Apie paralelinę žiniasklaidą…

balsas.lt autorė Rūta Grigolytė pirmadienį paskelbė tekstą „Paraleliniai H. Chavezo ir D. Grybauskaitės pasauliai“

Perskaičiau ir pagalvojau: egzistuoja ir paralelinis žiniasklaidos pasaulis…

Tas, kuriame gyvena balsas.lt ir R.Grigolytė.

(4 balsų, vidurkis: 2,50 iš 5)
Loading...
 • O ko jūs daugiau tikitės iš „naujosios kartos žurnalistės“ iš Panevėžio?

 • Taip ir norisi uždainuoti:
  „Vyrai, nepjaukit grybo!“

  • J. naivusis

   Komentaras pašalintas – A.R.

 • Ne pirmas prezidentės lyginimas su diktatoriais. Bet tai jai tik į naudą – litofcai myli kietarankius.

 • balsas.lt yra viena iš žiniasklaidos priemonių, kurią būtų sunku pavadinti paraleline. Vienoje pusėje ant lėkštutės dėti balsas.lt, o kitoje – visas likusias? Per drąsu. Manau, kad įrašo pavadinime įsivėlė loginė klaida.
  Tarp kitko, D.Grybauskaitę ir jos veiksmus politikoje ir ekonomikos vertinimuose lyginti su H.Chavez, matyti juose diktatoriškų elementų nėra jokia naujiena žiniasklaidoje. R.Grigolytė tik nedrąsiai mėgdžioja vyresnius kolegas – L.Bielinį ir R.Staselį alfa.lt, R.Valatką, V.Bruverį, E.Čiuldę lrytas.lt..

 • Grybauskaitės ir Čavezo pasauliai paraleliniai, tik autorė pamiršo nurodyti kiek tūkstančių kilometrų juos tarpusavyje skiria.
  Kol kas vienintelis Grybauskaitės projektas, nors kiek primenantis Venesuelą yra vaistų antkainių sureguliavimas. O visa kita – kaip paralelinis pragarui rojus.

  • next

   ar tai Grybauskaitės projektas? Gal ką praleidau? Toks reguliavimas, kiek pamenu , egzistavo iki , berods, 2005 metų. Jis egzistuoja beveik visose ES ir ne tik valstybėse. Bet jie , skirtingai nuo litovcų, dėl to neviduriuoja…

   • Taip, toks reguliavimas egzistavo nuo 1940 iki 2005 metų. O viduriuoti pradės mažiausių miestelių gyventojai kur smulkios vaistinėlės balansuoja ant išgyvenimo ribos.

    • next

     ar teisingai supratau, kad nereikėtų riboti vaistų kainų vien tam, kad išgyventų mažų miestelių liekoriai? Gerraaas…

     • Ne tik. Pažiūrėkite, kaip atrodo automobilių pardavimo salonai valstybėse kur automobilių kainos reguliuojamos, ir likusiose valstybėse.
      Spėkite iš trijų kartų, ar nesutrumpės miestuose vaistinių darbo laikas?

 • Regis

  Tai įdomesnis jos tekstas:

  http://grigolyte.blogas.lt/lopsine-26.html

  Beje savo tinklaraštyje prisistato Grafienės Šizos slapyvardžiu.

  Nelabai suprantu kokioje srityje balsas.lt ši autorė specializuojasi. Tarp trumpų politinių – ekonominių apžvalgėlių retkarčiais pasitaiko koks interviu su kultūros veikėju ar šiaip kokio renginio ar spektaklio apžvalga.

  O dėl paralelinių dalykų sunkiai surišu kaip mūsų prezidentės pasisakymai Ignalinos elektrinės uždarymo tema gali būti susieti su Venesuelos prezidento Hugo Chavezas konkrečiais veiksmais keičiant nacionalinės valiutos kursą.

  p.s. ar čia man rodosi ar kai kurie užsakomieji žurnalistai (mano galva) iš tikrųjų gavo komandą pradėti „kalbėti“ apie prezidentę D.Grybauskaitę.

  • Kodėl visi kalba apie užsakomuosius žurnalistus ir niekas apie užsakomuosius redaktorius?

