Citata #183 Apie racionalų investavimą perspektyvioje vietoje

Bendrovė „Vyroko nekilnojamasis turtas“ primena:

Nekilnojamojo turto vystytojai ragina vartotojus vėl pradėti aktyviau investuoti į nekilnojamąjį turtą, tačiau tai daryti racionaliai ir investicijoms rinktis tik perspektyvioje vietoje esančius objektus.

… ir atkreipia dėmesį:

Bendrovė „Vyrokas“ šiuo metu dešiniajame Neries krante, Konstitucijos prospekte, stato modernų gyvenamąjį dangoraižį „Arfa“, kuris iškils iki 100 metrų ir taps aukščiausiu gyvenamuoju pastatu Vilniuje. Planuojama dangoraižio statybų pabaiga – 2010 metai.

Naujajame Vilniaus centre statomo 28 aukštų išskirtinės architektūros dangoraižio projekto vertė viršija 130 mln. litų. Pastato bendras plotas su komercinėmis patalpomis pirmajame ir antrajame aukštuose bei požeminiu garažu siekia 35,4 tūkst. kv. m.

Susidomėjote?

Paskubėkite – butų skaičius ribotas, o kainos tik nuo 7100 iki 18600 litų už kvadratinį metrą… (dalinė apdaila)

…Drąsi šalis ta Lietuva… Ir optimistų čia daug…

(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Būtų įdomu sužinoti ir kuris čia toks drąsus bankas, finansuojantis projektą :)

  • Kaip pasakytų Pelė – gerą čia jūs, kolega, klausimą uždavėte…

  • romas

   Tas pastatas, man atrodo, yra pradėtas statyti kol dar krize nekvepėjo. Matėte turbūt tokį puslankio formos plane. Prie Konstitucijos prospekto dalyje namo jau žmonės gyvena. Stringa ta dalis, kuri prie Lvovo gatvės. Pastatyta beveik pusė. Manyčiau, bankai nebefinansuoja. Galimai yra butų prisipirkę iš anksto masė piliečių. Bet nupirko ne visus. Todėl „Vyrokas“ dabar mėgina gauti lėšų iš „norinčių investuoti“ (šv. naivumas). Ir gale pavarysiu antireklamos. „Vyrokas“ labai nepatikima kompanija. Esu pats išdurtas dar anais masinio butų pirkėjų dūrimo laikais , o ir darbų kokybė tos kompanijos apgailėtina. Džiaugiuosi atsiskaitęs su bankais (netikėtai paaiškėjo namo įkeitimas) ir tą butą sėkmingai pardavęs per ekonomikos pakilimą. Norit gyventi ramiai, apeikit dideliu lanku net tą laikraštį, kur patalpintas „Vytoko“ skelbimas:)

 • Gerbiamas p. Račai,
  Kokią dieną paduosiu į teismą už pasikėsinimą nužudyti;) Skaičiau pietaudamas ir vos nepaspringau maistu.
  Dėl banko tai tikrai geras klausimas, o dar man idomiau, kaip sugebate rasti tokių…hmmm… Protingų tekstų:)

 • Kodėl įraše nieko nėra apie Humoro klubą? Juk žadėjote:)

 • durdo

  „vėl pradėti aktyviau investuoti į nekilnojamąjį turtą“.. gal jau pražiopsojom krizės pabaigą :)

  • J. naivus

   Krizė- posūkio taškas, taigi- be pradžios ir pabaigos.
   Jei vertinti įprastai – tai procesas, taigi- su pradžia ir (manjana) pabaiga. Tiomnyj lies absoliučiai visiems, net MA…
   Jei vertinti kaip Tomkus, tai- afera. Tada reikia ieškoti autorių- nuopelnams išreikšti. Bet šiukštu- „nlzia!!!“

   Indija šiandien pradėjo pigiausių pasaulyje automobilių TATA NANO pardavimą- po 2000 USD (sic!), barelis pakilo virš 50 USD,
   kažkokių priemonių imasi kinai.
   Mūsuose- giliai pogrindyje kažką tai daro saulėlydžio komisija.
   Belieka laukti kuom užkąs LEO ar kitos leotekanos.

