Pertraukėlė

Taip jau būna, kad po sunkių darbų žmonėms rekia poilsio…

O man tiesiog nuskilo, kad žmonės dirba sunkius darbus…

Be to, turime ir daugiau progų švęsti: Leo LT nebėra, 23 metai – gražus skaičius, o gyvenimas tęsiasi…

Todėl jau atleiskite, bet savaitėlę manęs čia gali ir nesimatyti.

Bet nepamirškite užeiti ir spustelėti ten ant to skydelio.

Mašinytėms juk galima rinkti ir kai manęs čia nėra:)

(10 balsų, vidurkis: 2,30 iš 5)
Loading...
 • p.s.

  Negi taip įmanoma šiuo metu Lietuvoje?

 • Banerio nebesimato, gal netycia isemet? ;/

  • Vaidas

   Reikia perkrauti tinklapį kokius 3 kartus ir atsiras ;)

   • nerijus

    Gerai būtų, kad tris kartus ;)

 • Man čia klausimas pakilo. Kas tie 23 metai. Ir dar gruodis. Nieko protingo nesugalvoju, tai misliju, kad tai amžius kai šio blogo šeiminikas apsivedė.
  Kaip manot, ar pataikiau? Gal sakau paspėliokim vistiek nėra šiame bloge ką veikti…o gal žiū ir kokią temą išrutuliuosim….kokią sąmokslo teoriją suregsim.

  • nerijus

   Nova

   Manau, kad pataikėt… :)

 • Jonas tikrasis

  O kaip bus su seimu ir biudžetu šią linksmą savaitę ?

 • Boso nėra, mes laisvos avelės, ganomės.
  Man toks klausimas pakilo. Kodėl ponas Račas taip dažnokai kelia religines temas? Iš nieko niekas neatsiranda. Bet šį klausimą kažkas lyg ir bandė kabinti kiek anksčiau.
  Sakysim ponas Račas turėjo konfliktų su tikinčiaisiais ir dabar stengiasi kažkaip…susilaikysiu. Bet pats faktas, kad dažnai kabina šią temą kažką reiškia. Sakysim, kad tai instiktyvus dvasinių dalykų ieškojimas. Tai bus pagrindinė mano prielaida.
  Todėl kviečiu visus, kuriuos domina dvasiniai dalykai padiskutuoti.
  Mano pagrindindinis teiginys: Religijos naikina ir žlugdo dvasinius žmogaus poreikius ir juos pajungia savo reikmėm ir, savaime suprantama, iškraipo Dievo, Kūrėjo, Aukščiausios jėgos esmę.
  Prašau, diskutuokim, visi, kas nori ir netingi.
  Mano asmeninę poziciją rasite paspaudę mano niką.

  jhut

  • Auksinis kardas

   Manau, kad religijos pirmiausiai tenkina tam tikrus poreikius, tai savotiški paklausos – pasiūlos mainai. Be abejo, sunku juos atskirti nuo tradicijų inercijos, savotiškų teritorinių užkariavimų. Suteikdama tam tikros vertės nurodymų rinkinį tam tikros kokybės gyvenimui, mainais religija pelno savo tarną (labiau ar mažiau formalų).

   Ar religija nuskurdina žmogų, suteikdama savo davinį, įvardindama dalykus savo herojaus vardu ir šviesa? Vienareikšmiškai atsakyti vargu ar išeis, nes nemaža atvejų, kai religijos suteikiami dalykai žmonėms atrodė svarbūs, taigi – buvo reikalingi, net jei jie tenkino ieškojimus pateikdami tikrovę savuoju būdu.

   Visgi, religijos ramsčių paklausa turės mažėti mažiau paslaptingame, mažiau dvasingame pasaulyje, nebent reikalus iš esmės keistų religingų populiacijų reprodukciniai pranašumai, pakeisiantys civilizacijos raidą.

   Pasaulis įvairus, ir kiekvienas galime turėti savo supratimą ar jį geriausiai atspindi įrodytu žinojimu remtas, ar kažkurios rūšies prietarais pagrįstas matymas. Aišku, dera paisyti to, kad bažnyčia atskirta nuo valstybės, ir gerbti kiekvieną pasirinkimą šiuose rėmuose. Būtent tokie dalykai dažniausiai čia pastebimi.

   • Nieko nesupratau, turbūt reikia mesti gert :(

  • lida

   Nova, jūsų versija, kad Artūras ieško, labiausiai įtikinama. Turbūt savo įvairiomis priekabėmis religijų pareigūnams, pasenusiems ritualams, vaikiškais-medicininiais argumentais, kad Dievo nėra, jis trokšta šios išvados paneigimo ir jam suvokiamų Dievo egzistavimo įrodymų. Na kaip žudikas manjakas pasamonėje trokšta, kad jį sugautų. Tik Artūras nesuvokia, kad jo priekabių ir argumentų lygyje apie Dievą kalbėti apskritai nėra prasmės, o Dievo egzistavimo fakto niekas, iškyrus jį patį, jam neįrodys.

   • Donatas

    lida, parašėte ir mano mintis. Ačiū :)

 • Norėjot pasakyti, jog tik kabala veda į tiesą?

 • Ne tai. Norėjau padiskutuoti apie dvasinius dalykus. nes manau, kad šio blogo autorius taip pat to ieško. Kaip…čia jau kitas klausimas.

  • Jūsų pagrindinis teiginys kažkaip verčia suabejoti, ar iš tikrųjų norite diskutuoti apie dvasinius dalykus. Pradedat nuo religijų neigimo, numetat savo supratimą, o tai kvepia paprasčiausia politika – aš teisus, o jie ne :)

   • Nemaišykim dvasinių dalykų su religijom.

 • povilas

  manau racas vaikysteje patyre kaskokia trauma del to stengiasi dabar purvus drabstyti ant religijos, bet nzn kaip cia. Dievas yra Aleliuja.

  • mielas Povilai, šiame tinklaraštyje jau daug kartų esu sakęs, bet tamstai pakartosiu dar kartą: nereikia apie visus spręsti pagl savo asmeninę patirtį.

 • Religijos su Dievu nieko bendro neturi.

  • lida

   O kas, jūsų supratimu yra, religija ?

 • Sakysim, Račas turėjo konfliktų su religijom, bet su Dievu, bei iš tai išplaukiančiu dvasingumu tai neturi nieko bendro.

  • Miela Nova, jokių konfliktų su religija. Su dievu juo labiau, nes nelabai išeina konfliktuoti su pasakomis…

   • Dėl lyties ir dėl niko Nova. Nova yra upelis Lietuvoje. Pasigugulint vertėtų tam , kad susipažint su šalies geografija. Taigi, Nova tai Jis, kitaip sakant anas. Bet čia šiaip, susipažinimui.
    Kas link pasakų. Artūrai esi visiškai teisus. Teip tai pasakos. Bet kiekviena pasaka yra užkoduotas ir paslėptas tam tikras santykis.
    Religijos tą santykį traktuoja tiesiogiai; prasiskyrė jūra, iki 5 km. pakilo vanduo žemėje ir t.t. (Ararato kalnas).
    Nova šiuo metu statosi Novos arką (prašau nemaišyti su Nojaus arka), nes vandens-emocijų yra per daug (TV, žiniasklaida ir kt.) Pagavot kampą?

 • Šiaip malonu ir esu dėkingas, kad mes įsiveliame į šitą mano diskusiją.
  Kas yra religija, galite pasigugulinti. Aš tik noriu pasakyti, kad pav. Baptistai vengia religijos sąvokos, nes jiem svarbu tikėjimas, bet ne apeigos. Katalikai taip pat norėtų išsisukti nuo religijos, bet neišeina…jau tų apeigų ir relikvijų…tiesiog prūdais.
  Todėl jei norime produktyviai tęsti diskusiją gal apsistokim tik ties dvasingumu ir Dievu, Kūrėju, Aukščiausia jėga arba paprasčiausiai būtimi.
  Esu kurs esu. Ateik ir pamatyk.
  Nes mano pozicija yra paprasta. Jei sakote, kad Dievo nėra tai Jo nėra. Jei sakote, kad jis yra -tai yra.
  prielaidos šiai pozicijai yra labai paprastos. Jei jauti tai yra, o jei nejauti tai nėra.
  Bet čia tik pradžia.

  • lida

   Labai jums dėkinga už produktyvią diskusiją. Jei jums kilo kokių nors neaiškumų dėl mano pozicijos, galite pasigooglinti.

   • Labai atsiprašau, bet labai mėgstu bendrauti min. antru planu.
    Religija – savita istoriškai susiformavusi konkrečios socialinės grupės išpažįstamų ontologinių etinių pažiūrų ir su jomis susijusių ritualų sistema, kuriai paprastai būdingas tikėjimas anapusine realybe, pomirtiniu gyvenimu, antgamtinėmis jėgomis ir antgamtinėmis būtybėmis bei tokio pobūdžio tikėjimų suponuojamas antgamtinių jėgų, antgamtinių būtybių, vad. šventųjų asmenybių, šventųjų vietų, šventųjų relikvijų ir fetišų garbinimas.
    Dabartinės religijos vengia šio termino, o akcentuoja tikėjimą.

    • lida

     „Kabala (hebr. קַבָּלָה; kabbālāh – ‘gavimas’) vadinama mistinė žydų tradicija, apimanti savitą Tanacho egzegezę, mokymus apie pasaulio atsiradimą ir sąrangą, kalbos prigimtį, Dievo vidaus gyvenimą, blogio kilmę.“ – wikipedia.
     Kurio jūsų nurodyto religijos požymio kabala neturi arba nurodytikite, kas wikipedijos abibrėžime yra neteisinga ?

     • Jo…geras. kažkada sakiau, kad geras tonas reikalauja internete vikipedijos necituoti. kabala esu susipažinęs, bet vikipedijos nevarčiau. Nustebino. Geriau pasiskaitykit kas po mano niku guli.

     • Auksinis kardas

      „geras tonas reikalauja internete vikipedijos necituoti“ – per 15 metų tinkle pirmą kartą girdžiu šitokį teiginį. Tinklo etiketas nusistovėjo dar šiam projektui esant toli iki užgimimo, ir apima visai kitokius dalykus.

      Tamsta Nova, geriau pasakykite – čia atkakote pagrinde tam, kad pareklamuoti savo nuorodą? Reklaminės pastangos turiniui skirtose erdvėse yra nederamas šių naudojimas.

     • lida

      Nova, žinoma paskaičiau ir kas „po niku guli“. Ten taip pat be problemų galima surankioti religijos pagal jūsų pateiktą sąvokos apibrėžimą požymius.

