Apie „Facebook“, A.Zuoką ir nuomonių įvairovę

Įdomus daiktas tas „Facebook“, pasirodo.

Paskambina man trečiadienį vienas geras bičiulis ir sako: matei, A.Zuoko puslapyje ant tavęs „varo“…

Kadangi esu užsiregistravęs nuėjau pažiūrėti.

Pirmiausia, sužinojau, kad turiu daugiau nei 200 potencialių draugų. Maloniai apsidžiaugiau, nes šiaip jau dėl savo bjauraus charakterio nedažnai sutinku žmonių, siūlančių savo draugystę.

Nuėjęs, sužinojau, kad kandidatui į Vilniaus merus patiko idėja apie rankšluosčius ir jis ją rekomendavo paskaityti savo draugams, kurių turi beveik 5000.

Paskaitinėjau ir A.Zuoko draugų komentarus: labai psichologiškai stabilaus Seimo nario Ž.Šilgalio pamąstymus apie psichologines problemas, svajonių jaunikio M.Mikutavičiaus samprotavimus apie mano egzistavimą ir mano algą, buvusios žurnalistės, šiltai nusėdusios R.Palaičio užantyje R.Hazir pasiūlymą dėl politinės veiklos ir vienos iš populiariausių ir kūrybiškiausių Lietuvoje grupių ŽAS nario Choro įžvalgų apie krepšinį. Radau ir kažkokių dundukų, pasivadinusių Igoriu Šalna ir Tomu Vileikiu kliedesių apie žiniasklaidą bei lenkus ir negrus.

Nusprendžiau sudalyvauti diskusijoje ir atsakyti į kai kuriuos klausimus.

Bet … kadangi nesu A.Zuoko draugas, komentuoti jo „Facebook“ tinklapyje, pasirodo, neturiu galimybės.

Žinodamas, kad A.Zuokas garsėja kaip liberalus, tolerantiškas ir demokratiškas politikas, savo komentarą nusiunčiau jam žinute, prašydamas paskelbti jį šalia kitų komentarų.

Atsakymas atėjo greitai ir skambėjo jis taip:

Gerb. Artūrai, jūs galite tiesiogiai rašyti savo komentarus. Esu pakankamai užsiėmęs, todėl neturiu laiko užsiimti kurjerio paslaugomis

Pasiunčiau kitą žinutę, kurioje prisipažinau, kad nesu A.Zuoko draugas ir todėl negaliu savo komentarų tiesiogiai rašyti, tačiau jokio atsakymo į ją nebegavau.

Nepagalvokite, kad pykstu. Suprantu, žmogus dabar tikrai užsiėmęs. Ir dar pasirodo, kitų problemų turi, nes beveik tuo pat metu, kai rašė man, visiems savo draugams paskelbė, kad:

Kol kas vyksta tik bendravimas telefonu, nes sergu ir guliu lovoje. Konservatoriai derasi su lenkais ir nori susitarti dėl mero. Mes kreipsimės į teismą dėl balsų skaičiavimo metodikos klaidų, dėl kurių negavome dar vieno mandato. Taip turėsime ne 12, o 13 mandatų ir tada bus lengviau susitarti dėl koalicijos.

Tai daugiau ir neberašiau…

Bet pagalvojau – įdomus dalykas tas „Facebook“: bendrauji sau viešai su savo draugais, leidi jiems dergti tuos, kurie tau nepatinka, o tie, kurie ne draugai, gali tik stebėti. Arba plaukti Vilniaus upe aukštyn pilvu…

Nuomonių įvairovė. Tarp tų, kurie tos pačios nuomonės.

Demokratiška ir labai socialu.

Sakyčiau, visai pagal A.Zuoko vertybes…

(11 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...
 • Artūrai, įsivėlė klaida nuorodoje į „facebook“.

  • Newcommer, nuorodą įdėjau teisingai, bet tikriausiai reikia būti Facebook vartotoju norint ją pasiekti. O šiaip tai A.Zuokų ten ne tiek jau ir daug:)

 • BG

  Reikėjo ne žinutėmis siuntinėtis, o pasiprašyti į draugus, tuomet Artūrui būtų pakakę kartą spustelėti mygtuką ir voila – komentuok, kiek širdis geidžia. Manau, tamstelę jis tikrai būtų užfriendinęs. P.S. Štai kokios būna e-neraštingumo socialiniuose tinkluose pasekmės :)

  • mielas BG, na, nereikėtų apie kitų neraštingumą spręsti pagal savo raštingumo lygį. Juk lyg ir aiškiai parašiau, kad A.Zuokas nėra mano draugas. Net virtualiai. O tamsta man siūlote į jo draugus prašytis…:)

   • BG

    FB labai retai ant profilio sienos leidžiama rašyti ne draugams. Tam reikia specialiai kuistis privatumo nustatymuose, nustatinėjant komentavimo lygius: „Draugų draugams“ arba „Visiems“ (prie pastarosios stovi(stovėjo?) FB komandos perspėjimas „nerekomenduotina“). By default komentuoti leidžiama tik prisidrauginusiems, tad nereikia ieškoti sąmokslo teorijos ten, kur jos nėra.

