Citata #262 R.Staselis apie socialinės politikos perspektyvas Lietuvoje

Minimalistinė socialinės apsaugos politika bus pasmerkta, jeigu net bukiausiam policininkui nebus įkalta į galvą, jog grybus ir uogas be valdžios leidimo pardavinėjanti bobutė šiais laikais yra didžiausias gėris. Nes tokia ant „socialinių grindų“ sėdinti bobutė vis dar tebemano, jog prasmingiau leisti laiką renkant grybus ir uogas, skinant laukų gėlytes nei eiti ieškoti teisybės į „Sodrą“ ar laidyti akmenis į erzinančias valdžios įstaigų vitrinas

bernardinai.lt

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • mantas

  problema tubūt ne pačiame pardavinėjime, o tame, kad pardavinėjama ant kelio.

 • Linas

  tikrai,problema ne pats pardavinėjimas,o kad veiksmas vyksta visiškai stichiškai ir nesuderintas su atitinkamomis žinybomis.Ką matome dabar?Pilnos pakelės nusėstos neaiškių tipažų,siūlančių abejotinos vertės (šviežumo,svorio,kainos,sanitarinių-hinieninių,etc.reikalavimų prasme)miško gėrybes.Daugumos tiek produktų tiek pardavėjų atitikimas europiniams standartams kelia rimtų abejonių.Kaip tai įvertintų mūsų partneriai ES?Juk pardavėjams turėtų būti sudarytos atitinkamos sąlygos:prekybos vietos,šaldymo įrenginiai skirti produkcijai laikyti,patalpos apsiprausti ir pailsėti,laisvalaikio zonos(šachmatai-šaškės,knygos,spauda,pageidautina internetinė prieiga),vietos kūdikių priežiūrai ir maitinimui,atskiros zonos invalidams ir pan.Ar visos savivaldybės užtikrina šias sąlygas,o taip pat ir pardavėjų-pirkėjų saugumą(reketas,savavaldžiavimas,auto-moto įvykiai)?Atsakymas lyg ir aiškus – ne.Todėl nesutinku su p.Staseliu,kad čia labai jau didelis gėris.

  • dpd

   Linai, pačio pasiūlymas tikrai žavus… tik, kad utopinis. Jis daugiau primena pagyvenusių žmonių užimtumui skatinti veiklos planą :)

 • A.G.

  Mantui.
  Jei greitai parduodama – vargu ar miško gėrybės gauna taršos.
  Be to, kai aš sekmadienį vakare pirkau iš pirmokėlės ir senutės pakelėje, kiekvienas jų indelis buvo uždengtas.
  Lenkijoje ir kitur, pakelėse parduoda ne tik miško gėrybes. Atvirkščiai, daržo ir sodo gėrybes.
  Na Lietuvoje taip, žmonės nemoka vairuoti. Čia yra problema.
  Tiesiog milijardai ant žemės vartosi – policija ar nenori ar jai neleidžiama jų paimti.
  Manau, kad policijai nereikia skirti biudžeto asignavimų – pasilenkusi susirinktų nuo žemės tuos milijardus, už greičio viršijimą (iš 100 viršja 99), už pavojingą manevravimą kelyje (iš 100 gal 50), už kalbėjimą vairuojant mobiliu telefonu (gal 90 iš 100), už įlindimą į pasiliktą saugų tarpelį nuo kito automobilio (net nežinau, bet daug procentų).
  Kas kita, kai prie parduotuvių ar kitur, be leidimų, kasos aparatų pardavinėjama įvežtinė ar kontrobandinė produkcija – čia tai nesąžininga konkurencija. Bet nemačiau, kad šiuos pažeidėjus kas areštuotų – matyt policija bijo, kad Tauta, kaip visada supainios reikalus, ir už tai nukentės nuo Tautos (dėl blogybių visuomet kalta Tauta, nes geroje Tautoje jų ir nebūtų…)..

 • Matotaupa

  Labai protingas pastebėjimas, to pono Staselio. Valdžiai daug smagiau žinoti, kad vargo prispausti žmonės patys bando kapstytis uždirbdami nors ir po centuką, negu kad tie žmonės eitų reikalauti valdžios atsakomybės ir savo pilietinių teisių. Dabar gi tie žmoneliai mažiau suka galvas dėl valdžios vyrų išdaigų, o daugiau galvoja, kaip čia bedirbant išgyventi…

  • A.G.

