Citata #423: „Ober Haus“ paaiškina, kas lemia būsto kainas Vilniuje

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Ober Haus“ argumentuotai paaiškina, nuo ko priklauso būsto kainų pokyčiai Lietuvos sostinėje:

Tarp 2000 ir 2007 metų, kai A. Zuokas buvo meras, Vilniuje būsto kainos paaugo 185 procento. Nuo 2011-ųjų balandžio, kai A. Zuokas vėl vadovauja sostinei, būsto kainos joje išaugo 0,7 procento. Visiems kitiems merams valdant būsto kainos tik krito, greičiausiai 2009-2010 valdant Viliui Navickui – tada kainos krito 26 procentais.

„Viskas paprasta – kas nori didesnių kainų Vilniuje, turi balsuoti už A. Zuoką. O kas nori pirkti nekilnojamąjį turtą, turėtų balsuoti prieš. Tai pats rimčiausias mano patarimas būsto pirkėjams, kaip valdyti nekilnojamojo turto rinką“, – sakė „Ober Haus“ vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis.

lrytas.lt

… įdomu, būtų išgirsti,  kaip „Ober Haus“ aiškina benzino kainų didėjimą ir mobiliojo ryšio pigimą…

(7 balsų, vidurkis: 4,57 iš 5)
Loading...
 • Darius

  Idomu kaip silumos kaina aiskinama. Keleta „labai argumentuotu“ versiju tiek is televizoriaus tiek is savivaldybes jau girdejome :)

 • meshka

  Na humoro perteklium gerbiamas Arturas tikrai nesiskundzia :) Gal ir teisus šiuo klausimu yra p. Užkalnis :)

  • Auksinis kardas

   Na, tyčia patikrinęs prelegento nuotraukas, labiau siūlyčiau žiūrėti iš A.Kubiliaus vertinimo taško: „trūksta normalaus intelekto“. Joks čia pokštas, deja, tai žiauri „Klausimėlio“ plotmės tikrovė.

 • Šitas keliauja į nesąmonių skyrelį.
  Nu nemėgstu aš Zuoko. Labai. Bet nesumąstyčiau taip nusišnekėt, kodėl jis blogas.

 • stogas

  Ir tai spauzdina Lrytas … :)

 • Gintautas

  Lieka tik viltis, kad Vagonis čia taip juokavo.

 • Andrius B

  Laukiu panašios analizės apie kuro kainas. Žinosiu, už ką nebalsuoti :-)

 • Regis

  Šioje vietoje galima ir kitaip paanalizuoti. Jeigu NT kainos vienaip ar kitaip atspindi ekonomikos būklę, tai galima daryti išvadą, kad A.Zuokas gerai orientuojasi kada geriau būti meru, o kada mero kėdę užleisti kolegoms, kurie jau ilgai neužsibūna (neišbūna).

  O tarp kitko, čia visi aplinkui dejuoja, kad nežino už ką ateinančiuose rinkimuose balsuoti. Tai gal deleguojam A.Zuoką į premjerus? Tikėdamiesi smarkiai gerėsiančios ekonomikos būklės. :)

  • stogas

   Kur Zuokas des tiek pinigu.. i karsta nenusines gi. Jau trinkeliu uz 10 mln gali susikraut i savo kiema…

  • aidas

   ..na geriau taip nejuokaukite…“artistų“ ir šiaip seime perdaug.. atvirai, tai visa ši suirute labai atsibodo…

 • vaits

  Mielai skaitau Jusu bloga, bet matyt ne del tokiu citatu.

 • Genijus

  Girdėjau galimai tariamai subjektyvių gandų (bet šaltinis buvo labai panašus į patikimą), kad lietuviškasis Benderis labai labai nusivylė Vilniaus mero postu. Šį kartą. Nes net toks kriminalizuotas aferizmo genijus neįvertino vieno dalyko. „Projektų“ visada galima prisigalvoti į valias – tai ir oranžinis tramvajus, ir skraidantys dviračiai, ir Gugenhaimo nacionalinis stadionas, ir Jono Meko vardo naujasis miesto centras ir t.t. ir pan.
  Bet va nenumatyta bėdelė – atsižvelgdami į savivaldybės skolas, visi Lietuvos bankai Zuoką ir jo sėbrus be didelių ceremonijų išspiria pro duris. Neduoda nė cento. Taigi, multimilijoninių otkatų planų į valias, tik nėra nuo ko otkatint. Eis vargšelis į premjerus, oi, eis. Lietuvai dar skolinama.

