Krymas VIII: Meniu puikus, bet ne mėsėdžiams

Ar kada nors ragavote granatų vyno? Labai skanus. Toks beveik tamsiai violetinės spalvos ir net žiūrint prieš šviesą per stiklinę nepersišviečia. Tačiau labai švelnus ir nuostabaus aromato.

 

Nusipirkome prie Kurortnoje bio stoties – vietinio išpilstymo dviejų litrų plastmasiniuose buteliuose nuo limonado. Pavadinimas “Granatų apyrankė”. Kaina – 22 litai. Dar buvo “Vienuolių vėjas”, Damų puokštė”, “Kinzmarauli” ir daug daug kitokių. Galima ir paragauti.

 

Apskritai vynai čia visai skanūs. Dauguma turi tokį specifinį prieskonį, bet jis netrukdo, ypač kai gerai atšaldai. Tiesa, ragavome iki šiol daugiausiai baltus, bet dar turime laikoJ

 

Iš gėrimų dar įsiminė uogos užpiltos konjaku: vyšnios, gervuogės, spanguolės. Maždaug 17 laipsnių, labai skanu (rizikuoju būti nubaustas VTAKTJ)

 

Dar Kryme yra persikai, kurie tirpsta burnoje ir laša, kai kandi. Arbūzai – jei pataikai nuspirkti ir neįtikėtino saldumo melionai… Net širdis apsąla bevalgant.

 

Dar pomidorai – tokie patys, kokių mums dar atveža mama iš savo kolektyvinio sodo ir kokių jau labai seniai nebėra paduotuvėse (geriausias receptas – pomidoras ir duona su sviestu su truputėliu druskos).

 

Dar yra baklažanų, pipirų. Ir “voblos”, kuri ne visa vobla, yra ir normalaus dydžio vytintos žuvies, kuri la-a-a-bai gerai tinka prie alaus.

 

Visa kita – nieko ypatingo. Ta prasme, niekas neįstringa.

 

Ai, dar saldumynai – “pachlava” ir dar kažkas labai panašaus į mūsų “skruzdėlyną”.

 

Tiesa, dar “kvas” – ta gira iš geltonų vežiojamų statinių. Skonis – toks pat kaip ir prieš 20 (daugiau?) metų.

 

O blynelius galima užsisakyti su kondensuotu pienu. Yra tokių, kuriems tai labai patinkaJ

 

Apibendrinant – meniu man čia visai patinka. Labiau – tas, kuris gatvėje, o ne kavinėse. Tiesa, tiems, kurie negali išgyventi dienos be mėsos, kiek

sunkiau – ji sveriama ir dar ne visada gausi šviežiai iškeptos. O kam gi reikalingos mikrobangės?…

 

 

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...