Citata #286 A.Sakalas užduoda klausimą…

Juk malonu ir pelninga būti prie valdžios lovio – gal sakysite, kad ne?

Delfi

… Nedrįsčiau Aloyzui prieštarauti – jis juk prie to lovio ilgai buvo, tikriausiai žino…

(4 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...
 • Taikli pastaba.

 • Vienas mano pažystamas sakė, kad apskrities viršininko kėdėje pasėdėjęs metus, užsidirbi daugeliui metų į priekį. Sakysite, kad ne?

 • backstage

  tiesa visi sakot, bet Arturai, negi Sakalo morale Jums kelia abejoniu?

  • Kaip Sakalo moralė gali nekelti abejonių, jei jis buvo pagrindinis „sistemos“, kuri sudorojo žmonių rinktą prezidentą, karys?

   • WU

    Na kam vėl prikelti? Leiskim ilsėtis ramybėje.. Tuoj tau GIGA sakys „Valentinai, susikaupk“ …. :/

    • Sakalo vaidmens mes dar nenagrinėjome. Įdomu būtų Fredžio* nuomonė apie jį: socialistas ar nesocialistas?

     • WU

      Tuoj Artūras parašys, kaip Sakalas su Kūriu teismų darbą komentuoja ir siūlo sankcijas..

    • ledynmečio voverė

     O kodėl gi neprikelti šios temos? E. Kūris šiandien gavo dujų veidan. Diskutuoti reikia, ne „ar“, bet „kada“ atsiras drąsius keidys įvykdyti teisingumą tų laikų ir tada triumfavusiems veikėjams.

 • Fredis*

  Dabar turi visi pritilti kas liejo purvą ant „Lietuvos žinių“, tarp kitko prieškary tai buvo socialistų laikraštis, ir dabar čia galima paskaityti įvairių nuomonių.

 • Fredis*

  Kalbomis socialistų propaguojamas „solidarumo ir socialinio teisingumo“ principais neveikia todėl, kad patys piliečiai nelabai nori jo laikytis. Paprastas pavyzdėlis – benzinas/dyzelinas pas mus kainuoja – 3.68 LTL, o gretimoje valstybėje – 3.54 LTL. Kur pilsis benziną socialistas? Teisingai – Latvijoje, Lenkijoje. Ta pati istorija su miltų važiavimu pirkti į Suvalkus.
  Vienas didžiausių A.Kubiliaus vyriausybės apsiskaičiavimų yra maksimalus akcizo dyzelinui pakėlimas po naujųjų metų. Iš kur jis galėjo žinoti, kad tokie gudrūs ir sumanūs bus bendrapiliečiai?

  • Fredi*
   Tu tikras, kad į Suvalkus miltų pirkti važiavo vien tik socialistai?
   Tu tikras, kad transporto kompanijos nebepirko dyzelino Lietuvoje vien todėl, kad visų jų savininkai yra socialistai?
   Kapitalistai-socialistai?
   :)

   • lida

    O kur taip sakė ? Man pasirodė, kad kalbėta apie “solidarumo ir socialinio teisingumo” principų lankstumą pagal reikalą.

    • OK. tada formuluoju klausimą kitaip.
     Fredi, jei piliečiai laikytųsi socialistų propaguojamo „solidarumo ir socialinio teisingumo“ principų, ar tai reikštų, kad socialistinės idėjos būtų pranašesnės už tavo propaguojamas?
     :)

     • Fredis*

      Valentinai, solidarumo ir socialinio teisingumo principas nesvetimas ir krikščionims demokratams (liberalams – taip pat), ši partija (TS/LKD) yra balansas tarp socialistų ir liberalų. Man mįslė yra ketvirta mūsų medžio šaka – liberaldemokratai. Gal Aušra Maldeikienė papasakos, žino daugiau apie šią politinę srovę. Visai neseniai teigė: „nesu socialistė, gal labiau laikausi sveiko proto principų“.

     • WU

      Ką reiškia partijos pavadinime priedas demokratai? Čia nėra jokia „medžio šaka“, o tiesiog beprasmis sviesto užsviestavimas.. Preziumuojant, kad Lietuva demokratinė valsybė ir negali egzistuoti jokios partijos, kurios kesinasi (prieštarauja) į valstybinę santvarką. Skambus pavadinimas.. ir daugiau nieko.. Šiaip Fredi, ar esi pastebėjęs tokį dėsningumą, kad valstybės, kurių rėžimai nedemokratiniai, dažniausiai prie savo pavadinimo prisideda žodį „demokratinė“ arba „liaudies“.. Čia išvadą gali pats pasidaryti :) O pas liberaldemokratus jokiu liberalizmu nė iš tolo nekvepia, jei kam yra tekę skaityt partijos programą priešrinkiminę.

     • Fredis*

      Radau tikslią Aušros Maldeikienės Rugsėjo 07, 2009 citatą:

      „Abejoju ir dėl to, kad galėčiau būti priskirta socialistams. Greičiau kažkur ties sveiku protu bandau balansuoti — nesiūlau naikinti pensininkų (beje, jei jų pamažinti, tai labai išsisprendžia daug probelmų, LLRI logika – pensininkų naikinimo sąnaudos nedidelės, o nauda — labai labai nemaža), nemanau, kad padoru gyventi visur ir visada ištiesus ranką ir reikalauti, kad GEROKAI didesnius mokesčius mokantys vokiečiai ar prancūzai susimestų mūsų mokslui išlaikyti ar “vargšams” verslininkams paremti. Ir nemanau, kad NATO turi būti atsakinga už mūsų laisvę ir gynybą, tad manau reikia išlaikyti ir Lietuvos kariuomenę kaip pridera“.

     • WU

      Beje, Aušrą Maldeikienę dabar per lnk pašalpų ryjikai nušvilpinėja..

     • Fredis*

      WU, tokios tradicijos, Vokietijoje irgi yra kriščionys demokratai.

     • WU

      Aš suprantu tradiciją, ypač kai valstybėje egzistuoja apie 30 partijų, tai reikia prigalvoti pavadinimų, kad ir kaip jie prasilenkinėja su logika..

     • WU

      Turėjau omeny, kad nieko blogo nematau, jei partija susikūrusi prieš 100 ar daugiau metų turi pavadinime žodi demokratija, tada tai buvo savotiška egzotika :) Bet kai šis žodis dedamas XXI a. atrodo juokingai..