    • mielas BG, nuoširdžiai nesuprantu tamstos pastabos apie sąmokslo teorijas. Juk lyg ir aiškiai pasakiau: A.Zuoko draugu būti nenoriu, tad paprašiau jo, kad jis savo draugams perduotų mano nuomonę. Pripažįstu jo teisę nepaisyti mano prašymo, bet nesuprantu jo siūlymo komentuoti pačiam, kai tam nėra galimybių.

     Juk štai tamsta man joks draugas, o savo nuomonę pareikšti čia (ir mano draugams, ir fredžiui, sigitui ar tomui ir net kantui, renee ar lidai su mdxacuk) laisvai galite. Kai kurie iš jų, tiesa, dėl skirtingų priežasčių tiesiogiai atsakyti negalėtų, bet jei savo nuomonę pareikštų žmonių kalba, be jokių problemų ją paskelbčiau.

     O šiaip tai WU teisus – normalūs žmonės jau miega…

     Aš jau irgi buvau susirengęs, bet užkliuvau už interviu su E.Kūriu. Skaičiau ir stebėjausi – kai kurie dalykai lyg iš šio tinklaraščio būtų nurašyti… Nors dėl pilietybės ir apkaltos susitikę visada išsiskiriame su savomis nuomonėmis:)

     • Viktoras

      parašyti Zuokui galite ir zuokas.lt svetainėje. Nereikės registruotis draugu :)

    • Sirvydas

     BG, jei jau taip mėtotės neraštingumu, tai čia greičiau A. Zuoko neraštingumas socialiniuose tinkluose. Akivaizdu, kad A. Zuoko profilis Facebooke naudojamas kaip visuomenės veikėjo, o ne asmens, tai tam žymiai labiau tiktų fanų puslapis, o ne asmeninis profilis.

     Visgi nebūčiau labai piktas ant A. Zuoko, nemanau, kad jis tyčia neleidžia komentuoti ne draugams, o greičiau yra „neraštingas Facebooke“. Galbūt naudoja tik draugų komentavimą kaip apsisaugojimą nuo piktavališkų komentuotojų (kaip ir A. Račas blokuoja kai kuriuos šiame tinklaraštyje), tačiau čia vėlgi nežinojimo problema, žymiai geriau būtų naudoti fanų puslapį, kuriame gali blokuoti konkrečius asmenis.

 • Tomas

  Užuodžia lovio kvapą, reikia įsiteikti dalytojui.

  • mielas Tomai, gal patikslinkite, ką turite galvoje. Jei pritrūks drąsos, tai gal dar spėsite į tas 3 vietas pas A.Zuoką. Jei ne – tai užkalnynas priims.

   • Tomas

    Lovys – mokesčių mokėtojų surenkamas savivaldybės biudžetas.
    Dalytojas – žmogus, turintis „teisę“ skirstyti lovio turinį.

 • WU

  Mano žiniomis, Zuokas negalėtų priimti. Pagal facebook sistemą asmeninis (privatus) profilis negali turėti daugiau negu 5000 draugų. Ir ten kiek jau pas jį rodo, daugiau nebetilps. Jeigu būtų sukurtas viešasis vadinamas „fanų/like’ų“ puslapis – skaičius būtų neribotas.
  Artūrai, Zuokas keliais paspaudimais galėtų padaryti, kad ir stebėti nedraugams nebūtų galima. Formaliai, tai privatus profilis.

  • WU, bet jis juk tikriusiai nori, kad jį stebėtų visi. O rašytų tik draugai…

   • WU

    Abejoju. Manau, kad tai tėra žioplumas. Nėra labai protinga rinkimams ruošiantis naudoti privatų profilį. Iš esmės tie 5000 yra jo fanai/rinkėjai – tikrai ne draugai. Žmogus net nesugebėtų visų atsiminti. Manau, jis nežinodamas ribojimų susikūrė tokį profilį. Jei būtų viešas jokių ribojimų nebūtų, o tai mano manymu, politikui yra žymiai veiksmingiau.
    Iš to drįstu daryti išvadą, kad Zuokas nemoka žaisti su facebook’o nustatymais ir mano, kad gali rašyti visi kas nori. Nes pagal default nustatymus ant privataus facebooko profilio sienos gali rašyti tik „draugai“.
    Tiesa, normalūs žmonės tokiu metu miega :)

    • WU

     Pamiršau pridurti, kad pagal default nustatymus, profilį gali skaityti visi.

     • austras

      Wu, Jums neatrodo, kad default nustatymai ir yra tai, ko pageidauja Zuokas? Sakyčiau, viskas pagrįsta psichologija: į facebook „draugus“ dažniausiai nesisiūlo tie, kurių nuomonė visiškai priešinga oponento nuomonei. (Juo labiau oponentai tikrai nesistengia komentuoti po kiekviena Zuoko „sienoje“ pasirodžiusia žinute.) Nebent toks „draugavimas“ būtų pagrįstas pragmatiška komunikacija, o Zuokui šiuo atveju ši komunikacija visai nereikalinga, nes jo facebook puslapis yra akivaizdi reklaminė priemonė (daugybės jo reklaminių akcijų tąsa), siekiant pademonstruoti koks jis „atviras“ bei „prieinamas“, o taip pat, kiek jis turi „liaudies meilės“. Įdomu, jog į tą „liaudies meilės chorą“ įsipaišo tokie atlikėjai, kaip Marius Mikutavičius patys nejausdami, kad šiuo atveju jie yra tiesiog išnaudojami Ostapo Benderio reklamai.

