Šuo ant šieno…

„Ežeras privatus. Žvejoti ir plaukioti valtimi DRAUDŽIAMA“

Štai toks užrašas pasitinka prie kranto šokant iš pirties į vandenį.

Tiesa, apačioje yra ir savininko telefonas.

Skambinau, sakau, gal tas savininkas duos leidimą pažvejoti ir dar valtį pasiūlys išsinuomoti.

Bet niekas ragelio nekelia … 

Iš karto prisiminiau šunį ant šieno…

O nuo kranto nekimba… :)

Tačiau nuotaika vis tokia pat gera.

Pirtis, medus, saulė, oras puikus ir jokių pašalinių žmonių…

(5 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • A.

  kaip ežeras gali būti privatus?.. ta prasme, tai legaliai teisiškai yra įmanoma?

  • Kancaras

   Negali, gali būti tik išnuomotas privačiam asmeniui žūklei. Tuomet kitiems tiesiog negalima žvejoti be leidimų.

   • mdxacuk

    Dar ir kaip gali. jei gali būti privati žemė šimtais ir tūkstančiais hektarų, privatūs miškai, tai kuo ypatingi ežerai? Bet į privatų mišką negali niekam uždrausti užeiti. Ežerams irgi savos taisyklės.

 • Lida

  Pirtis, medus, saulė, oras puikus ir jokių pašalinių žmonių… Но если есть в кармане пачка сигарет , значит все не так уж плохо на сегодняшний день… :)

 • A.G.

  Šiandien viskas privatu.
  Tokį atsakymą išgirsi, jei nemokšiškai leptelsi, kad ilsėjaisi pavyzdžioje privačioje sodyboje.
  Bet nenorintis pasiduoti galėtų tuomet paprieštarauti, kad turėta omenyje privatus, o ne prichvatizuotas.
  Juk tai ką pats pasistatei ir taip toliau ir panašiai – neabejotinai privatu… ir višiškai sutinku su dar drūtesniu pasakymu „šventa privatinė nuosavybė“.
  Bet Lietuvoje juk didžioji dalis turto… taigi, prichvatizuota.
  Taigi, jaučiu skirtumą ir esminį tarp privatu ir prichvatizuota.
  Dar gerai, kad Palangoje jūra kol kas nėra prichvatizuota – juk poilsiavietės visos prichvatizuotos.
  Kai kas pasakys ir gerai – padarytas euroremontas ir t.t. ir pan.
  Skirtumas, žinoma, smulkmenoje. Jei iki prichvatizavimo mokėjai 1 pinigiunį vienetą, tai po – 10 ir daugiau…
  Taigi, 100 ar 200 antkainis ne tik prekybos centruose (o čia chebrytė ne dėl to 200 ar 300 proc. ankainio plėšosi, bet dėl 2 proc. PVM… o juk taip ir niekas nepasakė tiems, kurie krūtinę atstatė dėl mamų pašalpų (gal ir susikombinuotų, susitarus su darbdaviu – padidinti airijoms darbo jėgos…) – 6 ar 8 tūkst. Lt (apie kokius čia 2 ar tris niekas nekalba), kad… jos iš dangaus nenukrenta,,, kai siūlai, siūlyk iki galo – kieno sąskaita tie 6-8 tūkst. Lt.
  Taigi, prie prichvatizavimo temos vos ne visos temos būna į temą… kaip ir prie demokratijos temos (prichvatizatoriui ta ta tema ypač šventa, kaip ir nuosavybė prichvatizuota…).

  • lida

   „6 ar 8 tūkst. Lt (apie kokius čia 2 ar tris niekas nekalba)“ – viršutinė riba yra 7440 Lt, be to, dar „ne į rankas“. Vitutinis pašalpos dydis šiuo metu sudaro apie 2000 Lt.

 • A.G.

