Nežinau, už ką balsuoti…

Žinai, kad balsuoti eisiu, taip pat žinau, už ką nebalsuosiu.

Tačiau kam atiduoti savo balsą nežinau iki šiol…

Netikiu mesijais ir netikiu gelbėtojais. Tikiu, kad vienas žmogus gali daug, bet žinau, kad be bendraminčių komandos pasiekti tikslą labai sunku. 

Netikiu tais, kurie sako, kad bus geri nors iki šiol viską darė priešingai.

Tikiu gerais norais, tačiau labai noriu girdėti konkrečių veiksmų planą.

Tikiu laisva rinka, tačiau žinau, kad ne visi joje gali išgyventi.

Turiu savo vertybes ir man įdomu, ar jos sutampa su vertybėmis žmonių, kurie pretenduoja penkerius metus atstovauti man.

Vakar perskaičiau du straipsnius – D.Stanciko ir V.Januševičienės

Ir supratau, kad jiems šiek tiek pavydžiu. To aiškaus tikėjimo ir žinojimo.

Aš jo iki šiol neturiu.

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Negalvokit už ką balsuosit, galvokit kodėl už jį ar ją.
  Taip lengviau.
  Aš, savo balsą atidaviau ir tikrai ne už D.G. Nesulauks. Man, „katės maiše“, kaip kažkas išsireiškė- nereikia.

 • GIGA

  tada reikia gyventi atmetimo principu.Pirmiausiai atmesti buvusius komunistus-na negražu dvidešimt metų po Nepriklausomybės rinkti koloborantus,po to siūlyčiau atmesti tuos kas dalyvavo „Leo LT“ aferoje.Nesu kraštutinis nacionalistas:),bet nemanau,kad LR Prezidentu turėtų būti žmogus,kurio kelrodė žvaigždė Lenkija,taigi tarp to kas lieka galite net mesti burtus…

 • Valentinas

  Januševičienės straipsnis tai Grybauskaitės šlovinimo orgazmas. Šiek tiek nejauku už autorę :)

  • Dėde Valentine,

   man šiek tiek juokinga, kai šiandien, bebūdamas kirpykloj, per vieną Kauno radijo stotį vedėjai, bebaigdami laidą sako: mielieji, nepamirškit sekmadienį nueiti į Prezidentės rinkimus.

   Man ir labai neskaniai nuskambėjo. Tikriausiai panašiai, kaip ir jums perskaičius pastarąjį straipsnį.

   • …bebūdamas kirykloj girdėjau grojančią radiją, kur… per vieną

 • gintaras.m

  Aš jau prabalsavau. Ir kažkaip jaučiu nugaros smegenimis, kad favoritė antrame ture praloš labai apmaudžiai, vos ne keliais šimtais balsų. Bet man ji anaiptol ne favoritė.

 • GIGA

  Kubilius vakar pasakė – „aptarėm situaciją su būsimąja Prezidente….“.Kaip būtų gražu,kad favoritė „praskristų“ – gal tai būtų pirmas signals,kad tauta pakyla iš letargo miego..

  • ta as irgi pastebejau… ir siandien DG delfi konferencijoje niekaip nesureagavo, kai i ja kazkas kreipesi: gerbiama Prezidente, … :)

 • mdxacuk

  Galima išeitis – balsuoti už mažiausią blogybę. Kad kiti jums neišrinktų didesnės.

 • Tik Dalia Grybauskaitė atitinka kvalifikaciją, kuri reikalinga užimti Prezidento postą. Visos kitos kandidatūros yra net nesvarstytinos. Keista, kad žmonės mato ant tako šešis-septynis gybus, šeši šungrybiai ir tik vienas baravykiukas, nors ir vienišas, be komandos, bet baravykiukas. Jums dar nenusibodo svarstyti, dvejoti?
  Kokie juokingi žmonės, neturi užsiėmimų…
  ( tegul Valentinas ir Artūras balsuoja už Valentiną, beprotybei irgi turi būti erdvė, būtų nuobodu, taip sakant – nuomonių įvairovė ).

  • GIGA

   panašios nesąmonės seniai esu girdėjęs.Kažkas panašu į tai kaip Paksas neatitinka euro integracijos kriterijų…Atsiprašau,o kokia turi būti LR Prezidento kvalifikacija?Gal dar galėtumėte nušviesti kokia turėtų būti premjero,ministro ar eilinio Seimo nario kvalifikacija.Iš anksto dėkingas

   • wice

    Na uzsienio kalbu mokejimas niekam nepakenke

   • romas

    GIGA, būtinai prezidento kvalifikacijai priskirčiau mokėjimą rašyti, skaityti ir kalbėti. Visus tris sugebėjimus ne visi 7 turi :)

    • GIGA

     aš priskirčiau-sąžinigumą,patriotiškumą,nekoloboravimą praeityje su jokiom sovietų struktūrom (TSKP,KGB..),mokėjimą savarankiškai logiškai mąstyti.
     Kas blogiausiai,kad kandidatai tikrai ne visai vykę,bet ar dėl to reikia šlovinti TSKP?

     • max

      GIGA, gal gali nurodyti bent kiek realesnį skaičių gyvebtojų (neskaitant jaunėlių) kurie nekoloboravo su SSKP? Manau, kad pats faktas , kad turėjai SSSR pasą, jau koloboravimas – pripažinimas okupacijos.

     • romas

      Mūsų prezidentai kolaboravo ypatingai. Vienas buvo LKP I sekretorius, kitas buvo TA majoras, nors , aišku, nebūdamas armijoje, nebūtų galėjęs skraidyti. Tokie laikai buvo ir reikėjo kažkaip „dirbti Lietuvai“ (c) :)

     • GIGA

      max,nemaišyk paso(parašei visišką nesamonę) su priklausymu partijai ar,tarkim, buvimu KGB agentu.Tokių žmonių sąrašą galiu nurodyti ir netgi labai ilgą,gal tik pataupykime laiką

    • nerijus

     Ne visi turi ir šeimas, jei taip pradedame rašyti?

     • GIGA

      čia prie ko,Nerijau?

     • nerijus

      tai buvo skirta romui:
      Gegužė 15, 2009 12:36 vakare

  • Valentinas

   ( tegul Valentinas ir Artūras balsuoja už Valentiną, beprotybei irgi turi būti erdvė, būtų nuobodu, taip sakant – nuomonių įvairovė ).

   Fredi, kuris iš šių paminėtų Valentinų yra Mazuronis, kuris aš? Aš nebalsuočiau už Mazuronį, net jei jis nebūtų paksoidas. Užtenka vien pasiskaityti jo rinkiminę programą ir tampa aišku, kad žmogus neadekvatus.

  • Aras

   Fredis agituoja balsuoti už komunistus. :)
   „Dviračio žinios“juokauja: Prezidento rinkimuose vyks faktinis Lietuvos lenkų surašymas (balsai už Tomaševskį) Balsai už Grybauskaitę… latentinių Lietuvos komunistų surašymas? Unijos su Rusija gerbėjų?

   • romas

    Arai, iki šiol du rinkti prezidentai buvo buvę LKP nariai: Brazauskas ir Paksas. Adamkus neturėjo progos, nes gyveno Amerikoje. Mums, lietuviams, patinka buvę komunistai ir unijos su Rusija gerbėjai :)

    • nerijus

     Paksas ir LKP?
     naujai ra6šoma istorija?
     Įdomu bus išgirsti ir pabaigą? Kada knygą bus galima nusipirkti?

     • romas

      Nerijau, mane stebinate. Paksas buvo TSKP narys ir turėjo majoro antpečius, nes dirbo savanoriškoje draugijoje armijai ir laivynui remti. Toks jo pasirinkimas buvo reikalingas, kad galėtų skraidyti. Techninės sporto šakos tarybiniais laikais dažnai buvo po armijos sparneliu. Skraidymas be lojalumo įrodymų išviso buvo neįmanomas. Niekas Paksui jo buvimo partijoje neprikiša, nes jis nebuvo funkcionierius. Buvusių kompartijos narių pilna visose partijose ir tas nieko dabar nebereiškia.

     • nerijus

      Rašykit knygą.

      Man nussipjauti kuom buvo Paksas, Grybauskaitė, Brazauskas, Zuokas…Aš turiu savo nuomonę ir jos laikausi ir jos- man niekas nesukūrė, kaip daugeliui čia rašančių.

     • GIGA

      Romai,Paksas buvo TSKP narys,o Nerijus parašė LKP.Tai,aišku,esmės mažai keičia

  • Siandien delfi konferencijoje DG sake:
   „Šiandieninės Lietuvos prezidento galios yra labai didelės, bet ne visomis buvo naudojamasi efektyviai, pavyzdžiui, praktiškai nebuvo naudojaam prezidento dekretų galia, kuri yra privaloma Vyriausybei. Prezidentas turi įstatymų iniciatyvos teisę bei vetuodamas gali teikti ir pataisas. Šias galias ketinu išnaudoti
   labiau“
   Atsakyk, mielasis DG grebejau, kaip ji ruosiasi realiai tai ivykdyti. Paprastas pavyzdys: Prezidentura teikia istatyma, o Seimas jo nepriima. Kas toliau? Ir atvirksciai: Seimas teikia priimta istatyma, bet DG ji vetuoja, ko pasekoje po antro vetavimo Seimas pats ji patvirtina be Prezidento pritarimo (tokia ar panasi (dabar tingiu ieskoti tiksliai) procedura numatyta konstitucijoje, berods). Kas toliau?? Tegul nors nemeluoja liaudziai, kad ji butu kazkuom isskirtinesne uz Valda Adamku ar ta pati Paksa. Prezidentas tures galiu tik tuomet, kai jo pozicija 2000 procentu sutampa su Seimo pozicijos pozicija ir tuomet jie gali kalnus nuversti arba taip malku priskaldyti, kad net pats tikriausias Mesijas paskui neatitaisytu net su Dievo pagalba…

 • DL

  atmetimo budas, kaip siulo GIGA, nelabai… atmeti, atmeti ir… nieko neber.
  manau, geriau isvis nebalsuoti nei nuejus atlikti pseudopilietine pareiga – balsuoti uz bet ka.

 • nu ne

  tai balsuokit uz generola. Kniaginia su savo sutve,pagaliukais pametytu.Smutkelis-Mazuronis su Paksu paskraidins.Didysis proto bokstas-Butkevicius uz paskutinius jusu centus sau paniegirika suruos.Na, o gudruole Grauziniene- pakvies visa partija su vadu Uspaskichu musu gelbeti.Didysis kovotojas uz lygias galimybes visiems,taip palygins, kad vietoj trispalves visoje Lietuvoje,atsiprasau „zecpospolitoje“ vista baltonai-raudoname fone apklos lietuvele.Klausimas- uz ka? Kol kas uz maziausia blogybe.Ar ne tiesa-ponai plepiai?

  • nerijus

   Informuoju, tamsta, jei dar nežinote, kad Jezerskas ne TiT kandidatas, o V.L. žmogus. Jezerkas privalėjo atsisakyti kandidatavimo, o to napadarė. Tai koks jis generolas, jei išdavikas?

   • GIGA

    negaišk laiko,Nerijau:)Pilietis jau užzombintas

    • nu ne

     giga, tik ne as :), o tamsta tai tikrai

     • GIGA

      matai mane niekas neužzombino (net teoriškai),nes neturiu kandidato dėl kurio visi kiti atrodytų šungrybiai (anot Fredžio) ar visokie kitokie (anot pačio)…Za slavu KPSS-slava,slava,slava..Kuo daugiau tai pakartosi,ne ne,tuo idesnis šansas – atsizombinti (nes jei esi šiek tiek mąstantis susivoksi…)

     • Aras

      Tai kad iš šalies geriau matosi, kuris užzombintas, nu ne.. :)

     • nu ne

      giga, kaip supratau pilietines pareigos neatliksi,kad paskui galetumei teisintis-as nebalsavu, as ne rinkau..

     • GIGA

      Blogai supratai-atliksiu

   • nu ne

    kazkaip Jus neisiskaitot i komentaro prasme:( isvardinau tuos, kurie mano supratimu ir yra didesne blogybe,nepaminejau vieno asmens.Keista, o vertinat save intelektualais:( vaje,liudna, ponai.

    • GIGA

     taip,bet ne visi ten,tavo komentare,paminėti:)Taip,kad,būkime teisingi iki galo…

 • Manau, kad kolegė Januševičienė tikrai persistengė su Grybauskaitės. Bet apie žurnalistų profesionalumą daug tieoso paskė.
  Artūrai, mesijų nedaug ir nedažnai į šį pasaulį ateina :-) tad rinkis ką nors paprastesnio – žmogų. Manau, kad balsavimas – tai labai privatus asmeninis Myliu/nemyliu, patinka/nepatinka. Nes svarbus ir žmogaus dalykinės ir asmeninės svaybės. Dalykines pamatyti lengviau. Asmenines – ar galime nors už vieną iš tų kandidatų gudyti galvą? jei negalime, tai ir neguldykime. Rinkime ir žiūrėsime, kas bus. O dar geriau, ne žiūrėti, o toliau dirbti svao darbus.

 • Donatas

  Artūai, jūs pavydite tikėjimo, nors pats kažkada vos ne su pasidižiavimu teigėte, kad esate netikintis. tai gal dalis problemos yra taip pat ir čia?
  gyvenimas, kiek teko jį pažinti per tą trumpą laiką Žemėje, nėra vien matematika, kai viską gali išskaičiuoti ar įrodyti, jame būna dalykų, kuris reikia patikėti arba ne. nors net ir matematikoje, jei pradeti gilintis labiau, yra tik tikėjimo dalykų, kurie nepaklūsta paprastoms formulėms – sakoma, nepabuvęs poetu, nebūsi geras matematikas :)
  kaip ir vartininkas, kai reikia laikyti vartus nuo 11 m baudinio… :)

 • Renkame šalies prekinį ženklą, kuris turi būti atpažįstamas ir sauprantamas kitų šalių gyventojams. Renkame ne tokius kaip mes patys esame, o truputį estetiškesnius, dailenius, kvalifikuotesnius.
  Pasiuntėme į Euroviziją Milių, O.Višniauską, tokius kaip mes, išlipusius iš pelkių – tapo pajuokos objektais.
  Skamp, Saša Son, LT United – publiką sužavėjo.

  Butkevičius, Graužinienė, Mazuronis, Tomaševskij – pelkių gyventojai, geriau būtų juos kur nors paslėpti nuo publikos akių.

  • bang

   Supratau. Prunskienė :)

  • GIGA

   Supratau ir vis gi gaila,kad Lietuvos prekinis ženklas yra rusų partinė mokykla ir komunistų partija.Brendas ne koks,bet kvalifikacija per ausis trykšta-tauta ne tik drąsi,bet ir kvalifikuota

   • Renkame ne iš 3-jų milijonų, o iš septynių kandidatų.
    LR Prezidentu įsivaizduoju Čekijos Prezidento V.Havelo atitikmenį. Kas juo (ja) galėtų būti iš mūsų? Deja, deja, Prezidente taps D.Grybauskaitė. Ji puikiai iliustruoja kokie mes esame, ji dar per gera mums, mes jos nenusipelnėme, dar esame per daug tamsūs, primityvūs, neišsilavinę, netoliarantiški.

