Citata #192 R.Zemkauskas apie skirtumus tarp piktų rusų ir drąsių lietuvių

Kol mes skendėjome nirvanoje, piktieji rusai dirbo. Ir dirbo taip gerai, kad jiems dirbti ėmė net Vokietijos kancleris, kuris vėliau net nesislapstydamas gavo už tą darbą dividendus. Kol mes galvojome, kad Dievas mums viską duos taip, kaip davė Eurolygą, rusai suplanavo ir suprojektavo dujotiekius ir naftotiekius visur, kur tik turėjo savų interesų. Mes piktinomės tokiu jų elgesiu ir kabinome ikrus šaukštais toliau.

alfa.lt

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • PauliusT

  Na Rusijos saugumui jau nuo senu laiku skiriamos didziules lesos ir jis tikrai gerai dirba, ypac dabar, bet tik saugumas ir dirba gerai rusyne :), o visa kita tai …

 • austras

  Dėl naftotiekių ir dujotiekių Zemkauskas teisus, bet Rusijai taip lengvai viskas išdegė todėl, kad to paties nori ir Europa. Vis dėlto „piktieji rusai“ turi daug problemų, nes be „naftotiekių ir dujotiekių“ nedaug ką eksportuoja. Kartu su naftos kaina žemyn keliauja ir ekonomika. Jau nekalbant apie gerokai didesnę socialinę atskirtį, nei pas mus. Rublio nuvertėjimas padeda tiems keliems eksportuotojams, bet skurdina paprastus žmones.
  O kai įsijungi TV, ir matai, kaip tos pačios „piktųjų rusų“ dujos ar nafta bėgioja po Londono Stamford Bridge stadioną ir tenkina vietinių pūslės spardymo gerbėjų lūkesčius bei vos vieno, apsukraus „piktojo ruso“ įgeidžius, belieka prisiminti, kad jo tėvynėje gyvena „dar piktesni rusai“ gaunantys 3000 rublių pensijos…
  Ir jokie įvaidžio strategai nepadės tai šaliai, kol Stamford Bridge stadione laktys nemaža dalis „dar piktesnių“ pensijos..

 • J. naivus

  CITATA 192+

  Tėvynė pavojuje, sako mūsų „panikos vyriausybė“. Sutinku.

  Ką daryti?

  Visų pirma, pradėti mylėti savo Tėvynę.

  …………………
  Be komentarų, nebent Ryčiui: „BRAVO !!!“

 • Apskritai dviprasmybėmis galima kalbėti apie sovietų palikimą Lietuvoje. Nepatiksiu kai kam, bet pasakysiu vis vien: vien juodom spalvom piešti sovietinius laikus nederėtų. Vot kaip pasakiau ;)

  • A.G.

   Kol kas tarybinis laikas prieš dabartinį laimi 10:1 (žmogaus, kuris nespėjo tapti vagimi, plėšiku, kazino lankytoju… moralinio pasitenkinimo prasme).
   Bet vieni žmonės pribauginti (kelių šimtmečių patirties – lietuvi, prikask liežuvį), o kiti elementarūs niekšai… tad kvailiukams 9docentams ir s.) tas santykis atrodo atvirrkštinis ir net ne 1:10, bet 1:100 .
   Va čia ir yra nelaimių esmė – miegame pasakas sapnuodmi…

 • Slyvanosis

  Apie meilę Tėvynei Lietuvos piliečiai gali sugiedoti daug širdingų giesmių. Ypač jos gražiai skamba Čikagoje, Dubline, Londone ir Tenerifėj. Etninėse žemėse dažniausiai skanduojama: „Viens, du, trys su puse…“
  …ir kuo tolyn laikas mus neša į 2009 metus, tuo aiškyn myžančių uniformuotų berniukų nuo Lietuvos pakraščio ant kaimynų prasmė…
  Apsirijom Briuselio kopūstiene, išpampo pilvukai, o smegenėlės aptingo. Kopūstienės porciją sumažino ir pilvukai ėmė gurgėti, o smegenėlėse švyst mintis: plėškim savus, kad svetimi bijotų. Gimnastikos čempijonas sužymėjo skylutes diržuose ir ėmė veržti: viens, du, trys su puse milijardo…
  Diržų veržimo deformuoti Lietuvos gyventojai meilę Tėvynei ėmė demonstruoti gatvėse kuo arčiau aukščiausių valdžios įstaigų. Net gi santūrūs gaisrininkai, policininkai ir apsaugininkai neiškentė nepademonstravę savo jausmų.
  O kur rusai, klausiate?
  O gi Berlyne, Paryžiuj ir Vašingtone reikalus tvarko.

