Citata #173 Policijos departamentas pataria: nebendraukite su dienraščiais, neturistaukite, išsukite lemputes ir neprovokuokite…

Iš Policijos departamento pranešimo spaudai:

Dažniausiai aukomis tampa pasiturintieji. Iš kur apie tai sužinoma, paaiškėja pasklaidžius dienraščius – iškart akivaizdu, kas ką parduoda, perka ir kt. Todėl į svečius kvieskitės tik gerai pažįstamus žmones.

Nemažai aukų pakliūva į spąstus, kurie iš pirmo žvilgsnio, regis, neturi nieko bendra su smurtu. Tarkim, keli vaikinai pasikviečia merginą į turistinį žygį. Kompanija įsikuria apleistoje sodyboje ar miške, vartoja svaigalus. Kuo baigsis išvyka – aišku.

Arba kitas pavyzdys: mergina kviečiama pasiklausyti muzikos, pažiūrėti filmų. Ir vėl alkoholis, narkotikai, filmai apie seksą, nudistų žurnalai, pornografinės nuotraukos. Mergina nesąmoningai išprovokuoja nusikaltimą.

Patartina,  jei  įmanoma,  nakčiai  išsukti  elektros  kamščius arba nors lemputes. Tamsoje nusikaltėliams bus sunkiau orientuotis. Duris galima užstatyti spinta, stalu, prie slenksčio padėti aukštyn apverstą kėdę.

Šiaip siūlau paskaityti visus patarimus… Ką gali žinoti – gal pravers…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • anoniminis bailys

  Na truputį juokingai skamba kaikurie patarimai, atrodo Lietuvoje padorių žmonių nebeliko, jei vaikinai pasikvietė merginą į žygį, tai butinai baigsis nusikaltimu..

 • Whisker

  O kam tas duris uzstatinet, geriau uzbetonuot :) O su jokiais zmonemis (net ir pazystamais) irgi patartina nebendrauti, ka gali zinot…

 • Šmočiukas

  Artūrai, LEO LT – jūsų pakankamai mėgstama tema. Berods, joje yra kažkokių poslinkių, bent jau to Kalpoko ar Sekmoko, kaip jį ten, kalbų lygyje…

 • Regis

  ne „nebendraukite su dienraščiais“,

  o „pasklaidžius dienraščius – iškart akivaizdu, kas ką parduoda, perka ir kt.“

  ne „neturistaukite“,

  o „keli vaikinai pasikviečia merginą į turistinį žygį. … Kuo baigsis išvyka – aišku.“

  nu nežinau, kam taip kabinėtis? Tiek jau to su tuo A.V. ir vidutinybėm, bet paprasti policijos patarimai paprastiems žmonėms prie ko? Pakankamai sveikintina, kad Policija vykdo nusikaltimų prevenciją, tame tarpe rašo tokius patarimus. Kalba labai paprasta, suprantu intelektualams tikrai nesunku rast „įdomesnių“ vietų, tačiau patarimai tai paprastiems žmonėms…

  ..

 • Valentinas

  Aš tai nemanau, kad čia kabinėjimasis. Netgi atvirkščiai, kažkas policijoje sėdėjo, galvojo, rašė stengėsi. Na ir kas, kad stilius yra paprastokas, bet už kiekvieno žodžio slypi kažkieno karti patirtis. Neužmirškime, kad policijos darbas durnas tuo, kad kiekvieną dieną jie susiduria su niekšais. Išlaikyti geranoriškumą ir norą padėti žmonėms tokiomis sąlygomis reikalauja daug pastangų. Man patiko ši citata :)

  „Čia atimami rankinukai, auksiniai žiedai, laikrodžiai, apyrankės, grandinėlės. Juk moterys mėgsta puoštis. Tuo plėšikai ir naudojasi.“

  O Artūrui reikia tik padėkoti, kad šį tekstą populiarina, nes naudingas jis mums visiems.

  • Regis

   Populiarina tai taip, bet skaitom dar kart:

   „Policijos departamentas pataria: nebendraukite su dienraščiais, neturistaukite, išsukite lemputes ir neprovokuokite…“

   nežinau kaip pats bet aš tokį „populiarinimą“ labiau suprantu kaip lengvą įroniją iš nesąmonių (galima taip suprast) kokių policija prirašė..

   • Valentinas

    Matyt Artūras nesuprato ką policija turi galvoje dėl dienraščių. Aš iš policijos teksto supratau, kad plėšikai žiūri dienraščius ir mato kas ką parduoda ir pagal tai renkasi aukas. Todėl policijos patarimas: kvieskitės į namus tiktai gerai pažįstamus žmones.