   • WU

    Manau, todėl kad tapatina (paralelina) sąvokas :)

    • Tai įvardinkime tikruosius tokios žiniasklaidos didvyrius.
     Balsas.lt vyr. redaktorius – Arūnas Brazauskas, liūdnai pagarsėjęs kaip Tomkaus gynėjas.
     Sunku patikėti, kad jis tiesiog praleido tokį kvailą straipsnį. Tai buvo arba konkretus užsakymas, arba palaikyta ne itin protingos žurnalistės iniciatyva.Tačiau tai padaryta taip kvailai, kad, kaltininkite mane pasipūtimu, bet aš paraleles tarp Grybauskaitės ir Čaveso būčiau išvedęs daug įtikinamiau ir talentingiau.
     Beje, Tomas Čyvas irgi spausdinamas šiame portale. Štai jo straipsnio pradžia:
     „Prie baudžiavos labiau nei prie laisvės pratusiai lietuvių tautai patinka parodomasis, operetinis ryžtas, kaustyto bato trepsėjimo ir švilpiančio bizūno garsas, todėl prezidentės Dalios Grybauskaitės viešieisiems ryšiams galvas ir reikia kapoti tolygiais intervalais – vis pasiliekant atsargai dar ką nors. “
     Straipsnis, kuris iš karto eliminuoja Tomą Čyvą iš svarstytinų komentatorių sąrašo ir uždeda jam amžinai gėdingą propagandisto etiketę. Principe tarp šios panelės Grigolytės ir Čyvo nėra absoliučiai jokio skirtumo. Tai vieno ir to pačio paražurnalistinio pasaulio grimasos. Austrai, per daug garbės suteikei šiai grimasai su ja diskutuodamas.

     http://www.balsas.lt/naujiena/185949/redakcija

     • WU

      Valentinai, nesiputi – buk ramus :) Geriau palyginti negu lady Šyza daug gebėjimų nereikėtų :)

     • Mielasis, tiek jau kartų esu eliminuotas, kad be reikalo stengiatės:) Keista, kaip čia nepasivargintoe parašyti, jog gaunu milžiniškus tamsių jėgų pinigus už malonės pilnų asmenų įvaizdžio gadinimą. Jei jau norite padėti prezidentei, už kurią geresnės tikrai nebuvo galimybių išsirinkti (ir šiandien tai pmanau), tai bent patikėkite: fanatiškos adoracijos, ditirambai ir panegirikos nelabai padeda. Kaip ir eliminavimas visų, kas jose nedalyvauja.

      Grįžtant prie Rūtos straipsnio, tai man ganėtinai komiškai, kuomet tokio grando, kaip A. Račas, iniciatyva išsprogsta audra stiklinėje dėl eilinės, kiek provokuojančios įžvalgos, kurią galima nuginčyti arba pagrįstai pavadinti nepakankamai išplėtota. Manyti, kad tai kažkokio baisaus, organizuoto ir judomasonų apmokėto propagandinio puolimo prieš šventą žmogų dalis, kaip čia parašė dalis komentuotojų, yra liga.

      Mūsų ir A. Račo paraleliniai pasauliai gali susikirsti. Tai nutiks tada, kai dabar jau energetiškai nepriklausomos Lietuvos (taip visgi sakė prezidentė) elektros kainos kreivė (centais) susikirs su jos reitingų kreive:). Geros dienos ir laimingų, nepriklausomų sąskaitų :)

     • Mielas Tomai,
      Nereikia čia vaidinti doro žurnalisto. Pinigų jūs gaunate nedaug, nes savo juodą darbą darote neprofesionaliai ir netalentingai. Jūs esate vienas iš tų žurnalistų, kuris ne rašo apie politiką, bet daro politiką, tačiau labai primityviai. Aš nenoriu prezidentei padėti. Tačiau koktu stebėti, kai koks tai nedabrendęs žurnalistas prezidentę vaizduoja kaip raganą, kurios vienintelis tikslas reguliariai nukirsti kokią nors galvą, tam, kad išlaikytų mistinius reitingus. Dėl tokio primityvaus požiūrio turėtų būti gėda visų pirma jums, nes už jo slypi arba užsakymas arba kvailumas arba asmeninis karas.
      Būtent dėl baltais siūlais susiūtų paralelių panelės Rūtos straipsnis vertintinas kaip paražurnalistinis. Lygiai taip pat sėkmingai aš galėčiau sukurti opusą apie panašumus tarp Čyvo ir Čaplino, tarp Čyvo ir Gebelso, Čyvo ir Džeko Skerdiko. Visų pirma čia prasismelkia užduotis – reikia sugalvoti ir paleisti eilinę porciją š… ant Grybauskaitės nes taip reikia. Svarbiausia, kaip sako Maldeikienė, yra dvasia. Grybauskaitės sudirbinėjimo dvasia yra akivaizdžiai suformuluota. Kas ją suformulavo, kokie jų tikslai jums žinoti geriau, nes žindate tos dvasios krūtį. Linkiu jums asmeninės sėkmės.

