„Teisė žinoti“ – daug geriau nei buvo galima tikėtis…

Prisipažinsiu – laukiau „Teisės žinoti“ per LRT su ypatingu nerimu. Ypač – po redakcijos.

Bet štai dabar žiūriu ir pirmas įspūdis visai geras. Ramus ir turiningas pokalbis. Persvara, žinoma, Gruzijos rėmėjų pusėje, tačiau smegenų plovimo ir tiesmukos propagandos nėra.

Yra bandymas išsiaiškinti, diskuotuoti, yra argumentai ir kontrargumentai. Kol kas – labai normali laida.

…ir išliko visai normali iki pat pabaigos.

Galima, žinoma, atkreipti dėmesį į tai, kad laidos vedėjai iš visų pašnekovų pertraukinėdavo tik P.Gylį, kad kai kurie klausimai buvo per ilgi ir sufleruodavo atsakymus tipo „taip“, „pritariu“, „jūsų tiesa“, „galvoju“, galima pagaliau atkreipti dėmesį į tai, kad vienu metu atrodė, kad du laidos vedėjai buvo tik laidos pradžioje, o paskui liko tik A.Matonis (tiesa, pabaigoje vėl viskas stojo į savo vietas), tačiau smulkmenos.

Laida iš esmės buvo visai gerai: pašnekovai įdomūs, matėsi, kad išmano, ką kalba, nebuvo varoma į vienus vartus.

Taigi, išvada galėtų būti labai paprasta: niekada nereikia turėti išankstinės nuomonės apie tai, ko nesi matęs. Ji gali būti klaidinga, kaip kad šį kartą vos neatsitiko man….:)

Nuoširdžiai džiaugiuosi ir sveikinu kolegas. Nors tobulėjimui ribų nėra.

Ir, žinoma, labai džiaugiuosi, kad Tbilisyje buvusi BNS redaktorė prisidėjo prie laidos tikrai geru interviu su M.Saakašviliu.

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Politrukai spaudė savo liniją, bet Gylys vis tik „erezijų“ paskleidė. Bet sutinku, labai blogai nebuvo.

 • Iš tiesų nebloga ir maloniai nustebinusi laida. „Redakcijos“ nemačiau, bet po vakarykštės „Versijos“ šitos irgi laukiau su nerimu. Bet A. Matonis ir R. Miliūtė parodė neblogą lygį. Reikės laukti kitų laidų.

 • Anonimas

  Visai kitas „viralas“ kai ne vienos krypties argumentai. O vietomis vedėjos pastangos save „prilaikyti“ pasirodė net mielos :) na, susidarė toks vos juntamas neapibrėžtas įspūdis :)
  už progresą lyginant su „Redakcijos“ laida dėčiau 5 balus iš 5… jei tokį pokyčių tempą ir tokia kryptimi išlaikytų dar keletą kartų turbūt būtų įstabios laidos…:)

  Nors ir ši laida vos neprikišamai parodo, jog garbinamoji konkurencija irgi nėra absoliutus gėris, išgyvenimo poreikis pareikalauja ir pilkosios etikos monopolio.
  Pasinaudojęs savo teise susižinoti gali perskaityti (iš nedidelio forumo):
  Metams praejus:
  Parskridus tai toks vaizdas kad Lietuva tustejanti ir nykstanti teritorija. Dar Vilnius kazkiek geriau atrodo. Kaunas tai nekarpomais gluosniais apaugantis kaimas. KTU visiska avarija. Tie laikai kai tu dar buvai cia tai buvo puikumelis, galima sakyti dinamiskas laikas net KTU. Vakar buvau CR (centriniai rumai) tai net vadai gyvena nuotaikomis kad KTU per 4-5 metus visai nunyks. Siemet i telekomunikaciju fak. truksta 100 studentu, fizikai beveik nieko neprieme. Apie lygi neverta kalbeti, priima abiturientus su mokyklos vidurkiu 4.
  Destytoju etika visai degradavusi, paskaitu neina skaityti, egzaminai tik del akiu, studentai gabesni vaziuoja i vakarus. trumpai tariant reiktu sena valdiska sistema kardinaliai transformuoti, bet is kur rasti nauju zmoniu ir nera politines valios. Tie jaunesni kurie cia lieka mazai skiriasi nuo tu senuju. O senoji gvardija zino tik viena – kaip plauti Briuselio pinigus kuriu tiesa sakant dar 4 metus ateis nemazai.

  Patiems jau sistemos agonijos požymiai, o esam baisiausiai susirūpinę tik kažkokia galima infekcija…
  Kažin ar tokioje situacijoje ir naujoji karta turi galimybių užaugti su mažesniu kiekiu pilkosios etikos…

  Taigi viltis kvailiu motina…:)

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Duok Dieve, kad laida išlaikytų tokį patį lygį ateityje, kad vedėjams nekiltų fatališkų idėjų analitinę diskusiją paversti „generalinės linijos“ pritarinėtojų pokalbiu.

 • Anonimas

  Man taip pasirode kad tai „generalinai linijai“ dar geriau, kai tokie nesusigaudantys oponentai kaip p.Gylys isstoja, kuriam nera jokio skirtumo tarp Kosovo ir Abchazijos.

 • Anonimas

  P.Gylys man nesudarė nesusigaudančio oponento įspūdžio. Matonis su Miliūte jam tiesiog neleido vystyti savo minčių iki galo.

 • Aivaras

  Aivaras Vyšniauskas, Alytus.
  Elektroninis paštas: aivaras7@one.lt
  Laidos „Teisė žinoti“ vedėja Rita Miliūtė normali, tai ir jos vedama laida normali. Man viena labiausiai patinkančių laidų.

