Rėmimo fondas bloggerių neremia? Ar tiesiog niekas iki šiol nebandė?

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas šią savaitę paskirstė valstybės paramą žiniasklaidai. Iš viso – 6,7 milijono litų.

Skaičiau su didžiausiu susidomėjimu ir siūlau paskaityti visiems (http://www.srtfondas.lt/ skiltyje „Konkursai“ ).

Sukelia įvairiausių minčių – aš, pavyzdžiui, kažkaip iš karto prisiminiau aimanas, kai buvo didinamas pajamų mokestis nuo autorinių sutarčių ir įvedinėjamas mokestis „Sodrai“. Tada daug kas kalbėjo, kad valstybė neremia kultūrinės spaudos…

Bet, pamatysite patys, jei bus įdomu.

O aš atkreipiau dėmesį į vieną dalyką – tarp 210 įvairiausių projektų, kuriems buvo skirta parama, nėra nė vieno blog’o…

Žinoma, tikriausiai niekas nepateikė jokio projekto, todėl nieko ir negavo…

Bet klausimas – ar būtų davę? Nors kelis tūkstančius litų. Juk blogosferoje jau yra projektų, kurie kasdien pritraukia nuolatinę auditoriją, kuriuos skaito ir kuriuos žino. Nemažiau nei tuos, kuriems skirta parama…O SRTRF skiria paramą interneto projektams ir „remia kultūros bei šviečiamuosius projektus“. Kas galėtų ginčytis, kad net’e yra gana nemažai šviečiamųjų projektų?

O gal SRTR bloggerrių nelaiko žiniasklaida?

Šiemet jau sunku būtų išsiaiškinti, bet kitąmet gal kam nors verta būtų pabandyti?

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Ne, greičiausiai nebūtų skyrę. Blogus dažniausiai turi sukūrę fiziniai asmenys, kurie pagal valstybės paramos skirstymo principus nelabai galėtų į tą paramą pretenduoti. O sprendimas blogą „rišti“ prie kokios organizacijos būtų geriausių atveju palaikytas nestilingu :)

 • Anonimas

  As manau, kad su internetiniu projektu remimu is vis sudetinga, nes labai sunku butu irodyti tiek portalo naudinguma, tiek aiskia funkcija. Na, nurodyti gal ir nesunku, bet tai leidzia spekuliuoti, daugelis portalu, ypac uzsienyje turi tuos blogus tik kaip prieda prie pacio portalo idejos.

 • Kažkada Liutauras http://www.ulevičius.lt/ bandė būti pripažintas žmogumi. Kiek pamenu nepavyko arba tas reikalas paskendo institucijų koridoriuose.
  Ir kokiam velniui mums reikia tos paramos, jei kažkas kažką duoda tai vienaip ar kitaip lieki skolingas…

 • Iš tiesų blogeriai nėra žurnalistai. Jei įdomu, galite parašyti Liutaurui Ulevičiui, jei net teisėsi su seimu dėl to, kad jo, kaip blogerio, neleido į seimą. Įdomi istorija buvo.

 • Kad blog’eriai būtų laikomi žiniasklaida, visuomenėje reiktų aiškiai visiems suprantama kalba, kad nekiltų abejonių, apibrėžt savoką „žiniasklaida“. Vienaip ar kitaip blog’as „žinias skleidžia“. Klausimas tame, kokiais būdais tai daroma. Nes ne viskas, kas „skleidžia žinias“, yra žiniasklaida.

 • įdomi situacija – tinklaraštis yra ta pati žiniasklaida (skleidžia žinias, dažniausiai – asmeninius pastebėjimus). bet oficialiai žiniasklaidai nepriskiriama.
  tačiau račo tinklaraštis laimėjo du prizus žiniasklaidos rinkimuose.
  rebus kraksvord…

  gruodį žiūrinėjau kandidatus į projektus (laikas paraiškoms – rudenį), tai kai kurie pasirodė ne tik neįdomesni, bet netgi mažiau verti, nai mano skaitomi tinklaraščiai.

