Kodėl Lietuvos prezidentas nevažiuoja į Pekino olimpiadą?

…vienas „Žinių radijo“ klausytojas sakė žinąs kodėl: V.Adamkus į Pekiną nevažiuoja todėl, kad jis yra žinomas aplinkosaugininkas, o Kinijos sostinėje labai užterštas oras. Nevažiuodamas į olimpiadą Lietuvos prezidentas taip išreiškia savo protestą į nepakankamą Kinijos valdžios dėmesį aplinkosaugos problemoms.

Bet iš tikrųjų yra ne taip. V.Adamkus į Pekiną nusprendė nevažiuoti todėl, kad Kinijoje gaminami sveikatai pavojingi žaislai, kuriuose nuodingos medžiagos – ftalatų – kiekis leistinas normas viršija kartais net daugiau nei šimtus kartų. Ir tuos žaislus Kinijos gamintojai pardavinėja garbingoms Lietuvos bendrovėms, kurios, žinoma, nieko apie tai nežino ir po to tais žaislais nuodija Lietuvos vaikus.

Pernai Lietuvoje tokių žaislų buvo parduota net 60 tūkstančių. Juos pardavinėjo visur – „Maximose“, „Kotrynose“, Viskas už vieną eurą“, Rududu“ ir kitose labai gerbiamose parduotuvėse.

Niekas apie tai nieko nežinojo, nes jei būtų žinoję, niekada nebūtų tokių nuodingų žaislų pardavinėję.

„Maximos“ savininkai net nepatikėjo, kad jų parduotuvėse pardavinėjami žaislai gali būti tokie nuodingi (sukelti astmą, kenkti kepenims ir reprodukcinei sistemai) ir net išsiuntė juos už savo lėšas dar kartą patikrinti į pačią nepriklausomiausią laboratoriją Latvijoje (nes Lietuvoje ji valstybinė).

Tyrimai parodė, kad žaislai iš Kinijos buvo sveikut sveikutėliai, tačiau „Maxima“ vis tiek buvo nubausta neįtikėtino dydžio bauda – 5000 litų.

V.Adamkus visą tai stebėjo, nes jam taip pat labai rūpi Lietuvos vaikų sveikata ir Lietuvos importuotojų reputacija.

Ir todėl pasipiktinęs tuo, kas vyksta, nusprendė į Pekiną nevažiuoti.

Nors ne. Iš tikrųjų tai Lietuvos prezidentas nevažiuos į olimpinių žaidynių atidarymą todėl, kad ten Lietuvai VIP ložėje buvo skirta tik viena vieta ir kol prezidentas lankėsi Pietų Amerikoje, ją savo vardu rezervavo Gediminas Kirkilas.

Nors ne, dar labiau iš tiesų tai priežastis visai paprasta: kai V.Adamkus skrido namo iš Čilės (ar Argentinos) lėktuvu, netoli Bermudų lėktuvas buvo patekęs į juodąją skylę ir dabar prezidentas labai bijo skristi.

Nors gal ir ne.

O gal kas nors žino kodėl?

Juk pats prezidentas kažkodėl tai nieko nepaaiškino…

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...