Lietuva Kredlinburgo analuose…

Šiandien trumpam palikę namus įkvėpti gryno oro parsivežėme ir „Lietuvą“ – stalo žaidimą, apie kurį daug buvau girdėjęs, bet akyse nematęs.

Čia pat ir išbandėme su Austėja: beveik pora valandų prabėgo nepastebimai, ir mano įvertinimas būtų – labai gerai. Ta prasme, kad yra ką veikti. Abu kartus prireikė beveik visų 100 kortelių žaidimui baigti…:)

Žinoma, istorijos klausimai gal kiek per daug detalizuoti, kultūros – šiek tiek per daug personalizuoti, o sporte – gal kiek per daug dėmesio krepšiniui. Tačiau edukacinė vertė – neabejotina, pramoga šeimai – puiki.

Nepasant to, niekaip nesuprantu, kaip Lietuvos tūkstantmečio progai paminėti skirtame žaidime, gali būti toks klausimas:

Kelintais metais pirmą kartą Kredlinburgo analuose paminimas Lietuvos ir lietuvių vardas?

O gal čia tik man taip nepasisekė, nes žaidimas, kurį pirkome nepažymėtas tūkstantmečio ženklu?…

(3 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • nesupratau

  Tai gal ne tą žaidimą įsigijote, nes paspaudus nuorodą matau, kad pakuotė pažymėta tūkstantmečio ženklu…

 • lida

  O jį gali žaisti tik istorikai ir tik 2009 metais ?

  • jį gali žaisti lidos ir fredžiai. Manau padėtų šiek tiek…:)

 • jurkis

  Tai kad adresu http://www.tactic.net/site/product.php?Product_number=02370&category=Trivia&lang=LIT esančiame paveiksliukyje matyti ir daugiau klaidų ant dėžutės: „Lietuvos vardo tukstanmecio proga“… (tiesa, matomas bandymas nuslėpti nemokšiškumą – bandyta uždėti varnelę ant č. Nepataikyta :)). Artūrai, ir ant jūsų įsigyto žaidimo dėžutės tas pats?
  O jei nueini http://www.tactic.net/site/category.php?lang=LIT, tai perskaitai „Žadimai vaikams“.
  Kažkaip krebžda nuojauta, kad Lietuvos tūkstantmečio proga lietuviškas žaidimas lietuviams pagamintas Pasaulio Visa Ko Fabrike – Kinijos Liaudies Respublikoje.
  Ką gi, turime trispalves, pagamintas Kinijoje, dabar imamės žaidimų :). Nieko prieš neturėčiau prieš kinietišką pigieną, bet kažkaip jau ir nebemalonu darosi.

 • nerijus

  Pritariu, Jums jurki…
  Žinoma, verslas yra verslas, bet savigarba yra savigarba…
  Istoriją žinoti gerai, bet, ar nebus žaidimas parengtas pagal Bublausko teorijas/ vieną istoriją, kurią visi žinome :)

  Būtų įdomus ir naudingas žaidimas ruošiantiems tapti žurnalistais, kad neliktų Artūro Račo priekaištų per atrankas, apie žymius Lietuvos verslininkus, Politikus, Valstybės tarnautojus, užsienio valstybių prezidentus ir pan.
  O tūkstantmetis…Tik, bažnyčios hierarchų ir verslinikų šventė…Lietuva, kaip valstybė/ sambrūzdis/ susivienijimas ( nepasakysim, kaip tiksliai vadinosi ), gyvuoja daug ilgiau ir nereikia jokių voodooo ( Valentinai ).

  • Nerijau, vis dar neatsakei kuo tau neįtiko Bumblauskas. Kokios jo „teorijos“ tavo nuomone yra blogos ir kuo remiantis taip manai?

   • nerijus

    Bumblauskas,apart Mindaugo, Vytauto, Algirdo laikus, daugiau nieko nežino…Lyg, Valstybė gyvuoja tik nuo jų laikų..? Ko „giliau“ nesikapsto, nes pats žino tiek, kiek etatiniai istorikai pasakoja ir parašo knygose. Perpasakotojas ir tiek.

    Valentinai

    Daugiau, jokių diskusijų Bublausko tema. Enter.

    • Nerijau,
     Tu skaitei Lietuvos istoriją?
     Kaip suprantu jei Bumblauskas nepradės aiškinti, kad Lietuvių kunigaikščiai kilę iš romėnų, jis tau neįtiks?