     • nerijus

      WU

      Matai, po Tarybų sąjungos, žodis- demokratija, žmonėms buva, kaip naujas šviesulys/ mesijas/ ateitis/ svajonė, kuriuo jie tikėjo, o partijoms, turint šį žodelį, nubyrėdavo rinkiminiai dividentai :)

 • Senatvėje Sakalas pradėjo užsimiršti ir netyčia kartais pasako tai, ką galvoja. Turėtų būti budresnis, nes dar ką nors prisipažins, o paskui jo vaikams ir anūkams teks raudonuoti…

 • ausra maldeikiene

  kai perskaičiau tą Sakalą, tai taip taip šleikštu pasidarė.
  Juolab, kad asmeniškai nesu pastebėjusi, kad ten jau taip gera būtų — bent jau mūsų šeimoje geriau, kai vyras ne politikoje. Ir laiko, ir bendravimo, net ir pinigų prasme.

 • Fredis*

  Valentinai, girdėjai? A.Maldeikienė liberalus įvardino kaip blogį, už šią partiją ji nieku gyvu gyvenime nebalsuos. Tu, balsuotojas už liberalus, esi visų nelaimių šaltinis, tavo reitinguojama per rinkimus partija paklojo bėgius, kurie mus nuvedė į skurdą. Ekonomistės prognozė po 10-ties metų: bus dar blogiau – apsitvėrę tvoromis pamiškėse ir paežerėse rezervatuose gyvens kirkilai su vainauskais, o 90% žmonių – skurs. Kalti – liberalai. Valentinai, tau ne gėda?

  • WU

   5% liberalų.. Sugriovė viska :)

  • romas

   Fredi, o kur gyvens Mockus ir Grinevičiutė?

  • nerijus

   Fredi*

   valstybė ( valstybės tarnautojai ) ir pati prisideda prie griovimo ir neoficialiai skatina taip elgtis etatinius gyventojus:
   kertamas miškas Turniškėse, tam gavus leidimus TIK iš savivaldybės- prezidentė ir kitos institucijos- tyli. Atleisti eiguliai, o šimtametės pušys „merdėja“ nukirstos ir niekam nereikalingos, nes niekas negali pasirašyti atitinkamų dokumentų, kad medžiai būtų panaudoti pagal paskirtį: sukūrenti, baldų, popieriaus ar kt. produkcijai. Visi- tyli.
   Valstybė verčia eiti nemokamų atosotgų savo tarnautojus, taip mokydami elgtis etatinisu firmų/ firmelių direktorius.
   Valstybė, o tiksliau Seimo nariai ir savivaldybių tarybų nariai mokasi sau „vokelius“, juos vadindami- „*opos“ trintuvių reikmėmis.

   Jei, taip elgiasi valstybė, tai kodėl nesielgti ir etatiniams darbdaviams arba piniguočiams?

  • Fredi,
   Tai aš ir rašiau pas Ligitą, kad Aušrai Maldeikienei labai sunku gyventi. Ji nekenčia visų: konservatorių, liberalų, socialdemokratų.
   Tik neatsimenu, kad ji pasiūlytų kokį nors artikuliuotą veiksmų planą: ką ji darytų, jei būtų premjerė? Kaip ji visus padarytų laimingus? Gal tiesiog nepastebėjau?

   • nerijus

    Valentinai

    Svarbu- rėkti ir brazdėti, o visa kita- nesvarbu.
    Būti „knyginiu“ ekonomistu, tai tas pats, kas būti SEB ar kito banko analitiku/ burtininku :)
    Nenustebčiau, jei p. Maldeikiai pateiktų staigmeną artėjantiems savivaldų rinkimams- socialiailiberališkaikonservatorišką Maldeikių partiją. Vis…arčiau lovio/ ar, kaip Žvelgaitis sako: arčiau miltų maišo ir kyšt ranką…

    • Nerijau,
     Viešojo ekonomisto darbas ir yra kalbėti ir brazdėti. Šiuo metu viešąją ekonominės minties erdvę uzurpavo laukinė kapitalistė Vainienė. Visi bandymai jai ką nors priešpastatyti yra beviltiški. Socialistai bando traukti iš kišenės Povilą Gylį. Bet kas rimtai gali žiūrėti į Povilą Gylį? Todėl ir trūksta kompetentingų ekonomistų staipsnių, kuriuos motyvuotų ne neapykanta už kažkokias skriaudas praeityje, o noras intelektualiai pasirungti su liberalais.

     • ausra maldeikiene

      Intelektualiai rungtis su liberalais nėra sudėtinga. Tai ką kalba ponia Vainienė netgi nėra tiksli ir kokybiška analitinė austrų mokyklą, tai šiaip toks pliurpimas..
      Nors tie austrai būtų įdomūs kaip tam tikra ribinė teorinė koncepcija, bet žmogus diskutuodmas, manau, visada turi išlikti autoironiškas tam ką kalba.
      Gal būtent todėl nemanau, kad ekonomisto darbas politines programas rašyti.
      O knygas rašau. Jei leisite…

     • nerijus

      Sutinku, kad ekonomistas privalo pasisakyti „skaudžiomis“ temomis: kaip pagerinti mokesčių surinkimą iš kur tuos mokesčius paimti, kaip paimti, kaip aliku išmokėti algas valstybės tarnautojams ir pan. Bet, ne uzurpavus savo smegenėles popuslistiškais lozungais rėkti: vagis ar tas, kuris pardavė mūsų vaikų ateitį. Labai ne ekonomiškas požiūris, o dar statosi esanti dėstytoja.
      Parėkaut gali ir eilinis kaimo važnyčiotojas, grįžtantis iš tik ką išmėžto lauko…

    • ausra maldeikiene

     gal galite pakomentuoti, koks gyvis yra „neknyginis“ ekonomistas. Čia tas, kur turgelyje kontrabandine mėsa be svarstyklių targavoja…
     Atleiskite, nesugebėsiu. Mea culpa.

