Citata #235 A.Vidžiūnas neapsisprendžia: kankinys ar precedentas

Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Vidžiūnas kenčia po to, kai paaiškėjo, kad ir prabėgus daugiau nei 15 minučių vis dar buvo girtas:

Dabar turiu kentėti dėl to, kas ten teisme darosi. Sakiau, bauskit mane. Vienintelio dalyko prašiau – kad trumpesniam laikui atimtų vairuotojo pažymėjimą. Nė piršto nepajudinau dėl šitų dalykų! Man nesmagu, kai esu laikomas kažkokiu precedentu.

delfi.lt

P.S. Ką nuspręs Vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, man abejonių jau nekyla.

Tačiau labai smalsu, ar bus kaip nors įvertintas teisėjas Robertas Rainys. Juk būna ten kažkokios atestacijos, kvalifikacijos ir panašiai…

Gal jis net ir priedą prie atlyginimo už kvalifikaciją, pavyzdžiui, gauna?..

Yra juk Teisėjų etikos ir drausmės komisija, Teisėjų garbės teismas, Nuolatinė teisėjų veiklos vertinimo komisija, kurioje dirba ir vienas mano kolegų.

Pastaroji, beje, R.Rainio atveju bene labiausiai aktuali, nes jos vienas iš tikslų yra:

išanalizuoti teisėjų gebėjimus pritaikyti teorines žinias bei įgūdžius teismų praktikoje, išsiaiškinti stipriąsias ir silpnąsias dirbančių teisėjų profesinės veiklos sritis

Aš, žinoma, ne specialistas, tačiau man susidaro įspūdis, kad R.Rainio gebėjimai pritaikyti teorines žinias bei įgūdžius praktikoje ne patys geriausi…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Marius M

  Gal ne vien teisėjo gebėjimai čia svarbūs? Gal buvo kokie nors interesai?

 • populistiškas požiūris, paviršinis, paviršutiniškas, tai kas matoma, kas ant liežuvio, kai nereikia pajungti smegenų, kai užtenka gulint parke ant suoliuko pavartyti delfį ir tarp antro ir trečio alaus butelio suskelti komentarą apie teisėjų kvalifikaciją. Net gyvo nemačius Rainio.
  P.S. Iš šio teisėjo sprendimo galiu padaryti išvadą, kad tai kvalifikuotas teisėjas, puikiai žinantis įstatymų subtilybes ir mokantis jas taikyi praktikoje. Originaluimo stoka ir nekūrybišku požiūriu į darbą jo tikrai neapkaltinsi.

  • Fredi, žinai tokį posakį: toks tokį pažino ir ant alaus pavadino. Čia apie tamstą ir R.Rainį… Abu labai teisūs ir labai kvalifikuoti… Dėl tokių kaip jūs ir sėdime šiandien tokiame mėšle iki ausų…

   • Man didelė garbė, bent kuo esu prisidėjęs prie mūsų krašto sėkmingos raidos ir klestėjimo.

   • WU

    Kaip šiek tiek pažįstantis teismų darbą, drįsčiau teigti, kad sprendimas absurdiškas, argumentai visiškai neįtikinami, sukurta prieštaringa (iš esmės ydinga) praktikta, apspjaunanti teisinigumo, sąžiningumo ir protingumo principus. kuri turėtų būti panaikinta. Teisės taikyme originalumo ir kūribiškumo turi būti tiek, kiek tai neprieštarauja įstatymui, bendriesiems teisės principams, teisės doktrinai, teisėjo vidiniam įsitikinimui ir t.t. Sprendimas turi būti motyvuotas ir pagrįstas legaliais argumentais. Kam nors kyla klausimų? Galiu pridėti, kad šios istorijos pabaiga parodys, kiek iš tiesų nepriklausoma yra Lietuvos teismų sistema.