     • BG

      FB pilna užsidrauginiusių vien tam, kad pasakytų viską, ką galvoja apie tą negerą žmogų :) Ir Zuokas, kiek teko patirti, į draugus FB priiminėja automatu visus to paprašiusius.

     • austras

      P.S. Pagalvojau su kuo Zuokas komunikuoja iš tiesų pragmatiškai, ir prisiminiau Janukonį. Vat ten tai tikrai atviras, nuoširdus bendravimas, be jokios savireklamos. Gerbiamas Artūras galėtų po truputį skelbti senuosius pokalbius tarp „Jonavos berniukų“ (jei tik tie prieinami). Sakyčiau, jie įsilietų į bendrą viešųjų ryšių chorą, papildantį Zuoko facebook profilį, bei knygelę „Aš, Artūras Zuokas“ ir galbūt net padėtų „grąžinti atmintį“ vykstant deryboms dėl mero posto.

     • austras

      Gerbiamas BG, žmogus Artūras Zuokas yra geras. O tam , kad mudu kartu tuo įsitikintume, siūlyčiau ne tik skaityti Zuoko facebooko puslapį ar jo knygelę, bet ir pasivartyti teismo nutartis, juodosios Rubikono buhalterijos puslapius ir t.t.

     • BG

      Skaičiau. Ir stebėjausi: pavardžių toje „juodojoje buhalterijoje“ daug, o tampė tik Zuoką. Lygiai, kaip ir su Drėmos dingimais per balsavimus renkant Vilniaus merą: Vežiojo jį ir paksiniai, ir brazauskiniai (šitie netgi darbu mainais už balsą aprūpino), o teisė kažkodėl tik Zuoką. Nors pastarasis tik bandė papirkti Drėmą, o Paviržis & Co iki galo nusipirkę buvo.

     • austras

      Greta facebook ir „Aš, Artūras Zuokas“…

      Kai 2003 metų balandžio 7 dieną, bylos duomenimis, V.Drėma atsisakė D.Leščinsko jam siūlyto 20 tūkst. litų kyšio už savo balsą per rinkimus, pastarasis pasipiktinęs pranešė A.Janukoniui: “Nepaėmė, jis ligonis. Jį gydyti reikia!”

      Mero rinkimams nusikėlus į birželį, A.Zuokas ir jo pergale suinteresuoti “Rubicon” atstovai telefonu aktyviai aptarinėjo ir ėmėsi įgyvendinti schemą, kaip architekto specialybę turintį V.Drėmą “pakišti po kokia nors architektūrine firma”, – tai yra, kaip sugundyti jį pinigais, kurie atrodytų ne kaip kyšis, o kaip atlygis už paslaugas. Tačiau iš pokalbių aiškėja, kad teisiamieji smarkiai abejojo V.Drėmos profesine kvalifikacija, o jam siūlomas kontraktas buvo tik akių dūmimas.

      “Reikia durnelį laikinai suintriguoti, – sakė A.Janukonis D.Leščinskui, kuriam buvo pavesta suderinti sutarties su V.Drėma detales. – Aš manau, kad už dešimties dienų tu galėsi jį pasiųsti “nacher” ir atsisveikinti su dešimtadaliu sutartos sumos”.

      A.Janukonio paklaustas, kaip elgtis, jeigu V.Drėma nenori visos gaunamos sumos forminti oficialiai, A.Zuokas pagalvojęs atsakė: “Darykit, taip, kad būtų gerai”.

      Birželio 10 dieną, kai buvo sumanyta V.Drėmą išvežti iš Vilniaus, kad jo nesurastų į savo pusę taip pat bandantys pervilioti politiniai oponentai, A.Janukonis po pokalbio su A.Zuoku paskambino D.Leščinskui: “Duodam Svajką (S.Naviką), tegul važiuoja į Villoną (viešbutis šalia Vilniaus). Nes vėl prapuls pederastas, ką tada darysim?”

      Tačiau pokalbiuose nuskambėjo ir frazių, kuriomis neabejotinai bandys pasinaudoti gynyba, įrodinėsianti, kad V.Drėmai nebuvo suvaržyta laisvė. Kai A.Janukonis nurodė D.Leščinskui, pas kurį tuomet buvo V.Drėma, kad “paleisti jo negali. Iš patalpų, iš niekur”, D.Leščinskas atsakė: “Jeigu eis žmogus lauk, aš jo nesulaikysiu”.

      http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/slaptuose-irasuose-bjauriu-epitetu-lavina-25551

     • austras

      Žodžio laisvės bei liberalizmo ribas pagal gerbiamą Zuoką…

      http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=10589308

     • austras

      Mįslingas “kolega”

      Šviežiausias bandymas pažadinti politinį cunamį – LNK eteryje pakartotinai pacituoti teismuose jau nuskambėję “Rubicon group” vadovų Andriaus Janukonio, Dariaus Leščinsko ir Vilniaus mero Artūro Zuoko telefono pokalbių įrašai. Juos išklausius, susidaro įspūdis, kad “Rubicon” už jai naudingus Vilniaus savivaldybės sprendimus mokėjo šimtus tūkstančių litų asmeniui, kuris universaliojoje “juodojoje buhalterijoje” vadinamas “abonentu” arba “kolega”.