   Na ir kas kad eitų ir pakeistų, pastatytų kitus – kiekvienas naujai pastatytas, kaip taisyklė, tik blogesnis… kaip ir kiekviena sekanti karta – tik blogesnė, o ne geresnė…

   • A.G.

    Dar.
    Jau nuvalkioti tie žodžiai – bet kol kiekvienas mes nepasikeisime, kitų net nepradėkime keisti… aš pavyzdžiui blogėjo, o ne gerėju (… ne taip seniai Lietuvai už velui dirbau ištisą dešimtmetį, stengiausi, miegodavau po 4 val., ir taip be išeiginių jokių ar atostogų, kol neapsidairiau ir nepamačiau, kad tuo metu visi kiti…)… tai apie ką šnekame…

   • Matotaupa

    Aš tai ne apie keitimą kalbėjau, nes pritariu jums, kad keitimas – nelabai ką gero duos. Veiksmingesnis, mano nuomone, būtų atsakomybės reikalavimas iš tų pačių veikėjų.

 • erikas.kulpinas

  Erikas – Mantui ir Linui.
  Belieka pastebėti, kad jūs ne ką toliau įžvelgiat nei tas bukiausias policininkas.
  Kas per blogis yra pardavinėti grybus prie kelio? Švinas, dulkės, neaiškūs tipažai? Bet gi didmiesčiuose gyvenat, tokį pat brūdą uostote kiekvieną dieną ir parduotuvėse jūsų taipogi neaptarnauja inteligentiški profesoriai. Standartai? Ar kam rūpi ar ta bobutė maitinasi pagal Europinius standartus?
  Kalba yra apie tai ar valdžia tarnauja žmogui, ar žmogus valdžiai?
  Nelįskit ten, kur yra smulki, bet žmogui svarbi iniciatyva. Tas pats vakar su per žinias rodytom kavinėm, kurios baldus išsineša laukan be leidimo (seniūno, architekto ir t.t.). Reikia džiaugtis, kad ten dar krutama, o ne kišti pagalius į ratus.

  • Linas

   erikui ir dar kulpinui(čia turbūt 2 žmonės).Aš,atleiskit,iš tiesų gyvenu didmiesty,o anksčiau teko pagyventi ir daugiamilijininiuose arealuose,todėl lyginimas mano su buku policininku yra,visų pirma,neetiškas,o,visų antra,rodo tamstos(ar tamstų?)žemoką intelektą.Pakelių brūdo,kaip jūs teigiate,tikrai kasdien neuostau.Tai,kad niekam,įskaitant jus, nerūpi,kaip maitinasi pakelių bobutės,tik rodo,kad nemaža dalis visuomenės indiferentiškai žiūri į sau artimus tėvynainius,vietoj to,kad nebodami nieko,imtųsi pertvarkų.Todėl toliau laukan be leidimų išnešami baldai ir ne tik baldai,bet ir įvairi buitinė technika,brangenybės,ginklai ir pan.ir ne tik iš kavinių,bet ir vaikų darželių,sodybų ar net butų.Abejingai visa tai stebėdami,būsim pasmerkti tolesnei degradacijai,nors ir džiaugsimės,kad dar krutame.

   • Matotaupa

    Čia jau žymiai „kiečiau“ už Valiulį :-))))

 • lida

  Dėjau ant oakelės grybų ir uogų.

  • dpd

   lida, čia tikiuosi tavo jaunėlis broliukas paišdykavo prisidengęs tavo vardu?

   • lida

    Ne, pakelės pardavėjos bobutės atlapuose neturi prisisegusios kortelių su pavardėmis, vadinas – anonimės. O ant anonimų galima dėti. Paklausk A.R., jei netiki.

    • dpd

     lida, čia jau jūsų su A.R. reikaliukai ir nereikėtų į šiuos reikalus painioti bobučių :)

    • Aras

     Ir ką gi tu „padėsi“, mergele?

     • lida

      Kad būčiau nuosekli, manau, kad tą patį ką ir A.R. Kai tik sužinosiu, ką jis turėjo galvoje.

