Citata #161 E.Janulevičiūtė: kaip lietuviškai turėtų skambėti demokratija?

O štai dabar – demokratija. Ko gero vienas seniausių žodžių valstybingumui nusakyti. Tai reiškia – liaudies valdžia. Tik sąvokos „liaudis“ turinys ne visais laikais tas pats buvo. Bet kuriuo atveju, o ypač šiomis dienomis, tokį valdymą galima drąsiai pavadinti liaudžiava.

bernardinai.lt

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • A.G.

  Mane sudomino penktadienį atspausdinta vieno šveicaro nuomonė apie kapitalizmą.
  Kai panašiai parašydavau delfyje prieš penketą metų (kuomet dar jis nebuvo tapęs vulgaro ašimi) – būdavau iškoneveikiamas į šuns dienas.
  Taigi, pasirodo Lietuvoje savalaikiai protingų „apart manęs“ dar nėra.
  Nors tautiečių garbei galiu pranešti, kad kai internete patentavau pavadinimą, apie vieną institutą, kaip mafijai remti – jokio puolimo nesu sulaukęs.
  Joke, kaip visada.

  • Tadas

   Gal galim butu gaut nuoroda i ta sveicariska nuomone?

   • A.G.

    Penktadienio (vasario 27) laikraštyje „Respublika“. J. Ziegleris: „Kapitalizmas parodė savo tikrąjį veidą“ (Citata: Išryškėjo tikrasisi žaidėjas – „nematomoji ranka“ – tie, prieš kuriuos visi bejėgiai: plėšrūnai, spekuliantai, ir finansų rinkų oligarchai“).

    • xerksas

     Na, ko gi daugiau būtų galima tikėtis iš komunistuojančio antiglobalisto, Hugo Chaveso,Fidelio Castro, Da Silvos ir kitų Lotynų Amerikos diktatoriūkščių bei populistų gerbėjo, raginančio naikinti Tarptautinį Valiutos Fondą bei Jungtines Tautas, tačiau kartu su pasimėgavimu besinaudojančio Šveicarijos ambasadoriaus prie JT atlyginimu bei privilegijomis :o)

 • J. naivus

  DEMOKRATŪRA- tokia valdymo forma nepakenktų mums artimiausiems dešimčiai metų. Gal dar nevėlu.

  Neprisimenu kur tą žodį kadais radau – gal vaizdotiekyje, bet tikrai be šviesopaišos, gal kas šnektuvėje leptelėjo senais laikais, kai dar nebuvo kišeninių šnektuvėlių, o gal kur tinklyčioje.

  • Levas

   Labai panasu i PROLETARO DIKTATURA!!!:D kazkur girdeta.. beje, pries Marksa Proletarais buvo vadinama PRASTUOMENE, na zinai dabartiniai BUDULIA, taigi kiek tie BUDULIAI temps isnaudojami kol nesukils ir isives BUDULIU DIKTATURA, o siaip BUTU JEGA, nes jeigu issiaiskinti, tarp tu BUDULIU surastum daug MOKYTOJU, GYDYTOJU, IR SIAIP VISOKIU VISUOMENEI BUTINU PROFESIJU ZMONIU… ZINOMA TEN NERA progresyviu mecenatu, oligarchu, SELF-MADE-MAN’u..
   KEISTA KAI mes juokiamias is PROLETARU, nors reali zodzio reiksme galetu ir reiksti TEIGIAMYBE, SIEKIAMYBE ir pan..
   cha cha.. kaip juokinga PROLETARO (BUDULIU) DIKTATURA!!!, kaip mes megstame pasijuokti is to ko NESUPRANTAME… :D!!!

   • A.G.

    Dabar (t.y. tuoj po 1990 m.) labai apdairiai buvo vežamas ešelonais visoks pilstukas, babtukas, o ir čia prigaminta šiferinio, jau nekalbant apie švirkštų pramoninius pajėgumus… tad marksai vagims negresia… kam čia mažai ko vogti ar delikačiai neišmoko kaimuose – visi keliai tam apdairiai atverti…

 • Pritariu. Užkniso tie importiniai terminai. Liaudžiava! :)

 • A.G.

  Jei tik blogo šeimininkas leis (nes tai darau tik antrą kartą), siūlyčiau paskaityti kelis sakinius savotiškai, tame tarpe susietinai ir apie demokratiją, – Liucernoje ir Miunchene, šį vasarį: http://www.organic.lt/lt/news,nid.525

 • martelis

  O aš jau keli metai tvirtinu, kad bent jau lietuviška demokratija, yra aukščiausia diktatūros išsivystymo forma.