     • „Visų pirma čia prasismelkia užduotis – reikia sugalvoti ir paleisti eilinę porciją š… ant Grybauskaitės nes taip reikia. “

      Liga yra liga. Kas ir pro kjur tamstai smelkiasi, matosi ir vaidenasi – nekomentuosiu. nesu nei medikas, nei kunigas egzorcistas. jums taipogi asmeninės sėkmės, nors (parafrazuoju ir grąžinu su oro bučiniu) dėl tokio primityvaus požiūrio turėtų būti gėda visų pirma jums, nes už jo slypi arba užsakymas arba kvailumas arba asmeninis karas:)

     • stellar penny bun

      @ p.Čyvai,

      “ Ši informacija yra „Balsas“ nousavybė. Ją galima platinti…“

      Vis dėl to gerai, kad The Wall Street Journal, Financial Times dar nesuspėjo pasinaudoti jūsų naujausiomis pasaulio ekonomikos žiniomis “ Didžiausia naftos gamintoja Venesuela…“. O tai žiūrėk, naftos kainos ims ir padvigubės per vieną parą. Sukelsite 3-čią pasaulinį pone Čyvai.
      Ištaisius nemokšiškas klaidas, padorios redakcijos laikosi nerašytos taisyklės ir asiprašo savo skaitytojų, kaip matau jūs nesergate šia liga.

      Su pagarba.

 • Bobutė

  Nelabai ką ir suprantu apie tą parali… parazi… (pfu, koks neištariamas žodis), na apie tą para…izmą.

  Vienok, jei atsiribotume nuo (ne)mėgstamo(s) tinklapio ar autorės, tai, mano sena galva, reikėtų pripažinti, kad mintis apie energetinę nepriklausomybę, uždarius IAE, atėjo iš anapus… Gal net iš kitos ar net paralelinės visatos…

 • next

  man atrodo, kad apie tokius „expertus“ kaip autorė , šiandien neblogai parašyta DELFyje http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=28115059

 • stellar penny bun

  Tai tipiškas pavyzdys, kai straipsnio autorius rašo nesuprasdamas ką rašo. Tik vienas iš „deimančiukų“:

  „Didžiausia naftos gamintoja Venesuela…“

  Be komentarų.

  • stellar penny bun

   Pagaliau pataisė vieną iš „deimančiukų“ :

   „Didžiausia naftos gamintoja Venesuela…“

   Štai taip yra „daroma“ Lietuvoje žurnalistika. Apgailėtina…

 • O BNS, mielas Artūrai, leisk pasitikslinti, yra generalinė linija? :)

  • WU

   Nelabai.. Generalinė linija užsiima generaliniu varymu ant generalinio prokuroro..

   • Tai ne kažkiek ji tada generalinė, nes prokuroras niekur nenuvarytas:)

    • WU

     „Generalinė“ šiuo atveju nėra kokybę kvalifikuojantis kriterijus :)

    • austras

     Gerbiamas Tomai, niekaip nesuprantu iš kur toks dėmesys buvusiam generaliniam prokurorui? Sakau „buvusiam“, nes tą akimirką kai prokurorai susidomėjo Seimo narių mašinytėm, tapo aišku, kad Valantino dienos jau suskaičiuotos. Teisingas Seimo narių pyktis jau seniai turi savo adresatą ir prokuroras tikrai susilauks pelnytos bausmės už savo pavaldinių įžūlumą.

     • Gerbiamasis, manding veikiau jau mašinytėmis suskubta susidomėti žūtbūt mėginant psirinkti teisingą kryptį ir išsaugoti kėdę.

      Seimas nepopuliarus, tad jo parama nereikalinga. Kaip nelabai reikalinga buvo tirti V. Pociūno žūtį ir šmeižimą bei daryti dar masę nedarytų dalykų. Mėginimas pavaizduoti jį kaip nekaltą politinio susidorojimo auką yra gana beprasmis.