    • GIGA

     Fredi,kaip tik norėjau tau Havelo pavyzdį pateikti.Kaip ten su jo kvalifikacija?

     • Užsienio politikos darbus už D.Grybauskaitę padarys URM, bus nežymios korekcijos į „propaksistinę“ liniją (mažesnis dėmesys Gruzijai, Ukrainai, Moldovai, Baltarusijai), o šalies ūkio reikaluose, ekonomikoje, pabuvus Europos parlamento komisare, jai sunku nebus, ne tie masteliai, nors problemos ne mažiau sudėtingos.

     • GIGA

      Super.Pagal tokią logiką-šalies ūkio reikalus spręsti padės ūkio ministerija.Vat tik taip ir neatsakėte ar tenai,ministerijose,dirba kvalifikuoti žmonės?Bent jau ministrų lygmenyje?

     • Auksinis kardas

      Havelo kvalifikcija – humanistas. Panašus išeinančio mūsų Prezidento bruožas irgi buvo bene vertingiausias, kiek šio būta. Nelabai turime tiesioginių atitikmenų dabartiniame kandidatų rinkinuke, o ne jame panašių savybių galėtume dairytis link Justino Marcinkevičiaus, Tomo Venclovos, Bronislovo Genzelio, Kęstučio Čilinsko, Dariaus Kuolio ir Arvydo Juozaičio. Bet ir visa tai – tik apytikriai. Tarp senųjų kultūrininkų, spėjų, rastume ir daugiau užsilikusio humanistinio užtaiso, jei kalbame apie jį – bet šį atitikti turi dar ir gebėjimas pastovėti ant valstybės vadovo pakylos.

      Beje, Čekijai smarkiai sekdavosi su galinčiais pabūti humanizmo ir tautos prasmės vėliava, beigi tvirtais vadovais – statytojais. Turime lietuviškai išleistą K.Čapek „Pašnekesiai su T. G. Masaryku“, neblogai atspindinčią kaip tik tokio vadovo pasaulio matymą ir veiklos aktualijas.

   • A.G.

    Mastote taip, kaip 1917 m. bolševikai – caro laikotarpyje išsimokslinę, per savo gabumus pasiekę šį bei tą gyvenime – atitrūkę į kitą laiptelį (nuo tinginių, pijokėlių, vagių ir t.t. ir pan.)Jums netinkami.
    Jums tinkami tik tie, kurie iki 1990 m. tinginiavo ar dėl negabumų nieko nepasiekė gyvenime ar dabartiniai jaunikliai (suformuoti eiti per gyvenimą petukais, jei ne per galvas…).
    Labai Jums pavydžiu – iš vis bolševikinio mąstymo žmonės visais laikais buvo laimingi, jie visuomet aukštumoje, nes nereikia nei darbštumo, gabumų ir pan…. pakanka geros konjuktūros, kuri ir gatvinius patupdo į visus tuos laktelius, į kuriuos, kai negabūs, tingūs ir pan. niekuomet nepakliūtų… juos gelbsti situacija 1917 m., 1940 m., 1990 m.
    Valio Jūsų mastymui – o kuo jis skiriasi nuo biretės mastymo ar tų pakaunės su šauninkais ar visumoje tų, kurių proto pajėgumų užteko tik Lietuvos sunaikinimui per pastaruoisius 20 m.
    Taip, neturime Lietuvoje nei desėtko protingų, patikrintų valdžia ir pinigais.
    Matyt dar reikės Lietuvai vieno tūkstantmečio – nors mūrinių pilių statyba atsiliko apie 300 metų…
    Tad visuomet ir sakoma, kad puslaukinėje gentyje vadinama demokratija rojus vagims, o diktatūra – rojus banditams.

  • J. naivus

   Vienoje diskusijoje pareiškiau ir įrodžiau, kad vienintelis šįmetinis kandidatas, nesusijęs su KGB tai Tomaševskis. Jei už jį balsuoti, tai tas pats, kas „prieš visus“, tik kas iš to.

   Prasti mūsų reikalai, visur pavėluota.

  • Auksinis kardas

   Ei, Milius nebuvo joks pajuokos objektas. Nereikia painioti su balsavimo išsiklaipymais dėl įvairiausių priežasčių. Išvis – sceninės simpatijos yra dar asmeniškesnis dalykas, nei simpatijos politikos veikėjams.

   O štai dėl baravykiuko – nepaisant stulbinančio atkalbinėjimo jį dėtis krepšin, pritarsiu.

  • neuzmirskite kito dalyko. Balsuodami pries taip vadinamus komunistus jus net nesuprasdami (greiciausiai) palaikote dabartines valdzios ir ju politiniu strategu ideologine politine krypti (tiesiog pries Rusija…). Tai yra radikaliai desine krypti. Is to iseina tik viena isvada – DG yra konservu zmogus ir ju strategu produktas. O tai jau matosi akivaizdziai – alfa.lt konferencijoje DG isgyre 1999 Kubiliaus valdyma (tikiuosi yra tu, kurie atsimena 3-4 menesius velavusias algas, bankrotus, pensiju mazinimus ir panasiai?). Nors zada taisyti (neaisku kokiu budu) dabartines Vyriausybes padarytas klaidas…

   • Gerbiamas Simai, negalima pykti ant DG už 1999 metus, nes ji tuomet nežinojo, kad Lietuvoje, kaip ir visame likusiame pasaulyje „galioja ekonomikos dėsniai“. Dabar ji tai jau žino. Paklydusi dukra, bet vėl sugrįžusi į teisingą kelią – vienintelė tinkama kandidatė Lietuvai. Galima jai atleisti, kad ji nei su Muse, nei su manimi, nei su kuo kitu nestovėjo nei „Laisvės kelyje“, nei prie Vilniaus televizijos bokšto. Ką ji veikė 1990-1991 metais niekam neturi rūpėti.
    P.S. Ir baikite vieną kartą atkalbinėti tautą balsuoti prieš DG. Aš noriu bent kartą pasijausti kaip JAV pilietis – noriu pamatyti, kaip mūsiškiai rauda ir žviegia, nesulaikydami džiaugsmo ašarų, kaip amerikonai.

    • GIGA

     slava,slava,slava:)

     • Jei kalbeti apie radikalia desine, tai jau cia ne „slava“, o „Heil Hitler“ :)

 • romas

  Nereikėtų užmiršti, kad Lietuva pirmininkaus ES 2013m. Greičiausiai išrinksim tą, ką Europa norėtų, kad išrinktume. Labai tikiu ES ateitimi ir žinau už ką balsuosiu, nors jei ne ES – nebalsuočiau. Reali politika yra būdinga Europai ir yra maximum du kandidatai, kurie galėtų būti tokios politikos šalininkai, nors dėl vieno iš dviejų yra abejonių taip pat. Galvoju, kad kitiems pasirinkimas yra daugiausiai vienas iš dviejų. Jei kas rinksis iš likusių keturių, jie yra iliuzijų turintys romantikai :) Dvasiškai tokiems vėliau bus patogu. Jie sakys: aš šitą prezidentą nebalsavau. Ir progų taip sakyti bus, nes ne rojuje gyvenam, kur galima būtų visiem viską sutvarkyti tobulai.

  • GIGA

   Romai,man asmeniškai,svarbiausiai žmogiški principai,o ES tikrai ne pirmutinėse vietose.Yra biografijų už kurias negali balsuoti ir tiek-ir visai nesvarbu kokios pavardės po jomis slypi (nieko asmeniška prieš konkretų žmogų)

   • romas

    GIGA, reali politika turi būti susijusi su realia veikla ir su realiais rezultatais. Geras žmogus su savo žmogiškumu gali eiti sriubos pilstyti į labdaros valgyklą. Praktiškumas ir žmogiškumas, pripažinkit GIGA, nėra visada suderinamos savybės. Politika yra kompromisų menas. Ten yra spaudžiamos dažnai nešvarios rankos. Yra ribos, suprantama, bet ribos ne Lietuvoje brėžiamos.

    • GIGA

     Gal ir taip,bet aš beviltiškas idealistas

     • Valentinas

      GIGA, primenu, kad dar vakar buvai pasiruošęs eiti kad ir su velniu obuoliauti, vien tik tam, kad pakenktum Leo. Kur idelizmas?

     • GIGA

      Valentinai,tai ir yra idealizmas,kovojimas dėl teisybės.Pagal savo atrankos kriterijus savo neigiamųjų sąraše pirmoje vietoje statau buvusius komunistus.Paksą irgi nepateisinu dėl jo buvimo TSKP nariu.Labai noriu prisiminti kaip aš balsavau Prezidento rinkimuose kaip kandidatavo Adamkus ir Paksas-spėju,kad balsavau už pirmąjį,bet neprisimenu to fakto kaip neypač reikšmingo.Bet po to kaip Lietuva pateko į dvigubų standartų spąstus,kaip dėl to,kad numesti teisėtai tautos išrinktą Prezidentą apsikabino Landsbergis,Zuokas,Gentvilas ir Brazauskas,kaip antrą kartą neteisėtai užvilko Adamkų,kuris prezidento poste nupezo,supratau kad čia kažkas ne taip.Pats man neatsakai į klausimą,kodėl Pakso vertėjai tapo Leo Lt stūmėjai ar gynėjai.
      Norėčiau,kad vieną kartą,Jums,gerb.Valentinai daeitų aš ne už Paksą,o už dvigubus šalies standartus ir už tai,kad „valstybininkai“ ir „elitas“ nešiktų (atsiprašau0 mums ant galvų

     • GIGA

      Atsiprašau:)Ne už dvigubus standartus,o prieš:):)

     • Valentinas

      GIGA aš tamstos dabar ir nekaltinau paksiškumu. Man tik pasirodė, kad idealistas neturėtų susidėti su Grinevičiūte kad ir vardan kokio švento tikslo. Tačiau klausimas neesminis, galime jo nevystyti.

     • GIGA

      Tai idealistinis tikslas – sunaikinti Leo Lt,o kas naikins Grinevičiūtė,Audrius Butkevičius,Minedas ar Nijolė Pareigytė,tai detalės…Ne į tą pačią partiją ruošiuosi su Grinevičiūte stoti ir ne į tą pačią lovą gulti…

     • Valentinas

      Giga,
      Principas „Tikslas pateisina priemones“ yra ne idealizmas, o terorizmas.

     • GIGA

      Tai,kad nepateisina priemonių-ir Grinevičiūtė to pačio siekia,ir aš.dėl ko aš negaliu pasirašyti po jos peticija?Aišku galima įtarti sąmokslą,bet man tai dzin,tegul po to ji peticiją su mano parašu išmeta ar tualete panaudoja-esmė,manau,ne čia,Valentinai

     • Valentinas

      Priemonė yra Grinevičiūtė. Žinodamas jos reputaciją idealistas neturėtų su ja susidėti, nes suprastų, kad Grinevičiūtės tikslas yra ne Leo sunaikinimas o kažkas visai kito. Prisidėdamas prie Grinevičiūtės, idealistas leistų jai pasinaudoti nepriekaištinga idealisto reputacija ir taip išplauti pačios Grinevičiūtės pasmirdusią reputaciją. Ar pasirašytum jei tokią pat deklaraciją parašytų Henrikas Daktaras?

     • GIGA

      jei pasirašytų Daktaras,Minedas,Kaktys,galų gale bet kas-aš vis tiek pasirašyčiau,nes svarbu esmė,o ne forma.Nelabai tamstos suprantu,aš dar kartą kartoju-ne apie vieną partiją ar interesų klubą su Grinevičiūte kalba eina,o apie tai,kad padėti parašus prieš vieną aferą

     • Valentinas

      O jei marketavičius pasiūlytų pasirašyti peticiją prieš nusikalstamą Mažeikių Naftos privatizavimą ar irgi pasirašytum? :)

     • GIGA

      taip,aš jo (kaip ir Grinevičiūtės) negaudyčiau,kad padėti parašą,bet jeigu užeičiau į Maximą ir pamatyčiau sukūdusį (ne esmė,kad ir pasitaisusi) Žilviną marketavičių renkantį paršus po peticija prieš nusiklastamą MN privatizavimą ar teisėto przidento RP nuvertimą aš pasirašyčiau:)

     • nerijus

      Kam niežti, tas kasosi :)

    • Auksinis kardas

     „Ten yra spaudžiamos dažnai nešvarios rankos.“ – ir to gailimasi visą likusią amžinybę.

     Tik principai, tik idealistiškai nusibrėžti tikslai siekimui turi išliekančią vertę, prasmę – net dalinai teįgyvendinti.

     • romas

      Auksinis karde, o jūs nespaustumėt nešvarios rankos vardan to, kad pamaitintumėt alkstančius? Net pats realiame gyvenime jūs nesikankinate dėl moralinių dalykų. Va gauname dujas iš Rusijos užkariautų teritorijų. Galėtumėm iš principo nesišildyti, nes taip leidžiam okupantams lobti.

     • Donatas

      dėl dujų – taip, mes savo lėšimis finasuojame rusų karines pajėgas ir pan. tačiau mūsų vis-tie-patys renkami politikai yra finansuojami dujų perpardavinėtojų-tarpininkų, tad daro viską, kad situacija nesikeitų. jei būtų tikra morali valia, lietuvoje jau seniai dujų deginimu išgaunama šiluma sudarytų tik mažumą, o ne 100%… Švedija jau po kelių metų planuoja visiškai pereiti prie neiškastinių energijos šaltinių…

     • beje, Donatai, yra poltiniu jegu, kurios neima pinigeliu is tu, taip vadinamu, oligarchu… Bet tos jegos, deja, nepraeina nei i Seima, nei, juo labiau, i Prezidentura…

     • GIGA

      Simai,neima ar joms net neduoda?:)bet tu teisus…

     • Auksinis kardas

      Kiekvienam tenka patekti panašių pasirinkimų akistaton. Tačiau žmonės, priklausomai nuo vertybinių vektorių, elgiasi labai skirtingai: vienas norės išvengti amoralaus kompromiso, o kitam nusispjauti. Štai nuo čia ir prasideda tolesnė dinamika: vienas ištrūks iš pančių, o kitas juose ir uždus. Vienas, turėdamas progą, stengsis gerinti pasaulį, kitas dar daugiau prispjaudys, nes jam taip smagiau. Gal nepradėkime teigti, kad jie abu lygiaverčiai, ar apsisprendimai neturi prasmės. TAI būtų absurdiškas teiginys. Niekur nedingo paveldėtas suvokimas kokios savybės žmones taurina, o kurios sužlugdo. Galiausiai, su kokiu žmogumi gyvenime norėtumėt turėti reikalų – juk tai vienas elementoriškų pasitikrinimų ar elgiesi tinkamai: ar norėtum pats sulaukti tapataus elgesio savo atžvilgiu?

      Na, bet čia, kad ir skamba kiek idealistiškai ir minkštai, yra esminiai dalykai, kuriuos mūsuose tokiais pripažinti jau reikia pastangų (taip prastai, manyčiau, nebuvę) – tai stebina ir liūdina, nes būtent dėl to visuomenės sveikatos reikalai yra pašliję, o tai kertiniai išvestinių santykių šalies bendruomenėje pamatai.