  Visgi geriau pagalvojus iš kart paprieštarausiu sau dėl Baltijos jūros prichvatizavimo.
  Tiksliau ne geriau pagalvojus, bet prisiminus prismaigsytų nuorūkų galybės milijonų pajūrio pliaže.
  Matyt su lietuvaičiai kitaip nei išvietos.
  Gali kilti retorinis klausimas o ką išspręs prichvatizavimas.
  Na, išrinks tas nuorūkas sodros bedarbiai.
  Na įsmeigęs į smėlį nuorūką, tiksliau taip padaręs pagal įprotį – čia pat susimokės baudą kokį vieną ar du tūkstančius (juk stebėtojus su žiūronais – išlaikyti, ne tik pavalgydinti prižiūrėtojus, jo šeimos narius savininkui reiktų…).
  Taigi, jei kalbame apie lietuvius – prichvatizavimas gal ir pasiteisins.

 • nerijus

  A.G.

  Pajūryje, o tiksliau Klaipėdoje, dalinamos vienkartinės peleninės :)
  Kas geriau/ lengviau rasti: vienkartines pelenines ar „kancarikus“?

  Gal, geriau būtų padidinti baudas už teršimą/ šiukšlinimą arba visai uždrausti rūkyti paplūdimiuose?

 • Čia priėjo Kindziulis ir tarė:

  „Gamta ir privatumas labai artimi dalykai.“

 • max

  nepyk AG , bet tikrai rašai perilgus tekstus .Žmogui , dirbančiam (dar) tikrai sunku juos perskaityti per trumpą kavos „pierekurą“.

  • A.G.

   Kažkaip reikėtų pradėti mokintis skaityti Iljyčiaus propaguotu būdu – po keletą eilučių vienu ypu, blokais.
   Skaityti po vieną žodį – išties yra prabanga.
   O dar analizuoti tą žodį (po gerą šmotą laiko), kaip kartais darau aš – taip, nėra leistina prabanga.
   O kodėl rašau ne anglišku kalbos stiliumi, bet lietuvišku – čia jau du kartus buvau paaiškinęs.
   Rašau linksmai, jei ką, kaip tas sakė (čia apie „jei ką“).

 • jobermaster

  Jai atsakant i klausima, ar ezeras gali buti privatus?? Yra isimciu kada nupirktas skypas naudojamas gamtinias resursams kaip smelio, durpiu kasimui ir susidares krateris prisipildo vandens tai toks vandens telkinys gali buti privatus, bet naturalus ezeras negali buti privatus. Man teko buti prie ezero kur aplinkui viskas aptverta, as tiesiog atsidariau kiemo vartus ir nusileidau prie ezero, ten kur tiketinai turejo buti nusileidimas, mane pasitiko piktas seimininkas, sakydamas visa ta “bullscrap“apie privacia teritorija…as jam iskarto isdesciau apie servituta ir paprasiau parodyti plana kuriame butu jam leista aptverti keliuka kuris nusileidzia prie ezero, jis pasimetes pasiuole uzpjudyti mane sunimis, tai tada sakau: – jai nori prie viso to dar ir man sumoketi paskui labai daug, (nes butu kilusi ir dialiktine ir neturtine zala), tada pirmyn, tai viskas baigesi tuom kad dienos nuotaika buvo susikta o prie ezero vistiek likom, nors ir jo draugai buvo atvazeve, bet mes kadangi sportininkai buvom tai, kitokiu problemu jie neieskojo “happy ending“ kas retai Lietuvoje buna.

