Kokie teisėjai, toks ir teisingumas…

Iš pradžių į Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjo Vytauto Kelpšo pasvarstymus apie prabangą neatkreipiau dėmesio.

Tačiau, kai paaiškėjo, kad jo alga viršija 6500 tūkstančio, pagalvojau: kokie teisėjai, toks ir teisingumas…

Greitai pradės bausti ne tik už tai, kad sugyventinė karves  melžia, bet ir už tai, kad vyras žmonai vakarienę daro. Neįdarbintas.

O apie vaikus net pagalvoti baisu: už nepilnamečių išnaudojimą (jei makaronų išvirs ar kiaušinienę iškeps) ir pasodinti gali…

Kalbant kiek rimčiau, labai įdomi ir Teisėjų tarybos pozicija:

Šis teisėjo apsisprendimas, Teisėjų tarybos narių nuomone, atspindi situaciją, kai dėl neadekvačių atlyginimų teisėjo profesija tampa nepatraukli.

Ar reikėtų suprasti, kad teisėjo profesijos patrauklumas iki šiol priklausė nuo „adekvačių“ atlyginimų?

Ką gi, matyt, kokie teisėjai, tokia ir Teisėjų taryba…

Įdomiausia, kad sprendžiant iš V.Kelpšo pasirinkimo, prokuratūroje atlyginimai kol kas, atrodo, „adekvatūs“.

(8 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • me

  Atlyginimas 6500 teisėjui – juokingas..
  O prokuratūroje – atlyginimas gali būti ir toks pat. Bet bent jau prokuroro nepjauna kiekvienas purvasklaidos atstovas už blogis sprendimus (net jei „netinkamas“ sprendimas priimtas dėl procesinių pažeidimų)

  • Juozas

   Gerai, kad bent nevagia.

 • be vardo

  p. Račas Stebėtojui meta: „Ir taip – aš esu labai piktas, kad šiame tinklaraštyje apsilanko dundukai, panašūs į tamstą“ (Artūras Račas; Liepa 31, 2009 12:25 ryte). Gaila, kad Žurnalistų etikos komisija, į kurią taip mėgsta apeliuoti p. Račas, formaliai negali nagrinėti su anonimiškumu susijusių dalykų (juk dunduku išvadinamas „kažkoks „Stebėtojas““ ir tiek). Bet vis viena nesolidu, p. Račai, tiesiog labai nesolidu. Gi suprantat pats, kad tas vizitas į jubiliejų, dėl kurio kilo visas tas sąmyšis, dar ilgai juoda dėme kabės ant Jūsų renomė. Ir suprantat, kodėl.
  Tiesa, o jei tikrai nuoširdžiai nesuprantat, kodėl (gal gali ir taip būti), tai ko gi iš Jūsų belaukti.
  Beje, tinklaraštis nėra Jūsų namai, sodas, kambarys, stalčius, personalinio kompiuterio atmintis ar pan. Tai vieša erdvė, kuriai Jūs pats tokį viešumos statusą suteikiat, vien pradėdamas ją eksploatuoti. Tad besiplūstant pykti, kad kažkas neva „lenda“ į Jūsų tinklaraštį ir komentuoja ne taip, kaip Jums patinka, atleiskit, yra užgaidu bei truputį vaikiška.

  • Matotaupa

   Be vardo,
   Ar jus turite sazines, savigarbos, samoningumo nors truputi, kad galetumete rasyti i tema? Ar jums visai blogai? O gal jus blogai matote ir nesuprantate, kur papuolete ir is nervu nebesusigaudote, kas ir kur esate?

  • Artūras Račas

   Mielas bevardi, deja, bet turiu tamstą nuliūdinti. Tinlaraštis yra mano namai ir aš jaučiu už jį atsakomybę. Todėl nei tamstai, nei kam nors kitam neleisiu čia keiktis, rašyti nešvankybių, įžeidinėti mane asmeniškai, meluoti bei užgaulioti kitų čia besilankančių skaitytojų.

   Komentuoti ir išsakyti skirtingą, nei mano ar kieno nors kito, nuomonę galima nekomentuojant pasisakančiųjų asmeninių savybių, nelipdant jiems etikečių ir pasisakant į temą.

   Todėl galite vadinti mane kaip norite (kultūringai), tačiau šiame tinklaraštyje aš, o ne tamsta ar kokie nors fredžiai spręs, kuris komentaras vertas čia pasilikti, o kuris – ne.