    • Donatas

     prisidengiant real-politik, buvo nuolaidžiaujama hitleriui ir stalinui ir taip sukeltas dar vienas pasaulis karas…

    • GIGA

     Valentinai,turėjau omenyje,kad marketavičius renka parašus,o ne paršus:)

   • A.G.

    Na ir paskutinį kartą ta tema.
    GIGAI.
    Tuomet pagal tuos principus yra toks žmogus tarp kandidatų.
    Tai profesorė Kazimiera Prunskienė.
    Tėvas Lietuvos Partizanas, nužudytas komunistinio režimo pakalikų (paminklas Didvyriui – Mielagienuose).
    Žmogus iškovojusi Laisvę Lietuvai, dėl ko užversta komunistinio režimo keršto lavina, pasinaudojant pačiais baisiausiais komunistinio režimo keršto metodais, panaudojant pačius baisiausus tam žmones.

    • nu ne

     kazkaip nesiderina, tevas nuzudytas komunistinio rezimo ir parsidavusi(tam paciam rezimui) dukra.Kaip gali kandidatuoti i prezidentes,kai net i seima nepateko.Ar ne keisti norai?Greiciau -ligoti.

     • A.G.

      O iš kur ištraukėte, kad parsidavusi – tikite Kremliaus samdiniams gal.

    • GIGA

     A.G.-dar kartą pasistudijuokite mano atmetimo principus surašytus pirmame komentare.Sutinku,kad norisi paoponuoti,ką nors parašyti,bet tada bent jau reikia skaityti tą kam oponuoji…

    • mdxacuk

     Įdomi biografija – tėvas partizanas, duktė KGB agentė, už nuopelnus tėvo žudikams gavusi kniagynios titulą ir ordiną proso dėžėj. Verta dėmesio. Neveltui Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo favoritė. Tai ne kokia Briuselio matrioška.

    • nu ne

     A.G. a, geriausia gynyba- puolimas,ar ne?

    • GIGA

     A.G.-dar kartą.paskutinį kaip pats rašai.Pagal mano atmetimo principus komunistai atmetami pirmoje eilėje-nesvarbu,kad jie ir tada dirbo Lietuvai ir į partiją stojo tik dėl to,kad rusų mažiau būtų vadovaujamuose postuose…
     Labai blogai,kad dukra pamynė tėvo atminimą…

 • A.G.

  Atsiprašau – komentaras buvo GIGAI.

  • GIGA

   O aš galvoju,ką tas kratinys reiškia,net norėjau pasiklausti…

 • Slyvanosis

  Patarimas kaip apsispręsti už ką balsuoti:
  paimkite septynias kortas, paišeliu užrašykte kandidatų vardus; kandidatų kortas sumaišykite viršeliais viršun ir atverslkite vieną; rezultatą užrašykite; procedūrą pakartokite tiek kartų, kiek yra rinkėjų Lietuvoje; kad procedūra neprailgtų, pakvieskite šeiminykščius, gimines ir artimuosius, pažįstamus ir atsitiktinius praeivius; procedūrą baikite 20:00 ir susumuokite rezultatus; susumavę rezultatus, ataskaitą įdėkite į voką ir užklijuokite; užslijavę voką, „rinkimų komisiją“ pavaišinkite svaigiaisiais gėrimais ir dešra; voką pasiimkite eidamas į balsavimo kabiną…

 • nerijus

  Keistas vienas dalykas, kad nebuvo urnų, išanstiniame balsavime?
  Vokelį, teko pristatyti ten pat, iš kur ir paėmiau. Ar tai ne rinkimų pažeidimas?

  bang
  Ką Jūs į tai?

  • bang

   Specialiai pažiūrėjau Prezidento rinkimų įstatymą – 53 str. (Balsavimo patalpų parengimas) ir 56 str. (Balsavimo tvarka) nuostatų pažeidimas. http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=342310

   • mdxacuk

    Balsavimas iš anksto aprašytas 64 str. (ir iš dalies 57). Kaip teisininkui jums visiškai neatleistina tokia vaikiška klaida.

    • bang

     Tiesa, užmetęs akį neatkreipiau dėmesio – matot, neturėjau tikslo ir noro gilintis. Džiaugiuosi, kad pats niekada neklystate ;)

  • Auksinis kardas

   Urnos naudojamos balsavimo dieną, vykstant stebėjimui, naktimis išankstinio laike jų niekas negano, nei stebi. Šiam etapui skiriami užklijuojami vokai, atplėšiami, stebint, balsų skaičiavimo metu.

 • Jonas

  Na, mestelėjo Artūras temą diskusijai… patarinėti tikrai teikia pasitenkinimo. Tikrai nemanau, kad Artūras turi pasirinkimo problemų :-)

 • roko

  Visiems kurie nezino pasakysiu kaip balsuoti, Neikite balsuoti is viso, kaip darysiu as. Arba jeigu eisite gadinkite biuletenius. Cia tos visos kalbos,apie pilietine pareiga ir panasiai yra slamstas, nes siuo atveju nera is ko rinktis. Juk aiskiai matyti kad kai kurie kandidatai kandidatuoja tikrai ne del to kad patekti i prezidento posta. Butkevicius pvz uzsiima saves kaip naujojo pirmininko reklama ir socdemu ivaizdzio atstatymu ir to beje neslepia.(tai rodo ir tai kad socdemu partijai nusispjaut i rinkimus kai kelia zmogu kuris viesai pripazista nenoris dalyvauti) Jezerskas taip pat sake kad cia yra jo pirmieji zingsniai i politika. Tomasevskis irgi aisku reklamuojasi, augina populiaruma, nes tik beprotis galetu tiketis laimeti jo vietoje. Mazuroniui reikia atstatineti TT ivaizdi ir formuotis kaip naujajam lyderiui turbut, nes paxas panasu kad nebeprisikels jau, o gal si Mazuronio kampanija jam dar ir pades i EP patekti. Grauziniene irgi reklamuoja Viktoro partija besiruosiant EP rinkimams. Prunskiene – cia jau amzinoji kandidate, nors kaip parode praeiti rinkimai ji gali ir tureti sansa jei vyktu antras turas kur dalyvautu ji. Bet siaip ar taip ji per daug siejama su raudona praeitimi..
  Na ir zvaigzde Grybauskaite, kuri vienintele panasu rimtai nori tapti prezidente, jau vien tai kad is Briuselio cia gryzta. Beto itartinai atrodo tai kad ja remia visos partijos, Juk kai musu oligarchija kuresi ji cia dirbo su AMB kartu finansu ministre.

  Ir kam rinkti viena is vieno??? Neisiu balsuoti ir kiti NEIKITE vien tam kad prabalsuoti ir atlikti kazkokia mistine pilietine pareiga apie kuria cia kalba visi politiniai aferistai, nes jie patys tos pareigos neatlieka!!!
  Kai bus rimti kandidatai ir matysime rinkimine kova tada ir eisime.
  Va pvz seimo vedejas musu tai bent vyras vienas is triju – O grybukas tik vienas is vieno …

  • wice

   Linkiu jums sulaukti panasaus atsakymo is gydytojo – negydysiu, kai pas ji kreipsites (apie Hipokrato priesaika dar idomiau papasakotu).

   • is senosios Hipokrato priesaikos: „Taigi, šios priesaikos nepriekaištingai laikantis bei jos nelaužant, tebūna man lemta džiaugtis gyvenimo laime ir darbo sėkme, o mano garbė tebūna amžinai visų žmonių aukštinama. Jei šią priesaiką sulaužysiu ar neteisingai prisieksiu, teįvyksta man viskas priešingai“

    Matyt panasiu principu vadovaujasi visi, be isimties, kandidatai :) Kas nesuprato mano minties paaiskinu zmogiskai: jei as pameluosiu ar kazka ne taip padarysiu, tai galite manes negerbti. Leidzu :) Vis vien jau bus, kaip sakant, saukstai po pietu :)

 • „Katės maiše“ sindromas (Adamkaus politikos tęsinys) gali būti tik tame kaip Dalia tvarkysis su teismais ir VSD. Dėl kitko galime būti ramūs, GIGA ir Co, kvalifikacijos jai užteks. Beje, nei Mazuronis, nei Graužinienė taip pat nieko nekalba apie teismus, VSD, išskyrus šūkį, kad pilietis turi būti savo šalies šeimininkas. Graužinienė apskritai nori panaikinti Prezidento instituciją.

  • GIGA

   Ačiū Dievui,kad neperseniausiai DG prisivertė kokią tai savo poziciją išstenėti,o tai kandidatavo kupina konservatorių-socdemų-liberalų ir tikriausiai stakvilevičininkų-burokevičininkų idėjų bei dogmų.Fredi,manau,kad premjero ir Prezidento funcijos ne tos pačios,kaip ir kvalifikaciniai reikalavimai.pats kaip pavyzdį pateiki Havelą,bet toliau mintis nesivysto…Kitas dalykas,kad pasikartosiu,kandidatai jau labai blankūs,bet kažkokie tai esminiai kiekvieno lietuvio nesudeformuota kaukole nuo ilgo rusų jungo principai vis vien turi išlikti…

  • Idomu butu isgristi is jusu lupu (pageidautina su konkreciomis nuorodomis) ka sneka DG apie VSD, apie teismus (idomi pozicija del Greiciaus) ir panasiai (beje, be reikalo siandien ji uzsimine apie ypatingas Prezidento dekretu galias – V.Adamkus rase 3 deketus apie Greiciaus atelidima, bet Seimas nepritare :)). Nes jos retorika labai jau nekonkreti – darysiu, rasysiu, stengsiuos, teiksiu, sprendimus priimsiu pati ir panasiai. O kaip tai darys praktiskai neturint galiu, tai ir nepaaiskina… Beje, galetu Arturas Racas nepatingeti ir, kaip politologas, parasyti straipsni apie realias prezidento galias. Suprantamai visiems, kad viena syki baigtusi visos manipuliacijos siuo klausimu :)

   • GIGA

    Čia iš kieno lūpų norėtumėt išgirsti?

    • Zinoma is Fredzio. Tiek to, garsiai nereikia (is lupu buvo perkeltine prasme, negi rasyti is pirstu galiuku??? :)). Tegul pasisako Drybauskaite kongreciai apie Greiciaus problema, kuria ziniasklaida kazkaip per ta krize ir rinkimus „pamirso“.

     • nerijus

      KT nusprendė, kad Seimas privalo jį atleisti, bet nuo kada KT nurodys, kaip kandidatams balsuoti? Jie juk tautos išrinktieji, o ne KT?
      Tai būtų komunizmas.

     • teisejai Lietuvoje atleidziami po Prezidento dekreto, kai pasiraso Seimas. Prezidentas rase tris dekretus ir tris kartus Seimas nepasirase, nors jo funkcija siuo atzvilgiu yra tik pagalbine – AT pirmininko kadencija pasibaige, tai ji ir reikia atleisti (deja toks istatymas…). O Grybauskaite snekejo, kad neisnaudojama Perzidento dekretu jega (kokia????), o teisejams reikalinga rotacija (kaip tai „padaryti“ su priesiskai nusiteikusiu Seimu mes jau matem…). Persasi isvada – Grybauskaite yra populiste arba grynai desiniuju zmogus (mano manymu ir tas ir tas :))…

     • nerijus

      Negalima priversti seimo narių balsuoti. Konstitucijoje nenurodoma, kaip seimo narys privalo balsuoti, atleidžiant AT teisėją. Suprantama, kad turi būti rotacija, bet akivaizdu, kad įstatymas „sako“ vienaip, o Konstitucija- kitaip. Gaila, kad Konstitucija prisimenam tik tada, kai ji reikalinga,o kai nereikalninga, tai remiamasi vien įstatymu.

      Jei apie D.G. tai, Konstitucijoje aiškiai parašyta, jog kandidatuoti gali tik PASTARUOSIUS TREJUS METUS gyevenę Lietuvoje piliečiai. Laukiu KT išaiškinimo, ką reiškia PASTARUOSIUS TREJUS METUS. Laukiu seimo nario kreipimosi į KT.

     • Na taip… Yra kazkokiu kabliuku… Jei slepeciu istorijos teiseja gavo kazkokius paaukstinimus, tai seksime kas gaus paaukstinimus, sakykime, moterisko chalato istorijoje :)
      O del balsavimu, tai tikrai kazkokia nesamone, nes kai susikerta konstitucija ir istatymas, tai tik parodo, kad tie, kas juos prieme (istatymus), buvo visiski kvailiai. Speju, kad tas istatymas buvo priimtas kazkur 1999 metais ar net anksciau…

 • Juozas

  roko, aš norėčiau jums patarti kandidatuoti pačiam kitą kartą, nes kitaip niekuomet nesulauksime vertų savęs kandidatų.

  • GIGA

   žmogui neseniai dvidešimt metų suėjo,o iki 40 metų kol galės kandidatuoti,gali išbarstyti reikalingą kvalifikaciją…

 • „…bet kažkokie tai esminiai kiekvieno lietuvio nesudeformuota kaukole nuo ilgo rusų jungo principai vis vien turi išlikti…“
  gerai kalbi, GIGA, bet visada žodžius reikia palydėti darbais.
  Prezidentas Paksas su Borisovu: -„tak točno, tovarišč Borisov!“.
  Apsijuokėte, GIGA, nesuagituosite balsuoti už jūsų kandidatą, netikiu ruda lapute, gulinčia ant kelio ir vaizduojančia, kad ji negyva.

  • GIGA

   aš neagituoju už,aš duotu momentu prieš.Prieš visus komuniagas,Paksą tuo pačiu

   • wice

    bet labiausiai pries viena :]] tomkus jau tokia pozicija uzieme, ieskokit ko nors originalesnio :]]

    • GIGA

     principai negali būti originalūs ar ne originalūs-jie gali būti arba ne…

  • Aš žinau, kad naudojantis šiuolaikiškiausiomis technologijomis buvo užfiksuota, įrašyta, užprotokoluota, užanspauduota bei pateikta Tautos ir Dievo teismui Rolando frazė „Šikau ir tapšnojau“. Norėtųsi daugiau informacijos sužinoti apie frazę ”tak točno, tovarišč Borisov!”:
   a) kokiame formate jinai yra užfiksuota mūsų specialiųjų tarnybų: audio, ar video;
   b) nelabai aišku kokiame kontekste Rolandas pataria Borisovui – „tikrai taip, draugas Borisovai“. Čia gal kalbama apie tą situaciją, kai Borisovas skambino Paksui ir klausė: „Valdas siūlo ordiną, tai ką man daryti? Gal paimti?“, o Paksas atsako: „Tikrai taip, draugas Borisovai, imk, nebūk durnas. Valdo geležėlė – gera geležėlė“.

   • romas

    Man labiau patiko „mūse“ ir „musyse“ tiesioginiame eteryje :)
    O Borisovas aukštesnis laipsniu. Rodos, kad papulkininkis, o Paksas tik majoras. Apie ”tak točno, tovarišč Borisov” galima ir pafantazuoti ;) Aišku, armijoje svarbiau yra pareigos už laipsnį.