  • Lida,
   Manau, kad Nova sąmoningai kreipia temą į religiją tam, kad užvirusioje diskusijoje galėtų propaguoti savo sektą. Siūlau nepasiduoti provokacijoms ir „slaptą biblijos prasmę“ palikti ir toliau slapta :)

 • Nagrinėti žmogaus santykį su religija yra tas pats,kas nagrinėti kuria ranka jis labiau mėgsta mastrubuotis: tai absoliučiai intymu ir neliečia aplinkinių. Račo bloge galioja pagrindinė taisyklė: diskutuoti galima apie bet ką išskyrus Račą. Siūlau laikytis ir panagrinėti žymiai svarbesnę temą:
  Kunigaikštienės Prunskienės įkurta partija ir jos atvirai deklaruojamas prorusiškumas. Kad čia yra Kremliaus ranka,akivaizdu. Jei ne tiesiogiai finansuojama, tai bent organizacine ir moraline parama, Kremlius lipdo naują, sau palankią politinę partiją Lietuvoje. Apie tai kad mums reikia kuo mažiau Rusijos Lietuvoje aš rašiau. Manau tai akivaizdu. Taip pat manau, kad Prusnkienės projektas yra neperspektyvus. Tačiau šitoje visoje istorijoje mane pritrenkė vienas dalykas: pagrindinis kovotojas su Rusija Lietuvos žiniasklaidoje Valatka apie tai NĖ ŽODŽIO. Šiandien lrytas.lt apie tai užsimenama kažkur giliai skyriuje Lietuvos diena straipsnyje apie Ušacko atsakymą. Tačiau Valatka prisirinko pilną burną šūdo ir vėl papylė demagogijos ant Kubiliaus. Tai jam pasirodė svarbiau, nei Kremliaus įkurta partija Lietuvoje. Kas darosi Lietuvoje…

  • romas

   Man labiausiai patiko vėl A.Butkevičius. Lauksim provokacыjų :)

  • Donatas

   kažin, Valentinai, ar rusams taip jau naudinga būtų patiems įkūrti prunskienes asmeninę-partiją,-išlaidų daug būtų, o rinkimuose vėl prakištų arba tik porą balsų gautų. rusams, man atrodo, naudingiau per naftos, dujų ir pan. tarpininkes finansuoti ‘valdžios’ partijų šulus, taip jie niekada nepralaimi, nesvarbu, kokie rinkimų rezultatai būtų. panašios pozicijos ir lubys laikosi, finansuodamas visas partijas iš eilės :) o dėl prunksienes partijos, manau, čia ji pati labiau rusų prisišaukė (juk rusų kunigaikštienė vis tik :), nei pastarieji jos partiją įkūrė. Jei rusai būtų įkūrę, tai apie tai viešai niekas nediskutuotų :)

   • Donatai,
    Iš esmės sutinku. Tačiau nerimą kelia būtent Kremliaus partijos atstovų dalyvavimas. O Kremliaus partija savarankiškos politikos neturi. Reiškia tai vis tiek suderinta su Kremliumi. Bet klausimas kodėl Valatka tyli lieka neatsakytas…

    • J.naivusis

     Taigi, kaip būtų paprasta ir aišku – tūpas kagėbešnykas premjeras/prezidentas tokiais pat tūpais GRU operatyvinikais ir dar tūpesniais Kremliaus analitikais organizuoja mums penktąją koloną… O siaubas, net Valatką papirko.

     Tikrovė – kas paneigs, kad iš 141 bent tuzinas negauna algos iš ten?

   • romas

    Kai Rusija yra tokia didelė valstybė su tiek galimybių, lįsti į mūsų namą galima paslapčiom per kaminą, įeiti per užpakalines duris per daug nesislapstant ir įžengti per paradines duris su dūdų orkestru. Gali būti geras bet kuris įėjimo būdas, o gali būti geri visi iš karto.

 • Žiūra kitu kampu. Koks skirtumas kuriuo galu mes Lietuvą bazarinam. Kad įstot į europos sąjungą paklojom elektinę…kam…kokiuo tikslu…..mano proteliu tai nesuprantama. tuo metu mus įtikino, kad jau kitą elektrinę ar bent jungtį iki to turėsim. Špyga taukuota.
  Tai ko čia stebėtis dėl tos Prunskienės? Prisiminkit sausio 13.

 • povilas

  racai pasakydamas ta nesamone kur man sakei(tingiu kopijuoti) tu tik irodei mano teorija. Kaledu senelis nebuvo pasaka kol tu nesuzinojai, tai tau turbut buvo labai skaudu ir tu nemeksti dabar pakso(pwz cia). Jaigu tu nebutum susipykes su religija, tai tu nesakytum, kad tai pasaka.

 • s8nm

  Sakyti, kad religija ir Dievas yra pasakos – labai primityvus sovietinio tipo ateizmas. Mazdaug tokio tipo – kosmonautai buvo kosmose ir Dievo nemate.

 • Auksini karde, tai šposas. Naudojamas buvo viename forume. Turima galvoje, kad vikipediją gali bet kas paskaityti. Todėl ji kaip ir necituojama, o ieškoma ko nors orginalesnio ir labiau užslėptos informacijos.
  Taigi, geras tonas reikalauja vikipedijos necituoti :)

  • Auksinis kardas

   Anaiptol nereikalauja. Geras tonas niekuomet nereikalavo necituoti enciklopedijų. Net ir galėdamas jas paskaityti, bet kuris asmuo fiziškai gali tai daryti tik kai kurioms sąvokoms, bet ne visoms kitoms. Todėl, matant reikalą, trumpas sąvokų priminimas tiesiai tekste šiuolaikinėmis Kopijuoti/Įterpti priemonėmis tik labiau sutelkia pokalbį teksto ribose, nekenkdamas galimybėms studijuoti šaltinius išsamiau.

   Kitas reikalas, kai pvz. tamsta siūlote skaityti sąvokos aiškinimą savo pateikiamame šaltinyje, kuris neprilygsta objektyvumu enciklopediniam aiškinimui. Akivaizdu, norėtumėt ne tik paklaidinti, bet ir įtraukti skaitytoja, bet sakyčiau apsirinkate pasirinkdamas auditoriją.

 • Auksini karde, linksmiau į pasaulį žiūrėk. Viskas čia gerai. Pasinaudojau offtopine tema ir kaip šuo pažymėjau visus kampus :) O toliau įdomiais klausimais pasisakysiu iš kabalos pozicijų. Nieko daugiau. Gal net niką pakeisiu kabalistas pasidarysiu. Bet čia dar pamislyti reikia. Nova toks man mielas ir savas. :)

 • Quantum

  Senas įrašas, bet ne per daug pasenęs šių dienų kontekste (CŽV, Paulausko mitingai):
  http://www.ulevičius.lt/2008/03/26/%E2%80%9Elietuvos-zinios%E2%80%9C-%E2%80%9Evalstybininku%E2%80%9C-klanas/

 • povilas

  s8nm tu man priminei donskio straipsni apie chamus, zodziu tai vienas is visuomenes degradacijos pozymiu. Jokiu moraliniu autoritetu kitaip pasakiu racas modernusis barbaras

 • Nedraugas

  Labai neetiška lankytojų prašyti ant banerių spaudinėti. Jei jau kažką nori paremti – pasiimk piniginę, ir taip ir pasielk. O dar būtų geriau, kad tai padarytum atiduodamas daugiau nei dešimt procentų savo ikimokestinių pajamų dalykams, kurie rūpi – taip, kaip padarytų bet kuris doras krikščionis vakaruose. Ne dėl to, kad pasakom tiki. O dėl to, kad norėdamas daryti gerus darbus neprašo išmaldos iš kitų.

  • Viskas suprantama, bet pats matyt ne iš šio pasaulio.

   • Nedraugas

    Pasaulis prasideda širdyje. :)

  • mielas, nedrauge, nepatinka – nespaudinėkit, kaip nors be tamstos pagalbos išsiversime. Tik jau nereikia manęs mokyti, kas etiška, kas ne. Ypač kai moko kažkas, kuris net nežino kaip reikėtų į nepažįstamą ir, spėju, vyresnį asmenį kreiptis.

 • nedraugas

  Kaip reikėtų kreiptis? Taip pat saldžiai kaip pats į Grybauskaitę kreipiesi? Ar dar saldžiau? O gal taip pat nepagarbiai, kaip pats į kai kuriuos komentatorius kreipiesi? :) Kur tas standartas, kuriuo galėčiau sekti?
  Aš etikos nemokau, tik sakau, kad internetinės reklamos civilizuotame pasaulyje taisyklės draudžia prašyti žmonių, kad jie spaustų ant reklamos. Dėl tokių prašymų reklamdaviai blokuoja konkrečių asmenų puslapius. Bet Lietuvoje galioja savos taisyklės, ar ne? Račo. Vadinasi: yra taip, kaip noriu, kad būtų, nes aš viską žinau ir visada esu teisus.

 • O man vistiek klausimas pasistojo. Račas sakosi, kad išmovė atostogų. Paliko aveles ganytis. Ganosi avelės. Bet piemuo kažkur labai ir labai netoli…naujas temas kuria, atsakinėja į klausimus. Jo….

 • Pagavau kampą. Artūras Račas bėga nuo atostogų…….ha..aaaa…

 • Na, jei pertraukėlė tai pertraukėlė.
  Tada einam skaityti JDJ naujai pasirodžiusį laikraštį. :) http://www.demokratija.eu/failai/jdj_laikrastis_01.pdf

  • Pasirodo Maldeikienė yra šio judėjimo valdybos narė.
   Ką tik girdėjau ją per žinių radiją. Iš esmės ji patvirtina, kad vyriausybės politika yra vartojimo mažinimas ir eksporto skatinimas. Graudžiai pasakoja ponia Aušra apie tai, kaip kavinukės savininkas turėtų nusiminti, nes vyriausybė atėmė iš jo klientų paskutinius pinigus, todėl jis bankrutuos. Tuo pačiu, ji generalizuoja tai kaip pagrindinę ekonomikos problemą – žmonėms duotas signalas „nevartoti“. Būdamas neekonomistas, drįstu teigti, kad Maldeikienė neteisi, o Kubilius teisus ir štai kodėl. Lietuvos gamintojai nepasiūlo ypač daug galimybių vartoti viduje. Taip, yra kelios kavinės, ir keli maisto gamintojai. Tačiau pagrindinė masė vartojimo yra importas. Automobiliai, buitinė technika, labai daug maisto ir t.t. Skatinti vartojimą, tai visų pirma skatinti importą, o ne vietinės produkcijos pirkimą, nes šios paprasčiausiai nėra. O tai reiškia, užsienio Vokietijos, Kinijos ir kt. ekonomikų rėmimą. Skatinti vartojimą, tai pratęsti nereikalingų industrijų, atsiradusių dėl per didelio pigių pinigų kiekio agoniją. Statyba, prekyba, išvažiuojamasis turizmas ir t.t. Mes pripratome prie dalykų, kuriems neuždirbame. Visa tai turi sumažėti.

   • romas

    Vienintelis klausimas būtų apie JDJ finansavimo šaltinius. Labai turtingas internetinis puslapis su labai aktualiomis ir šviežiomis naujienomis, gana nemažas laikraštis be reklamos ir greičiausiai už dyką. Ozolo Lietuvos centro sąjungos puslapis yra našlaitis palyginus. Kam taip apsimoka pinigus investuoti į JDJ? Galėtų ponia Aušra mano tokius nusistebėjimus kaip nors pravaikyti, jei netyčia perskaitys:)

    • aušra maldeikienė

     dėl finansavimo tai kiek teko girdėti per 3 posėdžius, kuriuose dalyvavau, tai visi pinigai kol kas yra iš stojamojo mokesčio 15 Lt (narių buvo virš 700 žmonių)ir metinio mokesčio, kuris sudaro 60 Lt per metus.
     Yra vienas darbuotojas, kuriam atlygis stringa .
     Apie jokius didesnius pinigus nekalbėta, dėl laikraščio leidimo buvo diskusijos ir apkausa, kas gali atspausdinti kiek galima pigiau, kažkur rajone rasta už kažkokius santykinai labai mažus pinigus.
     Tiesa, nesu tas žmogus, kuris bent kaip susijęs su finansavimu. Kai tik JDJ taps turtingas, ten tikrai nebus ką veikti bent man. Kol kas man įdomus tas judėjimo momnentas, kad judėjimas ketina inicijuoti Vartotojų asociacijos, kuri gins tik viešąjį interesą, steigimą. Kuo baigsis tikrai nežinau. Atsiradau atsitiktinai, kai už akių buvau išrinkta. Dabar bandau susivokti ir pažiūrėti, ar galiu būti naudinga. Kol kas tikrai nežinau.

