Citata #245 Apie moterišką uoslę, krizę ir pagundą

Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pranešimas spaudai:

Telšių policijos patruliai pinigais nesusigundė

 Šiandien apie 11 val. Telšių mieste, S. Daukanto gatvėje budėjęs Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulių ekipažas patikrinimui sustabdė automobilį BMW 525. Paprašius vairuotojo pateikti dokumentus, patrulė užuodė ,,aromatą“, kuris visai nepriminė losjono po skutimosi kvapo. Vairuotojui buvo pasiūlyta pasitikrinti blaivumą. Moteriška uoslė tikrai neapgavo – alkoholio matuoklis parodė 1,20 promilių (lengvas girtumo laipsnis).

Norėdamas išvengti administracinių teisės pažeidimų protokolo surašymo bei su tuo susijusių tolimesnių pasekmių, vairuotojas pareigūnams pasiūlė susitarti – ištraukęs iš kišenės tiesiogiai padavė 1200 litų. Šiaip suma gal ir ne maža, ypač ekonominės krizės laikotarpiu, tačiau kieti žemaičiai policininkai pinigais nesusigundė. Juolab, kad jų tikrai reikės ir pačiam vairuotojui – teks mokėti baudą, atsiskaityti už automobilio nuvežimą ir saugojimą, o kur dar išlaidos iki atgaus vairuotojo pažymėjimą.

Dėl kyšio davimo valstybės tarnautojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, tad vyriškio laukia dar ne vienas susitikimas su pareigūnais.   

… geri tie žemaičiai… ir uoslė jų gera…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Matotaupa

  Diskriminacija! Kodel vairuotojui nebuvo leista paciam nuvaziuoti pasitikrinti blaivumo kaip vydziunui? Gal jis irgi buvo tikrintas per greitai po isgerimo?
  O jei rimtai- tai truputi neiprasta girdeti tokius pranesimus.

 • Berge

  Deja, gyvename tokiais laikais, kad jei policininkai nepaima kyšio, šia proga parašomas pranešimas žiniasklaidai…

  Žinant plačiai paplitusius papročius panašiai kaip tas vairuotojas „tvarkyti“ reikalus su policininkais, įdomu, kiek per dieną vidutiniškai užfiksuojama girtų vairuotojų ir keli iš nebūna seimūnai ar pakliuvo ne pas tokius moteriškus žemaičius…

 • nerijus

  „Dėl kyšio davimo VALSTYBĖS TARNAUTOJUI pradėtas ikiteisminis tyrimas, tad vyriškio laukia dar ne vienas susitikimas su pareigūnais.“

  Jokio stebuklo. Įtariu, policininkams duotas įsakymas: jokiais būdais ir jokių pakišų iš valstybės tarnautojų ( bent savoką teisingai pavartota ).
  Tai gerina jų prestižą, o ypač tada, kai sustabdomas užsienietis ir sulaikomas dėl kyšio siūlymo- gryžęs tėvynėn jis tikrai reklamuos mūsų valstybę- nemokamai :)

  • mdxacuk

   „Valstybės tarnautojas“ šiuo atveju, spėju, yra policininkė. Ir ne ji davė kyšį, o kaip tik JAI.

   • nerijus

    mdxacuk

    Dėl kyšio davimo VALSTYBĖS TARNAUTOJUI pradėtas ikiteisminis tyrimas, tad VYRIŠKIO laukia dar ne vienas susitikimas su pareigūnais.

    Kažko nesupratau?

    • Gerb. Nerijau, tisą pasakius, nesupratote. Kyšio davimas valstybės tarnautojui – baudžiamojo kodekso sąvoka, o oficialiuose dokumentuose pareigybes priimta rašyti vyr. g. nepriklausomai nuo lyties.

     • nerijus

      Giedriau V. negalvokit, kad esu visiškas fredis ir nesusigaudau, bet aiškiai parašyta, jog buvo sustabdytas vyriškis- valstybės tarnautojas, o suuodė moteriškė- pareigūnė :) ir baus vyriškį- dėl pažeidimo.