  • lv

   Visų pastangų rezultato esmė persmelkta desperacija, nekontroliuojama (kriminogenine) situacija ir nesaugumu — sukitės, vaduokitės patys, sėdėkit ramiai, tyliai, spirkite, bėkite, šaukite; tiek galime patarti), o policijos įvaizdis (ir iš darbų, pareiškimų, be abejo) turėtų būti suteikiantis saugumo, ramybės, pasitikėjimo jausmą…

 • Musė

  Man labiausiai patiko, kad atsivestai į svečius merginai rodomi „nudistų žurnalai“ :) Man tai niekas niekad nerodė :((

  • Regis

   :) bent nesigirtum :)

  • Valentinas

   Muse,
   Ne viskas prarasta. Tik šiais laikais turbūt niekas žurnalų neberodo. Tam yra internetas :)

  • romas

   Irgi nesuprantu kam žurnalus rodyti, jei galima vienam į kitą susitikus žiūrėti. Nebent viens kitam taip nepatinka, kad geriau jau vaizdai žurnale :)

   • Valentinas

    Be to, reikia atkreipti dėmesį, kad kalba eina apie „nudistų žurnalus“. Kada kas nors gyvenime matėte nudistų žurnalą?

    • Musė

     Apie ką aš ir kalbu – kažkokie labai specializuoti matyt žurnalai.

     O dėl paties pranešimo spaudai – seniai taip nesijuokiau, ačiu :)

    • J. naivus

     Gal ne vienam teko kada skaityti saugaus darbo taisykles. Paprastai jose kiekvienas punktas parašytas apibendrinus jau įvykusių nelaimingų atsitikimų praktiką – sužalojimais ar mirtimis.
     T.y.- parašyta žmogaus krauju.
     Policijos pranešime irgi apibendrinta jau įvykusių nusikaltimų, paprastų ir kraupių, patirtis.

     Tuos patarimus surašė farai- praktikai, apibendrino gal kokia blondinė su žurnalisto diplomu.

     Matyt, tikrai panašu į kaka2′, o gal jau kaka3, kad taip prajuokino Jus, kas tikrai nustebina.
     Negi neturit vienkiemiuose kokių senyvų tetų, kurioms ir belieka gintis, užsibarikadavus duris? Ar išsukus tuos elektros kamščius.

     Pone Artūrai,
     ar ten yra toks pasakymas -„nebendraukite su dienraščiais“?

 • Šmočiukas

  Kažkokia įdomi šiandien diena, va ir Romanovų Volodia į prezYdentus pasidavė :)
  Gerai, kad rinkimai ne SMS-ais vyksta :)

 • Vasia

  http://www.youtube.com/watch?v=0yKDr8gXNv0

  Gal kas dar nemate, kaip kaune naktimis dirba vagys….

 • tomas

  O vat štai kame bėda. Aiškiai matyti, kad policija.lt, rašydami straipsnį norėjo tik gero. (gerais norais kelias į pragarą gįstas, bet čia off topic) Taigi, o sugebėt — sugeba taip vidutiniškai, nes geras PR specialistas dirba geroj PR agentūroj už gerus pinigus. O ne toks geras ar gal ne visai ir specialistas dirba policija.lt ir stengiasi, kiek išmanydamas.

  Man asmeniškai tenka bendrauti su policija ir atvirai pasakysiu — jei mes, specialistai, jų nešviesim, nemokysim, tai nieko gero ir nebus. Kodėl va p. Račui nesurinkus visų policijos viešųjų ryšių specialistų, kuriems įdomu, ir nepaskyrus bent pusdienio paaiškintiti kokia žinutė pasiekia gavėją, o kokia — nelabai. Kitą (trečią, ketvirtą) kartą bus jau geriau. Suprantu, kad p. Račas — žmogus užsiėmęs, na bet gi dėl bendro reikalo?

  • J. naivus

   Tomai,
   labai teisingos Jūsų mintys.
   Ar pagalvojote kada, kodėl mes policininkus vadiname (pravardžiuojame?) farais?
   Na, kaip amerikiečiai savuosius vadina kopais, britai – bobiais…

   Nors milicininkai – mentai, bet Kaune juos dažnai vadindavo faraonais.

 • A.G.

  Prie mūsų namo, moteriai pradėjus rinkti durų kodą, vaikinas prislinkęs iš nugaros smogė jai, sulaužė šonkaulius. Bandė stverti rankinuką, bet, kaip sako moteris, pirmą kartą gyvenime taip rėkiau.
  Kadangi dar nebuvo vakaras, tai iš kieme stovinčios mašinos atbėgo žmogus gelbėti. Tačiau vijosi netoli – už namo jo laukė dar du jaunuoliai – jėgos nebuvo lygios, tad gynėjas nieko nepešė.
  Kadangi jaunuolis prisėlino iš nugaros – kaimynė nematė jo net veido.
  Moralas: prieš surenkant durų kodą būtina apsidairyti (o jei kas pasirodo – traukti foto ir fotografuoti… manau būtų efektyvu – jaunuoliai, kurie suplanavę puolimą trauktūsi, manau).
  2. Žmonos bendradarbę jaunuolis visaip talžė laiptinėje, nes rankinuko dirželis buvo apraizgytas apie kaklą.
  MOralas: būtų taip žiauriai nenukentėjusi, jei rankinuko dirželis būtų užmestas laisvai ant peties.
  3. Mane apsupo būrys jaunuolių – buvo suplanavę partrenkti ir suspardyti. Tačiau aš sukaupęs visą narsą labai plačiai nusišypsojau ir paprašiau cigaretės.
  Moralas: Šypsena yra visagalė. Naudokite ją, kai jaunuoliai nori jus…
  Yra ir daugiau patarimų iš praktikos, bet palikime kitam kartui.