 • Anonimas

  Man tas žodis „žiniasklaida“ pradžioje labai nepatiko.
  Bet jei skleidžia žinias ir už tai neša atsakomybę, pvz. blogas, – bus žiniasklaida.
  Bet iš tiesų viskas turi būti tik taip, kai taisyklėse šis žodis yra apibrėžtas. Susitartose tarp kompetetingų asmenų – t.y. nedalyvaujant liaudžiai, t.y tai baisiajai miniai.
  Pvz. gali būti taip, kad tik tas žinių skleidėjas, kuris yra juridinis asmuo, turi užregistruotus savo tos veiklos Įstatus, kuriuose yra punktas apie tai, kad visuomenei skeidžia žinias.
  Gali dar būti punktas (taisyklėse minėtuose, – jau ne įstatuose), kad savo veikloje turi išlaidų.
  Gali būti ir kitaip.
  O pagal kokius kriterijus aš siūlyčiau duoti paramą (jei jos gali tikėtis tik maža dalis tos žiniaklaidos).
  1. Jaunimo ugdymas, jiems patrauklia forma.
  Taigi čia komisija turėtų būti labai tuo klausimu kompetatinga, kuri nustatytų ar udo būtent visais aspektais.
  O patrauklumą nurodytų apsilankymų skaičius.
  Žinoma, tuo atveju, jei būtų udomas blogis žmoguje – lankomumas lyderiautų (bet tokias žiniasklaidos priemones turėtų aliminuoti jau tuomet, kai būtų aiškinamasi dėl pirmosios klausimo dalies, pagal kurią man žinoma spaudos kioskuose platinama žiniasklaida nei viena nepraeitų).
  2. Jei dar fonde liktų pinigų – tuomet eitų kalba apie atsakingos poltikos klausimus (kol kas tokios žiniasklaidos Lietuva neturi). Čia turėtų būti labai ramiai, iš visų pusių aptariami klausimai (juk mūsų žiniasklaidai – tik juoda arba balta, kaip ir istorikams, kurie kaip ir žiniasklaida šiandieninė yra tarnas konjuktūros).

 • Anonimas

  Mano nuomone „Bloga“ tikrai nepriskirciau zyniasklaidai, ir tuo labiau skirti jiems parama. „Blogas“ paprasciausiai yra kaip asmeninis dienorastis, publikuojamas viesai. Tai yra konkretaus zmogaus pamastymai, apie aplink supancius ivikius.

 • Va ką radau Vikipedijoj: „Tinklaraščiai yra viena socialinės, pilietinės, populiariosios žurnalistikos dalis.“ Taigi kaip ir reikštų, jog blogai yra viena žiniasklaidos sričių (kyla klausimas tik dėl kokybės). Be abejo, kai kurie blogai kuriami šiaip sau, bet, manau, kad švietėjiškas (toks kaip Artūro) galėtų bandyt rašyt paraišką paramai gauti.

 • Anonimas

  Gerbiamas Artūrai,
  deja, nė vieno tokio projekto nebuvo – gal tiesiog patys blogeriai savęs nelaiko žiniasklaida, juolab kultūrine ar šviečiamąja:-)?

 • taigi didžiausias kabliukas yra fondo pavadinime:
  Spaudos
  Televizijos
  Radijo
  rėmimo…
  interneto nėra:)

  todėl gal pirmiausia tą fondą žmoniškai reikia pavadinti, kad nemėtytų pinigų 25 egz. tiražą turintiems sienlaikraščiams… miškas irgi padėkos

 • paremti mažiuką mažatiražį leidinuką yra labai svarbu. Gerai, kad vyriausybė atsisuka veidu į kiekvieną mažą žmogų, į kiekvieną žiniasklaidinį, kultūrinį reiškinį.

 • Anonimas

  panagrinėjau ir visą paramos sąrašą ir internetinės žiniasklaidos grupę konkrečiai. Pirmas įspūdis – net ir negalvojau, kad tiek kultūrinių ir šviečiamųjų projektų vystoma internete (parėmė toli gražu ne visus). Antras įspūdis – turbūt neįmanoma paskaičiuoti kokia dalis paramos skiriama įvairių spaudos leidinių išleidimui ir internetiniams projektams, tačiau mano manymu akcentas visgi turėtų būt kreipiamas į internetinius projektus.. Aišku taip griežtai nepažiūrėsi, bet knygą ar leidinį ne visur surasi, o internetinį projektą gali pasiekti visi. Plius tai „gyvas“ projektas, jį galima pildyt, atnaujint ir t.t. Nekalbant apie gyvą ryšį su skaitytojais atsiliepimų, komentarų pavidalu. O kas liečia blogerius kodėl gi ne, matyt niekas neteikė paraiškos..