Kariuomenė = valstybė?

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Delfi konferencijoje komentuodama siūlymus „neturėti kariuomenės apskritai“ atkirto, kad tai iš esmės reikštų neturėti valstybės.

Man pasidarė įdomu: kokios, R.Juknevičienės nuomone, be kariuomenės, dar yra būtinos valstybės egzistavimo sąlygos?

O gal kariuomenė ir yra ta vienintelė sąlyga?

Ir iš tikrųjų: ar tikrai Lietuvos valstybės nebeliktų, jei kuri nors valdžia staiga nuspręstų atsisakyti kariuomenės?

(3 balsų, vidurkis: 2,67 iš 5)
Loading...
 • Sutinku su ponia Juknevičiene. Žinoma, šiais laikais agresija nėra tokia įtakinga, kaip anksčiau, tačiau jos visiškas neturėjimas sukeltų kai kurių problemų. O be to ir įsipareigojimus NATO turime.

 • Tadas

  Ponia ministre Jukneviciene supainiojo valstybe su savo kede.

 • Fredis*

  tai, kad labai jau seniai sukama ta pati plokštelė: Seime eilinio metinio biudžeto svarstymo metu visada kuriai nors sričiai (švietimu (mokyklos stogui renovuoti), sveikatos apsaugai, išalsfaltuoti rajoniniam keliukui ir t.t.) pritrūksta lėšų, tai iš kairiojo flango atsistoja koks nors marginalus genijus ir pareiškia: – kam mums ta kariuomenė, kas mus puls ??? Veselka patenkintas skaitydamas šį įrašą.

  • Vaclovas

   Pirmiausia Lietuvoje nėra KONSRVATORIŲ partijos yra TS-LKD.Šiandien Razma pasakė kad jų partija yra KONSERVATORIŠKOS pakraipos.
   Fredžiui galiu pasakyti,kad ir norėdamas,,koks nors marginalus genijus“negalėtų pasipriešinti DAUGUMAI.Paprasčiausiai LENGVA skirti 2 procentus ęsant opozicijoje.
   Atsiminame,kaip Dagys siūlė mokėti motinoms 3-5 metus ir kas iš to išejo.

   • kariunas13

    Tai kad opozicijoje, bent jų lyderiai tai tikrai su savo siūlymais, kaip p.Račas atsiliepė(man patiko labai) apie vieną opozicijos lyderį nesantį seime prigimtiniai dundukai. O p.Dagys tai kaip apskritai tokio mastymo žmogų galėjo skirti ministru, manau jam tik galima būti eiliniu seimo nariu nors ir abejočiau jo sugebėjimais kaip seimo nario.

 • Trakimas

  Konservatoriai gali apsieiti be pačių valstybės gyventojų,be švietimo,sveikatos apsaugos,be sodros,tačiau be „kariuomenės“ -jokiu būdu.Mat negalėtų pasiteisinti prieš neskaitlingą elektoratą,kodėl nuolat „puolant rusams“,šalyje nėra kad ir butaforinių karo pajėgų:))))

 • Valentinas

  Jei Lietuva nuspręstų atsisakyti kariuomenės, po kažkiek laiko nebeliktų ir pačios Lietuvos, tai teisybė. Teisybė yra ir posakis „jei tauta nenori maitinti savo kariuomenės – maitins svetimą“. Antruoju atveju, lėšų švietimui ir pensijoms liks dar mažiau. Juknevičienė teisi ABSOLIUČIAI.

  • Trakimas

   Baisiausia konservatoriams bus ,kai Lietuva po rinkimų atsisakys pačios TS-LKD su Kreiviais ir Valentinavičiais:)Tačiau tikrai užtikrinu,kad Lietuva dėl to tik laimės ir vėl suklestės.:)

  • Valentinas

   Juokinga stebėti kaip profesionalūs Kubiliaus nekentėjai svajoja apie konservų pralaimėjimą per rinkimus. Manau, kad konservatoriai šiek tiek pablogins savo padėtį seime, tačiau valdžios pasiskirstymas išliks panašus. Tai susiję su neabejotinai sėkminga valdančios kadencijos pabaiga, kuri laukia ir su realios alternatyvos nebuvimu. Buduliai ir dundukai, kurie balsuotų Prieš vien tik todėl, kad Tomkus taip parašė yra didele dalimi išvažiavę, o likę protingi žmonės negalės iš principo balsuoti už politinius verslininkus Paksą, Uspaskich, politinę turgaus verslininkę Brazauskienę ir kitus marginalus. Kortas gali sumaišyti Zuokas, nes tai vienintelis šiuo metu Lietuvoje veikiantis talentingas politikas. Tačiau įvairių durnelių, įvairiuose bloguose skelbiamoms infantilioms svajonėms apie Lietuvą be konservatorių nelemta išsipildyti.

   • Trakimas

    Kubiliui aš abejingas.Pasišlykštėjimą man kelia „kubilizmas“,Valentinai“_

    • suomis

     Tas tiesa. Rusijoje yra putinizmas, lietuvoje – kubilizmas. Būtų idomu paanalizuoti šiuos reiškinius, jų panašumus ir skirtumus. Mano manymu, jie nelabai skiriasi arba tiksliau – visai nesiskiria.

