Citata #387 S.Jakeliūnas lygina ir daro išvadas…

Ekonomistas S.Jakeliūnas lygina ekonominę situaciją Lietuvoje ir Baltarusijoje:

Tai, ką Lietuva nuo 2009 metų bando padaryti didžiulio nedarbo ir sumažėjusių atlyginimų bei pensijų sąskaita (tai – vadinamoji „vidinė devalvacija“), Baltarusija siekia atlikti drastiškai devalvuodama savo valiutą. Ir ten, ir čia siekiama subalansuoti ekonomiką. Lietuvoje vis dar didelis nedarbas, mažėja bent dviejų trečdalių gyventojų perkamoji galia, iš šalies kasmet emigruoja dešimtys tūkstančių darbingo amžiaus piliečių.

Kiek truks chaosas Baltarusijoje – pamatysime.

Dar vienas skirtumas tarp Lietuvos ir Baltarusijos – mes brangiai skolinamės tarptautinėse finansų rinkose ir krizę bandome įveikti patys. Tuo metu A.Lukašenka, atrodo, labiau įsiklauso į TVF rekomendacijas.

… ir padaro išvadą:

Lietuvos skolos rodiklis – beveik dvigubai didesnis negu kaimyninėje Baltarusijoje. Be to, ten neprivatizuoto valstybinio turto yra vis dar nepalyginamai daugiau negu Lietuvoje. Todėl, matyt, kaimynams kol kas toliau iki bankroto negu mums.

… Spėju, norėtų gyventi Baltarusijoje…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Genijus

  Šitas ne per seniausiai iš kažkur nukritęs Vainausko nupirktas pajacas atidirbinėja kontraktą: už pinigėlius rašyti bet ką (o argumentuotai ir kompetentingai rašyti tikrai nesugebėtų, nes yra Maldeikienės lygio), svarbu, kad į temą – kaip Kubilius nuvarė šalį…
  Galėtų LR dar Š. iš didžiosios Š. Navickį perpirkt iš delfi, tas irgi panašiai varo…
  Kartais net gaila Kubiliaus, kuris bene vienintelis iš visų Lietuvos premjerų bando dirbti Lietuvai (ir kartais netgi neblogai pavyksta)… Atsiprašau, jei pamiršau dar kokį normalų premjerą. Bet tikrai nepamenu.

 • Zero
 • Fredis*

  Vakar Nacionalinis transliuotojas gvildendamas temą apie Nacionalinę Idėją pasikvietė į vakarinę laidą du vienodo stiliaus apžvalgininkus V.Laučių ir R.Valatką, o pats laidos vedantysis ir moderatorius V.Savukynas jiems tik pritariamai linksėjo galva ir lėkštai apibendrindavo ir taip skurdžią abiejų prelegentų mintį. Iš žiniasklaidos į mus žvelgia badas ir skurdas, vaizdas kaip Baltarusijos maisto produktų parduotuvėse.

  • suomis

   Darome prielaidą, kad visus, tai kalbančius, apėmusi depresija. : )

 • kaip nekeista, vainiene vimtelejo. aisku taip savotiskai :D

  • Genijus

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • mielas Genijau, valdykitės…

    • Genijus

     Jei sąžiningai, tai nesupratau sankcijų… Pirmasis mano komentaras buvo aštrokas, o šitas visiškai nekaltas… Kažką gal ne taip interpretavote.
     P.S. o jūs, ar ne jūs rašėt kadaise apie Vainienę? Ir kur tas įrašas?

 • Gerai, kad Artūras visuomet sumedžioja tokias nesamones. Kitaip jos prabėgtų pro akis nepastebėtos… Batai Baltarusijai. O mums ne. Ar reikia ekonomisto, kad tai paaiškintų? Ne, reikia ekonomisto „pareigų“, kad paaiškintų priešingai, nes be to niekas dėmesio nekreiptų. Kaip devalvuota profesija…

 • senko

  man patinka – nepriklausomas (!?) LitRyčio ekonomikos ekspertas S.Jakeliūnas.Greitai ten atsiras toks pats nepriklausomas ( nuo ko?) užsienio reikalų „ekspertas“ Valionis.Šalia tokio paties nacionalinio saugumo „eksperto“ Mečio Laurinkaus , ar vidaus politikos “ ekspretų “ Valatkos ,Bruverio ar mistinio Algio Tilindžio .Kažko pastarojo seniai nesigirdi .Gal ,sakau, komandiruotėje ;-) (Bielorusijoje)

 • Jonas III

  Mano kaimynas nuo vasario nedirba Baltarusijoje, tai situacijos negaliu komentuoti. Bet vienu prisiminimu galiu pasidalinti. Kadangi jis nuomavosi kambarį Minske daugiabutyje su visais patogumais pas čigonę, tai peršasi išvada, kad ten čigonai civilizuotesni, negu Vilniuje.

  • briedis

   tai kodelgi, jonai tretysis, jusu kaimynas nuo vasario nebedirba baltarusijoje? ar tik ne todel, kad uz „cigonus“ dar maziau civilizuotas?

   • Jonas III

    Tiksliai nepasakysiu, kodėl nedirba, bet viena iš priežasčių ta, kad jis priklauso tai grupei žmonių, kurie žymiai dažniau yra apgaunami, negu patys apgautų kitus.
    Dėl civilizuotumo lyginti su Baltarusijos čigonais negaliu, nes pastarųjų visai nepažįstu. Galiu tik pasakyti, kad civilizacijos pasiekimus jis labiau vertina negu aš.

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Pati juokingiausia nevaekonomisto Jakeliūno frazė: „Tuo metu A.Lukašenka, atrodo, labiau įsiklauso į TVF rekomendacijas.“ :-))

 • praeinant

  Artūrai, iš jūsų temos teksto dvasios lyg ir turėčiau prieiti prie išvados:
  – jog skolinomės pigiai
  – skurdo sluoksnis pas mus nyksta
  – mūsų įsiskolinimai mažesni nei Baltarusijos
  – lenkai darė žiaurią klaidą devalvuodami zlotą
  – pas mus maža emigracija
  ……..

  Tikiuosi, kad kažkuriam iš mūsų smogė tik trumpalaikis valioniškasis smogas…

  • Zero

   – Taip. Praėjusiame šios emisijos aukcione, vykusiame balandžio 26 d., vidutinės palūkanos siekė 2,65%, žemiausios – 2,50%, aukščiausios – 2,70%. Tuomet pasiskolinta 10 mln. EUR, o VVP paklausa siekė 20,2 mln. EUR.
   – Skurdo sluoksnis Lietuvoje nei didėja nei mažėja. Beje, Lietuvoje skurdo lygis – 1095 Lt, BY vidutinis atlyginimas – 550 Lt.
   – Mūsų įsiskolinimai mažesni nei BY (LT – 34 proc. BVP, BY – virš 50)
   – lenkai zloto nedevelvavo. Zloto kursas yra laisvas.
   – O kokia emigracija būtų BY, jei būtų laisvas judėjimas ?

