Artūras Račas, „Facebook“ ir Arturas Racas

Šį savaitgalį susikūriau savo asmeninį profilį „Facebook“‘e.

Ir jau gavau arti 20 pranešimų apie norinčius draugauti.

Deja, turiu pranešti, kad į tuos pranešimus neatsiliepsiu, nes mano nuomonė apie „Facebook“ ir „Twitter“ nepasikeitė – aš nemanau, kad šie instrumentai man reikalingi.

O profilį savo sukūriau sužinojęs, kad tarp „Facebook“ vartotojų yra Arturas Racas…

Kadangi, kiek man žinoma, Lietuvoje antro žmogaus su tokiu pačiu vardu ir pavarde nėra, nusprendžiau užbėgti įvykiams už akių:)

Ir išsiunčiau pranešimą Facebook administratoriui.

Tai tiek žinių.

Ir dar kartą atsiprašau visų, kurie nori draugauti per „Facebook“:)

(13 balsų, vidurkis: 1,92 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  O tapti gerbėju?

  • Kas turi daugiau draugų – Račas ar Olialia Pupytės. Panaši kova į vykusią Twitteryje – CNN prieš A.Kutcherį :) Laimėjo Kutcheris.

 • gintaras.m

  “Facebook” ir “Twitter” – mados dalykas, praeis, kaip visa kas praeina. Nereikia sureikšmint ir nereikia kreipt dėmesio. Pranktines naudos iš buvimo soc. tinkluose nėra, na nebent jaunimui, kurie ieško antros pusės, ar dar ko nors ….

 • kokosas

  Na, drįsčiau paneigti. Facebook yra pasaulinio mąsto soc. tinklas. Kadangi sistemoje naudojami tikri vardai ir pavardės, teko susidurti su atvejais kuomet žmonės, išsibarstę po šalis ir turintys giminystės ryšius, atranda viens kitą, nors anksčiau apie tai nieko nežinoję. Tai kaip ir praktinė nauda.

 • Vytautas

  Facebook profilis ar tinklaraščio puslapis fanams „rinkti“ galėtų prisidėti prie racas.lt populiarinimo. Ypač turint omenyje tai, kad facebook naudotojai yra aktyvūs interneto naršytojai ir dažniausiai įvairių tinklaraščių skaitytojai.

 • lida

  Idomi mintis registruotis sau nereikalinguose tinkluose, vien tam, kas kas nors neužsiregistruotų tokiu vardu. Vertėtų savo baimes pagydyti profesionaliai, ar bent jau į mėgiamą vaistinę užsukti.

 • erika

  nu va, būčiau pakvietus draugaut :)

 • Kad yra tikrai dar vienas Artūras Račas. Tik galbūt jis negyvena Lietuvoj šiuo metu.

  • lida

   Tai, kad ne apie tai kalba. Yra nuomonė, kad administratorius turėtų realiai tinkle neveikiančio asmens prašymu patrinti Arturas Racas, Maiklas Dzeksonas, Big Ben ar Maryte Melnikaite akauntus :)

   • Tai aš ir sakau yra dar vienas Artūras Račas. Ir jei jis naudojasi akauntu, kodėl turėtų ji pratrinti?

    • lida

     O kodėl turėtų patrinti, jei akauntais Arturas Racas, Maiklas Dzeksonas, Big Ben ar Maryte Melnikaite naudojasi ne Artūras Račas, ne Michael Jackson, khm, ar ne Marytė Melnikaitė ?

 • Kurnekur

  Girdėjau, kad jau organizuojasi virtualus flashmobas facebooke: visi prijaučiantys Facebooke susikuria profilį Artūro Račo vardu. Flashmobo tikslas – bent 1 tūkstantis Artūrų Račų Facebooke :)

  Vėliau bus organizuojamas žaidimas „Surask tikrąjį Artūrą Račą Facebooke“.

  Neatmetama galimybė, kad šis virusas gali išplisti ir į kitus socialinius tinklus, tokius kaip twitter, frype, one ir pan.

 • rokas

  Arturai,

  Na kam esat toks uzsispyres :) Facebook’as tikrai geras dalykas, ir jums butu naudingas visoms prasmems. Paklauskit Aurimo, gal jis jus itikins.

 • erika

  Ten facebooke yra toks žaidimas kur ferma savo galima turėt :))

  • lida

   Ar šis žaidimas turi sąsajų su Kurnekur aprašytu žaidimu “Surask tikrąjį Artūrą Račą Facebooke” ?