  • petras

   tokia kariuomenė tikrai nieko nesaugo ir negali apginti .Tik moralinis tautos tvirtumas ir nuostatos gali veikti . Rusijai karine prasme tai tas pat ar su kariuomene ar be jos Lietuva . jei puls abiem atvejais karas truks neilgai .

  • kariunas13

   Tai priklauso nuo daug ko pvz šveicarai. Dabar ne tie laikai ypač kai karo baigtį nuleme mygtuko paspaudimas. Aišku reikalinga kariuomenės dalis tvarkai palaikyti arba kataklizmos padariniams salinti. geriau visi gyventojai apsimokę ir kiekvienas gali mobilizuotisd prireikus.

 • ech

  Turbūt ponas, pro-rusišką politiką dievinantis Račas irgi norėtų, kad Lietuvos kariuomenės nebeliktų? :)

 • nerijus

  Klausimas:

  Kodėl buvo atsisakyta šauktinių kariuomenės?..

  • Auksinis kardas

   Nesu specialistas, bet man atrodo, kad jaunuolių išėmimas iš kitokių užsiėmimų mainais į poreikį naujokėlius mokyti ir taip naudotis menku profesionalumu (beigi tuo metu išlaikyti) – visumoje nelabai naudingas. Tiesa, privalumas, kad gausėja pusėtino rezervo gretos, bet atitinkamas programas galima įgyvendinti šia kryptimi gerokai paprasčiau.

 • zeroground

  Valstybė kuriam laikui išliktų. Ir nereikia čia spėlioti, nes jau turime pavyzdį po Oleko ir socdemų diversijos, kai kariuomenė buvo praktiškai sunaikinta.

  • Trakimas

   Kariuomenę žymiai smarkiau naikina iš Lietuvos konservatorių išvejamas jaunimas.Gal nuskurdinti pensininkai tarnaus Kubiliaus „gvardijos“ pulkuose:)?

   • zeroground

    Kaip konservatoriai veja jaunimą iš Lietuvos?

    • Henris

     Ogi paprastai. Kubilius laisvu laiku stovi prie Lietuvos universitetų ir su beisbolo lazda mojuodamas laksto paskui jaunimą rėkdamas dinkit jūs visi iš Lietuvos.

     • zeroground

      Dėkui už paaiškinimą. Dabar jau aiškiau. Ir čia Kubilius bus prisidėjęs :-)

  • Auksinis kardas

   Tiesa ir netiesa: išliktų iki pirmo nepateisinto poreikio arba pirmos galimybės atstatyti gynybą. Reikia suprasti, kad toks ypač drąsus žaidimas yra loterija su pralaimėjimais. Galima bandyti laimę, bet ant procento-kito BVP kortos stovi visai nemažai. Juknevičienei trūksta patrauklių savybių, bet šioje vietoje sunku rasti kodėl ji nebūtų teisi.

   Beje, dalyvauti gynybinėje sąjungoje nusibraukus gynybą akivaizdžiai neįmanoma.

  • nerijus

   Zeroground

   Negalima kaltinti vien LSDP, nes prie kariuomenės naikinimo prisidėjo ir TS- LKD ir tie, kurie balsavo „UŽ“ PPKT panaikinimą.

   Kodėl tai buvo padaryta?..Tikrai ne dėl lėšų ar šauktinių stygiaus. Esmė slypi kažkur Seimo koridoriuose.

   p.s. visi perversmai vykdomi tik su kariuomenės pagalba, nes be jos neįmanomas joks valdžios perėmimas- jėga.

   Baimė?..

 • Vidas

  Jei Policija nepajėgtų užtikrinti viešosios tvarkos, štai tuomet valstybės ir neliktų.

  • nerijus

   Kai Valstybėje „tvarką“ palaiko policija, ji tada vadinasi „policine Valstybe“.

   • Trakimas

    O kai šalyje valdančią gaują saugo kariuomenė-kaip tuomet vadinasi tokia „valstybė“:)?

    • nesvarbu

     Trakimai, pastebėjau, kad savo asmeninį vertybinį nuosprendį “kubilizmui” formuluojate kategorišku imperatyvu-tai yra absoliutus blogis, kurį saugo kariuomenė! Verta pažymėti, kad esate ne vienišas taip manydamas. Panašiai galvojančių apie Kubilių (jūsų išvedžiojimai, kad skiriate, gebate atriboti Kubilių nuo kubilizmo ir yra tik išvedžiojimai) Lietuvoje dešimtys tūkstančių, o gal net ir šimtai tūkstančių, jei ne visas milijonas. Štai vienas rimtas ir protingas vyras vakar manęs nuoširdžiai paklausė:
     -Kaip manai, ar po kadencijos pabaigos Kubilius išvažiuos iš Lietuvos su šeima…?
     Bet grįžkime prie kubilizmo. Kaip suprantu šį reiškinį pažinote introspektyviai (pasitelkęs savistabą). Gal galite suformuluoti kokie būtent 3-5 esminiai Kubiliaus priimti vertybiniai, egzistenciniai sprendimai sukliudė lietuviams ( kurie yra determinuoti laimei ir aukštai moralei) suklestėti, bei šiuo metu pelnytai mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais?