 • REKK ,

  …ne vienas nežinai Artūrai – va man čia irgi dilema – pirmą kartą nežinau už ką – nes…nežinau…ir tame reikalas, kad ži nau už ką nebalsuosiu – bet nuo to negeriau – nežinomieji visteik lieka….tai prieš visus…?

  • nerijus

   Už Tadą Blindą ;)

 • roko

  atsiprasau kam suejo 20 metu?? norite pasakyti man?? Man 28 ka tik suejo siaip…

  • GIGA

   tai ir rašau,kad neseniai.Aš pabandžiau tamstą apginti:)

 • roko

  Tai man dar 12 metu iki kandidatavimo liko. Nu jeigu jus norite as galiu bandyti kandidatuoti, kaip internetinio puslapio http://www.racas.lt iskeltas kandidatas. Na gal reiketu vadinti isankstinis kandidatas 12ai metu i prieki. Maciau siandien reportaza kaip marijampolej paneles i modelius ruosia agentura sake jau nuo 12 metu augina su tevais tariasi ruosia modelio karjerai. Tai sis puslapis galetu mane taip ruosti busimuoju Vilties Prezidentu.

  • WU

   Aš jau pradedu štabą rinkti. Dirbsim 15 metų be poilsio. Džiugu, kad pagaliau būsiu ramus dėl artimiausios ateities :)

 • Juozas

  Tai, kad niekas ir nepuola, jeigu net Valinskas bandė kandidatuoti, tai po tokio precedento, gali kandidatuoti betkas ir nepasijausti prasčiausiu kandidatu istorijoje.

 • Gal ir gerai, kad DG nieko nežada – tad ir nusivylusiųjų „tautos išgelbėtoja“ neturėtų būti. Kai nieko nežadi – tai niekam nieko ir neskolingas. JAV – kiek kitokia šalis: ten nepabėręs priešrinkiminių pažadų neturi jokių šansų tapti „tautos išgelbėtoju“ bei „mesiju“. Obama ir žarstė: ir į kairę, ir į dešinę. Kokiom nuostabiom džiaugsmo ašarom žmonės raudojo, kai „vienintelis teisingas kandidatas – tautos išgelbėtojas“ ir tapo Prezidentu. Kas keisčiausia, kad Obama ištesėjo visus priešrinkiminius pažadus prezidento kadencijai net neįpusėjus. Nesvarbu, kad juos įvykdė 180 laipsnių priešingai, nei žadėjo. SVARBIAUSIA, KAD PAŽADŲ NEPAMIRŠO.
  Mane kamuoja dvejopi jausmai. Pirma – tikrai žinau, kad už DG nebalsuosiu, nes labai jau nenoriu kokius 5 metus klajoti po dykumą pranašo vedžiojamas. Antra – labai knieti pamatyti: AR IR LIETUVIAI APSIAŠAROJĘ KLYKS IŠ DŽIAUGSMO, KAD TA VIENINTELĖ, KURI IR TURĖJO TAPTI – PAGALIAU IR TAPO TUO, KUO TURĖJO TAPTI.
  Kažkodėl viliuosi, kad žviegs ne prasčiau už amerikonus… Gaila būtų nepamatyti tokio reginio.
  P.S. Gerbiamam Račui tikrai, manau, nereikia mūsų patarimo. Net jei ir reikėtų – jis pasiklaustų TIPO, kuris labai sklandžiai mąsto bei savo pamąstymus nė kiek ne mažiau sklandžiai dėsto.

  • wice

   O dabar neblogai butu pasidometi JAV ir LT prezidento igaliojimais. Nes tokiu budu galima palyginti ir JK karunos paveldimumo proceduras su musu prezidento rinkimais.

 • gintaras.m

  /Dalia Grybauskaitė sako nematanti, kuo būtų galima pakeisti dabartinį premjerą Andrių Kubilių,/ Šitas sakinys – lemtinga favoritės klaida.
  Šiuo sakiniu Grybauskaitė pasirašė sau miries nuosprendį. Gaila, bet ji nuskandini ir save ir Kubilių.

  • bang

   Jezusmarija :O
   Killeris ar ekstrasensas ?

  • Valentinas

   Pasakė teisybę. Dabar bent jau niekas nekaltins, kad tai „katė maiše“.

   • WU

    Taip, džiaugiuosi, kad taip pasakė, nepaisant jo padarytų klaidų, Kubiliaus šiuo metu pakeisti tikrai nėra kuo..

   • Gerbiamas Valentinai, DG niekada ir nebuvo “katė maiše”.
    a) vieniems ji – mesijas ir tautos išgelbėtoja (lietuviškas Barakas Obama) – kas mano manymu yra nelabai panašu į „katę maiše“;
    b) kitiems gi – DG yra dešiniųjų (konkrečiai V.Lansbergio bei Kubilaus) stumiama kandidatė + populistė (žada tik tai, kas tikrai nėra jos kompetencijoje ir nė žodžio į temą) + Burokevičiaus „sielos draugė“.
    Taigi, Valentinai, tu turbūt tik vienas Lietuvoje, kuris iki šiol galvojo, kad DG „katė maiše“.

    • Bet kokiu atveju tai kate maise. Na gal ne mums, kurie nors kiek supranta politikoje ir suvokia siandienines realijas (net nesvarbu kokius isitikinimus turime), o tiems, kurie is jos tikisi to, ko ji net negali padaryti (tai ji ir sneka susitikimuose su rinkejais…). O tai, manau, ir yra jos pagrindinis elektoratas. Del to, manyti, kad ji kai kuriais zodziais ir veiksmais kasa duobe ne tik sau, bet ir Kubiliui, nera labai jau taip neteisinga. Ateis laikas ir pamatysime viska is jos darbu (super dekretu, kuriais sutramdys Vyriausybe :)). Beje, ar kas nors seke jos konferencija delfi portale? Kur galima gauti visa stenograma ir visus uzduotus ir neatsakytus klausimus? :)

    • GIGA

     dėl Landsbergio Arūnai,tai gal ne visai teisingai-jis būtų pats kandidatavęs,to norėjo nemažas konservatorių aparnas,bet Kubilius užbėgo įvykiams už akių ir suriko-„mes remiam DG“,tada atsukinėti situaciją jau buvo per vėlu,negi partijos pirmininko žodžius sulyginsi su kokio tai mažvaikio.Partijai teko remti lyderį…

     • GIGA, prašau atkreipk dėmesį į datą: 2008.03.03 – „Veidas“ Nr. 9: „Mūsų partija turi labai gerą kandidatą į prezidento postą, tačiau jo pavardę kol kas laikome paslaptimi, – „Veidui“ sakė Tėvynės sąjungos pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma. – Norėdami ją paskelbti, pirma turėtume gauti paties kandidato sutikimą. O jis dar pats nėra iki galo nutaręs, ar kandidatuos. Be to, mūsų partija turi numačiusi net kelis galimus kandidatus, tad būtų negražu, jeigu dabar paskelbtume vieno pavardę, jis paskui dėl kokių nors aplinkybių atsisakytų, o mes teiktume siūlymą kitam žmogui. Juk niekas nenori būti „antruoju numeriu“.
      J.Razma atsisakė patvirtinti, kad konservatoriai savo kandidate yra numatę D.Grybauskaitę, tačiau šio fakto ir neneigė. Juoba iš kalbos su juo aiškėja, kad tas „labai geras kandidatas“ nėra Tėvynės sąjungos narys ir, galimas dalykas, norėtų, kad jį į prezidento postą iškeltų ne viena, o kelios partijos.
      Konservatoriai taip pat neneigia, kad jų partijos pirmininkas Andrius Kubilius nelabai seniai buvo nuvykęs į Briuselį tartis su D.Grybauskaite. A.Kubilius „Veidui“ sakė, kad pas D.Grybauskaitę gruodžio mėnesį lankėsi vienas ir juodu „dviese pietaudami aptarė daug gyvenimiškų klausimų“.
      Matyt, pati svarbiausia žinia, kurią konservatorių vadovas parsivežė iš Briuselio, yra ta, kad Europos Komisijos reglamentas netrukdo komisarams dalyvauti politinėje veikloje savo šalyse.“
      Nuoroda – http://www.veidas.lt/lt/leidinys.nrfull/473b0c2b7092f
      Tuoj surasiu video, kuriame Kubilius partijos suvažiavime nariams pareiškia, kad jie su Landsbergiu nusprendė nekelti jokios kandidatūros iš konservatorių partijos, o remti GD kandidatūrą.
      Taigi, DG rėmimas – gerai apgalvotas ir ne vienus metus trunkantis procesas.

     • Čia, GIGA, video: „TS-LKD Tarybos 2009-03-07 posėdyje, išklausius TS-LKD Prezidiumo nuomonės, V.Landsbergio laiško partijos bičiuliams ir A.Kubiliaus, nuspręsta paremti D.Grybauskaitės kandidatūrą artėjančiuose Prezidento rinkimuose“
      http://www.youtube.com/watch?v=XyNxXqkRkZc&feature=related
      P.S. Kubilius ir Landsbergis jau 2007 pabaigoje nusprendė remti DG.
      P.P.S. DG – 200% Landsbergio ir Kubiliaus projektas :)

     • nerijus

      D.G. deklaruoja, kad nereikia jokios paskolos iš TVF, bet A.Kubilius aiškiai pasakė, kad pagrindinis „veikėjas“ tariantis dėl paskolos Lietuvai 1999 m., tai D.G.
      Praėjo 10 metų ir viskas kartojasi. Paimsim tą paskolą, tik čia laiko klausimas ir nereikia žmonėms meluoti.

     • Gerai ten VL laiske skamba: pasistenkite, kad nebutu antro turo… O, siaip, as dabar valgydamas ziuriu irasa, ta vos ne ant kas antro zodzio springstu… O ko ziniasklaida tyli??????? Kubilius: apie rinkimus galvojame seniai, dar 2007 m. pabaigoj lankemes Briuseyje ir kalbejomes su kuom reikejo kalbetis… Vienu zodziu, nera zodziu. Siandienai uzteks tokiu sokiruojanciu naujienu, nes, manau, visas sio projekto grozis atsiskleis po to, kai naujoji prezidente prades eiti savo pareigas – kazkur rugpjuti…

     • GIGA

      Arūnai,šitą įrašą žiūrėjau ir ankščiau,bet jis tikrai naargumentuoja,kad VL jau 2007 m. rėmė Grybauskaitę kaip kandidatę į LR Prezidentus…

     • GIGA, o ka cia sako Dalia? :) http://www.youtube.com/watch?v=3bAX-G0G8UM&NR=1
      Jau kaip prezidente sako – treniruojasi… :)

     • GIGA

      Nelabai supratau,Simai?Ką ten tokio įžvelgei?O kaip prezidentė,tai ji jau seniai treniruojasi…

     • GIGA: „Konservatoriai taip pat neneigia, kad jų partijos pirmininkas Andrius Kubilius nelabai seniai buvo nuvykęs į Briuselį tartis su D.Grybauskaite.“ (2008.03.03 – “Veidas” Nr. 9)
      P.S. Kas tas nelabai seniai? Gal 2008 metų vasaris? Gal sausis? Visiškai nesvarbu, kada jis tarėsi su DG. Svarbu, kad tarėsi. O 2007 pabaigoje susitarė su Landsbergiu ją remti, prieš važiuodamas į Briuselį, kaip sako pats Kubilius. Man viskas čia labai dera. Ir kodėl tu, GIGA, galvoji, kad Landsbergis nieko nežinojo? Daugiau kaip metus nieko nežinojo? Kažkaip neįtikėtina…

     • Valentinas

      Arūnai,
      Tavo paskutiniai desperatiški bandymai užpilti š… ant Grybauskaitės atrodo apgailėtinai. Geriau pailsėkite jūs visi simai, arūnai, nerijai ir kiti Tomkaus gerbėjai. Kaip išrinks tauta taip ir bus. Tai, kad Tomkus ir visokie panašaus plauko veikėjai klykia iš baimės dėl D.G. galimo prezidentavimo, yra geriausias argumentas jos naudai. Lietuva (tikiuosi) juda pirmyn ir jūs jos nesustabdysite. Koncentruokitės savo pagrindiniam darbui. (Komentaras redaguotas – A.R.)

     • GIGA

      Valentinai,be Tomkaus yra ir kitų žmonių.Tomkus kaip Audrius butkevičius visur blogą kvapą palieka-tiesa dabar kartu suėjo tai tas kvapas tik stiprės.Mane labiau nei Tomkaus domina tokių žmonių kaip Radžvilas nuomonė,o ir konservatorių landsberginis sparnas labai jau jos purtėsi.Kaip ten bebūtų baisu ir šlykštu rinkti tokios biografijos žmogų dvidešimtais Nepriklausomybės metais.Dėl to ir niršta Arūnas…ir ne tik jis

     • Valentinai, jei jau kalbi apie š… pylimą, tai gal gali Copy-Paste metodu išgryninti tą tavo taip vadinamą š…. Aš savo pasišnekėjimuose su GIGA bei Simu pastebiu tik bandymą išsiaiškinti bei chronologijos tvarka sudėlioti nesenus istorijos įvykius. Nebent tau konservatoriškas DG palaikymas fekalijomis dvokia? Jei taip, tai negrįstu su tavimi ginčytis, nes ir man kvapelis nuo to palaikymo sklinda „ne koks“. (Komentaras redaguotas – A.R.)

     • Arūnai ir Valentinai, neužsimirškite… O jei labai norisi išsiterlioti, apsikeiskite asmeniniais laiškučiais.

     • GIGA

      Užjaučiu Arūnai.Spėju,kad iš ryto sulauksi Valentino apybraižos pavadinimu „niekingo ir nelogiško Arūno gyvenimo analizė LR Prezidento rinkimų išvakarėse“…Bet nieko žada lietingą orą,tai galėsi atsakinėti….:)

     • GIGA, juk mano nuorodoje yra aiski DG pozicija. Ji taip padarys su Kubiliumi kaip ten pasake. O kol kas negali, nes dar ne prezidente… Ir matyt dar daug ko negali, nes kai kuriuos dalykus Adamkus gali vetuoti. Idomu ka?? Ar nesusimastot? Labanaktis.
      P.S. nesistengiu nieko itikinti. as tik noriu, kad zmones i vykstancius procesus ziuretu atidziau ir neiskaitytu tarp eiluciu to, ko nera, o matytu paprasciausia realybe – DG naudoja populistine retorika savo kampanijoje

     • GIGA, aš niekam nieko neskolingas. Valentinui – taip pat. Rašau ką noriu. Į kokius noriu klausimus – atsakinėju, į kokius nenoriu – neatsakinėju. Jei Valentinas paklaus ko protingo bei matysiu reikalą su juo padiskutuoti – padiskutuosiu.
      P.S. Lietingas oras labai tinka ir skaitymui. Ko gero net labiau, nei susirašinėjimui su Valentinu. Labos nakties.

     • GIGA

      Simai,ne tą adresatą pasirinkai įrodinėjimui.Siūlau Fredį ar Romą,man tai seniai šis klausimas uždarytas:)

     • nerijus

      Simai ne rugpjūti, o inauguracija liepos 6 dieną. Data buvo suderinta specialiai, su Mindaugo karūnavimo diena.

