

  „Ar tai būtų siūlymai mažinti Kelių fondo pinigus, ar siūlymai mažinti valstybines investicijas, kai kurias programas, tai gali turėti labai didelės žalos. Jeigu mes nubrauksim (pinigus – DELFI), kitais metais kritimas bus ne 4 proc. Kitaip tariant, mes nušausim arklius, kurie turi tempti vežimą, bet vežimą liepsim kažkam tempti. Taip negali būti ekonomikoje“, – teigė politikas.

  Liberalų sąjūdžio pirmininko tvirtinimu, Kelių fondo lėšos šiais metais, palyginus su praėjusiais, apkarpytos 50 proc., o to esą nepatyrė jokia valstybės programa. Pasak E. Masiulio, šiais metais Kelių fondui skirta 771 mln. Lt, kitais planuojama – 880 mln. Lt.

 • 00478

  suabsoliutinta citata apie suabsoliutinimą, pateikta taip mėgstamoj suabsoliutinimo formoj (vietoj).

  kažkoks kanibalizmas. ar šiaip savęs pažinimo kely, viena iš versijų?

 • 00478

  šaly, kuri neturi idėjos ir nežino kaip save pristatyti pasauliui(samdo legendai sukurti) idealios sąlygos visokio lygio „diagnozėms“ gimti. kiekvieną dieną išgirsi, kaip „visus“ kažkas suklasifikuoja į kokią nors gretą. dažniausia negatyvią. ir tuo veiksmu savotiškai kelioms minutėms (dienoms) „palieka“ šitą ašarų pakalnę :)