     • nerijus

      aušra

      reikia darbus dirbti, bet ne rėkti isteriškai.
      Viskas teisingai: vagys, pardavė vaikus ir pan. Bet, ar taip gali kalbėti ekonomistė?
      Man patiko Teišerskytė su savo pagarba atsistojant ir visiems paaiškinant: susiburkite į tokio formato laidą ir ten žodžiaukitės iki užsikvatojimo.
      Ekonomika, tai toks procesas, kai politikos joje neturi būti, nes ji viską gadina. Ekonomika, kaip ir gamta- sustato pati viską į vietas.
      Tas, kuris parduoda kontrabandinę mėsą turguje yra tikresnis ekonomistas, nei tas, kuris gebėjo perskaityti vadovėlį ir parašyti testą iš kurio gavo 5, dešimbalėje sistemoje. Nes ta, turginiui, reikia sugalvoti, kaip gauti pigesnės mėsos, ją pateikti pirkėjui, išleisti vaikus į mokyklą, žmoną į Turkiją, ir dar- neįkliūti mokesčių inspekcijai.

     • Nerijau,
      Nežinojau, kad tu laukinis kapitalistas-liberalas. Man reikia atgauti kvapą ;)

     • nerijus

      Valentinai

      Joks man jis liberalas. Tik pasakiau, kaip pavyzdį, norėdamas pasakyti, jog turginis labiau žino praktinę ekonomiką, nei tas, kuris perskaitė dešimtis knygų…
      Man nėra geria, kad jis, turginis, nemoka mokesčių, kaip ir bažnyčios…

   • Regis

    tai kas liečia mokesčių mokėjimą ji pakankamai artikuliuotai siūlė veiksmų planą, gal tiesiog nesi su tuo susipažinęs. Šia moterį galima gerbt jau vien už drąsą. Suprantama, kad savotiškas „bobiškas isteriškumas“ egzistuoja, tačiau jeigu tai lengviau ar sunkiau nervina, patarimas skaitykit jos kalbų tekstus, kad nereikėtų nukreipinėt dėmesio.

    • nerijus

     Regi
     Maldeikis, savo laiku, galėjo pasitarnauti Lietuvai Tėvynei, ptariant jo žmonai- nepasinaudojo proga. Sekančios, manau, nebus…

     • Regis

      E.Maldeikiui gal ir nebus. A.Maldeikienė turi visus šansus didesnį ar mažesnį skersvėjį kitame Seime padaryt. Manau.

     • nerijus

      Regi

      Taip.
      Tik įdomu, su kokia partija eis? Negi, su Pilietine demokratija?
      Žinoma, garsiai rėkiantys, visada turi didensius šansus būti pastebėti :)

     • ausra maldeikiene

      gerb. Nerijau,
      o jūs manote, kad Lietuvos vaikų ateitis šviesi? Ir ypač tos, kasmet didėjančios dalies(arti 50 proc.), kuri gyvena žemiau skurdo ribos?
      Beje turime šioje srityje pačią blogiausią situaciją ES. Galite patikrinti duomenis Eurostat duomenų bazėse.
      Ir manote, kad garbingas politekonomas turi atsisėsti ir kalbėti — laimė laimė švinta virš Lietuvos, kur normalios šeimos neturi šansojokio buto per visą gyvenimą įsigyti?

     • Regis

      Partija? O kam jai partija? Čia partijoms jos reikės. Beliks tik geriausias sąlygas išsirinkt.

     • nerijus

      aušra

      Kaip ilgiau gyvenanti ant šios žemelės, galėjote ir labiau pasistenkti, kad mūsų vaikams nereikėtų dezertyruoti į Airiją, Ispaniją, Angliją,..
      Nemanau, kad mūsų vaikų ateitis šviesi, o apie mūsų nėra ir kalbos, kol tokia valdymo sistema, kai vyriausybių vadovai, ministrai skiriami iš tų pačių seimūnų. Savivaldose politikuojama ir pan.

     • ausra maldeikiene

      dar kartą, bet dabar paskutinį gerb. Nerijau,

      deja jūsų ekonomikos žinios yra labai labai… kaip čia švelniau išsireikšus… prastos. O aš ilgai,daug kartų ir kantriai aiškinu tik savo studentams ir mokiniams.
      Ekonomistai neturi jokios teorijos,kuri nebūtų ideologinė konstrukcija. Normatyvinis ir pozityvusis pradai joje taip susiję, kad dar nei vienas genijus jų neatkabino, mat ekonomika kalba apie pasirinkimus, o pastarieji visada vertybiškai orientuoti.
      Jei iš tiesų nesate isteriška bobelė, tai prieš rėkdamas skaitykit — A. Sen, Daniel M.Hausman, M. S. McPherson…
      Išvardinau jums kelis neginčijamus šios srities rašytojus.
      Čia ir yra didžioji Lietuvos tragedija, kad gali kalbėti nekalbėjęs, dar turi būti suvokiančių smegenų kritinė masė. Aiškinti biliardinėms (be vingių) smegenims nuobodu.Gal ir grubu, bet ne daugiau, nei samprotauti apie tai, ko nesuvoki ir tai su kiekvienu pasisakymu vis labiau skleidžiasi.
      Jei kas kreipkitės, knygų duosiu…
      Bet diskutuoti mėgstu tik su tais, kurie žaidžia bent jau panašioje lygoje.

     • nerijus

      aušra

      Sakote, jog vaikai skursta, bet ar pamąstėte, jog…Asocialios šeimos per ne lyg šelpiamos ir tuom naudojasi? Ar nevertėtų kirpti per jų, o ne per padorių/ normalių šeimų biudžetus, pensininkų pensijas?
      Žinomas, sakysite:- iš ko tie vaikai maitinsis, kai atimsism paskutinį kąsnį?
      Pagalvokite, kad jie, kai tėveliai švenčia eilinę trečiadienio šventę, jie sėdi kamputyje ir gurgiančiais skrandžiais laukia ketvirtadienio, kad tik greičiau mokyklons ir sočiai pavalgyti.
      Gal pradėkime nuo to..?
      Politikai, dažnai naudojasi tokiomis šeimomis prieš rinkimus, nuveždami jiems cukraus, kruopų ir, gal būt, degtinės…Taip susikraudami sau keletą balsų urnose. Ar nevertėtų atimti iš jų teisės balsuoti? Tai silpniausia žmonių grandis, kuri lengvai nuperkama.

     • nerijus

      aušra

      vinas stipresnis ekonomikoje, kitas prekyboje, sekantis patalpų valyme…Jei Jusm labiau patinka išprūsę „ekonomistai“, kurkite savo tinklaraštį. Jau senai laikas.
      O šiaip, kiekvienas turi teisę pasakyti/ parašyti, o Jūsų teisė- neatsakyti „bilijardinėms“ smegenims. Įsivaizduoju, kokius gabumus parodytumėt, kad ir IT srityje…
      Jei žmogui kas neaišku, tai jis tam ir rašo tinklaraščiuose, kad taptų aiškiau. Ar ne taip?
      Ar, tinklaraščiai sukurti tik Maldeikienėms, Račams, Šedžiams, Zuokams..?