 • max

  lietuviška diktatūros forma ir yra tuo unikali, kad neaišku kas yra diktaturius. Tokia kolektyvinė diktatūra – kažkoks mišinys iš oligarchų, nomenklatūros ir žiniasklaidos. Jei norėtumei pasipriešinti nelabai žinotum kam. Netradicinės oreantacijos diktatūra. Gerai kokiems baltarusiams ar venesualiečiams , ten bent žinoma diktatoriaus persona, o čia kaip pas A.Raikiną “ кто шил костюм?“ atsakymas „МЫ“

 • Liaudžiava vos ne kaip baudžiava! Dar gali būt liaudvaldystė, teroro pašalintuvas, pilietyba, pilietystė, liaudystė, neparsidavyba ir pan. Oi kiek galima prisigalvot… Bet šiaip atsargiau lietuvinant, nes tai darant irgi iš krašto lengva išeit:)

 • nerijus

  Liaudžiava tikrai baudžiava.
  Liko ponai- oligarchai ir baudžiaunikai- mes, mokesčių mokėtojai.
  Gal ir tiktų naujas žodžio tvarinys? Atitiktų relybę.

 • A.G.

  Ir dar…
  Manau, kad būtų naudinga kasdien prieš „Panoramą“ perskaityti šias J. Zieglerio mintis (bent iki Prezidento rinkimų dienos), kad niekšai nei per patrankos šūvį nebūtų prileisti nei prie žiniasklaidos nei prie dar trijų valdžių.
  Reikia parodyti dešiniuosius palaikusių žmonių visišką protinį bukumą – juk jie bukesni nei patys bukiausi buvo staliniečiai (stalinecai).

 • visi mes

  LEOdžiauninkai

 • gied

  Kuriuos deshiniuosius? Lietuvoje kairiu partiju nera.

 • martelis

  Yra tokia patarle, kad kvailys ne tas, kuris suklysta, o tas, kuris klaida kartoja. Paziuresim kaip sykart per rinkimus elgsis tauta.

 • Valentinas

  Gerbiamas A.G.,
  Sveiki sugrįžę po nedidelės pertraukos. Per tą laiką pagrindinius kapitalizmo, oligarchų, spekuliantų ir demokratijos demaskuotojo laurus iš jūsų perėmė Nerijus. Džiaugiuosi, kad jūs kartu su juo susijungėte į darnų chorą. Porą klausimų:
  1. Ekologiški ūkininkai prekiaudami turguje savo pagamintomis prekėmis, kaip jie nustato kainas? Kuo vadovaujasi, ar kad būtų geriau jam, ar kad būtų geriau vartotojams.
  2. Vieša paslatptis, kad labai dažnai ekologiški ūkininkai naudoja trašas ir kitus chemikalus savo darbe. Ne veltui sakoma, kad „ekologiški“ ūkininkai yra geriausi trašų pardavėjų klientai. Ar sutiktumėte prie tų prakeiktų žmonijos priešų – spekuliantų, bankininkų, kapitalistų, oligarchų ir t.t. – priskirti ir „ekologiškus“ ūkininkus? Ar jiem atleistina, nes žmonės dirba sunkų darbą, prie žemės?

 • A.G.