      Tik nesuprantu, ko prikibo mdxacuk?
      Man, kaip žirafai per ilgą kaklą :)

     • nerijus

      Daėjo, ką norėjo pasakyti mdxacuk :)
      sakau, kaip žirafai…
      Mes tik nesusirašėme :) nesupratome vienas kito, o abu galvojame vienodai :) kad pereigūnei buvo pasiūlytas kyšis ir dėl to pradėtas iki teisminis tyrimas :)

 • Jonas Žvelgaitis

  IŠRAŠAS
  iš Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
  išplėstinio posėdžio Nr. 112-xxL

  remiantis ilgalaike apskrities policininkų dedukcinių treniruočių patirtimi siūlyti Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos: Patrulių ekipažus automobilių patikrinimui formuoti iš dviejų skirtingų lyčių asmenų: vyro ir moters.

  1. Vyras labiau tinkamas vairuoti ekipažo automobilį, nes vietoje nuolatinio šukuosenos tvarkymo laisva dešine ranka gali perjunginėti greičių keitimo svirtelę bei atlikti kitus vairavimo efektyvumui užtikrinti reikalingus veiksmus.

  2. Vyras logiškiau ir suprantamiau atrodo viduryje kelio laisvai bet ryžtingai pražergtomis kojomis su policininko lazdele rankoje. Vyrą galima pastatyti ir šalikelėje – efektas mažesnis, bet jei kelias slidus – saugesnis.

  3. Moteris labai tinka uostyti sustabdytų automobilių salonus. Nuo neatmenamų laikų jos treniravo uoslę sužinoti ar vyras tikrai buvo tik medžioklėje.

  4. Pageidautina, kad moteris būtų žemaitė, nes jos kietesnės – neima sau, kad nereikėtų dalintis su partneriu.

  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato valstybės tarnautojai, statutiniai pareigūnai ir visi kiti, galintys bei norintys ir ateityje dės visas pastangas, ieškos ir būtinai suras dar kokių nors naujų formų sunkios tarnybos efektyvinimui šiais sunkiais krizės nualintais 2009 – aisiais ir kitais, ateinančiais 2010 metais.

  • „thumbs up“ :D

 • beprocentinis

  „vairuotojas pareigūnams pasiūlė susitarti – ištraukęs iš kišenės tiesiogiai padavė 1200 litų“

  Reikia būti tikru idiotu, kad taip su policija……..

  • Auksinis kardas

   Reikia būti tikru idiotu, kad tikėti, jog rafinuotas kyšio davimas pranašesnis už mėgėjišką.

 • Vis tik idomiausias yra pranesimo spaudai stilius – „kuris visai nepriminė losjono po skutimosi kvapo“, „Šiaip suma gal ir ne maža“ ir t.t. :)

 • Linas

  taip,atsirugs dabar tam valstybės tarnautojui.Nors pritariu nerijui,imti šiais laikais pinigus įvairiomis formomis(pakiša,kyšis,paskola,padėka,parama,etc.)iš valstybės tarnautojų,nesvarbu kokio jie būtų rango,nederėtų.Jiems ir taip gresia atlyginimų,įvairių priedų bei etatų mažinimai.Galima imti iš įvairių kitų visuomenės sluoksnių,ypač iš verslininkų,sportininkų,įv.atlikėjų.Pageidautina,kad žmogus būtų nors kiek žinomas,bet ne aukščiausio rango,taip vadinamo elito.Tokius geriau iš karto paleisti,palinkint gero kelio.Moterys,deja,dažnai klysta,neįvertindamos už vairo sėdinčio asmens.Vyrai,aišku,irgi gali privelt klaidų(kuris iš mūsų esame be nuodėmės?),bet jos yra retesnės,nesisteminės.