    • ausra maldeikiene

     Už drąsa gerbti manęs nereikia, nes aš labai bijau. Žinoma ne valdžios buožgalvių ar kokių komentatorių jausmų man ir mano kalbėsenai (čia ne mano, o jų pronema…), bet pavyzdžiui, gyvenimo bijau, savęs bijau, bijau nesuprasti savo mokinių ir studentų ir nesugebėti jiems deramai patarnauti pamokose ar paskaitose. Dieve, koks visada yra ilgas žmoguas baimių sąrašas.

     • Regis

      Man asmeniškai kalbėsena vienodai (ar išvaizda, amžius ir t.t.), stengiuosi įsiklausyti ir suprasti ką žmogus sako.

    • romas

     Regi, visi geri planai turėtų būti palydėti neblogais administraciniais gebėjimais. Kai tauta turi tvirtą nuomonę apie valstybės tarnyboje dirbančiųjų atlyginimus, tokie gebėjimai artimiausiu metu nesišviečia. O ir mentalitetas daro savo. Vis koks viena kitas pusgalvis švogeris arba kursiokas aplinkoje būtinai pasitaikys. Lietuva nėra laboratorija su idealiomis sąlygomis, kad į ją būtų galima perkelti kokioje JAV arba Švedijoje pasisekusius atvejus.

 • Žvelgaitis

  Aloyzui Sakalui pritarimas iš Vilniaus miestelio.

  Socialistai susimanė ir pristatė pilną Vilniaus miestelį greičio matuoklių. Socialistai policininkai tvarkė informaciją, baudė pažeidėjus, skaičiavo pinigėlius. Socialistai nevidonai pusmečiui matuoklius išjungė, nes išjungė ir tiek, na taip reikėjo. Dabar socialistai matuoklius vėl įjungė, socialistai policininkai vėl pradėjo kataloguoti informaciją, o socialistai savivaldybėje su atstovu televizijai socialistu vicemeru nei iš šio nei to užsimanė naujo matuoklių konkursėlio. Kaip manote, kodėl? Gal A.Sakalas žino?

  Anksčiau buvo socialistų pasakymas: padėk miltų maišą ir visų praeinančių paprašyk į maišą kyštelėti delną. Po dienos miltų nebebus, nors nieks nebus ėmęs… Taip, Aloyzas S. teisus, užtenka prie lovio tik būti, tik kyštelėti ten rankelę, ar konkursėlis koks, ar programėlė, ar projektėlis… užtenka tik kyštelėti, vos vos…

 • nerijus

  Vyrauja tokia tendencija/ dėsnis, kai pats prisivagia/ praturtėja/ užgyvena ( aiškina, kad turtus susikrovė megzdamas megzdinius, virindamas ir pan. ) eina Tautos „gelbėti“, tampa- pranašais/ mesijais.

 • Ramute

  Mačiau tą tv laidą , klasiaus p. Aušros Meldaikienės t. y. raštingos ekonomistės ir pilnai pritariu- mūsų vaikų ateitis PARDUOTA.

 • ausra maldeikiene

  O čia nesuprantu kas, ar Sakalo citatą analizuojate, ar Maldeikienės psicoanalitinį portetą paišote. Ypač įdomu buvo sužinoti, kad jį visų nekenčia…? Va taip. Na bet iš šono geriau matosi. Beje, kai pasakai, kad nebalsuoji už liberalus, nes liberalizmas su jo „homus economicus“ koncepcija prieštarauja tavo pažiūroms, ar tai reiškia, kad nekenti?
  Originali neapykantos koncepcija. Siūlau patentuoti.

  • Regis

   Tai paišyt mes mokame, tas tikrai. O ir šiaip į viską plačiai žiūrim, kai sakoma iš įvairiausių kampų panagrinėjam.

  • lv

   Ar jums neatrodo, kad labai apgailėtinai atrodo jūsų pačios prisipažinimas, toje nerišlioje emocingo atvirumo tiradoje, apie duotą kyšį, sugretinus tai su jūsų (nuolatiniais) moralizavimais, kuriuose apstu aliuzijų į teisingumą ir/ar teisėtumą?
   Pavyzdžiui apie tai, kas galbūt yra melagiai ar nesąžiningi, (atsainiai ar tikslingai) nepatikslinę savo deklaracijų? Jūs gi pati atvirai pripažįstate, kad spjaunate į įstatymą (jis sau; ne jums ir ne mums, nes tvarka, realybė yra kitokia), *duodate kyšį*, tai kokios atsakomybės ir įstatymų laikymosi jūs reikalaujate iš kitų, kurie prasižengė (gal) tik formaliai, „popieriuje“? Pasakysit — ką jau ten mano nuodėmės palyginus su JŲ…?
   Tai va taip, gerbiama Aušra, žmonės supranta ir mato (ir jūsų pavyzdžiu) solidarumą pagal savo kišenę, nosį, aplinkybes, išlygas…

   • Tiesiog pamatėme, kad Maldeikienė ne vien ekonomistė, bet dar ir žmogus. Ir nieko tame nėra blogo. Ekonomistui svarbu žinoti kokios „stavkės“ yra šešėlinėje ekonomikoje. Kaip kitaip įvertinsi šešėlio dydį? :)

    • nerijus

     Valentinai

     Pastebiu, kad žaidžiate paslėpta korta: pirma- peikiate, paskui- teisinate ir gerbiate. Jau kuri diena stebiu tamstos komentarus…

     • Vajėzau! Nerijus mane stebi. Kas bus?

     • nerijus

      Nieko nebus, tik stebiusoi tamstos elgsena.

 • romas

  O man, ponia Aušra, Jūs patikote. Reikia drąsos žmonėms ašarotomis akimis pasakyti jų tikrąją padėtį. Man kiek ir gėda už savo tautą, kad ji tokia bejėgė ir nesavarankiška. Manau, kad didelė dalis tautos iki šiol nesupranta, kad skina vaisius, kuriuos iki šiol augino.

  • nerijus

   Man labiau patiko pasėnietis…Žmogus tikresnis ekonomistas- buhalteris, nei daugelis besidedančių.

   • Nerijau,
    Ekonomika ir sąskaityba yra skirtingi dalykai. Buhalterija yra garbingas amatas. Ekonomika yra pamatematinta psichologija.