      LNK žinių pranešimu, STT per kratas rastuose dokumentuose užfiksuoti nuolatiniai mokėjimai už įmonei naudingus Savivaldybės sprendimus. Daroma prielaida, kad nuo 2001-ųjų liepos iki 2003-iųjų birželio “abonentui” buvo sumokėta 2 237 818 litų, dolerių arba eurų.

      Pavyzdžiui, už 2002-ųjų spalį 18 d. “abonentas” praturtėjo 43440 eurų “už VKT patalpas”. VKT – taip buvo trumpinamas “Vilniaus” kino teatro pavadinimas iki tol, kol Vilniaus savivaldybė nusprendė jį perleisti už 5 mln. Lt skolą “Rubicon group” įmonei, tiekusiai šilumą sostinės mokykloms ir darželiams, bet už tai negavusiai atlygio. Vėliau kino teatro akcijos keliavo per kelias su “Rubicon” susijusias bendroves, kol keliskart perpardavus jų vertė išaugo iki 12 mln. Lt.

      Televizijos teigimu, “abonentas” keletą kartų solidžias sumas gavo ir po Vilniaus šilumos tinklų nuomos sandėrio su Prancūzijos bendrove “Dalkia”, kurios interesams Lietuvoje atstovavo “Rubicon group”.

      Užsimenama ir tai, kad “abonentas” esą ėmė algą “juodojoje buhalterijoje” ir tada, kai ši įmonė pradėjo statyti “Siemens areną” 60 ha sklype.

      Beje, nors žiūrint LNK reportažą buvo galima nutuokti, jog “abonentas” ir A.Zuokas yra vienas ir tas pats asmuo, tačiau neseniai vykusiuose teismuose, kuriuos nagrinėtos Vilniaus mero rinkimų peripetijos, “vaiduokliu”, “lochu”, “durneliu” ir “abonentu” buvo vadinamas ne kas kitas, o tvirta pozicija rinkimų karštinės metu pasigirti negalėjęs Vilmantas Drėma.

      “Abonento” pravardę pripažino girdėjęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, tačiau jis atsisakė ką nors komentuoti plačiau, nes tai “jau yra tam tikros aliuzijos į ikiteisminio tyrimo medžiagą”.

      http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/itariamuju-korupcija-sarasa-papilde-rdquo-abonentas-28236

     • nerijus

      austrai

      „…į facebook “draugus” dažniausiai nesisiūlo tie, kurių nuomonė visiškai priešinga oponento nuomonei.“

      Ne visiškai taip.

    • Sirvydas

     Parašiau savo aukščiau esantį komentarą neperskaitęs, kad iš esmės tą patį jau parašė WU :) Sutinku.

 • BG

  Na, dar 3 vietos liko :)

 • nerijus

  A.R. atkreipkite dėmesį į vieną nuotrauką A. Z. profilyje, kurioje matosi trys personos: Šilgalis, Zuokas, o jiems už nugaros „talkina“ Maskoliūnas :)

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą:

  http://ikrauk.15min.lt/aktualu/28709

  Gal kas bandėte skambinti?..Gal reikia pabandyti?..

  • Greičiausiai kažkas tokiu būdu nori paviešinti nupirkto vairuotojo pažymėjimo faktą, tai įskundimo forma ir tiek…

 • briedis

  cia audra vandens stiklinej. tiesiog i FB raso misteris zuokas, o su janukoniu dalykiskai bendrauja ponas zuokula. visai kaip siurpulingoj misterio dzekilo ir pono haido istorijoj. stai su tuo ponu zuokula racas ir susidure. geros dienos.

 • Respondentas

  Mielas Artūrai. (šiaip esu Diiiiidelis Abonento nemėgėjas), bet turiu pastebėti, kad Zuokas turi savo profilį ir jame tvarkosi kaip nori. Jūsų blogo skaitytojai tą turėtų žinoti geriausiai per ne vienus metus jūsų tokių aiškinimų ir pasiuntimų pas užkalnius ir rokiškius. Jūs trinate ką norite ir paliekate ką norite. Jūs seniausiai visiems pareiškėte, kad esate savo smėlio dėžės dievas ir kiti čia žaisti gali tik pagal jūsų taisykles. Tad man labai keistos pretenzijos Zuokui, kad ir koks jis vagis būtų, kuris su savo profiliu tvarkosi kaip nori. snukiaknygėje jis yra eilinis privatus asmuo, visiškai nepavaldus ir neatskaitingas Lietuvos įstatymams ir kitiems asmenims, kai tuo tarpu Lietuvoje jis yra viešas asmuo. Tad jei jis nepanoro spausdinti jūsų informacijos, tai tik jo reikalas. Be to Lietuvoje yra ne tik A. Račas, tad bijau, kad jei Zuokula ar kiti pradėtų rūpintis kiekvienu atsiūstu jam esemesu iš Lietuvos įvairių profesinių sluoksnių, tai jam ne tik laiko neliktų savo darbinei veiklai, bet ir asmeninei. O juk dar ir kyšį paimt reikia organizuot!

  • mielas Respondente, aš juk ir nesakiau, kad A.Zuokas ką nors privalo.

   Jokių būdu!!! Kaip tamsta taip galėjote pagalvoti…

   Žinoma, tai tik jo asmeninis reikalas. Aš tik pasidalinau savo mintimis apie „Facebook“ ir jame vykstančias diskusijas.