   • praeinant

    Ačiu…:)
    Va, tai jau panašu į argumentuotą dėstymą…

    …o, kad dar pas autorių būtų elementaraus žmogiško noro, kad kaimynams sektųsi…

   • praeinant

    Zero,
    Tik nesusimanykit, kad jūsų argumentacija yra „aukščiau plintuso“…
    Klaidos? teigia ką kitą…
    Lyginti vienos šalies skurdo lygį su kitos šalies vidutiniu uždarbiu… grubu…:)
    Nekur google‘je teikiama, kad pas mus vid. uždarbis yra 460 dolerių, o pas kaimynus 500 dolerių…
    Ir t.t.

    Bet ji (argumentacija) visgi yra…:) …pagarba..

  • gied

   Hm.
   Kalbant apie emigraciją, Baltarusijoje ji mažesnė tik todėl, kad yra sunkiau emigruot.
   O štai kalbant apie devalvaciją Lenkijoje… Lenkija klaidos nepadarė. Bet Lenkija nėra Lietuva (o ir ne Baltarusija). Pvz Lenkijoje dauguma paskolų sudaromos/sudarytos yra zlotais. Lietuvoje „Eurinių“ paskolų procentas yra daug didesnis. Lenkija daugiau gali pasigaminti vidaus rinkoje, turi naturalių išteklių kuriuos gali eksportuot. Lenkija nedirbo daug metų tam, kad įsivesti Eurą ir tam, kad smulkia ekonomika susidomėtų užsienio investitoriai. Ar galėjom devalvuot Litą? žinoma. Tik kažin ar pasekmės būtų geresnės negu turime dabar. Tai, kas nebuvo padaryta (o buvo žadėta) – sumažinti valstybinio/viešojo sektoriaus svorį ir kaštus.

   • Trakimas

    Viešas sektorius mažose rinkose turi būti.Tiesiog ten,kur yra 100 mln. gyventojų,tikrai atsiras koks vienas milijonas klasikinės muzikos mėgėjų ir jie natūraliai palaikys „paklausą“ tokiems koncertams,tokios muzikos leidybai,išlaikys orkestrus ir pan.Mažoje rinkoje-Lietuvoje pvz.,atmetus 1 100 000 pensininkų ir 650 000 vaikų ir jaunimo,liekas apie milijonas sąmoningų,šiek tiek mokių piliečių,kurių tarpe vargu ar atsiras bent 1000 klasikinės muzikos mėgėjų.Toks skaičius žmonių,pirkdami bilietus ar muzikos įrašus, niekaip negalės išlaikyti nacionalinius kūrėjus ir atlikėjus bei leidėjus.Dėl to mažose valstybėse ir tuom pačiu mažose rinkose tiesiog būtinas platesnis viešas sektorius -tarsi didelės rinkos imitacija.Mažoje rinkoje taip pat yra ir negausūs būreliai ligonių,kurie serga retomis ligomis,mažose rinkose paklausa ir pasiūla natūraliai nesusiformuoja,tačiau tai nereiškia,kad žmonėms nebereikia teikti švietimo,sveikatos ar kultūros paslaugų.Skandinavija yra pavyzdys,kaip reikia tvarkytis,kad išsaugot tautiškumą ir valstybes.

    • Auksinis kardas

     Ir ne tik mažose. Reikalas tas, kad rinkos, pasipelnymo laisvė neužtikrina savaiminio geriausios interesų atstovavimo struktūros susiformavimo.

     Taip, jei rimtosios muzikos „paklausa neženkli“ – gal tiesiog ši savaime tepasišalina kaip neaktuali? O jei alkoholio gamintojams leisime mus įtikinti, kad šis gėris, tai svajonių išsipildymas ir jaunam, ir senam – gal irgi tebūnie?

     Bet grįžtant: ne tiek į valstybinio sektoriaus svorį ir kaštus derėtų taikytis, bet į šio neveiksmingumą, korumpuotumą, nomenklatūriškumą. Priekaištai puikiai iliustruojami „Saulėlydžių“ negaliomis. Man rodos, kad šia kryptimi, bent nusisekusiais protarpiais, judame.

    • Valentinas

     „liekas apie milijonas sąmoningų,šiek tiek mokių piliečių,kurių tarpe vargu ar atsiras bent 1000 klasikinės muzikos mėgėjų.“
     Na ir nuomonė apie tautiečius, matyt sprendi pagal save. Vien klasikinės muzikos atlikėjų-dėstytojų turėtų būti žymiai daugiau. LMTA turi 1017 studentų. Ne visi studijuoja muziką, bet apie 70% turėtų būti tiesiogiai susiję su klasikine muzika. Dar yra Klaipėdos univero menų fakultetas leidžiantis muzikantus, yra daugybė muzikos kolegijų (Kelpša, Gruodžio, Panevėžio ir t.t.) kepančių klasikinės muzikos specialistus jau daug metų. O muzikos mokytojai, kuriuos negailėdami biudžeto pinigų kepa pedagoginiai universitetai?! Darant prielaidą, kad nors pusė studijuojančių klasikinę muziką ją mėgsta ir pasiruošę už ją mokėti vien taip konservatyviai skaičiuojant gautųsi keli o gal keliolika tūkstančių. O kiek dar mėgstančių nespecialistų! Iš milijono sąmoningų ir šiek tiek mokių piliečių (kokia panieka savo tautai, tarsi pensininkai ir jaunimas nėra sąmoningi ir visai absoliučiai nemokūs) su didele atsarga sakyčiau 50000 klasikinės muzikos mėgėjų.
     Gal vis dėl to išsiplauk galvą?

    • gied

     Trakimai : kalba apie kitką. Prieš krizę Lietuva buvo penkioliktukuose pagal policininkų, bendros praktikos medikų ir mokytojų kiekį vienam gyventojui. Tai – ne klasikos megėjai. Gyventojų kiekis dabar yra mažesnis. Įdomu, koks santykis dabar, nes apie etatų mažinimus viešajame sektoriuje girdim nedaug.
     Aš suprantu, kad REIKIA turėti pakankamai specialistų, net jei jų būtų santykinai daug. Bet ar reikia išlaikyti visą aparatą išpūstą ten, kur jo nereikia?
     Taip pat, ar kiekvienas abiturientas turi studijuoti vienoje iš niolikos aukštųjų mokyklų, net jei nerodė jokių gabumų? Ar turi žmogus planuoti pasibaigti magistrą ir važiuoti į užsienį daržovių auginti? Ar dirbti Lietuvoje pardavėju?
     Didelė dalis viešojo sektoriaus yra išlaikoma tik tam, kad sunku atleisti savus.

