Apie pliuralizmą

Virgis Valentinavičius nemyli „Lietuvos ryto“ ir LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, bet jam iš esmės patinka tai, ką daro Andrius Kubilius ir jo Vyriausybė.

Rimvydui Valatkai Andriaus Kubiliaus Vyriausybė primena frajerių ir dundukų prieglaudą , o Audrius Siaurusevičius jam, atrodo, blogų emocijų nekelia. 

Bet Audriui Siaurusevičiui ir Rimvydui Valatkai, atrodo,nepatinka Virgis Valentinavičius.

Aš šiandien rytą sėdėjau automobilyje ir, nors skubėjau, niekaip negalėjau iš jo išlipti.

Klausiausi „Lietuvos ryte“ dirbančios Ramunės Sotvarienės komentaro per Lietuvos radiją (deja, lrt.lt puslapyje jo iki šiol nėra, bet kai atsiras, siūlau visiems paskaityti), kuriame ji gyrė Virgį Valentinavičių ir teigė, kad jo sprendimas tapti A.Kubiliaus patarėju yra pats geriausias pilietiškumo pavyzdys.

Apie Andriaus Kubiliaus Vyriausybę Ramunė Sotvarienė taip pat labai gražiai atsiliepė.

Parėjęs namo Google Reader’yje radau Tomo Vilucko, kuris nemėgsta Audriaus Siaurusevičius, komentarą kuriame jis   pasiaiškina, kaip tapo „Lietuvos ryto“ autoriumi.

Nelabai supratau, kodėl jis aiškinasi… lyg „Lietuvos rytas“ būtų ne laikraštis, o Tomas Viluckas – ne apžvalgininkas, kuris pats sprendžia, kokiam leidiniui rašyti savo komentarus. Aš, pavyzdžiui, irgi prieš keletą metų rašiau komentarus „Lietuvos rytui“, tačiau nemanau, kad dėl to turėčiau kam nors aiškintis.

O dar sako Lietuvos žiniasklaidoje nėra pliuralizmo….

(9 balsų, vidurkis: 2,44 iš 5)
Loading...
 • johnis

  Perskaiciau Tomo si str.
  Labai graziai savo motyvus isdestes ir aiskiai. Kodel jis neturetu to daryti. Kuo sviesiau tuo geriau.
  Jus pvz nenorite ir nesiaiskinate – ir tai jusu valia, Einate kur norite ir rasote kam norite ir nebutina tu motyvu atskleisti.
  O va Tomas atskleide. Man asmeniskai, zymiai paprasciau ir suprantamesnis Tomo zingsnis.

 • Nedraugas

  Pliuralizmas yra idėjų, o ne personalijų antipatijų įvairovė. Sotvarienė daro politiką savo komentarais, kaip ir kiekvienas kitas autorius, pragmatiški pasirinkimai, kokioje spaudoje rašyti neturėtų būti siejami su lojalumu interesų grupėms. Pamenu, kai mano tekstus cenzūruodavo Savukynas, šokiravo. Manau, ir Valatka supranta, kad trumparegiška būtų susiaurinti analizuojamų problemų spektrą neįsileidiant įvairių nuomonių, o ir kiti turėtų tai suprasti. Bet Jūsų tekstas viską suveda į personalijas, o ne idėjas, ir tai liudina.

 • Paulius

  Rašymas Lietuvos rytui arba Respublikai automatiškai reikalauja papildomų išaiškinimų. Ir ne T. Viluckas kaltas dėl to.

  Kitaip tariant, jeigu esi sąžiningas, eidamas į minėtus leidinius (politiškai, deja, įtakingus), turi deklaruoti savo interesus (kaip ir valdiškose institucijose). Tą T. Viluckas ir padarė.

 • Jau prieš kelias dienas išreiškiau mintį, kad Softvarienė yra vienintelė tikrai nepriklausoma žurnalistė Lietuvoje. Artūro paminėtas faktas tik patvirtina tai.
  Dėl LR ir Respublikos politinės įtakos drįsčiau pasiginčyti. Ar kas nors dar kreipia į juos dėmesį? Jei politiką kritikuoja LR arba Respublika, tai politikas turi visą teisę vaikščioti išdidžiai kaip padorumo pavyzdys.

  • Paulius

   O gal hardvarienė? :)

   • Šeimoje Hardwarienė, žurnalistikoje Softvarienė.