 • O kas buvo Vilniaus meru,kai buvo klojamas grindinys Gedimino prospekte (dabar grindinio trinkelės jau skeldėja)?

 • Andrius P.

  Gal čia kaip ir A. Šedžius ir jo pusė Lietuvos su 10000 eurų. Komikų vis atsiranda, bet ne visi prisipažysta.

 • sim

  o idomu lukasenkos atomine elektrine uz 30km ant neries kranto kainas vilniuje didina ar mazina?

 • Povilas

  Uz tokius protu nesuvokiamai kvailus pasisakymus reiketu tokius atleidineti is uzimamu pareigu, nesvarbu kokios auksto rango vadovas tai bebutu. Geda.

  • lv

   Jo, dar ir į belangę pasėdėti ir pagalvoti ką šneka.
   Šiaip jau protu nesuvokiamas yra humoro jausmo neturėjimas…

   • stogas

    Ober Hausas privati kompanija, ka nori ta sneka, o kas Jiems, bet ar tai butina spauzdinti ne anekdotu skilty?

    • mielas stoge, esu geros nuotaikos tad priminsiu: ne dundukų reikalas man aiškinti, kas būtina, o kas ne:)

     • ne tokia jau gera ta nuotaika, jeigu lrytui skirtas komentaras sau prisiskirtas…

 • Izbliondimas

  Tai jei namai būna statomi skveriukų vietose, kur visa kita jau pastatyta, gatava, – lygtais pigiau turėtų būti. Aaaa, – vieta tokiose vietose brangesnė, ir ne procentais, o kartais.
  Tarp kitko čia panašiai, kaip užsienietis nustato civilizacijos lygį svečioje šalyje… tai pagal vairavimo kultūrą (pavyzdžiui, Turkijoje, kai kierovninkas net aikštelėje stovėdamas į klaksoną kala, nuoširdžiai… – viena, kai… – kita) ar, pavyzdžiui, pagal švarių šviesių kostiumuotų žmogeliukų procentą gatvėje ir t.t. ir pan
  Žmonės juk statika, reklama visiškai nepasitiki, tad kuria patikimas teorijas. Taigi.
  Ar, pavyzdžiui, pagal žvaigždučių skaičių rimčiausiuose leidiniuose, – faktiškai viskas apie svečią šalį pasakoma.
  Galima kiekvienai sričiai tikslias statistikas susikurti, gal kai oficialios…
  Nieko nuostabaus.

 • sataniuga

  „Viskas paprasta – kas nori didesnių kainų Vilniuje, turi balsuoti už A. Zuoką. O kas nori pirkti nekilnojamąjį turtą, turėtų balsuoti prieš. Tai pats rimčiausias mano patarimas būsto pirkėjams, kaip valdyti nekilnojamojo turto rinką“

  Įdomu, koks būtų ne „pats rimčiausias“, o šiaip, paprastas patarimas, t.y. kokį idiotizmo lygį ekspertas šturmuotų toliau? Gal pvz.: kartą per dešimt metų, gaidžiui nusišlapinus į kairę, pulk pirkti kombainų atsargines dalis.

 • Laurynas

  Saulius V. yra labai protingas žmogus, tik padarė klaidą nepateikdamas savo komentaro ir palikdamas laisvę žinutę skaityti kitoje šviesoje. Neatmesdamas išsakytų versijų, pateiksiu savają.

  Turto kainos priklauso nuo norinčių jį įsigyti ir parduoti santykio, t.y. rinkos. Jei Artūro valdymo metu Vilnius traukė daugiau, turtingesnius ir geriau uždirbančius žmones, tai deja kitų merų vadovavimo metu tendencija akivaizdžiai buvo priešinga.

  Tol kol lietuviai rinksis automobilius pagal prestižą, o ne protingą balansą savo šeimos išlaidų struktūroje, tol vietos benzino kainų kilimui dar turime (žr kokių automobilių valst. numeriai prasideda raide G, ypač jų litražas ir gabaritai).

  Mane neramina tai, kad daugelyje sričių kylant kainoms, krenta paslaugų ir prekių kokybė. Bet tai jau kita tema…