Lietuviškoji Irene Vilar…

Visai neseniai pasaulio žiniasklaidoje nuvilnijo pranešimų banga apie JAV gyvenančios Irene Vilar knygą „Impossible motherhood“ (Neįmanoma motinystė) kurioje autorė prisipažino buvusi priklausoma nuo abortų ir per 17 metų nutraukusi 15 nėštumų.

Pasirodo, gali būti ir blogiau…

Ir niekur toli ieškoti nereikia. Viskas visai šalia

Žinoma dainininkė Birutė Dambrauskaitė pribloškia atvirumu. Ji nieko neslepia ir negražina. Net fakto, kad nėštumą teko nutraukti 19 kartų. „Turėjau vieną vyrą, kurį mylėjau, ir nuo jo pastojusi dariausi valymus. Kad ir kokias anuomet kontraceptines priemones išbandžiau, viskas perniek“, – atsidūsta moteris.

Nėštumo nutraukimas dainininkei buvo tapęs įprastu dalyku. „Kasmet verkdama susitvarkydavau butą, tada troleibusu nuvažiuodavau į Antakalnį, ligoninėn, ten man padarydavo valymą, o vakare taksi grįždavau namo“, – apie ritualą, kuris kartojosi daug metų, pasakoja B.Dambrauskaitė.

 Įdomu, ar B.Dambrauskaitės knygą Lietuvoje taip pat taptų bestseleriu?

(4 balsų, vidurkis: 3,25 iš 5)
Loading...
 • albinas

  nu cie tai visiskas apsileidimas…

 • WU

  Lietuvoje ir Radžis „rašo“ best seller’ius..

 • Linas

  Taip ir vyksta, kai sekso tema visuomenėje tabu o kontraceptikai sunkiai prieinami. Lietuva pamažu grįžta ta kryptim :)

  • nerijus

   Linai

   Ar bent pastebėjai, kaip „išaugo“ „gumyčių“ kainos? Kone- dvigubai…
   Buvau nustebęs/ šokiruotas, kai pamačiau.
   Ar nebus konservatoriai „nagučius“ prikišę prie jų brangimo- vardan Tėvynės, škia, kad demografinė padėtis pagerėtų..? :)

 • nerijus

  Kiekvienas turi savo saviraiškos formas ir jas rodo/ demonstruoja.
  Vieni, siekia reokordo vaikščiodami virve virš bedugnės, antri- merginą, barzda, keldami, treti- valgydami ( iki apsivė*imo ) „hot’dog’us“ ir pan.
  Turės, kuom Lietuva didžiuotis- moterimi, kuri, oficialiai ( ? ) pasidarė daugiausiai abortų…
  Stebuklų kraštas ir stebuklningi/ išradingi žmonės čia gyvena- Lietuvoje :)
  Tuom ir pasidžiaukim :)

 • A.G.

  O Baci Ačiukas

 • Rolandas

  Gerb. Račai, neatiminėkite iš „Kakadu“ duonos :)

 • Kyla tik du klausimai.
  Toks „paprastas“ – kaip moteris gali taip elgtis (juolab, kad ne vieną kartą)?
  Ir toks jau „rimtesnis“ – kokie iškrypėliai gali mėgautis/domėtis tokia knyga, kad ji net bestseler’iu taptų?

  • WU

   Jūrate, pabandysiu atsakyti į abu klausimus (iš esmės pati atsakėte). Skaito tą knygą tie iškrypėliai, kuriems smalsu, kodėl moteris taip pasielgė ne kartą :)