  Valentinui.
  1. Kol kas ekologiškuose ekologiškų gėrybių mugėse ekologiški produktai yra išdalijami pusdykiai vartotojų ugdymo tikslu (kada nors vėliau galėsiu paaiškinti kaip tai daroma). O tos mugės – spaudimo priemonė visuomenei, o taip pat valdžios (kuri dažnai keičiasi) visuomenei – juk ji šiandien nemaža, mokslo ir kitoms visuomenėms. Kalbu ne apsišaukėliškus turgelius, kuriuose…
  Pvz. viename prekybos centre, rugsėjo viduryje, lietuviški pomidorai kainavo 26 Lt (pas mus 7 Lt), svogūnų (nupiepusių) pynė – 17 Lt (pas mus 7 Lt), česnakai – 80 Lt., kai PVM buvo dar 5 proc. (reiškia antkainiai siekė šimtus procentų). Tad jų tikslai, žinoma, kiti buvo. Kokie – jie vieni žino.
  Mums savaitgalio mugė kainuoja 10 tūkst. Lt, o tai į savikainą valgytojui nėra įskaičiuojama. Be to, pats ūkininkas dar nesusimoka algos (būna, kad jį išlaiko antroji pusė), jei nekalbėti apie pramoninius ekologinės gamybos ūkius (ten uždarbis siekia ir 500 tūkst. Lt (dviems), bet jie su valgytoju nebendrauja – grūdai keliauja į skandinavus ar …). Samdinys taip pat dar negali išlaikyti šeimos savo darbu, juos išmoklsinti (gal dėl to jų ir neliko).
  2. Dažnu atveju, dalis ploto ūkyje yra ekologinis, dalis ne ekologinis (aš taip pat už tai, kad ūkis būtų pervedamas į ekologinę gamybą palaipsniui). Tad ne ekologinėje dalyje ir naudojama chemija – štai anekdotų priežastis. O ekologinėse įmonėse, ta ekologiškoji dalis sudaro vos vieną kitą procentą.
  Supainioti save ir kitų nėra įmanoma – jei abejose dalyse yra pvz. ta pati augalo veislė, tai ir ekologinėje dalyje esanti nėra sertifikuojama.
  Esmė Ekoagros sertifikatas. Jo jei nėra – gali iki nukritimo aiškinti… Taip galima toli nueiti (nors vieną vos ne sektą tame reikale žinau – tai tas gamintojas tikriausiai ir nenaudoja chemijos. Bet šito maža – juk kirmėlėtas obuolys nėra ekologiškas… obelį būtina ne tik sočiai pamaitinti alternatyviomis priemonėmis, bet ir apsaugoti nuo ligų ir kenkėjų… tad čia moksals atsilieka dešimtmečiai – ekologinė gamyba yra viso mokslo viršūnė, kol kas mokslas nuėjo lengviausiu keliu siekdamas pamaitinti žmogus – chemijos bei GMO).
  Nenoriu užimti čia eterio – prašyčiau skaityti Jums žinomoje svetainėje ekologinio žemės ūkio pagrindus.
  Atleiskite, kiti – stengiausi atsakyti kuo trumpiau.

  • Valentinas

   Kas gali garantuoti, kad Ekoagros sertifikatas nėra nupirkttas?

 • A.G.

  Valentinui (atsakau, bet šiuoatveju prieš blogo savininką manau atsakingas turėtų būti pats Valentinas – klausikas).
  Tik vienas trečdalis (kiek daugiau) ekologinės gamybos ūkių pretenduoja į kompensacinę išmoką (vienintelis motyvas turėti sertifikatą). Tačiau ūkininkui „papuolus“ – išmoką tektų sugrąžinti, kuri jau panaudota ir nėra. O Ekoagros prieš keletą metų buvo Planetos akredituotų organizacijų dešimtuke. Ji turi labai griežtus veiklos kanonus – yra kontroliuojama.
  Aš ja pasitikiu.
  Tačiau ir didžioji dalis ekologinės gamybos ūkių, kurie naudojasi kompensacinėmis išmokomis – net jas nutraukus nuo ekologinės gamybos neatsitrauktų… jiems chemizuota praeitis „siaubo filmas“, blogybių blogybė prieš save ir žmoniją.
  O visiems kitiems – didžiąjai daliai, kuri nesinaudoja kompensacine parama, ekologinė gamyba savotiški narkotikai, o ne nauda.
  Nes ši gamyba dešimteriopai brangesnė nei sintetinių maisto produktų (deja, miestiečiams visi kamiški maisto produktai – ekologiški), o valgytojų yra tol (nest iš jų pusės spaudimas), kol ekologiškus produktus pusdykiai išdalini.
  Bet supratingų žmonių daugėja – vis daugiau, kurie supranta, kad pats brangiausias produktas yra tas pigusis (susimoki ne krautuvei, bet fomacijos mafijai, atstatydamas nušluotą aplinką (tai, žinoma, darys vaikai, kaip dabar tų vakartiečių vaikai tai jau turi daryti, kurie vykdydami 1957 m. Romos sutarties (dėl bendrijos steigimo) punktus greitai sočiai ir pigiai pamaitinti badaujančią pokario Europą – mokslui lengviausiu būdu pasuko – išvystę intensyvų pramoninį chemizuotą ūkį nušlavė aplinką, žmonės tapo priklausomi nuo formacijos mafijos, šeimos gydytojo ir t.t. ir pan. (nors jų dėka, gyvena gana ir ilgai, bet jų,visgi, dėka, tiktai).