   Laivas D. dar plaukia. Tik kur?

   • Valentinas

    Naiviam, tarp kitko šiom dienom BBC paskelbtas reportažas apie TATA NANO. Problema tame, kad net prie dabartinės labai mažos automobilizacijos, Indijos miestai užkimšti automobiliais. Jei šis mažylis išpopuliarės – o taip ir bus – ir Indijoje staigiai atsiras keli šimtai milijonų naujų automobilistų, visai Indijos transporto sistemai bus kaput, nes infrastruktūra (keliai, stovėjimo aikštelės ir t.t.) nevystoma. Protingi indai tai supranta, bet masės taip nori turėti pirmąjį gyvenime automobilį, kad dėjo ant visko. Pasekmes galima numatyti.

    • durdo

     pasekmės ypač geros, prognozuojų didelį Indijos transporto infrastruktūros statybos bumą, kas sukels ir kitų statybų suaktyvėjimą, pinigų priplūdimą ir NT brangimą:) pavydžiu indams jų perspektyvų. Protingi indai jau suka galvas nuo ko pradėti ir kada saugiai pabaigti:)

    • J. naivus

     HFI, žmogus pakeitęs Ameriką, pradėjo nuo Tin Lizzie, toks su ūsiukais- nuo VW su autobanais, italai pokario metais persėdo iš LAMBRETA į FIAT500…Visur iškart nebuvo infrastruktūros.

     Aišku, Indijos kiti mąsteliai, bet gal kaip tik tame ir yra stiprybė? Nors 1,1 milijardo tikrai baugina.

     Naftos barelis pašoks (kad ir dirbtinai- a la Tomkus) iki kokių 200 USD ir vėl …ta pati krizė.
     Ekonomistai gi mandrais veidais aiškins, kad kitokia:)

     • Valentinas

      Kaip tik savaitgalį Julija Latynina per Echo Moskvy labai įdomiai kalbėjo apie Kiniją ir palietė šį klausimą:
      http://echo.msk.ru/programs/code/580036-echo/
      Amerikos civilizacija yra – automobilinė civilizacija. Ta prasme, amerikiečiai kraustėsi gyventi į užmiestį, į vienaukščius namus ir jiems reikėjo automobilių kaip susisiekimo su likusiu pasauliu priemonės. Taip ir gimė šiuolaikinė amerika su savo socialine struktūra, ekonomika ir t.t. po antrojo pasaulinio.
      Jos teigimu Kinijoje tai yra neįmanoma vien dėl žmonių skaičiaus. Reiškia Kinijoje turi gimti visiškai naujo tipo visuomenė.
      Manau tas pats galioja ir Indijai, nes žmonių ten greitai bus gal net ir daugiau nei Kinijoje.

     • J. naivus

      Valentinai,
      ačiū už nuorodą.
      „Amerikonas vartoja, rusas geria, kinas taupo… – vaikų išsilavinimui.“
      Gaila, neturim savosios Julijos- drąsiai pasakytų, ką daro lietuvaitis.
      Gaila, kitoje temoje Musės užsiminimas apie turkus nelabai norinčius į ES, niekam „neužkliuvo“.
      O juk Latinina apie šiandieninę Europą kalba panašiai kaip a.a. G.Beresnevičius.

     • Valentinas

      Ten dar laidos gale ji vėl palietė Kiniją. Labai įdomiai pasakoja apie tai kaip sukonstruotas santykis tarp tautos ir valdžios. Yra daug mechanizmų, o vienas iš jų yra Kinijos naujienų agentūra. Ji iš esmės yra „skundikų“ tinklas. Korespondentai dairosi ir rašo ataskaitas naujienų pavidalų. Kai kurios yra paskelbiamos, kai kurios pakliūna ten kur reikia ir imamasi atitinkamų priemonių.