     • austras

      Gerbiamas Tomai, aš juk nesakau, kad viskas buvo gerai. Jūsų minties plėtotė, jei neklystu, skambėtų taip: Valantinas karštligiškai ieško teisingos krypties ieškodamas būdų kaip įsiteikti Prezidentei. Žinodamas Prezidentės norą manipuliuoti Seimu ir Vyriausybe, panaudojant dabartinį savo populiarumą, Valantinas įteikia į Prezidentės rankas dar vieną ginklą valdančiosios daugumos spaudimui sustiprinti, tuo pačiu tikėdamasis išlaikyti savo vietą.
      Esu įsitikinęs, kad jau vasarį Valantino neliks, todėl, kad Prezidentė paaukos šį laikiną spaudimo įrankį, vardan to, kad eilinį kartą pademonstruotų kokia ji ryžtinga ir atkakli. Žvelgiant iš jos pozicijų šios partijos neįmanoma pralaimėti: mašinyčių žaidimėlis tik dar labiau smugdo Seimo autoritetą, Valantinas visuomenės akyse smukęs dėl pedofilijos bylos ir vienintelė kliūtis generalinio prokuroro aukojimui buvo kartais paaugliškai užsispyręs Seimas. Prasidėjus mašinyčių tyrimui ir ši, paskutinė kliūtis, galutinai pašalinama. Viskas pastatyta ant Seimo narių godulio, kuris, kaip žinia, begalinis.
      Išvados: susikompramitavusio Valantino nebėra, Seimo autoritetas dar labiau nusmukęs, Prezidentė su žiniasklaidos pagalba išlaiko didmeistrišką pauzę, leidžiančią dar labiau atskleisti pragaištingus Valantino prokuratūros darbo rezultatus ir galiausiai suduoda malonės smūgį. Prezidentės reitingas kyla. Teisingumas triumfuoja. Kažką praleidau?

     • Rolandas

      Aišku, kad praleidai. Ekonomiką ir užsienio politiką:)

      O jei rimtai, tai tokios pergalės aiškiai bus per mažai reitingams išlaikyti, tai tik užkanda, o jos galima ir atsisakyti dėl gerų pietų:)

     • austras

      Čia tik charakteringas politinės kovos epizodas, galvojant apie Valantino likimą, kuris neduoda ramybės gerbiamam Tomui.

   • austras

    Gerbimas WU, Jūs ir vėl klystate. Prokuroras būtų visai neblogas, bet vat tas tyrimas dėl Seimo narių mašinyčių prie bendro darnaus prokuratūros darbo visai nesiderina. Tad anksčiau ar vėliau nepermaldaujama Seimo narių teisingumo ranka pasieks ir gerbiamą Valantiną.

    • WU

     Tai tiesiog atspindi prokuratūros nepriklausomumą. Galiu tik priimti, kad mano žiniomis, per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją nebuvo nė vieno generalinio prokuroro, kuris išsilaikė visą kadenciją. Taip pat, nemanau, kad dabar pakeitus prokurorą, pasikeistų požiūris į mamytes, o jei ir keistųsi, tai tikrai ne joms į naudą :/

    • nerijus

     austrai

     „Samanėlė“?..

  • mielas Tomai, generalinės linijos ir BNS čia nieko dėtos… Jūs tiesiog gal dar kartą paskaitykite gerbiamos R.Grigolytės tekstą ir pabandykite sąžiningai pats sau atsakyti į klausimą, kas tai yra ir kokia šio teksto pagrindinė mintis. Apie argumentaciją, faktus ir jais remiantis daromas išvadas aš jau net nedrįstu kalbėti…

   Beje, jūsų klausimas apie generalinę liniją jau pats savaime pagrindžia mintį apie paralelinę žiniasklaidą. Normalioje žiniasklaidoje nei generalinių, nei jefreitoriškų linijų paprastai nebūna…

 • Bobutė

  Mano atmintis jau bloga… Bet jei gerai atsimenu, tai seimūnų mašinytės „išlindo“ po to, kai Prokuratūra jau buvo senokai ir smarkiai „tarkuojama“…
  Dabar gi tos mašinytės, mano galvele, bus/yra naudojamos aukos įvaizdžiui kurti…
  Mol, taip kovojau prieš „blogiukus vairuotojus“, tai jie mane…

  P.S. Žinoma, tas mašinėles reikėjo jau senai sutvarkyti (dar anuose Seimų kadencijose).

  • austras

   Gerbiama Bobute, Jūsų, kaip seno žmogaus, tikriausiai niekas jau nebeįleidžia į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus. T.y. „ten, kur plaka Lietuvos širdis.“ Jei kartais juose apsilankytumėt ar bent nugirstumėt dvare tarnaujančių dvariškių apkalbas tuomet sužinotumėt, kad 2008 rudenį svarbiausias naujųjų Seimo narių rūpestis buvo tos kuklios lėšos, kurias „tautos labui tarnaujantieji“ galėjo gauti kaip priedą prie atlyginimo. Net, atrodytų, gana žiopla tautos atstovė Asta Baukutė sugebėjo su tom kukliom lėšom pakankamai neblogai susitvarkyti. Ir kam visa ta nuostabi „tarnaujančiųjų žmonėms“ fantazija? Kam visa ta išmonė? Ar tam, kad nedori prokuratūros žmonės kėsintųsi į varganą Seimo nario priedą prie ir taip varganos jo algos? Tad tegu krinta nepermaldaujamas teisingumas ant netikėlių galvų, idant po jų ateisiantieji žinotų, jog kėsintis į „tautos atstovus“ niekam nevalia!