    • Šmočiukas

     Jūsų humoro jausmas – užmušantis :) Va su jumis tai nenorėčiau įsivelti į ginčą, nes pralaimėjimas – garantuotas :)

     • Šmočiukas

      P.S. nepaminėjau, kad tai taikoma lidai. Neduokdie, dar Aras pagalvos, kad turi humoro jausmą :))

     • Aras

      Lyžt, lyžt…

     • lida

      Arai, taigi dar nieko nepadėjau :O

     • Aras

      Aš Šmočiukui atsakiau. Šliaužioja jis tau apie kojas, padus laižo ir galvoja, jog kiti nemato.

     • Regis

      gerai, kad tamsta Arrrras niekam apie kojas nešliaužioja.. rrrrr…

     • Musė

      Arai, matau mažai dar vakar gavote ;)

     • Aras

      Kiek pageidavau, tiek ir davei.

     • Musė

      Aš su tamsta kiaulių neganiau, prašyčiau manęs netujinti.

     • Aras

      Nuotaikos kaita pas panelę? Yra vaistinėse įvairių estrogenų…

     • Regis

      Turiu pasiūlymą: paimkim ir visi kartu draugiškai gausiai pri…. čia pas Račą. Tegu ta …. kabo čia kaip įrodymas, kad …. gretos pasiekė ir šį tinklaraštį.

      S I A U T Ė J A M !!

  • Matotaupa

   Lida,
   Be reikalo jūs dedate ant grybų ir uogų. Juk tai maistas ir vitaminai, juos reikia į burną dėti, o ne kažką ant jų dėti – juk susitraiškys…

   • lida

    Jūs, be jokios abejonės, turite teisę dėti į burną bet ką ir iš anonimų. Aš kategoriškai – ne :)

    • Matotaupa

     Šiaip iš pakelės aš irgi kategoriškai nieko neperku, bet kad ir savo rinktas uogas turiu įprotį nuplauti, prieš valgant. Nes negali žinotu, koks uodas (uodė?) ant jos tupėjo :-)

  • GIGA

   Norint dėti,visų pirma reikia turėti ką!

   • lida

    Kokia geležinė jūsų logika. Na ir ką ?

    • GIGA

     Dabar belieka – mauti:)

     • lida

      O ką jūs dedate ar maunate ?

 • nerijus

  Yra paklausa- bus ir pasiūla…

 • Linas

  to dpd.Nesupratau,ką bendro turi mano išvardintos priemonės su pagyvenusių žmonių užimtumo ir skatinimo planu?Tai visiškai skirtingi dalykai,nemanau,kad juos reiktų maišyti ar,atvirkščiai,kišti vienon mėsmalėn gaminant neaiškios paskirties faršą.Tiesiog nėra noro atitinkamoms savivaldybėms ar seniūnijoms pirštu per pirštą bakstelėti,argumentuojant lėšų trūkumu.Lėšų yra ypač iš ES pusės,kurios,kaip žinia,iki galo net neįsisavinamos.Galų gale su policininkų pagalba būtų net galima rinkti atitinkamas sumas iš pačių prekeivių ir pirkėjų,tik nustačius objektyviai visoms pusėms naudingą įmokų dydį.Tada pagaliau iš mirties taško pajudintume šią problemą,kuri nesisprendžia jau begalę metų.Nes dabar žiūrėti,kaip tau drebančiom neplautom rankom varvina kokį medų ar pila uogas pernykštin laikraštin gana nemalonu.

 • zurnalists

  Na, pirmiausia norėčiau pastebėti, kad p. Staselis turėtų pažvelgti į savo „taktišką“ kritiką „bukiems policininkams“, o po to kritikuoti socialinės politikos kūrėjus.
  Antra: p. Staselis, kaip ir kiekvienas pilietis gali dalyvauti tos socialinės politikos kūrime ne tik kritikuodamas, bet ir tiesiogiai bei kūrybingai „veikdamas“ savo išrinktuosius.
  Trečia: sutinku, kad prekiautojai pakelėse kelia grėsmę saugumui, o pareigūnų pareiga užtikrinti saugumą keliuose, nes, jei nieko „buki policininkai“ (kaip rašo citatos autorius) nedarytų, būtų kaltinami aplaidžiu darbu.
  Ketvirta: manau, kad kelyje „Klaipėda – Palanga“ ir prie įvažiavimo į Palangą vos ne kelio važiuojamoje dalyje stovintys „prabangių apartamentų ant jūros kranto“ reklamuotojai kelia didesnę grėsmę, nei bobutės, pardavinėjančios uogas…

  P.S. p. Lida, o dėlioti ant anonimų (būtų tai bobutė, ar diedukas) į kairę ir dešinę kaži ar labai sveika :)))

 • A.G.