     • J. naivus

      Valentinai,
      mums užtektų, jei specialiosios tarnybos reaguotų bent į pusę žiniasklaidos net ne signalų, o paviešintų aferų.
      Aplamai, nekenktų ir tie kinietiški Tadai Blindos – Šui Chu Čžuniai kariaujantys prieš valstybę (ne valdžią), kai ši neteisi.

  • Durtdo, pražiopsojote ne tik krizės pabaigą, bet ir pradžią: pasak Microsoft naujienlaiškio, kurį gavau šiandien, už lango jokia ne krizė, o ekonomikos atokvėpis. Nors man tai irgi tas atokvėpis panašesnis į paskutinį atodūsį…

   • durdo

    joks dar ne paskutinis atodūsis:) skaitinėjau neperseniausiai „respublikoje“ apie JAV krize 30 metais, gaila tik pirma dali teko perskaityt, bet užteko ir tos. Ten po „juodojo penktadienio“ vadinamosios biržos krizės prasidėjo labai keistas laikotarpis, pirmi metai dar žmonės iš inercijos pirkdavo ir leisdavo sau vartoti,visi tikėjosi, kad sunkmetis ilgai nesitęs. Bet tačiau tas visas reikalas prasitęsė visus 10 vadinamos didžiosios depresijos metų, jei pradžioje žmonės dar leido sau leisti dolerius tai pabaigoje jau ir 5 centai buvo pakankamai dideli pinigai. Buvo valstijų kur pasitaikydavo mirties nuo bado atvejų, o bedarbystė sieke tiksliai nepamenu bet ar ne 70 procentų vyriškos giminės atstovų. Galbūt Microsoftui ta krizė todėl ir atrodo dar neprasidėjusi:)

    • xerksas

     Dabar ekonomistai sutaria, kad „didžioji depresija“ taip užsitęsė todėl,kad Vašingtono administracija bandė taupyti ir subalansuoti biudžetą, o pramoninėje, didelę vidaus rinką turinčioje ekonomikoje tai tolygu užsismaugimui.

     Ištraukė JAV ekonomiką iš depresijos prasidėjęs II Pasaulinis karas, kai dauguma kariaujančių valstybių ėmė dalinti užsakymus ginklams, o paskui buvo priimtas lend-lease įstatymas, įgalinęs vašingtono administracija skolinti ginklus, o tam, kad būtų ką skolinti, reikėjo pradėti gaminti.

     Per ketverius metus JAV vidaus skola pašoko nuo 40 iki tuomet neįsivaizduotinų 120 peroc. BVP!
     http://en.wikipedia.org/wiki/File:USDebt.png

     Tradiciniai ekonomistai kraustėsi iš proto, bet…. atsitiko stebuklas – „tuščių“ pinigų įliejimas į ekonomiką ją išjudino ir netrukus JAv ne tik atsigavo nuo depresijos, bet tapo pajėgia skolinti Europai pagal Maršalo planą. O skolas už lend-lease europiečiai tik prieš kelerius meteus pabaigė mokėti. Iš esmės tai buvo daugiau „garbės skola“, nei reali nauda JAV.

     Dabar Obama daro lygiai tą patį – įlieja į ekonomiką didžiulį kiekį „tuščių“ dolerių, kad stimuliuoti gamybą ir vartojimą. Palinkėkim jam sėkmės.

 • GIGA

  Del finansavimo tai būna išties stebuklingų dalykų.Vienas mano pažistamas ukrainietis verslininkas,jau buvo beveik bankrutaves-skolos didziules,projektai uzšaldyti,bankai,aišku,neduoda pinigų.Ir ką žmogelis,nemokėdamas nei anglų,nei vokiečių kalbos,susirado šveicarą,su kurio vaikščiojo po įvairius Ženevos bankus ir investicinius fondus.ir ką atsirado investuotojas,kuris už žaliavą kaip už užstatą (ne už nekilnojamą turtą paskolino 10 mln eurų su 4 procentais palūkanų.Nepatikėčiau pats,bet žinau,kad tai tikrai tiesa….