   • Rolandas

    austrai, būtent, kad seimūnams mokami priedai yra ir skirti tik baukučių ir antanų poreikiam pilnai patenkinti bei Lietuvos kvailelių dėmesiui nukreipti:)Chebra pinigus daro kitur ir kitokius. Viešieji pirkimai,ministerijos,valstybės įmonės, savivaldybės įmonės, teismai ir etc.

    • austras

     Gerbiamas Rolandai, aš juk nesakau, kad Seime užteko erdvės prasisukti pačiam Artūrui Zuokui. Jūsų mintis teisinga: čia reiškiasi baukutės, karaliai, sacharukai ir t.t. Ministerijose ar savivaldybėse jau visai kitas lygmuo..

     • Rolandas

      O už jų nugarų, ten-šešėlyje-dar kitas, jau tikrasis lygmuo:)

      O kalbant į temą, tai gerai pasakyta, kad tikroji demokratija turi būti su diktatūros elementais. Lietuvos visuomenė evoliucijos keliu tai jau pradeda suprasti.

      Demokratija be diktatūros elementų, kaip žmogus be moralės, principų ir savidisciplinos.

     • Rolandas

      Aišku, gali kilti klausimas- apie kokios diktatūros elementus kalbama, įstatymo diktatūros ar kitokios?

      Jei įstatymo diktatūros niekas negerbia, nebijo ir neklauso, tai kokia belieka?

    • austras

     O šiaip tai visi juk galvos ne apie Seimo narių mašinytes, o apie drąsų žmogų Kedį, kuris vat paėmė ir išvertė iš posto generalinį prokurorą, „apnuogindamas kraujuojančias prokuratūros žaizdas“.

   • Bobutė

    Ponaiti austre,
    Tamstos komentaro potekstė suponuoja mintį, kad kas jau kas, o Tamstelė tai jau tikrai laisvai patenkate į tą „širdį“ ir girdit ne tik jos plakimą, bet netgi mažiausius skilvelių virpėjimus…:)
    Gal būt tas perdėm įdėmus „širdies“ klausymas neleidžia girdėti paprastų Bobučių…
    Jeigu ir kris Generalinis, tai jau, mano kuklia nuomone, tikrai ne dėl mašinėlių, o dėl klausos… Turiu omenyje, jei „negirdės“ PAČIOS garsiai išsakytų (o gal net neišsakytų – tegul pats atspėja) norų… Jei „išgirs“- galės žaisti su tom mašinėlėm (bent kol kas) – net šuo nesulos…:) Juolab, tas žaidimas mašinėlėmis ir PAČIAI į mostį…

    P.S.Beje, girdėjau paskalas, kad Jūsų nurodytam lygmeniui- ministerijos, savivaldybės- veikti sąlygos sudaromos Seime, tik apie tai koridoriuose neišgirsit…:)

    • austras

     Gerbiama Bobute, aš apie „širdies“ virpesius dažniausiai sužinau iš trečiųjų asmenų.. Bet šaltinis patikimas. Mašinytės nėra žaidimas, jos yra gero „PAČIOS“ klausymosi pasekmė. Bet prokuroro tragedija slypi tame, kad būtent mašinytės ir paruošia stalą prokuroro šermenims. Plėtojant mintį: viršuje yra atsakymas gerbiamam Tomui Čyvui.

     • Bobutė

      Gal Tamsta ir teisus, bet, mano galva, Jūsų loginėje grandinėje yra neteisinga (ar bent ginčytina) išvada.
      Jūs teigiate, kad jei ne mašinėlės „paaugliškai užsispyręs Seimas“ būtų apgynęs prokurorą… Nesuprantu kodėl jie būtų jį gynę, kai net be aiškių priežasčių sutiko atleisti VSD, URM vadus, o čia toks argumentas – pedofilija…:)
      Be to neesu tikra, kad Generalinis bus tuoj paaukotas, manau, yra daug šansų, kad jis dar pasidarbuos PAČIOS labui…:)
      p.s. Beje, teisingai apžaidus, PAČIOS reitingai pakils ne mažiau nei jį atleidus, be to, visi pamatys, kad ji neturi jokių autoritarinių polinkių:)