   • be vardo

    1) Nesikeikiau, nerašiau nešvankybių, neįžeidinėjau (pvz., nevadinau „dundukais“), nemelavau, neužgauliojau.
    2) Išsakiau savo nuomonę ir prielaidas dėl garsiojo vizito ir dėl Jūsų reakcijų po jo išviešinimo šiame bloge.
    3) Supratau, kad čia yra pageidaujama Viena Tiesa, o diskusinė terpė, t.y. kita nuomonė, visapusiškai slopinama (dažnokai – brutaliais kontrkomentarais ad hominem).
    4) Darau išvadą, kad tokiu atveju toliau nebėra apie ką ir bekalbėti, tad likit sveikas savo „namuose“, pasilinksminkit Smailytės, Marcinkevičiaus, Kolerovo ir kt. jubiliejuose.

    • Matotaupa

     be vardo,
     Jūs meistriškai įstatote save į pseudo-teisuolio poziciją. Norėčiau išmokti tokio veidmainystės meno. Komentuokite dažniau, gal kada nors pasieksiu jūsų lygį. Please!!!!!!

  • Lida

   A.Račas „Tinlaraštis yra mano namai ir aš jaučiu už jį atsakomybę.“

   A.Račas „Man rūpi, kas apie mane rašoma internete todėl, jog laikausi nuomonės, jog internetas yra vieša erdvė ir ten šmeižti ar įžeidinėti žmonių negalima.“

   Tai kaip čia suprasti, vieši namai ?

   • Matotaupa

    Lida,
    Aišku, kiekvienas supranta, kaip jam smagiau: jums pirmas (artimiausias, suprantamiausias?) palyginimas – viešieji namai, man – viešoji biblioteka ar skaitykla… Smagu, kada tokia nuomonių įvairovė :-).

    • lida

     Taigi nepasakė „Tinlaraštis yra viešoji biblioteka ar skaitykla“. Ten jis negalėtų tvarkos įvedinėti pagal savo subjektyvų moralės supratimą, išvaryti lauk, cenzūruoti, „baninti“ :)

 • 7x

  Jeigu žmonės bent minimaliai įsivaizduotų, kiek teisėjui reikia žinoti ir dirbti, tai galbūt mažiau nusikalbėtų. Susidaro įspūdis, kad teisėjas turi iš idėjos dirbti, o jei išdrįsta pareikšti, jog atlyginimas per mažas ir išeina iš darbo (kaip jis drįsta! tegul dirba iki grabo!), tai objektyvioji, teisingoji ir apsišvietusioji visuomenė tuoj pat nuteis, nesvarbu per kur – blogus ar delfi komentarus.

 • gie

  Pabūkime solidesni ir nepamirškime pridėti, kad ši alga yra „ant popieriaus“. T.y. reali jo alga į rankas yra +-5000 litų. Dar atmeskime važinėjimo išlaidas (kiek žinau, atstumas nuo darbo iki namų – 60Km, kaip pateikta originaliame straipsnyje). Neskaičiuosiu čia išeina benzinui. Galbūt susirado darbą tam pačiam mieste?
  Dabar labai lengva daryti įvairius lyginimus: kai reikia išpūsti algą, sakoma ji prieš mokesčius, kai reikia sumažinti – sakoma „800 į rankas“. Bet įtariu, kad tai – profesinė liga.
  Jei žemdirbys nuspręs, kad jam naudingiau sėti javus o ne auginti runkelius, joks žurnalistas nenustebs. Jei teisėsaugos pareigūnas nuspręs, kad jam naudingiau dirbit prokuratūroje (vis viena teisėsaugos sritis), kils skandalas. Nes teisėsaugos pareigūnas, skirtingai nuo žemdirbio, turi būti auksčiau už tokius menkniekius kaip šeimos išmaitinimas ar pinigai.
  Bet kurios profesijos patrauklumas priklauso nuo atlygio. Net tinklaraštininko. Tiesiog kartais svarbiau yra patenkinti savo Ego. Kitiems – duonos kąsnis.

 • Lida

  Matot, teisėju negali patapti kas nori, reikalingas specialus išsilavinimas, ne taip kaip žurnalistu – nuo istoriko iki chemiko.
  Pajuokavimais apie vaikų išnaudojimą, na nežinau – nu toks bajeris, kad kasdien pasakok, vistiek iki ašarų visi žvengs. Tikrai en kažkoks HK.