     • nerijus

      Valentinai

      Nebesugebi argumentuoti konstruktyviai ir nieko neįžeidinėdamas, kad A.R. jau koreguoja tamstos pasisakymus?

      Sakome savo nuomonę. Ieškome prie ko prikibti. Juk taip ir reikia,o ne laukti, kol sužinosime viskąper vėlai.
      O kas Jums, Valentinai, draudžia rašyti apie Mazuronį, Prunskienę, Jezerską ( išdaviką ), Grybauskaitę, Tomaševski, Butkevičių? Ieškoti kompromato ir t.t.?
      Ieškokite, rašykite…“rinka“ atvira, tik nepulkite į panieką, kaip tai darote jau ne pirmą kartą. Kantrybės.

      Rinkimų baiktis senai aiški. Bet…Balsuoti reikia ne pagal tai, kaip kiti balsuos ( D.G. ) o pagl savo sąžinę ir norus. Ar mes Jums trukdome balsuoti?Manau, kad ne…

      Jei žmonės prieš Adamkaus vykdomą politiką, tai jie jau tomkiniai, paksiniai ir t.t. Keistas tamstos požiūris, Valentinai, keistas..?

     • nerijus

      Arūnai arūnai ir tamsta „susidėjai“ su Valentinu? Aj jai jai…Kam tie „keiksmažodžiai“? Nevirsk Valentinu. Būk padoresnis. Kantrybės.

     • GIGA

      Nerijau,aš jau ne pirmą kartą pastebiu,kad intiligentiškajam Valentinui nelaiko nervai ir jis arba pradeda užgaulioti oponentus,arba pradeda kažką rašyti visiškai į pievas (dažniausiai įsikišęs į kitų susirašinėjimus).Nesimato naudos iš estetikos blogo-kaip nuo žąsies vanduo…:)

  • romas

   Jei reikėjo pasiūlyti Kirkilą arba Balčytį ;)

  • Juozas

   Pasakė teisybę ir tiek, kokia čia klaida ? Dauguma nepatenkinti Kubilium, bet kiti juk yra visiški diletantai su Kirkilu priešakyje. Tarp kitko, kaip ten su tuo LEO ? Lygtai turėjo šiandien pateikti išvadas, kaip pigiausiai atsikratyti to investuotojo.

  • nerijus

   Anksčiau ji deklaravo kitaip…Strategija keičiama.

 • nerijus

  Įdomus faktas:
  Grybauskiatė dėstė partinėje mokykloje.
  Dabar ji vėl „dėstys“ savo mokiniams?
  :)

 • austras

  Atsiprašau, kad įsitrauksiu į pokalbį, bet manau, kad Mazuronis ir Graužinienė būtų geriau tik už Tomaševskį ar Jezerską. Nes pastarieji tiesiog „per smulkūs“. Bet ar ne „per smulkūs“ ir piliečiai, kuriems vadovauja Viktoras bei Rolandas? Niekad nebalsavau už Rolandą, bet, kalbant atvirai, su juo buvo pasielgta nesąžiningai. Tačiau ar iš gailesčio Rolandui galima balsuoti už Rolando svitos narį (nors ir protingesnį už Rolandą)? Manau, kad prezidentas – svitos narys – labai jau nuvainikuoja prezidento sąvoką. Belieka trys kandidatai. Ir VISI jie prisilietę prie „komunistinės praeities“. Vieni kažkuo buvo „tada“, kiti kažkuo tapo padedami „buvusiųjų“. Būkim biedni, bet teisingi – nepriklausomybės metai nesukūrė naujų politikos lyderių: arba tie lyderiai susikompromitavo dėl meilės materialumui, arba apsigaubė didybės manija, arba tiesiog yra „per smulkūs“, arba yra kažkieno svitos dalis. Tai, kad neturim „naujų“ parodo ir tai, jog 2 kartus rinkomės „produktą iš Vakarų“. Problema, kad renkantis tarp „buvusiųjų“ normali ATEITIS neateis, tačiau ar ji ateis renkantis iš kažkieno DVARO DVARIŠKIŲ tarpo?

  • GIGA

   Galima eiti lygiai iš kitos pusės,tai yra pradėti nuo buvusių komuniagų eleminavimo.Čia,aišku,kiekvienam savo…

  • romas

   „Būkim biedni, bet teisingi – nepriklausomybės metai nesukūrė naujų politikos lyderių“
   Austrai, o Kubilius?

   • GIGA

    Austras kalbėjo apie lyderius….:)

   • romas

    GIGA, Kubilius yra premjeras ir partijos pirmininkas. Nėra labai kalbus, bet, manau, veiklus. Jis prijungė krikdemus, suorganizavo gerą rinkiminę programą ir laimėjo rinkimus. Ne visada lyderis yra tas, kuris moka gerai per TV atrodyti, juk reikia dar suvaldyti ir tokią įvairiai nusiteikusią partiją. Daugelis galvoja, kad premjeras yra trečias asmuo valstybėje. Nesutikčiau.Pagal įtaką premjeras yra pirmas.

    • nerijus

     Krikdemus prisijungė strategiškai, nes reikėjo balsų. Juk dauguma lietuvių- krikščionys? Taip susijungdami tik daugiau „nusrėbė“ rinkėjų per Seimo rinkimus. Ir tai faktas. Turiu žmogų, kuris konservatorių partijoje darbuojasi ir daug ką man papasakoja.
     Jei ne krikdemai, tai nebūtų tiek balsų „suregistravę“.

 • Jurgita

  O zinau uz ka balsuosiu. Ir ne karto del savo sprendimo nesuabejojau.
  Man tik kazkaip kliuva kandidatu „rinkimines kampanijos“. Idejau i kabutes, nes kazin ar nuobodzius kalmburus popieriaus lape ant kiekvieno kampo galima vadinti rinkimine kampanija.
  Su malonumo stebejau JAV prezidentu rinkimines kampanijas. Gal ir per toli nuo Lietuvos „nukeliavau“, bet bent jau man buvo aisku, kuris kandidatas ka nori daryti, kur kas ir kaip planuojama keisti.
  Pas mus tuo tarpu, apsikeiciama apibendrintomis frazemis ir tiek.
  Telieka, pasirenkant kandidata, perzvelgti, ka jis nuveike. Nes apie tai, ka zada nuveikti nelabai ir zinau.
  Tik idomu, ar man cia vienai taip atrodo?

  • Karvė

   Jurgita siūlau perskaityti, ką parašėte. Jūsų nuomone pažadai svarbiau už nuveiktus darbus, o blizganti reklama už konkrečiai išdėstytą informaciją (siūlau pasitikrinti termino „kalambūras“ reikšmę).

   Nieko keisto tada, kad kai rinkėjai mąsto 180 lapsnių kampu su logika, tai ir jų prezidentas priima sprendimus tokiu pat kampu su pažadais :)

  • nerijus

   Obama, jau parodė save tikru amplua…Kas buvo žadama- nepildoma. Dėja.

 • savo blog’e rasiau, kad nesvarbu uz ka balsuosi. Svarbu kad ateisi balsuoti.
  Su savo susiktu „aktyvumu“ jau prisidirbom.

 • Karvė

  Jei nėra iš ko rinktis visai nebalsuoti yra kvaila. Aš savo balsą atidaviau mažiausiai iš blogybių ir turinčiam didžiausius šansus laimėti su teorine idėja, kad tokie, kaip mano, balsai leistų neturėti antro turo ir sutaupytų valstybei pinigų. Nebalsuodamas geriau tikrai niekam nepadarysi, o daryti sau blogiau… na čia nuo mazochizmo laipsnio žinoma priklauso…

  Kaip jau sakau, tai tik teorija, o praktika tokia, kad, ko gero, nėra (nebent keli svarstytini arba gerai pasislėpę už mano akiračio ribų) nei vieno kandidato Lietuvos viešojoje erdvėje, kuris mano nuomone galėtų būti valstybės prezidentu/e. Tenka rinktis iš trečiarūšių ir nrušių (n > 10)…

  Bet ką padarysi, čia Lietuva, kokybės ir intelekto čia tiek pat kiek palmių…

  • mdxacuk

   Taupumo sumetimais geriausia būtų balsuot už Graužinienę, nes jinai visai panaikins prezidentūrą. Antroj vietoj būtų Grybauskaitė, bet ji neims tik algos, ir tai ne visos.

  • nerijus

   Karve

   Truputėlį naivus mastymas: balsuoju, kad nereikėtų antrojo turo, bet ne pagal savo įsitikinimus.
   Arba: balsuoju, nes visi taip balsuoja. Kas tie visi? Ir iš kur galima žinoti, kaip tie „visi“ balsuoja?

   Gal jau suskaičiavote balsavimo biuletenius? Gal paviešinsite kas laimi išanksiniuose balsavimuose? Aš to nežinau. Bet būtų smalsu sužinoti.

 • PauliusT

  Nors pradzioj skeptiskai zejau i D.Grybauskaite, taciau dabar galutinai apsisprendes uz ja balsuoti.

  PD
  Daba ziuriu paskutinis mados sauksmas norint issiskirti is daugumos pasigyrus, kad nebalsavau uz D.Grybauskaite :))

  • Karvė

   Va va, tą irgi norėjau pastebėti, čia kaip tam straipsnyje http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/kaip_mes_gyvename/straipsnis?name=straipsnis-7511&l=2 Grybauskaitės nepalaikymas tapo nauju „intelektualumą“ pabrėžiančiu aksesuaru, tai dabar skuba visi juo dabintis…

   • Karve, aš perskaičiau straipsnį. Tačiau kur ten parašyta apie Grybausdaitės palaikymo-nepalaikymo ir intelektualumo santykį? Gal ši citata: „Tiesą pasakius, mes esame labai toli nuo masinio intelekto amžiaus. Kaip yra pasakęs Šekspyras, kurį vėliau atkartojo W. Faulkner, „tai idioto papasakota pasaka – triukšminga, bet neturinti jokios prasmės“. O gal šita: „Parengta pagal More Intelligent Life“. O gal tu ne tą nuorodą įdėjai, kurią iš tikro norėjai įdėti?

    • Karvė

     Arūnai, aš tą nuorodą ne apie Grybauskaitę įdėjau, o apie trend’inį intelektualizmą, kai žmonės pasigauna kokią nors nuomonę ar stereotipą, kuris atseit yra intelektualumo požymis ir jį vartoja patys nesuprasdami kodėl, vien tam, kad sudarytų įspūdį (netikrą), kad yra intelektualai. Grybauskaitės neigimas (kaip beje dar prieš kelis mėnesius teigimas) tapo tokia tendencija. Nesakau, kad visi nepatenkinti ja yra apsimetėliai ar paviršutiniškos vidutinybės bandačios kurti dirbtinį įvaizdį – vien šiuose komentaruose yra nemažai dalyvių tiksliai žinančių dėl ko jos nepalaiko (prie jų priskirčiau ir save), bet žvelgiant plačiau, tai jau tapo eilinis stereotipas ir užtikrintas (aukų nuomone) būdas pakelti savo intelektinę vertę.

     Kuo beje tampa ir pats Artūro blogas. Nenoriu nieko įžeisti – tokia populiarumo kaina…

  • GIGA

   Gaila,kad anksčiau čia nesilankei-būtum turėjęs didesnį supratimą apie mados tendencijas…

   • nerijus

    Matyt, lankėsi pas Mantuką ar Juozuką?
    :)

  • inf

   Taikli pastaba.

 • PauliusT to mdxacuk

  Taupumo sumetimas geriausiai butu balsuoti uz D.G., nes nereiks antro turo ir taip valstybe sutaupys kruva pinigu krizes metu :)

 • inf

  Taikli Pauliaus T. ir Karvės pastaba.

 • inf

  Aš pats balsuosiu už Grybauskaitę. Tikrai ne visos mano abejonės išsklaidytos, bet kurį nors iš kandidatų reikia pasirinkti.

  Man vienas svarbiausių argumentų yra vieningas parsiduodančios žiniasklaidos vykdomas puolimas prieš šią kandidatę. Prisimenant šios žiniasklaidos poziciją Leo LT istorijoje, toks jos elgesys yra geriausias Grybauskaitės tinkamumo įrodymas.

  • GIGA

   Prieš balsuodamas,bent jau neparsiduodančio Radžvilo straipsnį „Bernardinuose“paskaityk,gerb. Artūras buvo čia nuorodą įdėjęs..

   • inf

    Būtinai, kai tik nuorodą surasiu.

    Jeigu žinočiau už ką tamsta balsuosite, aš Jums irgi galėčiau skaitinių rekomenduoti.

 • nerijus

  Šiandien, ant reklaminio stendo pastebėjau naują reklamą, kuri ragina balsuoti už NIEKĄ.
  Kieno tai agitacija ir kas leidžia savus pinigus niekams, o sako, kad krizė.
  „reklamos turinys“:

  BALSUOK UŽ NIEKĄ
  NIEKAS laikysis rinkiminių pažadų
  NIEKAS padės vargšams ir bedarbiams
  NIEKAS sako tiesą
  NIEKUI tu rūpi
  Visiems bus geriau, jei bus išrinktas NIEKAS
  Balsas už nieką- tai balsas už visus.

  Ar tai pilietinė akcija? Įdomiai pateikiama, sakyčiau.

 • Siaip, tokia mintis kilo apie rinkimus… Tarkim paskelbia toki dalyka „Metu krepsinio SENSACINE kova: Lietuvos Rytas vs. Bezdoniu kaimo rinktine!!!!“ YPATINGA RUNGTYNIU INTRIGA, NES, PAGAL APKLAUSAS, LRYTAS PERGALE TIKI TIK 50 PROCENTU KREPSINIO MYLETOJU… IKI PASKUTINES SEKUNDES NEAISKU KAS LAIMES. KAS NEATEIS I RUNGTYNES, TAS NEMYLI IR NIEKO NESUPRANTA KREPSINYJE…

  Taip ir apie rinkimus… Nemanau, kad zmoniu aktyvumas bus didelis, nes dauguma pilieciu jau itikinti kad DG laimes… Ir tas dalyvavimas (ar nedalivavimas) is esmes nieko nepakeis, nes DG komandos PRas vykes kazkur 2 metus (stai tiek, manau, vyko DG rinkimine agitacija…) pasieke savo tiksla. Balsai vis vien procentaliai issiskirsytu kazkur panasiai

 • Aišku viena, kad tie, kas ne už D.Grybauskaitę, apskritai neturi balsuoti pirmame ture. Tik antrame, jei jis bus. O neatėjimas į pirmą turą tokį šansą didina.

 • Apsisprendes

  Dideliam Fredis*, Karve dziaugsmui balsuosiu uz Grybauskaite! Apsispresti padejo puikus V.Januševičienės straipsnis. Jei tik sukirba abejone del kandidatu – paskaitau Januseviciene ir uzplusta noras Fredis* atsiprasyti, kad jo teiginiais abejojau. Prisipazink, Fredis*, na neturi Tu gerb. Virginijos iskalbos. Su laiku ateis dar :)
  P.S. Idomu, ka ponia Virginija ruko?