     • Trakimas

      Beveik visi Kubiliaus priimti sprendimai ,pradedant „naktinių reformų“ paketu,buvo neadekvatūs,neprofesionalūs ir net nekvepėjo jokiomis „vertybėmis“.Kreivio,Adomėno,Škiudo ir kitų gaujos narių aferos tik patvirtina,kokią gaują išrinkome tvarkyti bendriems valstybės reikalams.

     • nesvarbu

      Trakimai, neatsakote į klausimą, ką reikškia „beveik visi“. Konkrečiau, jei galima.Apie kitų ministrų „afioras“ nekalbėkime, apie esminius blogus Kubiliaus sprendimus klausiu.

   • nesvarbu

    „Kai Valstybėje “tvarką” palaiko policija, tai ji tada vadinasi “policine Valstybe”(nerijus, savamokslis žemaičių politologas).

    Nerijau, jei tokia tavo išmastyta policinės valstybės savoka yra teisinga, tai turėtum sutikti, kad koks Tarybų Sąjungos (TSRS) režimas 70 m. išimtinai laikėsi tik tuometės milicijos dėka:DDD

   • Sejanus

    Visose šalyse tvarką palaiko policija.

 • bang

  Karuomenė nuo senų laikų yra viena pagrindinių valstybės egzistavimo sąlygų. O gal kas turi sėkmingos valstybės bent kiek reikšmingesnį laikotarpį be kariuomenės pavyzdžių ? Europoje šiuo metu Andora, Lichtenšteinas. Va tokie dideli ir stiprūs. Ir šie, beje, yra užsitikrinę protektoratų pagalbą.

  • nesvarbu

   bang, be Islandijos tai būtų Kosta Rika, Panama.Labai sėkmingai gyvena be tų veltėdžių kareivių. Ir be jokių protektoratų, tiesiog protingai susitarė kelios Centrinės Amerikos valstybės ir nėra problemos.

   • nesvarbu

    Kalbant iš esmės, tai Lietuvai reikėtų sekti Islandijos keliu, kuri neturi karinių pajėgų, tačiau yra NATO narė.

    Esmė tame, kad esant šiame gynybos bloke nėra būtina turėti nuosavą armiją-pakanka susitarimais leisti NATO naudotis savo teritorija bazėms ir kariniams kompleksams dislokuoti.

    Tuo pačiu nederėtų atsisakyti taikdarių korpusų ar taktinių karinių pajėgų.

    Visus kitus – dešimtis tūkstančių veltėdžių vadų ir vadukų – vyti lauk ir nedelsiant, su visomis jų milžiniškomis algomis, priedais,nemokamu maistu, už dyką dalinamais kerzavais batais ir dešimtis litrų kuro ryjančiais džipais.

    • nerijus

     Nelyginkime valstybės saloje ir valstybės sausumoje.
     Puolimas sausuma- lengvesnis ir mažiau išteklių reikalaujantis nei vandeniu.

   • bang

    Dar gali dadėti tokias galingas valstybes salas, kaip Samoa, Nauru, Palau, Solomono salas, Maršalų salas, kurių visų kartu bendras gyventojų skaičius neviršija milijono. Pav. Kosta Riką jos užpuolimo atveju sutartimis yra įsipareigojusios ginti 21 valstybė. Skirtingai nuo Kosta Rika ir Islandijos, Lietuva pati sutartimis yra įsipareigojusi turėti savo kariuomenę. Ir kokia ES ir NATO narių akyse dabar liktų Lietuvos valstybė, jei vienašališkai atsisakytų kariuomenės ir savo susitarimų vykdymo ?

 • Jonas III

  Be kariuomenės iškovojojome nepriklausomybę ir atkūrėme valstybę (kokia ji bebuvo), tai lig ir leidžia neigti jos buvimo būtinumą.

  • nerijus

   Nes tokios ir neturėjome, kai kūrėme valstybę. Mes buvome okupuoti. Jonai III, negi pamiršote?..

   • Jonas III

    Atrodo, kad labai aiškiai parašiau: neturėjome, o pergalę laimėjome tokią, kaip turėdami milijoninę armiją.

    • bang

     20 metų – akimirka mūsų valstybės istorijoje.

     • Jonas III

      Bet pavojingiausi (tankų atžvilgiu) – dveji. Metai prieš ir metai po. O nuo vamzdžio užsukimo ar „rubilniko“ išjungimo naikintuvai neišgelbės.

  • Auksinis kardas

   Visai nepavydite suomiams?

   • Jonas III

    Pavydžiu. Suomija turi 42 įvairios paskirties karinius laivus – bene 100 procentu savos gamybos. Turi 56 naikintuvus F/A-18C – savos gamybos, pagal licenzija perdirbtus amerikoniškus F/A-18 Hornet. Nusipirkime mes pusę to kiekio ir Lietuvos valstybės tikrai neliks.

    • suomis

     Labai idomi logika. Štai suomiams tinka o vat lietuviams – „smertis“. Susidaro toks įspudis, kad letuviai yra infantilūs. Greičiausiai, vis tik teisus buvo Valatka, sakydamas, kad lietuviui šlubo vokiečio reikia. Kol per kuprą neužmesi, tol tvarkos nebus. :/

     • Jonas III

      Toje labai primityvioje logikoje akcentuojama du dalykai: 1 – pasigamino ne tik sau bet ir aišku pardavė kitiems; 2 – prisiskolino ir prisipirko (mūsų variantas).