    • Tai pirma instancija. Todel teisejas priima sprendimus pagal savo isitikinimus. Asmeniskai as pries toki jo sprendima. Bet teisejas sioje byloje – jis. O stai precedentus sukuria apeliacine instancija – siuo atveju Vyr.admin.teismas. Jei ir jis priims toki pat, kaip minimas sprendimas – tai bus kosmaras pirmiausiai policijai, nes tada visi naudosis. Bet turiu nuijata, kad bus atvirksciai. Nes kiek esu susidures su Vyr.admin.teismu, kol kas dauguma sprendimu – visuomenes naudai.

  • Regis

   Fredi, labai lengva suprast kada pradedi nervuotis. Pasitaiko „greito rašymo“ klaidų – pvz. Originaluimo, taikyi ir pradedi oponentą pulti, vaizdžiai tariant kaip išgąsdintas šuo loja ir urzgia ant pravažiavusio motociklo ar praskridusio „kukuruzniko“. Suprantu, kad saugai erdvę nuo tavo mėgstamų konservatorių puldinėjimo ir tokiais atvejais labai svarbu greitas sureagavimas. Visgi siūlyčiau neskubėt ir įsiklausyt ką oponentas nori pasakyti. Šiuo atveju gerb. Artūras nori pasakyt, kad teisėjas R.Rainys atstovaudamas teisingumą LR vardu, turėjo (privalėjo) išsiaiškinti VISAS įvykio aplinkybes. Ir teisme neišnagrinėta aplinkybė, kad A.Vidžiūno neblaivumas buvo patvirtintas ir medikų, yra mažų mažiausiai skandalinga ir verta to, kad teisėjas R.Rainys būtų svarstomas.

   p.s. beje tu intensyviai bent jau mane mokai vaizdingos lietuvių kalbos. Todėl nesupyk dėl to šuns.. Nenorom mokausi.

   • Regi, aš jau senai dėl nieko nepykstu, tačiau manau, kad spręsti apie teisėjų kvalifikaciją iš šio pavyzdžio yra žiopla, nemokšiška, primityvu, ką ir bandžiau šmaikščiai pasakyti savo skubiai suregztame komentare, apskritai į viską žiūriu lengvai ir su gera humoro, pramogavimo doze.

    • Matotaupa

     Tai bent šmaikštuolis!
     Susidaro įspūdis, kad jūsų šmaikštumas tik jums ir juokingas…
     Permąstykite savo pasaulėžiūrą.

    • jei ne iš konkretaus pavydžio spręsti, tai iš ko? iš atrinktų „gerų“ pavyzdžių? pakazuxos, kaip sovietmečiu buvo
     geguzės pirmos paradai, darbo žmonių solidarumas ir pan.?

     totalus mėšlas.

     konservai niekuo negeresni už socdemus, darbiečius bet kuriuos kitus čmo, besinaudojančius savo padėtimi, pažintimis, jeigu jie nepasmerkia ir neapsivalo nuo blogų dalykų vykstančių jų pačių gretose.

     • romas

      Girtuoklystė prieš sėdant prie vairo ir įkliuvus bandymai išsisukti kyšių ir pažinčių pagalba yra ne klasinis ir ne partinis bruožas – jis yra nacionalinis.

     • nerijus

      Neginkit, ponas Romai, konservatorių.
      Partija į Vidžiūno elgesį nesureagavo, o PRIVALĖJO.

      Romai, nesakykit nacionalinis, nes esu lietuvis ir tikrai, niekad nesėdau ri tikuosi, kad nesėsiu prie vairo išgėręs.
      Žmogui tam ir yra smegenys, kad mastytų, o ne užpildytų galvoje ertmę.

  • Rytis

   Originalumas ir kūrybiškumas – kiekvienam teisėjui nepakeičiamos savybės:)
   Belieka įrašyti į teisėjo kodeksą.

