Buvusio finansų ministro atradimas: valstybė skolinasi

Na, klausykit, jau nebegaliu…

Suprantu, kai A.Valinskas pareiškia norą būti kultūros minstru ar monsinjoras A.Svarinskas gasdina Lietuvą būsima gėjų okupacija..

Bet kai didžiausios opozicinės partijos lyderis, buvęs visos Lietuvos finansų ministras Algirdas Butkevičius pradeda  kalbėti visiškas nesąmones, darosi sunku suprasti, kas vyksta.

Arba – sunku suprasti, ką veikė A.Butkevičius, kai jis buvo finansų ministru…

„Valstybė skolinasi patyliukais“, „skola nuolat auga“, „biudžeto skylę bandoma užkaišioti skolinantis“, „milijardai pravalgomi“, „apie skolas kalbama tyliai“ – šie ir kiti A.Butkevičiaus perliukai verčia manyti, kad klausaisi pirmo kurso studento (geriausiu atveju), visiško populisto arba tiesiog ligoto (visiškai atmintį praradusio) žmogaus.

Kas jau kas, o buvęs finansų ministras turėtų puikiai žinoti, kad valdžia kasmet skolinasi tiek, kiek jai leidžia Seimas. Jis taip pat turėtų žinoti, kad kito būdo kaip finansuoti biudžeto deficitą, išskyrus skolinimąsi, kaip ir nėra. Dėl pravalgymo – jam taip pat turėtų būti ne paslaptis, kad meniu buvo sudarytas valdant jo partijai ir kad ta skola, dėl kurios šiandien A.Butkevičius taip gailiai verkia, didžia dalimi yra socialdemokratų valdymo rezultatas. 

Buvęs finansų ministras, o ir šiaip bent kiek save gerbiantis politikas taip pat turėtų žinoti, kad skolinimosi dydis kasmet yra fiksuojamas biudžeto įstatyme. Taip buvo ir pernai, kai Seime priimant biudžeto įstatymą, jo 10 straipsnyje 2010 metams buvo nustatytas 8,96 mlrd. litų grynojo skolinimosi limitas.

A.Butkevičius, tiesa, balsavo prieš šį įstatymą, tačiau tikriausiai perskaitė jį prieš balsuodamas.

Net jeigu neperskaitė, kaip buvęs finansų ministras vis tiek neturėtų apsimesti visišku kvaileliu ir kaip didžiausią naujieną visai tautai paskelbti žinią, kad pirmadienį Vyriausybė „patyliukais“ pasiskolino 20 milijonų littų.

Juk turėtų žinoti, kad tai, ką šiandien skelbia kaip didžiausią naujieną, anaiptol jokia naujiena.

Galima atsiversti Lietuvos banko puslapį, galima pažiūrėti NASDAQ OMX skelbiamus duomenis. Jei A.Butkevičius šių puslapių dar nėra atradęs, tai gal yra pajėgus surinkti raides www.finmin.lt.

Ten galima surasti ir duomenis apie tai, kiek valstybė šiemet jau pasiskolino ir kada ketina vėl skolintis.

Keistai atrodo ir tai, kad A.Butkevičius didžiają naujieną apie „patyliukais“ besiskolinančią Vyriausybę paskelbė po praėjusio pirmadienio aukciono.

Juk būtent tą pirmadienį VVP buvo išlatinta už mažiausią sumą nuo metų pradžios.

Šaukti „Dangus griūva“ būtų buvę kur kas efektyviau po balandžio 20 aukciono kai VVP buvo išplatinta už 60 mln. litų ar kovo 18, kai per aukcioną pasiskolinta 70 milijonų.

Bet A.Butkevičius vis tiek šaukia.

Blogiausia, kad atsiranda tokių, kurie tuos populistinius šauksmus priima už gryną pinigą ir skelbia kaip rimčiausią naujieną. Net nesivargindami paklausti, ar tikrai yra dėl ko šaukti.

Prisiminus praėjusią savaitę Seime sukurtą ekonominės minties šedevrą, leidžiantį dvejus metus nevykdyti skolinių įsipareigojimų, A.Valinsko tebesitęsiantį benefisą, susidaro įspūdis, kad politikai varžosi, kas sugalvos ką nors kvailesnio.