  Mototaupai.
  Teisingai darote.
  Tačiau – labiausiai vengčiau sterilumo.
  Manau geriau ugdyti imuninę sistemą nei ją naikinti.
  Tad manau sveikiau pakelta nuo žemės duonos riekutė nei sterilus maistas iš prekybos centrų (o juo labniau iš mažų kaimo krautuvyčių, kurios atsiveža tą maistą iš prekybos centrų).
  Ir dar dėl pakelės prekių.
  Jei yra galimybė prisirinkti pačiam – geriau pačiam pasirinkti.
  Būna dar geriau, kad kai kam rinkimas pramoga – pvz. po to grybus ar žuvį netgi atiduoda, nes kažkada matyt persivalgė (ar grybų dar nepažino ir …).
  Bet nevalgyti to, kas tuo metu miške ar darže auga (atsisakyti šviežaus šviežutėlio) – matyt yra didžiausias savęs nuskriaudimas.
  Ir dar apie perdirbtą maistą… jo mėgėjams (atseit sterilesnio…). Kartą, kai žmona grįžo iš talkos, kur buvo raugiami kopūstai (dar seniai, kai iš darboviečių vešdavo į talkas), tai pasakė, kad daugiau jokių perdirbtų daržovių iš parduotuvės… t.y. kai pamatė, kaip purvini diedai su čebatais (taip pat nepersiavus jų, po to, kai sugrįžtama ir iš lauko tualeto) kojomis minkomi tie kopūstai didelėse talpose…

 • Linas

  pritariu A.G.Aš irgi visą pagautą žuvį atiduodu tiems,kam daugiau reikia:pensininkams,invalidams,motinoms su mažais vaikais,benamiams ir katėms(niekada pats nebuvau žuvų persivalgęs,nebent juodų ikrų).Ir dabar nemažai dar turiu prisiėmęs iš Šyšos upės,todėl pamažėle dalinu.Savo priraugtus kopūstus,grybus,česnakus taipgi sumarinuotas morkas,burokėlius,agurkėlius ir pupelius platinu per Raudonąjį Kryžių.Tik tie prašo vis daugiau ir daugiau,nespėju suktis.O kur dar medus,pikis,liepžiedžiai ir įvairios vaistažolės,kuriuos irgi dalinu per įgaliotinį.

 • dpd

  Linai, tamstos frazė: „laisvalaikio zonos(šachmatai-šaškės,knygos,spauda,pageidautina internetinė prieiga)ir tai, kad tokio masto investicijos, kurias patsai siūlai, finansiškai niekad neatsipirks. Tokiai infrastruktūrai atsirasti reikalingos pirmines sąlygos: vandentiekis, nuotekų sistema, elektra ir žemės plotas, kuris tikrai didesnis nei pakelė. Kadangi prie miesto tinklų išskyrus elektros tinko (irgi būtų reikalingas pastotės įrengimas) nebūtų galimybės jungtis, tad reikalingas vandens gręžinys ir „bio“ valymo įrenginys. Toliau tektų padirbėti kelininkams : išvažiavimai-įvažiavimai, parkavimo zonos ir t.t. Toliau sektų pastatai ir galiausiai aptarnavimas, kuris kasmet ir pareikalautų nemažų investicijų. Man sunku pasakyti kiek net apytikriai tai kainuotų :) Aišku už „svetimus“ pinigus (ES) kodėl gi ne, bet kiek tokių centrų turėtų būti ir kaip tai paveiktų pati kraštovaizdį ir ar ta bobutė eitų papildomus 3-5km, kad parduoti 3litrus mėlynių, kiek tai įtakotų kainą (viena mėlynė – vienas litas?) ir ar tokie centrai galėtų konkuruoti su tom pačiom turgavietėm? Tad ir manau, kad tai geriausių atveju pagyvenusių žmonių ir jaunimo užimtumo ir skatinimo planas:)
  P.S. jei man nepatinka pakelės pardavėjo higienos įpročiai ar įpakavimas, ar nėra saugaus sustojimo – aš renkuosi turgų ar prekybos centrą. Tad manau tai natūralūs rinkos dėsniai ir net pačio pirkėjo savimonė, kurie sudėlioja laikui bėgant viską į savo vietas