  • aušra maldeikienė

   žinoma,gal ir nepriklausoma, bet matyt nepriklausoma nuo sąžinės taip pat. Nepamirštu, kai tapusi Finmino atstove spaudai 1998 metais kartu su tuometiniu finansų ministru, o dabar vyru, žurnalistams pakišinėjo sufalsifikuotus einamosios sąskaitos duomenis. Mano galva, jei ir nepriklausoma, tai nuo skaičių. Manau, melavo tada sąmoningai ir dangstė draugelį. O gal nesuprato skaičių vertės. Bet mes turėjome tada BNS dirbti už juos ir aiškintis, kaip atsirado nesąmoningi duomenys.

   • Tai yra tiesioginis kaltinimas Sotvarienei. Tikiuosi ji apsireikš ir atsakys :)

   • mdxacuk

    Įstaigos atstovas spaudai nėra joks žurnalistas, tuo labiau nepriklausomas. Alga jam mokama už įstaigos pozicijos pristatymą, o ne už nepriklausomą nuomonę. O su ministrais Lietuvoj visaip atsitinka. Vieni pripainioja kažkokiose sąskaitose, kiti nei iš šio nei iš to atsibunda viešbutyje „Baltschug Kempinski“ ir negali prisiminti nei ką ten veikė, nei kas mokėjo. Negi ministrienės turi teisintis ir atsakyti už tokius nesusipratimus? Dangstyti savo vyrelius ir draugelius yra natūrali jų pareiga.

    • Žvelgaitis

     emdėxacukai, kaip gaila, kad nuėmė pasisakymų vertinimus!

     • kolega

      mdxacuk – vienas geresniu atsakymu i komentara siais metais. Respect :)

 • mdxacuk

  Galima spėti, kad T. Viluckas pats nujaučia, jog juo kažkas nori pasinaudoti savo reputacijai išbaltinti. Daug kas naiviai tikisi išdurt velnią, eidamas su juo obuoliaut. Arba gal netgi atversti jį į tikrąjį tikėjimą. Matyt buhalterinių srautų tendencijos net ir velnią priverčia pasirūpinti dezodorantu, kad sieros ir kanopų tvaikas taip nerėžtų nosies. Nes be nekaltų T. Vilucko straipsniukų lryte pastaruoju metu pasitaikė ir daugiau ūmių pliuralizmo priepuolių. Net pačiai vyrredaktorienei, grįžusiai iš atostogų, buvo liepta imtis švabros ir įsijungti į juodo kumelio plovimo akciją.

 • J.naivusis

  Matyt, visų mūsų žymesnių žurnalistų bėda yra susireikšminimas ir įtikėjimas savo teisumu. Besąlygišku – jokių abejonių, svarstymų, pamąstymų, galų gale prisipažinimų – vienareikšmiško atsakymo nežinau, o gal tokio iš vis nėra…

  Takoskyra politikoje Landsbergis contra Brazauskas. Šventas – raudonas šėtonas. Arba atvirkščiai. O juk abu tie politikai tėra tik žmonės, klystantys ir griešni -kaip ir visi normalūs…Padarę labai daug gero Lietuvai ir deja- blogo taipogi. Abu.
  Bet mylintys Lietuvą. Abu. Tikrai ne mažiau negu bet kuris iš mūsų.

  • A.G.

   Jo.
   Vakar pas vieną guru, tiesiog netikėtai susitikęs, ta proga pasiteiravau apie tam tikrus profesinius reikalus, kuriuos, toje plotmėje, tasai gerai (tiksliau šalyje bene geriausiai) žino.
   Oi, oi, sako jis, – aš tik daugybos lentelę žinau, daugiau nieko.
   Na šiaip taip, po to sužinojau ir tai, kas man kvirbėjo vis sužinoti, tad pasitaikė proga, tam specialiai ir negaištant.
   Prie ko čia.
   Yra asų kelios kategorijos.
   Pirma. Jis žino, kad geresnio už jį toje srityje nėra. Tą kiekviena proga akcentuoja. Faktiškai – taip ir yra.
   Antra. Jis žino, kad… . Bet yra kuklumo įsikūnijimas (tas minėtas atvejis).

   Na, kuris net nenutuokia, kad jis yra sas – reiškia vargu ar iš tikro yra. Nes asas, bent jau tai turėtų žinoti.

   O apie apsišaukėlius čia nėra ir ko kalbėti. Nors yra manau ir tokių, kurie tik sau (protingam žmogui) yra esąs asas ir to nedemonstruoja viešai (bet vistiek nelaimingas yra apsišaukėlis, jei tai demonstruoja tik sau (protingam žmogui). Biskį blogiau, jei išdrįsta anonimiškai – internete.
   Joke kaip visada.

 • lida

  Visiškai įsitikinusi, kad A.R. sąžiningai nesupranta.

