Tuščiai praleistas laikas…nėra tuščiai praleistas laikas

Vakar išgirdau vieną frazę, kuri man patiko ir apie kurią galvoju iki šiol.

Tiksliai nepacituosiu, bet lietuviškai ji skambėjo, atrodo, taip: „Laikas, praleistas mėgaujantis, nėra laikas praleistas veltui“.

Iš pradžių kažkaip praslydo. Bet po to vėl sugrįžo ir nedavė ramybės. Pirmiausia, todėl, kad vakar vakare kaip tik ir mėgavausi. Tuo, kas yra gražu.

Taip, nieko naudingo nenuveikiau, kaip ir šimtai kitų žmonių, kurie mėgavosi kartu.

Taip, mėgavimasis kainuoja pinigus. O dabar juk krizė…

Bet kas gali įvertinti nuotaiką, emocijas, pagaliau tai, kad žiūrėdamas į tai, kas yra arti tobulybės, nors trumpam visiškai pamiršti visas krizes ir visas problemas.

Spėju, kad atsiperka…:

Beje, ta frazė iš tiesų skamba ne visai taip.

Jos autorius Bertrand Russell. O tikrasis tekstas yra toks:

The time you enjoy wasting is not wasted time.

Gal net gražiau…:)

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  sakyčiau tikslesnis vertimas butu:

  laikas, kuris švaistomas su malonumu, nėra švaistomas

  arba pakoregavus i gražesnį ir lietuviškesnį:

  maloniai išsvaistytas laikas nėra išsvaistytas

  bet čia tik šiaip pamastymas :)

 • Anonimas

  Ech, Artūrai, mėgavimasis nieko neveikimu visąlaik gerai, jei tu iš tikrųjų mėgaujiesi. Gi mums, įpratusiems visur skubėti, lėkti, atrodo kartais netgi keista rasti minutėlę sau. Pavyzdžiui, būna vaikštai iš kampo į kampą ir nežinai kur dėtis, nes tiesiog niežti nagus ką nors nuveikt. Vakar vakare, kai jūs mėgavotės laiku, atėjau čia ir neradau naujo įrašo, išskyrus tą… na žinot atsiprašymą… pagalvojau gal liūdit, kad šaltiniai pasirodė klaidingi. bet pasirodo jūs laiką praleidot prasmingai, pailsėjot ir tai yra šaunu. spaudžiu jums leteną;)

 • Anonimas

  Žmonės dažnai pamiršta, kad visų pirma jie gyvena. Viskuo kitu jie užsiima tik tam kad gyventų. Problemos kyla, kai visa kita tampa svarbiau (daug dirbam tam, kad nuvyktume į darbą geru kostiumu ir brangia mašina).

 • Anonimas

  būtent:) ir gyventi reikia dabar, šiandien, o ne kai vaikai užaugs…

 • Anonimas

  tai kolega, konkreciau prasom, ka veiket vakar vakare???
  :) Is tiesu, mes visi save ir kitus burnojam uz rezultata arba jo nebuvima. Taciau, pasirodo, pats rezultatas gali buti nieko neveikimas. Nors siandienineje situacijoje tai man atrodo kaip akibrokstas :)

 • Gražiai praleistas laikas tai menas. O kai to laiko turėsime daug…daug turėsime būti vis išradingesni. Trečiame kurse parašiau kursinį „Džiaugsmas ekonomikos moksle“. Nagrinėjau pramogų industriją. Tuo metu ji dar nebuvo išsivysčiusi. Dabar jau per gerklę lenda tos pramogos.
  O ką jau veikei Artūrai, gal pasidalink.

 • Anonimas

  Politinis gyvenimas visus mus paliecia, bet….kai zinai kuo tu tiki -nebelieka svarbu, kuo tu netiki.(cia is mano gyvenimisku pamastymu)Gyventi privalom visi, cia ir dabar nesvarbu, ka benusprestu politikai.tiesiog gyventi!

 • Anonimas


  Gabrielis Garsija Markesas 13 frazių apie gyvenimą

  8. Neeikvok laiko žmogui, kuris netrokšta praleisti jo su tavimi.


  Iš „Reikėtų paskaityti“ skyrelio šiame tinklaraštyje.

  Taigi ir galvoju: ar Artūras trokšta, ar ne? :)

 • Patinka švaistyti laiką stebint „melodramas“ akvariume. Arba stebėti žmones oro uoste – tik tai jau veltui leidžiamo laiko švaistymas. :)

 • Anonimas

  Ar ne Romanovo pasenusiais rusiškais naujaisiais metais mėgavotės? :-)

 • Anonimas

  Idealiausiai laiko slinkimas jaučiasi esant vienam, teisingai nukreipus mąstymą svęs vidun, neliečiant probleminių dalykų… Tada jaučiu, kad nei sekundė nepraėjo veltui – visas mano vieno praleistas laikas buvo MANO! Geriausias proto ir sielos poilsio būdas. Ne veltui po paros laiko žvejybos, praleistos ežere,valtyje vienam,jautiesi kaip po gerų atostogų. Ir tikrai negaila „veltui“ praleisto laiko :)

 • Anonimas

  žmonėms,kaip žinia,patinka stebėt tris dalykus:degančią ugnį,tekantį vandenį ir dirbančius kitus žmones.Pastaruoju metu pastebiu,kad vis labiau mėgaujuosi trečiu atveju.Visa kita -pabosta.Tuo tarpu komandavot ir teigti,kad niekas dirbti nebemoka,pavyksta vis geriau.Kažkodėl turiu stabilią išvadą,kad žmogaus darbo našumas Lietuvoj vis labiau neatitinka gaunamo atlygio.Ryšium su tuo šiandieniniai mitingai jau nebeatitinka nūdienos aktualijų.Kita vertus,teigiama yra tai,kad darbo laiką gali skirti panašioms rašliavoms.Ir reiktų nuveikt kažką teigiamo,ale ranka nekyla.Nebent kokią Starkevičiūtę sukritikuot.

 • Anonimas

  keista,niekas nebeatrašo.Vis tik sėdint darbo metu prie kompiuterio,kyla apsčiai gerų minčių,kurios tam tikram etape būtų naudingos Lietuvai.Atsimenu,atsiėmęs rublinius indėlius,patraukiau ne Kaziuko mugės link,o tiesiai į parduotuvę.Čia ,už visus įsigijęs loterijos bilietų,maniau,kad būsiu nuveikęs nebloga tėvynei.Deja,olimpiečių rezultatai to neparodė.Liko nebent nepakartojamas olimpiados tvaikas ir supratimas,kad esu kažkuo geresnis už kinietį.Gerai,kad mūsų nėra taip daug,nes nežinia kur tada reiktų slėptis.Bandžiau su jais prekiauti dujomis,bet pasirodė,kad tai per sudėtingas dalykas.