 • gintaras.m

  Iš principo neesu jokiame soc. tinkle ir netgi tame matau tokiame mano užsistyrime daugiau privalumų nei trūkumų – tiesiog neatima brangaus laiko, kurį galima skirti artimiesiems ir realiems susitikimams.

 • Facebook ir kiti soc. tinklai nėra blogybė.
  Taip, tai atima kažkiek laiko, priklausomai nuo žmogaus, tačiau reklamos galimybės, šansai kaip nors susisiekti su seniai matytais giminaičiais, bendraklasiais. Be abejo, twitter`is jau tampa spamerių rojumi, facebook`e brukalo irgi netrūksta, todėl suprantu ir tuos, kurie turi neigiamą nuomonę apie soc. tinklus.
  Facebook`o mada vargu ar praeis labai jau greit, nes tikrai yra daug patogių funkcijų. Kaikurie Facebook lygina su one.lt, tačiau mano akimis Facebook yra daug rimtesnis tinklas (vien dėl užsienio galimybės ir pan.)

 • Logiškas poelgis. Nė vienam nėra malonu, kai juo kažkas apsimetinėja. Juolab, kad esate žinomas žmogus. Tikrų problemų nepridarytų, bet galėtumėte nustebti, išgirdęs, kad jūs kažkam rašėte, pavyzdžiui, meilės laiškelį iš savo profilio:)

 • FB (nebūtinai tikru vardu ir pavarde) yra geras laiko švaistymas, bet ir naudos ten galima išpešti.
  visad sakiau, kad į Twiiter neisiu, bet nuėjau sekti ten vieno žmogaus pranešimų ir įsitraukiau. irgi laiko švaistymas, jei be galvos paneri, bet jei naudojai tik kaip dar vieną žinių šaltinį (protingai pasirinkęs sekamuosius), tai nėra blogis.
  nesureikšmini ir naudoji kaip papildomus šaltinius/pramogas (jei tokios laiko turi).
  tada ir nesi kategoriškas.
  o būdas aplenkti apsišaukėlius registruojant save — puikus :)

 • Būtų keista antrą save socialiniame tinkle rasti. O jeigu dar su nuotrauka…

 • Ruta

  keistokas dualumas
  jei nereikalingas – tai kam reaguoti?

 • Levas

  Mano mieste yra dar vienas Levas C. .. ir kas keisciausia mes gimeme ta pacia diena tais paciais metais… as rimtai, bet vienzodziu ir vardas retas ir pavarde.. bet taip sutapo.. mes NE GIMINES, visiskai. Taip pat jis yra is labiau rusakalbes aplinkos nei as.. ir laimei jis nera zmogus kuris taip naudotusi internetu kaip as.. tai vienzodziu.. as del visa ko uzsiemiau.. levas.ce….@gmail.com ir @yahoo.com.. Ir aplamai as jokio kito L.C. internete kaip ir nemaciau…

 • nerijus

  Artūrai, patikslinu- du „Arturas Racas“- gretos didėja :)

 • nerijus

  Naršydamas ( googlindamas visai kitą temą ), štai ką radau:
  http://lt-lt.facebook.com/notes.php?id=48356002361

  :)

  • Rytis I

   Jo, atrodo kažkas nemažai tulžies prikaupęs ant šeimininko.. Ir „po dielom“. Man patiko „6 naujojo mero pažadai“, ypač pažadas apmokestinti išėjimą iš namų:) Kažkada jau diskutavom čia..

 • iš kairės

  Mano supratimu, socialiniai tinklai yra „tinklai“, kuriuose rizikuoji:
  1. įgyti priklausomybę nuo „dalyvavimo“ juose – gali tapti tik pats save skaitančiu grafomanu; na gerai, jei daugiau žinai ir moki tai aprašyti – skaitytojų buskeli, keliolika ar keli šimtai, ar tūkstančiai skaitytojų – nelygu tavo reikšmingumas ir gebėjimai;
  2. suteiki galimybę „kitiems“ kontruoliuoti tave dar daugiau; juk tave jau kontroliuoja valstybė – kaip mokesčių mokėtoją, socialinis draudimas ir sveikatos apsauga – kaip įmokų mokėtoją ir pacientą, bankai – kaip pinigų gavėją ir mokėtoją, nuolaidų kortelių ir rinkodaros akcijų savininkai – kai atiduodi savo asmeninius duomenis;
  3. na ir asmenybės susidvejinimo grėsmė, jei save tinkluose pateiki kitokiu nei išties esi…

  Neneigiu ir gėrybių, kurių galima susikurti ir sukurti kitiems naudojantis socailiniais tinklais.