  • mdxacuk

   Manau, kad sunkmečiu užuot slopinus rinka turėtų būti kaip tik maksimaliai skatinama. Kodėl Staseliui rūpi tik pakelės pardavėjai? Man rodos būtų prasminga atgaivinti baltarusišką turgų Halės prieigose ant šaligatvių. Tai tikrai padėtų pensininkams pigiau apsirūpinti ekolgišku maistu. O jei kam nepatiktų šaligatvių pardavėjų higienos įpročiai ar įpakavimas, tas galėtų rinktis prekybos centrą. Manau tai natūralūs rinkos dėsniai ir net pačio pirkėjo savimonė, kurie sudėlioja laikui bėgant viską į savo vietas.

 • nerijus

  Ar nevertėtų Artūrui pamastyti ir, kai kuriems veikėjams- draugiškai/ simboliškai, uždėti „ban’ą“, bent dienai- pailsėti..?

  :)

 • Slyvanosis

  Anais laikais, kai Tėvynė rūpinosi savo atžalomis ir reikalavo mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis (komunizmo), mokyklos valgykloje srebiant blokadinę zubę, mano bendraklasis rimtu veidu pareiškė, kad tik tądien sužinojo, kad makaronai (t.y. garnyras prie 5 kapeikų dydžio kotleto) ne ant medžių augo, o daromi iš miltų. Juokėmės visą pertrauką ir pusę TSKP istorijos pamokos (kol atėjo direktorius tramdyti).
  Klausant ir skaitant visų lygių Lietuvos politikų (įskaitant Andrių ir Dalią)samprotavimus apie biudžeto išlaidų perskyrtymą socialiai remtiniesiems, man norisi jiems įgelti: „Gerbiamieji, makaronai ant medžių neauga!“
  Diskusijose kam biudžeto išmokas amputuoti, o kam sugibsuoti, niekuomet negirdėti bent kiek realistiškesnių minčių kaip uždirbti pinigų į biudžetą. Svaičiojimai apie aukštasias technologijas ir didelę pridėtinę vertę nešančius produktus subyra į smulkes šukes, vos tik oratoriaus paklausi konkretizuoti produktų pavadinimus. Geriausiu atveju ką nors sumekena apie lazerius…
  Kad ir kaip koneveiktumėm skandinavus dėl jų bankų politikos, betgi vikingų ainiai sugeba iš valstybinio kapitalo išsunkti riebių dividendų, ženkliai papildančių valstybines kišenes.
  Lietuvoje gi valstybės ir savivaldos kapitalo įmonės (išskirtinai monopolistinės) naudojamos valdančiųjų ir „politinio pasitikėjimo“ įmoniį vadovų finansiniams reikalams spręsti (na tai kiek LEO.lt įmonės sumokėjo į biudžetą dividendų?).
  Švogerių valstubės ekonomika dar vis lydiminės žemdirbystės lygyje: padegė mišką, nuėmė 2-3 derlius ir vėl paleido raudoną gaidį… Paskutinis miško plotas Lietuvoje, manrods, sudegė 2007-2008 metų sandūroje. Grybų ir uogų kitąmet gali nebeužderėti. Ir klaidžiuos lietuviai bušmenai po savaną…

  • A.G.

   Nereikia maišyti kiaušinienės su marmeladu.
   Juk čia kalbama apie prekybos pakelėse specifiką, kuri yra ne tik Lenkijoje, Čekijoje ar Vokietijoje.
   Kai pakelėse parduodami savojo darbo vaisiai tiesiogiai valgytojai (kitu atveju kasos aparatai, PVM – ir jokių čia diskusijų, net per sunkmetį).
   Lietuvos atveju, pradžioje reikėtų susidoroti su importo, kontrobandos prekyba be kasos apartų.
   Kol ši baisi ir didelio masto problema nėra sunaikinta – kalbėti apie policijos reidus pas senutes ar pirmokėles (kai neverkiama, kad trūksta centų sąsviniams) yra amorali.
   Ir tik nemaišykime kiaušinienės su…
   Tarp kitko Vakarų Europos pagrindas smulkus verslas (kai ir stambiųjų kompanijų), pas mus ne tik paramos jam nebuvo (tik kodinis pavadinimas (smulkus ir vidutinis verslas), jam sunaikinti dar tarnauja dešimtys inspekcinio lygmens tarnybų.
   Žinoma, užkrečiamos ligos yra ne tik piliečio reikalas – juk gydo (vaistų kainas amortizuoja) valstybė.
   Tačiau kas gi nori sirgti – juk valgytojas mato, ar pardavėjas mėlynanosis, sifilistas koks…