 • Matotaupa

  Teisėjai irgi turi teisę klysti. Net gydytojai nužudo žmones per savo klaidas ar neatsargumą. O čia už niekingus 6500 lt – visai suprantama, kad iš 10 atvejų, kokiuose 3 gali būti padarytos klaidos ar netikslumai.

 • NiekurNeiva

  Minima LVAT byla 2009-07-17:

  Administracinė byla Nr. N575 – 912/2009
  Procesinio sprendimo kategorija 40.1.2 (S)

  I.:
  … Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos (toliau – ir Institucija) pareigūnė 2008 m. vasario 11 d. A. V. surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą už tai, kad A. V. neužtikrino, jog G. K. būtų leidžiama dirbti tik pasirašius su ja darbo sutartį. Patikrinimo vietoje, sodyboje, esančioje (duomenys neskelbtini) kaime, Prienų rajone, rasta G. K. žodžiu paaiškino čia dirbanti nuo 2006 m. lapkričio mėnesio, prižiūrinti dvi melžiamas karves ir penkis veršelius. Dėl darbo funkcijų bei darbo užmokesčio yra susitarusi su A. V. Už pieną gauna 80 litų per mėnesį, kuriuos pasidalina su kita kartu gyvenančia samdine. 2007 m. vasarą A. V. pavedimu padėjo suvežti šieną. Už darbą gavo 300 litų. Tuo A. V. pažeidė Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – ir DK) 93, 95 ir 99 straipsnių reikalavimus. Atsakomybė už tai numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 413 straipsnio 1 dalyje.

  ….

  Taigi, kas kaltesnis – Darbo inspektorius ar Teisėjai ? Ir kiek tai kainavo mums visiems ?

  • Čia gal tyliai šeimos vertybių skatinimas tai vyksta? Priminsiu, pagal valstybinę šeimos koncepciją šeima tik tada, kai yra santuoka. Būtų jie susituokę, niekas nebūtų prisikabinęs prie „nedarbinių pajamų“.

   • Lida

    Įdomi pozicija – susituokę ir moka žmonai už darbą. Ai, jūs gi feministė…

 • vaidas

  Man tai kažkaip skaičiai kitokie susidėlioja. Nepaisant to, kad Artūras galėtų atmesti mokesčius, bet ir tai skaičiuojant kitaip gaunasi. Jei teisingai suprantu (pridedu nuorodas – http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=350217 ; http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=350219&p_query=&p_tr2= )

  Nuo 2009 m. rugpjūčio 1 d. apylinkės teisėjams pareiginės algos koeficientas: 11,56 (buvo iki rugpjūčio 1 d. – 12,5), pareiginės algos bazinis dydis – 450 (buvo rugpjūčio 1 d. – 475). Taigi mano skaičiavimais atlyginimas apylinkės teisėjo – 5202 Lt „ant popieriaus“, „į rankas“ – 3953.52 Lt (buvo – 5937,5 Lt „ant popieriaus“, „į rankas“ – 4512.49 Lt). Dabar įvertinkit, kad teisėjas negali gauti jokio kito atlygio, kaip už savo darbą, t.y. negali dirbti kito darbo, išskyrus mokslinę-pedagoginę veiklą (įvertinus, kiek tokių darbo vietų yra ir darbo krūvius tiesioginiame darbe, papildomai dirbti net neįmanoma) tai yra viskas, ką gali gauti teisėjas. Tiesa, dar kas tris metus prideda tris procentus už ištarnautus metus. Tačiau teisėjas negali gauti jokių priedų, nors įstatyme yra galimybė išmokėti tryliktą atlyginimą (maximum vieno atlygio dydžio), bet tai faktiškai yra už darbą savaitgaliais ir viršvalandžius, nes realiai daugelis teisėjų dirba viršvalandžius (net viršydami 40 val.) ir visi budi po kelis savaitgalius.