     • Jonas III

      P.s. prisipirko, ir nežino ką su tais žaisliukais daryti.

     • suomis

      Jo. Šiaip, aš apie tą patį, bet dėkoju už patikslinimą. :)

 • Izbliondimas

  Tik tiek galima pasakyti, kad šiuo klausimu galima diskutuoti tik su protingais, išsilavinusiais žmonėmis, kurių informaciniame lauke yra milijonai informacinių taškelių.
  O kai mūsų žmonės turi po kelis pabarstytus, tarp kitko nei po vieną nei kairėje pusėje, nei dešinėje pusėje (Lietuva juk niekada neturėjo nei kairiųjų jei dešiniųjų, – bolševikus, stribus, jų antipodus, na ir dabar jų atitikmenis…), – diskusija aplamai šiuo kalsuimu negalima.
  Juk reikia žinoti pliusus, minusus.
  Labai svarbu tos mūsų tamsios visuomenės, ypač vadinamo elito mentelitetą, jį įvertinti,
  Žinoti karo magnatų galią, kas tarnauja jų reikmėms. Kokei karai yra vedami būtent jų reikmėms, per jų pastatytas vyriausybes.
  Tūkstančius dalykų, manau, reikia žinoti, kad galėtų žmogus žiobčioti šia tema.
  O pasaulio žmonių mentalitetas matomai toks yra, kad jie kol kas yra patrankų mėsa. Tad ir posakis su tais dvikojais kol kas galioja, – kas neturi savos kariuomenės, maitina svetimą, – o ji buvo, yra ir bus, kol gamta neatsikratys šio dvikojo, niekadėjo. Ania.
  O kaip pastebime gamta tai žada daryti. Bet vis žada, žada ir nepadaro kažkodėl, vis. Kažko vis delsia.

  • nesvarbu

   Fone nedorų prekeivių, beprotiškai užkėlusių alaus bokalo kainas, Trakimas ruošia kartuves Kubiliui, o Izbliondimas pranašauja, kad gamta jau greitai atsikratys dvikoju padaru… Žinoma,pranašauti ką nors bloga – visuomet patikimiau, tačiau jei ne Valentinas, tai šiame tinklapyje pozityvaus mąstymo būtų labai jau mažai…
   Siekiant atstatyti pusiausvyrą rekomenduoju:
   http://www.etaplius.lt/Autoriai/Ricardas-Jakutis
   Ricardas Jakutis, tai tarsi šiuolaikinis Seneka, o jo įrašai – tai „laiškai Lucilijui“. Tokie pat išlaikyti,gilūs, protingi ir pamokantys. Net ir su dovanėle skaitančiam kiekvieno įrašo pabaigoje (kaip ir pas Seneką)-moralu anekdoto formoje.
   Malonaus skaitymo:)

   • Izbliondimas

    nesvarbu, nepastebėjote ironijos gal…
    Nėra už mane pozityvesnio žmogaus, patikėkite. Viso gyvenimo veikla tam.
    Tik tiek, kad,manau, visuomet gerai yra, reikia pasistengti, surasti būdą žmogaus smegenis išjudinti, kai jie tokie yra patenkinti savimi… ir leidžia sau mąstyti klišėmis ir jomis gėrėtis, gėrėtis…

 • nerijus

  Kiek, iš čia rašančių, tarnavote kariuomenėje (nesvarbu kurioje)?..

  • Sejanus

   O koks skirtumas?

   • nerijus

    Didelis, Sejanus.
    Ypač, kai kalbama apie kariuomenės reikalingumą.
    Dažniausiai, kariuomenė yra nereikalinga tiems, kurie neišbandė „kareiviškos“ košės ir nežino su kuo ji valgoma.

 • nerijus

  1236 m. rugsėjo 22 d.
  1260 m. liepos 13 d.
  ir, žinoma, 1410 liepos 15 d.

  Dėl datų esu skeptiškas.

  Jei tada nebūtų kariuomenės?..

 • Fredis*

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • bang

   Interpretavimo virtuozuškumo viršūnėje šiuo metu yra V. Laučius. „ką manyti, kai politikas žada sukurti Lietuvą, kuri bus „žmonių valstybė“? Kieno ji dabar? Beždžionių?“

 • Virgis

  Kas man dundukui atsakys, kiek naudos atnešė Smetonos kariuomenė kai rusai okupavo Lietuvą? O jai buvo skiriama ar ne 20 proc. BVP. Negi manote, kad mūsų vadukai sugebės ją panaudoti ginybai. Nuoširdžiai isitikinęs, kad būsime parduoti su visa kariuomene ir jos „tankais“

  O tačiau pas mus jau senai prokurorinė, teisminė valstybė ginanti saujelės interesus.

  • nerijus

   Virgi

   Esmė Smetonoje ir jo politikoje, o ne kariuomenėje.
   Prezidentas yra vyriausias kariuomenės vadas ir nuo jo įsakymų viskas priklauso. Nebuvo įsakymo: ruoštis karui, tai nieko ir nebuvo, o pats DIKTATORIUS (Tautininkų –> TS- LKD?), tuo pačiu metu, kai į N. Vilnią judėjo tankai iš Rusijos, nėrė per upelį į užsienį.