   • Valentinas

    Atsakymas Gied dėl lenkų paskolų ėmimo zlotais:
    In 2003, housing
    loans increased at an average annual rate of 42.3%, and in 2004 r. – 37.8%. In
    2005 average annual rate was slightly lower and amounted to 27.0% but in 2006
    the growth in housing loans accelerated to reach 43.9% at the end of May. The
    majority of new loans 70% – 90% are loans denominated in foreign currencies,
    usually in Swiss franks. The share of loans denominated in foreign currencies
    in housing loan portfolio of households grew from 58.5% in December 2002 to
    66.3%. In Poland housing loans are usually extended at a oating interest rate. 9

    http://mpra.ub.uni-muenchen.de/692/1/MPRA_paper_692.pdf

    Taigi, devalvacija lenkams yra peilis. Be to, jie irgi turi labai rimtų problemų su sodra. Nėra pas juos viskas taip gerai.

    • gied

     Valentinai: Taip, aš paėmiau vėlesnių metų duomenis.

   • Komersantas

    Atsiprašau, bet apie kokią devalvaciją Lenkijoje galima kalbėti jei pas juos yra floating exchange rate? O gal netyčia Lenkija pririšo savo valiutą prie euro ir aš tai praleidau?

    • Valentinas

     Taip, žodis „devalvacija“ čia netinka.

 • Rytis I
 • Mauras

  jei gerbiamieji komentatoriai nuosekliai skaitytų S.Jakeliūną, galėtų atleisti jam kai kurias argumentavimo ir idėjų spragas. Ir tai, kad kartais aštriau nei derėtų pakritikuoja mūsų valdžią. Ir kad publikuojasi „leo ryte“.

  Jo pastarųjų kelerių metų tekstuose daug aktualių, teisingų dalykų ir įžvalgų. Tačiau matyt ilgas saviizoliacijos laikotarpis (čia mano prielaida) kartais daro savo.

 • Whisker

  Reikia bent jau uz kurybinguma zmogu pagerbti, nebetkas sitaip sugalvotu. Dar galejo prie Baltarusijos ir Lietuvos ir Siaures Koreja prijungt, man atrodo, jie tai isvis, su visom krizem geriausiai kovoja. O siaip, tai liudna, jog yra zmoniu, kurie tokias sapaliones priima rimtai, dar blogiau tai, kad tokios rasliavos tik skatina mintis apie emigracija ir kitus blogus dalykus.

 • Niemand

  Truputis ne i tema, bet visada idomu pamatyti kaip kaimynai mato bendra musu istorija http://www.youtube.com/watch?v=oDvx3E2_kOc&feature=related

 • Valentinas

  Kubiliaus interviu radijui Echo Moskvy:
  http://echo.msk.ru/programs/razvorot/779779-echo/

  • briedis

   iskalbinga. o stai- fraze „На границе есть много, скажем, обмена и туристами, и тому подобное. Так что проблем здесь не видим“ galetu buti puikiausiu raktu moderniai lietuviskai politikai vertinti.- lietuvos respublikos pilietis- turistas ir valkata su pasu- vienas vargas su jais, vis ne taip balsuojanciais, bet neproblematiskas…

 • Trakimas

  Batia, devalvuodamas pinigus, sąlygas pablogino VISIEMS-turtingiems ir ubagams,bankams ir prekybos centrams,gamykloms ir paslaugų sferai ir t.t.Visi diržus susiveržė proporcingai,o tai reiškia,kad neužkrovė nepakeliamos naštos ubagams,tačiau ir nesudarė šiltnamio sąlygų išrinktųjų kastai,kaip tai padarė Kubilius.Todėl iš Lietuvos visi,kas gali-bėga,o tai reiškia,kad bėga darbuotojai ir kartu -vartotojai.Perspektyvoje ekonomikai ir šaliai tai nieko gero nežada.Teritorijoje,kurioje dominuoja pensininkai,negali būti jokios sveikos ekonomikos ir nebus:)

  • Batia

   Trakimai, issiplauk galva.

   • Valentinas

    Trakimo galva – neišplaunama.

    • Trakimas

     Niekas nepaneigs,kad Kubilius,kaip tikras bolševikas,atėmė iš pensininkų ir atidavė valdininkams,kad šie būtų lojalūs ir ramesni.Kažkodėl tai pavadinta „vidine devalvacija“?O iš tikro tai yra ubagų apiplėšimas,kad dar savaitę pabūti prie lovio.Apiplėšti ubagai ir išvyksta-jie alternatyvos neturi.Kubilius sunaikino visuomenės sukurto turto(BVP) už 20 milijardų ir dar tiek pat pasiskolino už kosmines palūkanas.Kubilius Lietuvai padarė nuostolio už 40 milijardų litų.Masinė evakuacija yra to pasekmė.Manau,kad nauja valdžia jį ir jo gaują teis-nepadės ir stogas Prezidentūroje.

     • Valentinas

      Vėl užėjo paūmėjimas?

     • suomis

      Matote Trakimai, toks Kubilius, mokykloje nesimokė istorijos. Jeigu jis būtų mokęsis istorijos, tada jam būtų žinomas toks Antikos legendinis karvedys Piras ir jo pergalė. Tai vat, Kubilius, klasiškai atkartoja Piro „laimėjimus“. Tik pas mus ta Kubiliaus „pergalė“ dar paskaninta dvigubų standartų prieskoniais. Juokinga, bet mes per dvidešimt metų nuo Orvelo ūkio netoli pažengėm, kaip buvo lygūs ir lygesni, taip ir liko po šiai dienai. Galima galvoti, kad ar kitose šalyse taip nėra, bet mūsuose melas per kraštus liejasi, meluojant tautai dėl būtinybės veržtis pilvus ir ne tik.

     • romas

      suomi, Trakimas dėl diržų veržimo su tamsta nesutiktų. Kubilius, jo žiniomis, pasiskolino 20mlrd. ir tie pinigai atsidūrė piliečių kišenėse.

     • Valentinas

      Suomi, kalbomis apie Pyrą neužmaskuosi, kad tavo galva irgi neišplauta.