  Šiaip kaime, geriau miegoti ne pirmajame, bet antrajame aukšte. Didesnė tikimybė bus išlikti gyvam (patikrinta).

 • Simas

  Na, taip… Policija ir vel parodo savo „genialuma“… Atsimenu, turejau idomu ginca su Tukrmenistano piliete. Gincas buvo apie tai kas ka negerai daro: ar mergina kuri rengiasi seksualiais (net nebutinai) rubais, ar vaikinas, kuris pagalvoja, kad tokia mergina yra laisvo elgesio mergina?? Kadangi diskusijos dalyve buvo is prosovietiskos, musulmoniskos, diktatoriskos salies (tuo metu dar buvo gyvas Saparmuradas Nijazovas arba Serdaras Saparmuratas Turkmėnbašis Didysis), tai jai atrode, kad merginai negalima rengtis kaip ji nori… O stai man, kaip demokratiskos salies atstovui atrode, kad vaikinas yra kvailys, kuris mano, kad vienaip ar kitaip apsirengusi mergina yra laisvo elgesio… Ir kas gi teisus?? :) Be to, is to isplauke kita diskusija. Kas yra blogiau: provokuoti ar pasiduoti provokacijai??? Mano manymu isvaizda niekada negali isprovokuoti. Elgesys isprovokuoja… Bet tas, kuris pasiduoda provokacijai visada bus kalciausias…

 • Indre

  jei isvis priimtum ir isisamonintum visa tikimybiu teorija, kas tau gali atsitikti, tai i gatve bijotum iseit. Is tikruju baisu, kaip zmones del visko dabar gasdina. Saugotis reikia, taip, bet policijos deparamento, kad ir kreivoka ranka surasyti sovietinio stiliaus patarimukai, vis tiek sukelia ne tik juoka, bet ir nejauku darosi.

  Taip, dabar as kasdien pries miega issukinesiu visas namu lemputes, suversiu spintas, sustatysiu barikada. Hm.. o zvake degancia pamirsiu uzpust (juk lempas issukau, o iki lovos nueiti reikia :) Nu gerai, veikia telefonas, bet jei jau dramatizuojam..), nes netycia uzmigsiu. Ir va, per zinias – ten ir ten ivyko gaisras.. Tai va.:)

 • donatas

  Sia ziema vaziuoju is draugu troleibusu, per tuos didziausius salcius ir pravaziuodamas matau vaizdeli.. Ant suoliuko guli zmogus, nelabai orientuojasi kur jis guli, saltis taip pat jo nebaido. Pagalvotum gal visai laimingas zmogus.. nera ka is jo atimt, jam nereikia ramstytis su kedem ar lempuciu issukinet kad apsaugot savo turta, nes jo visas turtas tai purvini rubai ir nudriske batai.. Bet kazkaip sirdi suspaude, gaila pasidare..
  Apsidairiau.. troleibuse sedejo studentu grupele, busimoji lietuvos inteligentija. Sneka nesikeikdami aukstom temom, bet si zmogu apjuoke.. Galvoju sau, jei tas zmogelis ten dar pusvalanduka pamiegos, tai kitu kaledu gali ir nesulaukt, o jei ir sulauks tai galunes tikrai teks nupjauti. Griebiu savo mobiliaka, saskaita tuscia, bet policijos numeris nemokamas (kazi ar ilgam). Pakelia rustaus, rimto balso pareigunas, klausia kur kaip kas as jam aiskinu ant suoliuko taikos prospekte, numeta rageli.. Skambinu i greitaja, vel toks pats balsas, vel tie patys klausimai, koks adresas ir t.t. Sakau dar valandele ir to zmogelio adresas bus trys metrai po velena, o greitoji tada meta man kaltinimus, ko jus jo nepakelet, ko nenuvedet namo. As jiem bandau aiskint kad tai jusu darbas o mano pareiga kaip piliecio pranest apie tokius dalykus, numeta rageli.. Na as jau beveik pasiruoses grist atgal budint to zmogaus dar syki pabandau i policija, isireikalavau kazko tik tada kai paklausiau vardo pavardes ir pasakiau kad sekantis mano skambutis bus zurnalistam (melavau, nes saskaitos gi neturejau :). Tai va kokioj grazioj saly gyvenam, nenuostabu kad puse Lietuvos isvaziave.
  O dabar pagalvokit gal kartais tai buvo jusu tevas? ar senelis?