   Nerašyta jūrininkų taisyklę- „kapitonas paskutinis palieka skęstantį laivą arba pats su juo paskęsta“, galėtume pritaikyti ir valstybės vadovui.

 • Nida

  gal visi žinom kokie buvo įsipareigojimai stojant į NATO. Taigi tokių klausimų net keldinti nereikėtų. Priešingai, kaip Estijos Prezidentas pasakė, kad Lietuva MAŽAI skiria krašto apsaugai ir nevykdo įsipareigojimų. Kam kelti sumaištį ir kokiu tikslu kitaip interpretuoti atsakymus???

  • kirvis

   i NATO istojom be jokio referendumo,tautos nebuvo klausta ar ji sutinka moketi po 2% BVP kasmet tam kad pirkt pasenusi sajungininku xlama.o seip tai kariuomene mums reikia tik tiek kad uztikrinti vidine tvarka,o tankai,lektuvai ir visa kita yra lesu svaistymas kadangi tokiu ubagu kaip Lietuva siais laikais niekas nepuls,nera jokio intereso tai daryt kadangi uz pinigus Lietuvoje gali nusipirkti betkoki reikiama sprendima.

   • bang

    Reikia manyti, kad PVM ar visų kitų mokesčių nustatymui būtinas referendumas ? O taip pat, visi kariniai konfliktai, tame tarpe Pietų Osetijoje, dėl turtų ?

    • kirvis

     nereikia visko absoliutinti :) puikiai supratot apie ka as.manyti reikia kad tokiem svarbiem klausimams kaip priklausomybe kariniam aljansui(kai konstitucijoj irasytas neutralitetas) butina atsiklausti tautos ar ji nori priklausyt tokiam dariniui kurio paskirtis gintis nuo neegzistuojancio prieso,ar piliecia nori moketi duokle „uz sauguma“.

     • bang

      OK, norite rimtu veidu pasakyti, kad 2004 m. ar anksčiau surengtame referendume dėl stojimo į NATO būtų prabalsuota „prieš“ ?

    • Čia net nenustatymas. Kirvis galėtų paklausti, kodėl jo neatsiklausė, kiek BVP perskirstyti jo sūnaus mokinio krepšeliui.. :)

 • Stogas

  Mes maza valstybe ir tos pacios armijos dydis ar jos buvimas niekinis. Pamenate po Lietuva skraide Migas, kol pats nenukrito, visiems buvo DZIN.. Jei bus koks konfliktas, musu paciu kegu net neskaiciuos. Ka ten 1000 kareiviu ar 2000 ir 1 lektuvas. Istorija rodo, kad musu likima (kaip nebutu gaila) apsprendzia uzkulisines derybos. Kad ir pavyzdziui- musu nepriklausomybe JAV pripazino po 1.5 metu. Jei tie smikiai (dabar mes juos vadinama draugais, NATO) butu islinde anksciau is po paklode, speju nebutu buve nei muitininku iszudymo, nei boksto sturmo, blokadu… Mano zmona net 2 vaikus pagimdyti spejo :) :) Nu kokie cia draugai ?? Samdoma armija 1000 -2000 kareiviu reikia, kad ten prezidentams pasirodytu su sautuveliais salia raudomo kilimo. O visos kitos islaidos- beprasmybe !

  • Sutinku su Jumis. Tiesa, muitininkai buvo išžudyti ne dėl to, kad nebuvo draugų, o tik dėl valstybės vadovų asmeninių ambicijų… Dar peržiūrėjau šią diagramą: http://www.finmin.lt/finmin.lt/failai/veiklos_kryptys_biudzetas/2011/2011_valstybes_islaidos_proc.pdf . Taigi galime prieiti išvados, kad gynyba tik siurbia pinigus, o apie apčiuopiamą grąžą geriau net negalvoti. Kultūra turėtų gauti tuos pinigus, gal tada degradacija mažėtų. Beje, kareiviai galėtų didinti populiaciją, nes, kaip pasielgė mano pažįstamas, dirbant kariuomenėje apsimoka išeiti tėvystės atostogų.

 • kirvis

  zinant kad stojimas i ES buvo nupirktas uz alu ir skalbimo miltelius atsisakant AE ir daugelio pramones saku tai del NATO nesu toks tikras-galbut cia padirbetu rusu spec tarnybos tam kad bent kazkiek atristi lietuviams akis kadangi tie kas turetu ginti Lietuvos nacionalinius interesus buvo apipilti doleriais ir tylejo apie busimus isipareigojimus

  • Man atrodo, Artūras turėtų kreiptis į spec institucijas.. Pagal turimus preliminarius duomenis, šis komentatorius gali būti rusų spec tarnybos agentas..

   • Tomai, nelabai suprantu, kodėl. Bent jau paskutinio komentaro pradžia yra grynų gryniausia tiesa.

    • kirvis

     kodel tik pradzia?juk referendumo del NATO tai kaip ir nebuvo,o tai aiskiai pazeidzia 9 Konstitucijos straipsni.ar aplamai aiskino zmonems kas per vienas tas NATO ir ka mes gausim bei ka turesim atiduoti ten istodami?to tikrai nebuvo,politikai tik nuolat aiskino kad mes privalom ten buti,o i klausimus kodel nuolat gasdindavo „rusijos meska“.

