Su Švente

Neturėk kitos žemės: Viva Voce

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • sataniuga

  Čia šiuo atveju, tikiuosi, balsai kopijuoti nepažeidžiant ACTA nurodymų. Choras irgi, tikiuosi, su muzikos ir žodžių autoriais atsiskaitė? Antraip, mes, komentuotojai, turėtume užsidengti akis ir ausis, pro kurias į mūsų smegenis gali patekti galimai nelegalus turinys.

  • Povilas

   Jeigu buvo leidžiama filmuoti reiškia, kad autorinių teisių A.Račas nepažeidžia. Ir be to nustokit perdėti dėl ACTOS. Tai, kad jūs hiperbolizuojate įstatymą nieko nepakeis. Vagis reikia bausti ir aš nesuprantu kaip jūs ANTI-ACTA galit pateisinti vagystes ir priešinti jų stabdymui.

   • nerijus

    Nesinorėjo gadinti šventės, bet…

    http://www.budruspilietis.lt/acta/

    „ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) arba Prekybos susitarimas dėl kovos su klastojimu – tai tarptautinė sutartis, siekianti pažaboti intelektinės nuosavybės savinimosi problemą.

    Ar tai, kad pilietis „N“ pasidalino internetine nuoroda, kuria nesiekė nusavinti kūrinio, o tiesiog,- pasidalinti mėgstamu muzikiniu kūriniu, kurį rado Youtube- skaitoma nusavinimu?

    Gal nekliedėkite?..

    „ACTA, siekiant apsaugoti kūrėjų intelektinę nuosavybę, leidžia:

    tikrinti Tavo asmeninių elektroninių laikmenų (mobilaus telefono, kompiuterio, mp3 grotuvo ir t.t.) turinį muitinės zonose.
    konfiskuoti Tavo asmeninius daiktus, jeigu kažkas įtaria, kad galbūt Tu sieki ekonominės naudos, vienaip ar kitaip naudodamas intelektinį turtą.
    bausti Tave už tokio turto turėjimą, remiantis vien tuo, kad, anot ieškovų, Tu turėjai pagrindo žinoti (nebūtinai žinojai), jog tas turtas yra nelegalus.
    bausti Tave už bet kokį, bet kokio Tau nepriklausančio intelektinio turto platinimą.
    įvairioms institucijoms gauti visą informaciją apie Tave iš Tavo interneto tiekėjo, jeigu yra įtariama, kad galbūt Tu neleistinai naudojiesi intelektiniu turtu.
    naudoti visas technines ir teisines priemones, kurios užkirstų kelią intelektinio turto savinimuisi.
    įvairioms institucijoms veikti savo iniciatyva, be intelektinės nuosavybės savininkų pageidavimo, norint surasti ir nubausti prasikaltėlius.“

    Gal ne tiek dėl INTELEKTINĖS nuosavybės, o kiek dėl žmonių persekiojimo reikalinga ši sutartis, kuri, spec. tarnyboms, atvertų Pandoros skrynią prie Jūsų asmenybės?..

    http://www.sarmatas.lt/02/acta-apynasris-zmonijai-arba-visuotine-cenzura/

    „Ir tas aktualu viso pasaulio „demokratiškai“ išrinktoms valdančiųjų partijoms ir klanams. Jie nebeturi įrankių kontroliuoti informacijos srautui internete ir nutarė pereiti prie totalios jo kontrolės prisidengiant autorių teisėmis ir kova su klastotėmis.“

    „Įsivaizduokime interneto svetainę teikiančią medžiagą nepalankiomis valdžiai temomis, kur į straipsnį įdedama internete rasta sakykime kokio aprašomo pono nuotrauka. Staiga paaiškėja, kad ta nuotrauka tai intelektinė kažkieno nuosavybė, straipsnio autoriai ar svetainė nubaudžiama, o pats straipsnis, kaip draudžiamas pašalinamas, nes jame buvo rasta draudžiamų elementų.
    Kitoje gi svetainėje su to pačio pono nuotrauka įdėtas giriamasis straipsnis praleidžiamas patyliukais, neva nepastebėtas.“