  Taigi atlyginimas apie 4000 Lt, be galimybės užsidirbti daugiau, o dabar pasakykit, ar išties teisėjai uždirba per daug? Man patiko D. Radzevičiaus pastebėjimas, kad visuomenėje teisėjas bus gerbiamas, kai: bus kompetetingas visais gyvenimo klausimas, šventesnis už Romos popiežių, dirbs ištisą parą ir neims atlyginimo:)))))

  Artūrai, sutikčiau, kad pigus teisingumas ir yra pigus:)))) beje, jūs kažkada sakėte, kad negalima sakyti „visi seimo nariai vagys“ arba „visi žurnalistai nupirkti“ (čia jūsų citata, cituoju iš atminties), tai gal ir ne visi teisėjai tokie blogi ir uždirba per daug?:))

 • Idomu kada :
  Darbo neteks FNTT vadas Boreika, VRM ministeris Palaitis,
  ir kada sie du valstybes tarnautojai:

  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/barteris_uz_parkavima/

 • Jonas III

  Čia tas chrestomatinis atvejis, kai už vištos pavogimą sodinama 7 metams:)
  Nors bene komentatorius A.G. nuolat teigia, kad kovą reikia pradėti nuo smulkiausių (pavojingiausių) vagių. Bet gi tokių yra milijonai.
  Tinklalapio autorius susilaukė daugybės priekaištų dėl dalyvavimo V.U. gimtadienyje. Visai tikėtina, kad V.U. yra jau žymiai stambesnio kalibro nusikaltėlis, bet bendravime su nusikaltėliais nematau nieko smerktino, sakyčiau netgi skatintina. Visai kas kita jų nusikalstamos veiklos moralinis palaikymas.
  Tačiau ir A.R. nusikaltimą galėjo padaryti (greičiausiai ir padarė)važiuodamas į gimtadienį BNS automobiliu ir benzinu (dizeliu).
  Bet kadangi žuvis pūna nuo galvos, manau, kad ir tvarką reikėtų pradėti daryti nuo viršaus. Ir kovoti ne tik su neteisėtom vagystėm, bet dar svarbiau su teisėtom – pačiomis stambiausiomis.
  Čia LEO, kai įstatymo vardu 500 mln iškeičiama į 4 mlrd, kai valdininkas su karališku atlyginimu padirbęs 3 mėn vienose pareigose su šimtatūkstantine kompensacija perkeliamas į kitas pareigas, o po 4 mėn analogiškai į trečias, …
  Būtų įdomu pasekti, kaip išsisklaido nepalikdami didesnių pėdsakų Europos paramos milijardai, nepaisant to, kad jie pagrįsti autoritetingais projektais …
  Bet kadangi čia jau dalyvauja ne vištos, tai ir nusikaltimo sudėties negali būti

 • nerijus

  Kai profesija renkamasi ne pagal įsitikinimus, o pagal tai, kiek iš jos galima „uždirbti“, tai nieko stebėtino ir keisto…
  Tiesiog, tokie žmonės, kurie jaučiasi ne „savo kailyje“ ar vietoje- lai keičia darbą. Bet, kita pusė yra ta, kad, sunku atsisakyti savo statuso visuomenėje…

 • Linas

  kažkokia tuščiavidurė diskusija.Kiek kartų galima kartoti:“pigaus teisingumo nebūna“,“pigių įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių nebūna“?Na,nėra valstybėje pinigų,negi neaišku?Nepatinka Kelpšui toks atlyginimas,tegu išeina,ateis kitas ir tiek.Negi čia svarbiausia problema valstybėje?Reikalai vystosi tokia kryptim,kad tuoj vėl reikės mažinti visų biudžetininkų atlyginimus,gal nuo spalio 1d.,gal nuo lapkričio 1d.,o nuo sausio 1d.tai tikrai.Be to,jei valstybė nenorės devalvuoti valiutos,o konservatoriams tai būtų mirties nuosprendis kokiai 20 metų,nuo naujųjų teks realiai mažinti „gyvus“ darbuotojus visuose lygiuose.Va čia tai bus problema,prisižiūrėsime tokių „koncertų“,kad šie Kelpšo viražai kels tik šypseną.

 • vaidas

  Nerijau, net išsirinkęs profesiją pagal pašaukimą, valgyti vis vien norisi ir butą su šeima gyventi norisi turėti, ir nors į Turkiją kartą per penkis metus nuvažiuoti, ir pirmą golfą norėsi pakeisti jau į antrą,…. Ar tau normalu, kai seimo narių padėjėjai ar eiliniai ministerijų klerkai uždirba daugiau už teisėjus be jokios atsakomybės?

  • nerijus

   vaidai

   nenormalu, kad jie dirba be jokios atsakomybės. Su tamsta, vienareikšmiškai, sutinku.

   Nesinori man važinėti į Turkijas, Maljorkas, Bahamus, nes man ir čia gerai… :)

   Mano „golfas“ puikiai važiuoja ir nereikia prašyti „kanceliarinių“ išlaidų jo remontui :) ar naujo „golfo“ pirkimui, ar nuomai :)