„Savaitės blykstė“: kai bandai būti rimtas ir žaismingas, gaunasi…

Čia mane kai kas kaltina, kad žiūriu tik LRT. Na, nėra taip. LRT – gera televizija (pavyzdžiui, sekmadienio vakaro filmas „infiltruoti“ tikrai 100 proc. nukonkuravo kitų televizijų vakarines laidas), tačiau šiek tiek laiko kitoms taip pat lieka. Be to, LRT startavo pirmoji ir todėl pirmoji susilaukė dėmesio.

Bet žadu pažiūrėti visas. Ir naujas ir atsinaujinusias. Ir pasidalyti savo įspūdžiais čia. Nemokamai.

Taigi, trečia sąraše – LNK „Savaitės blykstė“, pakeitusi, berods, „Savaitės panoramą“.  „Rimta ir žaisminga laida“, kaip skelbiama LNK interneto puslapyje.

Prisipažinsiu iš karto: mačiau ne viską, bet po to gal paaiškinsiu kodėl. Tačiau to, ką mačiau pirmajam įspūdžiui susidaryti pakako. Ir nepasakysiu, kad tas įspūdis buvo pats geriausias…

Taigi, pirmiausia, mano nuomone, tų blyksčių aiškiai per daug. Kai žiūrėjau, man kažkodėl tai įsiminė Jurgita, aukojusi savo laiką ir jėgas pagalbos Gruzijai rinkimui, Ruslanas Kirilkinas, atvirai kalbėjęs apie savo seksualinę orientaciją, dar V.Adamkus, nežinia kodėl paskelbtas savaitės politiku ir E.Krungolcas ir A.Zadneprovskis, nepasidavę spaudimui kalbėti apie Gruziją.

LNK puslapyje šiandien pažiūrėjau kitas nominacijas ir po to prisiminiau: taip, buvo graži moteris  su ramentais (tai buvo Stilingiausia savaitės moteris), tačiau nei frazės autoriaus nei nesąmonės autoriaus neprisimenu (gali būti, kad tuo metu dariausi kavą, ar tiesiog nespėjau grįžti po reklamos). Beje, iš karto klausimas: o kodėl nėra nominacijos Stilingiausias savaitės vyras? Juk mūsų mažiau?!!! Diskriminacija!!!

Taip pat jei yra „Savaitės nesąmonės autorius“ kodėl nėra nominacijos „sąmonės autoriui“. Pavyzdžiui, „Protingiausias poelgis“, ar „Geriausia idėja“?

Įspūdis toks, kad LNK bando sekti G.Jauniaus vadinamųjų „Žinių“ pavyzdžiu: lyg ir rimtai, tačiau kartu šou.

Aš konservatyvus ir subjektyvus, tačiau ką besakytumėte, V.Adamkus ir R.Kirilkinas vienoje laidoje – tai jau kažkokia eklektika ir akivaizdus žanrų painiojimas.

Beje, kalbant apie R.Kirilkiną: nepaisant to, kad aš esu prieš vienos lyties santuokų įteisinimą, manau, kad būtent jis, o ne Asmik buvo daug labiau vertas blykstės. Už drąsą, atvirumą ir bendravimo stilių. Pataisykite mane jei klystu, tačiau Ruslanas yra bene pirmasis Lietuvoje taip viešai ir atvirai (ir lengvai) kalbėjęs apie savo netradicinę seksualinę orientaciją.

O ką Asmik? Įvairiuose realybės šou šiandien dalyvauja kas netingi… Nieko čia naujo: prisiminkime D.Katkų, V.Juozapaitį, A.Mamontovą…

Tiesa, suprantu V.Valentinavičių – su A.Grigorian jis galėjo pakalbėti apie W.Mocartą, romatizmą muzikoje ir panašius dalykus, o ką jis būtų kalbėjęs su R.Kirilkinu….:)

Puikūs buvo sportininkai. O savaitės frazė galėtų būti E.Krungloco atsakymas į klausimą, ką jie veikė po apdovanojimų: „Ir buvom, ir veikėm…“ Ir viskas pasakyta.

O štai su Gruzijos karu V.Valentinavičius ant sportininkų „užsirovė“… Gal ir gerai – bus pamoka, kad žanrų painioti nereikia.

Juk pakako ir V.Adamkaus (interviu buvo gana patetiškas) – jį, beje, tikriausia bus galima bent jau po kartą į mėnesį savaitės žmogumi skelbti, nes jei ne vizitais, tai bent jau pareiškimais visus gelbės.

Visiškai nesupratau, ką ten veikė tas ilgaplaukis ir barzdotas tipas. Tikriausia, pagal scenarijų jis turėjo sukelti juoką ir atrodyti labai žaismingai. Sorry, bet atrodė apgailėtinai, o jo jumoras buvo toks truputėlį lietuviškas, truputėlį pakaruokliškas.

Nelabai į temą buvo ir tie vaidybiniai intarpai. Pradėdavai nebesuprasti, ką žiūri: „Dviračio šou“, „Savaitės panoramą“ ar „Paparacai LT“…

Sudėjus viską į krūvą: pirmas blynas, mano nuomone, prisvilo. Per daug visko vienoje vietoje.

Gal geriau jau būtų V.Valentinavičius likęs su savo laida, o Vytaras ir Živilė užsiėmusi stilingiausiomis moterimis ir vyrais, gandais ir sportininkais. 

Vytaras, beje, savo vaidmenį atliko visai gerai. Gal net geriausiai iš visų trijų atsižvelgiant į žanrą.

Živilė.. Gal kol kas nieko nesakysiu. Žiūrėti buvo gražu:), bet galutinės nuomonės dar neturiu.

Mano pasiūlymas: apsispręskit, ar bandysite būti daugiau rimti, ar daugiau žaismingi. O tai, žiūrėk, liksite prie suskilusios geldos…

Beje, „Savaitės žmogaus“ nominacija šį kartą buvo puiki. Ir pataikyta į dešimtuką, ir reportažas geras. 10 balų.

Su geriausiais linkėjimais,

(10 balsų, vidurkis: 4,30 iš 5)
Loading...