 • Regis

  Tai ne pliuralizmas, tai klanų kovų apraiškos. Kai matai tokias „titanų“ dvikovas nuoširdžiai užjauti jaunus žurnalistus ir kaip šios šalies pilietis susimąstai kaip tavo ausis ar akis gali pasiekti objektyvūs šalyje vykstančių įvykių vertinimai. Matyt išeitis tik internetinė žiniasklaida konkrečiau autoriniai tinklaraščiai.

 • Smilga

  Na, kam tokie pareiškimai – ko nemyli ir ką myli pvz. V.Valentinavičius, ar kiti…, kam „kiršinti“.
  p.s. kažkaip prisiminiau R.Paleckio ir M.Širvinsko atvejį.

  • Aš myliu Artūrą Račą.

   • Regis

    testas? ;)

   • Smilga

    Aš myliu Fredį*, sveikas sugrįžęs :)

 • Iš tiesų Lietuvos ryte galima pastebėti pliuralizmą:) Nežinau iš kur žinau, bet Sotvarienė yra Šemetos žmona?? Taigi jai niekaip neišeina pilti purvo ant šios vyriausybės ekonominės politikos, kad ir kaip to reikėtų. Pagal tai, kiek ilgai Sotvarienė dirbs LRyte dabar galima spręsti apie tos įmonės sveikatą. Kol kas reikia sveikinti?

 • Musė

  Sutinku su kiekvienu R. Sotvarienės žodžiu – V. Valentinavičius palieka šiltą, pelningą, įtakingą ir saugią kėdę ir išeina praktiškai į niekur. Net blogiau nei į niekur – jis išeina į karą, kur bus maišomas su purvais, kur bus knisamasi po jo baltinius ir laukiama, kada jis išves nuorūką ne į šiukšliadėžę ar neperves per gatvę senutės. Net stebėtina, kad šiais laikais vis dar atsiranda idealistų, aukojančių užsitarnautą stabilumą vardan įsitikinimų. Beje, man labai patiko paskutiniame V. Valentinavičiaus straipsnyje frazė „reikia būti paskutiniu malakausku…“ :)

 • Kostas

  jei kam įdomu jau galite paskaityti Sotvarienės straipsnį http://www.lrytas.lt/-12598412301259359639-sprendimas-kuris-supurtė.htm

 • Visi visus myli, ir tuo pat metu, vienas kitą nori išdurti…

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, apraudant V.Valentinavičiaus netektį ir kalbant apie pliuralizmą vertėtų prisiminti, kaip nuomonių įvairovę ar „pliuralizmą“ suprato pats, šviesios atminties „alfa.lt“ redaktorius. Štai pristatomas Artūras Račas, „nuomonių“, kurios publikuojamos „alfa.lt“ tiklarašty, autorius: „Artūras Račas: žurnalistas, apžvalgininkas, blogeris. KARJERĄ PRADĖJO „LIETUVOS RYTE“, BET DABAR NETURI SU TUO NIEKO BENDRO. Iš tiesų, kaip svarbu pabrėžti su kuo KAŽKĄ BENDRO turėjo ar neturėjo Artūras Račas. Ar ne? O jūs kažkodėl nesuprantat Tomo Vilucko pasiaiškinimo ir su liūdesiu pranešat apie V.Valentinavičiaus metamorfozę… Aš tai prisidedu prie visuotinio džiugesio. Tik dėl kitų priežasčių :)

  • mdxacuk

   Kol kas nepralenktas Lietuvoj pliuralizmo ir tolerancijos pavyzdys yra iškiliausių akademinių socialistinių davatkų nakliopas ant Šliogerio už jo „mezgimo vadovėlius“. Geriau būdavo tik Brežnevo laikais. Austre, jūs dar neužsitarnavot garbės dėt parašus ant tokių kolektyvinių pisulkų?

   • austras

    Gerbiamas mdxacuk, palaispniui su nusistebėjimu pastebiu, jog Jūsų vaizduotė leidžia savo paties susikurtam paveikslui priskirti vis labiau deformuotus mano asmenybės vaizdinius. Deja, parašai prieš Šliogerio mintis į tikrąjį paveikslą netelpa.

    • ledynmečio voverė

     Kas per… kliedesiai.

 • Virgis

  Kažkaip nelabai betikiu dideliu patriotizmu kuriuo spinduliuoja Sotvarienė. Manau tai Kubiliaus trūkumas komunikuoti viešoje erdvėje ir dideli pinigai sugundė V. Valentinavičių.

 • Labai bloga

  Kai isgirstu siaususeviciaus, valatkos, laurinaviciaus, ir panasiu pavardes.

 • Pingback: KAS JUMS ĮDOMU#3()