   • mdxacuk

    Nu tai statistika tą tik patvirtina – užsienio prekybos deficitas per metus sumažėjo maždaug 5 kartus. Nors eksportas irgi krito. Aš tai įtariu, kad Maldeikienė yra užsimaskavusi kubilistė, paties Kubiliaus infiltruota pas Čilinską sabotažinei veiklai. Nes savo straipsniuke ji paneigia mitus apie tai, kad Kubilius smaugia verslą mokesčiais – atvirkščiai, jos nuomone mokesčiai verslui mažinami per daug ir nepelnytai, o smulkiajam tai ypač. Nors neįsivaizduoju, kaip solidi ekonomistė gali rimtu veidu manipuliuoti beviltiškai pasenusiais 2000-2003 m. skaičiais apie darbo užmokesčio ir darbo našumo santykius ir daryti iš to kažkokias prasmingas išvadas, kai tuo tarpu prieš porą metų tie skaičiai buvo radikaliai skirtingi. O išpūstas darbo užmokestis buvo viena iš dabartinės krizės priežasčių. Nors matyt politekonomija ir ekonomika tik skamba panašiai.

    • aušra maldeikienė

     to mdxacuk
     Nepamenu kur ir kada manipuliavau darbo našumo ir darbo užmokesčių pasenusiais duomeimis. Gal galima tiksliai nurodyti?
     Apie inflitravimus absoliutus kliedesys kaip ir visokie kitokie labai neįdomūs visa ko vertinimai.

     • romas

      Ponia Aušra, aš suprantu, kad būna kam ir neįdomu apie JDJ finansavimo šaltinius, o man įdomu. Partijoms finansuoti valstybė skiria visai nemažai pinigų, o čia staiga tiek visko už dyką. Jums keista, kai žmogus namą statosi už kreditą iš banko, o man įdomus pinigų lietus iš giedro dangaus sakyčiau tokiai antioligarchinei organizacijai.

     • mdxacuk

      Labai prašom – tame Čilinsko laikraštuke, kuris čia minimas.

      Manipuliacija glūdi ne pačiuose skaičiuose, o jų išdėstyme. Tamsta liejat krokodilo ašaras dėl to, kad per 2000-2003 m. darbo našumas išaugo 20 proc., o darbo užmokestis tiktai 9. Kas mano supratimu yra beveik normalu. Bet jūsų supratimu tai įrodo beviltišką samdinių dalią. Tačiau kažkodėl užmirštat, kad 2006-2008 m. darbo našumas augo netgi gerokai lėčiau, negu 2000-2003, o darbo užmokestis augo po 20 proc. KASMET!!! Iš to ir dviženklė infliacija, ir visi kiti burbuliniai malonumai, kuriuos dar srėbsim artimiausius kelerius metus mažiausiai. Tad jeigu norit būti naudinga Tėvynei, tai išaiškinkit savo judėjimo soratnikams ir pensininkų minioms, kad jie nori gauti daugiau, negu pajėgia uždirbti jas mokantys. O taip pat daktarams ir mokytojams, kad jie ir taip gauna per dideles algas, nes būtent jų darbo našumas per paskutinį dešimtmetį augo mažiausiai.

   • aušra maldeikienė

    Kad vartojimo skatinimas gali būti importo skatinimas prielaida galima,įdomi ir verta analizės, vis dėlto kai apie 85 proc. žmonių (čia Sodros duomenys) 2008 metais (dabar blogiau) gauna iki 2500 Lt „ant popieriaus“ jų vartojimas tikrai didele dalimi bus ir vidaus vartojimas. Bet kokiu atveju bent aš nemačiau jokių Lietuvoje atliktų tyrimų kaip skyla išlaidose tos pajamos. Tema įdomi.
    Tiesa, man nusibodo žmonės, kurie visda ir visur stengiasi būti labai šmaikštūs ir tas „graudžiai“, ta Maldeikienė etc. kalba, etc. man pabodo. Taigi, arba kalbate ne tik tai, kaip norite girdėti ir matyti, arba pateikiate kokius nors skaičius(o ne vien — manau. etc.) ir tada su Jumis gali būti įdomu diskutuoti. Priešingu atveju tai tiesiog tuščias laiko gaišimas.

    • Gerbiama Aušra,
     Jūs esate politekonomistė, tai ir pateikite skaičius kiek PVM sumažinimas paskatintų išorės vartojimą. Aš iš savo praktikos galiu pasakyti, kad vartoju bazinį lietuvišką maistą: pienas, sviestas, duona, kefyras, cukrus. Tačiau, net maisto kategorijoje yra labai daug importo: kava, sūris, vynas. Nemaisto vartojime lietuviškų prekių praktiškai nėra išskyrus baldus (skatindamas lietuvišką verslą neseniai nusipirkau baldus iš Juodojo Alksnio). Mes (lietuviai) net šaldytuvus perkame ne Snaigės, nes jais nepasitikime, o AEG arba blogiausiu atveju BEKO. Lietuviškų drabužių nėra visai. Lietuviškos avalynės nėra visai. Vaikų auginimo prekių pagamintų Lietuvoje nėra visiškai. Lietuvos rinka siūlo vartojimui labai nedaug lietuviškų prekių.
     Eksportas mus išgelbės, ne vidinis vartojimas. Vidiniam vartojimui mes privalome užsidirbti.
     O dėl „graudžiai“ tai jums turėtų būti gėda, nes būtent jūs ir įnešate į diskusiją emocijas apie „praloštą“ Lietuvą, apie vargšus smulkius verslininkus, apie „viarslininkus“ ir t.t. Turėtumėte pasirinkti arba jūs elgiatės kaip rimta (polit)ekonomistė ir kompetentingai dalyvaujate diskusijoje (tada į jus žiūrės rimtai), arba jūs perimate liūdnai pagarsėjusios laidos vedėjos retoriką ir susitaikote su atitinkamu požiūriu į save. Laikas subręsti.

     • Rolandas

      Valentinai

      Pritariu Jums.

    • Aušra, norėjau išgirsi Jūsų nuomonę kaip ekonomistės apie MLM. Mano paskaičiavimais MLM gali „įdarbinti“ apie 20% visų dirbančiūjų. Šiandieninis tinklinis marketingas, kuris vystomas per internetą gali pakelti BVP nes Lietuvos piliečiai turi galimybę gauti pajamas iš kitų šalių.
     Aušra, aš laai rimtai. Jei neturite informacijos, galiu suteikti.
     mano giliu įsitikinimu tai vos ne vienintelis būdas daugeliui mūsų šalies žmonių išspręsti asmenines problemas. Aš jau nekalbu apie tai, kad tai ir pensijų problema ir t.t.
     Būtų malonu išgirsti atsakymą…vienikį ar kitokį.

     • mdxacuk

      Įdomu ar MLM dar ir mokesčius moka, jeigu jau apie pensijas užsiminėt? Man tai susidarė įspūdis, kad MLM sugalvojo kazkoks bezdielnikas, užsimanęs išsiaiškinti, koks procentas yra pasaulyje durnių.

     • Pradžioje pagalvojau,kad durnių skaičius pasaulyje turėtų sutapti su kabalistų skaičiumi. Bet paglvojau dar kartą (man tai nebūdinga) ir supratau, kad durnių yra gerokai daugiau ;)

     • Atleiskit ponai, bet aš ne jūsų klausiu. Jum siūlau straipsniuką pirma paskaityt.
      Išsivysčiusios pasaulio šalys ypač toleruoja šią sritį dabar, kuri įpatingai plečiasi. Mūsų tinklinikai atsidaro atitinkamas įmones ar patentus išsiima tokiose šalyse kaip Slovakija, Lenkija, Čekija. Lietuva mokesčių negauna.
      Ponai viskas savo vietoje. Sėdit „Paskenduolės“ Lietuvoj ir sėdėkit.

     • mdxacuk

      Lietuva didžiavosi savo krepšininkais, dabar galės didžiuotis dar ir tinklininkais.

     • Deja. Atsiliekam. Ir tai skaudu. Dėl jūsų bendros erudicijos kai kurių didelių valstbių prezidentai buvę tinklininkai. Taip vadinamas Home bisnis ypatingai skatinamas tokiose šalyse kaip Jav.
      Kas keisčiausia ( nors paskenduolės Lietuvai tai keista negali būti) Latvijoj gyventojų mažiau, bet tinklininkų daugiau, o Estijoj dar daugiau.
      Ponai galit toliau mane sudirbinėt, atsidėkodamas aš jum informacijos pamesiu.
      Nejaugi Lietuva mum gali būti pavyzdys? per kurią vietą ji gali būti pavyzdžiu?

     • Norėčiau, kad pamestum informacijos kaip MLM gali padidinti BVP

     • Labai paprastai. Internetinis tinklinis marketingas kai komandą renki kitose šalyse. Nemaišykit prašau su tokiom kompanijom kaip Amway. Jų auditorija kaip taisyklę yra vietinė. O pas mus lietuviai kaip taisyklė tesudaro 1-2%.
      Nereikia važiuoti į jokius užsienius ir parvežti pinigus.Gan nemažai žmonių taip gyvena, statosi namus, perkasi mašinas ir t.t.
      Ponai, čia yra kitas pasaulis skeptikam ir savimi patenkintiem jis neprieinamas.
      Taip sakant reikia pakeisti save pirmiausia, o po to pasikeičia pasaulis. :)
      Jei rimtai informacijos turiu pakankamai.

     • mdxacuk

      Valentinai

      BVP didinamas netgi lošiant kortom „očko“ arba buriant iš kavos tirščių už pinigus. Užtat „20 proc. dirbančiųjų“ apimantis MLM gali sukelti tikrą BVP sprogimą. Nova turi gerą uoslę. MLM perspektyvos tikrai neblogos, nes durnių skaičium Lietuva lenkia Latviją ir Estiją kartu sudėjus.

     • Sekanti informacija. Baby-bumm karta (1946-1964) išeina į pensiją. Padirbėja kelis metus MLM ir prisiduria prie pensijos kelis tūkstantukus žalio.
      Lietuva. Mirė šešiasdešim kelių metų tinklinikė. Jos verslas atiteko dukrai su 5000 mėnesiniu atlygiu. Mergaitė pianistė…truputį ne iš šio pasaulio. kaip manot ji gyvens dabar?
      O dabar klausimas pasistojo. O už kiek galima parduoti tokį verslą su 5000 mėnesinėm pajamom? jei gaut iš banko prie 5% metinių 5000 į mėnesį reikėtų banke turėti 1.2 milijono. Ane? Ta moteris tai padarė per 4 metus.

      Važiuojam skeptikai. Blizgėkit toliau intelektu ir žlugdykit žmones ir paskutinią jų viltį.