    • nerijus

     Valentinai

     Protingai, čia tamsta ;)
     Kad buhalterija- garbingas amatas, drįsčiau, kartkartėmis ir paabejoti ;)

     • nerijus

      Valentinai

      Lietuvių, t.y.- mūsų, nacionaliniai bruožai:
      krepšinio treneriai, ekonomistai, sąskaitybininkai, prokurorai, advokatai,..
      Kaip sakoma: daug auklių- vaikas be galvos.
      Ale, universlūs mes..? :)

     • Nerijau,
      Garbingas ta prasme, kad ne gėda juo užsiimti. Pavyzdžiui prositucija yra negarbingas amatas (bent jau daugumai).

     • nerijus

      Policininkas- ( ne ) garbingas amatas ir mielai šią profesiją renakasi, ir dėl aiškių priežasčių…

    • ausra maldeikiene

     O čia jūs, Valentinai, puikiai pasakėte. Pamatematinta psichologija. Ir akcentas antras žodis. Modeliuota elgsena, kiek gali modeliuoti tokį dalyką kaip elgsena.

     • Ar teisingia suprantu ponia Aušra, kad jūs esate Behavioral Economics atstovė?

   • romas

    Nerijau, pasėnietis yra morališkai palūžęs žmogus. Toks neturi patikti. Aš galiu jį užjausti ir suprasti, bet ko jis iš visuomenės nori? Kas iš jo ką nors atėmė? Ar visada jis buvo pilietiškai aktyvus ir ar nėra pats kaltas dėl tokios padėties Lietuvoje? Kur yra tas kaltasis? Pagal Konstituciją suverenitetas priklauso tautai. Uspakis kažkada pasakė:
    kokia tauta, tokia ir valstybė (skaityti su rusišku akcentu).
    Ir tai buvo atvejis, kai aš jam visiškai pritariau.

    • nerijus

     romai

     Kai žmogus prisiekia valsybei ir noriai/ iš idėjos ( ne savavališkai tikslais ) atsiduoda tarnystėn, tai kodėl iš jo norima atimti tai, ką jis uždirba?
     Buvo kalbama apie mamyčių lūkesčius, o kodėl nekalbama apie pensininkų, gaisrininkų, mokytojų, medikų, policininkų, pasėniečių LŪKESČIUS? Ar jie jų neturi?

     • Nerijau,
      Pasidalink koks tavo receptas kaip padaryti, kad visiems užtektų pinigų.

      Pasienietis iš tikro neypač sudėtingoje situacijoje. Sūnui 18 metų, tegul eina dirbti. Paskola 500 litų per mėnesį aiškiai per daug. Tegul restruktūrizuoja. Nežinau kiek kredito unijose galima pratęsti, bet tegul pratęsia 5 metams ir ši jo našta sumažės.
      Dukrelė mokslams gali užsidirbti per vasarą. Jei ne Lietuvoje, tai užsienyje.
      Jei mašinos negali sau leisti, tai neleisk. Parduok. Sutaupysi benzinui. Dar 400 lt. Papildomai kainuos viešasis transportas. Plius 100 litų.

     • romas

      Nerijau, tai atiduok penkis šimtus per mėnesį tam pasieniečiui, nes aš nežinau, kur pinigų paimti. Negi neaišku, kad viskas nuo ekonomikos būklės priklauso. Aš vis mėginu tokį pavyzdį duoti: jei Zimbabvėje išsirinktų labai gerą valdžią (sakykim Brazauską), ar Zimbabvės pragyvenimo lygis priartėtų per pusę metų prie ES vidurkio?

     • nerijus

      valentinai

      „Tegule eina dirbti“…? Kur? Kai aplink tokia bedarbystė. matyt, tamsta dirbate jau nuo to laiko, kai ištarėte žodį mama ar tėtė..? Ar, jaunimas nenusipelvo garbingai pabaikti vidurinę?

     • nerijus

      Žinoma, kad viskas priklauso nuo ekonominės būklės, bet, kas iki tokios būklės atvedė?
      Nereikia manęs mokyti ekonomikos…romai ir Valentinai priešakyje- aušra.
      Kur dingo LŪKESČIAI? A?
      Mamoms lūkesčiai galioja, o valstybės tarnautojams- ne?

     • romas

      Nerijau, teisėtus lūkesčius vieniems tautiečiams padengia kiti tautiečiai. Norint gauti naudos ateityje, reikia kažką aukoti dabar. Nacionalinis susitarimas galimas tik to, ką ir kiek aukojam, pagrindu.

     • nerijus

      romai

      Sutinku, kad norint gauti naudos ateityje, reikia „aukotis“ šiandien. Bet, kam valstybė, žaidžia dvigubus žaidimus: vieniems galioja LŪKESČIAI, o antriems- ne? Kur, viešai skelbiamas, solidarumas?

    • romas

     Nerijau, dėl solidarumo aš sutinku. Bet seimo narys gal skiriasi kiek nuo samdomo darbuotojo net ir teisėtų lūkesčių prasme. Aš nesigilinsiu dabar į seimo intelektinę kokybę, bet toks visapusis Seimo, kurį pati tauta išrenka, nuvertinimas yra tolygus valstybės griovimui. Materialiai išlaikyti seimą kainuoja labai nedaug, o savo pasipiktinimą dėl didelio atlyginimo ir nenoro būti solidariu galima nukreipti į bet kurį visuomenės narį, nes mes visi kuriam BVP ir juo dalinamės. Klausimas, ar dalinamės teisingai. Aš pvz. galėčiau paklausti ir gerb. A.Račo, ar jis nesijaučią uždirbąs nepadoriai daug ir važiuojąs su per geru automobiliu (tik, gink dieve, Artūrai nepagalvokit, kad noriu visus sulyginti, o pasirinkau Jus pavyzdžiu dėl geresnio aplinkybių supratimo). Ką aš turėjau omenyje? Ogi, kad pasidalinti naštą reikia visiems. Ar privatus sektorius pasiryžęs atiduoti dar? Ir, kaip galima mažinti biudžeto išlaidas, nekerpant algų valstybės tarnautojams?

     • Auksinis kardas

      Niekas neklausinėja privataus sektoriaus (išskyrus gal dėdę Lubį), bet atsiklausia ištvirkusio seimūno. Atitinkami surinkti atsakymai.