 • Viole

  gaila, kad nekandidatavo p.Čilinskas, tai jau tikrai būtų buvęs mano prabalsuotas kandidatas, vienaip ar kitaip – sėkmės Jam linkiu

  • nerijus

   Taip. Ir aš būčiau balsavęs už Čilinksą. Bet jis buvo švleniai „patrauktas“ iš rinkimų, nes rimtas konkurentas D.G. buvo nereikalingas.
   Sakote, būtų Vaišvila? Nemanau. Aš už jį tikrai nebalsuočiau, per daug jau „juoduliukų“ virš jo gyvenimo…

   • GIGA

    Gaila Nerijau,bet nebūtų Čilinskas rimtas pretendentas DG.O kas jį patraukė,kokios jo pažeidžiamos vietos?Manau,žmogus turi sveikatos problemų ir nekandidatavo-viskas kur kas žemiškiau…

    • nerijus

     Ne ligoje problema.
     Žmogus sugebėjo įkurti/ suburti nepolitinį (?) judėjimą. Manau, kad būtų susitvarkęs ir su prezidento postu.

     • GIGA

      Tai kas jam neleido kandidatuoti?

 • keista, kad zmonems dar toks klausimas kyla – uz ka balsuoti – na tai juk aisku, kad uz Sashka songoka.. prirasai nauja grafa ir PRAbalsuoji..

 • Kęstutis

  Kiek nustebau perskaitęs šį straipsnį. Iš ankstęsnių Artūro straipsnių susidariau nuomonę, kad jis jau tvirtai apsisprendęs ir žino už ką balsuos.
  Dešiniųjų pažiūrų žmonės (tokiu save laikau) – visada prezidento rinkmiuose balsuoja vadovaudamiesi mažesnės blogybės principu. Šie rinkimai išsiskiria tuo, kad mažesnės blogybės principu vadovautis reikės jau per pirmąjį rinkimų turą. Visada dešinieji turėdavo savo kandidatą Prezidento rinkimuose ir pagal mažesnės blogybės principą rinkdavosi tik per antąjį rinkimų turą. Šį kartą viskas kitaip. Dešinieji neturi savo kandidato Prezidento rinkimuose.
  Aš irgi dar nežinau kaip darysiu. Turbūt šį kartą būsiu vienas iš tu 10 proc. (politologu teigimu), kurie apsisprendžia už ką balsuoti rinkimų dieną, net nuėjus į balsavimo apylinkę.
  Sunkūs šie rinkimai. Visai nėra iš ko rinktis.

  • Nepykite uz pastebejima, bet noriu kad siektiek zinotumete apie politologija ir istorija (neiskatykite tarp eiluciu to ko nera): radikaliu desiniu paziuru zmones kazkada issirinko Hitleri… Patys, niekas neverte…
   http://lt.wikipedia.org/wiki/De%C5%A1in%C4%97_(politikoje)

   Visi iki vieno zino kur veda radikali kaire – tokiose santvarkoje jau gyvenome. Bet kazkodel daugelis net nesusimasto kur nuveda radikali desine…
   Cia siaip, lyrinis nukrypimas :)

 • Vakar 5 min pasižiūrėjau laidą „Gero ūpo“ ar kaip ji ten vadinasi, tai kai publikai ir TV žiūrovams buvo pristatoma D.Grybauskaitė – muzikantai, kapelininkai net suūžė, nuvilnijo ovacijos, kiti pretendentai buvo sutikti šaltai…
  Nepraraskite realybės jausmo, klausimas tik toks: ar reikės antro turo. Jei antrame rate Dalios varžovas bus A.Butkevičius, tai Daliai jis bus lengvai įveikiamas, nes beveik pusė kairiųjų rinkėjų palaiko Grybauskaitę. Marginalų apie 25% už Grybauskaitę, dešinieji, liberalai – 74-75%.

  • Fredi, Butkevičius tik tam ir dalyvauja rinkiminėje kampanijoje, kad jei bus antras turas, į jį patektų būtent AB, o ne kas kitas. Jo toks tikslas ir yra: sudaryti TARIAMĄ OPOZICIJĄ DALIAI, tačiau BŪTI LENGVAI SUVALGOMU.

   • Socialistų partija, keldama savo kandidatą, visada turi keletą tikslų (būti matomiems, konkretaus lyderio jėgų, populiarumo patikrinimas), vienas jų gali būti ir tavo paminėtas – Mazuronio, Prunskienės, Graužinienės pašalinimas iš prezidentinės kovos.

    • Jau 1997 pabaigoje konservatoriai numatė kokia bus PASAULINĖ KRIZĖ, taip pat numatė ir kokia bus KRIZĖ LIETUVOJE 2009-ų pavasarį. Jie taip pat numatė, kad 2009 pavasarį tauta bus visiškai nusivylusi tiek konservatoriais, tiek socialdemokratais, tiek visom kitom partijom, todėl ir partijų iškelti kandidatai neturės jojkių šansų varžytis su NEPRIKLAUSOMU KANDIDATU, kuris viską ir visus aplinkui kritikuoja (tuo išreikšdamas ir tautos nuomonę, kad „visi korumpuoti ir aplinkui tik vagys“). Kaip prognozuojama (manau ne be reikalo, nes statymas yra teisingas) – „arkliukas, už kurį statė konservatoriai“ finišo liniją kirs pirmas. Klausimas kodėl socdemai nestatė už tą patį arkliuką? Pirmiausia tai būtų buvęs dar vienas „2K“ projektas, kuris būtų viską sužlugdęs. Dabar viskas gerai. Scenarijus 100% teisingas, o įvykiai vystosi 100% pagal scenarijų. Belieka laukti tautos DŽIAUGSMO AŠARŲ.

     • GIGA

      tu čia rimtai ar juokauji?Aš apie numatymą…

     • teisus, Arūnai, rimtos partijos veikia planingai, sistemingai, ne chaotiškai, rašo veiklos programas, scenarijus 1-5-10-čiai metų į priekį. Tauta nėra vienalytė – vieni džiaugsis, kiti liūdės. Pralaimėti irgi reikia mokėti, aukščiau galvą.
      Pasiseks ir tau, Paksas buvo Prezidentu, Prunskienė – premjere, ŽŪ ministre, Uspaskich – ūkio ministru, Furmanavičius – vidaus reikalų, Padaiga – sveikatos apsaugos, Muntianas, Pekeliūnas – taip pat užėmė aukštas pareigas Seime. Laimė jums kada nors vėl nusišypsos.
      Jei labai tiki – sėkmė sugrįšta, reikia tik neprarasti vilties ir sistemingai, kruopščiai dirbti ir tikėti ką darai.

     • GIGA

      ir vėl emocijos,kliedesiai…Suprantu,kad dešiniesiams apsitepus TSKP š…,nuo ko jie visą laiką stengėsi atsižegnoti,dabar ne kokia savijauta-lyg nekaltybę praradus.Skauda,Fredi?

     • GIGA, negi tu galvoji, kad protingi žmonės jau 1997-ų pabaigoje nenumatė kokia bus ekonominė (ji pgrinde ir formuoja liaudies nuotaikas) situacija Lietuvoje 2009-ų pavasarį? Aš net įsitikinęs, jog numatė. Gal net piešė baisesnį scenarijų, negu turime dabar. Kubilių, kaip ir Ladsbergį laikau protingais žmonėmis. Tad ir jų sprendimas buvo protingas.

     • GIGA

      Arūnai,tikrai negalvoju,kad 1997 m. konservatoriai,o gal;ų gale nei Sorosas,nei Bafetas nežinojo,kad 2009 bus pasaulinė finansų krizė ir reikės nepartinio kandidato į LR Prezidentus.Čia jau „pereborščil“ draugeli…Gal argumentuosi?

     • GIGA, pažiūrėk filmą I.O.U.S.A. ir tu suprasi, kad finansinė krizė JAV buvo labai ženkli jau 2007 metais (Iki 2007-ų metų federalinės valdžios skola padidėdavo vidutiniškai 3 trilijonais dolerių per metus. Federalinės valdžios skola nuo 13,5 trilijonų 2007 vasario mėnesį padidėjo iki 53 trilijonų 2007 rugsėjo mėnesį – per pusmetį padidėjo net 64%)
      http://www.youtube.com/watch?v=O_TjBNjc9Bo
      P.S. Tiesą pasakius, finansinė krizė JAV būtų ištikusi daug anksčiau (dėl labai nukritusių pasaulinių naftos kainų jau 2001-ų rugpjūtį JAV finansinė padėtis buvo tragiška), tačiau dėl karo Irake pakilo pasaulinės naftos kainos, kas leido JAV ekonomikai truputį atsigauti. Tad kai kas jau 2001 metais žinojo jog krizė anksčiau, ar vėliau neišvengiama. Net Europoje kai kurios šalys (berods Danija?) paskutinius 5-6 metus ruošėsi pasaulinei ekonominei krizei ir atitinkamai pertvarkė savo šalies ekonomiką. Ekonominė krizė buvo naujiena tik tiems, kas to kategoriškai nenorėjo matyti.
      P.P.S. Jei kalbėti apie Sorosą, tai jis pats buvo ne vienos finansinės „mikro krizelės“ sukėlėjas. Dabar po ranka informacijos neturiu, bet tikrai per daug netikėčiau ką šis ponas šneka.

     • Pasitaisau – turėjo būti parašyta: „Jau 2007 pabaigoje konservatoriai numatė kokia bus PASAULINĖ KRIZĖ, taip pat numatė ir kokia bus KRIZĖ LIETUVOJE 2009-ų pavasarį.“

     • GIGA

      Va dabar,Ar8nai,tikiu,nes 2007 metais krizė jau matėsi,o ne 1997.Tu suklydai,o paskui tave nuėjo mūsų oponentai samprotaujantys,kad rimtos partijos,tokios kaip konservatoriai strategijas kuria 10-15 m. į priekį:)

   • nerijus

    Tam pasitelktas ir Jezerskas.

    • GIGA

     Teisus tu,nerijau,aš kažkaip apie tai nebuvau susimąstęs…Faktas tik tas,kad jis tikrai negalėjo surinkti parašų,bet praėjo į kandidatus

     • nerijus

      Jis ne negalėjo, o nebūtų surinkęs, jei ne TiT partijos parama. Buvo pasinaudota, eilinį kartą, Pakso partija, o jis ( Paksas ) eilinį kartą liko „išdurtas“.
      Jis ( Jezerskas ) turėjo/ privalėjo pasitraukti iš rinkimų kampanijos. Bet to nepadarė. Ir linkstama prie to, kad ne dėl asmeninių priezasčių, o dėl „tėtušio“, nes tik jo dėka jis kopė karjeros laipteliais ar kilo liftais, čia jau nežinau :)
      Pasikartosiu:
      Tai koks jis gali būti generolas, kai yra eilinis išdavikas?

  • nerijus

   Galiu pasakyti, ka per laidą „gero ūpo“ po stalu laiko žiūrovai. Jei įdomu. Ir vartojama tik per reklamos pauzelę. Pažiūrėkit, kokie jie įraudę.
   :)

   Tikrai ne vien vandenį…
   ;)

  • GIGA

   užzombinti,Fredi,žmonės,užzombinti…Kaip ir pats beje esi.Jau daugiau kaip du metus visa žiniasklaida kuria eilinės moterėlės įvaizdį „ale M.Tečer ir Putino hibridas“,o eilinis žmogelis neprisimena nei kokie jos nuopelnai buvo finansų ministrės poste,nei kaip ji į EK pateko…Užmiršo ir TSKP,ir partinę mokyklą.Tapo mito aukomis,banda.Lietuviai jau tokie,visur ieško tautos gelbėtojų-Viktoras,Valinskas,dabar Grybauskaitė…Sakykite,o kuo pavyzdžiui DG taip pranašesnė už O.Juknevičienę,Starkevičiūtę,Vainienę?Atsakau-tuom,kad piaro daugiau ir partinėje mokykloje dėstė,kaip kiti jau Baltijos kelyje stovėjo…

 • PauliusT

  a kartais Arunas nebus „Tomkososu“ sajudzio remejas ? :))

  • nerijus

   Paaiškinkite kas yra „tomkososas“? Ar bent jau žinote?
   O ką reiškia „sosas“? Išsamiau, nes kalbat kažkokiom abstrakcijom. Gal dar neišsimiegojote? Tai dar valandžiukę snūstelkit juk savaitgalis. Eikit atsigerkit kavos, užkąskit.
   Labai nesmagiai pradedat savaitgalį :)
   Linksmiau
   ;)

  • Gerbiams Pauliau T, jei norite surasti tikrą “Tomkososu” sajudzio remeja“ pasiklausykite Popiežiaus kalbų, sakytų per paskutinę kelionę į Šventą Žemę.
   P.S. Bei nepamirškite parašyti grasinamą laišką Šventam Tėvui už tokį begėdišką žydų užsipuolimą bei nenaudėlių palestiniečių palaikymą. Manau, kad jūsų kova su katalikų bažnyčios vadovais ŽMONIJAI atneš daugiau naudos, nei kova su kažkokiu tai Arūnu, kuris pasuliniu mąstu yra niekas.
   P.P.S. Prieš siųsdamas laišką Šventam Tėvui, nepamirškite jį išspausdinti Račo bloge. Visi skaniai pasijuoksime :)

 • nerijus

  Pasakysiu kitaip, nes daugelis nemato kitų nuomonės ir tik savo:

  Žmonės, atsipalaiduokit. Nebeturit visiško padorumo bendraudami. Negerbiate ne tik savęs bet ir kito. Ar esat ant tiek buki ar tik prisimetat?
  Balsuokit, kaip sąžinės balsas šaukia, kaip akys mato, širdis geidžia. Šiuo metu užsiimat vien bjaurojimais kito nuomonės ir silpnumo požymis, kai negalima priešininkui argumentuoti, tai pardedama „kandžiotis“.
  Suprantama, kad bus madinga balsuoti už D.G. Viskas labai panašu į tarybinių laikų reklamą/ agitaciją, kai viskas senai žinoma, bet „vardan demokratijos“ vakarams, tai reikia bent pavaizduoti, jog renkame.

  Svarbiausia: eikite balsuoti. Ar bent pusę iš čia rašančių nueis? Manua, kad ne. Svarbu „paloti“ ir „pasikandžioti“.

  Išrinkite D.G. ir kas? Man tai nieko nuo to nepasikeis. Tada laisvai galėsiu kritikuoti jos veiksmus. Išrinkit Mazuronį, Butkevičių ar kt. kandidatą- galioja, tas pats.

 • nerijus

  Ir dar vienas pastebėjimas:

  už D.G. galima agituoti, o už kitus ne? Keistas kai kurių rašytojų požiūris, o be to- šiandiena jau nuo 00.00 val. negalima agituoti. Tai va, brangieji.

 • tomas r.

  man atrodo, tauta kaip ir zmogus, turi savo likima… taip jau lemta mums siandiena tureti savo „dalia“. tokia musu evoliucijos kaina. cia kaip ir nba su lkl, na neturim savo lebronu, tenka dziaugtis jomom ir maciuliais, taip ir cia, galim svaigt kiek norim, bet stebuklo nebus, nes jam nera is kur atsirast – rinktis paprasciausiai nera is ko. mano galva, ka mes galim protingiausia nuveikti sitokioj situacijoj, tai bent pataupyt pora antro turo limoneliu, ir tiketis , kad jie kazkam bus panaudoti, o ne ismesti balon. beje, tam likimui galima ir padekoti, visgi galejo jis ir didesnui sunybiu prikrest :-)

  • nerijus

   Vien dėl taupymo, tikrai nekeisiu savo pažiūrų. Čia tas pats, kaip ir direktoriaus pasiūlymas, susimažinti algą. Tai man keisti ir pažiūras?
   Sutinka pagal drabužius, o išleidžia pagal protą?