     • lida

      Tinklinis marketingas „vos ne vienintelis būdas daugeliui mūsų šalies žmonių išspręsti asmenines problemas“.
      „Ši šviesa atskleis troškimą, vadinamą „Nojus“, kuris siekia tikrojo Tikslo, ir išaiškins, kuriuos jūsų troškimus ir jėgas reikia panardinti į vandenį, kurį laiką jame palaikyti, apvalyti ir tik tada panaudoti.“

     • Nežlugdykite Novai vilties nenaudėliai. Kabala + MLM tai ir yra išeitis Lietuvai. (gaila Maldeikienės, dabar bando desperatiškai suskaičiuoti kiek MLM gali pakelti BVP)

    • nedraugas

     Ta Maldeikiene nemoka isiklausyt i argumentus, tik kalba, kalba, kalba, keisdama temas ir neatsakydama savo pasnekovams. Liudnas vaizdas. :(

     • Greičiau yra atvirkščiai. Vienintelė Maldeikienės tema, kurią girdžiu pastaruosius metus, tai per didelė našta dirbantiesiems ir per maža darbdaviams. Daugiau Maldaikienei neberūpi niekas.

 • Savo laikais mane išmokė skaityti tokius laikraščius. Miškelis, pievelė ir mylisi porelė. Na o pavadinimas tokiam paveikslui iš tokių štai laikraščių straipsnių pavadinimų.

 • Rolandas

  lida

  kodėl Jūs ko ne visuomet rašote pagal VIENĄ šabloną?

  Suprantu-atidirbtas tas šablonas, geras, tačiau ar Jums pačiai nenuobodu?

  nesąžininga taip, juk neįdomu:(

  • lida

   Kas jums yra sąžininga ir būtų nenuobodu ? Mane labai domina.

   • Rolandas

    lida

    Klausiate kas man yra nenuobodu?

    Atsakymas yra paprastas – tai, kas nėra šabloniška ar jau kažkur, kažkada girdėta, juk tiek mažai tenoriu:(…

 • Lida, aš tikrai jūsų nesuprasntu. Aš pateikiu informaciją, rimtą informaciją. Rašau kaip pilietis. tikrai rašau atsakingai. Vakar besiginčydamas su jumis įstojau į vieną kompaniją, o šiandien ryte jau radau 5 narius prisijungusius prie manęs, Kompaniją rekomendavo kolega iš Vokietijos.
  Jūsų visų mąstymas yra Paskenduolė Lietuvos mąstymas. Jūs visi mąstote dar tomis senomis kategorijomis. Pas jus MLM tai …agentai nepageidaujami. Tai jau seniai paeitis.
  Šiandiem MLM tai automatinis pilotas. Aš su jumis ginčijuosi, o pinigai kapsi.
  Suprantam, tai nieko nereiškia nes gatvėje iš nevilties bet kurį iš mūsų gali nukakošinti. jau atsiranda vagys, kurie vagia tik šaldytuvo turinį. Kaip tokius vertinti? Kas pasakys?

  • lida

   O ko konkrečiai jūs nesuprantat ? Taigi pateikiau jūsų paties citatas.

 • Taip, bet suplakėt. MLM nėra kabala.

 • Mielas Valentinai,
  nors šiandiena, pasiskaičius Jūsų šviesių minčių aštriame demagogijos padaže, Jūsų įvaizdis mano akyse ėmė sparčiai leistis, tai jokia tragedija nei Jums nei kam nors kitam. Gal tik man. 0 pasekmė tik tokia, kad man paprasčiausiai nebeliko noro Jums kažką įrodinėti iš dūšios. Nes Jūs nenorite matyti tiesos ir rašote tik vardan to, kad kiti pamatytų Jūsų gražiai lankstomų sakinių beprasmybę. Ir A.Maldeikienei dėl to tikrai neturėtų būti gėda, nes ji rašo objektyviai, o ne įneša į diskusiją emocijas apie “praloštą” Lietuvą. Patarčiau ir Jums pabandyti atviriau. Sakote Kubilius teisus? Nes Lietuvos gamintojai nepasiūlo ypač daug galimybių vartoti viduje. O kaip gi jiems tą padaryti, kada ant kaklo užveržta nepakeliamų mokesčių virvė? O tuo pačiu ji jau užmauta ir ant vartotojų kaklų – paprasti žmonės priversti ieškotis pigiausių variantų ir jiems jau nebesvarbu ar tas daiktas „Made in Lithuania“ ar „Made in china“. O kaip čia dar galėtų būti kitaip? Beje, Jūs žinote tik kelias kavinės, ir kelis maisto gamintojus su lietuviška maisto žaliava? Įdomu, o aš kur beeičiau, niekur nerandu nei egiptietiškos krokodilienos, nes australiškų kengūrienų. Tik lietuvišką kiaulieną ir paukštieną, tik cepelinai iš lietuviškų bulvių ir blyneliai iš lietuviškų miltų. Gal galite pasufleruoti adresus savo lankomų maitinimo įstaigų?

  • romas

   Marteli. mano akimis demagogijos pavarė šį kartą gerbiama A.Maldeikienė, o ne Valentinas. Apart to, kad valgote, greičiausiai valotės dantis, plaunat indus, valote batus,rengiatės ir pan. Dabar pat nueikite ir suskaičiuokite, kiek pavadinimų kosmetikos, buitinės chemijos prekių, rūbų ir avalynės yra lietuviški produktai. O gal jūsų virtuvėje yra lietuviškų įrankių ir puodų, arba gal turit bent kokį lietuvišką virtuvinį prietaisą? Nepatingėkit pažiūrėti statistikos departamento puslapyje, kiek metų mes importuojame daugiau, nei eksportuojame. Jei tai ruošiasi tęstis dar ilgai, litą teks devalvuoti, nes abejoju ar pakelsim dar vieną tokį apsipjaustymą kaip šiemet. Verslas ne visas ir ne visada yra geras. Krizė yra laikas tai pasitikrinti. Valstybė dabar turi gerai pasirinkti ką remti, kad neiškreiptų rinkos. Abejočiau, kad Maldeikėnie vietoje Kubiliaus padarytų ką nors geriau. Reikia neužmiršti, kad ne viską lemia ekonominė logika. Dar yra ir Seimas.

   • GIGA

    Apie Seimo įtaką kalbėjo ir Kirkilas konservatorių spaudžiamas,į ką jam buvo siūloma neapeliuoti,nes jis ir tik jis atsako.Taip,kad dabar atsako tik Kubilius ir jo kabinetas

    • romas

     Be jokios abejonės, kad didele dalimi už ekonominę padėtį atsako Kubilius. Jis ir partijos, turinčios gausiausią frakciją Seime, pirmininkas. Tik niekas man neįrodys, kad biudžeto sandarai ir mokesčių politikai neturi jokios įtakos Seimas. Beje, Kirkilas tikrai buvo žymiai labiau nuo Seimo priklausomas, bet nesutikęs su Seimo sprendimais galėjo atsistatydinti, juk tada jokia krizė nepjovė ir valstybės stabilumui negrėsė pavojus. Buvo ir pasiūlymų naujus rinkimus rengti anksčiau – reikėjo taip stipriai nesilaikyti posto. Kirkilą labiausiai spaudė ne konservatoriai, o Mazuronis ir TT, pasitelkdami pedagogų profsąjungas. TT ir dabar yra pati destruktyviausia politinė jėga Lietuvoje. Bet lietuviam patinka turėti išlaidų emociniu pagrindu, todėl nieko čia nepadarysi :)

     • GIGA

      Koks skirtumas destruktyviausia ar ne?Man juokingai skamba šūkiai,kad dabar krizės,visos partijos turi susivieninti bendram siekiui.Aišku tai rėkia tie kas valdžioje.Perfrazuojant jų žodžius būtų taip-kad ir kokią nesąmonę mes darytumėme,vienikimės ir gerbkime nesąmones.Konservatorių pats pagrindinis minusas buvo ir išliko nuo Landsbergio,“Wiljamso“ ar tarkim Europos laiko įvedimo laikų arogancija ir nemokėjimas ar nenorėjimas vystyti dialogo su tauta

     • romas

      Aš irgi manau, kad vienytis nėra jokios prasmės, nes vienytis galima tik idėjiniu pagrindu. Dialogas yra abipusis procesas. Dabar tautoje yra apie 15 proc. konservatorių rėmėjų. Su ta dalimi yra normalus dialogas, nes jie ateina į rinkimus ir remia konseravtorių partiją. Pozicijos derinamos ir siekiama kompromisų su koalicijos partneriais. Su kita dalimi yra monologas, nes jie nesupranta ir nenori suprasti. Nemanau, kad reikia vykdyti reikalavimus tų, kurie tavęs nerenka. Jei jiems nepatinka, gali kitus seimo narius rinkti.

     • nerijus

      romai

      parašėte kaip Babravičius pasakė…
      – Jūs už mane balsavote?
      – Ne? Tai ko Jūs tada nuo manęs norite? Aš priimu sprendimus už tuos, kurie už mane balsavo…
      Ar tai ne kvaila pozicija?
      Už konservatorius balsavo tik ( iki ) 15 proc. baoslo teisę turinčių piliečių. Normalu, kad jie atstovauja savo rinkėjus, bet nenormalu, kai jie atstovauja/ priima sprendimus už sekančius socdemų, TiT ar kt. politinių organizacijų žmones, nes jie neturi 100 proc. taustos paliakymo. Visuose sprendimusoe privalomi kompromisai, kad ir kaip nesutaptų ideologijos.
      Vienok, kas dėl mokytojų atlyginimų, tai…Tuo metu dirbo MAŽUMOS Vyriausybė su Seimo palikymu. TiT turėjo mažiausią įtaką priimant sprendimus dėl atlyginimų kėlimo- balsuojanr „už“ arba „prieš“. Tie patys konservbatoriai balsavo „už“, nes to norėjo Tauta- mokytojai ir pan.
      Jei atlyginimai keliami Valstybės Tarnautojams, tai kuom prastesni pedagogai, gaisrininkai, knygininkai ar policininkai ( nors dėl jų drįsčiau abejoti )?

  • Mielas Marteli,
   Tiesa pasakius man dzin, kai kvailelių akyse keičiasi mano įvaizdis. Jūsų tekste yra vienas esminis prieštaravimas: jūs sakote, kad prispausti ir žmonės ir verslininkai. Deja, vyriausybė turi pasirinkimą arba palengvinti naštą žmonėms ir galutinai prispausti verslą, kurio ir taip beveik nėra. Arba maksimaliai išlaisvinti verslą ir tikėtis, kad jis tempdamas save, kartu ištemps ir Lietuvą. Būdo kaip padaryti, kad verslui būtų mažesni mokesčiai, o žmonėms didesnės išmokos nėra.
   Kadangi vyriausybė yra dešinioji, pasirinktas verslo skatinimo būdas. Nepatinka – kitą kartą rinkite kairiąją valdžią.