    • Artūrai, čia aš ironiškai, bet ši dalis yra įdomi „galbut cia padirbetu rusu spec tarnybos tam kad bent kazkiek atristi lietuviams akis kadangi tie kas turetu ginti Lietuvos nacionalinius interesus buvo apipilti doleriais ir tylejo apie busimus isipareigojimus“.
     Turbūt, rusų agentai neturi darbo visai, kad jiems reikia užsakymų..

  • bang

   Bent aišku, kas kirviui atrišo akis.

  • Fredis*

   Kaip sunku gyventi šalyje žinant aplinkybę, kad tolesnė jos raida buvo nulemta skalbimo miltelių, alaus gėrimo ir kitų prekių dalinimu už 1 cnt Maximos parduotuvėse. Nuo tos nelemtos dienos (įstojimo į ES) praėjo jau šeši metai, keturi mėnesiai ir šešios dienos. Patarkite ką daryti ir kaip atitaisyti padėtį?

  • lakunas

   Tai, kad stojimas į ES buvo „nupirktas“ už alų ir skalbimo miltelius didesnę gėdą daro „pardavėjams“, o ne „pirkėjams“. Spėju, kad kirvis priklauso pirmiesiems.

 • sim

  paziurekit jus i KAM’o biudzeta, ten tokia serykla… kurgi sakysi, kad ji skirta sutvei dedziu siltai sedeti ir zaisti kara. tik klausimas kyla apie kokia kariuomene kalba, kai ginklams ir karinei įrangai – 11,9 mln. Lt, 1,4 proc. asignavimu! gal su sakemis ir ragatkemis jie planuoja gintis? kai bus skiriama bent 70% biudzeto ginklams ir karinei irangai isigyti bus kazkas panasaus i darini galinti nuo kazko apginti, o dabar reikia vakyti nafik visa KAM’a ir visa kariuomene.

  Krašto apsaugos ministerijai patvirtintų asignavimų paskirstymas pagal rūšis:

  išlaidoms – 768,3 mln. Lt (88,2 proc.);
  investicijoms – 90,8 mln. Lt (10,4 proc.);
  ginklams ir karinei įrangai – 11,9 mln. Lt (1,4 proc.);
  saltinis: http://www.kam.lt/lt/veikla_576/biudzetas_538.html

  2011 m. KAM programų vykdymas pagal išlaidų sritis (2011 m. liepos 1 d.)

  IŠLAIDOS, iš jų: 780,375.0
  Personalo išlaidos, iš jų:* 594,854.4
  darbo užmokestis 341,994.0
  socialinio draudimo įmokos 98,985.0
  maitinimosi piniginė kompensacija 41,778.2
  darbdavių socialinė parama pinigais 85,398.7

  Eksploatacinės išlaidos, iš jų: 185,520.6
  išlaidos reprezentacijai 1,451.6

  SANDORIAI, iš jų: 90,956.8
  Pastatai ir statiniai 10,972.0
  Kito ilgalaikio turto kūrimas ir įsigijimas 79,984.8
  Iš viso 871,331.8

  saltinis: http://www.kam.lt/download/22052/2011%20m.%20finansine%20ataskaita.xlsx

 • praeinant

  Na, už tokią lygybę Artūras gali gauti į dūdą pvz. nuo bankininkų…
  Taip suformulavus lyg ir gaunasi, kad galima visus bankus uždaryti ir nieko nenutiks… (bile kariuomenė lieka)
  Žinoma panaikinus visas valytojas, pastarosios gal taip drastiškai ir nepasielgtų, bet bardakas būtų gal ir didesnis, nei be bankų…:)

 • &jka

  //ironija mode on
  Ar gerai supratau ministres uzuomina kad Lietuvos kariuomene yra skirta „palaikyti konstitucine tvarka salyje“?

 • turintissavogalva

  Ištrauktas sakinys iš konteksto yra viso labo sakinys be konteksto. Kariuomenė yra būtina valstybingumo sąlyga, tačiau akivaizdu, kad nepakankama. Visose visuomenėse yra individų, kurie savo pilietiškumą ir nacionalinį identitetą atranda būdami kariais. O tai svarbiausia. Techninė krašto gynybos funkcija tokioje geografinėje vietoje yra, žinoma, antrinė.

 • Na, yra toks reikalas kaip valstybės apibrėžimas (kažką panašaus patys per istoriją / goegrafiją irgi mokėmės). Tarp tų kriterijų yra:

  • Turi suverenitetą. T.y., kitos valstybės neturi įtakos valstybės teritorijoje.

  Kariuomenė yra turbūt vienintelis patikimas būdas tai užtikrinti. Tad taip, kariuomenė yra vienas iš reikalavimų, norint turėti valstybę. Toliau jau galima kalbėti, kas ta kariuomenė – galbūt tai gali atstoti NATO, galbūt gyvenant saloje užtenka 5 karių.

  Bet realybė tokia – 99% valstybių turi kariuomenes.

  • Stogas

   Aurimai, 90% valstybiu turi legalizave prostitucija. Kodel to nera pas mus ? Net yra prostituciu profsajungos.

   • Prostitucijos legalizavimas – kultūrinė / socialinė problema, kurios sprendimas priklauso nuo žmonių požiūrio. Valstybės suvereniteto problema – kaip ir neišvengiama kiekvienai valstybei. Tad absoliučiai nepalyginami faktai.