    „Kalbant apie autorių teises, tai manau šis klausimas labai išpūstas – autoriai čia mažiausiai kam rūpi, iš tiesų čia kalbama apie leidėjų pelno klausimą, juk daromų piratinių kopijų atvejais nukenčia daugiausiai jie.
    Tačiau žinant, kad jų pelnai ir taip pasiutusiai dideli jų niekas nepalaikytų, jei būtų atvirai įvardijami visų tų „teisių“ įstatymų tikslai, tad buvo pasirinkta „autorių teisių“ gynyba.“

    „Iš kitos pusės kam žmogui pirkti tai, kas iš tikro netampa jo asmenine nuosavybe? Tai su kuo jis negali elgtis kaip panorėjęs? Negali pasidalinti su draugu ar pažįstamu? Esant toms sąlygoms prekė tikrai netampa nuosavybe, nors už ją ir sumokami pinigai. Nesiūlau siųstis viską nemokamai, tačiau tą būtina sutvarkyti taip, kad kažką nusipirkus tas taptų pilna, o ne daline pirkėjo nuosavybe.“

    „Ir kodėl sakykime L.v. Bethoveno, J.S.Bacho pasaulinio garso kūriniai naudojami, kaip papuola neapmokestinus jų jokiais autorių mokesčiais, jų palikuonių naudai?

    Todėl, kad tuo metu niekam nereikėjo autorių teisių, visi ir taip žinojo kas tie autoriai ir laikė už garbę, jei salėse patys autoriai atlikdavo jų pačių kūrinius.
    Tai buvo menas visiems, o ne išrinktiesiems, kurie gali už tai užmokėti.“

    p.s. negadinkit šventinės nuotaikos bent šioje temoje.

   • Sejanus

    Povilai, jūs kartais ne kokioje nors LATGA dirbate? Nes visoje Lietuvoje vargu ar rasime kitų žmonių, kurie pateisintų ACTA. Na gal būt dar visiškai neskaitę ir negirdėję, kas ten per dalykas. Ar šiaip, nieko neskaitę ir negirdėję.

 • nerijus

  SU ŠVENTE!!!

 • nerijus

  Labai noriu priminti, kaip, ne sveikas protas, o finansiniai interesai (?)nulemia Valstybių egzistenciją:

  http://www.lrytas.lt/-13200715561319347015-lietuva-balsavo-prie%C5%A1-palestinos-naryst%C4%99-unesco-video-papildyta.htm

  – Būti ar nebūti? Štai kur klausimas!..

  Islandija mums pasakė: – Būti!..

 • Izbliondimas
 • Bobutė
  • suomis

   Ponia „bobutę“, peržiūrėjau jūsų nuorodą – gražu. Antroje minutėje pamačiau savo tetą su dėde. Ta moteris, kuri stovi su etnografiniais rūbais, ji yra mano teta. Tai gražu, o būna ir taip.

 • Taškas
 • Fredis*

  Nelabai aiškus įrašo turinys. Kokia šventė? Šeimos šventė, korporacijos, darbo kolektyvo, grupelės kaimynų-naujakurių, bendruomenės šventė?
  Kosmopolitus vienijančios bendros šventės vakar nebuvo ar aš kažko nežinau?

  • Krepofobas

   Pilieti Fredi, jūs turite teisę stebėtis ir klausti, jei jūs neturite lėšų stebėtis savo sąskaita, jums yra suteikta teisė nemokamai stebėtis A. Račo tinklaraštyje.

   • Fredis*

    Krepofobe, tempdamas laiką pradėjai kalbėti bet ką, nes žinai atsakimo į tau per sudėtingą klausimą?

  • nerijus

   Fredi*

   Tamsta turite teisę patylėti. Pasinaudokite ja bent pusmetį.