     • suomis

      Valentinai, tu savo tulžim nebijai nusinuodyti? Nes matosi, kad tavo tulžis, tau šampanu duoda per smegenis. :)

     • suomis
     • Valentinas

      Neracionaliu ir neadekvačiu pykčiu bei neapykanta Kubiliui alsuojate jūs su Trakimu, o tulžimi nusinuodysiu aš? Išsiplaukite abu galvas vaikinai, labai stipriu šampūnu, kuris praplautų ir nešvarumus iš smegenų.

     • suomis

      Matai Valentinai, man neidomus Kubilius, kaip ir Babilius ar dar koks nors …ilius, kaip ir ekonominė situacija. Gera ji ar bloga. Mane tik domina ar nepūdrina valdžia ar dar kas nors man smegenų. Štai ir viskas.

     • romas

      suomi, mane stebina tokios išvados, kad Kubilius meluoja sakydamas apie būtinybę taupyti. Valdžia turi skolintis, kad galėtų sumokėti pensijas ir algas dirbantiems valstybės tarnyboje, tarp kurių ne tik valdininkai, bet ir mokytojai, gaisrininkai, gydytojai ir pan. Trakimas visai teisingai pastebi, kad tai paskui neleidžia ekonomikai augti, nes norint mokėti palūkanas reikia didinti mokesčius, o be to palūkanos iškeliauja iš Lietuvos ir nebedalyvauja ūkio auginime.

     • suomis

      Neužmirškit, kad valdininkams algos kaip kilo, taip ir kyla ar bent jau nesumažėjo, kai plačiosioms masėms jos traukėsi, tai dvigubų standartų politika kuri vadinasi – MELU.

     • romas

      suomi, iš kur tokie duomenys apie valdinikų algas? Šaltinius duokit. Be to nesuvokiate, kokia biudžeto dalis tenka valdininkų algoms. Net jei prijungtume išlaidas pastatų, kur tie valdininkai dirba, išlaikymui ir išlaidas susijusias su tų valdininkų darbu, tai vis tiek būtų labai nedidelės išlaidos palyginti su visomis biudžeto išlaidomis. Visai sutinku, kad taupyti reikia kiekvieną mokesčių mokėtojų sumokėtą litą, bet reikia ir suprasti Lietuvos problemas prieš ką nors garsiai rėkiant apie Kubilių.

     • Fredis*

      Visiems valdininkams ir viešojo sektoriaus darbuotojams atlyginimai 2009-2011 metų laikotarpyje sumažinti 10-20%, o ministro pirmininko – virš 30%. Kas čia melagis?

     • Valentinas

      Gal suomiui bus įdomu susipažinti kur eina biudžeto pinigai? Šiais metais biudžeto pajamos yra 26 mlrd. litų, išlaidos 36 mlrd. Matyt tas prakeiktas Kubilius pasiskolino 10 mlrd, kad išdalintų prakeiktiems valdininkams?
      Pažiūrėk čia Suomi (gali ir Trakimas, nors jis beviltiškas) ir pasiūlyk ką ir kur kirpti biudžeto išlaidose:
      http://www.finmin.lt/finmin.lt/failai/veiklos_kryptys_biudzetas/2011/2011_valstybes_islaidos_proc.pdf

     • suomis

      Kad neapkaltintumėt manęs melu, duodu nuorodą.
      http://www.veidas.lt/valdininku-algos-nemazeja
      O kas ličia statistiką, tai žinot kaip sakoma: yra melas, didelis melas ir statistika.

     • suomis

      Valstybės tarnautojams skirta tiek pat, kiek ir krašto apsaugai. Ar tai normalu, kad tarnautojams skiriama tiek kiek ginybai. Kažin koks procentinis sąntykis šių išlaidų pvz. JAV ar Vokietijoje? Aš ne prieš, kad tarnautojams skiriami pinigai, bet man atrodo, kad mes daugiau pravalgome nei investuojame. Štai kur visa bėda.

     • romas

      suomi, tas filadelfijus iš „Veido“ neskiria valdininkų (valstybės tarnautojų) nuo valstybinių įmonių vadovų, todėl to straipsnio negalima vertinti rimtai.
      Norint pasamdyti tinkamą vadovą įmonei, jam reikia mokėti panašią algą, kokia yra mokama kitiems panašaus dydžio įmonių vadovams, nes vadovui, pretenduojančiam į pareigas, nusispjauti, kas – įmonės akcininkas. Bet bėdų, aiškų, yra. Blogai ne algų dydžiai, o kas dažniausiai gauna pareigas valstybinėse įmonėse.

     • Valentinas

      Suomi, atsikvošėk. Eilinis valstybės tarnautojas uždirba žymiai mažiau už eilinį mokytoją ar gydytoją. Apskritai, į valstybės tarnybą gali eiti tik vagys arba bepročiai.

     • romas

      suomi, valstybės tarnautojai atlieka savo funkcija pagal įstatymus. Jei yra sugalvota kažkokia valstybinės kontrolės sistema – būtinai tam yra ir etatai. Kubilius fiziškai negalėjo nuo 2009 sausio 1d. pakeisti įstatymus taip, kad valstybė savo funkcijų atliktų mažiau, nei atliko, todėl pirmu žingsniu buvo mažinama galimybių ribose – tai pačiai funkcijai atlikti buvo sumažintas finansavimas ir etatų skaičius. Tolesniam etatų mažinimui reikia peržiūrėti įstatyminę bazę. Gal būt tą turėtų daryti radikaliau ir greičiau, bet negalima sakyti, kad visai to nedaro. Pvz. apskričių administracijas panaikino. Man įdomu, kodėl ši vyriausybė, kuri paveldėjo tokią per brangią piliečiams valstybės administracinę mašiną, tautiečiams dažnai atrodo kalčiausia.

     • suomis

      Aš nesu prieš Kubilių a priori, bet aš prieš selektyvumą priimant sprendimus. Kažin koks procentas valdininkų emigravo dėl to, kad negalėjo sudurti galo su galu ir mokytojų, bei gyditojų?

     • romas

      suomi, valdininkai dirba ne tik ministerijose, kaip dažniausiai atrodo. Nežinau duomenų, nes niekas pagal tokį požymį neskaičiavo emigrantų, bet kodėl manot, kad negalėjo niekas emigruoti iš atleistų buvusių apskričių administracijų darbuotojų arba kad ir nesuduriančių galo su galu valdininkų? Algos pas mokytojus ir gydytojus kaip tik man atrodo yra didesnės nei kokio eilinio valdininkėlio žemėtvarkoje, Sodros skyriuje ar paveldosaugoje. Dažnas valstybės tarnautojas parodytas per TV stiliumi neblizga: drabužiai iš dėvėtų rūbų arba menantys socializmą.