    Be to, prostiticija yra legali geriausiu atveju 40% valstybių.

    • Stogas

     Armijos buvimas (tikraja prasme) ar nebuvimas priklauso nuo zmoniu poziurio. Prostitucijos legalizavimas- kaip ir neišvengiama kiekvienai valstybei.

     Be to, prostiticija yra legali geriausiu atveju 90% civilizuotu valstybių.

     Grizkim prie armijos- nebutume pirke 2 albatrosu uz 7 mln litu, kas butu pasikeite ? Nieko.
     O kas pasikeistu jei uz tuos 7 mln pastatytumeme darzeli ?

    • nesvarbu

     Aurimai, stogas teisus.Prieštarauti beprasmiška.Prostituciją būtina legalizuoti ir kuo skubiau.Tokiu būdu bent šioje dalyje bus sumažintas melas ir apsimetinėjimas.Dėl armijos, tai „geležinis“ argumentas esą Lietuvos ginkluotosios pajėgos būtinos, kad apginti šalį yra pseudoargumentas.Esmė tame, kad konstatavimas, jog Lietuvos karinės pajėgos pačios kaip tokios gali apginti šalį yra fikcija.Jei kas mus ir apgins-tai NATO, kaip visuma, o ne tie veltėdžiai ir imitatoriai „geležiniai vilkai“ (čia jokiu būdu nekalbu apie taikos palaikymo ir taktinius (spec.)junginius).

     • Stogas

      Del to kad apgins NATO– brr abejoju. Musu nepriklausomybes atkurima pripazino po 1.5 metu. O mums taip to reikejo :( Reikejo tvirto griezto zodzio, bent jau… Ir as dabar turiu patiketi, kad sitie draugai puls mus ginti nedelsiant? Istorija nesikeicia, keiciasi tik imprepretacija.

 • Izbliondimas

  Manau kariuomenė yra reikalinga.
  Ji turi būti tokia, kad sugebėtų apginti Lietuvą.
  Šiaip, teritorijos dabar, manau, yra užgrobiamos pasaulyje be karinių įsikišimų. Ekonominėmis priemonėmis… kaip sakoma… a tiek to, tai sudėtinga ir dar vienu sakiniu…
  Paprastai okupuojamos yra šalys, kurios turi žaliavas.
  Lietuva ir Danija, dvi šalys, kurios vienintelės turi pačią svarbiausią žaliavą žmonijai, – gėlą požemio vandenį. Na Danijos klimato kaitos įtakoje gali ir nelikti, – tad tokia, Lietuva liks gal tik vienitelė pasaulyje. Nors prasčiokams nebūtinai bus duodamas gėlas natūralus vanduo, bet planetoje daugėja milijonierių, milijardierių, kurie nenorės vartoti dirbtiną vandenį…
  Dėl naftos pasaulyje manau karai taip pat atvės, – kaip žinia nafta, dujos jau turi pakaitalą… kuris matomai bus pradėtas naudoti, kai tik šie ištekliai bus sunaikinti.
  Kita priežastis karams, – ginklų gamintojai, – jiems reikia ginklų vartojimo apyvartos.
  Taip kaip ir lengvoji pramonė. Jai reikia apyvartos, tad tam ji yra sukūrusi galingą mados diktato industriją.
  Tad Lietuvai kariuomenė reikalinga.
  Tik joje turėtų būti labai griežta tvaka, – visiškai skirtinga nei civiliniame gyvenime… kad nebūtų pasiaiškinama, kokia visuomenė tokia ir kariuomenė.
  Blogai, manau, yra tai, kad Lietuva jau praktiškai neturi sveiko, t.y. tinkamo tarnystei kariuomenėje jaunimo, – praktiškai jaunimas palėgęs, išglebęs. Tai ir nuo plastmasinio maisto, dar įsčiose ir gimus. Dar ir dėl to, kad kapitalizmo sąlygose, apie 40 proc. žmonių, nuo tų lektynių, konkurencijos tempo, išimtinai dėl materealių dalykų ir dėl kitų kapitalizmo blogybių – yra psichiškai nesveiki, ne tai liginiai, bet… tad jo kūdikiai, suprantama…

 • Trakimas

  Kubilizmo „pasiekimai“…..
  „Deja, nors Finansų ministerijos atstovė tvirtina, jog kai kurių mokesčių pirmą pusmetį surinkta daugiau, nei planuota, bendros biudžeto pajamos yra mažesnės, nei tikėtasi. Nacionalinio biudžeto (valstybės kartu su savivaldybėmis) pajamos kartu su ES parama pirmą pusmetį tesiekė 45,2 proc. metinio plano: valstybės – 44,3 proc., savivaldybių – 52,8 proc.