 • Šmočiukas

  Žinot, Artūrai, jeigu Vidžiūnas gaus, ko nusipelnęs… Ir jeigu dar teisėjas gautų… Beje, nepamirškime policininko-liudytojo. Jis teigė, kad iki komisariato nuvažiavo per minutę (neįmanoma) + jei neklystu, leido Vidžiūnui PAČIAM iki jo nuvažiuoti. Čia išvis viršūnė. O jeigu būtų 2,5 įpūtęs? Vis tiekleistų už vairo sėsti? Todėl turėtų kentėti ir nevykėlis polismenas.
  Tai va, jeigu bent vienas iš jų gaus pagal nuopelnus, aš laikysiu tai didele pergale. Gal ir teisūs tie, kurie visąlaik verkia, kad Lietuvoje kenčia tik smulkūs pažeidėjai, o milijonus vagiantys laisvėje vaikšto, bet visgi viskas prasideda nuo smulkių dalykėlių ir nebaudžiamumo.

 • Šmočiukas

  P.S. pats save pataisysiu: važiavimas neblaiviam NĖRA smulkus dalykėlis jau pats savaime. O Seimo nariui reikalavimai, kaip žinia, aukštesni. TURĖTŲ BŪTI.

 • Kažkaip čia gal aukštesnės jėgos taip nusprendė, kad nelemta būti Vidžiūnui parlamentaru?
  :)
  O už tą įvykį, manau, jis atsiims. Laukia apeliacinis nagrinėjimas ir jis dar daugiau duos peno kalbų, o tos kalbos – realiai kur kas kenksmingesnės, nei pvz. teisių atėmimas.

  • Rytis

   Reikia pradėti aiškintis, kas pavaišino vynu ir kas išlydėjęs paskabino (?) komisarui. Vidžiūnas nekaltas!

 • beje, Vidžiūnui jau galime pravardę įdėti – PRECEDENTAS. manau gan į temą, o be to rimuojasi su Abonentas… Galima bus visokias liaudies daineles kurti.

 • Kilgoras Trautas

  Įdomu, ar gerb. R. Valatka ir toliau išliks nacionalinio transliuotojo LRT tarybos narys? O jei lieka, tai atstovaus ką? Gal Rusijos kapitalą?
  Sorry už fleimą. Manau, tai aktualiau nei telešou „Žinai žodį“ vedėjo nuotykius.

 • bumerangas

  Dar prisimenat istoriją apie p. Petraitį ir Humanos marškinius už 15 Lt? Spėkit, koks ten teisėjas „metė“ frazę „jei čia būtų ne Petraitis, bylą išnagrinėčiau per 15 minučių“ (berods panaši citata buvo žiniasklaidoj)?

 • WU

  Dėl Rainio atsakomybės, tai jam drausminę bylą gali iškelti teisėjų etikos ir drausmės komisija (savotiška prokuratūros funkcija), kurią nagrinės teisėjų garbės teismas.
  Drausminė byla gali būti iškelta esant vienam iš šių pagrindų:
  16.1. teisėjo vardą žeminantis poelgis:
  16.1.1. su teisėjo garbe nesuderinamas ir Teisėjų etikos kodekso reikalavimų neatitinkantis poelgis, kuriuo pažeminamas teisėjo vardas bei kenkiama teismo autoritetui,
  16.1.2. bet koks pareiginis nusižengimas – aiškiai aplaidus konkrečios teisėjo pareigos atlikimas arba jos neatlikimas be pateisinamos priežasties;
  16.2. kitų Teisėjų etikos kodekso reikalavimų pažeidimas;
  16.3. įstatymuose nustatytų teisėjų darbinės ar politinės veiklos apribojimų nesilaikymas.