 • Prajuokinai, gerb.GIGA, su savo alternatyvia moterėlių pasiūla, iki pilno komplekto dar trūksta A.Maldeikienės, būtų pilnas rinkinukas visiems skoniams. Tačiau ir dabar yra iš ko rinktis, V.Uspaskich mano, kad gera Prezidente būtų L.Graužinienė, iš bėdos – K.Prunskienė, jų idėjoms propaguoti negailima nei intelektualinių pajėgų, nei lėšų, nei laiko.
  Gero balsavimo už vieną iš jų.

  • GIGA

   ir vėl nusišnekėjai.Galvojau,kad argumentuosi kuom pavyzdžiui DG labiau „kvalifikuota“ (visą dieną vakar juokiausi) nei tarkim O.Juknevičienė?Ar tik tuom,kad pagal EP kvotą Lietuvai ir AMB norą tapo EK?Vat čia ir yra tokių ‘ale Valentinų“ silpniausia vieta-jie,o duotu momentu tu Fredi,diskutuoji emocijomis,o ne argumentais.Matyt kvalifikacijos trūksta….:)

   • Pasakykit, GIGA, Arūnai, priežastį kodėl nervuojatės, kad Prezidente bus ne jūsų pageidautinas asmuo?
    Demokratija, laimi tas, už kurį pabalsuoja dauguma.
    Juokiuosi, šypsausi, geros nuotaikos, nes šį kart gerai sutapo, kad ir tautos palaikymą turi DG, ir pakankamai gera Prezidente bus, bent iš tų 7-nių, kurie kandidatuoja – geriausia.
    Reikėjo savo kandidatūrą kelti, jei Graužinienė nesudaro rimtos konkurencijos DG.

    • nerijus

     Fredi, lai būna…Lai išrenka.
     Ir kas čia tokio? Kalbame ne apie ką išrinks ir ko ne, o kalbama apie priežastis. Fredi, kartais ir tamsta persistengi.

     Kaip Tauta nuspręs, taip ir bus- čia faktas. Tauta nusprenė- Paksas prezidentas, bet „išrinktieji“ nusprendė, kad- ne. Ir kas nuoto pasikeitė? Gyvenimas rieda toliau.

     Akivaizdu tik tai, kad Tauta eilinį kartą liks „už borto“ ir čia faktas. Ir nesvarbu kas bus išrinktas. Po 20 metų, ateis jaunimas valdyman, nes dabar valdžią uzurpavę buvę komunistai arba to laikmečio „sugadinti“ žmonės.

     • Siūlau nepuoselėti minčių, kad ateis po 20 metų jaunimas ir padarys stebuklus. Reikia gyventi čia ir dabar.
      Tarp kitko jaunimas jau beldžiasi: Požela, Paluckas, Paleckis A.Ramanauskas, truputėlį ūgtelėję, bet dar jaunimo kategorijai priskirtini Janukonis, Zuokas, Valinskas, Donalda. Auga Mazuronio sūnus ir t.t..

     • GIGA

      Reikia gyventi čia ir dabar,dvidešimt metų po Nepriklausomybės su TSKP partinės školos kvapeliu.Taip visoje Lietuvėlėje nebuvo kandidato.Nusigyveno dešinieji,smuko,todėl ir belieka kitiems nors kaip nors bandyt oponuoti rinkimuose.Ką daryti,kad komunistų partija amžina…

     • nerijus

      Fredi, kalbu ne paie dabartinį jaunimą, bet apie tą, kuris dar tik „kelia sparnelius“.

      O kuom Jums užkliuvo Padaiga? Kad buvo su Uspaskich? Bet man patiko jo įstatymas dėl rūkymo viešose vietos. Šaunuolis.
      O be to, kur su juom dalyvavo/ būdavo toks jaunuolis Ayrelijus Veryga, tai jis nei rūko, nei geria ir yra daktaras. Galima teigti, kad tai ir jo nuopelnas.

      http://www.neuromedicina.lt/index2.php?pagrid=18&gydid=16

      http://www.infosiauliai.lt/straipsnis/aurelijus-veryga-krepsini-niekina-ne-seimas-o-aludariai,17498-1-44.html

      http://www.balsas.lt/naujiena/179535

     • nerijus

      Jei gyvenčiau „čia ir dabar“, tai apsoliučiai nieko neturėčiau, nei namų, nei mašinos, nei žmonos, nei vaikų, nei…
      Gyvenimą turime kurti strategiškai priekin. STRATEGIJOS ir trūksta mūsų valdžiai, bent 5 metams į priekį, o ne atgal.

    • GIGA

     Fredi,visų pirma nesinervuok,o jei nori išsikrauti-atsidaryk balkoną ir parėkauk.Aš su tavim ne diskutuosiu,nes nėra jokio konstruktyvo.Tu blaškaisi nuo Pakso iki Muntiano,nuo Grybauskaitės iki Graužinienės ir t.t.Paskutinį kartą tau pabandysiu parodyti tas būsimų rinkimų vietas kurias mes (bent jau aš) akcentuoju,na o jei vėl išgirsiu tyradą apie Muntianą ar dar ką nors,tai iš karto tau linkiu visokeriopos sėkmės ir ne tik rinkimų dieną.Taigi:
     1.man keista,kad tariamijei dešinieji (ir tu tame tarpe) savo oponentams dėl DG bloge pripaišo simpatijas Prunskienei,Muntianui,Viktorui,Pečkinui ir etc.nereikia rikiuoti ilgo komunistų sąrašo.NEREIKIA.Tai būtent Jūs,ale dešinieji,balsuojate už TSKP.Kuom smirdate,tuom bandote tepti kitus.tai ar ne keista,Fredi,kad toks antikomunistas Landsbergis nesugebėjo nieko geriau pasirinkti kandidatu kaip partškolos dėstytoją?
     2.Man labai keista kaip mūsų šalyje DG piešiama kaip atgamtine būtybė,padariusi didelą karjerą EP.Atsakykite sąžiningai kaip ji tapo EK ir ką ji ten būdama nuveikė?Gal nuskambėjo kažkoks projektas pavadintas DG vardu,kaip tarkim yra kitų komisarų vardais pavadinti siūlymai?Pasamprotaukite kuo ji sublizgėjo būdama finansų ministre ar ko šis du metus piarintas asmuo geresnė tarkim už O.Juknevičienę (kvalifikuotesnė:) )ar bet kokią kitą žymesnę LR ekonomistę?
     3.Džiaugiuosi,kad neseniai DG išstenėjo savo nuomonę dėl LEO LT.Kodėl komisarė to nepasakė prieš pusmetį?Mąstykite žmogau.Gal,Fredi,Jūs dar girdėjote kokių nors „nepriklausomos kandidatės“,susėmusios visą kas geriausio (jos žodžiai) iš socdemų,konservatorių ir liberalų nuostatų dėl AT pirmininko?O kodėl ji vengia diskutuoti debatuose?Tai,kad jūs jos rėmėjai irgi vengiate,tik rėkiate užzombinti emocijų ir Muntianus (ot argumentas) oponentams prikaišiojate.
     Tikiu,kad sulauksiu kažkokų tai argumentų,Fredi,o ne,tai galėsite su gerb.Valentinu labai produktyviai padiskutuoti apie Pareigytę ir Vaišvilą

 • gie

  Va vienu iš nedaugelio kartų pritarių Račui – balsuoti neaišku už ką. Nėra kandidatų, ir bus kaip per praitų rinkimų paskutinį turą (balsavimas už mažesnę blogybę). Tik šį kartą pasirinkimas dar menkesnis :) Tvirtai žinau, už ką nebalsuosiu, ypač už „šustauskus“ (Mazuronį, Graužinienę, iš dalies Prunskienė).

 • Valentinas

  Artūrai, atsiprašau.
  Fredi, kažkada mane mokei neįsivelti į diskusijas su Arūnu ir kitais pakso dievintojais. Dabar pats pakliuvai į šiuos spąstus. Šiuos žmones reikia ne smerkti o suprasti jų būseną. Pagalvok, juk Arūną konsvervatoriai puola jau nuo 1997 metų galo. Kai tiek laiko esi puolamas, galima įsivaizduoti kokioje psichologinėje būsenoje dabar yra Arūnas. Pridėk dar ir farmacinių kampanijų suokalbį prieš jį, siekant priversti pasiskiepyti ir suprasi, kad juos reikia krikščioniškai užjausti. Aš prisimenu, kaip blogai jaučiausi, kai išrinko paksą ir įsivaizduoju, kad Arūnas dabar jaučiasi panašiai. Todėl kviečiu baigti aiškinti akivaizdžius dalykus, nes tie žmonės nepasiruošę atviram ir laisvam pasauliui.

  • nerijus

   Vieni dievina makaronus, kiti šprotus, terti alų su „vobla“, penkti Paksą, šešti Grybauskaitę…Demokratija, tsakant…Gerai, kad bent jau aš laisvamanis :)

   Važiuoju paplaukioti valtele ( išbandysiu, kaip veikia elektra varomas motoras ), pasikeisti mašinai tepalus ir vakare- gimtadienin ;)

   Vaikai, gyvenkime draugiškai :)

  • GIGA

   Valentinai nepezėk apie paksininkus.Jūs vadinami dešinieji ant tiek nusigrybavote,kad remiate TSKP ir partškolą.Argumentų nėra ir niekada nebuvo,tik emocijos.Dėl to ir Fredį iš blogo išmetė,ir tu visus užgaulioji.
   Kaip tavo galvelė negali suvokti,kad mes prieš dvigubus standartus,o ne prieš Grybauskaitę ar ne už Paksą.Aš asmeniškai balsuočiau už Vytuką jei jis būtų išstatytas kandidatu-tai prie ko čia Fredžio kliedesiai apie Muntianus ir etc?bet aš niekada nebalsuosiu už TSKP ir partškolą ir man,natūraliai žmogiškai keista,kad tai daro vadinamieji dešinieji,tie kuriems akys ir smegenys užsiblokuoja girdint ktų nuomonę.Man gėda,kad konservatoriai tapo politinėmis prostitutėmis,jei reikia remia Kirkilą,jei reikia su Zuoku,jei bus naudos ir TSKP auklėtinę ir partinės mokyklos lektorę į padebesius kels.Geriau būt nepopuliariam,bet ne prostitutei…

   • Valentinas

    Giga, kaip jau nekartą buvo parodyta, tamsta esi neeuklidinės logikos atstovas, todėl bet kokia diskusija yra beviltiška :)

    • GIGA

     1.aš tikrai jokios diskusijos nesaičiau ir joje nedalyvavau
     2.niekada (atsiprašau tikrai be jokios ironijos) nesu skaitęs pačio argumentų išskyrus atvejį,kurį pastovaiai cituoju,tai yra apie Pareigytę
     3.sutinku,kad mano pozicija yra ne lanksti,o politikai,anot Romo,būtinas lankstumas ir diplomatija,bet aš niekada nesusitaikysiu ir pažiūrų nekeisiu kaip dešinieji stumia į postą TSKP narę ir partškolos dėstytoją ir stumdami,kad išsisklaidytų tas dvokas ir nesigirdėtų oponentų kalbų rėkia apie Paksus,Muntianus,Šatrijos raganas,Viktorą ir Graužinienę su Mantuku.Būkime biedni,bet teisingi ir pasakykim (nesvarbu ar Kubiliaus ar Fredžio ar Valentino lygmenyje)- „nusibalioninom“ tiek (kalbu apie tautą,ne apie konkrečią partiją),kad neturim lyderių iš po Sąjūdžio,neturim naujos formacijos lyderių,liko tik matuška TSKP.Sekančiuose rinkimuose prisiminsim Šepetį,o ką beveik Juršėnas,Burokevičių ir Ivanovą (nu gal pariebinau,bet…).
     Su Fredžiu viskas aišku,bet tu,Valentinai,tai kaip suprantu esi patriotiškai dešinysis.Kodėl mes taip nusiritome?Kodėl tautai,kad ir vėlgi jau minėto Fredžio atveju kelia juoką O.Juknevičienės ir Grybauskaitės palyginimai?Dėl to,kad pirmoji nebuvusi komunistė ir AMB dėka netapo EK?Žinot,aš dar suprantu kaip keletas čia rašę komentatorių sako-reikia rinkti mažesnę blogybę iš pasiūlytų,bet taip ginti TSKP dvoką?Tiesiog šlykštu,nusirideno tauta per 20 metelių…

 • Net tolimiausiuose kaimuose žmonės jau suprato, kad Landsbergis nėra tas, kuris sugriovė kolūkius, o Brazaukas nėra didysis statytojas ir gerovės visiems puoselėtojas. Tačiau tautoje susiformavo dar vienas blokas žmonių, įsivarė save į aptvarą ir amžinai kažko inkščia. Nuoširdžiai bandau suprasti jų poziciją. Jie – nei socialistai, nei dešinieji krikščionys demokratai, liberalais klasikine prasme jų irgi nepavadinsi, nors jų vadas R.Paksas politinę karjerą pradėjo atskilęs nuo konservatorių būtent liberalų partijoje, kaip ir Mazuronis… tęskite mintį,
  tarp kitko aš darbe, jokiuose, Valentinai, spastuose nesu, kas 20 min žvilgteriu ką oponentai man rašo ;)

  • Jonas III

   Jeigu Europa nebūtų subombardavusi kaimo milijardais, tai kaimas nebūtų pamiršęs Landsbergio (Vagnoriaus)

  • GIGA

   ir vėl be argumentų,ir vėl parėkavimas per balkoną…Trūksta.trūksta argumentų,kaip TSKP dvaikas neduoda ramiai kvėpuoti,tada norisi atsidaryti balkoną ir rėkti>O jei tikrai nori suvokti poziciją,atsakyk į klausimus

  • GIGA

   TAS TREČIASIS TAUTOS BLOKAS YRA PRIEŠ KOMUNISTUS IR „VALSTYBININKUS“.PRIEŠ LEO,PRIEŠ NETEISĖTAI NUVERSTĄ LR PREZIDENTĄ,PRIEŠ „WILJAMSO“ AFERĄ,PRIEŠ ABONENTĄ IR „RUBIKONĄ“,PRIEŠ DU KARTUS NETEISĖTAI UŽTRAUKTĄ Į KĖDĘ ADAMKŲ,PRIEŠ DVIGUBUS STANDARTUS,PRIEŠ POLITINĘ PROSTITUCIJĄ.
   Valentinas taip ir niekada nesugebėjo atsakyti į klausimą,matau,kad diskusijos vengi ir tu,tik nuoširdžaiai stebiesi-kodėl tie patys politikai,kurie nuvertė Paksą,po to prastūmė arba dengė Leo ir didelė dalis jų remia Grybauskaitę?