     • nerijus

      romai

      Neoficialiai, Lubys vadinamas- Vyriausybės vadovu. Gal reikia susimąstyti Kubiliui, kur link sukama? Kaip žinia, Lubiui jau teko pabūvoti Ministru pirmininku. Aktyviai dalyvavo atvykstant Lukašenkai- žinoma, be naudos sau. Negi, griuvius konservatoriškai Vyriausybei, jai vadovauti stotų Bronius?

      romai

      Nesakau, kad Seimo nariui, turėtų galioti LŪKESČIAI ( nors, jei yra vienybė..? ). Seimo narys yra renkamas, o ne samdomas darbuotojas, pensininkas, kuris UŽSIDIRBO sau pensijai, mama, kuri gausina Tėvynės gretas ir pan.

      „Ir, kaip galima mažinti biudžeto išlaidas, nekerpant algų valstybės tarnautojams?“ Šiuo klausimu, laukiu ausros nuomonės, juk, pagal ekonomikos dėsningumą/ dėsnius- mažinant valstybės tarnautojų algas, kenčia valstybė, nes mažėja mokesčiai, mažinamos algos etatiniai darbo liaudžiai, kaip „priedanga“ naudojant algų mažinimą tarnautojams. Žinoma, sunku palaikyti tokį tempą, kai nėra pinigų…Bet, kas čia kaltas, kad pas mus nėra gamybos, o tik sandeliavimas?
      Manau, kad tie patys, kurie rėkia- susiveržkim diržus.
      Gautus milijardus, iš įmonių privatizavimo,- „pravalgė“, o ne kūrė naujas, darbo vietas.
      Ar nevertėtų pamąstyti ir priimti įstatymus, jog UAB ir AB savininkai, atsako savo turtu, kaip ir I.Į.? Mažėtų bankrotų, o ir tas, kuris bijotų prarasti- nelįstų, kur jam nereikia.

     • Romai, klausimas, verčiantis pamąstyti… Ar nesijaučiu uždirbąs nepadoriai daug ir važiuojąs per geru automobiliu?… Iš karto ir trumpai neatsakyčiau… Pradėti reikėtų nuo to, kad tai, ką dabar uždirbu ir kuo važinėju, nemaža dalimi priklauso nuo to, ką veikiau pastaruosius 20 metų. Drįsčiau teigti, kad dalį viso šio laiko investavau į dabartinį savo uždarbį (ir dabar dar tai tebedarau) įvairiais būdais – dirbdamas nemokamai, dirbdamas už minimalų atlygį, dirbdamas, kai niekas to neprašė. Manau esąs savo srities profesionalas, galintis, žinantis ir mokantis daugiau nei nemaža dalis mano kolegų ir manau, už tai gali būti mokamas didesnis atlyginimas, nei gaudavau prieš 15, 10 are 5 metus. Gaudamas tokį atlyginimą, tam tikrą jo dalį manau galįs skirti ir geresniam nei prieš 15,10 ar 5 metus turėtam automobiliui.

      Klausiate, ar esu pasirengęs dalintis? Man šiek tiek keista, kad to klausiate, nes visada aiškiai sakiau, kad esu už progresinius pajamų mokesčius, už nekilnojamojo turto mokestį – tai yra, iš esmės pasisakau už didesnius mokesčius sau.

      Klausiate, ar privatus verslas yra pasirengęs atiduoti dar? Mano atsakymas būtų toks: tikriausiai taip, jei matytų, kad tai, ką jie atiduoda nėra skiriama valdininkų automobiliams, Sodros reprezentacijai, teisėjų premijoms, ir pan. Normalus privatus verslas sutiktų atiduoti dar jei žinotų, kad paimama iš visų proporcingai vienodai: ir iš V.Navicko, ir iš D.Kreivio, kurie sugebėdavo (o į juos panašūs tai dar iki šiol) gaudami šimtatūkstantines pajamas nemokėti Sodrai, moketi minimalius pajamų mokesčius, tai yra „durti“ visus mus.

      Verslas, jei kalbėtume, pavyzdžiui, apie mus, jau atidavė pakankamai daug: atlyginimus susimažinome dar pavasarį, sumažinome savo „reprezentacines“ (dažniausiai skirtas kolektyvo bendarvimui) išlaidas, beveik pamiršome priedus ir premijas, mažinomės patalpų plotą, atidžiau pažiūrėjome į telefoninių pokalbių limitus, komandiruotes.

      Klausiate, ar esame pasirengę atiduoti dar? Atsakysiu: taip. Tačiau ne salamakinų lexusams, navicku pilims Žvėrynei, kokio nomenklatūrinio komunistėlio trečiajai valstybinei pensijai, Kuršėnų ligoninės, kuri marina pacientus išlaikymui ar dešimtojo Lietuvos universiteto „rektoriui“. Aš asmeniškai atiduočiau dar šiek tiek (įskaitant ir tą geresnį automobilį) jei matyčiau, kad tai padeda kurti saugesnę ir gersnę ateitį bent jau mano vaikams. Kol kas, deja, to nematau.

     • romas

      Gerbiamas Artūrai, aš gi rašiau, kad nesu tas, kuris norėtų viską perskirstyti po lygiai. Jus, kaip pavyzdį, daviau tik dėl aiškumo – labiau pasiturintys už pasienietį arba pensininkus yra ne tik seimo nariai. Turėtumėt pripažinti, kad be valstybės valdymo jokia visuomenės gerovė yra neįmanoma. Seimo nariai yra tautos atstovai, per kuriuos tauta vykdo savo suverenią galią. Man yra keista, bet mes vis išsirenkame tokius nevykėlius, kuriuos norisi apdergti kitą dieną po seimo rinkimų. Kaip tik į nevykėlius spauda fokusuoja dėmesį ir taip argumentuoja seimo narių nevertumą turėti net buto išsimokėtinai. Nėra,gerbiamas Artūrai, jokios problemos su Salamakino Leksusu. Problema yra su tautos smegenimis. Aš suprantu, kad yra seime keli klounai, keletas su viduriniu išsilavinimu arba su nupirktu diplomu, bet tokia yra tautos valia. Pačią didžiausią įtaką seimo kokybei daro visuomenės požiūris ir neadekvatūs atlyginimai. Kai kurie seimo nariai yra nei kiek ne mažiau verti už Jus. Kodėl reikėtų visus prikirpti pagal Salamakino vertę, kodėl jie turėtų žeminti savo gyvenimo standartus ir kodėl solidarūs su pensininkais, mokytojais, policininkais ir pan. turi būti tik seimo nariai? BVP kuria visa visuomenė. Todėl atsakomybės klausimą reikėtų kelti kreipiantis į kur kas daugiau visuomenės grupių. O teisingi atsakymai gali gimti atsakius net į tokius klausimus: ar ne per prabangi mūsuose švietimo sistema, ar ne per daug yra saugomų teritorijų, ar tikrai reikalingos lengvatos už šildymą ir t.t. Aš suprantu, kad spaudoje tokios temos nebus populiarios. Bet būtent tose srityse yra ką taupyti, o tai duos daugiau naudos, nei Salamakinas važiuotų į darbą troleibusu :)