   • GIGA

    Aišku dzin,didysis blogo guru,visų temų žinovas Valentinas ir toliau lieka mūsų visų komentatorių vertintoju.Šį kartą žmogų apšaukė kvaileliu.Nu gi ne visi gimsta tokie tobuli kaip Valentinas…

    • nerijus

     GIGA

     Būna sunku man vienam su konservatoriais bendrauti :)
     Jie kaip hienos ir iš visų pusių ;)

     • Rolandas

      nerijau

      Na prie ko čia tie konservatoriai? Taip ką nors ir įžeisti gali:)

      Pamenu prieš keletą metų vienas veikėjas, taip susižavėjęs žaidė partijas,taip žmones vertino ir skirstė pagal jų priklausymą kokiai nors partijai, jog net mieste eidamas rodė tai į vieną, tai į kitą ir sakė „žiūrėk, konservatorius eina“, o ten „liberalai sėdi“, „a vo – socdemai“…

      Suprantu, 1918 m. kokioje Rusijoje bolševikai, menševikai, raudonieji ir baltieji-tikrai skyrėsi, net skerdė vieni kitus dėl tų skirtumų, vien ideologiniais pagrindais.

      Tačiau jau kiek metų praėjo.

      Ir tos idėjos – kairė, dešinė, centras iš kokio XIX amžiaus – jau šimto ar dviejų šimtų metų senumo.

      Išnyko, transformavosi, tapo nereikalingos šios sąvokos. Laikai pasikeitė.

      Dabar GRUPUOTĖS yra svarbiau, jų interesai. Tarpe tų pačių šiuolaikinės Lietuvėlės vadinamų konservatorių oi kokios grupių ir grupuočių kovos vyksta, kokie nesutarimai plieskiasi, vanojasi tarpusavyje labiau nei viešai su kokiais socdemais.

      Ir tai natūralu. Pasaulyje daug pavyzdžių, kad ir Japonijoje- pastaruosius metus esminius sprendimus lemdavo šią šalį ištisus dešimtmečius valdžiusios liberalų demokratų partijos frakcijų ir grupuočių tarpusavio kovos rezultatai, o ne kovos su kitomis partijomis. Panašiai ir Meksikoje buvo.

      Taip, kad Nerijau laikai pasikeitė. Jei pačio ankstyvoje jaunystėje ar vaikystėje dar buvo galima teigti apie centrą, kairę ir dešnę ir jų svarbą, tai dabar beliko tik GRUPIŲ interesai.

      O kokių grupių, tai jau kitas klausimas, tačiau jų pagrindis skiriamasis požymis tikrai nebus priklausymas koncervatoriams, liberalams ar dar kokiai kitai šutvei.

     • nerijus

      Rolandai

      Puikiai žinau, kad nėra partijų, o yra grupuotės ir jų interesai, kurie dažniausiai sutampa su kitos grupuotės interesais.
      Buvo „agurkiniai“, „tulpiniai“, ir pan., o dabar „sodeminiai“, „konservatiniai“, „TiTiniai“, „frontiniai“,..ir pan.
      Rašau apie žmones ir jų pažiūras, kurie komentuoja čia.
      Pažiūras juk visi turime?..
      :)

     • Rolandas

      Nerijau

      Nelogiškas tavo atsakymas. Sakai puikiai žinąs jog nėra partijų, o yra tik grupuotės bei jų interesai, ir čia pat kalbi apie pažiūras. Reikėtų patį suprasti taip, jog vieni pagal jas (savo pažiūras) yra konservatoriai, kiti dar kitokie?

      Patarčiau nusistatyti prioritetus, kas dominuoja-pažiūros ar interesai, o tai susipaniosi visiškai:)

     • nerijus

      Rolandai

      Šiame tinklaraštyje dominuoja pažiūros ir labai mažai- interesai, nes interasas čia gali būti tik vienas- sudibti pašnekovą ar įžeisti.
      Partijose atvirkšiai- interesas, o paskui pažiūros, o galutinis rezultatas toks pat- sudirbti kitą politinę organizaciją ir dalintis „grobį“ arba nesidalinti.

     • Rolandas

      Nerijau

      Jei atvirai, tai žiauriai tu čia apie Račo kūrinį ir jo gerbėjus…

      Tai štai koks pasirodo visų čia rašančių žemas interesas, ir dar vienintelis – sudirbti pašnekovą, na mažų mažiausia įžeisti.

      Ir kaip tyčia į pavakarę…prieš naktį…, taip ir atsirado prieš akis kokios maldeikienės ar lidos paveikslas, norinčios mane sudirbti ir įžeisti, o kas jei daugiau ko užsimanys:(

    • GIGA,
     Skleidi žinomai klaidingą informaciją. Aš labai retai dalyvauju debatuose ir tikrai nesireiškiu žinovo vaidmenyje visose temose. Kartais aš parašau ką nors apie Paksą, bet tik todėl, kad pasiilgstu tavęs :)
     Martelio atsiprašau, už tai, kad pavadinau kvaileliu. Pasikarščiavau. Tiesiog jo buvo kvailas komentaras. Mano atsakymas irgi :)

     • GIGA

      O kuom gi jis tave įžeidė?ar kuo tas komentaras taip jau akivaizdžiai kvailas?Kad ir kiek jo neskaityčiau,nieko daugiau kaip subjektyvaus pačio vertinimo nerandu,tačiau belieka džiaugtis,kad mano žodžiai bent jau išprovokavo atsiprašymą.Saugokite nervus,kolega Valentinai,jei taip nervuositės dėl kitų nuomonių,ekonominės krizės pabaigą sutiksite Vasaros gatvėje

   • Visų pirma noriu padėkoti Valentinui už pagiriamąjį žodį. Nes būti Tamstos akyse kvaileliu visai malonu. Sunerimčiau jei mano mintys imtų patikti. :)
    Tiesa pasakius man dar ir vienas klausimukas iškilo – ar aš gerai supratau, kad dabar vyriausybė remia verslą? Įdomu. Gal galite išduoti kokie to veiksmo požymiai?

  • Auksinis kardas

   Nesuprantu, kodėl Marteliui atrodo nesvarbūs Valentino pastebėjimai apie mūsų vartojimo sudėtį: juk tai tiesioginis mūsų gamybos ir verslo atspindys. Manyčiau, kad net maisto kilmė galėtų būti kur kas labiau susieta su vartojimo vieta – civilizuotame pasaulyje vienas teisingo pasirinkimo vertinimų yra būtent mažesnis šis atstumas. Europoje vietos kilmės maistui teikiama daugiau pagarbos, nei pas mus, ir tik pastaruoju metu plintanti tiesioginių santykių su ūkininkais, turgumi banga rodo padėtį gerėjant. Apie „lietuvišką“ kiaulieną, paukštieną reikėtų atskiros kalbos.

   Be maisto pramonės, turime ir visą kitą pramonę, kurios kuklius pasiekimus Valentinas vardina pelnytai. Savo vartojimui pasigaminame mažai, tai neprisideda prie mūsų pasiturėjimo augimo. Kaltinti dėl to galima ir verslo pirmenybes lėkštam uždarbiui iš spekuliacijų jau pagamintais svetur daiktais, nesvarbu kad kartais prastos kokybės, svarbu sugundančiais pigumu. Kaltas ir pirkėjo menkokas sąmoningumas, renkantis neišmintingai: vartojimo sprendimams trūksta harmonijos su aplinka, vieta kur gyvename, pagarbos kaimyno darbui, socialinio vientisumo supratimo, suvokimo, kad vienas kitam esame reikalingi ir svarbūs, o ne kažkokių susireikšminusių, bet nesusijusių anonimų rinkinys.

   Nelabai palankus yra ir mūsų rinkų santykis su šiomis kaimynų, bei gi pasaulyje dominuojančių ekonomikų. Sakykime, kur kas didesnė Lenkijos rinka (apart kitų šios šalies savarankiškumo tradicijų) leidžia ne tik užsukti gamybą solidžiu vietos vartojimo pagrindu, bet ir pasiūlyti savo prekes gretimose rinkose. Sėkmingai, nes dažnai vartojimo pozicijai mūsų šalyje arba neturėsime vietos gaminio, arba tokia gamyba nėra pakankamai konkurencinga. Pastaroji aplinkybė gali kilti dėl neapsimokėjimo organizuoti gamybą, arba šios nunykimo (pvz. avalynės gamybos tradicijos), arba dėl lanksčios kaimynės autonomijos priedangos per kintamą vietos pinigo kursą, labiau pasvertus apmokestinimus.

   Taip, pvz., kaimyninės Lenkijos pramonė tampa pranašesnė, o patys turime kurti gamybas kuklesnės vietos rinkos pagrindu, kas nestiprina eksportabilumo galimybių. Visa tai dar apsunkinama, kai esame patys labiau abejingi kokias prekes vartojame (ir iš ko darome verslą). O pridėkime aitrius savanaudiškumo priedus valdyme – organizavime, ir gauname visai nepatrauklų kokteilį.

 • romas

  Nerijau, jei TT su pedagogų profsąjungomis nebūtų spaudę ir nebūtų ant nosies rinkimų, pedagogams algos nebūtų buvę pakeltos. Pati nepatogiausia buvo socdemų padėtis tuo metu. Bet nebuvo patogi ir konservatorių, dėl jiems prikišamo 2K projekto, kurio esmę iškreiptai pateikinėjo TT propaganda. Ir čia ne tik pedagogų algos, bet ir pensijos, ir visa kita. Geriausia būtų buvę, jei seimas būtų pasileidęs, kai Kubilius siūlė. Nebūtų šalis taip įvaryta į krizę. Faktiškai per rinkimų procesą mūsų eksportas krito 1,5 karto ir betkuri politinė partija, laimėjusi rinkimus, neišvengiamai turėjo pakliūti į pačią krizės peklą. Už tai ir sakiau nuo pat pradžių, kad Kubilius, sutikdamas imtis valdžios, padarė politinę klaidą. Mus ES komisarai perspėjinėjo dėl per greitai augančių algų. Tai didino infliaciją ir sudarė neteisingą valstybės ekonominio pajėgumo vaizdą. Mes dar per mažai mažiname, nes turim per daug skolintis. Dalį algos biudžetininkai ir dalį pensijos pensininkai dabar gauna iš skolintų pinigų. Negalvoju, kad atiduoti vėliau bus lengviau, nei dabar viską sumažinti iki realių galimybių ir skolintis mažiau.