  • martelis

   Nezinau ar nesupykdysiu A.G., taciau man asmeniskai, tai visi tie ekologiski arba ne ekologiski produktai labai primena kokius nors kolekcionierius. Na pavyzdziui kanareliu augintojus, kuris gali tau parodyti du paukstelius, kurie paprastam zmogui gieda vienodai, bet savininkas aiskins, kad vienas is ju pagal savo giesme vertas 500 lt., o antrasis tik 50.

   • A.G.

    Ne, nesupykdysite.
    Intensyvus pramoninis chemizuotas ūkis, kaip ir natūrinis (t.y. ūkis be chemijos – t.y. toks, kuriame pvz. kūlėti javai, t.y. nuodingi) – praeitis.
    Tačiau demokratinės šalys nuo tos gyvenimu įrodytos blogybės (juk jų trys kartos vartojo sintetinį maistelį, kuomet tapo alergiški ir pan., kuomet suspėta nušluoti aplinką…) „nueina“. palaipsniui…
    Nesupykdysite, nes tai kuo mes gyvename jau nuo 1987 m. – lietuviai gal pajus būtinybę dar po kokio dešimtmečio (nes šito dar nesuvokia nei valdymo, nei mokslo institucijų… – išskyrus išimtis).
    Mums naudos neatneša ir ta, pernai plykstelėjusi mada – atsirado „ekologinių“ turgelių su ne ekologiškais produktais, kuriuos ypač pamėgo nebūtinai tik snobai.
    Mes buvome vieną tarpelį pripažinti Europos lyderiai (1993-1996 m.).
    Mes gerai suprantame ką darome, kad net ne šiai ir net ne sekančiai gal būt kartai.
    Pvz. mūsų kryptį sugebėjome dar 1995 m. įdėti Klimato kaitos Veiksmų plane (juk apie šiltnemio efektą lietuviai sužinijo tik prieš pora metų), kuris Lietuvai buvo parengtas vienas pirmųjų Planetoje (patvirtintas aukščiausiu lygmeniu).
    Juk lietuvių elitas taip pat apie tai sužinojo ne tuomet, kai mes tai darėme (kalbu apie minėtą Veiksmų planą, kurio užsiduotus rodiklius du kart Lietuvoje viršijame – nieko nedarome savo veikloje taip vadinamam stalčiui), t.y. ne 1995 m., o tik prieš pora metų.
    Bet ir tai dar gabina Gorą, – nors JAV iki šiol ignoruoja Kioto sutartį.
    Taigi visiškai normalu, kad visa tai jums svetima.
    O vartotojo ugdymo akcijos juk ne vien tam, kad keli žmonės „sveiki mirtų“ – tai pigiausia spaudimo priemonė, vykdant labai kompleksinę programą (nežinau kitos labiau kompleksinės, kur pvz. ekologiški produktai – tik dalis veiklos).
    Pagarba Jums.

 • martelis

  Pagarba ir Jums. Nes jauciasi, kad esate giliai itikejes i savo mintis. Tokie zmones man visada malonus, net jei as ir visiskai netikiu tuo ka jie kalba. O siuo atveju beveik taip ir yra. Nu manes tikrai nezavi tas sakinys, kur rasote, kad nauda pajus gal tik trecia karta. man cia ir vel prisimine viena sena istorija, kai as, simpatijos paskatintas paskui ja nusliukinau pas sertifikuota gydytoja naturaliste. Tai buvo pries bene 15 metu, virguliu specialistai gyvavo vos antrus ar trecius metus. Netikejau jais, bet buvo smalsu…
  Taigi, kai is jos isejo mano drauge, uzejau as. Mane pakviete prisesti, o pati gydytoja atsistojo ir kazkur isbego. Matyt trumpam, pamaniau, o pasirodo – klydau. Ji tylomis jau stovejo uz mano nugaros, tai supratau, kai ji eme klausineti: jus dirbate su chemikalais? Ne, atsakiau. Ir niekada nedirbau. Tada gal jus fotografas? Ne, pratariau ir pridejau, kad tai buvo kazkada svajonese, bet taip ir liko… Tada ji pritruko kantrybes ir tiesiog pasake, kad kazkas vis tiek yra mano gyvenime, ko as neprisimenu, nes virgules rodo kazka negero virsutineje galvos dalyje… Nenoriu buti nuobodus, todel neaprasinesiu kas vyko toliau, tik kaip as saipiausi jau isejes is kabineto, buvo dziugu, kad ji pas mane viska rado: ir inkstus, ir kepenis, ir sirdi, ir skrandi. Ir viskas buvo su minusais. Pries gala as jos pakalusiau – o kokia jos nuomone apie siuolaikinius kompiutrius. Ji akimirksniu susigaude, kad as esu jau pasitikrines su kompiuteriu ir ten nieko nerado, tad atsake taip pat labai graziai – matote, kompiuteris diagnozuoja dabartine padeti, o virgules – kas bus po metu, penkeriu ar net desimties… :)))) Juokas pro asaras. Tokia prognozuotoja niekada nepameluos, nes kazkada gi tikrai susirgsime ir numirsime, o ji isvardinusi visus organus, viea is ju tikrai atspejo. Ir net jei as zuciau kazkokioje avarijoje ar dar kur, ji butu neapsimelavusi, nes, tada tiesiog nesusikloste aplinkybes issip[ildyti tai ligai kuria jos virgules rode…