   • Fredis*

    GIGA, dešiniuosius sunku apkaltinti, kad jie per silpnai pereskioja komunistus-kgb’istus, siekia liustracijos, tavo pozicija „prieš TSKP“ yra kiek dirbtinė, medinė, nes ir Paksas buvo komunistu, ir Čilinskas. Į ką bedursi pirštu – beveik visi vienaip, ar kitaip susitepęs su retomis išimtimis (komunistų buvo virš 300 tūkst.). Griežta antikomunistinė retorika dešiniesiems nedavė jokių rezultatų, tik tris prapiltus rinkimus į Seimą, tokia retorika sąjungininkų iš liberalų ir socialistų stovyklų patrauksi nedaug. Geriau nedidelis kompromisas ir būti valdžioje, nei visą laiką griežtai ir teisingai klykauti nuo bačkos ir amžinai būti opoozicijoje.
    Dėl Leo. Šį žvėrį geriau patiesti prityrusiam medžioptojui miške vienu taikliu šūviu ilgai tykojius pasaloje, nei nuolat šokti karo šokį su fakelais aplink laužą nepaliekant stovyklavietės ribų, bijant įžengti į mišką.

    • GIGA

     1.Taip Fredi-aš ir ne už Paksą,ir ne už Čilinską.Aš PRIEŠ DVIGUBUS STANDARTUS.
     2.Pirštu badyt nereikia-per visą plačią mano giminę ir nemažą draugų ratą niekas nesusitepę per tris kartas.Taip,kad nereikia….O ir be mano pažįstamų yra Landsbergis,tas pats Kubilius,Gentvilas,O.Juknevičinė,Mazūronis,Radžvilas ir t.t.Specialiai paėmiau pirmus pasitaikiusius žmones iš įvairių partijų ir politinių srovių.Beto nereikia lyginti TSKP nario tarkim Ozolo,kuris stojo į partiją ir kažkur filosofavo,o po to pirmas atbėgo į Sąjūdį ir DG,kuri dėstė partškoloje ir tada kai mes Baltijos kelyje ar po tankais stovėjome.Taip,kad TSKP nariai irgi skiriasi.
     3.Dėl nedidelio kompromiso ir būti valdžioje kažkur girdėjau-ai prisiminiau-gi komunistai taip teisnosi,kad į partiją stojo,jog mažiau rusų būtų valdžioje

     • Kubilius, Radžvilas – nekandidatuoja, O.Juknevičienė – taip pat
      ( buvusi uspaskietė, politinė daltonikė, degustatorė, neturinti skonio receptorių, tokią būtų baisu matyti Prezidento poste ). Iš kandidatuojančių – DG – geriausia.

     • GIGA

      Tai konservatoriams,liberalams ir kitiems dešiniesimas reikėjo išsikelti savo kandidatą,o ne remti TSKPistą.O daltonikas vis tiek geriau nei netradicinė orientacija arba koloboravimas su sovietine valdžia,NET IR TADA KAI VISI KITI KOMUNISTAI jau Sąjūdyje dalyvavo

    • Fredi, jei tokie asmenys kaip Račas, Čilinskas bei kiti, kas progai pasitaikius visada psisako prieš Leo LT projektą „nešoktų karo šokio su fakelais aplink laužą“ („vienu taikliu šūviu“ patiesti „liūto“ jie negali – šautuvėlių kulkelės per silpnos, deja), tai ir tas medžiotojas, kuris TIKIUOSI, kad išeis ir „vienu taikliu šūviu“ paties „liūtuką“ TAIP NIEKADA IR NEBŪTŲ IŠĖJĘS Į MEDŽIOKLĘ. Kodėl aš toks įsitikinęs? Viskas labai elementaru:
     a) Leo LT yra „2K“ projektas;
     b) „liūtuką“ realiai gali nušauti tik vienas iš „K“;
     c) jei gyvenime ir pasitaiko, kad motinos žudytų savo vaikus, tai politikoje aš labai abejoju, jog įvyktų Leo nužudymas „K“ rankomis, jei jo nespaustų negatyvi tautos nuomonė apie Leo;
     d) negatyvią nuomonę apie Lep LT projektą kaip tik ir suformuoja tokių kaip Račas bei Čilinskas „šokami karo šokiai su fakelais aplink laužą“.
     P.S. Artūro Račo atsiprašau, kad citavau gerbiamo Valentino išsireiškimus neparedagavęs. Ateityje prieš „paleisdamas į eterį“ išsireiškimus „perleisiu per vidinės cenzūros fitrą“.

     • Geras tandemas gaunasi: Grinevičiūtė, Račas ir Čilinskas – varovai ( su fakelais rankose ) ir taiklus medžiotojas-šaulys energetikos ministras, turintis valdančiosios koalicijos ir Prezidentės DG palaikymą ir paramą.

     • GIGA

      Gerenis be abejo tandemas Kirkilas ir Kubilius su į pakaušį alsuojančiu Zuoku,o ir tas Jūsų kritikuotas Uspaskichas prie Leo prisidėjo,ko nepasakysi apie daltonikę Oną.Suklysti galima-svarbu nepabijoti prisipažinti klydus…

   • gie

    GIGA,
    paanalizuok ne pries ka yra tas „Trecias blokas“, o uz ka. Balsuoti uz tuos, kurie yra pries viska – pavojinga :)
    Trecias blokas yra ne naujiena, jie atsiranda kas pora metu nuo pat nepriklausomybes pradzios. Veliau susilieja su kazkokiom jegom. Prisimenat centro partija ? Social Liberalus? Tautos pazangos partija? Šustauska ? :) Visi jie yra eiliniai mesijai kurie „kovojo“ pries valstybininkus ir sukuria „nauja politini bloka“. Tas pats laukia visu partiju, kurios neturi aiskios vizijos (as nekalbu apie vizijas kur Paksas prezidentas, sios neiskaitines).

    • GIGA

     Tai siūlot laiks nuo laiko pabūti prostitute ir taip gyventi?O už ką „trečias blokas“? Visi Lietruvos politikai 95 proc deklaruoja tą patį,bet galima to pačio siekti kitom priemonėm ir iš kitų startinių pozicijų.Čia kaip ir klausimas bomžui sėdinčiam nepriklausomoje Lietuvoje prie konteinerio – „o Jūs patenkintas,kad iškovojome Nepriklausomybę?“.O ir be bomžo vieni sako,tada darbo turėjau,butą,kainos mažos,o kiti (ir jų tarpe aš, iš karto rėkia – atsimerkite,atsizombinkite Jūs gi komunistų gniaužtuose sėdėjote,toliau net nefilosofuokite.O yra tokių kurie filosfuoja,yra kurie tiki,yra tokių kuriems nostalgiška su vaikyste susijusi praeitis šviesesnė nei ateitis,nesvarbu kas valdė tavo šalį…Tai va kikevienam žmogui svarbiausiai gyvenime neparduoti savo principų-aš visada buvau ir būsiu prieš komuniagas,Fredis sako galima truputį pakentėti-dėl valdžios,dėl lovio,dėl dešros…“Raz ne pide…“ kaip sakoma

 • he
 • Republikos leidinių kompanija prieš Grybauskaitę šiandienos spaudoje: http://kernius.net/tai-ko-jus-dar-nezinojote-apie-grybauskaite

 • GIGA, politika yra šachmatai, geriau žvirblis saujoje negu briedis girioje.
  Gentvilas, Auštrevičius, Zuokas, Šilgalis, Babravičius, E.Masiulis, Kubilius, M.Adomėnas, Razma, R.Juknevičienė, ar I.Degutienė šiuo momentu niekaip negalėtų laimėti rinkimų. Praloštų arba socialistams, arba marginalų kandidatui.

  • GIGA

   Tai va tas ir baisiausia politikoje,kad dėl pergalės reikia paminti principus.O,kad dešinieji po Nepriklausomybės paskelbimo taip ir nesugebėjo išsiugdyti lyderių daug ką pasako ir parodo…gal ne tokią politiką vykdė?Gal per daug intrigose dalyvavo ir arogantiškai į tautą žiūrėjo?Paksas ištraukė alaus mėgėjų klubą,atsiprašau,liberalus,padarė parlamentine partija,tuom viskas ir užsibaigė.Landsbergiui pamainos nesurado,konservatoriai n metų verda tame pačiame sąstate Kubilius-Razma-Degutienė-Rastauskienė-Juknevičienė.Dėl to nelieka nieko kito tik šlovinti Grybauskaitę..Anksčiau Vytulis pas Urbšį važiuodavo,dabr šis grabe apsiverstų….

   • Fredis*

    GIGA, Paksas pasinaudojo liberalais jau sukurta struktūra. Kažkas buvo liberalų partijos kūrimo ištakose (Radžvilas, Stašaitis), naujas partijas lygioje vietoje įkūrė Paulauskas, Teišerskytė (vėliau užgrobė Prunskienė), Uspaskich, Muntianas, Ozolas, Veselka, J.Subotinas, L.Astra (Lietuos kelias), socdemus atkūrė tame tarpe ir Olekas su Andriukaičiu…
    tiek daug šaunių vyrų ir moterų, man irgi mįslė kodėl jie visi rytoj praloš D.Grybauskaitei.

    • gie

     Na, reikia skirt partijos ikurejus ir lyderius. Stipriam lyderiui lengviau isukti partija, bet daznai buna, kad lyderi isstumia stipresnis ir labiau tinkamesnis tam tikram gyvavimo etapui.
     Kalbant apie lyderius, ju negali buti srityje daug, paprastai nusistovi tam tikra hierarchija. Todel issiauginti lyderius yra ganetinai sunku, o dviems ambiciju turintiems lyderiams kartu dirbt beveik neimanoma. Todel nieko keisto, kad dauguma partiju neissiaugina pakaitalo, o jis atsiranda is isores.
     Kadangi norisi prezidento, kuris butu tikras lyderis, tai galiu automatishkai atmesti „antrus smuikus“, nesvarbu kokios priezastys neleidzia kandidatuot tikrajam lyderiui.
     Ir nereikia cia jokiu kalbu apie mesijus. Visi kandidatai yra zmones.

     • Fredis*

      čia man GIGA priekaištavo, kad dešinėje pusėje neišugdyti stiprūs lyderiai, verdama savose sultyse, lyg aš būčiau atsakingas. Stiprus lyderis yra, tai vyriausybės vadovas, kito šiam laikotarpiui nereikia. Kažkuriame ankstesniame komentare privardinau galybę politikų pavardžių, labai lengvai reikalui esant galima „išsukti“ M.Adomėno, kaip jauno, veržlaus, turintčio užsienio universiteto išsilavinimą politiko įvaizdį. Kitai kadencijai tai bus ir padaryta, žiūrėsim kaip ateinančius 5 metus seksis prezidentauti D.Grybauskaitei.

     • GIGA

      Duok Dieve,nes jei kandidatuotų Adomėnas (bet spėju,kad ir kitoje kadencijoje to nebus),nebūtų ir tų rašymų apie „nusibalioninusius“ dešiniuosius.
      O suburti alaus mėgėjų klubą ir aš galiu,bet padaryt alaus mėgėjų klubą parlamentine partija (nereikia vėl maišyti į krūva Astrų ir Muntianų),ne kiekvienas gali

     • Musė

      M. Adomėnas turi lyderio savybių, jis šviesus, charizmatiškas, modernus. Bet jis pernelyg intelektualus ne tik eiliniam rinkėjui, bet net ir patiems užpelkėjusiems naujovių bijantiems seniesiems konservatoriams. Jei jis sugebėtų pro tą pelkę prasimušti, galėtų būti neblogas garvežys, traukiantis visą partiją.

    • GIGA

     Rytoj nepraloš,kaip ten bebūtų bus antras turas…

 • WU

  Man atrodo, kad Grybauskaitė tiesiog tinkamu laiku atsidūrė reikiamoje vietoje. Žmonės tiesiog pavargo nuo visų kitų. Plius krizė, todėl ekonominstė atrodo tinkamiausia kandidatė. Ir galim nekalbėti apie Butkevičių ar Prunskienę, nes jie neprilygsta savo aura eurokomisarei. Vienas iš politologų tiesiog pasakė: „apie Grybauskaitę yra sukurta legenda“, tuom viskas ir pasakyta. Istorija daugybę kartų parodė, kad esant kritinei situacijai atsiranda TAS LYDERIS. Manau, taip yra ir šiuo atveju. Žinant lietuvių balsavimo ypatumus viskas atrodo logiška ir dėsninga. Jau ne kartą pirkom katę maiše ir būdavo, kad pasiteisindavo… Paradoksas, Lietuvoje politikai ne užauga, o atsiranda, taip, atsiranda kaip grybai po lietaus. O tie kurie ir užauginti dažniausiai atrodo stipriai papuvę ar mutavę per patį procesą. Todėl ir turim tokias situacijas. Nė kiek nenustebsiu, kai po penkerių ar dešimties metų atsiras kažkas naujas iš niekur negirdėtas, atrodąs nenusitepęs, nesisteminis. Kad ir kaip kartais norisi kaltinti viršų, vis dėlto reikėtų problemų ieškoti apačioje.. O dėl rytojaus tai nežinau, kaip visada nėra to ko noriu, bet vis tiek rinksiuos iš to kas yra..

 • Slyvanosis

  Gerbiamieji intelektualai, atsipeikėkit. Lietuvos prezidento rinkimai ne Eurovizijos balsavimai su juos lydinčiais komentarais.
  Prezidento rinkimų rezultatas parodys šalies visuomenės susitelkimą vaduotis iš būsenos „3 lietuviai – 5 partijos“, apsispręsti kurio kandidato siūlomą kelią rinktis. Net populistiniai ir demagoginiai kandidatų rinkiminiai šūkiai, jei jais sekama, parodys žmonių nuostatas ir lūkesčius…
  Nepamirškite, kad nuo prezidento personalijos priklausys Vyriausybės sudėtis ir veiklos akcentai, blogiausiu atveju gali būti nesuformuota nauja Vyriausybė ir skelbiami priešlaikiniai Seimo rinkimai.
  Rimtus dalykus gali nuveikti naujai išrinktas LR Prezidentas.
  „Šaukiu aš Tautą, NDX užguitą…“

 • nerijus

  Šiandien nusivilsim du kart:

  likome treti nuo galo- Eurovizijoje( nors norėjau,kad liktume paskutiniai, jei jau taip? Kam įžeidinėti ir tyčiotis iš geros dainos? O ji buvo tikrai gera. )

  išrinksime- D.G.

  Ir už ką mus taip?
  :)

 • Rasa

  O aš rami, išbalsavau už neturėjusį reikalų su komunistais, part. mokyklų atstovais, KGB-ėšnikais ir t.t. Ponas Mazuronis galėtų būti Lietuvos pezidentas…bet laimi tik dideli pinigai, kurie buvo mesti tik vienai kandidatei, kurios reklama vyko jau nuo rudens!

 • Meluoji. :) Butkevičius visai realius pasiūlymus buvo pateikęs, galbūt tik neskaitei ar nesigilinai. :p Taigi ne visiškos drambliuko svajonės kaip Grybauskaitės kampanijoje buvo, bet nors truputį logiškai pagrįstos, ir su konkrečiu planu. :) Deja, turi, ką turim – Epic FAIL! :/