 • bambukas

  Išsigando chebra tokios didelės sumos,pasivaideno kad juos pačius nori pagauti ,tai ir atsisakė paimti.O šiaip reiktų visus kyšius imti,oficialiai užpajamuoti buhalterijoj ir iš jų mokėti pareigūnams atlyginimus,nereiktų basomis lakstyti po Vilnių

 • O man patiko, kad žemaičių policininkai su humoru spaudos pranešimą padėliojo. Vis šiek tiek tiek paįvairina nuobodžius spaudos pranešimus, o ir faktų per daug neiškraipo turbut :))

  Na, šiek tiek daugiau šypsenų, rūstieji :)

 • Linas

  pritariu bambukui,bet tur būt paskutinį kartą,nes skamba kažkaip anekdotiškai.Iš principo reiktų kitu kampu pažvelgti į pareigūną šiom sunkmečio sąlygom imantį kyšius,paramą,paskolą ar pakišą.Jeigu pinigai po gavimo yra atnešami į buhalterijos kasą (tik nemaišyt su „obščiaku“),kur yra oficialiai (ne „juodai“)užpajamuojami ir padedami seifan,tai kodėl gi ne?Pasibaigus mėnesiui tokios įplaukos susumuojamos ir atitinkamo komisariato darbuotojams sumokamas užpraėjusio ketvirčio atlyginimas(čia panaši tvarka būtų kaip su motinystės išmokom)100 ar,kaip dabar siūloma,85%.Tokiu būdu bent dalinai būtų sprendžiama ši valstybei nepigiai kainuojanti viešoji paslauga,nereikėtų mažinti atlyginimų ar badauti prie seimo.

 • Šmočiukas

  Na, čia jau jūs visai…
  Jūs siūlote vietoj valstybės biudžeto papildymo atitinkama bauda (pvz., 2000 Lt už vairavimą išgėrus), papildyti kažkokį seifą kyšiu (atitinkamai, pvz., 500 Lt). O kaip su girto vairuotojo baudimu teisės vairuoti atėmimu? O kas nustatys minimalų kyšio dydį? :) Juk galima policajui siūlyti ir 2 Lt.
  Žodžiu, nesąmoningos fantazijos, išplaukiančios iš įstatymų negerbimo.
  O va kad valstybė galėtų dalį surenkamų baudų perpaskirstyti būtent tiems, kas jas surinko, tai čia jau kitas klausimas. Bet vėlgi – ar nepavirs tai į baudų rinkimo varžybas? Tuomet visi susimokėsime už pačius smulkiausius pažeidimus, kurie realiai ne visada netgi yra blogi, nes būna padaromi remiantis sveiko proto kriterijumi.

 • Arturas

  Rinka viską išspręs. Konkretaus kyšio dydis parenkamas supaprastintų derybų keliu.

 • Beata

  Ar tai pranešimas spaudai?? Čia grožinė literatūra!!!

 • Linas

  iš dalies pritarčiau Arturui,bet tik iš dalies.Tuo pat metu sutinku,kad gerb.Šmočiukas kelia daugeliui šiuo metu gan opų klausimą:o kokia gi turėtų būti minimali taip gaunamų įplaukų suma?Matyt,čia turima galvoje,kad:1.Kai kas gali nedanešti iki kasos visos faktiškai gautos kyšio sumos,o tik dalį.2.Iš tikrųjų nubrėžti minimalią pinigų ribą,kuri būtų verta pajamavimo.Antras klausimas lengvesnis,todėl atsakymas paprastas:nuo 10 litų.Motyvas suprantamas:tai jau popierinis pinigas,praktiškai nekeliantis triukšmo pajamuojant ir neerzinantis pensininkų bei nėščiųjų.Kita vertus,minimali suma galėtų būti koreguojama,atsižvelgiant į rajoninius koeficientus,nes kas gi Akmenėj duos tiek,kiek,sakykim,Turniškėse.(taip gautus metalinius pinigus pareigūnai galėtų skirti ūkinėms-buitinėms reikmėms,pvz.rūbų skalbimui,dezinfekavimui,graužikų naikinimui ir pan.).P.S.Vis tik reikėtų vengti tokių iš piršto laužtų vertinimų,esą tai yra įstatymų negerbimas ar,dar blogiau,kažkokios varžybos.Tiesiog daugiau remkimės sveiku protu ir paieškokime netradicinių sprendimų.