  • GIGA

   O čia koks tikslas jūsų,sportininkų buvo įeinant į teisėtai(kaip supratau) aptvertą žmogaus teritoriją pasinaudojant servitutiniu keliuku?Įrodyt,kad žinot įstatymus ar paprovokuot šeimininką?Aš,pvz. irgi nebūčiau sužavėtas,jei per mano ,kad ir neaptvertą sodybą demonstratyviai pražingsniuotų kokie nors tipeliai ir atsigulę ant ežero krantelio(kurį pats susitvarkiau) baksnotų į įstatymą.Man tai kažkuo primena Lenino bendražygius,kaip šutvė nepraustaburnių jūreivių ar saulėgrąžas bespjaudančių darbininkų pasididžiuodami trypė kokio profesoriaus buto vestibiulį,bespajaudydami ant grindų ir šaukdami,kad dabar čia viskas bendra.Yra nerašyti mandagumo kodeksai.Žvejas atėjęs žvejoti niekada nežvejos toje vietoje,kur kitas žvejas savaitę šėrėsi ir turi ateit žvejot,tarkim,po pusvalandžio,O ką irgi galima užsimest meškerytę ir atėjusiam pareikšti-„aš sportininkas,čia niekur neparašyta,kad tu šėreisi,taip,kad krantas ilgas,stok 20 m į kitą pusę“.Bet tai nereiškia,kad aš už tai,kad namo pakrantėje savininkas taip apsitevrtų savo ribas,kad gabalas tvoros iš vandns kyšotų

 • Regis

  Kai kuriems reikėtų dar kart perskaityt: „Žvejoti ir plaukioti valtimi DRAUDŽIAMA“… Tik tai toks apribojimas. Kuris beje pakankamai logiškas jeigu kažkas tą ežerą tikrai prižiūri.

 • A.Z.

  Pajūry, ties Būtinge, pačioje kopų pradžioje pernai mačiau lentelę – „Privati teritorija“. :)

 • A.Z.

  Dieve, kas ten ką prižiūri? Štai, Aukštadvary, tas ežeras palei kelią. Stovėjo daug metų toks kioskelis, pastatė toj vietoj kavinę, statydami dar pievelę nuniokojo ir lieptą sugriovė. Šiemet atsirado užrašas – „Ežeras išnuomotas, žvejoti draudžiama, leidimus įsigyti kavinėje“. Ką, koks nuomos konkursas buvo skelbtas? Ir dėl tvarkymo nieko nepastebėjau, net šiukšliadėžių nėra, tik viena nusmurgus miniatiūrinė palei kavinės duris.

  • Regis

   Kolega, jūs įsitikinęs, kad būtent tas ežeras kur lankėsi Artūras yra tikrai NEprižiūrimas? Ir kitas klausimas ar galima spręst apie ežero priežiūrą pagal pievelę, lieptus, kioskus, šiukšlių dėžes? Beje apie skelbiamus ir įvykusius konkursus tikitės perskaityt Lietuvos Ryto pirmajam (paskutiniam) puslapyje?

   Aš tikrai neįsitikinęs, kad būtent tas ežeras kur buvo A.Račas (tiesiog nežinau kur jis buvo) yra prižiūrimas. Maža to, nesu kompetetingas spręst apie ežerų priežiūrą. Jeigu nieko nemaišau tai ežerai išnomuojami tam, kad nuomotojas pasirūpintų ežero turiniu, valstybė savo ruoštu leidžia nuomotojui imt pinigus už žvejybą tame ežere.

   Pakrantės, prichvatizavimai manau (gal ir klystu) su šiuo klausimu neturi nieko bendro.

   • lv

    Bet juk užrašas „Žvejoti ir plaukioti valtimi DRAUDŽIAMA“ yra mažų mažiausiai netikras, neteisingas savo esme…
    Žvejoti negali būti draudžiama dėl privatumo ir jo įgeidžių (tam leisiu, o tam — ne), nes, kaip suprantu, privaloma leisti nusipirkus leidimą (o leisti įsigyti — privalu), nebekalbant apie plaukiojimą valtimi (nebent tai koks nors draustinis, tačiau tuomet draudimas plaukioti valtimi su privatumu tikrai nesusijęs)
    Taigi, jei tai ne privatus tvenkinys, tai tik dar sykį parodo *tvorinį* lietuviškojo pri(ch)vatumo suvokimą; čia aš taip pat laukčiau „žmonių su šakėmis“, kaip ir prie Laurų kvartalo tvoros…