  Betgi ne, nebūsiu solialiniuose tinkluose. Verčiau rašysiu dienoraštį senoviškai – į sąsiuvinį, kurį paliksiu vaikams…

 • Džiugu, jog visi FB priešininkai jau išsakė savo nuomonę, tad pareikšiu ją ir aš, vis gi, mūsų kontora specializuojasi FACEBOOK komunikacijos vykdymu, tad su šiuo socialiniu tinklu yra pakankamai susipažinus.

  Visų pirma, kaip ir kiekviename dalyke, taip ir šiame – FACEBOOKe, galima įžvelgti blogio.

  Antra, FB tik įrankis, kuris gali būti naudojamas ir blogais, ir gerais tikslais.

  Trečia, ar ryšių palaikymas (nors ir virtualių) su nutolusiais klasiokais, buvusiais bičiuliais, bendradarbiais, kuriuos likimas nubloškė į kt. šalis yra blogai? Prie to pačio, ar blogai yra kalbėtis su mėgstamo prekinio ženklo atstovais virtualiai ir viešai, bei išgirsti jų nuomonę?

  Ketvirta, mano galva, jei mes sakysim, tai mada, tai praeis ir pan, mes būsim teisūs dalinai: viskas šiame gyvenime laikina, tik kai kurie laikini dalykai užtrunka ilgai…

  Penkta, aš sutinku, kad Artūras yra rimtas ir geras politikos žurnalistas, tačiau nemanau, kad jis toks pats „stiprus“ ir technologijų srityje.

  Šešta, mes taip pat nenaudojam Twitter’io, nes dar nesugalvojom ir ko gero nesugalvosim, kaip jis mums gali pasitarnauti:)

  • specializuojatės, bet nenumanote, kaip išnaudoti twitterį?
   bėda…
   arba keista.
   arba čia tik man atrodo, kad marketingo prasme jie yra labai panašūs.

   • Rokai, apie Twitterį netgi esu įrašą paruošęs, tačiau truputėlį bijau jį postinti dėl labiau patyrusių tinklaraštininkų kitokios nuomonės, tad gali būti, kad jis nepasirodys.

    O dėl tavo įvardintos bėdos nematau jokios problemos, nes realiai, mums patiems Twitter pagrindinę funkciją „Write something“ kuo puikiausiai atlieka FACEBOOK, aišku, galima dubliuoti srautą panaudojus įv. priemones, tačiau dar kita mūsų nuomonė yra, kad ne kiekybėj, o kokybėj esmė, todėl bent jau artimiausiu metu dubliuoto srauto iš FB į TT nepaleisim…

    • na jau, Vaidai, buvau geresnės nuomonės apie jūsų tinklaraštį — iš kur staiga tokia kitų tinklaraštininkų baimė?
     sukritikuoti yra ką ir be TT :)

     man asmeniškai abu šie socialiniai tinklai yra pramoga su nauda. FB labiau pramoga, o TT ir naudos gaunu (pvz., vakar prasidėjusias buriavimo varžybas Transat650 kone gyvai stebiu — pranešimai iš jachtų į TT eina greičiau, nei el.paštu ar RSS srautu).

     bet ai, nenukrypkim, dar Artūras supyks, kad čia pas jį diskutuojame tarpusavyje :)

     P.S. ankstesniame komentare vietoje „marketingas“ skaityti „komunikacija“

  • Vaidai, esate visiškai teisus – technologijų srityje esu silpnas. Bet man dėl to visiškai negėda:)

 • Musė

  O buvo taip. Pasijuto vieną vakarą Artūras vienišas. Atsidarė savo tinklaraštį – nulis komentarų, įsijungė TV Antį – nė žodžio apie jį. Delfyje jokių naujų savo nuotraukų iš Uspaskio, Pakso ar Daktaro gimtadienių nerado, Alfoje Pikasą puolantys Artūro draugai iš draugiškos kaimyninės šalies nutilo.