     • austras

      Aš negaliu pasakyti, kad paaugliškai užsispyręs Seimas būtų apgynęs Valantiną. Tiesiog būtų gerokai didesnė tikimybė, kad Seimas būtų bandęs tai padaryti, ypač susidarius Jūsų minėtam paskutinių atleidimų politiniam fonui. Seime yra 141 narys ir visais laikais jame buvo įvairių žmonių. Vis dėlto bendra tendencija išlieka stabili: kiekvienas Seimas, tolstant nuo AT buvo vis prastesnis ir prastesnis. Todėl aš pasitikiu begaliniu Seimo narių geismu apsirūpinti asmenine gerove ir įsivaizduoju jų motyvus įtvirtinant teisingumą. Tie motyvai neturės nieko bendra nei su Kedžiu, nei su Pociūnu. Šioje istorijoje visuomenės akyse susikompromituos visi. Išskyrus Prezidentę.

     • Bobutė

      Galų gale tai tik epizodas, p. austre, tegu ir svarbus, bet vis tik epizodas.
      Man daug neramiau, kad kova tarp Prezidentės, LRS ir LRV dėl įtakos gali baigtis tik blogai. LRS, LRV visiškai pasidavus – autokratinė prezidentinė valstybė, priklausanti nuo PAČIOS nuotaikos… Prisiminus, kad esame parlamentinė respublika- kova, nepaliekanti „akmens ant akmens“.
      Žinoma, galima ir trečia išeitis – kiekviena institucija, pamiršusi savas ambicijas ir reitingus, dirba vardan tos… Bet čia jau panašu į pasaką…:)

     • Mielas pone, toliau manau, kad sureikšminate tas mašinytes, bet tai yra ne tiek reikšminga, kiek faktas, jog ponas Valantinas seniai sėdi ten, kur jam ne vieta. Matyt reikės tikrai dar vieno tyrimo dėl kokių CŽV kalėjimų ar ateivių bazių. Mat be talibų kančių vietos paieškos nei prezidentė, nei Seimas nežinojo, kad VSD veikia sau ir niekieno nekontroliuojamas? :) Tai toks pat „paralelinio pasaulio“ teiginys, kaip ir energetinė nepriklausomybė uždarius IAE. Dabar, be atskiro tyrimo, galima nežinoti, kad A. Valantinas yra tas, kas jis yra. Skirtingai nuo jūsų, nenustebčiau, jei jį būtų pradėta ginti nuo „žiauraus politinio susidorojimo“, kuris ypatingas tik tuo, kad labai šaliai reikalingas jau net keletą metų:).

     • austras

      Gerbiamas Tomai, aš, kaip ir Jūs, ir toliau išlieku prie savo nuomonės. Manau, kad Prezidentė tiesiog išlaiko reikiamą pauzę, kuri svarbi ir dėl jau gerokai anksčiau suplanuoto Ušacko atstatydinimo ir dėl to, kad laikas šiuo atveju yra jos sąjungininkas. Kuo daugiau žmonės kalbės apie pedofiliją ir žaidimą mašinytėmis, tuo labiau smuks prokuratūros ir Seimo reitingai. Pabaigoje Prezidentei beliks tik suduoti malonės smūgį ir įgyvendinti teisingumą. Šiuo atveju jai pasitarnauja ir žiniasklaida, o kartais tiesiog tai, kas mūsuose laikoma „žiniasklaida“ (visokios TV prodiuserių laidelės ir pan.)

 • lida

  Na, pačiame R.Grigolytės straipsnyje neradau nė vienos jos minties ar išvados (išskyrus pavadinimą). Kažkoks sutinktų faktų ir svetimų nuomonių nevertas dėmesio ir be jokio ryšio kratinys.

 • mdxacuk

  Tas straipsniukas rašytas stipriai pagirioto. Bet labai susikaupus idėją atspėti galima. Atsieit, kaip Chavesui daugiau yra mažiau, tai panašiai ir Grybauskaitei. Bet polinkų į diktatūrą prasme aš ten niekaip neįžiūriu tarp jų abiejų jokių paralelių , kaip kai kurie čia pasisakantys.

  Nors kas žino, gal dėl kai kurių progresuojančių Grybauskaitės kompleksų netrukus bus imta sudarinėti jos auksinių minčių rinkinėlius. Pakso ji gal nepralenks pagal minties užmojį, bet pagal kiekį tai tikriausiai.

