D.Grybauskaitės, A.Butkevičiaus ir R.Pakso vienaląsčių koalicija

Žinote, kas vienija prezidentę Dalią Grybauskaitę, premjerą Algirdą Butkevičių ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderį, Europos Parlamento narį Rolandą Paksą ir kuo jie visi trys panašūs?

Ogi bendras supratmas apie demokratiją, žmogaus teises ir laisvę būti kitokiu nei D.Grybauskaitė ar R.Paksas.

Tokia mintis man šiandien atėjo į galvą, kai perskaičiau R.Pakso pareiškimą apie tai, kad Civiliniame kodekse įteisinus tos pačios lyties asmenų partnerystę, pradėtų byrėti Lietuvos valstybės pamatai. Suprask, tie pamatai gali stovėti tik ant šeimos, kurioje yra vyras ir moteris.

Keista, kad R.Paksas tik dabar apie tai prabilo ir nematė, kad Lietuvos valstybės pamatai griūva jau nuo 2009 metų, kai prezidente tapo D.Grybauskaitė. Juk jos šeima taip pat vienalytė – joje tik pati Dalia ir daugiau nieko.

Nepaisant to, prezidentės požiūris į vienalytes šeimas yra toks pat kaip R.Pakso. Ji, tiesa, apie pamatų griuvimą nekalba, tačiau, berods, jau du kartus yra viešai pasisakiusi šiuo klausimu. Vieną kartą sakė, kad Lietuvos visuomenė dar nesubrendusi apie tai diskutuoti, kitą kartą – kad diskusijoms dar per anksti. Kada bus vėlai, tiesa, nepasakė.

A.Butkevičius, nors ir gyvena dvilytėje santuokoje, taip pat priklauso D.Grybauskaitės ir R.Pakso koalicijai. Jis sakosi „turįs savo nuomonę“ šiuo klausimu ir todėl vienos lyties asmenų partnerystei nepritaria. Tikriausiai irgi galvoja, kad jas įteisinus, pradės byrėti valstybės pamatai, o gal net ir stogas nuvažiuos.

Kaip gi čia yra? Visi trys iš pirmo žvilgsnio tokie skirtingi, tačiau savo mąstymu panašūs kaip broliai (ir sesės) dvyniai.

Aš tai manau, kad paaiškinimas yra vienas: visi trys, taip bijantys vienos lyties partnerystės yra paprasčiausi vienaląsčiai. Tai yra, šiek tiek atsilikę evoliucijos grandinėje. Kalbu ne apie fizinę eveoliuciją, nes išoriškai jie jokių fiinių trūkumų neturi.

Kalbu apie mentaliteto evoliuciją ir sugebėjimą suvokti, kad demokratinėje visuomenėje teisės yra prigimtinis dalykas, o ne kažkokia privilegija, kurią galima suteikti remiantis savo vienaląsčiu mąstymu (tiesa, vienaląsčiai to gebėjimo iš viso neturi).

Tikiuosi, kad evoliucija tęsis ir kad Lietuvoje vieną dieną valdys ne vienaląsčiai, o gerokai toliau evoliucijos raidos grandinėje pažengę politikai.

faktai.lt

(2 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...
 • Jaay

  Nu ir iš kur tokių apsičiulpėlių, kaip Račas prisiveisia. Dar nenusibodo čiulpti, padugne?

  • ArturasR

   Mielas anonime, čia tokie atmatos kaip tamsta čiulpia ir anonimiškai loja. Jei neturite centų suaskelnėms, kreipkitės paskolinsiu, kad bent kartą galėtumėte nebijodami prišlapinti į kelnes pasakyti ką nors savo vardu. Ačiū, kad skaitote,

   • Jaay

    Čiulpk bybį.

    • petras

     Laikykis Arturai, nepasiduok. Yra daug palaikanciu tave. Reikia pokyciu………

 • kriurkiu

  Matyt koks Simonko davė Račui įbest, nes normalios moterys gi Račo nedomina.

  • petras

   Musu dabartiniai valdantieji pradejo riedet greitkeliu ir igavo pagreiti….toks vairavimas veda link avarijos. Zinoma vairuotojai pasisalins……o kaip keleiviai? Zaizdas patys gydisim, O vairuotojus ir instruktorius gal galima ir pakeist?

  • ArturasR

   Mielas anonime, mane domina protingi ir mąstantys žmonės. Tokie atmatos, kaip tamsta, tikrai ne. Ukš, padugne.

 • Bobute

  Mano galva, p. A. Račai, Tamsta ne ką toliau nukeliavot nuo tų vienaląsčių. Jūs gi nepripažįstat prigimtinės teisės turėti nuomonę, įsitikinimus ir juos skleisti, juolab, jei jie nesutampa su jūsiškiais…

  • ArturasR

   Miela Bobute, malonu jus vėl matyti. Tik gaila, kad senatvinis jūsų marazmas paūmėjo.

 • ArturasR

  Mielas/-a Mari07,

  Nieko čia juokingo. Tai padeda jiems tobulėti ir galbūt net pradėti mąstyti. Dėl to verta stengtis.