     • Auksinis kardas

      romai, esate šiek tiek teisus dėl apdergimo – man irgi nesmagu matyti, kaip vienose apylinkėse balsavimu išrinkti atstovai kažkodėl, manoma, gali būti iškart nepriimtini kitų balsuotojams. Joks jų reikalas. Panašiai su kitokiais išrinkimais – jei kažkas atidavė balsus, jie buvo suskaičiuoti, ir nustatyti išrinktieji atstovai. Suteikti įgaliojimai (atstovavimui, ne savivaliavimui).

      Bet esate labai neteisus, teigdamas, kad viskas tvarkoj su salamakinų leksusais, baukučių – rupulevičių atvirais pasityčiojimais įsisavinant ne tos paskirties lėšas ir jas švaistant ties pirmu pasitaikiusiu stulpu, turto deklaracijų makliavojimais ir t.t. Ar tikrai galima viena ranka įnirtingai graibant mūsų kišenėje, kita skelbti dar didesnį sunkmetį ir reikalą spaustis dar labiau? Juk esama akivaizdaus prieštaravimo tarp žodžių ir darbų, ir tik laiko klausimas buvo kada rinkėjai pradės tai matyti? Ilgiau meluoti ir vaidinti angelų veidus nacionalinių turtų ikonose nebeišeina.

      Apmaudu tai, kad jums sunku matyti tikrovę, vos tik matymo lauke sušmėžuoja asmeninio prielankumo objektas, vardu konservatoriai. Tai, kad jie dabar (cha, koalicija) valdo, dar ne priežastis skelbti veidmainiškai deformuotas tiesas.

     • romas

      Auksinis karde, aš matau, kad mane suprasti yra sunku :) Visos problemos yra ne ten, kur yra rodoma. Tai jau yra pasekmės:) Bėdos gyvena neuždarytos į partijas, savivaldybes arba seimą. Jos gyvena mumyse ir tuose, kuriuos artimai pažįstame. To nukirsti vienu smūgiu ir be revoliucijos (sibirų ir giljotinų) nėra jokių galimybių, todėl lieka tik evoliucijos kelias. Žmogus, kaip žinote, tikrai nėra tie atomai, iš kurių jis sudarytas. Mūsų kūnai yra bulvės, kiaulės ir burokėliai, kurias valgėm per pastaruosius maždaug 10 metų. O dar giliau pakapsčius, materialiai yra mėšlas, kuriuo kažkada tręšė laukus,arba anglies dvideginis, kurį iškvėpė barsukas. Žmogiška mūsų esmė sudaryta: iš to, ko mus mokė tėvai ir mokykla,kokias knygas skaitėm, ką rašė spauda ir ką rodė televizorius. Mes per lengvai manipuliuojam šiuo informaciniu smegenų turiniu, norėdami patenkinti savo egoistines ambicijas, ir skinam iš to labai pelnytus vaisius. Tuos, kurie kalba viešai ir yra autoritetai, labai raginčiau matyti reiškinius giliau. Nemanau, kad seimo autoritetas kainuoja pigiau už Salamakino automobilį, kurį jis nuomojasi teisėtai. Viešinti reikia viską, bet informacinio balanso Lietuvoje nėra (per visą nepriklausomybės laiką), o reiškiniai suprantami supaprastintai: ką matau – tą dainuoju, o dainuoju – apie ką apsimoka. Juk jei kas blogai – ne visada blogyn, o tai kas gerai – ne visada geryn.
      Man irgi yra apmaudu, kad būdamas protingu žmogumi, sunkiai matote tikrovę. Nereikia man paišyti politinių pažiūrų. Esu vis dar už Sąjūdį. Per rinkimus aš renkuosi panašiai, kaip dailininkas renkasi spalvas. Nelaikau konservatorių šventais, bet per pastaruosius rinkimus maniau juos esant labiausiai tinkamais rinkti. Deja, jie nelaimėjo rinkimų. Todėl maniau, kad nereikėjo eiti ir į valdžią, nes: nebuvo su kuo eiti, ekonominės aplinkybės nepalankios ir tautoje tikrovės supratimas dar nebuvo atsiradęs. Taip maniau po rinkimų ir dabar įsitikinu, kad buvau teisus. Gal net ir Jūsų IĮ būtų buvę geriau (nors abejoju neįrodomai). Beje, neatmesčiau, kad tamsta turite su kuria nors politine srove religinius santykius, dėl ko Jums partijomis yra patogiau mąstyti. Išsivaduokit nuo išankstinės nuomonės apie mano pažiūras ir praėjusį komentarą perskaitysite teisingai:) Man patogiau yra mąstyti žmonėmis ir visuomeniniais reiškiniais. Siūlau ir tamstai pabandyti:)
      P.S. Požiūrį į Baukutę su Rupulevičiumi Jūs man prikišate nepelnytai. Esu nepakantus Vidžiūno vairavimui išgėrus, išsisukinėjimui ir kitiems panašiems atvejams. Taip pat nelaikau girtuoklystės, vogimo ir nemokėjimo užpildyti deklaracijos partine veikla :)

     • nerijus

      romai

      Už iškalbą ir minčių raišką/ mintis- 10 ;) su pliusu…
      Man, tik pasimokyti…

  • ausra maldeikiene

   Na gal ir nerimta… Ir girti nereikia… Bet kad labai jau viskas aišku. Traukinys važiuoja, tuoj traiškys, o visi dar kažką bandosi dalintis.
   Jiems kaulą numeta, ir jie džiaugiasi.Jei negauna — pikti sėdi. Geriau nacionalines sąskaitas panagrinėtų. Seniai viskas būtų kaip du kart du.