  • nerijus

   Ar Valstybei nevertėjo mažinti abnkų apetitus ir per LB kontroliuoti, kad kreditavimas nebūtų toks masinis?..
   Žinoma, kaip galima kontroliuoti kreditus iš kurių pajamas gauna ir pati Valstybė…Jei jiems gerai, tai ir man gerai…Kam trugdyti?..Toks principas neišnykęs ir šiai dienai…
   Dėl valstybės valdymo negebėjimo kenčia ne tas kas turėtų, o tas, kurį „nuskalpuoti“ lengviausia…
   Kiekvienos politinės organizacijos strategiją ir tikslas- pritraukti ir sukaupti savo rinkėjų potencialą. Tai normalu. Tai adto visos politinės partijos tuo tarpu ir TiT. Niekad nereikia kaltinti politinių partijų atskirai išskiraint kurią tai…
   Karatais vertėtų paieškoti „giliau“, politinėse partijose esamų ir galimų interesų…

 • romas

  Nerijau, tai kas buvo padaryta, jau nepakeisi. Yra viskas kur kas sudėtingiau, nei atrodo. Pasiūla gimsta iš noro kuo daugiau uždirbti, o paklausa iš natūralių poreikių ir finansinių galimybių. Valstybė gali kažkiek tai reguliuoti, bet yra rinkos ekonomika, yra žmonių norai, reiškiami demokratiniu būdu, ir gaunasi taip kaip gaunasi. Labiausiai visais atvejais lemia šalies kultūrinis lygis. Kitaip sakant, be savęs pačios tauta mažai ką gali kaltinti

  • nerijus

   romai

   Kur dingo skelbiamas solidarumas?..
   Ar nevertėtų prie pensininkų pensijų mažinimo prijungti ir NT funkcionierių/ įmonių, kurie iš to laikotarpio uždirbo labiausiai ir šiai dienai gyvena name ar bute, turėdami dar po keletą ir juos nuomodami ( dažniausiai- nelegaliai- nemokėdami mkesčių )?..
   Valentinas nesutiks, nes, kaip spėju, tai jis vienas iš jų…NT funkcionierių…

   • nerijus

    Vienas pavyzdys, kiek uždirba NT funkcionierius/ NT įmonės tarpininkas:
    butas kainuoja ( pagal NT rodmenis ) 115 tūkst.
    Iš sandėrio tarp pirkėjo ir buto savininko, NT įmonė uždirba 18 tūkst.
    Pelno mokestis Valstybei 20 proc. ( sumažintas nuo 2010 m. iki 15, kaip įtariu ne be Kubiliaus NT patarėjų, atseit, pagyvinti rinką :) )
    Jei Valstybė gyvuos tik iš staybų sektoriaus, tai jos laukia nauji „burbulai“ ir naujos „krizės“…

    • romas

     Vienintelis būdas nubausti NT kontorą yra joje nepirkti.

     • nerijus

      romai

      Nubausti neperkant?..
      Būsto savininkai patys perduoda įgaliojimus parduoti jų NT, nes taip paprasčiau ir mažiau savo laiko sąnaudų. Patogumas.
      O butų, sklypų, namų, kurie parduodami be tarpininkų- retenybė.

     • romas

      Jei nebūtų galimybių per NT kontorą parduoti, niekas nepirktų jų paslaugų. Butų ir pardavimo paslaugų kainą nustato rinka.

     • nerijus

      Bet tokiems machinatoriams mažinamas pelno mokestis ir net 5 proc., o ne vienu ar dviem…Kodėl taip drąstiškai?
      Kur Kubiliaus rėktas solidarumas Valstybėje, kai nuo vienų riekiama be skrupulų, o sekantiems kuriamos „šiltnamio“ sąlygos?

     • romas

      Nerijau, Jei nekilnojamo turto biznis toks patrauklus, siūlau užregistruoti NT kontorą. Įmonę įkurti darosi vis paprasčiau.

    • nerijus

     NT paėmiau kaip pvyzdį dėl pelno mokesčio…
     Ir nereikia skyti, jog jos merdi…Kurios gyveno protingai ir šiai dienai gyevna. Turiu keletą žmogiukų, kurie dirba šioje srityje…Taip, nebeuždirbama kiek „gerais“ laikais, bet pavalgyt ir susimokėti už internetą- užtenka :)
     Kai Vyriausybės patarėjais dirba NT ir kitokie bizzznieriai, tai nėra ko tikėtis, jog bus solidarumas su pensininkais, mokytojais ir pan.

    • Auksinis kardas

     Hm, NT tarpininkų atlygis sudarydavo 1-2% sandorio, kas yra gerokai mažesnė suma. Mano patirtimi toks atlygis būdavo visiškai pelnytas, nes gaudavau paslaugą, kaskart leidusią išvengti šio atsakingo veiksmo metu kilusias problemas. Šių dažniau pasitaikydavo, nei ne. Aišku, ne kiekvienas šio darbo tvarkytojas dirba sąžiningai, gal net lupikauja – tik kodėl tuomet jis nėra lanku apeinamas?

 • nerijus

  Sudėtingiau?..Sakote?..
  Manau, kad Valstybė ant bankroto ribos ir padėtis prsatesnė nei Latvijoe. Tik garsiai apie tai neskelbiama, nes nenorima masinės panikos ir streikų. Iš to iš lošia tik įvairūs politiniai/ bizzznieriniai nesusipretėliai, kurie to tik ir laukia.
  Valstybės sunkios situacijos buvimą galima paaiškinti Lietuvos Dalios dviveidiškumą, kai ji sakosi, jog nepasirašys po pensijas ir kitas išmokas mažinančiu įstatymu, o po keletos savaičių ji jau kalba apie asmeninę atsakomybę?..

  • romas

   Kokie rodikliai rodytų, kad Lietuvoje prastesnė padėtis nei Latvijoje? Nesu to girdėjęs.

   • nerijus

    O Jūs tikite tik rodomais rodikliais?

    • romas

     Kuriais rodikliais reikia netikėti – Latvijos ar Lietuvos?

     • nerijus

      Pasirinktinai abiejų…

 • Gerbiamas bendravardi romai. Tiesos daug pasakei. Tikrai pas mane daug importinės produkcijos namuose. Tik maistas tai kažkaip daugiausia lietuviškas. Suprantama, išskyrus egzotinius vaisius. Bet čia jau visai kita medalio pusė. Tai yra todėl, kad aš būdamas lietuvis, vis tiek nesu aklas kaip daugelis mano tautiečių. Ir naivus nesu. Akivaizdžiai matau, kad beveik visada lietuviškos prekės brangesnės už bet kurio kaimyno, todėl perku pigesnius. Mano jau senas posakis gyvenime yra kiek kitoks negu tas senasis, smetoninis. Aš visada sakau: „Aš esu labai turtingas žmogus, todėl perku tik pigius daiktus“. Tik kai dabar dar padidės verslininkų mokesčiai, tai aš, ilgą laiką su savo įpročiais buvęs albinosinė varna, spėju, kad tapsiu tik pobalte. Nes atsiras vis daugiau mano pasekėjų, kurie ims nebepirkti lietuviškų prekių. Tai ar tada padidės lietuvių verslumas? Man kažkodėl atrodo, kad kai vis daugiau žmonių ims ignoruoti lietuviškas prekes, tai Lietuvos pramonė gali ir visai sustoti. Kažin ar premjeras tada bus geras premjeras kai jis visai sužlugdys šalies pramonę? Na gal, nežinau kas kam kaip. Vertinimo kriterijai pas mus tikrai labai įvairūs. Bet jei žiūrėti pašaliečio akimis, tai aš abejoju ar kas gali girti vyriausybės vadovą, kuris žlugdo savo šalies pramonę. Kilniau būtų atsistatydinti jam. Kaip savo laiku tą padarė Paksas.

  • romas

   Ir kokiu gi būdu tas šalies vadovas pramonę žlugdo?

   • Bendravardi, nejau tikrai taip nepastebi kokiu būdu žlugdo? Nu netikiu, bet jei jau taip, tai atsakysiu. PėVėeMu ŽLUGDO pramonę ir verslą. Vakarai jį mažina, o mūsiškiai jį kelia. Nors tą „mūsiškiai“ norėčiau rašyti kabutėse. Kada jis buvo 18%, jis jau buvo per didelis. Jau tada jis laužė žmonių norą kažką dirbti, gaminti, kurti. Netikite? Deja – taip. Nes PVM aplamai yra paprasčiausia valstybinio reketo forma, nesvarbu, kad jis yra daugelyje pasaulio šalių. Paimkime atskirą atvejį. Va, aš žinau kažkur pigios produkcijos. Galėčiau užpirkti jos už 5 milijonus ir kažkur realizuoti už 5 mln. 200 tūkstančio. Sumokėčiau nuo tų 200 tūkst. pelno mokestį ir toliau vystyčiau savo veiklą. Bet negaliu. Nes man valstybei tenka atiduoti 1,05 mln. kaip PVM. Reiškia Lietuva man leidžia bizniauti [gaminti] tik tada, jei aš sugebėsiu visa tai parduoti bent 20-čia procentų brangiau. Vardan to, kad man liktų tik 2 procentai. Gerai, jei tos apsukos būtų tikrai milijoninės. O jei aš dirbsiu mažesnėmis apsukomis? Jei užpirksiu žaliavų tik už 100 tūkstančių? Tada iš likusių dviejų procentų aš ne tik nesusimokėsiu komunalinių mokesčių, bet ir duonos neturėsiu už ką nusipirkti. O kai dabar PVM jau 21%! Jokios prasmės bandyti kažką veikti.
    Ir jei Vakaruose šią aritmetiką valdantieji supranta, mano mielo premjero komandoje nesimato ekonomikos patarėjų, kurie sugebėtų mastyti ne tik kabinetiškai, bet ir gyvenimiškai.
    Pabaigai… Va, tas padidėjęs PVM mokestis, mane asmeniškai privertė pervertinti savo vartojimą. Nutariau nuo Naujųjų atsisakyti TEO paslaugų – taip sutaupysiu per mėnesį apie pusšimtį. Kojinėje man jie gražiau žiūrėsis negu telekomo kasoje. Lankiau sporto salę, kur paklodavau po 150 lt./mėn. bet dabar nebeisiu. Galiu kojas gi pakilnoti ir lovoje… Pabrango kuras… Iš tikro, o kurių velnių aš taip tankiai važinėju savo mašina? Gi labai sveika, o iš dalis tai pakeis man ir treniruoklius, pavaikščioti į darbą pėsčiomis. Nepildamas benzino sutaupysiu per mėnesį apie 180 lt… Tai tik trys punktai, kurie sumažins mano išlaidas 400 litų per mėnesį. Tingiu skaičiuoti, jei bus įdomu – susiskaičiuosite pats kiek iš jų negaus valstybė, o kiek – verslininkai. O labai didelė tikimybė, kad panašiai pasielgs ir bent kas antras Lietuvos žmogus. Tad romai mielas, kaip čia su tuo verslu? Paskatino jį vyriausybė ar nusmukdė? Ir pati? Pasididino savo biudžetą ar sumažino?

    • romas

     Marteli, visų pirma matosi, kad apie PVM supratimo pas tamstą nerasta, o visų antra PVM padidėjo tik 3 proc., o atlyginimai krito beveik 8proc. Nematau, kad gamybai būtų koks nors didelis nuostolis. Aš matau problemą tik su PVM sumokėjimu biudžetui, kai atsiskaitymai vėluoja, o bankai nekredituoja arba kredituoja brangiai. Didžiausia problema pramonei yra kritusi paklausa ir bankų politika, o Kubilius mažai čia kuo dėtas. Šiokią tokią pagalbą su kreditais vyriausybė vis dėlto teikia.
     Jūs nesuprantate krizės Lietuvoje priežasčių. Yra tam tikra pinigų masė, kuri dalyvauja mūsų vidaus apyvartoje. Prieš krizę į mūsų rinką buvo įmetama kasmet po 20 mlrd. per kreditus, o dabar tų 20mlrd. niekas nebemeta. Kadangi eksportuojame mažiau nei importuojame, tą pinigų masę dar labiau mažiname. Tie, kurie uždirba daugiau nei suvartoja, dabar linkę taupyti. Nieko nuostabaus, kad pinigų kiekvienam tenka vis mažiau ir uždirbti iš mūsų piliečio darosi vis sunkiau. Dalis verslo buvo savotiški dinozaurai, kuriuos, pasikeitus klimato sąlygoms ir nelikus būdingo maisto, ištiko mirtis. Mėgindami tuos dinozaurus kaip nors reanimuoti, iškreiptume rinką tuo pačiu būdu, kuriuo ji buvo iškreipta ir patirtume dar sunkesnes pasekmes vėliau.