     • suomis

      Man ipatingai patiko ta vita : – kokio eilinio valdininkėlio žemėtvarkoje,….. :DDDD
      Juk ten tooooks klondaikas. Net ir eiliniam valdininkėliui.

     • Valentinas

      Suomi, nemaišyk tarnautojų pajamų iš kyšių ir iš atlyginimo. Tai skirtingi dalykai, nes kyšių pajamos į biudžetą neįtrauktos, todėl negali kaltinti Kubiliaus, kad jis padidino biudžeto išlaidas iš pensininkų atidavęs tarnautojams (nevadink jų tuo kvailu žodžiu valdininkai).
      Kyšių problema yra visai kita ir jos niekas neneigia. Štai Artūras rašė, kad kol STT nekovos su korupcija Gedimino prospekte, tol nieko nebus. Liūdna, bet net korupcijos kloaka Rusija šioje vietoje pažengė toliau – šiandien suimtas gynybos ministerijos vyr gydytojas už otkatų ėmimą:
      http://echo.msk.ru/news/780819-echo.html

     • romas

      Nu nežinau, juk ten ir prie langelio sėdi, prašymus priima. Koks ten klondaikas? O be to mes ne kyšių dydį svarstom, o kiek biudžetas moka tarnautojams algos.

    • Trakimas

     Rimtesnis ekonomistas tuoj pat supras,kodėl ,sunaikinus turto už 20 mlrd.,reikia skolintis tuos pačius 20 mlrd. :)Juk reikia išlaikyti status qvo.Pensininkai -niekur nedingo.BVP nusmukdžius ,vis viena reikia mokėti pensijas,o pensijos turi tiesioginį ryšį su BVP.Nuo BVP yra projektuojami mokesčiai į biudžetą.Valentinas yra vulgari konservų beretė,net nesugebanti suvokti elementarių tiesų:)

     • nerijus

      Vyriausybės finansinė politika, pagrįsta tuo, kad biudžeto išlaidos didesnės už pajamas.

     • Trakimas

      Vyriausybė sąmoningai siekia ,kad pajamų biudžetas neturėtų-akcizai,PVM,smulkaus verslo smaugimas ir pan. ir yra tie veiksniai,kurie labai smarkiai mažina biudžeto pajamas.Jei vyriausybė nepajėgi suvokti savo veiksmų-ji turėtų atsistatydinti :0)Jei spaudi stabdį-nereiktų tikėtis,kad automobilis ims riedėti greičiau.:)

     • Valentinas

      Trakimai, tavo pamąstymai yra pakankamai kvaili, kad galėtų būti laikomi liaudies išmintimi, tačiau juos trūksta elegantiško nemokšiškumo kokį demonstruoja nerijus ar suomis. Tavo nemokšiškumas yra agresyvus. Tavo mentalitetas yra tipinis lietuvio su beisbolo lazda, kurią jis naudoja ne beisbolui žaisti. Būtent todėl, tu nerizikuoji mano akyse tapti liaudies išminčiumi nr. 1 šiame bloge. Žodžiu tu turi tik minusus ir jokių pliusų. Liūdna.

     • Trakimas

      Valentinai,mano „pamąstymai“ tau neįkandami dėl suprantamų priežasčių.Aš tiesiog neturiu tokio tikslo-paskatinti tave protauti.Kuo daugiau dundukų konservatorių flange-tuo greitesnis krachas jų laukia.

     • Trakimas

      Valiutos devalvavimas yra žymiai geriau,nei pajamų atėmimas iš tam tikrų visuomenės sluoksnių.Kubilius apiplėšė silpniausią grandį ir gavo masinę evakuaciją.Pasekmės Lietuvai bus kraupios ir ilgalaikės.

     • nesvarbu

      Trakimai,Kubilius ir šiandienos emigracija iš Lietuvos niekaip nesusiję. Emigracijos santykis su Kubiliumi beveik toks pats, kaip ir su Trakimu- t.y. iš esmės jokio santykio.

  • Justas

   Trakimai ,
   darote vieną esminę klaidą : kapitalas turi bent keletą pavidalų , tarp kurių yra ir „santaupos trilitrinėje bankėje“ , ir indėlis nacionaliniame banke nacionaline valiuta .
   Bet šiuos investavimo instrumentus kaip taisyklė taiko pensininkai , taupantys „ant pagrabo“ , „ant juodos dienos“ …
   Būtent juos ir dar gaunančius algas o ne uždarbį – valstybės tarnautojus , mokytojus , medikus ir „nuskalpuoja“ tokia devalvacija .
   Tuos kapitalistus , kurių kapitalą sudaro verslas , gamyba , prekyba (ypač naftos produktais) tokia devalvacija veikia kaip dangiška mana .

   • Trakimas

    Kaip bebūtų,Batios bankrotas dar kartą iliustruoja,kad socialistinis-monopolinis baltarusiškas kapitalizmas neefektyvus.Kai ekonomiką valdo Lukašenka su draugais-nieko gero ir negali atsitikti.Demokratija ir tik demokratija kapitalizmą padaro efektyvų.Laikas ir mums susimąstyti:)

    • Fredis*

     Pirmas protingas Trakimo komentaras, tik neaišku ką jis turėjo minty užrašydamas „mums“.

     • Trakimas

      Mums-lietuviams,kuriuos Kubilius atvedė į brandų „maximinį“ kapitalizmą.

    • nerijus

     Trakimai

     Kaip gali bankrutuoti Valstybė?..
     Kai įvyksta įmonės bankrotas, tai ta įmonė užsidaro. O lietuviškuoju atveju (ir ne tik)- vietoje senosios- atsidaro nauja su tais pačiais veidais.
     Negirdėjau, kad Baltarusija pakeitė pavadinimą į Batiją?..Aj, čia ne tokie procesai vyksta?..Žinoma, nesu ekonomistas, kad aiškinčiau tokius dalykus. Giliai atsiprašau „ekonomistų“- valentinų už išsišokimą…

     • Trakimas

      Labai paprastai.Valstybę ima valdyti kreditoriai-jie ima spręsti,ką daryti ,kad jų investuoti pinigai būtų jiems grąžinti.

    • Jonas III

     nerijaus klausimas vietoje, tik gal vėlyvas. Pačioje diskusijų pradžioje reikėjo išsiaiškinti, kas yra tas valstybės bankrotas. Gal tai visai tikęs žingsnis norint užimti strategiškai palankesnę padėtį? Gal verčiau bankrutuoti, negu nebankrutuoti?