 • Bobutė

  Bandyčiau spėti, kad p. R. Grigonytė perša „slaptą“ mintį jog Prezidentė D. Grybauskaitė yra diktatorė.
  Ko gero sutikčiau, su p. A.Raču, kad argumentacijos, pagrindžiančios tą peršamą mintį nėra.
  Antra peršama mintis, mano galva, kad abu minimi prezidentai nelabai susigaudo apie laisvąją rinką (plačiąją prasme)…

  Minėtas straipsnis turbūt neįeis į žurnalistikos vadovėlius (nors tikrai ne man spręsti), bet negi šio blog’o komentatoriai visiškai neįžvelgia, kad ir nedidelių, „diktatoriškų daigų“?

  • Rytis I

   Aš galiu save įsivaizduoti balerina. Vienok pripažįstu, – „Spragtuko“ nepašoksiu. Bet paralelė yra.

 • max

  na šiaip tai siūlyčiau nesusikoncentruoti ties šia rašliava, o geriau panagrinėti kitų mūsų propogandos grandų šedevriukus – valatkiškai lopatų, ar tildiškai bruveriškų, su čiuldiškai laurinavičiais

 • Rytis I

  Straipsnis skirtas balso.lt skaitytojams. Tik dabar atkreipiau dėmesį – šis portalas berods užsibrėžęs tikslą užauginti naują šizoidinę komentatorių kartą – dovanoja prizus tiems, kas parašė daugiausia komentarų. Bijau, kad tai pavojingiau nei kokie tv-šou…

 • nerijus

  Šiuo atveju, kai prezidentė ryžtinga ir dirba, o ne simuliuoja darbą, kaip mūsų „šlepečių“ šimininkas Adamkus- sveikintina.

 • Rolandas

  Neseniai L.Donskis rašė apie simbolinį konfliktą tarp tos pačios visuomenės narių, kurie gyvena vieni šalia kitų, bet skirtingose kultūrose, o gal net ir epochose.

  Perskaičius įrašą galimas klausimas, tai kodėl negali gyventi ir kitose dimensijose, kad ir paraleliniuose pasauliuose?

  Ir ne tik Grybauskaitė su Chavezu, o ir kiti, kad ir šio tinklapio komentatoriai:)

  Nepanašūs, vienas kito nepažįstantys, skirtingi, todėl priešiški vienas kitam,o daugiau ribotų pramoga – tyčiotis iš didesnių.

  • austras

   Dėkui už L.Donskio straipsnio afišavimą.. Matyt būčiau praleidęs.

 • j.

  Grybauskaites pasisakymas apie padidejusia energetine nepriklausomybe tikrai abejotinas. Bet Grigolytes straipsnis tai tikrai „perliukas“.
  Beveik esu tikras, kad Chavez’o minetos „pilkosios rinkos“ esme yra tame, kad skiriasi oficialus ir realus bolivaro kursai. O straipsnis nusivaziuoja i pievas apie prekiu pardavinejima is antru ranku apeinant oficialia gamintoju kainodara (importuojant prekes is „pigesniu“ saliu i „brangesnes“). Taip, ir toks dalykas yra, bet vargu ar ka nors turi bendro su Venesuela (tai tikrai ne ta rinka, kur kazkas butu pardavinejama brangiau nei kitur) ir valiutos kursu.

 • Rūta Grigolytė

  Sveiki, atklydau atsakyti į komentarus. Kęstuti, nesu iš Panevėžio. Esu kilusi iš Kauno, Vilniuje gyvenu 11 metų. Kinomeka ir kai kurie kiti, su diktatoriumi Prezidentės nelyginu, nes sąmoningai ir H.Chavezo diktatoriumi nevadinau dėl to, kad tai netaptų teksto akcentu. Fredi, nei drąsiai, nei nedrąsiai nemėgdžioju kitų. Nuoširdžiai. Regi, dėl užsakomųjų žurnalistų – gaunu, žinoma, algą, bet tai ir tiek. Dėl paralelinio pasaulio ir paralelių: skaitytojai nėrė ieškoti, ką aš tariamai smerkiu, vadinu diktatoriais ir panašiai; iš mano pusės viskas buvo daug paprasčiau: H.Chavezas, devalvavęs valiutą, teigia, kad taip kelia jos vertę, o D. Grybauskaitė, netekus savos elektrinės, tarė, jog tapom energetiškai nepriklausomi. Tai tokie kazusai ekonomine tema, jeigu straipsnyje pritrūko daugiau „šypsenos“, kitąkart pasistengsiu geriau išreikšti savo poziciją. Next, aš, kaip jau minėjau Kinomekai, į politiką nelendu. Stellar penny bun, „Didžiausia naftos gamintoja Venesuela“ pakeičiau į „Didžiausia naftos gamintoja Pietų Amerikoje Venesuela“ apsižiūrėjusi, kad po kalbos korektūros šie du žodžiai buvo numelioruoti – nespėju visui visko susekti, suseku – visados pasitaisau. Nieko čia apgailėtino, mano nuomone, negi turėčiau palikti netaisyta. Mdxacuk, nebuvau pagiriota :) Artūrai Račai, Jūsų kompetencijos kartu su patirtimi maniškes, žinoma, pranoksta keleriopai. Bet gal tai ir trukdo kartais pažiūrėti paprasčiau, taip, kaip autorius norėjo bei turėjo omeny, jeigu jau teikiate kitų tekstus „teismui“? Na, geros nuotaikos visiems, iki :)

