Apklausų marazmas. Ar tikrai netyčia?

Neseniai po vienos radijo laidos ginčijausi su R.Dagiu, kuris toje laidoje išsitarė, kad visuomenės nuomonės tyrimo bendrovės manipuliuoja apklausų rezultatais. Suprask, vienos dirba vienoms partijoms, kitos – kitoms.

Nesąmonė, sakiau, čia tik jums, politkams, visur ir visada baubai ir klasta vaidenasi. Nejau bendrovės savo geru vardu rizikuotų vardan kažkokių darinių vadinamų partijomis.

Ir kaip tyčia – R.Dagiui nusiraminti – „Lietuvos rytas“ birželio 21 d. paskelbė „Vilmorus“ atliktos naujausios apklausos rezultatus: konservatoriai joje pirmi, pirmą kartą, berods, nuo šių metų pradžios, o gal ir apskritai pirmą kartą nuo praėjusių Seimo rinkimų. 

Po jų rikiuojasi „Tvarka ir teisingumas“, Darbo partija ir socdemai. Kaip toje Andriaus dainoje: tos pačios naujienos tik keičiais veidai.

Čia būtų galima ir baigti, nes R.Dagiui tokie apklausos rezultatai tikriausiai patiktų. Ir už dabartinius kolegas konservatorius gali pasidžiaugti ir buvusiems bičiuliams socdemamas visai neblogai sekasi. Ir tikriausiai nuomones tiriančių bendrovių klasta nebekaltina.

Bet už poros dienų – smūgis žemiau juostos. Alfa skelbia „Baltijos tyrimų“ apklausos rezultatus ir ten vaizdelis visai kitoks: rinkėjai palankiausiai vertina socdemus ir A.Paulausko soclibus. Konservatorius lenkia net K.Prunskienės vastiečiai liaudininkai, o „Tvarka ir Teisingumas“ ir Darbo partja – atitinkamai 6 ir 8. Liberalų sąjūdis (girdėjote apie tokį?) ir tas aukščiau už abi pastarąsias

Abi apklausos atliktos bevek tuo pačiu metu (birželio 5-11 ir gegužės 23-birželio 3), spėju, kad respondentų imtis irgi buvo maždaug ta pati.

Tai kurgi šuo pakastas?

Atsakymas: kaip klausi, taip ir atsakys. „Vilmorus“ klausia, kaip balsuoumėte, jei Seimo rinkimai vyktų kitą sekmadienį, o „Baltijos tyrimai“ – siūlo atsakyti, palankiai ar nepalankiai vertina rinkėjai vieną ar kitą prtiją.

Lyg ir viskas teisingai, tačiau rezultatai – visiškai skirtingi.

Šai tada ir kyla klausimas, kodėl „Baltijos tyrimai“ staiga susigalvoja pateikti tokį įdomų klausimą: ar iš smalsumo, ar iš anksto žinodami, kad atsakymai į jį bus kitokie, nei į „Vilmorus“ pateikiamą klausimą. Mano atsakymas būtų antrasis. Ir tada man beliktų sutikti su R.Dagiu…

Ypač – kai matau kitos „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenis , kurioje pateikiami „patikimiausi“ visuomenės veikėjai ir geidžiamiausi kandidatai į prezidentus.

Pirmajame sąraše penktu numeriu įrašytas A.Valinsks, pralenkęs V.Uspaskichą, A.Paulauską, G.Kirkilą ir G.Nausėdą.

Antrajame – A.Valinskas su K.Prunskiene dalijasi 7-8 vietomis (gera kompanija:)

O štai jau minėtoje „Vilmorus“ apklausoje, kuri buvo daryta vėliau, A. Valinskas tarp visuomenės veikėjų, geriausiai atstovaujančių rinkėjų interesams, tėra penkioliktas – po G.Kirkilo, A.Zuoko, ir A.Paleckio. 

Tos pačios bendrovės palankiai ir nepalankiai vertinamų veikėjų sąraše A.Valinsko iš viso nėra (pamiršo įrašyti? o gal tas sąrašas baigtinis ir jame vietą rekia išsipirkti?)

Nėra „Vilmorus“ sąrašuose ir G.Nausėdos, nors „Baltijos tyrimuose“ jis pakankamai aukštai.

O štai „Baltijos tyrimų“ sąraše nėra A.J.Bačkio, kuris „Vilmorus“ sąraše – ketvirtas: tarp Č.Juršėno viršuje ir K.Prunskienės apačioje…

Yr ir dar viena įdomybė: „Vilmorus“ sąraše tarp veikėjų randame policijos generalinį V.Telyčėną, o „Baltjos tyrimų“ lentelėse vis dar – jau buvęs generalinis V.Grigaravičius (pasakykite atvirai, ar žinote, ką jis dabar veikia?)

Įdomių skirtumų tikriausiai būtų galima surasti ir daugiau, tačiau ar verta.

Juk išvada liks ta pati: kažkas iš tikrųjų negerai su tais apklausų rezultatais. O grubiai kalbant – visiškas marazmas.

Ir kuo įdėmiau žiūri, tuo daugiau abejonių kyla, kad taip atsitinka netyčia…

 

 

 

(Dar neįvertinta)
Loading...