  • A.G.

   Matote, apie kelias kartas kalbu kitame kontekste.
   Juk pertvarka iš chemizuoto į ekologinį procesas, pirmiausiai žmonių sąmonėje.
   Mes tai sąmoningai pradėjome jautriausioje agrarinėje teritorijoje (dauguma tokių miškingose vietovės), – ne iškarto visoje Lietuvoje (ekonominė nei viena pertvarka nepavyko Lietuvoje, nes visos jos buvo pradedamos visoje šalyje vienu ypu… juk po antrojo internacionalo Vakarai galutinai atsisakė bolševikinio veikimo – rtik evoliuciniu keliu…).
   Kadangi ekologinis reikalas yra tausojamojo viršūnėje – tai šiandien dar nepasiekiama realybė ir žinių visuomenei, kol kas (tai sudėtingiau nei kompiuterei, kosmonautika ir pan., nes visa tai tik sudėtinė dalis to reikalo apie kurį čia kalbame).
   Trys kartos, beje, mirksnis kosmose.
   Apie chemijos žalčą negi Jums dar reikia aiškinti, kai šlapia dešra ar pienas nesugenda metus, apie negendančio maisto visą industriją (juk supermarketų visa filosofija tuom pagrįsta – juk ateityje, jei jie mus nustums, Planetai pakaks poros jųjų tinklų, kaip ir visose kitose srityse…).
   Kodėl kaimas liko tuščias, kodėl nėra viduriniosios klasės – tai ne tik žudančios žmogų ir aplinką` chemijos klausimas.
   Negi Jūs šiandien randate krautuvėse maisto – aš jo ten jau nerandu, vien nuodus.
   Priverstas ir aš juos naudoti – juo labiau, neskaudu, juk vaikų (chemijos pasmerktų gimti išsigimėliais) jau neturėsiu.
   O man pačiam jau nedaug liko.
   Bet aš noriu pagaliau skaniai maitintis, ne nuodais… jei jau niekas kitas man ir nerūpėtų, kaip Jums, visiems 9beveik) lietuviams.
   Pagarbiai.
   Jus tikrai suprantu – Jūsų ne tik dauguma, Jūs totalūs šiandien.

 • martelis

  Net nezinau ar noriu ir ar etiska cia, sioje temoje toliau pletotis tais klausimais. Gal kada parasysiu panasia tema pas save, netloge ir pasikviesiu jus i ten. O trumpai reziumuojant, tai as nemanau, kad tie konservantai, jei ju kiekis nevirsyja leidziamu normu, man kenktu. Ir skonio receptoriai, pas mane, aciu dievui, ne tokie astrus, todel man viskas arba beveik viskas, ka nusipirkes valgau, yra skanu. Turiu drauga, su kuriuo neproduktyviai gincyjuosi apie nitratus ir konservantus jau apie 15 metu. Jam visada tuoj skauda skrandi arba inkstus kai suvalgo kazka konservatizuoto [o tai suzino js is anksto ir tada jam skauda], o man beveik niekada ieko neskauda. Ir va… 15 metu pakankamas laikas, kad as tvirtai tikeciau, kad jie nekenkia. Nes laikas ilgas, o ligoms atiti jau leidzia ir mano amzius. Ir dar… Blogai, sakote, tuose Vakaruose. Bet jie visgi ilgiau gyveno negu mes pries 50 metu, t.y. kai maistas buvo pas mus dar beveik nechemizuotas.

