Citata #383 Policijos departamento (užsienio) politika

Iš Lietuvos policijos departamento informacijos šalies gyventojams apie populiariausius sukčiavimo būdus:

 • Kaukazietiško gymio asmenys šalies tarpmiestiniuose keliuose stabdo automobilius ir sustojusiems asmenims siūlo pirkti gelsvos spalvos metalo dirbinius, kurie yra beverčiai. Paaiškinama, kad juos apvogė ar patys pametė pinigus ir šiuo metu neturi už ką įsigyti kuro ir negali tęsti savo kelionės. Neprašydami labdaros, siūlo pirkti savo auksinius žiedus, kurie yra iš paprasto gelsvo metalo ir yra beverčiai.
 • Kaukazietiško gymio asmenys siūlo pirkti firmines prekes už aukštą kainą, tačiau įsigijus pastebima, kad jos bevertės. Mieste ar kaimo vietovėse kaukazietiško gymio asmenys, šiuo metu jau ir šviesaus gymio asmenys, siūlo pirkti įvairius firminius buitinius prietaisus už gerą kainą. Prekė labai gerai apibūdinama ir kuo skubiau siūloma ją įsigyti, o neatidus pirkėjas tik vėliau pastebi, kad prekė bevertė.
 • …O dar kažkas stebisi, kodėl Lietuvos prezidentė nevažiuoja į Gruziją ir nekviečia M.Saakašvilio į Lietuvą…
  Ir smalsu, kokie dar, be „kaukazietiško“ ir „šviesaus“, yra gymiai…
  (8 balsų, vidurkis: 2,50 iš 5)
  Loading...
  • kolega

   Ar gi galima lyginti čigonus, rumunus su kaukaziečiais? Labai juokingas pranešimas. Viešųjų ryšių skyriaus mergaitės nėra, matyt, buvę nei Kaukaze, nei Rumunijoje.

  • nerijus

   O negalima parašyti, tiesiog,- žmonės?..

   Paskui įsižeidžiame, kai mus pavadina „labusais“ ar „white afrika“…

   • Genpre

    “white afrika“ – dar neteko girdėti. Bet taikliai. Ir kas galėtų įsižeisti … :)

    • nerijus

     Genpre

     Taip mus vadina prancūzai :)
     Mūsų šalies kontūrai labai panašūs į Afrikos žemyno.

     O dėl „white Afrika“, tai perkeltina prasmė, nes…
     Dėl ko mus taip vadina?..
     Esame darbšti Tauta ir mus vertina. Dirbame pigiai ir kokybiškai.
     Dirbame pigiau nei vietiniai. Dirbame.
     Atėjęs jaunas ir žvalus frenciūziokas gauna tris kart ( ir daugiau )daugiau nei patyręs ir keletą metų išdirbęs „senis“ lietuvis. Nors frenciūziokas tik pradedantis „gyventi“. Ar tai normalu ES? Kodėl neiškeliamas šis klausimas- atlyginimai?..
     Visi tik lozunguoja: ES, ES, ES,..
     Kiek teko girdėti, tai šis klausimas buvo iškeltas Prancūzijoje, bet nuslopo…
     Kodėl?..
     Atsakymas aiškus visiems… :)

     • Genpre

      Nerijau,
      Tai liečia labiausiai nekvalifikuotų darbų sektorių. Jeigu esi specialistas – gausi kaip visi ir dar pridės. Banalu, bet tikra tiesa. Viskas absoliučiai priklauso nuo tavęs, tavo asmeninių savybių, motyvacijos, santykio su nauja aplinka.

      • nerijus

       Genpre

       Kam tie lozungai:
       NE rasizmui!!!
       NE diskriminacijai darbe ir pan?..
       Kuo skiriasi nekvalifikuotas francūziokas, nuo nekvalifikuoto tūlo lietuvio?..
       Juk jis toks pats ES narys tik svetimšalis.
       Viena- yra kalbėti, o kita- elgtis.

      • Genpre

       Nerijau,
       Jeigu pasiknisti giliau, visa, kas susiję su pinigais, yra toli nuo tikrųjų vertybių.
       Pinigai reikalingi pragyvenimui. Kad pinigus uždirbti, reikia kažką nuveikti. Kad už veiksmą gautum atlyginimą, turi įveikti konkurenciją. Šiuolaikiniame pasaulyje konkurenciją įveikti galima keliais būdais – apgaule, korupcija ir kaštų ribojimu. Taigi, pigiai dirbantis lietuvaitis yra viso labo atgyvenusios – piniginės – sistemos auka.

  • Darvinas

   Mano nuomone, labai net teisingai parašyta, nes apibūdina 99 proc. Lietuvoje gyvenančių žmonių pagal rasę. Juk Lietuva prisikiriama kaukaziečių (europoidų) rasės šalims. http://en.wikipedia.org/wiki/Caucasian_race
   Tik kriminalistikos prasme, tai nesąmone, nes reikia nurodyti išsskirtinius bruožus, o ne bruožus, kuriuos turi 99 proc. šalies gyventojų.