 • Mano katinas Adolfas Keberza gali Ištiesti Jums pagalbos leteną. Jis yra Artūro Zuoko draugas, ir mielai pamiauksėtų jo profilyje už Jus.

  http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100001039525634

  • mielas AbraXai, ačiū. Aš dar tikiuosi, kad kai A.Zuokas pasveiks ir turės daugiau laiko, atsižvelgs į mano prašymą:)

 • facebook ir kiti soc. tinklai yra tikras informacijos ir žinių lobynas. Žinoma triukšmo ir chaoso ten daug, bet kai prasklaidai…

 • Edvardas Čiuldė

  Išmoningas tas Artūras Račas, nieko nepasakysi. Antai rašė: nesibaiminkime, jeigu meru taptų lenkas – pagerintume santykius su Lenkija. Tikrai netrivialus, labai jau nestandartinis, pasakyčiau, požiūris į užsienio politiką. Taigi, gerbiamas ir mielas Artūrai, ar esate nuoseklus iki galo? Laikantis Jūsų užmegztos loginės gijos, santykius su Rusiją pagerintume išsirinkę prezidentu rusų tautybės asmenį. Iš tiesų, iš savo vėliavos pasidarę rankšluostį ar pašluostę, regis, įtiktume visiems. Ar garbusis žurnalistas atsikratydamas neva tautinių prietarų draug neiškrato iš savęs ir kažko labai svarbaus…

  • mielas Edvardai Čiulde, kartojatės. Delfi komentatoriai tokias gilias ir įžvalgias mintis dėstė jau prieš dvi dienas. O pas A.Zuoką „Facebook“ puslapyje net buvo pasiūlymas, kuris tikrai vertas tamstos politologinių įžvalgų – išsirinkti meru negrą (cituoju) ir gerinti santykius su Nigerija. Stebiuosi, kap čia tamsta tokio dalyko nesugalvojote.

   O kalbant apie rankšluosčius, tai gal pažiūrėkite, ar iš tamstos kas nors neiškritę. Ir jau labai seniai.

  • Respondentas

   Edvardai > o Argentinoj lietuvis sostinės meras. O paskui ir į prezidentus kandidatavo. I ką? Gražu. Ko tad lenkai užkliuvo? Gal kaip tik norėtų parodyt lietuviams, kad yra verti pasitikėjimo ir moka tvarkytis. O aš, kaip rinkėjas, turėčiau viltį, kad iš manęs bus pavogta žymiai mažiau nei Zuokui meraujant.

 • Šiaip Čiūvas

  Artūrai – kaip blogeris gal jūs ir gerai darote, bet kaip žurnalistas Račas mokinate jaunąją reporterių kartą negerų dalykų. Pirmiausia – Zuokas ant Jūsų nevaro. Jis savo profilio draugams parekomendavo pasiskaityti Jūsų blogo įrašą apie rankšluoščius ir Jūsų sūnaus nesugebėjimą uždengti Dilio ir panašiai, nes ko gero rado jį įdetą DELFI. Štai originalus jo pateikimo tekstas: „Rekomenduoju paskaityti.“. Į natūralią kai kurių jo draugų rekaciją „ką, rimtai padavinėsi rankšluoščius?“ atsakė: „Ne, tiesiog įdomus išvedžiojimai, kurie verti platesnės sklaidos“. Ir tai viskas ką parašė Zuokas.
  Antra – net jeigu Jūs ir milijoną kartų pakartosite, nerimi zuokas niekam pilvu į viršų plaukti nelinkėjo. Pasistudijuokit „nutekintų“ pokalbių turiniu – apie tai juokdamiesi kalbėjo V. Kvietkauskas su A. Janukoniu, aptarinėdami peripetijas taryboje bei tardamiesi dėl teniso partijos.
  Deja, Facebook turi 5000 draugų limitą. Ar tu G. W. Bushas, ar tu A. Zuokas. Taisyklės galioja visiems. Aš pvz. turiu pora žinomų pasaulyje draugų kurie yra FB, bet dėl jų fanų deja į draugus nepatekau :) Jei norite viešos diskusijos su AZ – paprasčiausia tai daryti per viešą profilį Meras Zuokas. Tuo tarpu iš patirties galiu pasakyti, kad žinomesniems žmonės rašyti privačią žinutę FB yra loterija, nes dažnai ji būna užsikimšusi po eilinės mėnulio pilnaties visokių lunatikų rašančių vėjus apie pasaulinius sąmokslus ir nibiru sugrįžimą…
  Suprantu, kad Zuoko nemėgstat – kiekvienas turi savo skonį, ir blogeris Račas turi teisę čia rašyti ką tik nori, bet nepamirškit, kad daug žurnalistų skaito Jūsų blogą kasdien ir jaunimas gali ir nesugebėti atskirti žurnalisto Račo nuo blogerio Račo.
  Jokiu būdu nesiruošiu Jūsų mokyti. Tiesiog mano nuomonė.

  • briedis

   isiterpsiu. siaip chiuvai, zurnaliste (itariu), ar tik ne pas gelaznika rasikli pirkai?

   • Šiaip Čiūvas

    blogai įtariate, ponuli.

  • mielas Šiaip Čiūve, ačiū labai už pareikštą nuomonę.

   Ir štai ką aš tamstai pasakysiu: tikriausiai niekada nesamdyčiau tamstos, visiškai nes neturite gebėjimo suvokti teksto, o tai reiškia, kad nesugebatumėte informuoti, nekalbant jau apie apibendrinimus ar analizę.

