LRT generalinį direktorių mušė durimis. Skauda visiems…išskyrus direktorių

Prieš porą dienų klausiau, kam labiausiai skaudės už LRT generalinio mušimą durimis…

Šiandien jau galime suskaičiuoti aukas.

Pirmiausia, labai skauda LRT tarybai. Balsuodami už tai, kad A.Siaurusevičius liktų savo kėdėje, jie visai Lietuvai parodė, koks yra LRT generalinio direktoriaus standartas. Tai aiškiai politiškai angažuotas, nesibodintis išgerti ir po to viešai sklaidytis, gelintis pakelti ranką prieš (tegul ir labai įkyrų) žurnalistą, viešai sakantis netiesą asmuo. LRT taryba iš esmės pasakė, kad tai jai priimtina. Kartu ji nusistatė standartą ir sau: taip elgtis galima.

Skauda LRT kaip visuomeniniam kanalui. Prisiminus Aurelijos Simutis istoriją, galima drąsiai teigti, kad visuomeninėje televizijoje egzistuoja dvigubi standartai. Taip pat galima drąsiai konstatuoti, jog nacionalinė televizija yra ta vieta, kur veikia taisyklė „Quod licet Jovi, non licet bovi“.

Visuomeniniam transliuotojui po antradienio LRT posėdžio ir jame priimto sprendimo skauda ir todėl, kad LRT žurnalistams nuo šiol visi girti į skydines ar kitas privačias erdves lendantys vieši asmenys, įskaitant politikus, nuo šiol turės būti tabu. Jokių reportažų, jokių pranešimų, jokių nuotraukų. Nes nuo šiol bent jau LRT požiūriu – tai visiškai normalu.

Taigi, daugiau jokių G.Mikolaičių, jokių Belmontų, jokių Seimo restoranų. Konstitucija garantuoja žmogui teisę gerti. Bet kur, bet kada ir su bet kuo. Nepasiant užimamų pareigų, nepaisant visuomeninio statuso.

Skauda Lietuvos policijai. Skauda todėl, kad policininkams vadovauja ne komisarai, o girtas ir durimis sumuštas LRT generalinis. Ir tikriausiai dar kažkas – nematomas, telefonu. Skauda ir skaudės, nes jie buvo pastatyti į kvailių vietas.

Skauda ir Lietuvai, kaip valstybei, nes ką besakytumėte, visuomeninės televizijos vadovas, kurį skiria Seimo, Prezidento paskirti atstivai, vis dėlto reprezentuoja valstybę. Tai yra, mane ir Jus visus. Bent jau man šiek tiek dėl to nejauku, nežinau, kaip jums.

Skauda ir visiems Lietuvos žurnalistams. Tie, kas matė ir skaitė A.Siaurusevičiaus odisėjas socdemų štabe, tikriausiai sakė: nu „blin“ tie žurnalistai, jei net LRT direktorius nesupranta, kaip reikia elgtis viešoje vietoje, tai ką jau kalbėti apie visus kitus…

Manau, kad turėtų skaudėti ir visiems tiems, kurie dar visai neseniai žemai lenkėsi LRT generaliniam Latvių gatvėje. Nors gal jiems viskas atrodo normalu?

Kaip ten sako lietuvių liaudies patarlė? Su kuo sutapsi….

P.S. Beje, pačiam LRT generaliniam, atrodo, visiškai neskauda. Jis tikriausiai tik dar kartą įsitikino, kad Lietuvą valdo jis – nuo politikos iki policijos.

(20 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...
 • na straipsnis kaip ir visada, kas norėta, tas pasakyta. Tačiau šį kart bent jau faktai rašinėlyje išdėstyti teisingai.

 • Anonimas

  Pritariu autoriaus mintims. Iš tiesų Siaurusevičiaus „nuotykis“ yra savotiškas Lietuvos valdžios, gslbūt ir visuomenės sistemos krizės simbolis. Prasigėrusi,įžuli, neklystanti, nesavikritiška, uždaryta elektros skydinės (Ignalinos AE ir LEo Lt.) spastuose, „drąskanti“ žurnalistus, pataikaujanti galingiesiems vardan „gardaus duonos kasnio“, taikanti dvigubus standartus. Žodžiu alkoholinės psichozės ir baltų arklių miražuose paskendusi sistema – Gerosios Vilties gatvė.

 • Anonimas

  Pritariu. Siaurusevičius – tikrai ne tas asmuo, kuris turėtų vadovauti visuomeninam radijui ir televizijai, ypač po tokių „pasirodymų“.

 • Anonimas

  Nežiūrėjau to klipo.
  Man gėda ir skaudu dėl to paties, kaip ir autoriui.

 • Anonimas

  Nors ir smarkiai nuvertėjęs, bet Siauras dar lieka svarbus turtas socialdemokratų aktyvuose.

 • Anonimas

  Labai laukiu ką R. Valatka iškristalizuos (kažkaip delsia, lyg kaupdamasis, ryždamasis).
  (jei ne rytojaus numeryje, tai bent šios savaitės)
  Bus įdomu palyginti kritiką sąlyginio kritiškumo kontekste jo rašiniuose ir pozicijoje…

 • Anonimas

  Cia geras pastebejimas – klausimas kada Valatka parasys apie Siaura :))
  Dar vasara esu pastebejes siuos du strategus nuosalioje senamiescio ( tik uzusienieciu lankomoje) kavineje strateguojant mass media. Na ir kaip pasielgs LAISVAS ir NEPRIKLAUSOMAS Lietuvos Rytas ( kuri skaito Konservatoriu partijos rinkejai)? Nerasyti negalima rasyti ( kur padeti kabliuka?)

 • Anonimas

  jūs tik man pasakykite,kur Lietuvoje dar netaikomi dvigubi standartai?Aš jau nebežinau tokių sričių.O dėl paties A.S.atsakymas paprastas – dabar jis reikalingas,yra kaip sakoma,apkaboje,todėl toks ir sprendimas.O kad kažkam skauda -tai jau emocijos,rinkimai juk baigėsi.

 • – o kas šio straipsnio autorius? ar tik aš nematau parašo?