 • Slyvanosis

  Tęsiant Jono Žvelgaičio įžvalgą…
  Kiek daug gyvenimiškų istorijos atsišakojimų galima išrutulioti iš šito Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pranešimo spaudai:
  1. Patrulės vyras geria losjoną po skutimosi, kad žmona jo „neužpelenguotų“…
  2. Moteriška uoslė pakankamai jautri, todėl Lietuvos policijai kinologai ir jų augintiniai nebereikalingi. Vietoj jų reikia priimti daugiau moterų.
  3. Telšiuose 1200 lt. – joukun darbs, net ekonominės krizės laikotarpiu. Policijos patruliai sotūs, uniformuoti, apsiavę ir deklaruoja pajamas.
  4. Telšiuose galima pragyventi pusmetį už 1200 lt (iki vairuotojo pažymėjimo atgavimo).
  5. Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato spaudos tarnyba pradeda serialą apie patrulės ir vairuotojo meilės istoriją, tad vyriškio laukia dar ne vienas susitikimas su pareigūnais.

 • Dauguma jūsų čia nusišnekėjote.
  Situacija paprasta kaip trys kapeikos:
  – patrulių ekipažas buvo tik naujai suformuotas ir porininkai dar vienas kito gerai nepažinojo. Tarp kitko moterys tarnyboje kai tik pradeda dirbti dažnai parodo per didelį uolumą (juodasis scenarijus, versija NR1).
  – daug įtikinamesnė versija (NR2) yra ta, kažkuriame komentare jau minėjau – policija, o ir apskritai visuomenė darosi padoresnė, turi gana tvirtas moralines nuostatas, todėl kyšių jau nebeima. Vogti, kyšininkauti, piktnaudžiauti tarnybine padėtimi yra gėdinga, žema, negražu.
  Pagarba sąžiningiems Telšių policininkams. Labai gerai dirba policijos spaudos tarnyba, gal tik kiek komiškai surašė pranešimą visuomenei.

 • mdxacuk

  Taip yra Telšiuose. O štai kai kuriuose kituose miestuose lėšų taupymo sumetimais patruliai važinėja po vieną. Visi patenkinti – ir valdiškų pinigų sutaupoma, ir su porininku dalintis nereikia, ir, kaip pasekmė, įkainiai krinta.

 • NiekurNeiva

  Ne į temą,
  ale Automobiliu ir šiaip pajamų natūra (NE)apmokestinimo peripetijos tai trilerio vertos:

  Įstatymu, ne įsakymu, ATIDĖJO BENT IKI 2010-01-01:
  http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.klaus_stadija?p_svarst_kl_stad_id=-4867

  Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13(1), 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 27, 29, 30 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 18(1) straipsniu įstatymo 23 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (Nr. XIP-779); pateikimas

  10:29 Įvyko balsavimas dėl pritarimo po pateikimo; pritarta
  (už 64, prieš 9, susilaikė 17)

  10:31: Įvyko balsavimas dėl siūlymo svarstyti ypatingos skubos tvarka; pritarta
  (už 55, prieš 16, susilaikė 24)

  Pakeisti 23 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

  „1. Šio įstatymo nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2009 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas, išskyrus šio įstatymo nuostatas, susijusias su pajamų ir leidžiamų atskaitymų pripažinimu pagal kaupimo apskaitos principą, bei įstatymo nuostatas, susijusias su pajamų, gautų natūra, pripažinimu ir įvertinimu.

  Šio įstatymo nuostatos, susijusios su pajamų, gautų natūra, pripažinimu ir įvertinimu, taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

 • bambukas

  ot fredis naujieną pasakė kad negražu imti kyius ,nu nu,nu,dar pamiršai otkatus,vokelius ir.t.t

 • Mar

  O jūs nematėt kokios Telšių pareigūnės… :)

 • Malonu, kad ir tokiu pareigunu pasitaiko.. :)