Antanui Terleckui: kaip paksistas paksistui…

Ką tik perskaičiau Antano Terlecko interviu „Lietuvos žinioms“…

Ir nustebau, nes jame Antanas teigia, neva aš jį vadinu „paksistu“…

Tai noriu pasakyti: gerbiamas Antanai, nors ne visada su Jumis sutinku ir ne visada Jums pritariu, niekada Jūsų taip nevadinau ir nevadinsiu.

Nors iš tikrųjų galėčiau:) Nes mane irgi taip vadina, o Jūs sakote, kad mūsų nuomonės gana dažnai sutampa. Tai lyg ir turėtų reikšti, kad dažnai esame bendraminčiai ir galime būti pavadinti bendru vardu.

Man, pavyzdžiui, dėl to kad mane vadina paksistu nei šilta, nei šalta. Spėju, kad Jums taip pat. Tad koks skirtumas, kaip mus vadina, gerbiamas Antanai…

Nors gal žinoma geriau būtų jei vadintų „terleckininkais“ arba „račistais:)

Nors iš tiesų tai gal net nereikia: juk bet kuriuo atveju A.Terleckas – jau Lietuvos istorijos dalis, kurios niekas niekada neištrins… Ir visai nesvarbu, kaip kas jį vadins. Jis vis tiek liks toks vienintelis.

Už tai Jus visada gerbiau ir gerbsiu.

P.S. O interviu rekomenduoju paskaityti visiems. Tikrai verta. Ne būtina

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Racas visada sako tiesa.Kad ir kokia skaudi ji butu.

  p.s.Laukiu komentaru apie vaflinska ir jo sutve,kuris izuliai apmelavo lengvatikius Lietuvos gyventojus,kai pazadejo pirmiausiai drastiskai sumazinti algas Seime sau.Suprantu,kad dar dirba senasis Seimas,taciau nutilo Arunas ir vargu beprabils siuo klausimu.

 • Anonimas

  Gerbiu A.Terlecką, nors kartais ir būna kategoriškas. O terminas „račistai“ man patiko – ir skamba gerai ir turinys tinkamas. :).
  P.S. Terlecko straipsnį skaitant kaito ausys. Daug kur, labai daug kur teisus Antanas.

 • Anonimas

  Perskaiciau Terlecko straipsni, bet labai daug komentuotinu dalyku ten neradau. Kur kas labiau „uzkabino“ paksizmo tema, kuri tapo (manau, didele dalim ir paties pastangomis) neatsikiriama autoriaus ivaizdio dalimi. Gal tai sietina su apdovanojimo grazinimu V. Adamkui praeityje, ar su pozicija apklatos proceso metu. Kad ir kaip ten butu, iki siol nesuprantu vieno dalyko – kam visa laika priminti ir teisintis kad tu „paksistas“ arba „nepaksistas“, tu kaska pavadinai „paksistu“ ar nepavadinai. Juk is PRines pozicijos tas, kas garsiausiai teisinasi visuomenes akyse tampa neatsiejamas nuo pacio ivykio. Is serijos „ar jis pavoge, ar is jo pavoge…“ Taip kad su kiekvienu tokiu straipnsiu A.Racas vis labiau pakseja. Juk, jei „dėl to kad mane vadina paksistu nei šilta, nei šalta“ as apie tai vesai skelbtis nepulciau. Kadangi, cia blogas, tai ir komentaras suasmenintas isejo, bet velgi, imo be teiginio „Antanai, as tave gerbiu“ kasko konstruktyvesnio neradau.

 • Anonimas

  „Juk is PRines pozicijos tas, kas garsiausiai teisinasi visuomenes akyse tampa neatsiejamas nuo pacio ivykio. Is serijos “ar jis pavoge, ar is jo pavoge…” Taip kad su kiekvienu tokiu straipnsiu A.Racas vis labiau pakseja.“
  —- —

  Na, Skirmantai, visgi manau, kad paksėjimą skelbianti, kažkada uoliai stačiusi komunizmą, dabar uoliai lankanti baznyčią ir t.t. yra tik atitinkama, gal ir pastovi, visuomenes dalis.

  O Terleckui pagarba už savo atvirą ir laisvą poziciją, nesusietą su jokia konjunktūra, kuo deja nemažai tautiečių yra smarkiai persitepę…

  Taigi tie gyvenimo paradoksai kas įžvelgia paksėjimą, pats, ko gero, tik ribotėja, nes paksėjimo kūrimas yra tik viena specifinė specializacija ir tiek :) (ir ko gero ne iš svarbiausiųjų gyvenime)

 • Anonimas

  Butent, kam ta savoka is viso eskaluot? Apie tai ir rasau. Niekada nesu jos vartojas. Kaip ir savokos komunisas ar davatka bendraudamas su savo zmoniu ratu. Tiesiog tai neskoninga. Bet jei, pavyzdiui, kiekvienam naujai sutiktam zmogui prisitatydamas istiesciau ranka ir sakyciau „Sveiki, as Skirmantas, ne Paksistas“, – kaip jie i mane zuretu? O ypac tie, kurie gal balsavo uz Paksa. Ir su kiekvienu tokiu pasisakymu vis labiau ir labiau Pakseciau, nes garantuotai pazystamu samoneja uzsifiksuotu net ne mano, o Pakso vardas.

 • Anonimas

  Gerbiamas žemieti,
  visada yra lengviausia pareikšti, kad kitų žmonių nuomonė yra nei šilta, nei šalta. Bet tokia logika remiantis, galima daug ką padaryti, net ir kriminalinius nusikaltimus, ir tada arogantiškai pareikšti tą patį.
  Aš visgi rekomenduočiau į epitetą „paksistas“, kuris garbės tikrai nedaro, atkreipti dėmesį, ypač jei jį Jūsų atžvilgiu vartoja dažnai.
  Jūs geriau tai tiesiog paneikit (nepainioti su teisinimusi).

 • Anonimas

  o kodėl epitetas „paksistas“ garbės nedaro ? Manyčiau, kad kaip tik atvirkščiai.

 • Anonimas

  Užuojauta…

 • Anonimas

  pritariu…

 • Anonimas

  „O kodėl epitetas “paksistas” garbės nedaro? Manyčiau, kad kaip tik atvirkščiai“.

  Paksistas, kaip ir Lansbergistas, Zuokistas ar Racistas yra etikete klijuojantys epitetai, kurie rodo juos naudojanciu zmoniu ribotuma. Taip zmones save ir kitus bando priskirti kaskokiai grupei, panasiai kaip avinu banda – as is riestaragiu pulko, o jis ir trumpavilniu.

 • Anonimas

  Etikečių klijavimas yra vaikų iki 8 metų ir silpnapročių biznis.

 • Anonimas

  Tuo niekaip nebandau pasakyti, kad vaikai iki 8 metų yra silpnapročiai.