 • Vis gi vasara, o kada daugiau žmogus pastebėsi panašius įvykius, jei ne per savo atostogas. Ir dar, praėjusiais metais Vyriausybėje buvo priimtas sprendimas uždrausti komercinę žvejybą vidaus vandenyse, tačiau atrodo, šis projektas kažkur nusimetė ir toliau pramoniniu būdu Lietuvoj vykdoma žūklė. Paminėsiu ir tai, jog Lietuva tebėra vienintelė Europos Sąjungos narė, leidžianti tokią žūklę.

 • jobermaster

  Kolega Regis, prie ko cia zvejyba ir plaukiojimas, mes tema ira apie teise tureti ir isigyti, tai butu pagrindinis akcentas, kad “ezeras privatus“, o ne kad plaukioti ir zvejoti draudziama, jus labai smulkmeniskas jai akcentuojate antra lenteles dalies uzrasa.

 • kam įdomu, kaip už 20 Lt Lietuvoj galima išsinuomoti ežerą, paskaitykit čia – http://www.parkai.lt/show/lt/news/id_287.html

 • NEprivatus

  kazkodel perskaites uzrasus -privati valda- nejuciom prisimenu posaki :isvezti buozes i sibira:.. :) gal taip ir pasikartos?

 • Slyvanosis

  Gerb.Artūrai,
  aš jau nuo liepos vidurio persikėliau į Pabiržę (http://enciklopedija.ignalinosvb.lt/index.php?page=p), į pusiasalį tarp Asalno, Lūšių ir Lūšykščio ežerų. Tvarkausi aplik trobą. Pavasarį kažin kas padegė žolę, tai apdegė pirtis. Ežero pakrantę taip pat reikia aptvarkyti (pavėsinės stogą palopyti)…
  Norėjau pasiūlyti jums atvykti, bet neišdrįsau…
  Pirties dar nesuremontavau, bet valtis žvejybai ir maudymuisi pakrantė – pusė Asalno įlankos. O grybų ir uogų – tik netingėk rinkti! Jau prisirpo gervuogės, kas vakarą susižvejoju raudžių vakarienei.
  Jei sumanysite praleisti laisvalaikį (ar savaitgalį) santykinai ramioje vietoje, toliau nuo smalsių žvilgsnių ir poilsiautojų šurmulio – 860069165…
  Stacionaraus interneto (deje, o gal – ačiū Dievui) nėra. Svečiams yra vienas didelis kambarys (patogiai išsimiega 6 suaugusios personos).

  • Vaidai, labai ačiū už pasiūlymą. Vieta skamba puikiai, ir valtis dar priedo…. Tačiau laiką skirtą sodybai jau išnaudojau, nuo rytojaus bandysiu bristi į Baltijos jūrą. Bet pasiūlymą prisiminsiu:)

 • Slyvanosis

  Iš tiesų, nesupykit už nesankcionuotą reklamą, bet nuoširdžiai kviečiu Pabiržėn. Čia būnu nuolatos. Bandau atsigauti po triuškinančių likimo smūgių (prašyme priimti anekdotų skyriaus vedėju – reali mano padėtis).
  Betgi nebeskandinsiu Aukštaitijos gamtos grožio ir ramybės ašarose.
  Jeigu nuspręsite pailsėti nuo miesto šurmulio, įkvėpti tyro oro, pasigėrėti neurbanizuotu landšaftu ir krintančiom žvagždėm, surinkit mano telefono numerį.
  P.S. Kol Artūras svarsto, pasiūlymas galioja visiems skaitytojams.

 • Ona

  TIKRAI, EZERAS NEGALI BUTI PRITATUS< turi buti ir servitutinis keliukas, kad kiekvienas pielietis galetu ant pakrantes metro paguleti:)))