   • lida

    Kažkaip neįtikinamai porinate, atsižvelgiant į jūsų pasakymą, kad jums „sveikiau pakelta nuo žemės duonos riekutė“, kurią neaišku koks sifilistas numetė.

   • lida

    Neįtikinamai porinate atsižvelgiant į jūsų pasakymą, kad jums „sveikiau pakelta nuo žemės duonos riekutė“.

    • A.G.

     žmoguti, – ta duonos riekutė pakelta ir suvalgyta (prieš tai atsiprašant jos, kad per savo neapdairumą, tas šventas daiktas buvo ten atsidūręs), geriau už bet kokius skiepus.
     O visiškas iki absoliuto sintetinis maistas – panaikino pas žmogų gynybines galias, jis gyvena tol, kol yra formacija, vaistinės, gydytojai.
     Be to.
     Iki karo, buvo nerašyta taisyklė, alergiškas žmogus neturi teisės tuoktis (dėl būsimųjų kartų). Raskite Jūs šiandien žmogų, kuris pagal tas nerašytas taisykles, galėtų tuoktis.
     Ir tik trys kartos sintetiniu maisteliu pasimaitino Vakaruose. Pas mus gi tik nepinus du dešimtmečius…
     O išsigimėliai gimdomi pilnu tempu… gerai dar kad medicina nesnaudžia, ypač Vakaruose.
     Tad valgukite tas miško gėrybes, kol jas švarios senutės ir jų proanūkėlės dar netingi surinkti.
     Juk jau žmonės atprato nuo fizinio darbo… ir prie jo jau niemkas nebesugrąžins…

     • Regis

      „Raskite Jūs šiandien žmogų, kuris pagal tas nerašytas taisykles, galėtų tuoktis“ – kad ir aš. Jokių man žinomų alergijų.. Tačiau nemeluosiu, vaikystė praleista kaime ir tikrai ne pačiomis steriliausiomis sąlygomis ir tuos pačius grybus mėgstu. „valgukite“ „niemkas“ – taip jaudintis neverta. Jaunimas tikrai pagrįstai baiminasi nuo žemės pakeltos duonos riekutės.

     • Zero

      Taik, iki karo visi tokie stiprūs buvo, tik gyvenimo trukmė neviršijo 40 metų. O dabar visi tokie lepūnėliai, kad pratempia iki 65 Lietuvoje ir virs 70 EU.

  • sauliukas

   Kietai čia ^^

 • Clear

  Na jau…Kai pasižiūriu savo miesto laikrašty į sąrašiuką mirusių per savaitę (nepasakysiu tiksliai kokią dieną tą suvestinę deda, bet tai ir nesvarbu), tai gimę 1917,…, 1925,…1930 m. ir pan. Tai pamastykit, kokiais laikais ir kaip jie pragyvene…

 • A.G.

  Zero.
  Nuimkite vaistukus – tuomet pakalbėsime… ypač Vakarų Europoje (jiems pirmiems mostelėjo chemijos smūgis).

  • lida

   O kodėl juos reiktų nuimti ? Lygtai gyvename ne prieš antrą pasaulinį.

   • A.G.

    O kas žino, kaip anūkams…

    • A.G.