 • „… Spėju, norėtų gyventi Baltarusijoje…“
  Vargu ar teisingai atspėjote. Juk nieko ten nepavogsi, bent kol kas… o ir jūros savo neturi. O ir savo vaikų praskolinti ten negalėtų.
  Taigi, kaip ir anuomet, – ubagėlis, kaip pamenam, pasirinkdavo kokio turtingo dėdės kvietimu apsigyventi, mokslus pakrimsti, pas kokį kunigėlį, o ne pas dėdę – ubagėlį. Tegul ir dorą.
  O juo labiau dabar papratus gerai gyventi Lietuvoje, piršto nepajudinant, – gal vagys geriau pasakys NE. Gal jie geriau kaip Lietuvoje kol kas niekur neras… neskaitant tų nevykėlių, kurie vogti moka, tik tai, kas nesaugoma (o to jau ir nebeliko Lietuvoje) ar nevykėliai, kurie išsidangina tuos senukų daikčiukus mazgoti.

 • Fredis*

  Kokias pamokas mums padėjo išmokti baltarusių ekonomistas Nr1 A.Lukašenka?
  1. Produkcijos gaminimas į sandėlį yra beprasmis ir žalingas, darbas vien dėl darbo yra savęs ir ekonomikos apgaulė.
  2. Nacionalinė valiuta turi būti padengta atitinkamu kiekiu pasaulyje plačiausiai vartojama valiuta doleriais arba eurais.

  • Valentinas

   Pagrindinė pamoka yra ta, kad jei šalis sąmoningai nesimodernizuoja, užkonservuodama savo žemą produktyvumą pigių energetinių resursų, kuriuos gauna reketo būdu iš tiekėjo, pagalba, tai anksčiau ar vėliau tokia šalis žlugs.

   • Fredis*

    Įdomiausias baltarusių lyderio ketinimas yra galimybė paleisti politinius kalinius iš kalėjimų mainais į neatlygintiną finansinę pagalbą iš ES. Savo ruožtu Rusija spaudžia A.Lukašenką atiduoti už skolas valstybinių įmonių akcijas. Gal mūsų Prezidentė galėtų paraginti ES lyderius suteikti baltarusiams finansinę paramą ir taip prailginti tariamą baltarusių valstybės savarankiškumą?
    Krizė ispanų žemės ūkyje ir reikalavimas padengti eksportuotojų patirtus nuostolius (virš 220 mln. EUR) dėl kilusios epidemijos Vokietijoje gali galutinai nublokšti Baltarusiją į Rusijos glėbį.

    • Valentinas

     Baltarusija yra prarasta šalis. Užmiršk ją.

     • Fredis*

      Lietuviams būtų geriau, jeigu Baltarusija nežlugtų ir būtų neprarasta.

     • J. naivusis

      Drąsus pareiškimas, bet gal remiamasi stereotipais.
      Dar jie primins apie save- būtent mums.
      Siūlau prisiverst ir pasiskaityti čia:

      http://litvania.org/

     • Valentinas

      Fredi, aš žinau, kad būtų gerai, bet ji jau prarasta.

 • &jka

  Daugumai gyventi geriausia tevyneje. Jai is jos esi varomas ieskoti geresnio gyvenimo, nesvarbu, del Lukasenko, Kubiliaus ar Kirkilo veiksmu – tai nera gerai, bet nekeicia auksciau mineto teiginio.
  Mano nuomone lyginti ant tiek skirtingos salys yra neteisinga, o ir Lietuva, be ES pinigu ir Baltarusija, be Rusijos ar Kazachstano pinigu, yra ubagai arti bankroto.
  IMHO nevyke abeju autoriu irasu paskutiniai sakyniai.

 • Žmonės, manau, yra labai skirtingi.
  Manau, kad dabartinė sistema Lietuvoje tenkina apie 20 proc. gyventojų. T.t. apie 95 proc. čia komentuojančių. Tad komentarai čia, manau atspirndi tik 20-ties Lietuvos gyventojų nuomonę.
  Tol, kol nepajuto pasekmes šios sistemos, šios šalies gyventojai, manau bodėjosi kaimynės dabartine sistema.
  Dar. Nepaisant to, kad B

 • Žmonės, manau, yra labai skirtingi.
  Manau, kad dabartinė sistema Lietuvoje tenkina apie 20 proc. gyventojų. T.t. apie 95 proc. čia komentuojančių. Tad komentarai čia, manau atspirndi tik 20-ties Lietuvos gyventojų nuomonę.
  Tol, kol nepajuto pasekmes šios sistemos, šios šalies gyventojai, manau bodėjosi kaimynės dabartine sistema.
  Dar. Nepaisant to, kad B

 • Žmonės, manau, yra labai skirtingi.
  Manau, kad dabartinė sistema Lietuvoje tenkina apie 20 proc. gyventojų. T.t. apie 95 proc. čia komentuojančių. Tad komentarai čia, manau atspirndi tik 20-ties Lietuvos gyventojų nuomonę.
  Tol, kol nepajuto pasekmes šios sistemos, mūsų šalies gyventojai, manau, bodėjosi kaimynės dabartine sistema.
  Dar. Nepaisant to, kad Baltarusija kol kas yra nepriklausoma valstybė ir jos turtai kol kas nėra išvogti, – mūsų tautiečiai vigi nepalyginamai labiau myli nepriklausomybę nei, manau, baltarusiai. Paradoksas. Taip. Tie, kurie labiau myli nepriklausomybę jos beveik jau ir neturi. Tačiau ta didelė lietuvių Tėvynės meilė, manau, ilgainiui bus esminė, nes manau tautiečiai visgi suvokę klastą sustatys viską į savo vietas. Tam paks, nors neemigravusių liktų tik apie 1.5-2.0 mln. Tiek tautiečių – patriotų, manau, pajkanka, įvertinant mūsų teritorijos dydį. Vienintelis blogis, kad mūsų tautiečiai mylis ir net labai myli vagis. Va, jei šita tautiečių nuostata nebus pakeista, – bus kiek blogiau.
  Gal būt Baltarusijos sėkmė ir yra ta, kad jie mato mūsų šalies sunaikinimo priežastis. Gal būt, jei ne Lietuvos pavyzdys (kuris sukurtas anksčiau, todėl ir pavyzdys), Baltarusiją taip pat būtų ištikusi tokia pat lemtis kaip mūsų kraštą.
  Tad galiu pabaigti ir optimistine gaida. Mūsų krašto likimas mūsų patriotų rankose, kurių manau turime tiek, kiek reikia mažam kraštui (svarbu atsikratyti meilės vagims).
  Baltarusijos sėkmė, kad turėjo Lietuvos pavyzdį, kas leido išlaikyti nepriklausomybę, bei apsaugojo turtą nuo grobikų, o taip pat žmones nuo emigracijos.