   Visą savo komentarą konstruojate po teiginio, kurį pateikiate kaip argumentą mano kritikai: „Pirmiausia ž Zuokas ant Jūsų nevaro“.

   Tai tiesa. Tačiau tiesa yra tai, kad aš niekur nesakiau, kad A.Zuokas ant manęs „varo“. Taigi, visi tolesni tamstos aiškinimai nebeturi jokios vertės, nes jūs nesugebėjote suprasti, kas buvo labai aiškiai ir be jokių užuominų parašyta.

   Dėl pasiplaukiojimo Nerimi – lygiai tas pats. Pats interpretuojate ir po to mane barate.

   Dėl diskusijos su A.Zuoku: irgi tas pats. Šiuo konkrečiu atveju nekalbėjau apie diskusiją su A.Zuoku. Nebūtų ir kaip, nes jis diskusijoje nedalyvauja. Kalbėjau apie teisę atsakyti, turint galvoje, kad mano pavardė diskusijoje paminėta ne kartą ir ne du.

   Tamstos pastaba apie žinutes „facebook“ vėlgi liudija, jog turite teksto suvokimo problemų: juk aiškiai parašyta, gavo ir labai greitai atsakė. Tik po to nutilo. Nors visiškai neabejoju, kad matė ir mano antrą žinutę.

   Todėl gal vis dėlto nemokykite manęs žurnalistikos ir neaiškinkite apuie jaunus žurnalistus. Dauguma jų, iš patirties žinau, daug geriau suvokia ir analizuoja tekstą nei ką tik pademonstravote tamsta.

   Gal geriau komentuokite tai, ką tikrai gerai išmanote.

   • Šiaip Čiūvas

    Pateikti norimą teiginį („paskambino pažįstamas ir pasakė kad ant manes varo zuokas“) ir po jo kelis nepaneigiamus faktus, nebūtinai susijusius su teiginiu (kad esate facebooke, kad prisijungėte, kad esate nekokio būdo), yra klasikinis būdas įteigti tai, ko nėra. Jei nagrinėsime atskirus žodžius ir sakinius, be abejo neprikibsi.

    • mielas Šiaip Čiūvai, na net nežinau, ką ir bepasakyti. Dar nenoriu sakyti tai, ką sakiau mdxacuk paskutinį kartą, kai su juo matėmės, todėl klausykite įdėmiai: labai nuolankiai prašau tamstos dar kartą lėtai ir atidžiai du kartus paskaityti tekstą, kurį komentuojate. Jei ir tai nepadės, tikriausiai ir su tamsta draugiškai atsisveikinsime:)

   • Šiaip Čiūvas

    ps. dėl žinutės išties skubėdamas prapyliau, atsiprašau, – kai galvoje noras paaiškinti apie „užrakintą“ nuo „nedraugų“ komentarų siena, o rašai apie žinutes, tai ir būna. Bet esmė ta pati – techniškai galima palikti galimybę visiems rašyti ant sienos ir leisti komentuoti bet ka ir bet kur, bet lunatikai iš delfio komentarų lėtai bet užtikrintai juda ir į feisbuką, todėl visi užsibarikaduoja nuo „notfriends“ kategorijos.

 • Zuoko „nevalstybiška“ laikysena Facebook’e byloja tai, kad jis gali pasielgti pagal kaunietišką „matijošaitišką“ scenarijų – Vilniuje rezgama koalicija su visais „mažaisiais“ partneriais (Uspaskich, TiT, LSDP).
  Be reikalo V.Landsebergis kreipėsi graudžiu straipsniu delfi.lt į Zuoką kalbėdamas apie jo liaunus pečius užgriuvusią atsakomybę. Intrigų meistrui tokie tekstai – kaip vanduo nuo žąsies.

  • nesvarbu

   jo,intrigų meistrystėje Zuokui iki Landsbergio dar oho, kaip toli.

   • WU

    O ne! Tu to nepasakei!

 • Modestas

  Beje, FB paieškoje yra trys skirtingi Arturai Racai.
  Gal jau „ant Lietuvos“ nebe vienas iš BNS Artūras yra? :)

 • Edvardas Čiuldė

  Delfio komentatorių neskaičiau, nors , rašydamas komentarą čia, neabejojau, jog ne vienas kažkur kitur bus apie tai pakalbėjęs. Tokia tiesa pernelyg bado akis, jog leistų kam nors būti originaliu. Kita vertus, JŪs taip pat kartojatės. Prisiminkime ta proga dainelę, poeto, vardu Evgenij, posmą: ja nė genii, ty nė genii, ja gavno, i ty gavno, ja nėdavno, ty davno.

  • Valentinas

   Ir liūdnai pagarsėjęs Čiuldė pasirodė čia :)
   Savarankiškai ar Valatkos užsiundytas?

  • mielas Edvardai Čiulde, man šis tamstos komentaras labai patiko.

   Jis tiesog puikiai atskleidžią tamstos esmę, prigimti, vertybes, kultūrinę aplinką, kurioje augote ir kurią iki šiol, panašu, puoselėjate.

   Neturiu ką atsakyti, ką pridurti, todėl žemai lenkiu galvą prieš tamstos talentą. Tvritai užspaudęs nosį.

  • briedis

   edvardui ciuldei.: ato sto? v gavne patogu, mozno tyliai srat po stogu|?