     Dar.
     O Jums negaila pinigų sveikatos apsaugai.
     Nepakako 3 mlrd., vėliau ir 6, dar vėliau ir 10 ir 20 mlrd. nepakaks.
     Gal geriau tais pinigais švieskime tamsią Tautą – pradedant nuo kai kurių seimūnų, ministerių, nuo mokslinimų (nes siauroje srityje dirbančio mokslininko žodis žmogui… o kai tas mokslininkas dirbantis siauroje srityje mėgsta plepėti ir ne apie savo darbo sritį – tai turiu omenyje… kad ir jiems švietimo oi kaip reikia), nuo mokytojų…

    • lida

     Mano anūkai, ko gero gyvens jau po 150 metų, jei ne dugiau. Ir koks skirtumas kad jie to pasieks medicinos progreso pagalba, o ne valgymu duonos nuo žemės ?
     Dėl pinigų sveikatos apsaugai. Jų reiktų skirti dar daugiau. Švietimo finansavimo trūkumus su kaupu kompensuos galimybė šviečiamiesiems ilgiau šviestis (dėl jų ilgaamžiškumo :)

 • Duokit bobutėms laisvę, tegul dirba ir sėdi. Sterilistams – kelias į prekybcentrį atviras, nors kokį ten nuodą gausit, niekas tiksliai nepasakys. Atsargiai, nenusinuodykit nuo E. O keliauninkams ir pakelės uogų mylėtojams – skanaus :)

 • Linas

  to dpd.Vėl prasideda biurokratiški atsirašinėjimai vietoje realaus darbo.Privardinta aibė atseit objektyvių kliūčių ir mums,lietuviams,neįveikiamų uždavinių,kaip antai: nėra galimybių gauti elektros tinko,visokie gręžiniai,įvažiavimo įrenginiai ir t.t.Trumpiau kalbant,iš paprasto dalyko daromas supersudėtingas.Pristatyti tokių prekybinių centriukų kas 10km – juokų darbas,deja,net ir krizės sąlygomis niekas jo dirbti nenori.Prisikalbėta iki to,kad bobutei per sunku bus nueiti 3km.Tai ką,jos visos mėlynes ir grybus po savo namų langais augina?Ir kodėl parduos 3 litrus?Dėl 3 litrų,aišku,statyti pastatų neapsimokėtų,bet,esu įsitikinęs,kad apyvartos būtų šimteriopai didesnės,noro,va ko nematau.Sėdi valdininkai nuo algos iki avanso ir tiek.

  • dpd

   Linai, patsai ir pasiūlei supersudėtingą dalyką (patalpos apsiprausti, šachmatai, internetas…), kurį įrengti būtų reikalingos visos prieš tai išvardytos sąlygos, tad gal pakaktų suoliuko su stogeliu ir negrįsto prisiparkavimo vietos keliems auto. Būtų paprasta ir įgyvendinama, tik manau nereikia policininkų, renkančių iš bobučių duoklę…primena reketą :) ir sutinku su Ogis@Co

   • Linas

    man ši diskusija su dpd pradeda panešėti į pokalbį su nuo autizmo kenčiančiu asmeniu.Kokį supersudėtingą dalyką aš siūlau?Argi suoliukas su stogeliu,kuriuos girtas KAMAZ-o vairuotojas,sutraiškys į košę kartu su visais senukais ir senutėmis – tai išeitis?Nespėsim laidoti,dabar su tuo -problemos.Vietoj to,kad suprasti,jog seni,naftalinu dvokiantys receptai,kaip kažką keisti,jau seniai turėtų gulėti šiukšlyne,vėl brukamos kažkokios chocholiškos priemonės,kurių pagrindinis reikalavimas – by tik pigiau.Reikia versti mūsų grybingiausius ir uogingiausius Lietuvos rajonus turistine Meka,kur būtų eilės norinčių įsigyti miško ir lauko gėrybių.O vietoj to – vyniok į laikraščio pusę,likusią nepanaudotą nuo šikinyko,ir viskas – čiki piki.

 • Ogis@Co

  Manau, kad Staselis rase ne apie bobutes. Ir ne apie grybus ir uogas. Ir higienos problemos cia visiskai ne i tema. Dauguma turbut nelabai suprato, kokia buvo mintis. O mintis – kad zmogus, norintis pats uzsidirbti, o ne paimti is „valdisku“, turetu buti visuomenes labiau palaikomas (nenorejau sakyti gerbiamas). Ne pinigais. Visu pirma poziuriu. Dabar 2/3 smulkaus verslo atsidure juodojoje rinkoje – ar visuomene susirupinusi, gal kas nors protestuoja? Ne, visuomene susirupinusi karpomomis ismokomis (vos neparasiau ismaldomis:)