  • NiekurNeiva

   Dabartinės lietuvių kalbos žodynas

   gymis

   – gimimas: Sūnus antro ~io (antras gimęs).
   – prigimtis, prigimimas.
   – veidas, išvaizda: Gražaus ~io vaikas. Balto ~io mergaitė

   Sinonimų žodynas
   – žr. prigimtis
   – žr. išvaizda
   – žr. veidas

  • J. naivusis

   Aiškiai tie policininkai parašė, nėr ko kabinėtis.

   Kad tokie gudrūs esat, pasakykit, kodėl tik mes juos pravardžiuojam farais – ne kopais, ne mentais, ne bobiais, o FARAIS ?

   • Rolandas

    Faras, tai svetimybė. Rusakalbių vagių leksika. Faraonas-vadovaujantis milicijos (taip vadinasi policija Rusijos Federacijoje)asmuo,milicininkas.Etimologija-kilo iš egiptietiško „per’ao“ -„valdžios namai“.“Svarbus“, pasipūtęs valdžios (milicijos )pareigūnas.

    • Rolandas

     j.naivusis, apie tuo farus, tai info pagooglinau per vieną minutę:)

     • J. naivusis

      Deja, ne taip. Tikrai ne.

     • J. naivusis

      Googlinant galima nusigoglinti… Rusakalbiai vagys vadina juos mentais.

      Dar tarpukario Lietuvoje policininkus pravardžiuodavo faraonais, spėju- dėl kepurės užbaigimo valdžios simboliu:

      http://www.blogas.lt/uploads/p/prokuratura/279249.jpg

      Kažkodėl piliečiams tai buvo panašu į tolimojo Aigipto faraonus.

      Tais laikais į Lietuvos policiją priimdavo vyrus, kurių ūgis nemažiau – 180 cm, taigi- kaip dabar būtų gal 220…

  • NiekurNeiva

   Лицо кавказской национальности

   „Lico kavkazskoj nacionajnosty“ – žeminantis įžeidus kaukaziečių (t.y. Kaukazo vietinių, senbuvių tautų gyventojų) biurokratinis apibūdinimas, paprastai naudojamas Rusijos milicijos pranešimuose.
   P.S. Tokios tautybės kaip „kaukazietis“ nėra – yra gruzinai, adžarai, čečėnai ir t.t., žinia, šimtai tautų gyvenančių tame regione tai tikrai.

   http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D1%86%D0%BE_%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8

   http://traditio.ru/wiki/%D0%A2%D0%A1%D0%94%D0%9D%D0%AD:%D0%9B%D0%B8%D1%86%D0%BE_%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8

   Taigi, „kaukazietiškas gymis“ tikrai asocijuojasi su liūdnai pagarsėjusiu rusišku klišė. Bent man…

  • Fredis*

   Tingiu knaisiotis po archyvą, tačiau kažką panašaus apie apie „juodą kaukazietišką gymį“ prieš gerus metus buvo išplatinusi pareiškimą ir VSAT (valstybinė sienų apsaugos tarnyba).
   Sugretinus abu įrašus ir juos išanalizavus darau išvada: racas.lt poveikis valstybinėms tarnyboms yra minimalus, tiksliau – joks. Kokia tada prasmė publikuoti nesiekiančius tikslo įrašus? Pasimėgauti spaudos tarnybų neraštingumu, negrabumu, bukumu, „homofobiškumu“.
   Prezidentė D.Grybauskaitė liepos 6-tą sakė: – užteks kalbų, laikas prie darbų! Tai ir dirba žmonės valstybės tarnyboje taip kaip moka, kaip sugeba.
   P.S. Pastebėjau kaip tik kokia nors šventė (Velykos, Kalėdos, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena)), tinklaraštininkas neria prie jūros, o po švenčių seka koks nors visiškai neaktualus įrašas. Taip ir prarandama kvalifikacioja ir dundukų susidomėjimas …
   P.P.S. „Girtas estas taranavo viaduką Kaune“ („Lietuvos rytas“) – nepralenkiamas išsireiškimas šia tema.

   • Regis

    Tingiu knaisiotis kur?
    Valstybė turi sieną ir ją saugo valstybinė sienos apsaugos tarnyba.
    Homofobija šiuo atveju ne prie ko.
    Prezidentė liepos 6-tą to nesakė.
    ir t.t.

    .. visiškai neaktualus komentaras. Jau tikrai, kad prarandama Dundunko Nr.1 kvalifikacija. O svarbiausia „kokia tada prasmė“?

  • doktor barmental

   20 metu praejo, o musu policija vis dar milicija. ir raso kaip milicija, ir dirba.