     • nerijus

      Iš ko? Iš romėnų..?

      Skaičiau ir gerai mokiausi/ žinojau :)
      Bet, per tiek laiko- primiršau :)

      Apie Bublauską- Enter :)

  • Naudinga tik būsimiems žurnalistams? Dauguma jų po studijų vienaip ar kitaip bus tampomi už virvučių savo darbdavių, tad kuo mažiau žinos ir kuo mažiau suvoks, tuo mažiau jiems širdis skaudės.
   O kad žaidimas vertingas kiekvienam, norinčiam patikrinti savo žinias – taip.
   Smagaus tobulėjimo.

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet įdomu.
  Šiandien, Rusijoje vyko rinkimai ir, viena ausimi girdėjau, kad balsuoti buvo galima ir sms. Įdomu, kaip šis procesas veikė/ veikimo principas?
  Ir dar…Balsadėžės, kurios iš kart fiksuoja iš lapo- balsą ir perduoda kompiteriui…
  Ką Lietuva pasiūlys kitą met, per savivaldos rinkimus? Gal, galėsime balsuoti didžiųjų prekybcentrių kasose? :) Susimoki už alų, dešrą ir prabalsuoji…O už balsavimą, į lojalumo kortelę gauni taškų. Skatinimas :)

  • WU

   Kieno rinkimai?

   • Man rodos Maskvos dūmos. Beviltiškas reikalas, kai Maskvos mero žmona yra pagrindinė miesto oligarchė :)

    • nerijus

     Lyg ir dūmos ir kai kurių gubernijų- mero, bet, gal kas žino išsamiau. Man tik smalsu, kaip ten su tais sms buvo daroma..? Ieškojau ( googlinau )- neradau.

 • Kostas

  Pons Artūrai, o žaidimo kortelėse taip pat tiek gramatinių klaidų, kaip ant dėžutės? Taupoma ant lituanistų ar redaktorių :)

 • Tai nėra tūkstantmečio proga išleistas žaidimas. Tikriausiai tai nauja partija prieš kokius tris metus išleisto „Ką žinai apie Lietuvą?“, nuvogto nuo visame pasaulyje žinomo „Trivial pursuit“. Dėja, klausimų bazė labai nesubalansuota ir žaidimas iš esmės yra daugiau paremtas sėkme nei žiniomis, aišku visažiniams ši mano pastaba negalioja, bet kam įdomu būtų su tokiais žaisti?

 • keistas jus

  Arturai, eiline spausdinimo klaida. Verta del atskira irasa rasyti?

 • :)

  Gėda – yra Kvedlinburgo, o ne Kredlinburgo.

 • Roco

  Viska apie Kvedlinburgo anal’us ir dar daugiau informacijos apie senaja Lietuvos istorija nei sis zaidimas rasite cia :

  • nerijus

   Jooo…Kazlas, kaip visada- savo „stichijoj“ :)

   Kvailinburgo… :)

 • Tadas

  Teko žaisti šį žaidimą, mano nuomone, jis labai prastas, tiesa, nežinau kaip su tūkstanmečio paminėjimo variantu, tačiau pirmasis tikrai neįdomus. Nėra klausimų sunkumo kategorijų, todėl kiek mažiau žinančiam istoriją jį žaisti gali būti netik neįdomu, bet ir nepatogu. Be to, kai kurie klausimai yra tikrai absurdiški, iš serijos: „kokie medžiai auga Vakarų Lietuvoje?“ ir pan.

 • Juozas iš Anglijos

  šeip tai, mano manymu, nereikia iškarto krauti ant šito žaidimo , koks jis blogas ir panašiai. Aš asmeniškai džiaugiuosi kad , kažkas bent jau yra daroma. Žinoma, norėtųsi galbūt ir geresnio varijanto bet yra kaip yra. Daugiau optimizmo žmonės.:)

 • Juozas iš Anglijos

  čia ištrauka iš žaidimo gamintojo tinklalapio (kuriame nors ir galima pasirinkti lietuvių kalbą , tačiau tekstas apie kompaniją vistiek matomas anglų kalba):

  A successful game is made in all stages of the manufacturing process, from design to printing. The quality and functionality of the games is essential, and Scandinavian manufacturing means quality also in games.

  Taip gal vis dėlto idėja gera, bet pasirinktas ne tas gamintojas :D

 • yes thank so much i like this article

 • century historical chronicles of mystery is always interesting. I can create your own pleasure on mulled talk about books chronicle century. I love it