 • Levas

  Siandien skaitau viena dienrasti kuriame parasyta kad ESBO pripazino kad agresija Osetijoje pradejo Gruzija..

  KODEL APIE TAI NEPARASYTA DELFI?(nepastebejau..)
  …nereikia „blogu“ naujienu, gyvename tik geromis!!!…. ;D
  TUOMET:) Pasiklausykite Boby Darin!!!!! Michael Row Your Boat Ashore, hallelujah!!

  • romas

   Levai,
   čia jau jūs didelę naujieną parašėt:) Apie tai, kaip gruzinai ruošiasi kariauti kelias dienas pieš karą rodė pati gruzinų TV. Važiavo kolonos su turkiškais šarvuotais automobiliais link Šiaurės Osetijos kelias dienas, abi pusės svaidėsi ultimatumais. Tik vistiek nesutiksiu dėl pačio traktavimo. Rusija ruošėsi pulti Gruziją, bet gruzinai pasirinko sau palankesnį laiką. Tai įrodo įsiveržimas į Abchaziją, kur technikos permetimui buvo panaudotas ką tik suremontuotas geležinkelis (juk nebuvo reikalo įsiveržti į Abchaziją). Ir pačio pirmo šūvio klausimas irgi lieka neišspręstas, nežiūrint ESBO išvadų. Mažesnio masto karas ten vyko nuolat ir vis su didesniu intensyvumu. Rusijos taikdariai lyg tyčia nuolat nepastebėjo, kad yra apšaudomi gruzinų kaimai Š.Osetijoje. Žinant gruzinų polinkį į kerštą, manau tai buvo daroma specialiai. Gruzinai iš tiesų labai troško osetinus sumušti, karinis reikalo sprendimas turėjo pilną tautos palaikymą. Landsbergis dar pavasarį „Veide“ rašė, kad rusai Gruziją puls, kad puls iki žiemos ir kad pretekstą suras. Tai rodė ir kelių link Gruzijos ruošimas technikos permetimui ir kariniai manevrai ir nuolatinė kai kurių divizijų kovinė parengtis. Saakašvilis, kad ir kaip jį paišytų kvailiu, suprato, kad pradėti per olimpiadą yra žymiai geriau, nei laukti, kada tai padarys rusai sau palankesniu laiku. Aš jums, Levai, anksčiau rašiau apie ekonominį šio karo pagrindą. Gruzijos politinė kontrolė yra nuolat kremliaus dienotvarkėje. Man yra keista, kai pasaulis mėgina gruzinus vaizduoti okupantais savo valstybėje. Juk iš esmės mes, lietuviai, esam tokie pat „okupantai“ Vilniaus krašte. Jei žinot istoriją, tai osetinai atsirado Gruzijoje bėgdami nuo karų per kalnus ir gruzinai traktuoja Š.Osetiją kaip savo istorinę žemę. Realiai ji Rusijos okupuota nuo pat TSRS suirimo. Dabar okupacija įgavo tik labiau legalų pobūdį. Pasaulyje daug kam būtų patikę, kad Gruzija būtų Maskvai nepasipriešinusi ir būtų tapusi kremliaus marionete. Manau Prancūzijai ir Vokietijai yra patogu tartis tiesiai su Rusija. Jie užsiima tokia realpolitik, kuri leistų ir mus parduoti, jei būtų jiems naudinga. Anglosaksai (JAV ir JK) mėgina įgauti įtaką regione tarp realpolitik mylėtojų ir Rusijos. Jų tikslas išlaikyti įtaką Europoje ir pakeliui turėti naudos iš išteklių tranzito. Nuojauta sako, kad pasirenkant sąjungininkais Ameriką, galima turėti didesnės ekonominės naudos. Rusija savo tranzito partnerius linkusi skriausti, tuo tarpu Gruzija po rožių revoliucijos parodė audringą augimą.