   • Genpre

    barmental tipo daktare,
    Kas tokie lietuviški policininkai? Kaip sakė Pauliko tėvas prieš tris metus: „mokytis nesisekė, dirbti tingėjo, tai nuėjo į policiją“. Va tokia ir policija. Su retom išimtim…

  • darius

   siaip tai viskas teisingai, zaidziama netiketumo korta,- ups, ir atsitik tu man taip, beveik uz aciu isigysiu gera brangu daikta. Godumas ir aisku nesuvokimas, kad uz viska, tikrai uz viska vienaip ar kitaip reikia arba reikes susimoketi – tai yra viena is pagrindiniu sukciavimo ir machinaciju klestejimo priezasciu. Viskas siame pasaulyje turi kaina, o kainos israisku taip pat yra ivairiu, o suvokimas, kad viskas kainuoja ir gali buti isreiksta tik pinigais, mus daznai skaudziai pamoko – juk kai kada kaina yra isreiksta pinigais, kai kada sveikata, kai kada uz savo naivuma sumokame geru vardu ar reputacija, kai kada skaudziais isgyvenimais ar pan. Taip, kad moketi reikes, cia galime kalbeti tik apie laika – kada ir kainos israiska – kokiu budu :)

  • Aras

   Nėr čia ko juoktis, kad laisvoj Lietuvoj policijos departamento pranešime spaudai bijoma parašyti žodį „čigonas“. Jau kaip tarybiniais laikais – privalai susigaudyti kas tarp eilučių ar užkoduota simboliuose. Suprask, čigonas – kaukazietiškos išvaizdos asmuo, negras – puertorikietiškos išvaizdos asmuo, žydas… Bijau net rašyti.

  • zhee

   O kas cia taip nepatinka? Tai siulyk variantus, prasom. Kaip geriau? Paziurek retkarciais ir televizoriu, kad ir kaip tai butu liudna issilavinusiam zmogui. Laidose apie nusikaltelius isgirsi daug „afroamerican“ ir pan.
   Ar tai blogai? Ar geriau niekaip neidentifikuoti nusikalteliu isvaizdos?
   Keleta kartu su kazkuo apie kazka kalbejom. Itraukiau i kalba ir Raco pavarde. Zmogus jo nezinojo. Paaiskinau- nu tas plikas ilgas. Ir ka? Vel blogai?

   • Rytis I

    Variantas: „Gan aukštas, atletiško sudėjimo, ryškūs veido bruožai – trumpi plaukai, žilstelėjusi ilga barzda. Išsišovę kieti skruostikauliai, ryžtinga graikiško tipo nosis, aukšta kakta, liudijanti neeilinius protinius sugebėjimus, po juodais antakiais – skvarbus juodų akių žvilgsnis…“
    Jokios rasinės diskriminacijos:) Nors, manding, diskriminaciją rasi bet kuriame aprašyme, net šitame pavyzdyje…

  • Smilga

   Nesinori sutikti su išvada, kad D.Grybauskaitė bijo kažko… Neseniai, net į Afganistaną buvo nuskridusi :)))

   • Genpre

    Jeigu Grybauskaitė ko ir bijo – tai Vyrų.

  • Slyvanosis

   Man labiau patiko seimūnų apibūdinimas:
   „Žavūs džentelmenai“
   Apgavikas yra puikus žmogaus sielos žinovas, supranta ko žmogus ieško, ko jam trūksta, ko jis nori. Atspėjęs slaptą troškimą, apgavikas sukuria iliuziją, kad iš tiesų yra tas žmogus, kuriuo verta pasitikėti. Jis gali tapti karininku ar didvyriu, mokslininku ar verslininku, kultūros veikėju, advokatu, policininku ar ministru. Viskas priklauso nuo situacijos, nuo aplinkybių. Apgavikas net pasirūpina dokumentais – būtinai su savo nuotrauka.
   __________________________________

   Kartą paragaręs, negali sustot… (skaityti trečiuoju asmeniu)

   • Rolandas

    Slyvanosi, prisiminkite O.Benderį, kuris sakė, jog žmogų reikia apgauti taip,kad jis tau dar ačių pasakytų.

  • Slyvanosis

   Prisimenant, kad Nojaus barkas prisišvartavo Kaukaze, tai galime išdidžiai giedoti: „Kaukazo esame mes gymio, bet arijais norėtume pabūt…!“
   – – – – – – – – – – – – – – –
   Girtas ąžuolas klausia sliekų: „Ei, vyriokai, kieno antai šaknys iš po velėnos kyšo?…“

  • Martynas

   Beje, analogiškuose JAV policijos pranešimuose „caucasian“ reiškia baltosios rasės atstovą. Kaip ir antropologijoje.

   http://en.wikipedia.org/wiki/Caucasian_race

  • Skeptikas

   Nieko įžeidžiančio čia nėra, žinant, kad kalbama apie Europidų rasės Balkanų-Kaukazo mažosios rasės (kt – antropologinio tipo) Šiaurės Kaukazo tipą (lot – Varietas Norte Caucaso): osetinai, ingušai, karačiajai, čečėnai, čerkesai, svanai, avarai.
   Niekas juk neįsižeidžia, kai apibūdinama, pvz., šiaurietiškas, skandinaviškas, pietietiškas ar azijietiškas gymis.

  • Genpre

   Visgi man nesuprantami atvejai, kai kaukazietiško gymio asmenys, negrąsindami daiktu, panašiu į pistoletą, įsiūlo daiktą, panašų į auksą už sumą, panašią į nemažą. Bet čia jau kita tema …