Kodėl nusišneka Ž.Šilėnas?

Aš kartais nesuprantu, kodėl šiaip jau solidūs žmonės kartais dėl nežinomų priežasčių ima ir viešai nusišneka.

Štai, pavyzdžiui, LLRI ekspertas Ž.Šilėnas, šiandien komentuodamas žinią apie Pietų Korėjos bendrovės pasitraukimą iš atominės elektrinė projekto lygina G.Kirkilo ir A.Kubiliaus vyriausybės veiksmus ir sako:

Juk ankstesnė valdžia sulaukė daug kritikos dėl to, kad kone slapta vykdo strateginius energetikos konkursus ir projektus, kad per menkai apie juos nušviečia visuomenę. Ši kritika buvo pagrįsta. Gaila, bet šiandieninėje situacijoje mes matome lygiai tą patį

Bandžiau prisiminti, kokius gi strateginius energetikos konkursus ir projektus vykdė G.Kirkilo vyriausybė.

Prisiminiau tik vieną.

Jis, mano nuomone, buvo vykdomas įžūliai atvirai, su niekuo nesiskaitant, o visuomenė apie jį buvo plačiai nušviečiama spaudoje, radijuje, televizijoje ir paties G.Kirkilo.

Ir kritikuojama jis pirmiausia buvo dėl to, kad tas projektas buvo vykdomas be jokio konkurso, o tiesiog už ačiū perleidžiant vienai verslo grupei 38 procentus viso Lietuvos energetikos sektoriaus su visais būsimais projektais.

Gal LLRI ekspertas visa tai jau pamiršo?

Nesinorėtų tikėti, nes žmogus, bent jau išorės atrodo sveiko proto.

Bet jei taip, tai kodėl jis tada lygina G.Kirkilo vyriausybės inicijuotą didžiausia amžiaus afera vadintą Leo LT projektą su nepasisekusiu šios Vyriausybės viešai skelbtu konkursu atominei elektrinei statyti?

Kurioje vietoje čia galima įžvelgti panašumų? Nebent tai, kad abu projektai baigėsi nesėkmingai.

Tačiau dėl to jie netampa panašūs. Kaip nėra panašūs bandymai užsidirbti iš kontrabandos ar kurti naują verslą, nors abiejų bandymų tikslas iš esmės yra tas pats – užsidirbti. 

O gal Ž.Šilėnas žino ką nors daugiau? Tada galėtų ir kitiems pasakyti.

Nieko tokio, jei Ž.Šilėnas tokius palyginimus daro tik dėl neišmanymo.

Tačiau visai kas kita, jei jis tokias nesąmones kalba sąmoningai. Tai reikštų, jog jis, tik dėl jam pačiam žinomų priežasčių, specialiai klaidina visuomenę.

Būtų gerai tas priežastis žinoti.

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...