  Kai kurių mokesčių surinkta jau net daugiau, nei planuota surinkti per metus, tačiau vargu ar dėl to verta džiaugtis, mat planas 129,7 proc. įvykdytas renkant mokesčius už aplinkos teršimą, o 116,3 proc. – už gamtos išteklių parceliavimą.“

  • zeroground

   Trakimui – arba aš blogai skaičiuoju arba blogai interpetuoju tekstą: „Nacionalinio biudžeto (valstybės kartu su savivaldybėmis) pajamos kartu su ES parama pirmą pusmetį tesiekė 45,2 proc. metinio plano: valstybės – 44,3 proc., savivaldybių – 52,8 proc.“

   Jei per pusmetį surenku 45,2 metinio plano, tai reiškia iki pusmečio plano vykdymo 1 atveju trūksta 4,8 proc, 2 atveju – 5,7 proc., 3 atveju – pusmečio planas viršytas 2,8 proc. Visa tai jei laikysime, kad mokesčių per pusmetį turi būti surenkama 50 proc. metinio plano. Kur čia situacijos tragizmas?

   • zeroground

    Kalbama apie pusmečio rezultatus, bet lyginama su metų planais? Manipuliatyvioji vis dar neužkalto lentomis fakulteto žurnalistika?

    • suomis

     O koks buvo metinis planas? Labiau pasigilinkite.

     • zeroground

      Gera pastaba :-). O koks daugiau būna planas procentais jei ne 100 proc.?

     • zeroground

      Nežinau iš kokių vakaro žinių yra Trakimo citata, bet čia galima rasti apžvalgą su korektiškais palyginimais pagal pusmetį:
      2011 M. I PUSMEČIO NACIONALINIO BIUDŽETO PAJAMOS
      http://www.finmin.lt/finmin.lt/failai/nacionalinio_biudzeto_surinkimas/ketv/Ataskaita_2011_06_FM.pdf

      Santrumpa:

      Nacionalinis biudžetas:
      Pusmečio planas: 9674,2 mln. Lt
      Faktinis rezultatas: 9555,9 mln. Lt
      Palyginimas proc.: 1,2 proc. mažiau.

      Valstybės biudžetas:
      Pusmečio planas: 8204,9 mln. Lt
      Faktinis rezultatas: 7980,6 mln. Lt
      Palyginimas proc.: 2,7 proc. mažiau.

      Savivaldybių biudžetas:
      Pusmečio planas: 1469,3 mln. Lt
      Faktinis rezultatas: 1575,3 mln. Lt
      Palyginimas proc.: 7,2 proc. daugiau.

      Dabar klausimai Trakimui:
      1.kuo čia blogas Kubilius?
      2. Gal tai tikrai yra pasiekimai, o ne „pasiekimai“?

     • Trakimas

      Kaip matai,zoregraund,kubilizmas visko produkuoja mažiau.Žmonės dėl to kenčia nepriteklius ir palieka šią ašarų ir vargo pakalnę.

   • zeroground

    Kaip matai, Trakimai, tamstai vertėtų mokytis ekonomikos ir apie produkavimą kalbėti lyginant BVP arba BNP duomenis. Ir Kubilius dėl tamstos nemokšiskumo niekuo dėtas čia.

 • Marius

  Lietuva ir taip neturi realios kariuomenės. Esamą darinį su penkiais orkestrais ir vienu koviniu lėktuvu sunku pavadinti realią karinę jėgą turinčia kariuomene. Taigi nieko neatsitiktų ir be šio darinio. Bet kokiu atveju, kad egzistuotų valstybė reikalingos 3 sąlygos: valdžia, nuolatiniai gyventojai ir teritorija. Ir tai senai žinoma.

  • Smokas

   Mariau, pamiršai dar vieną sąlygą – priešas. Be jos visa Žemė yra viena valstybė. :)

   • Marius

    Ne, neapmiršau. Šie 3 punktai yra esminiai, be jų neįmanomi kiti. Čia ne mano sugalvoti, senai istorikų, politologų sutarta.

    P.S. negyvenu šaltojo karo realijomis ir baubų pasaulyje.

    • suomis

     Ir durnas. Galvok iš naujo. Tik sąžiningai, nemeluodamas sau.

     • suomis

      Atsiprašau už žodį – durnas. Bet užknisa, kai lyg ir nekvaili žmonės sugeba pasiklysti tarp tryjų pušų.

     • Marius

      Suomi, jei toooks didis patriotas gyvenk čia. :-)

     • suomis

      Lietuvoje ir gyvenu. Krušuosi, kaip ir daugelis, kekdamas kubilizmą ir jį aptarnaujančius klapčiukus.

     • Trakimas

      Kubilizmas užkniso juodai.Jau net nervai nelaiką:)

 • Galius

  aiksu toks tiesmukas p. R.Juknevicienes pasakymas daug ka suerzino, ypac tokius intelektualus, kaip A.Racas ir kelis sioje diskusijoje dalyvaujancius pataloginius valdzios nekentejus irgi. Deja ministre yra visiskai teisi kalbedama, bet ji (ir visas LT valdantis elitas nuo kairiausiu iki desiniausiu is tu kurie buvo ir yra valdzioje) skirdami tokia proporciskai maza suma gynybai (ir tuo paciu tokia proporciskai rekordiskas sumas socialinei bei sveikatos apsaugai ir svietimui – kas sias sritis ir sistemas padare totaliai neefektyvias ir neracionalias, kad ir su 23 universitetinem „intelektualui“ peryklom – cia tik vienas menkiausiu pvz) savo realiais darbai tuos savo teisingus zodzius patys paneigia. O argumentai – deja manau, kad A.Racas is jo karta dar patys ju ir labai akivaizdziu sulauks ir patirs – zodziu nesiplesiu cia…