 • A.G.

  Merteliui
  Tikrai nebūtų etiška tęsti diskusiją.
  Bet savininkas gal neužpyks už paskutinį mano komentarą ta tema – juolabiau, kad šis savininko straipsnis jau galima sakyti tapo archyviniu.
  Nitratų klausimas kelintą kartą istorijos eigoje yra išpūstas. Jų leidžiama norma tiek chemizuotame maisto produkte, tiek ekologiškame yra vienodi (kai sakoma ekologiškas, tai tas, kuris be nitratų parodo, kad žmogus yra gana neapsišvietęs…).
  Dėl priedų E (tai ne tik konservantų klausimas). Yra jau uždraustų, yra dar tų, kurie leidžiami, bet prie tam tikrų ligų, kurias žmogus turi gali būti labai pavojingi ar net mirtini (apie tai yra interneto svetainėje). Tačiau yra visiškai gamtinės kilmės, leidžiami ekologinėje gamyboje.
  Jūs tesisus, nei chemija yra svarbiau mitybos piramidė – jei aš maitinsiuosi pagrinde tuom (kad ir ekologišku: riebiai, saldžiai ir pan.), kas yra piramidės viršūnėje (o ne pagrinde – grūdinės, daržovės, vaisiai) – man bus šakės, kaip sakoma.
  O apie vakariečius aš rašiau. Jie gyvena šiandien ilgai formacijos pramonės dėka, šeimos gydytojo dėka (bet mes sveikatos apsaugos neturime – nors kišame milijardus jai. Štai pernai Lietuvos valstybė nužudė mano mamą. Aną savaitę panašiai pasielgė su mano sūnaus uošviu – paėmė tik ketvirta ligoninė (ne iš karto, taip pat), bet kadangi toji tiesisi į reanimaciją, tai liko nenužudytas).
  Na o raskime kur šiandien sukramsnoti Lietuvoje, kad ir chemizuoto, bet kokybiško maisto (kaip Niurnberge jų dešrelių ar kaip Paryžiuje viščiuką su „Label Rouge“ (laisvai laikomo, mažoje fermoje, šeriamo grūdais, veislė, kurios neptripumuosi tais grūdais per 40 ar daugiau dienų – ten 81 diena) ženklu. Jo čia nėra, net chemizuoto. Čia prekybininkas nei prie ko. Lietuviui, kaip ir lenkui rūpi viena – kaina. Kokybė jam yra nusispjauti.
  Duodu nuorodą dar dėl nitratų (nes tai pasakai tikrai reikia daryti galą ir manau savininkas sutiks ir jo bloge): http://www.organic.lt/lt/news,nid.452
  O apie priedus E patys susirasite – tikrai būtų chamiška tiek čia išsiplėsti.
  Prašau didelio atleidimo iš blogo savininko pusės ir komentatorių pusės.
  Ta pačia proga labai noriu padėkoti Veidui, jo žurnalistams už praėjusios savaitės reportažą iš ekologinio mini turgelio (kad ekologinio obuolio krizė negraužia). Tai retas pilietinis požiūris. Šaunūs jie.
  O tai dažnai dabar žurnalistai mėgsta pakalbinti kelis (atseit abjektyvu), kai trys iš keturių pasakytų, kad Lietuva tai Rygos sostinė – ir tai jau demokratiška, atseit.
  Dar kartą atleiskite – seansą baigiu.

  • Gerai, A.G. Užvedžiau net tris temas savo bloge, į kurias Jūs galite patekti paspaudęs čia ant mano niko „martelis“. Bus malonu jei pratęsime diskusiją. Laukiu Jūsų.

 • Visgi jei lietuvinti, kaip pagrindą mieliau rinkčiausi žodį „tauta“, o ne „liaudis“. Tautuva, pvz.

  • J. naivus

   Tikslingiau – TAUTOKRATŪRA.
   Jei rimtai, tai žodį „tauta“ nuvalkiojom per du dešimtmečius.
   Tad grįžt prie plebso niekada nevėlu, nors ir kaip nesinorėtų.

 • Slyvanosis

  Mieli liaudžiauninkai, sveikinu sulaukus malonumo susilieti su liaudžia!
  Ak, tas pavasaris… Susuka galveles šilumos pasiilgusioms…