  Man reikia naujų draugų, – tarė Artūras. Ir užsiregistravo į Facebooką. Sėdi, laukia, visą naktį žiūri į ekraną – nulis naujų draugų, nulis pakvietimų į renginius, nulis pakvietimų draugauti. Ai, galvoja, parašysiu į savo tinklaraštį, kad esu Facebooke, gal bent Musė ar Lida pakvies draugauti. Taip ir tebelaukia…

  • lida

   Lida nei facebookais, nei twiteriais nesinaudoja :)

  • Miela Muse, tikriausiai žinote posakį apie draugus ir priešus… Labai tinka šiuo atveju, nes nuo priešų apsisaugau pats:)

   • Musė

    Nepergyvenkite, Artūrai, gal su Twiteriu jums geriau pasiseks ;)

  • Kaip liūdnai aprašyta. Nelinkėčiau ir pikčiausiam priešui taip.

   P.S. p.Račas dabar per BTV sąmokslo teoriją vysto :-)

 • Rokai, tačiau daugelis vartotojų užsiregistruoja ir kalbasi ne iš reikalo, o tik todėl, kad ir kiti ten yra, ir kad šiuo metu tai ant bangos (amerikėj).

  Tavo atveju, kai TT panaudoji konkrečiam reikalui – stebėti rungtynių rezultatus, kurie į Twitter ateina greičiau nei kitais būdais – tu išsirinkęs patį operatyviausią kanalą informacijai gauti. Liux.

  Beje, įkvėpei Rokai prisiminti tą straipsniuką, jis juk parašytas, o ten ir diskusijas su kitais skaitytojais galima bus tęsti:)

 • Pingback: Kodėl mes nenaudojame TWITTER interneto tarnybos arba kiekvienam savo | PDFONTOUR tinklaraštis()

 • WU

  Jeigu kam įdomu – Baracko Obamos facebook puslapis http://sz-magazin.sueddeutsche.de/img/jetztstatisch/fakebook/obama.jpg :)))))))

 • vidas vaikšnys

  prašome mane ištrinti iš facebook’o

 • Pingback: Patarimas iš porytdienos FACEBOOK naujienų ir patarimų: socialiniuose tinkluose nebūkite narcizais arba kodėl kai kurie žmonės aklai smerkia vieną ar kitą IT naujovę? | PDFONTOUR tinklaraštis()

 • kodel man neleidzia prisiregistrouti prie facebook

 • Arunas

  Tai cia man kaip ir garbe buti su folia pavarde :))))

 • Pingback: Apie “Facebook”, A.Zuoką ir nuomonių įvairovę | Artūras Račas()

 • Sapnas

  Idomu, kokiomis bangomis… face dirba… Kartais dirba, kartais ne. Kodel sekmingame versle daug akciju parduodama?.. Kodel?.. Kam parduoti sekminga versla?.. Kas pirks uz tiek milijardu, kaip skelbia?..

 • Eglė Vidugirytė

  Gerbiamas Artūrai, „Facebook“ gali pats „sugeneruoti“ žmogaus profilį „Facebook“ tinkle. Jei koks nors žmogus yra visuomenėje žinomas, jei apie jį internete daug informacijos ir ypač jis aprašytas „wikipedijoje“, tai, įvedus į paieškos langelį to žmogaus pavardę, „Facebook“ sukurs atitinkamą profilį, sudėdama informaciją iš „wikipedijos“ ar kitos internetinės enciklopedijos. Vienu žodžiu, jei be Jūsų žinios buvo atsiradęs Jūsų profilis – reiškia, esate garsus, žinomas, įrašytas į populiarias enciklopedijas ir dėl to, deja, netekote dalies savo privatumo, nes „mašina“ pagal kažkieno užklausą buvo sukūrus Jūsų profilį. Tikiuosi, tikrasis Jūsų profilis bus labai įdomus, įdomesnis, nei sausas enciklopedinis. Laukiame jame Jūsų minčių. Mielai skaitysime.

  • SVAJONE

   sveiki, idomias diskusijas….idmu skaityti. Keista yra tai jog esu paprastas zmogeliukas, taciau jau netrumpa laiko tarpa gaunu pranesimus jog I mano sistema bandoma isilauzti…hm….arba mano profilio foto yra ikraipoma….kam to reikia????…..belieka jas keis naujomis, ….bet nenugincijamas faktas tai, jog kazkam to reikia….laukiu protingo ats.