  • Dainius Urbanavičius

   Primink man, mielasis, kokie gi ten tie Baltarusijos „turtai“, kurių niekas neišvogė. Smalsumas apėmė beribis.

   • Valentinas

    Bulvės

    • Ir samagonas.

     • Dainius Urbanavičius

      gerai, įtikinot – rimti turtai, labai gerai, kad jų niekas neišvogė.

     • Šie paminėti turtai ir negali būti išvogti, kadangi nenutrūkstamą jų atsinaujinimą ir gausėjimą užtikrina puikios būklės kolchozai, kurių pas baltarusius, priešingai nei pas mus, jokie Profesoriai neišdraskė.

     • Valentinas

      Kažin kokios būklės dabar bus kolchozai…

     • Kreivarankiui:
      AHa, pats maciau kaip Liandzbergeris naktimis su lauztuvu lakste aplink fermas ir tyse namo viska – ir siferi, ir plytas, ir technika ivairiausia.

      dar maciau kaip liandzbergeris kartu su kubilium naktimis su pneumatiniu plaktuku duobes muse

   • Jonas III

    Ko gero, kas keliauja per Klaipėdos uostą — NaCl, KCl, NH4NO3, MAZ, MTZ.

    • Mano mama neseniai buvo Baltarusijoje, tai pasakojo, kad jai didelį įspūdį padarė itin tvarkingos fermos ir didžiulės gyvulių bandos. Sakė, kad norėtų, kad ir mūsų valstybėje būtų tokios fermos su tiek gyvulių. Klausiau jos ar ten negalėjo būti kažkas panašaus į Potiomkino kaimus, tai sakė, kad tikrai nei :) Aš ne visada pasitikiu mama kai kuriais klausimais, bet gal be reikalo. Šiaip ar taip, jei turėsime omeny, kad žuvis pūna nuo galvos, o visuomenė nuo valdžios, tai svarstant klausimą, o kuria vieta žuvis baigia pūti, greičiausiai turėtume konstauoti, kad ji baigia pūti ties uodega, o Baltarusija baigs pūti ties kolchozais. Gal ir galima išgyventi iš naminių galvijų mėsos ir šiltnamio daržovių, bet tokia situacija su valiuta ilgiau tęstis negali. Kita vertus, jeigu kolchozai savo socialine-ekonomine reikšme vaidina tokį vaidmenį, kokį jiems priskiria tokie Lietuvos politikai kaip Bronius Bradauskas, tuomet mes, galbūt, turėsime unikalią progą išvysti kaip valstybė sėkmingai įveikia finansinę krizę neprarasdama nė vienos darbo vietos ir mokėdama valdininkams, policininkams, gaisrininkams, mokytojams ir gydytojas už jų darbą algas natūra t.y. pienu, mėsa, bulvėmis ir samagonu.

     • reiktu paciam nuvaziuoti, pamatyti kaip kaimai ten geria. ta prasme, pas mus tai abstinentu bureliai…

    • Pagalvojau, kad pirmasis mano komentaras apie Landsbergį, kur kolchozus drasko, yra tobulas ta prasme, kad jo ironiją galima perskaityti dviem visiškai priešingom prasmėm. Va kaip pasigyriau :D

     • Aha. Bet gal ne komentaras toks tobulas, o žmogus labai nenuovokus? Nes taip susimauti reikia neeilinių intelektinių gebėjimų.

     • romas

      Profesoriai komentare daugiskaitoje. Kas – kiti? :)

   • Justas

    Gerbiamasai ,
    ekspertų vertinimu Bielorusijos vien kalio trašų atsargos iškasenų pavidalu vertė sudaro ~ 30 „jardų baksų “ .
    Solidi suma , pasakyčiau . Bene stambiausios atsargos pasaulyje .
    Vien Lietuva tų iškasenų(kalio trašų)tranzitu per Klaipėdos uostą perkrauna virš 3 mln. tonų.
    Žinoma , tas trąšas reikia iškast , reikia investicijų …
    Bet „Lukos“ režimas laikosi tol , kol jis asmeniškai turi neribotą valdžią ekonomikoje , skiria ir atleidžia visus gamyklų direktoriuus , jėgos struktūros vadovus .
    Ir kai tik Rusija ( paties „Hryhorjevičiaus“ žodžiais)“palenks“ („nagniot“, kas reiškia vieną sekso pozą) pirmiausia jį asmeniškai , prasidės neišvengiama privatizacija …
    Na , o privatizaciją mes juk jau praėjome:) ?
    Ar tai gr\erai ir kam tai gerai ?
    Pamatysim .

    • &jka

     Visi zino apie A.Smito „nematoma rinkos ranka“ bet nereikia pamirsti, kad be rankos yra ir kitas nematomas hmm „organas“ ant kuriuo siuo metu ir buvo „uzsukta“ Baltarusija.
     Klausimas tik kam sekanciam teks suktis?
     Atsiprasau uz grubuma.

    • Dainius Urbanavičius

     labai džiaugiuosi už belarusus dėl tų trąšų atsargų. Klausimas, tik – jei tos atsargos tokios „jardinės“, kodėl pas batką valiutos krizė? Parduotų už kokius du „jardus“ trašų ir nereiktų prieš liliputkiną ant kelių stovėti ištiesta ranka. Labai įdomu, labai.

     • &jka

      Idomu, kai dideli berniukai laiko pakabinus uz koju mazesni norint kad is jo kiseniu iskristu pinigai tu jam siulai ka?

     • Justas

      Taigi rašiau : reikalingos investicijos tam , kad padidinti išgaunamos žaliavos apimtis …
      Dar reikalinga moki paklausa , ilgalaikiai kontraktai ir fizinės galimybės transportuoti geležinkeliu , perkraunant į laivus uostuose .
      Šiai dienai kalio trąšos jau ir taip didžiausias valiutos šaltinis …

 • briedis

  ponas jakeliunas sako: (apibendrinus)- kaip gera buvo ir paprasta gosplano laikais- fabrikai dirbo, kukuruzai laukuose bujojo, raketos i kosmosa skraide. profesionalai lenteliu nemindziojo…

  • suomis

   Bet juk taip buvo. Dėl gėrio ir paprastumo aišku galima gičytis, bet kaip sakoma iš dainos žodžių neišimsi. Šiuo metu Kinija, taip pat į kosmosą raketas leidžia o tokia Kolumbija – ne.