  Manau, jeigu būtų norima, tai pritempti iš tiesų galima. Čia daugiausiai priklausys nuo to kaip žiniasklaida sugebės paveikti :)
  Štai etikos kodeksas, kurio nuostatos dali būti pažeistos http://www.teismusavivalda.lt/dokumentai/bendroji_informacija/teiseju_etikos_kodeksas.doc galite patys pasinagrinėti.
  O dėl atsakomybės rūšių, tai Garbės teismas, išnagrinėjęs drausmės bylą, sprendimu gali:
  30.1. nutraukti drausmės bylą, nes nėra drausminės atsakomybės pagrindo;
  30.2. nutraukti drausmės bylą, jei praleistas Teismų įstatymo 84 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytas terminas šiai bylai iškelti;
  30.3. apsiriboti drausmės bylos svarstymu;
  30.4. paskirti teisėjui vieną iš šių drausminių nuobaudų:
  30.4.1. pareikšti pastabą,
  30.4.2. pareikšti papeikimą,
  30.4.3. pareikšti griežtą papeikimą;
  30.5. pasiūlyti Respublikos Prezidentui ar Seimui Teismų įstatymo nustatyta tvarka atleisti teisėją iš pareigų;
  30.6. pasiūlyti Respublikos Prezidentui kreiptis į Seimą dėl apkaltos teisėjui.

  • Rytis

   Girdėjau, kad pas mus teisė yra neprecedentinė. Įdomu – reiškia teisėjas turi teisę priimti savo „originalų“ sprendimą, neatsižvelgdamas į teismų praktiką? Keistoka kažkaip..

   • WU

    Siūlyčiau labiau pasidomėti apie bendrosios ir kontinentinės teisės sistemų suartėjimą, bet perskaityti LRKT nutarimą apie precedento galią bei atkreipti dėmesį į jame apibrėžtą horizontalųjį precedentą.

    • Rytis

     Aha, jau supratau. Džiugu, kad yra žmonės, galintys paaiškinti tai, kas atrodytų ir taip aiškiai parašyta. Įtarčiau, kad, anot Fredžio, tam irgi šiokios tokios „kūrybos“ reikia.. Originalaus mąstymo.

 • mdxacuk

  Aš manau, kad Vidžiūnas šitoj byloj pats privalėjo apskųsti teismo sprendimą bei surinkti apie save visus galimus įrodymus sekančiai instancijai. Galbūt netgi pareikalauti pakartotinos medicininės ekspertizės, nes ji be jokios abejonės turėtų dar didesnę įrodomąją galią, negu pirmoji. Jei jis buvo girtas po 1,5 valandos nuo įvykio, tai greičiausiai buvo girtas ir po savaitės. Maža to, beveik neabejotina, kad ir anksčiau jis yra padaręs panašių pažeidimų, už ką privalo būti nuštrafuotas. Esu šventai įsitiknęs, kad taip pasielgtų kiekvienas iš mūsų, įskaitant ir patį Tinklininką. Suabejočiau nebent dėl Fredžio, nes jis linkęs išsukinėti visus prijaučiančius konservatoriams, taigi save pirmoj eilėj.

 • Rolandas

  Kazkaip maniau,kad teisejai reikalingi del zmogisko faktoriaus.
  Bet kai isgirstu apie tokius sprendimus , galvoju , kodel nesukuria padorios programos kompjuteriui. Suvedus visus duomenis (sunkinancius-lengvinancius), per dali sekundes butu paskirta bausme. Ir jokiu spekuliaciju ir kalbu apie kysius, gimines, draugus….. O jau pinigu kiek sutaupyta butu… :) Algos, zinia, teiseju nera mazos.
  Atsiprasau del nelietuviskos klaviaturos – pasitaisysiu.

 • A.G.