 • WU

  Pietų parkas parodijuoja Irene Vilar http://www.youtube.com/watch?v=2-pzhjJEdz4

 • tikras lietuvis

  1.Jei taip kalbate, tai, ko gero, nesigaudote moteriškoje fiziologijoje (kas būtų gana keista): tokia moteris „užsimano“ vyro kaip tik vaisingomis dienomis, ko pasekoje – nėštumas ir taip toliau. Kas kalba apie kontraceptikus, tai geriau tegul pagalvoja iš kur Lietuvoje šiais laikais tiek pakilo apsigimimų skaičius? Ogi dėl pastojimų kontraceptikų vartojimo metu. Tokius vaisius reikia šalinti net nesvarstant, kitaip – akmuo po kaklu visą gyvenimą ( ir tokia pat kančia ir tam pat „akmeniui“). Štai dėl ko abortai lieka patikimiausia priemone atsisakant nepageidaujamo nėštumo. Kas kalba apie gumytes irgi žino, kad tokia „meilė“ – tai medaus ragavimas per stiklą: nei skonio, nei naudos. Išvada: moteriai nepaprastai svarbu natūralusis kalendorius – jei tik jis sutrinka, tai ir atsitinka. O sutrinka, dažniausiai, nervingoms būtybėms. Tad, patarimas vyrams: bėkite nuo tokių kuo toliau! :)
  2. Manau, kad visi (o greičiau visos), kur skaitė tą knygą, ieškojo amžinojo atsakymo – ar yra receptas, kad patikimai to išvengti. Štai kur, manau, tokio leidinio „populiarumo“ priežastis.

  • Rolandas

   Cikras lietuvis, sexologu dirbti jums reikia.Gerai išmanote fiziologiją -ypač moterų-natūralius kalendorius ir vaisingas dienas. Gautumėte nemažus honorarus, inteligentiškas, malonus ir glausdus bendravimas su klientėmis garantuotas.

   Tik frontas prieš žydomasonus labai susilpnėtų. Čia sunku apsispręsti.

  • lida

   „Tokius vaisius reikia šalinti net nesvarstant“ – senius reikia žudyti dar vaikystėje. Heil.

   • tikras lietuvis

    Moteriškos logikos pavyzdį parodėte – vaikystėje senių nėra. O įsivaizduokite, kad Jums taip „nuskilo“ – kaip Jūs pasielgtumėte, jei nėštumas yra nepageidautinas? Garantuoju, kad nubėgtumėte ten pat, tik dar greičiau. Ne tik dėl to, kad jokios kitos išeities čia nėra, bet ir dėl charakterio ypatybių – ypatingai kategoriškos būtybės dažniausiai sprendimus priima labai staigiai.

 • tikras lietuvis

  Tai buvo atsakymas į Jūratės komentarą.

 • tikras lietuvis

  Rolandui. Dirbčiau tą darbą antraeilėse (dabar, žinote, geriau daugiau darbo, nei per mažai). :)

 • wr

  Gerbiamas p. Artūrai, knyga apie B.Dambrauskaitę yra neseniai išleista („Esu kokia esu“, 2009, Vilnius: Laisvos valandos). Nežinau, ar ji tapo bestseleriu, ko gero, (dar) ne, bet manyčiau, jog ši dainininkė nusipelnė pagarbos ir dėmesio dėl savo dainavimo, įdomaus balso tembro ir manieros bei atvirumo. Knyga nėra bloga. O kiekvieno žymaus žmogaus (ir nežymaus taip pat) gyvenime yra savų „kabliukų“, tad…

 • Minkštakaktis

  Gerokai „pravalyta“ bobutė, ką jau čia bepridursi… Švariausia Lietuvoje, ir ne tik, ko gera…

 • Marius

  Vaisius pasirodo yra šiukšlė, kurią reikia išvalyti… nežinojau… Negaliu pakęst visuotinio ekshibicionizmo. Nesuprantu, kam reikia viešint asmeninio gyvenimo detales? Kai kurios moterys yra keistos: išteka už padugnių, o po to dejuoja…

 • Donatas

  man atrodo, jūs visi juokiatės iš kito žmogaus nelaimės – juk BD aiškiai sako – ‘kad ir kokias anuomet kontraceptines priemones išbandžiau, viskas perniek’. niekas nedaro aborto dėl malonumo (nežinau, kaip dėl Irene Vilar). žinoma, galima bandyti gimdyti 19 vaikų, kitos taip ir daro – tada vien iš gimdymo pašalpų ir gyvena, vaikus auginti vėliau pamesdamos valstybei ar kt. geriems žmonėms. BD pasirinko kitą kelią, kuris tikrai nėra toks, iš kurio galima juoktis ar uždavinėti ironiškus klausimus…

 • Donatai, aš žinoma, ne viską prisimenu iš tų gūdžių laikų, bet jei manęs atmintis nepaveda, tai prezervatyvų net sovietiniais laikais būdavo…

  • Juozas

   Buvo prezervatyvų ir Sovietiniais laikais, mėtydavosi net gatvėse, dažniausiai vaikai pripildavo vandens ir mėtydavo praeiviams ant galvos iš balkono, buvo tokia tradicija. Ant ponios matyt neužkrito ir ji nepastebėjo, kad tokių dalykų esama.