 • Levas

  As suprantu jusu pozicija, bet as apie tai kad politiskai geros naujienos pas mus istrimituojamos labai garsiai, o stai tokios.. niekaip.. praslysta nepastebetos..
  As nesakau kad Rusija ar Anglosaksai neturi ambiciju, bet taip pat turi buti ribos, .. as turiu omeny kad reikes ismokti tartis taikiai..

  Del augimo, jeigu tas augimas buvo todel kad po roziu revoliucijos, zinoma tai buvo nerealus promoushinas.. :) as manau kad padidejusios investicijos i nekilnojamaji turta kaip pavyzdziui pas mus.. :) ar didele nauda, ar mes sukureme kazkoki produkta, kazka tokio padareme ateiciai, kokia investicija? As turiu omeny, kai sukuri kazka kas po to nesa MUMS pinigus(pavyzdziui: Nokia, Ford), isvystai kokia nors ukio saka, ar tai turizmas, ar elektronika.. Nes ..mes prisistatem NT.. ir vieni is kitu uzdirbom, atsirado zmoniu grupes kurie labai pralobo, ir atsirado kurie tuos kitu lobius tures labai sunkiai atidirbti.. :).. bet taip nebuna… Kiek zinau elektronikos imones, ten tos senosios bankrutavo, kvalifikuoti darbuotojai ejo dirbti i statybas. Kogero visi galvojo, tiksliau ir galvot nereikejo – jeigu turi pinigu- investuok i NT, isnomuosi kokiam nors protinguoliui, kuris sugalvos kaip kitaip uzsidirbti, ir mokes tau uz nuoma. As galvoju, kad tiesiog nera pas mus tiek protinguoliu kurie isnaudotu visa ta NT ir sumoketu NT savininkams.., kaip buvo sakoma pas mus augimas buvo deka vidinio vartojimo ar pan.. kazko tokio ka galetume parduoti uzsieniui atrodo labai jau nesukurem, nes labiausiai pas mus isvystyta pramones saka tapo statybos.. o kas toliau..
  Jeigu Gruzijoje augimas buvo vien del to kad pradejo statyti NT, pakilo zemes kaina (kuri tiesiog pakilo), ir spekuliuoti NT kainom kaip pas mus, tai as manau kad tai kaip ir visai neaugimas.. nes jokio produkto taip ir nebuvo pagaminta, as taip suprantu..
  Nes turbut Gruzijoje kaip ir pas mus buvo tas augimas deka pigiu investiciju i tinkamai neivertinta infrastruktura.. kai isparduodamas valstybes turtas, kaip pas mus buvo, tai cia tas pats kaip ir Rusijoje su milijardieriais.. prie Jelcino papigiai nusipirko tas imones, o atejus Putinui ir stiprejant ekonomikai, ir padidejus imoniu rinkos kainoms – siaip savaime, nieko nedarant, jie is milijonieriu tapo milijardieriais.. tai argi tai augimas.. nes niekas nepasikeite, tik kaina pakilo..
  Na as nezinau, paziuresim, nes viskas PASAULYJE TIK PRASIDEJO.. ir atrodo sausi niekas neislips.. ir buvusiu augimo rodikliu mums ilgai nematyt… o kogero ju niekad ir nebus… Nes augimas deka NT baigesi,burbulas sprogo.. dabar turi buti augimas deka kitu pramones saku.. tik kokiu?..
  Cia mano tokie amateur samprotavimai.. :) labanakt. Pagarbiai L.