   • gied

    Hm. Politinė santvarka nėra taip svarbu šiuo atveju. Kinija gali sau leisti leisti raketas, nes a) turi naturalių resursų daug (iškasenos) b) pigi darbo jėga c) kapitalo injekcijos iš užsienio nes b) ir a) (dauguma gamybos vyksta Kinijoje) d)daug gyventojų kuriuos reikia užimti. Žinoma, galima pasirinkti: ar norime į kosmosą raketas leisti, ar norime laisvai ir sočiai gyventi.
    Beje, didelė dalis paleistų raketų kelia į orbitą palydovus kitoms šalims. Kurios pasiskaičiuoja, kas yra pigiau.
    Galima daug sau leisti kai yra daug gamtos resursų. Bet visuomet ateina diena, kai tenka paklaust savęs „o kas toliau?“. Baltarusijai, panašu, ji jau atėjo.

    • suomis

     Dėl pavyzdžio apie Kiniją ir Kolumbiją aš paėmiau ne dėl resursų o dėl filosofinės nuostatos, pagal kurią vystosi šalis. Panašu, kad mes dreifuojam link Kolumbijos.

    • Trakimas

     „Gamtos resursai“ nieko nereiškia,jei jie išgaunami kelis kartus brangiau,nei pas konkurentus.Čilė varį kasa atvirame karjere,todėl visi,kas turi vario giliai žemėje-tik graužia nagus.Irako nafta pati trykšta iš žemės,todėl Rusija iš sibiro naftos turi tik nuostolį.:)Taip samprotauti apie „gamtos resursus“ gali tik visiškas neišmanėlis,nes „gamtos resursas“ekonomikoje visada turi KAINĄ.Jei kaina nėra konkurencinga -„gamtos resursas“ nieko nereiškia.“Gamtos resurso “ kaina yra jo išgavimo kaina,o tai yra gryno darbo kaina.Smėlio yra visur-prašom gaminti iš jo procesorius ir lobti :)

 • Fredis*

  Labai įdomu kodėl apie Blatarusiją nieko neparašo Mokytoja Aušra. Politinė ekonomika – jos sritis. Lygiai prieš metus ir 11 dienų alfa.lt buvo išspausdinusi ekonomikos dėstytojo iš Kolumbijos universiteto tinklaraštinio teksto vertimą: http://www.alfa.lt/straipsnis/10358753/Istrigusi.politine.ekonomika=2010-05-20_07-41/.
  Panašiu tekstu galėtų pradžiuginti savo gerbėjus ir mokytoja Aušra.

  • romas

   Mokytoja Aušra, skirtingai nuo Jakeliūno, nenori apsijuokti statydama kas greičiau bankrutuos. Mano nuomonė apie Jakeliūną sutampa su Mauro. Šį kartą jis kiek neapgalvotai surizikavo savo reputacija su tokiais pasvarstymais.

 • Facebooke išmetė naujieną:
  BTV Karštas vakaras
  Ketvirtadienį 20.25 val.: Kokias pasekmes verslui ir visuomenei turi panika dėl užkrėstų agurkų ir kiaulių maro? (Dal. G.Zagrebnevienė, J.Veselka, A.Šležas, S.Jakeliūnas. Iki pasimatymo:)
  ____________________________
  Galvoju pasidalinsiu, visgi šio įrašo žvaigždė dalyvauja, o įrašas gana nemažai komentuotas.

 • nesvarbu

  Velniop tie jakeliūnai. Lietuva šiandien taip žiauriai gėdingai prakišo Lichtenšteino rinktinei, sudarytai iš ketvirtarūšių Šveicarijos antros ir ketvirtos lygos žaidėjų bei statybininkų…

  • nesvarbu

   Iš LFF puslapio apie Lietuvos rinktinės pasiruošimą rungtynėms su Lichtenšteinu:
   „Komanda šiai kovai nuo pirmadienio rengiasi Austrijoje: intensyvios treniruotės, video peržiūros, priešininkų žaidimo analizė, asmeniniai pokalbiai su kiekvienu žaidėju ir nenuilstantys rinktinės strategai, kurie miegoti eina jau gerokai po vidurnakčio…
   Pokalbis su Žutautu:
   – Ar treneris turi nuojautą, gali nuspėti, kaip seksis rungtynės?
   – Aš ne, bet turiu „šamaną“ (aštuonkojį Paulį:) namuose. Mano žmona visada teisingai pasako, kaip bus. Pavyzdžiui, kai žaidėme prieš čekus išvykoje, ji sakė, kad laimėsime. Niekas netikėjo, bet taip ir buvo.
   – O ką sako dabar?
   – Vakar skambino ir sakė, kad laimėsime…

  • nesvarbu

   Geriausias komentaras iš Delfi:Ar Lichtenšteino plotas didesnis už futbolo aikštę? Ir ar visi gyventojai patenka į rinktinę, ar dar kažkas lieka?

 • Migdolas

  Kur buves, kur nebuves, privalau sugrizti – p.Racas cituoja ekonomikos analitiko straipsni, i ka beje jau reagavo siandien pats autorius (tik del sito ir uzsukau cia), ir daro savo isvadas – skystai. Mazai kas pasikeite, nuo mus paskutinio susimatymo erdveje – I’m out again, kaip Dallas Mavericks will be pries Miami!

 • Sapnas

  Aš tik noriu pasidalinti savo nuomone, tiesiog pamąstykite: aš manau, kad ugadugu svetainė – tai yra sąmoningas TNS projektas, apmokamas projektas. Tam, kad jūs kvailintų… Šiaip stipriai kvailintų. Tiesiog jūs turite žinoti – jūs kvailina, ir labai stipriai.

 • Sapnas

  Viskas yra daug subtiliau ir kartu kvailiau… paimti pinigus. Tiesiog veikia Reketo sistema… O kai visi putoja dėl politinių pažiūrų – Reketo sistemai tai labai palanku… Reketo sistemai dzin tos pažiūros… Tik milijonai… Senai nesijaučiau tokiu kvailiu, seniai – kaip aš galėjau pagalvoti, kad tas žmogus daro svetainę iš savęs? Turbūt scenarijus buvo toks: iš pradžių naiviai pabandė, o paskui patiko… Pamatė, kad iš to yra naudos. Visgi dešimtys milijonų. Tokia mano subjektyvi nuomonė. Bet tai visgi yra… kvailinimo viršūnė.

 • Pingback: Mitų griovėjas S.Jakeliūnas: užknisa | Artūras Račas()