 • Ona

  Laba diena,2010-03-02

  Gerb., laidos „Teisė žinoti“ vedėja Rita Miliūte,
  Visų pirma noriu Jums padėkoti, kad yra tokia laida.
  Žinoma, laida yra kuriama protingų žmonių, Jums visiems sėkmės, SVEIKATOS, GRAŽAUS ARTĖJANČIO PAVASARIO…..
  Ar neplanuojate kurti laidą , dabar ar ateityje dėl to, kad planuoja pensijinį amžių prailginti iki 65 metų moterims ir taip pat vyrams.
  Taip, moterys turi teisę išeiti į užtarnautą poilsį, kai turi 30 metų darbo stažo ir sulaukus 60 metų.
  Kaip dabar kalba ponas ministras Jankauskas, kad prieiti tą ribą, t.y. 65 metų, kad galės išeiti į pensiją, reikia per 10 metų. 10 metų, t. y. 120 mėnesių. Prailginti 5 metus moterims,
  tai yra 5 metai 60 mėnesių.
  Tai paprasta aritmetika 120 mėnesių padalinus iš 60 mėnesių, tai per 10 metų, prisidėtų kiekvienam žmogui už vienerius metus 2 mėnesiai.
  Tai leiskite paklausti, kokį „dviratį“ išradinėja šie garbūs ponai, kad jie siekia pridėti už vienerius metus 6 mėnesius. Tai reiškia jie nenori, kad tai tęstusi 10 metų, o griebia nualinti kiek gali tą eilinį žmogų, o ypač MOTERĮ……….
  Juk mes moterys jau dabar išeiname 5 metai daugiau, negu tos, kurios išėjo anksčiau.
  Kitos vyriausybės, kai moterys išeidavo 55 metų, tai palaipsniui po 2 ar 3 mėnesiu už vienerius metus pridėdavo. Kodėl ši vyriausybė siekia tiek daug , t. y. 6 mėnesius už metus, jeigu intervalas yra skirtas 10 metų?
  PAGARBIAI, ONA

  • miela Ona, gal kitą kartą pageidavimus Ritai Miliūtei rašykite į lrt.lt tinklapį. Nežinau ar ji čia lankosi…:)

   • Ona

    Laba diena ponas Artūrai Račai,
    Labai dėkoju JUMS už atsakymą ir už patarimą.

    Jūs teisingai patarėte, kad pateikti tokį laišką į lrt. lt tinklalapį, poniai Ritai Miliūtei.
    Bet Jūs taip pap esate protingas žmogus, kiek teko JŪSŲ girdėti pasisakymų, tai labai esu visada maloniai nustebinta.
    Na jeigu JUMS tektų būti pasvarstymų- pokalbių laidose, tai perteikite tokią mintį, kaip aš rašiau.
    Juk yra tiesos?
    Pagarbiai, Ona

 • Nei M.A.Povilionienė, nei R. Miliūtė, rodos, jau nieko nebegali stebinti savo supervakarietiškais požiūriais į viską, kas sava, lietuviška. Šokiruoja tik jų begalinė takto, etiketo stoka, partraukinėjant pašnekovą sakinio viduryje. Tokia jųjų elgsena ir sukelia išankstines antipatijas visiems taip karštai ginamiems teiginiams.

 • Arvydas

  pavydas , niekam ne i nauda.

 • ar jus manot kad drasius kedis galejo nuzudyti

 • JEI KAS GALI REALIAI MASTYTI!!!AS TURIU OMENY DEL PASKUTINES LAIDOS,ANT KIEK GALI BUTI PAPRASCIAU VISAS MUITINES MAFIJAS…SUKONTROLIUOTI-SIUSKIT „ZUIKIUS“!!!!!!!!!!!KURIE APSIMETE „MAFIJA“ DUOTU KYSIUS,KAD PERVEZTI KONTRABANDA!!!!!!!!BET JUK NIEKAS SITO NEDARYS!!!KODEL???JUONGA-ANE…………..TAI KAM TA JUSU LAIDA?!?!?!PINIGAMS UZSIDIRBTI???!!!???AR AS NETEISUS???JUK VIS VIEN NIEKAS IS VIETOS(REALIAI!!!PO LAIDOS…)NEPAJUDEJO!!!JUK NIEKAS NESIIMS TU PRIEMONIU,KURIOS VEIKIA!!!KODEL PISTOM IS TUSCIO Y KIAURA!!!!!!RITA-AS JUS LABAI(DEL JUSU MENTALITETO!!!!!!…..)GERBIU,BET KA JUS PAJUDINAT IS VIETOS???KELKIT KLAUSIMUS(PVZ.)KAIP AS DABAR JUMS SIAME LAISKE!!!BIJOT?????????O AS JUMIS TIKIU!!!KAD KADA NORS TAI PADARYSIT!!!JUK MES VISI SIANDIEN MESA,O RYT KOMPOSTAS…………….

 • BUTU YDOMU ISGIRST NUOMONE!!!!!!!

 • jurate

  Laba diena, as vakar ziurejau jusu laida apie neigaliu vaikus mokyklose. Man jau 36 metai baigiau mokykla jau pries 16 metu, bet esu su neigalia is vaikystes darbo nera mokslu siuo metu nera i darbo birza nepriema , ir ka toliau daryti ojus snekate apie vaikus neigaliuos baigs mokykla ir jie bus namie kaip ir as. Lauksiu jusu laidose atsakymo kas mums reiketu po mokyklos veikti, as suprantu,kad dabar viseim sunku gyveti