 • Ramute

  Ačiū , p. Romai, Jūs tikras džentelmenas. Nejauku darosi , šį vėlyvą vakarą, kada beveik vien vyriška komentuotojų auditorija, kaip tie “ devyni vilkai vieną bitę “ p. Aušrą pjauna.

  • ausra maldeikiene

   aš ne bitė.
   Ir tie vyrai kažkokie nebaisūs.
   Tiesiog visą dieną dirbau, o dabar pasilinksminu.
   Man patinka visi, tik Nerijus nuobodus.

   • nerijus

    Kadangi, nerijus negalvoja, kaip aušra…

 • nerijus

  Ramute

  Niekas nieko nepjauna…erzina- labiau tiktų ;)

 • ausra maldeikiene

  to Valentinas
  aš nesu Behavioral Economics atstovė. Aš tik ją aiškinu studentams per ekonomikos filosofijos seminarus. Man jie įdomūs.
  Aš greičiau jau esu šizofreniškoje padėtyje, mat mano darbas yra aiškinti visus — įskaitant Mizes’ą (t.y. tai, kas būtų vainienė, jei vainienė kažkas būtų), lytį pakeitusį ekonomikos retorikos specialistą Deirdre N.McCloskey (iki 1995 metų Donald McCloskey), ir dar daug visokių kitokių linksmų galvų.
  O kai bandai aiškinti visus principus, po to turi spręsti kiekvieną kataliką ekonomistą varginantį klausimą — kaip suderinti savo tikėjimą su tuo, ką kalbi.
  Dabar skaitau P. Heyne „Are Economists Basically Immoral?“
  Labai atitinka dvasinę būseną.

  • Interviu Financial Times, Grybauskaitė juokavo, kad Nobelio ekonomikos premijos lauretų sąrašas gali pasiūlyti autoritetų pačiom įvairiausiom nuomonėm pagrįsti. Pavyzdžiui, jei esi už ekonomikos stimuliavimą biudžeto deficito pagalba, renkiesi Paul Krugman. Jei ruošiesi skatinti ekonomiką mažindamas mokesčius, renkiesi garbinti kokį nors kitą garsų ekonomistą. O ką renkatės jūs?

   Tiesa, vardindama skirtumus su Lenkija, paminėjote, kad jiems nebuvo leidžiama skolintis užsienio valiuta. Bet juk Lenkijoje šiuo metu viena iš didžiausių problemų, kad labai daug paskolų paimta Šveicarijos frankais ir Eurais. Zlotui atpigus, daugybei lenkų stipriai padidėjo kreditų našta. Tai kaip yra iš tikro?

   • nerijus

    Valentinai

    Per intelektualus klausimas ausrai, net nedrįso atsakyti :)

    • Manau pakankamai paprastas klausimas. Turbūt nepastebėjo :)

     • Musė

      Apie Lenkiją ir net tik ją buvo labai geras straipsnis šio mėnesio „Verslo klasėje“, interviu su Leszeku Balcerowiciumi. Kiek pamenu, jis akcentavo tai, kad jo vadovaujamas centrinis bankas išties varžė gyventojų galimybes skolintis užsienio valiuta, tuo metu jo visa šalis nekentė, bet dėl to Lenkijoje neišsipūtė paskolų burbulas. Dar labai patiko D. Kreivys, kuris informavo, kad Lietuvos atstovai deleguoti į to paties L. Balcerowiciaus vadovaujamą įtakingą Thinktank’ą, gal pagaliau ir pas mus atsiras kam plėtoti tą suvargusią ekonominę mintį ;)
      Pati negaliu patikėti, kad reklamuoju …. žurnalą…

      Komentaras redaguotas A.R

     • mdxacuk

      Muse,

      Nesijaudinkit dėl to „redaguoto komentaro A.R.“. Patys tikriausi jūsų fanai godžiai gaudo kiekvieną jūsų žodį ir spėja perskaityt anksčiau už šeimininką. Neteisybė jūsų atžvilgiu nebus pamiršta. Aš mačiau, kad ištrinta …XXX…

     • Musė

      Mdxacuk :)
      Man tai net ašara trykšta iš graudulio, su kokiu pasiaukojimu Artūras gina savo ginklo brolius – Pirminyką, mielą Aušrą ir Propagandistą Nr.1. Gera turėti, turėti draugų.

     • miela Muse, paverkite, nes yra dėl ko… Jums iki jo kaip fredžiui iki homo sapiens…) Ir verkite ilgai, nes per visą savo likusį gyvenimą fredis prie homo sapiens gali priartėti gerokai daugiau nei jūs prie to, kurį bandote įžeidinėti… Žinote, ir aš susigraudinau… man jūsų gaila:)

     • Musė

      Pagyvensim – pamatysim. Labanaktukas :D

 • ausra maldeikiene

  Na čia su jumis smagu, bet laikas miegoti.
  Vaikystėje man mama rytais skaitydavo Stanevičių: „Ir vėl reiks kelti, ir prie darbo stoti ir vėl taip kaip vakar per dieną mėšlus vežioti“…
  Per visą gyvenimą nesupratau, kodėl tas mūsų pasakėtininko jumoras toks liūdnas.
  Labanakt.

 • praeinant

  „… Nedrįsčiau Aloyzui prieštarauti – jis juk prie to lovio ilgai buvo, tikriausiai žino…“

  O mane stebina tai kas Jus stebina…
  Kiek žinau esat prie valdžios…
  Tad gal čia nuo inteligencijos, padorumo ir įpročių priklauso kaip vadinasi ir ta Jūsų/belekurio analogo/ „valgomoji“ vieta…:)
  …paprastai buvimas vienoje vietoje/dirbant ta pati darbą/ ilgėliau uždeda savo didesnį ar mažesnį „štampelį“…

  ———- ——————–

  „Ekonomistai neturi jokios teorijos, kuri nebūtų ideologinė konstrukcija. Normatyvinis ir pozityvusis pradai joje taip susiję, kad dar nei vienas genijus jų neatkabino, mat ekonomika kalba apie pasirinkimus, o pastarieji visada vertybiškai orientuoti.“
  Aušra Maldeikienė

  ) šiaip būtinai tokios teorijos pradmenys turi būti ne ekonomistuose…
  ) nebūtinai reikia normatyvinius ir pozityvius pradus atskirti
  ) nu blin :), absoliučiai visada yra trumpiausias abstraktus atstumas nuo a iki b
  ) …………..

 • Visgi malonu, kad frazė apie lovį paskatina tokias teorines diskusijas ekonomikos temomis.