     • romas

      GIGA, prie ko čia gerbėjai? Aš irgi matau, kur galima būtų daryti kitaip, bet juk ir tauta ne viskam pritartų. Nereikia manyti, kad politikai tautos nuomonės visai nepaiso. Koalicija neturi vienos nuomonės – tai irgi problema. O kritika turi būti kvalifikuota, bet ne vėjai kažkokie.

     • Kažkaip kreipiate kalbą į šoną. Nu garbės žodis aš iki trijų dar suskaičiuoju,  ir tikrai neįrodinėju, kad PVM pakilo 5 ar 6 %. 0 tai, kad PVM kyla, o atlyginimai krenta tik ir patvirtina, kad gyventojų perkamoji galia mažėja, o to rezultate smarkiai sumažės ir gamybininkų/paslaugų teikėjų realizacija. O jei jus viliatės, kad nuo to padidės eksportas, tada esate paprasčiausiai naivus. Užsienyje taip pat krizė. Akivaizdu, kad užsienio šalių valdžios labiau negu mūsiškė, suinteresuotos vystyti savo pramonę, todėl eksportas tikrai nepadidės. Taigi mes šnekame lyg ir apie tą patį, tik Jūs vengiate mąstyti gamintojo ar pirkėjo akimis ir brendate į bankininkystės klodus. Tarsi ne gamyba, o kreditai būtų ekonomikos gelbėjimosi ratas. O kaip bankai gelbėja su savo paskolomis mes jau pamatėme… Nors jūs vis dar ilgitės svetimų milijardų taip išreikšdamas nepasitikėjimą savomis jėgomis.

     • GIGA

      Marteli,taip taip ir yra.O kaip su PVM Vakaruose?

     • romas

      Marteli, tokioje rinkoje kaip Lietuvos neįmanoma gaminti visko vidaus rinkai. Lietuva dalyvauja tarptautiniame darbo pasidalijime: tai ko reikia kitiems – mes eksportuojame, o tai ko reikia mums – mes importuojame. Eksporto ir importo balansas turėtų būti apie 0, jei norim kad pinigų masė nemažėtų, nes Lietuvoje veikia valiutų valdyba. Dėl tos pačios priežasties anksčiau pinigų masė buvo didesnė, nes ją didino paskolos. Negalim užsukti didesnės vidinės pinigų cirkuliacijos, nes nėra iš ko. Todėl galimybė augti iš vidinių rezervų yra minimali – nesame mes Vokietija arba Lenkija. PVM dydis turi minimaliai įtakos eksportui. Tai atsiliepia tik vidaus paklausai.

    • GIGA

     Marteli,viskas labai logiškai,tik,sakyk,prašau,o ką PVM nėra Vakarų šalyse?

     • romas

      GIGA, kas pas Martelį logiška? Pilietis visiškai skraido sapnuose :)

     • Auksinis kardas

      Kas logiška, jei PRIDĖTOSIOS vertės mokesčiu apmokestinama tik PRIDĖTOJI vertė, tai yra veikimo subjekto sukurtasis jos skirtumas tarp pajamų ir išlaidų? Net patį mokestį sumoka ne subjektas, bet galutinis vartotojas – subjektas tik perveda jį, surinktą, į biudžeto sąskaitą.

      KODĖL? KODĖL?! KODĖL žmonės pradžioje lieja viešumoje savo fantazmus, ir tik po to šiek tiek domisi kokio brudo jie aplinkui prilaistė?!!

     • GIGA

      Nu,čia kaip visada subjektyvus Kubiliaus gerbėjų klubas ir jų nuomonė.Įdomu išgirsti kitą pusę,nors duotoje vietoje sutinku,kad Martelis neteisus

     • romas

      GIGA, žiūriu ne vietoje parašiau komentarą. atsakymas kiek aukščiau:)

    • Romai,
     Sutinku, kad Martelis paišo visiškus vėjus. Lietuviška produkcija vartojimo krepšelyje yra daugiausia maistas. O maisto paklausa yra neelastinga. Žmonėms vis tiek reikia suvartoti atitinkamą maistinių medžiagų kiekį, kad palaikytų gyvybę, todėl bulves, pieną, duoną kaip pirko taip ir pirks.
     Visose importuojančiose firmose dabar meldžiasi, kad vyriausybė įlietų pinigų į rinką. Niekas nebeperka siurblių, mašinų, orkaičių, drabužių, kompiuterių ir t.t. Jie dūsta, jie nori gyventi, nors supranta, kad pasmerkti išmirti. Vartojimo skatinimas PVM mažinimo būdu būtų jų agonijos pratęsimas ir pinigų išplaukimo iš Lietuvos skatinimas.
     Esame visiškai kito tipo ekonomika, nei Vokietija, Lenkija ar Britanija, todėl turime vienintelį būdą – skatinti eksportą ir riboti importą.

     • Valentinai, sakote maisto paklausa yra neelastinga. Žmonėms vis tiek reikia suvartoti atitinkamą maistinių medžiagų kiekį, kad palaikytų gyvybę, todėl bulves, pieną, duoną kaip pirko taip ir pirks? Logikos daug. Tik humanizmo nelabai matau. Bet tiek to, nepriekabiausiu. Pažvelkime kiek kitu kampu. Koks sekantis etapas? Kai žmonės visai nusisuks nuo prekybos centrų ir nuo bet kokios apmokstinamos maisto produkcijos? Kai visi ims pirkti maistą tik turguose ar net namuose pas ūkininkaujančius asmenis… Plėsime mokesčių inspektorių ir ekonominės policijos ratą, kurie turės sugaudyti išdrįsusius ridikėlių pundelį parduoti be PVM?

     • nerijus

      GIGA

      Kaip riboti improtą, kai esame ES narė?
      Be to…Jei verslininkas ras prekių, kurios pigesnės ir/ ar ( galimai ) kokybiškesnės Rusijoje, tai kodėl jam jų čia neįvežti ir parduoti?..

     • GIGA

      Nerijau,o aš čia prie ko?:)

    • mdxacuk

     PVMas lyginant su kitais mokesčiais turi daug privalumų. Todėl kaltinti kokį nors konkretų mokestį galima tiktai lyginant su kitais. Problema yra tai, kad nori nenori tam tikra dalis nacionalinio produkto privalo būti paskirstyta per biudžetą viešojo sektoriaus paslaugoms apmokėti. Lietuvoje ta dalis sudaro apie trečdalį, daugumoj valstybių – kur kas daugiau. Mažiau tai kažin ar kur dar yra. Tai elementarios akivaizdžios ekonominės tiesos, kurias aiškinti tiesiog nepadoru. Konkretūs būdai tai būtinajai daliai surinkti ir paskirstyti gali būti įvairūs, bet visuomeninio sektoriaus atsikratyti nepavyks. Ką aš galėčiau prikišti Kubiliui – tai, kad traukianstis realiai BVP kuriančiam segmentui, proporcingai turėtų trauktis ir visuomeninis. Tai, kad valdiškos algos jau seniau viršijo privataus sektoriaus, jau buvo blogas ženklas. Dabar greičiausiai skirtumas dar padidėjo, nes privatus sektorius, krintant apyvartai, tiesiog neturi kitos išeities kaip mažinti algas arba atleisti darbuotojus, ir susitvarko mikliai. Valdiškame to nėra. Spėju, kad ir Kubilius tą puikiausiai žino, bet jam tenka manevruoti tarp visuomeninio nepasitenkinimo ir ekonominių realijų. Visuomenė yra beviltiškai infantili ekonominiu požiūriu ir remiasi naiviom iliuzijom. Lygiai taip pat kraštutinai naivi iliuzija yra tai, kad PVMo pakeitimas pora punktų gali kiek reikšmingai lemti gamybą ar vartojimą. Žaliavų kainos per metus pasikeičia dešimtimis procentų, ir katastrofos dėl to neįvyksta. Pavyzdys gali būti nafta arba grūdai, kurių kainos keitėsi dvigubai ar trigubai. Ir nieko, batonai dėl to nei labai brango, nei labai pigo. Užtat Martelio pasipiktinimas apskritai dėl PVM reikalingumo yra pats tikriausias ekonominis infantilizmas.

 • Bravo Marteli. Pratęsiu.
  Ko aš asmeniškai laukiu iš krizės? Ši sistema pati gaus natūralų galą. Bus priversta valdžia pati save mažinti…visuose lygiuose. Procesas gali būti skausmingas su komplikacijom…gal net mirtinas kai kam….kai kuriom struktūrom. Gimimas mūsų gamtoje visada sunkus.
  Gera bus tai, kad liks mažiau tų, kam reikės duoti kyšius, bus mažiau tų, kurie naudosis visomis privilegijomis ir t.t. O po to žiū ir mokesčių mažiau reikės.
  Jei norim, kad šis gimimas būtų be komplikacijų…kai kas jau šiandien turi pradėti galvoti ką veiks rytoj

 • O dabar šiokios tokios Noviškos prognozės. Koks buvo darbo našumas žemės ūkyje 19 amžiuje ir 20 pabaigoj. 19 amžiuje žemės ūkiu buvo užimti 90 procentų gyventojų, o 20 pabaigoj gal 15-20. Šiandien žemės ūkio našumas toks, kad valdžia įvedinėja kvotas.
  Sekantis natūralus žingsnis bus kvotos pramonei.
  Paprognozuokit.

 • AUKSINIAM KARDUI: Nors mano diplomas yra tik tarybinio ekonomisto, bijau, kad Auksinis kardas [sorry, jei ateityje sutrumpinsiu į AK], ekonomikos mokslų visai neragavęs. Nes aiškinti, kad „PRIDĖTOSIOS vertės mokesčiu apmokestinama tik PRIDĖTOJI vertė“ yra paprasčiausiai vaikiška. Pridėtinės vertės mokestis tik taip vadinasi, gi iš tikro PVM yra skaičiuojamas nuo visos gaminio vertės. Čia tas pats žodžių žaismas, kaip ir privalomame vairuotojų civilinės atsakomybės draudime. Iš tikro jis turėtų vadintis AUTOMOBILIO „CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS DRAUDIMU“. Nes jei tai vairuotojo atsakomybė, tada aš turėdamas du absoliučiai vienodus automobilius, neturėčiau mokėti dvigubai. Nes mano atsakomybė yra tik viena. Du tik automobiliai. Taip, kad fantazmai ar fanatizmai atsispindi Tamstos AK, o ne kažkieno kito sąmonėje.
  GIGA, aš nesu Vakarų ekonomikų ekspertas, todėl negaliu tiksliai atsakyti ar visur yra PVM. Tekę girdėti, kad ne visur, bet jei nežinau ko tiksliai, geriau patyliu. Todėl ir Artūro bloge ne taip daug plepu.

  • GIGA

   Paprasčiausiai tu rašei,kad Vakaruose PVM mažinamas ar kaip supratau iš vis netaikomas,tai ir norėjau paklausti ar ką daugiau apie tai žinai.Be jokios užslėptos minties:)

  • romas

   Kaip vis dėlto tarybiniais laikais ekonomikos blogai mokino:)

   • Taip, dabartinė kur kas vertesnė. Va jauni žmogeliai prisiėmė paskolų, ne pagal savo galimybes prisistatė pilių ir tapo karaliukais. Tik ko gi jie dabar verkia, kad nebėra iš ko paskolų gražinti ir tenka jau krautis čemodanus..?

