Citata #71 V.Adamkus įvertino ES užsienio politiką: be JAV nieko nebus

Iš Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus pareiškimo po rugsėjo 29 susitikimo su JAV prezidentu G.W Bush:

Now, we definitely have some problems, like you just indicated with the press, about energy. We’re trying to resolve it. Hopefully we will, with your help. And since we need United States presence more as I indicated to you, European Union is coming up with own foreign policies and policies for Europe. But without United States presence, definitely that will be job not completed. So I hope that the United States will be visible, just like I ask you if the United States will be more visible in the Baltic region over there just to show our neighbors that we definitely be not alone.

White House

Gal ir negražu taip apie save… Juk Lietuva, atrodo, vis dar ES narė, o ne 52-oji valstija.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  O kas, jei ne paslaptis, 51-oji valstija? :)

 • Anonimas

  Racai, geriau pasidomek, kodel rytines ES valstybes nuo Cekijos iki Estijos palaiko gerus santykius su JAV. Visose durna valdzia ?

 • Anonimas

  Bet vat idomu, kaip ‘tokio lygio politikas’, N metu gyvenes JAVuose, daro(mano manymu) tokias anglu klaidas ir dar kalba su akcentu??? zmones metus pabuna JAV ir grize kalba kaip amerikonai. Nesakau kaip uzknyso ‘reiskia’, ‘sakant’, neteisingas budvardziu formavimas ir pan.

 • Anonimas

  Kiek vilka besersi, vistiek i miska ziuri, t.y. kiek lietuviska amerikona auksiniais tualetais beapstatysi, vistiek jam baltieji rumai mielesni…

 • Aš nemanau, kad Arturas siulo bloginti santykius su JAV.

 • Anonimas

  Nieko blogo Adamkaus pozicijoje nematau. Energetinio saugumo klausimas nėra tik ES klausimas. Pats Putinas suformavo politinių tikslų siekimo per energetiką strategiją apie 2000m. Rusija tą strategiją įgyvendina. Strategijos tikslas – per energetiką dominuoti Europoje išstumiant JAV. Rusija nenori likti viena prieš Kiniją, todėl jiems reikalingi sąjungininkai, bet anglosaksai yra istoriniai Rusijos priešai (beje jie tokie pat priešai Vokietijai ir Prancūzijai). Taigi energetinio saugumo klausimas liečia NATO, Europos vienybės ateitį. Nuo to kaip tik priklauso ir Lietuvos nepriklausomybė. Mums pasisekė, kad dabar Amerikos ir mūsų interesai sutapo. O Adamkus kaip matau kviečia Ameriką labiau dalyvauti Lietuvoje. Kol kas mūsų parama Amerikos siekiams Europoje yra nepakankamai atlyginta.

 • Anonimas

  Nu kad mūsu senelis nusišneka čia ne naujiena jis varo jankiu politiką[tarp kitko kas finansavo jo visas kopanijas]kad pirksim elektrą tai faktas ignaliną uždaris [tik abišalai reiks dar sumokėti]dujų nesirupina latviai tai saugyklas turi o mes net preleminariai iš rusijos dujų neprašėm ateina šakės

 • Anonimas

  Kazkodel abejoju teksto tikrumu- labai jau prasta anglu kalba.