  • romas

   Levai,
   Gruzijos augimas buvo surištas su angliavandenilių tranzitu. Gruzija susilaukė investicijų iš BP (jiems priklauso naftotiekiai Gruzijoje), Europa investavo į Počio uostą. Aš jums anksčiau siūliau pažiūrėti į žemėlapį. Gruzija yra labai svarbi alternatyvių angliavandenilių (ne iš Rusijos) į Turkiją, Ukrainą ir Europą tranzito šalis. Ji iš to tranzito uždirba ir šiandien. Aišku, po karo jai sumažėjo šansų susilaukti investicijų į stambius dujotakio projektus, sugriautas Počio uostas irgi prarado patrauklumą dėl nuolatinės karo rizikos. Rusija įsitvirtino anapus Kaukazo kalnų ir buvo pasiekusi gerų pelnų už Kaspijos regiono išteklių tranzitą per savo teritoriją iki žiemos. Vidurinės Azijos šalys prarado šansą uždirbti iš išteklių pilną kainą, nesidalinant su rusais. Gazpromas ten gausiai pradėjo pasirašinėti kontraktus dėl investicijų. Ukraina irgi prarado energetines alternatyvas.
   Dėl Lietuvos ekonominės padėties vertinimo aš su jumis sutinku visiškai. Mes patys nesuradom sau nišos pasaulio ekonomikoje. Tai, kad mūsuose niekas neinvestuoja, yra ne tik biurokratijos ar kokių nors blogų įstatymų pasekmė. Tai reiškia, kad esame pilka, nepakankamai saugi zona ir kapitalas čia nemato didelių perspektyvų. Lietuva norėtų matyti save kaip tranzito valstybę (iš dalies ji tokia yra), bet Rusija Lietuvoje mato tik vieną galimybę, padaryti mus pigiais. Kai toks planas jiems neišeina, jie mėgina mus apeiti: plečiamas Peterburgo krovinių uostas, dujotakis tiesiamas Baltijos jūros dugnu.
   Ką toliau daryti nėra aišku. Pasaulis susiduria su šiom problemom:
   1. Angliavandenilių ištekliai pagrinde yra besivystančiose šalyse, kurios iš sparčiai didėjančio pelno už išteklius stengiasi įgauti didesnę politinę ir karinę įtaką pasaulyje. Išteklių ir tranzito šalyse nuolat vyksta kariniai konfliktai, šalis valdo neprognozuojami diktatoriai.
   2. Gamyba darosi labai efektyvi, o gamybos procesas vis mažiau priklausomas nuo žmogaus gebėjimų. Visą reikalingą pasauliui produkciją galima pagaminti tokioje šalyje kaip Kinija. Todėl žmonės daugelyje pasaulio šalių praranda darbą, nebeturi iš ko uždirbti ir automatiškai praranda galimybę tas prekes pirkti. Sukaupti pinigai žaliavų ir gamybos rinkose sunkiai randa vietos investicijoms. Jie atsiduria tokiose šalyse kaip Lietuva ir sukuria paskolų burbulus. Šios šalys yra nepajėgios pinigus gražinti dėl smunkančios gamybos. Panašūs procesai vyksta ir priešakinės ekonomikos šalyse. Ten irgi sukuriama vis mažiau realių produktų ir realių pinigų. Todėl tos šalys turi panašių ekonominių problemų kaip Lietuva.
   3. Pasaulį smaugia vis didėjantis žmonių skaičius. Tai kelia maisto, vandens, epidemijų problemas. Piratavimas prie Afrikos krantų turi būtent šias priežastis. Žmonės, negalėdami išgyventi darosi nuožmūs. Jei demografinės problemos nebus suvaldytos, gresia karai,didžiuliai emigrantų antplūdžiai iš neišsivysčiusių šalių ir tuo pačiu civilizacijų degradacija.
   Pasaulis matyt keisis. Išsivysčiusios šalys dar ne labai drąsiai, bet mėgina grįžti prie izoliacionizmo. Bus mėginama verstis vietiniais atsinaujinančiais resursais, bus gražinama gamyba namo. Kinija turės persiorientuoti į vidaus rinką. Taip pat Kinija kolonizuos Afriką. Europa turės labiau integruotis ir gal net virsti viena valstybe. Visi ginkluosis. Ypač tai darys Rusija, nes jai neramu dėl didelės ir neapgyventos teritorijos pilnos išteklių. Sunkia įsivaizduoju, kas vyks islamo valstybėse. Ten baisus neatitikimas tarp didelių piniginių rezervų ir civilizacinio atsilikimo.