  Kaip žinome, įstatymų gausa kievienam atskiram atvejui leidžia įsitvirtinti advokato institucijai.
  Kaip žinome visose sferose būna mados.
  Būna mada smarkus viršininkas, po to ateina mada – lėtapėdžiui ir t.t. ir pan. visose sferose yra mados (sinusoidė – visur, visada, kaip ir pareto dėsnis…).
  Taigi linkėčiau, kad į Lietuvą užklystų mada, kuomet teisėjas priima sprendimą ne taip kaip įstatymas rašo (na tarp kelių vieną rasi konkrečiam veriantui), bet kaip sveika nuovoka sako (teisėjas patampa kovotoju už teisybę, kaip Prisiekusiųjų Teismas… ten, kur toks yra, vardan tos teisybės…).
  Po to, kai mūsų ir mūsų vaikų jau nebebus galės suklestėti vėl mada, kuomet ne teisngumas svarbu, bet atitiktis įstatymui, kuomet reikalui reikia sertifikavimo (atitikties nustatymo prie tinkamo įstatymo… tam reikalui vienu klausimu jų būna keli, kad geras admokatas galėtų pasinaudorti sertifikavui tinkamu dėl savo ginamojo… ar supratote… jei ne, tai reiškia esate talentingas…).

 • nerijus

  Kuo ir kiek yra nusipelnęs Vidžiūnas, konservatoriams, kad jis dar partijoje ir toliau, sėkmingai į ją valosi nuo „vyno sudrėkusias lūpas“?
  Tokie „lepšiai“ privalo palikti partiją ir politikai pasakyti: „Atia“. Enter.
  Ar ne taip, Vidžiūnai?
  Kokį vyną „ragavot“: natūralų lietuvišką- „Raja“, „Šilelis“, o gal ispanišką?

  Nesuprantu žmonių, kurie „apakinti“ ar net apkvaitę nuo vynuogių raugo, vėl basavo už rubiko- kubiko sąrašuose besipuikuojančią asabą?
  BUKI, kitaip negaliu pavadinti…

  • Esu TS-LKD narys ir pats esu pats griesnas sioje srityje. todel dristu ikist savo trigrasi – Vidziunui vineas kelias – atsiprasyti visu, ypac rinkeju ir policininku, sutikt su bauda, prasyt sutrumpint teisiu atemimo laikotarpi. kitaip bus sunku likti politikoje.

 • nerijus

  ne BUKI, o BUKIAI :)
  grąžiau skamba :)

 • Regis

  Miela malonu girdet, kad i viska taip ziuri. Ai velniop siandien tuos politikus, gyvenam savo gyvenimus todel reikia ir apie save pagalvot. Fredi jeigu dar prie kompo ir budi saugodamas konservatorius nuo puldinejimu tai spjauk i viska ir pirmyn i gamta. Kad ir su tuo paciu ziguliniu alumi ir sprotais ir i parkeli. Juokauju zinoma ;) p.s. atsiprasom uz liet. raides, rasau is mobil. telefono..

  • nerijus

   mob. tel. yra lietuviškas raidynas, nebent, Regi, taupai?

   Gerai atšvęsk Jonines. Ir aš eisiu alučio :)

   Esiu ieškot Paparčio žiedo, tikiuosi ne keliais :)

 • nerijus

  Kažin, ar Vidžiūnas šiandien švenčia?
  :)

  • Rytis

   Jo vietoje pasisaugočiau, ypač artimiausių draugų.. Su priešais – galima. Arba vienam, nuleistom užuolaidom ir atsijungus ryšį.

   • nerijus

    Su įjungtu autoatsakikliu: vartotojas alkoholio zonoje. Prašome paskambinti vėliau :)

    Kažin, kokia meldoja skamba vidziuno telefone:
    a) pragėriau žirgelį ir kam man jo reik..?
    b) kelelis tolimas, kelelis artimas…
    c) šalia kelio karčiama…
    d) pienių vynas, pienių vynas…

    spėju- „d“? :)