 • Petriukas

  Va čia tai jau visiškas vaikų darželis… Jis nedaro kaip aš noriu, todėl jis yra blogas… Baisu.

 • Edvardas Čiuldė

  mielasis Račai, pačiam pagadinus orą, nėra reikalo baisiai piktai dairytis į šalis, uostinėti savo produktą, raukytis, nuduodant, jog tai neva padarė koks nors niekadėjas. Mano kaime (tokia jau ta mano kilmės kultūrinė aplinka)tai buvo suprantama kaip ypatingas gudrumas. Regis, pats nelabai kokią kitą išmintį ir kultivuoji. Pacitavau vieno poeto Eugenijaus eilėraštį kitam poetui, taip pat vardu Eugenijus. Iki Eugenijaus Jums, ponas, plaukti visą gyvenimą š. upe nepriklaukiant. Labai gailiuosi užsukęs į šitą smirdalynę.

  • austras

   Pone Čiulde, skaitau jau trečią komentarą ir stebiuosi… Su ankstesne Jūsų kūryba teko susipažinti tik probrėkšmiais, bet šįkart, matyt, kad pralenkėt pats save.

  • austras

   Iš karto po „gudraus“ argumento apie merą lenką bei tautinius sentimentus, sekantis argumentas, kuriuo įrodinėjate savo tiesą — šūdo krūva. Ir poeto Eugenijaus eilėraštis šiuo atveju tėra forma, o jei kalbėsime apie turinį – smirda.

  • mielas Evardai Čiulde, o aš priešingai – labai džiaugiuosi. Kokius porą metų savo komentaruose, atsiprašau, trysčiojote vis neapsipręsdamas ir neišdrįsdamas, o čia atėjote ir per penkias minutes viską pasakėte ir visiškai atsiskleidėte. Juk tai tiesiog nuostabu.

  • Rytis I

   Tiesa sakant, kartais būna gėda. Dėl savęs, ne dėl Čiuldės. Turiu tik mažą viltį, gal visdėlto jis ne tikras lietuvis?

 • Rytis I

  Vilnius turi turėti tris merus: lenką, lietuvį, ir žydą. Kodėl? Todėl, kad be žydo – ne anekdotas.

 • Sigitas

  „Bet pagalvojau – įdomus dalykas tas “Facebook”: bendrauji sau viešai su savo draugais, leidi jiems dergti tuos, kurie tau nepatinka, o tie, kurie ne draugai, gali tik stebėti….“

  Tokiu atvėju eilinis blogas su registruotais vartuotojai/ moderatorium taip pat turėtų būti įdomus dalykas – leidi registruotis tik „draugams“ arba ištrini „nedraugų“ komentarus.

  • mielas sigitai, juk iš patirties puikiai žinote – nėra čia draugų ir pirešų. Yra tik dundukai, nepraustaburniai ir normalūs žmonės, norintys padiskutuoti žmonių kalba.

   • lakunas

    Labai tikėdamasis būti neištrintas drįstu papildyti: be išvardytųjų dar yra blogo šeimininkas, kuris neužmirš priskirti komentuotoją vienai (pirmų dviejų) nurodytų kategorijų :)

    • mielas lakune, viską reikia užsitarnauti. Kiekvienam pagal nuopelnus, tskant.

     Bet būtų smalsu: tamsta E.Čiuldę kuriai kategorijai priskirtumėte. Jei sunku, galite neatsakyti.

     • lakunas

      Atsakyti nesunku: pagal nuo jo sklindantį blogą kvapą E.Čiuldė neabejotinai priskirtinas nepraustaburniams.

 • gied

  Manau, kad bet kas gali atsisakyti būti kurjeriu. Zuokas – irgi. FB yra tokia sistema, kad turi būti draugu norėdamas komentuoti kito profilio sienos užrašus ir Zuokas čia ne prie ko. Čia FB taisyklės, ne jo, ir tai asmeninis jo FB profilis.

 • Petriukas

  Ne priešas, o – dundukas.
  Ne draugas, o – normalus žmogus.
  Ne tutsis, o – tarakonas.
  Ne gėjus, o – iškrypėlis.
  Ne lietuvis, o – labasas.
  Ne rusas, o – kacapas.
  Ne turintis kitą nuomonę, o – į Sibirą.

  • briedis

   galima sakyti, kad ne petriukas o piecka. galima apie zuoko fb transparanta sakyti, kad ten keli tukstanciai tambovo vilku, kur zuokui draugai ir viena zemaitiska karve nuo raseiniu, nieko blogo nedaranti. galima kandziotis be galo, ir vistiek visi lieka isalke. as nebenoriu, gal aptingau, nebenoriu kandziotis. nusibodo. as paprasciausiai noriu paprasto ir neimantraus gyvenimo.