 • Regis

  Didelės užuojautos verta moteriškė.. Ką čia daugiau ir pasakyt. Nebent tik tiek, kad labai nepergyventų, kas padaryta tas padaryta. Jos siela jeigu tokia yra, matyt irgi laiku buvo apvalyta, kad vėliau netektų kankintis dėl tokių kvailų dalykų kaip tragedija ar nusikaltimas:

  „„Kai nutraukiamas trijų mėnesių ar vėlesnis nėštumas, manau, tai yra tragedija ir nusikaltimas“, – kategoriškai teigia pašnekovė.“

  šaltinis – tas pats (nur. aukščiau).

  p.s. šiaip iš esmės ne mūsų tai reikalas, „valėsi“ tai „valėsi“. Beje „Valymas“, „valėsi“ labai gerai skamba. Sakyčiau kaip tik tas žodis – „išsivalyk, kad būtum švarus, bent jau švaresnis“. Kaip tai tinka kalbant… apie moralę.

 • Sima

  Pirma mintis atėjus į galvą-neteiskime ir nebūsime teisiami..
  Tiesiog gaila tos moters-nepavydėtinas gyvenimas..

  • Regis

   Tie kurie užkasti Tuskulėnuose matyt labai suabejotų ar buvo toks nepavydėtinas tos moters gyvenimas.

   Dėl neteiskime ir nebūsime teisiami, gal labiau tiktų – „nesiknaisiok mano sąžinėje ir aš nesiknaisiosiu tavoje“.

 • Linas

  kyla mintis,kad šiais visuotinės gerovės ir tautinio pakilimo laikais tokios problemos,kaip prezervatyvų,pilnų vandens,mėtymai iš balkonų ant praeivių galvų yra nepelnytai pamirštos.Neseniai paaiškėjo,kad kai kam tai sukeldavo nepelnytų savisaugos problemų,jeigu metimas būdavo netikslus.Šiuo atveju tikrai nenorėčiau teisti mėčiusiųjų,nes,pasirodo,jų intencijos būdavo paprasčiausiai išvaduoti praeivius iš tokio nepavydėtino gyvenimo,kuris tęsėsi arti 50 metų.Kai kurios tradicijos,netgi atsiradusios pačiais gūdžiausiais sovietiniais laikais be reikalo pamirštamos.Tada iš tikrųjų gimsta visokios ekshibicionistinės šiukšlės,kurios nuolat šmėžuoja TV ekranuose.

 • tikras lietuvis

  Mariui. Todėl moteriškoms būtybėms ir duota ta galimybė atvesti gyvybę į šią pasaulį, nes kai kuriems vyriukams tai, panašu, neatrodo, kad yra suprantama: tai yra, visų pirma, NEPAPRASTAI DIDELĖ atsakomybė, o ne pirsčiojimas tipo visos jos žudikės. Tos, kurios darėsi abortus, manau, labai netgi atsakingai žiūrėjo į tai. O dar pridėkime atvejus kada tokia išeitis yra privaloma – apsigimimų, išžaginimų ir pan. atvejais – juk negalima žmonių pasmerkti kančiai. Todėl – štai jums tikrai lietuviškas gyvenimo esmės išaiškinimas: MYLĖKITE GYVUOSIUS tada, kol jie gyvi, nes verkavimas tada, kada jų nebėra, tėra tik savęs raminimo priemonė.

 • Nei ten ką realiai žinom apie tai, nei ką. Tik faktas, jog labai lengva išgirdus „19 kartų“ suvaidinti moraliai teisingojo rolę.

  Tik va, tokie faktukai itin nejaukūs, tad nesuprantu kokio velnio liaušiams žurnalų skaitytojams tą pasakoti aka „būti atvira“. Nu nebent žmogaus labai šnekaus esama :)

  • tikras lietuvis

   Tiesiog visa tai slegia moteris, todėl jos, pasipasakodamos, taip atsigauna. Psichologinis dalykas.