 • Ysidor GB

  Reikia akcentuoti, kad Vidziunas yra pagautas melaves. Kiek jis sake isgere? Viena taure? Po to teisme teige, kad dvi?
  Tam, kad apie 85 kg vyro kraujyje butu 0.85 promiles alkoholio, jam reikia isgerti MAZIAUSIAI 480 ml vyno (jei jo stiprumas yra 15%). Per ta 1.5 val, jam kazkiek isgaravo, o tai reiskia, kad jis isgere daugiau nei 480 ml. Vien 480 ml yra kiek daugiau nei 3 vyno taures.
  Isvada? Turime girta pagauta, bei meluojanti konservatoriu einanti seimo nario pareigas.
  Mano ateities sprendimas ar balsuoti uz konservatorius (iki siol tai dariau saziningai) priklausys nuo to, ar bus suspenduota sio negerbiancio istatymu, bei meluojancio zmogaus naryste sioje partijoje. Nes butent tai, ir bus lakmusas, parodantis, ar konservatoriu morale aukstesne, ar tokia kaip ir socdemu.

  • nerijus

   Man, asmeniškai, reikia išgerti 3 butelius alaus po 0,5 ltr, kad parodytų 0,8 proml.

   Įdomu. Ar Vidžiūno nereikia patraukti atsakomybėn, dėl melagingų parodymų teisme ar tiesos nuslėpimo?
   Teisininkai, kur Jūs?

   Kaip Jums atrodo?

  • J. naivusis

   Falšyvas tas seimūnas. Deja, ne vienintelis toks tiek seime, tiek partijoje.

 • nerijus

  Ysidor GB

  Reikia balsuoti už žmones+ partijas, o ne už partijas + žmones.
  Visad reitinguoju tą, kuris vertas ir nebūtinai pirmuosius sąrašuose.

 • Dimes

  Aš tai suprantu, kodėl konservatoriai nesureagavo į tokį Vidžiūno elgesį. Kadangi mūsų dešinieji yra puikiausiai įvaldę intrigų meną, reikia pastebėti, jog jie tokį teisėjo sprendimą suprato kaip teisėjų (arba kaip jie vadina – ,,teisėjų partijos“) gestą, kad šie išsigando galimų veiksmų prieš juos ir parodė, kad nuo šiol kiekvienas teisėjas konservatoriams bus atlaidesnis nei kitiems žmonėms.
  Juk prieš kurį laiką TS-LKD padarė pareiškimą, kad teismų korpuse atsiradusi kažkokia mistinė ,,teisėjų partija“. :)
  Dabar jos turbūt nebus.
  Visi nuo šiol gyvensime geriau ir teisingiau, nes, remiantis Kuoliu ir co., nuo šiol teismai bus demokratiškesni. :)

 • Linas

  Iš tikrųjų vertas dėmesio klausimas,kiek reikėtų išgerti,norint,kad po 1,5 val.tavo organizme rastųsi 0,85 promilės alkoholio.Man tai pakanka 2 buteliukų skysčio dantims skalauti,atmiešto su „Trejos devynerios“(spalva nesiskiria- maišykit drąsiai).Išvėmęs turinį,eini užgerti „Tradiciniu“alumi,o tada galima drąsiai už vairo ir važiuoti aplankyti teisėjo Rainio.Kažkodėl esu įsitikinęs,kaip,beje,ir gerb.Kuolys,kad po tokio vizito teismai taptų demokratiškesni.

 • nerijus

  Jei kalbame apie kankinius, tai, šiandien nesimato vėliavų su perrištų juodu kaspinu…
  Nenorėjau to rašyti, kur rašoma apie prezidentę, tai pasirinkau, kur rašoma apie dviejų vyno taurių kombinatorių…

  Gal kas pamenate, kas per diena šiandien?
  Komunistai švenčia..?
  Taip, šiandien diena, kai Letuva pateko Tarybų sąjungos „globon“- prarado laisvę. Tokią dieną, reikėtų iškabinti vėliavas ir perrišti juodu kaspinu.
  Jei nebūtų pasakę, tai nebučiau žinojęs/ prisiminęs…