 • Edvardas Čiuldė

  Mielas, Račai!
  Kartą užsukęs į Jūsų svetainę turėjau progos įsitikinti, jog esate tikras Š. metafizikas, nes, dergdamas kolegę Rūtą G., apie šią kvapniąją substanciją klabėjote taip išradingai, skirtingais rakursais, su pasigardžiavimu, jog supratau, kad šioje sferoje esate nepralenkiamas. Kita verus, pagal apibrėžimą, chamu yra ne tas, kuris yra chamas (visi mes kilę iš liaudies), bet tas, kuris pats smirdėdamas kitus mokina gražaus elgesio. Iš kitos pusės žiūrint, kodėl nepasimokyti gražių manierų, esant progai, be to, nėra labai skoninga,- dabar tai supratau, – cituoti visiems gerai žinomą rusų poeto eirėraštį. Dėkodamas už pamoką, skiriu Jums savo eilėraštuką be nešvankių žodžių:

  komentatoriai čionai sulindę
  internetinius laukus patręš kompostu
  kvepia mėšlu saulė spindi
  račas iš eilės visus apuosto

  į laukus toli pavaręs
  gražina širdis pavasaris

  • briedis

   edvardui ciuldei. ar pas jus ten redakcijoj panu truksta, kad cia taip stropiai rasot? bet, kad jau taip pasistenget, atsakysiu uz raca (o tiksliau is principo) pupso kruva prie tvartelio, papugeles ciulba, kuom ne palme salia kelio sako tulas ciulda. neisizeiskit, bet kaip sako komentatore vaiva „mainai turi buti lygiaverciai“

  • Rytis I

   Šis komentaras tinka ir šalia teksto „Apie oponentus – su simpatija “ GŽI (Garbingesnei žiniasklaidai) Galima ir kitur padauginti. O filosofas berods visai „sutautėjo“..
   Ir aš, apimtas tokios poezijos žavesio, prisiminiau dar šita, labiau tualetinį:
   Писать на стенах туалета,
   Мой милый друг немудрено.
   Среди гавна мы все поэты
   Среди поетов мы гавно
   (Rašyti ant tualeto sienų
   Mielasis drauge, negudru.
   Tarp šūdų mes visi poetai,
   O tarp poetų tik š…ukai)

 • Ieva

  Kai perskaiciau, kai kuriu zmoniu komentarus po sio pasisakymo.. tai pirma i galva mintis.. kad kai kurie is jusu nemoka isiskaityti ir suprasti kas yra parasyta..
  ir cia ne vienintelis atvejis..

  • Sejanus

   Welcome to the club. Mane toks jausmas apima turbūt po kiekvieno įrašo. Gal čia kažkokia techninė klaida, galbūt rodomi komentarai yra visai iš kito įrašo ar net kito BLOG’o.

 • Papolnoj Programe

  „Nuomonių įvairovė. Tarp tų, kurie tos pačios nuomonės“ O pas patį tinklalapyje ne tas pats? :) Parašyčiau, kad ala visi buvę ir esami paksistai turi problemų su kairiu smegenų pusrutuliu, tai ar ilgai toks komentaras būtų ?

  • mielas su sunkiu vardu, šiaip jau ir tas komentaras čia neturėtų būti… bet bandžiau juk paiškinti – normalūs žmonės, normali kalba, be matavimosi tam tikromis kūno dalimis ir nieko neįžeidinėjant ir nešmeižiant. Tamstai kol kas nepavyksta.

   • Papolnoj Programe

    Tai tik požiūris į tai, ką vadiname normaliu žmogumi, arba ką vadiname normalia kalba. Jei dauguma lietuvių tik baubt moka, tai ir laikoma normalumu :)

    Manau daugiausiai dėmesio rinkimuose dėl Vilniaus būtų sulaukusi partija ar individai, pažadėję kanalizacijos vamzdžius ir „meną“ po tiltais nugriauti ir viešai sudeginti.

 • Irena

  Man irgi taip pasirodė. Atrodo, p. Račas taip viską suprantamai išdėstė…

 • Edvardas Čiuldė Briedžiui

  Kartais užklystu į neįtikėtinas vietas, pasižvalgau, kur papuolęs. Iš Jūsų replikos supratau, jog čia uždaras berniukų klubas, briedžių bendruomenė, susijusi tarpusavyje painiais hierarchiniais ryšiais, vienas kito gyrimo įsipareigojimais. Leiskite maloningai atsisveikinti. Dabar jau iš tiesų.

  • maloningai linkiu tamstai viso kuo geriausio. Tikiuosi, kad daugiau nepasiklysite ir čia nebeužklysite.

 • briedis

  edvardui ciuldei. gi sakiau, kad kandziotis nenoriu. o pridursiu, kad nieko visiskai nesupratote. jei norite suprast daugiau, prasikrapstykite ausis, i akis lasu isivarvinkit ir retkarciais nusispjaukit i vyr. redaktoriaus uzgaidas. ir nebukite toks uzguitas.

 • Auksinis kardas

  Klaiku kas čia tarpsta. Edvardas – vienas įdomių kylančių apžvalgininkų, kad ir ne visuomet priimtinai baigiantis minties vagą. Tiesa, labiau buvo, nei dabar yra.

  Tai, kuo virsta ši erdvė, kelia liūdesį. Žmonės, jei jums patinka vartytis mėšlynuose – varykite tokiame stiliuje ir toliau. O jei kartais ne, KIEKVIENAS turėtų pagalvoti su kokiu įnašu čia atkakti neverta. Sėkmės apsisprendžiant.

 • nerijus

  FB atsirado skyrelis: Meras Zuokas su Zuoko nuotrauka ir jau turi 1027 gerbėjus :D

 • Tomukas

  Atsitiktinai radau, save pasivadinusio Artūras Račas kliedesių psl.. Gerbiasimasis pasiskaityk Baudžiamojo kodekso straipsnį 155 prieš rašydamas žodį „dundukų“.