 • nerijus

  Viena: Lietuvos žemelė „nepatvari“ tokiems dangoraižiams…užsukite į Europą- įisitikinsite ir tai, tikrai ne statybų brokas,..
  Antra: bandoma „sujudinti“ sąstingio apimtą būsto „vartojimą“…Lukterkim. Dar truputėlį ir nekreipkime dėmesio į NT firmelės paisaliojimus. Visi dabar tampa „EKSPERTAIS“ iš didžiosios raidės…

  • Gintaras Slavinskas

   Jūsų citata:

   Lietuvos žemelė “nepatvari” tokiems dangoraižiams…

   Keisti tokie mistiniai teiginiai…

 • Slyvanosis

  Norėčiau parduoti nustipusio asilo ausis (išlaikytas nuo 1926 metų) už 7100 – 18600 lt. už kv. mm.
  Galima pirkti tik kremzlę, tik skūrą, tik šerius, arba viską komplekte.
  Prekė labai likvidi, nes yra daug skeltanagių pirkėjų, pasirengusių sumokėti dvigubą kainą.

  • Quantum

   Neperspektyvaus gyvūno, neperspektyvią kūno dalį pardavinėji. Deja deja :)

 • Vasia

  O mes jamam 3 butus po 18000 lt/m2. Ir taskas!

 • Slyvanosis

  Ale tikrai, apsižiūrėjau, kad 2009 metų Lietuvos pilietinėje visuomenėje 1926 metų Rusijoje populiarios prekės jau nebepaklusios. Dabartės tautiečiai susirūpinę šiknaskylės estetinėmis problemomis. Akhropolys, adjo,adjo, liamūrh…
  Bejėgiai senekos prieš neronų reginius, duoną ir vyną…

 • Slyvanosis

  Vasia, parduok tuos tris butelius po 20.000 eur/kvakva.
  Nu būk geras!!!

 • Slyvanosis

  Švarkelį veltui pridėsiu…

 • Vasia

  Slyva slyva…. butu nera, butai brankz… liko tik po 27000 lt.m2.

 • Suradau

  Jei gerai suprantu, tai SEB bankas :)

  http://vilniaus.diena.lt/dienrastis/priedai/namai/krize-statytojams-planu-nesujauke-191281

  Įsigyti būstą dangoraižyje „Arfa“ galės ir tie, kurie nėra sukaupę lėšų pradiniam įnašui. Šią galimybę užtikrins SEB bankas. Būsimiems pirkėjams bus taikomos išskirtinės sąlygos – 100 proc. perkamo būsto vertės paskola. Visos turto vertės dydžio paskolą bankas suteiks ją apdraudus bendrovėje „Būsto paskolų draudimas“. Apdraudus 300 tūkst. litų paskolą, draudimo įmoka siektų apie 5 tūkst. litų. Nusprendus imti būsto kreditą iki 2009 m. sausio pabaigos, bankas sumokės visą draudimo įmoką.

  • Na, ką gi galima pasveikinti SEB su gera investicija…:) Išskirtinio banko išskirtinės sąlygos, o po to Skandinavijos spauda rašo, kad kalta vyriausybė…

 • tas pastatas bus tikrai super kai ji uzbaigs.
  isivaizduoju vaizda is pacio virsutinio buto i centro puse…

  gaila, kad mano gimtadienis negreit :D

  • Izidorius (Ysidor GB)

   i ka gi tu man panasus? :)))))

 • Izidorius (Ysidor GB)

  padalinus projekto verte 130 limonu is pastato viso ploto 35000m2, gauname kvadrato savikaina 3600Lt/m2
  Pardavimo kaina nuo 7000 iki 18000Lt/m2
  sakyciau neblogai.
  Rytoj begu pirk Vyroko akciju, bo panasu, kad realizavus projekta, akciju verte turetu pakilt minimum 2.5 – 3 kartus :)