  • Rūta,
   Tavo sakinys: „o D. Grybauskaitė, netekus savos elektrinės, tarė, jog tapom energetiškai nepriklausomi.“

   Grybauskaitės sakinys:

   „Uždarius senąją Ignalinos AE, 2010 – ieji taps energetinės nepriklausomybės pradžios metais. Lietuvos energetikos sistema buvo ir yra priklausoma nuo Rusijos, nes visi energetiniai ištekliai – ir dujų, ir elektros tiekimas yra susiję su šia šalimi.“
   Arba tamsta esi visiškai kvaila, nesuprasdama skirtumo tarp „tapom“ ir „taps pradžios“, arba straipsnis užsakytas. Grybauskaitė pasakė, kad pradėjome žengti keliu, kuris atves į energetinę nepriklausomybę. O tu teigi, kad Grybauskaitė pasakė, kad ten jau atėjome. Nepyk, bet labiau linkęs galvoti, kad tamsta vykdei užsakymą apšikti prezidentę, o ne tai, kad esi visiškai kvaila.

   • Beje, Grybauskaitės teksto šaltinis, delfi straipsnis bns pagrindu ;)

   • lida

    „naftos gamintoja“ vistiek skamba keistokai.

    • WU

     Aha, būtų gerai sugebėti „pasigaminti“ naftą, ot kristų degalų kainos :))

  • Požiūrio skirtumai akivaizdūs – ar uždarytą Ignalinos AE teisinga laikyti sava? Gerai būtų žinoti mūsų šalies istoriją ir kokiu būdu atsirado ši „sava“ elektrinė, kaip grupė draugų ją valdė, kokius biznius suko pirkdami kurą ir komplektuojamąsias detales, kaip buvo pelnomasi pardavinėjant galutinį produktą elektros energiją.
   Šiaip šis gerb. Artūro R. įrašas man pasirodė neskoningas – surado silpniausią žurnalistikos grandį – jauną nepatyrusią žurnalistę, kurios tekstas yra „iš įdomybių skiltelės“, su rubrika „pasvarstykim“, dar tik žalia, neapdorota žaliava ir toks tekstukas pristatytas viešam teismui. Man Rūta Grigolytė patiko, matyti, kad tai yra žingeidi, besidominti, turinti netradicinį požiūrį į ekonomiką žurnalistė.
   O gal ir teisinga, kad mes čia visi kritikuojame autorę, yra posakis – lenk medį kol jaunas. Kokį nors subrendusį ir kovose užsigrūdinusį R.Valatką mokyti būtų jau per vėlu…

  • stellar penny bun

   @ Rūta Grigolyte,

   Jūs rašote, „Venesuelos Vyriausybė ėmė spausti bendroves importuoti paralelinėmis kainomis“.
   Tikiuosi jūs rasite laiko ir išplėtosite savo mintį, kadangi šis sakinys yra neįveikiamas rebusas mano kvailai galvai.

 • Jonas tikriausias

  Nežinau . Straipsnis tėra vidutinis , bet kodėl Artūras taip liguistai pergyvena ,jei kas pakritikuoja D.Grybauskaitę ir konservatorius ?

 • ar brazauskas

  Yra toks priežodis: „Geriausios britų laivyno tradicijos – tai bizūnas, romas ir vyrų sangulavimas“. Visi manė, kad tai sugalvojo Churchillis. Jis kažkokia proga prisipažino, kad nėra priežodžio autorius, bet tam anonimiškam autoriui visą gyvenimą pavydėjęs. Gretutiniai Grybauskaitės ir Chavezo pasauliai – tema kaip saldainiukas. Pavydžiu R. Grigolytei, kad ji pirma balsas.lt pradėjo šią temą plėtoti.

  • mielas Arūnai, su didžiausiu susidomėjimu stebėsiu, kaip ši tema bus toliau plėtojama