Buvusio finansų ministro atradimas: valstybė skolinasi

Na, klausykit, jau nebegaliu…

Suprantu, kai A.Valinskas pareiškia norą būti kultūros minstru ar monsinjoras A.Svarinskas gasdina Lietuvą būsima gėjų okupacija..

Bet kai didžiausios opozicinės partijos lyderis, buvęs visos Lietuvos finansų ministras Algirdas Butkevičius pradeda  kalbėti visiškas nesąmones, darosi sunku suprasti, kas vyksta.

Arba – sunku suprasti, ką veikė A.Butkevičius, kai jis buvo finansų ministru…

„Valstybė skolinasi patyliukais“, „skola nuolat auga“, „biudžeto skylę bandoma užkaišioti skolinantis“, „milijardai pravalgomi“, „apie skolas kalbama tyliai“ – šie ir kiti A.Butkevičiaus perliukai verčia manyti, kad klausaisi pirmo kurso studento (geriausiu atveju), visiško populisto arba tiesiog ligoto (visiškai atmintį praradusio) žmogaus.

Kas jau kas, o buvęs finansų ministras turėtų puikiai žinoti, kad valdžia kasmet skolinasi tiek, kiek jai leidžia Seimas. Jis taip pat turėtų žinoti, kad kito būdo kaip finansuoti biudžeto deficitą, išskyrus skolinimąsi, kaip ir nėra. Dėl pravalgymo – jam taip pat turėtų būti ne paslaptis, kad meniu buvo sudarytas valdant jo partijai ir kad ta skola, dėl kurios šiandien A.Butkevičius taip gailiai verkia, didžia dalimi yra socialdemokratų valdymo rezultatas. 

Buvęs finansų ministras, o ir šiaip bent kiek save gerbiantis politikas taip pat turėtų žinoti, kad skolinimosi dydis kasmet yra fiksuojamas biudžeto įstatyme. Taip buvo ir pernai, kai Seime priimant biudžeto įstatymą, jo 10 straipsnyje 2010 metams buvo nustatytas 8,96 mlrd. litų grynojo skolinimosi limitas.

A.Butkevičius, tiesa, balsavo prieš šį įstatymą, tačiau tikriausiai perskaitė jį prieš balsuodamas.

Net jeigu neperskaitė, kaip buvęs finansų ministras vis tiek neturėtų apsimesti visišku kvaileliu ir kaip didžiausią naujieną visai tautai paskelbti žinią, kad pirmadienį Vyriausybė „patyliukais“ pasiskolino 20 milijonų littų.

Juk turėtų žinoti, kad tai, ką šiandien skelbia kaip didžiausią naujieną, anaiptol jokia naujiena.

Galima atsiversti Lietuvos banko puslapį, galima pažiūrėti NASDAQ OMX skelbiamus duomenis. Jei A.Butkevičius šių puslapių dar nėra atradęs, tai gal yra pajėgus surinkti raides www.finmin.lt.

Ten galima surasti ir duomenis apie tai, kiek valstybė šiemet jau pasiskolino ir kada ketina vėl skolintis.

Keistai atrodo ir tai, kad A.Butkevičius didžiają naujieną apie „patyliukais“ besiskolinančią Vyriausybę paskelbė po praėjusio pirmadienio aukciono.

Juk būtent tą pirmadienį VVP buvo išlatinta už mažiausią sumą nuo metų pradžios.

Šaukti „Dangus griūva“ būtų buvę kur kas efektyviau po balandžio 20 aukciono kai VVP buvo išplatinta už 60 mln. litų ar kovo 18, kai per aukcioną pasiskolinta 70 milijonų.

Bet A.Butkevičius vis tiek šaukia.

Blogiausia, kad atsiranda tokių, kurie tuos populistinius šauksmus priima už gryną pinigą ir skelbia kaip rimčiausią naujieną. Net nesivargindami paklausti, ar tikrai yra dėl ko šaukti.

Prisiminus praėjusią savaitę Seime sukurtą ekonominės minties šedevrą, leidžiantį dvejus metus nevykdyti skolinių įsipareigojimų, A.Valinsko tebesitęsiantį benefisą, susidaro įspūdis, kad politikai varžosi, kas sugalvos ką nors kvailesnio.

Gaila, kad neatsilieka ir žiniasklaida – viską pamažu okupuoja Pipiro, Jonaičių, D.Kedžio tipo „žurnalistika“.

(20 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...