   • mdxacuk

    Tarybiniais laikais nebuvo PVMo, dėl to Martelis jautėsi geriau, Nes jam niekas neaiškino, kad egzistavo toks apyvartos mokestis. Kurio dydis irgi buvo 18 proc., o skyrėsi tik surinkimo mechanizmas.

    • mdxacuk, prie sovietų man buvo dar blogiau. Nes buvau viengungis ir iš manęs išskaičiuodavo dar ir už prastovas. :))))

     • nerijus

      простой Механизма

      :)

  • Auksinis kardas

   Marteli, nuvilsiu jūsų išpampusį pasitikėjimą, nes turiu virš 15 metų praktikos vadovauti įvairaus dydžio įmonėms, tad PVM mokestį žinau nuo pat jo įvedimo Lietuvoje labai praktiškai. Net jei skaičiuojate mokestį nuo visų pardavimų, apskaitydamas mokėtiną mokestį, atskaitoje nurodote savo išlaidų dalį, ir tik skirtumą esate skolingas pervesti taip, kaip ir nusakiau. Taip gaunate tik skirtumo, savo pridėtosios vertės, apmokestinimą, kurį jums (ir jūsų tiekėjams) padengs vartotojas. Kodėl manote, kad dalykai dažniau gali „tik taip vadintis“, nežinau – dažniau stengiamasi pavadinimais atspindėti sąvokas.

   Jei norite naudingo praktinio patarimo ir iš kitos srities, pasufleruosiu, kad keleto transporto priemonių apmokestinimą civilinės atsakomybės draudimu patogu atlikti priemonių parko būdu – tai tikrai nebus dvigubas apmokestinimas, jei tinkamai pasirinksite draudėją. Kartais toks apmokestinimo būdas jus ypač maloniai nustebins.

   O šiaip jau, kai žmonės šneka, kad kalbate vėjus, labai pravartu pasitikrinti ar tai nėra tiesa.

   • Ačiū, priimta domėn. Būtinai pasitikrinsiu, kai tik rasiu šiek tiek laiko.
    Beje, Jūs 15 metų vadovaujate? Na nemažai. Aš gi visą savo gyvenimą praktiškai nesu dirbęs kitokio darbo kaip vadovaujamąjį. Ir TSRS laikais, kai buvo paskelbtas leidimas pradėti kurti privačias struktūras [kooperatyvus], mano pareiškimas vykdomąjame komitete įkurti tokią instituciją, atsidūrė jau sekančią dieną. Beje, būdamas solidus vadovas, galėtumėte savo niką padaryti veiksniu, kad paspaudę ant jo galėtumėme pasigrožėti jūsų nuostabiu pasauliu. Nesinori?

    • Auksinis kardas

     Mano nuostabus pasaulis jau guli pažertas po jūsų kojomis, bet žmonėms vis ko pritrūksta. Beje, pasirinkau nesolidaus vadovo kelią – vėl pro šalį.

     Prie kalbos: PVM mokestis yra vienas geriausių, nes apmokestinami galintys vartoti, proporcingai šioms galimybėms, jo administravimas jau sutvarkytas, ir papildomai nieko nebereikalauja. Štai kodėl šio mokesčio didinimas yra pripažintas, kaip pagrindinis įrankis, turėjęs būti naudojamas prieš metus laiko. Gera dalis kitų naudotų priemonių (juolab, vien triukšmo) geriau būt nebuvę matę dienos šviesos.

     Ir tokiame kontekste jūsų išsišokimas, kalbant apie šį mokestį, atrodo dar liūdniau, nusipelno labai griežto nepritarimo.

     • Ką gi, va imsiu ir patikėsiu, kad jūsų logika kur kas geresnė nei manoji. Ir tada paklausiu taip – o kas gi negerai būtų, jei valstybė imtų tik pelno mokestį? Mikas sunkiai, bet uždirbo 1000 lt. per mėnesį. Nuo jo nurašome 25 procentus. Aloyzas nesunkiai uždirbo 10 000. Nuo jo taip pat nurašome 25 procentus. Kiekvienam iš jų nebūtų ko piktintis, nebent tam, mažiau surinkusiam pavydas imtų, kad jis nesugebėjo didelio biznio prasukti… O Valstybė jaustųsi prakilniai, nes ji visiems vienodai teisinga.

     • Auksinis kardas

      Marteli, pelno mokesčio dydis yra svarbi dalis veiklos vykdymo šalyje patrauklumui. Jį riboja kitų šalių tapatus mokestis ir mūsiškio dydis bendrame vaizde – pritraukti investuotojus tapatu pritraukti žinias, veikiančius pinigus, sukurtas darbo vietas.

      Taip pat šio mokesčio aukštas dydis prisidėtų stabdant norą veikti išvis, bei veikti legaliai – kaip tik panašiais dalykais jūs lyg ir piktinatės.

      Trečia: tai tėra tik vienas iš mokesčių, ir turite pagalvoti apie tai, kad pelno nesiekiantys vienetai ar samdiniai jo formavime išvis nedalyvautų, o socialinėmis gėrybėmis naudotųsi.

      Nusistovėjusi mokesčių paletė yra ne dėl to, kad padaryti jų supratimą sunkesniu, bet tam, kad apmokestinimas nebūtų vienpusiškas, kad tinkamai įsikomponuotų ir bendrame pasaulio ekonomikų vaizde.

 • romai, iš tavo Gruodis 14, 2009 3:51 vakare įrašo matau, kad pas tave kitas mąstymas nei pas mane. Aš visų pirma žiūriu į vietinius gyventojus, jų gyvybinių reikmių tenkinimą ir, to pasekoje, bendrą šalies gyvenimo lygį. Tuo tarpu tu viską, apie ką bekalbėtume vertini tik tarptautiniu mastu. Nu esi tikras valstybininkas ir ko gero vyriausybei suvadovautum kur kas geriau negu Andriukas. Bet čia tik šiaip, vardan nuotaikos praskaidrinimo. O iš tikro, tai aš niekada nesiūlyčiau į Lietuvos bendrą politiką žiūrėti tik tarsi į tarpvalstybines lenktynes. Sportas yra gerai, aš jį vertinu jau vien dėl fizinio žmogaus pasiruošimo, bet kai eina kalba apie krizę, siūlyčiau pamiršti tarptautinius niuansus iki to laiko, kol bus bent pakenčiamai sutvarkytas Lietuvoje gyvenančių žmonių gyvenimas.

  • romas

   Daugelis Lietuvoje turi daug ir paprastų receptų:) Čia apsilankantis Valentinas kitame bloge vieną kartą įdomiai pajuokavo. Aš pamėginsiu irgi jo stiliumi:) Jei Lietuvos žmonėms yra taip blogai Lietuvoje, tegul pasiima paskolas, nusiperka jachtas ir tegul keliauja pailsėti į Viduržemio jūrą. Man kartais pasiūlymai spręsti Lietuvos problemas savo esme yra labai panašūs į pastarąjį pajuokavimą:)

   • Mat kaip?! Ko gero ne veltui man kartais atrodo, kad Lietuvoje nebėra jokios valstybei būdingos politikos. Yra tik dvi verslo rūšys – privati ir valstybinė. Pirmoji – įprastinė, tradicinė, kurios atstovai geriau ar blogiau gamina produkciją ar teikia paslaugas. Antroji – neokapitalistai, kurių šventa pareiga iš visur susirinkinėti fondą, kurį jie biudžetu vadina. Vardan to, kad biudžetas būtų nuolatos pilnas, skurpulingai renkama ir iš verslo bei paslaugų, ir iš gyventojų. Vardan savo geresnio gyvenimo, kuris vadinamas valstybės reikmėmis. Paklausite, o kur eiliniai piliečiai? O kam tai įdomu? Jie gi laisvi žmonės, kaip nori, taip tegul ir gyvena. Ir čia, va, tas taip gražiai mano mintis papildantis patarimas: tegul pasiima paskolas, nusiperka jachtas ir tegul keliauja pailsėti į Viduržemio jūrą. Bent jau Valentinui, manau, turėtų patikti.

    • romas

     Marteli, tie paprasti žmonės labai dažnai irgi yra biudžetininkai. Aš nesuprantu kuo tamstai nepatinka, kad valstybė išlaiko mediciną, švietimą, policiją arba gaisrininkus? Negi anie yra kokie tai neokapitalistai? Maldeikienė kaip tik sako, kad perskirstome per mažai. Pinigai nėra mana, kuri krenta iš dangaus. Jų yra tiek, kiek sukuriame vertybių. Juk pinigas vis dar prekės ekvivalentas, ar ne taip aš ką suprantu? Valstybė nėra UAB-as, todėl sunku tikėtis, kad ji pradės ką nors gaminti. Reikia, kad žmonės būtų verslesni. Bet jei nėra, tai juk niekas nėra kaltas.

     • Na tiek to, romuk, nebespaminsiu šioje temoje. Jei bus noras dar padiskutuoti – spausk ant mano niko ir pakliūsi i mano delfi blog’ą. Ten bus galima ir plačiau padiskutuoti. Man patiktų, kad valstybė išlaikytų mediciną, bet ji to nedaro. O tai ką tu vadini išlaikymu, niekaip nesąlygoja bent kiek normalesnio gydymo. Na gal su keliomis išimtimis Vilniaus ir Kauno klinikose. Pinigai nekrenta iš dangaus, bet kad žmonės norėtų užsiimti verslu, tegul ir Monkės, jiems reikia leisti tai daryti. Dabartinė mokesčių sistema, savo didumu, deja, tai realiam gyvenime draudžia. Nes slapstyti mokesčius šiaip jau ne tik, kad negarbinga, bet ir moraliai sunku. O baimėje gyventi niekas nenori. sumažinkime žmonėms mokesčius ir tada jie mieliau dirbs, o ne vaikščios į darbo biržas.

    • mdxacuk

     Stebiuosi žmonių kantrybe aiškinti tamstai abėcėlines tiesas. Jei išvedžiojimai apie PVM buvo vėjų pasireiškimas kažkieno galvoj, tai čia jau smėlio ar pjuvenų.

     • Kur kas šauniau būtų jei parodytum savo aukštą intelektinį potencialą paneigdamas argumentais mano išsakomas mintis. Bet yra žmonių, kurie savo dividendus kraunasi tik nieko nepasaknčiomis frazėmis. Ką gi, kiekvienas turi savo stilių. :)))

 • Ko tai, labai jau ilga pertraukėlė… Negi atsirado rimtesnių, krizinių, problemų?

 • Simai, jokių problemų. Tiesiog taip jau susiklostė, kad iš pradžių savaitėlei buvau išvykęs, o parvažiavus teko vėl išvykti darbo reikalais.

  Pirma diena darbe taip pat gana įtempta. O dar norisi ir susigaudyti visuose tuose naujuose įvykiuose, kurie čia vyko.

  Žodžiu, viskas gerai, nieko nenutiko, krize nei manęs, nei mūsų dar neįveikė.

  O jūs čia, matau, nelabai ir nuobodžiavote:)

  • Aha,aš čia kažkokiu aktyvistu buvau tapęs. :))) Į 16-ąją diviziją man laikas, nes suskaičiavau, kad šioje temoje net 16 įrašėlių prikelpiau. :)))