Gaila, kad neatsilieka ir žiniasklaida – viską pamažu okupuoja Pipiro, Jonaičių, D.Kedžio tipo „žurnalistika“.

(20 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...
 • Majus

  Taip dažniausiai atsitinka kaip seime nėra normalios opozicijos. Čia Butkevičius turbūt iš Blinkevičiūtės išmoko, kai ana šaukė iš seimo tribūnos „kodėl neišmokamos pensijos“

 • Justas

  Perskaicius sita irasa man galvoje sukasi tik vienas zodis – „Klounas“. Ponas Arturai, man regis be reikalo Valinskui suteikete vos ne ishskirtini politikos klouno statusa, nes net musu iskiliausi politikai jo ne ka maziau teverti…

  • Arturas

   Mūsų politikai yra artistai (beveik visi). Bet klounu toli gražu ne kiekvienas sugeba būti.

 • Augustuks

  Pasirodo ne aš vienas taip galvoju. Ačiū, kad neleidžiat pasimesti toje „žurnalistikoje“.

 • Arturas

  Dar pamenu, kai būdamas ministru Butkevičius seime pristatinėjo NT mokesčio įstatymą. Maždaug: „Aš tai nežinau, kam tas mokestis reikalingas, bet kadangi ES reikalauja, tai va, pristatau“. Taigi, manęs jis jau nenustebins.

 • TIMIS

  Visur nespėju paskaityt, bet čia tai bomba :) primena Blinkevičiūtę

 • laila

  Labai keista, kad anksčiau nekėlėte šio klausimo.Pastoviai stebiu viešųjų pirkimų puslapį ir matau, kokias sumas skolinasi mūsų savivaldybės šiais „krizių“ laikais :)Taip, kad darykime išvadas, kas tas skolas padengs…Ir dar vienas momentas,išduosiu vieną iš paslapčių, toliau planuojama mažinti pagyvenusių žmonių pensijas…

  • oneguy

   kažką Butkevičius vistik įtikina

  • sakem i lauka eiti su kepure. neklausei. Va – stai tau ir rezultatas.

 • mdxacuk

  Aš tai tikiuos, kad tauta galų gale suduos per nagus suįžūlėjusiai ir nuo proto nušokusiai valdžiai, pasišovusiai galutinai praskolinti valstybę. Ir pareikalaus ryžtingai sumažinti valdiškas algas, pensijas bei pašalpas, o taip pat nedelsiant padidinti mokesčius ir pakratyti visus, nemokėjusius iki šiol. Pati valdžia tikrai nesusiprotės.

 • Aras

  Tik nereikia čia taip aklai Kubiliaus ginti. Pridirbo – ir galės vėl dešimtmetį sėdėti Seime ant atsarginių suolelio su penkiais savo partijos fanatikais, kaip 2000 m. Šeštu galės priimti geriausią savo draugą Kirkilą.

  • Arai, tu gi prisimeni kas tu toks? Todėl geriau nekomentuok ko visiškai nesupranti. Ar yra koks dalykas pasaulyje, kurį gali komentuoti kompetentingai? Tai ir komentuok tik tai. Geriausi linkėjimai.

   • Aras

    Tikiu, kad ebay parduodama woodoo`istinė Kubiliaus lėlė bus panaudota pagal visas to meno taisykles ir Kubilistano CCP su visomis megztosiomis beretėmis nugarmės pragaran. Priešingu atveju, Kubiliui praskolinus šalį, pragaran garmėsim mes visi, ane? Taip gi neteisinga.
    Galvoju: jei jau Kubilius apmokestino bedarbius (Miela jo draugė Kumpienė aiškino, jog 100 Lt. per mėnesį yra visai nedaug ir tas mokestis yra grynai simbolinis), kodėl progresyviai neapmokestinus tokių žmonių kaip pvz. A. Račas, toji pati Kumpienė, ar pats Kubilius – nuo jų padorios algos po 1000 Lt. per mėn. papildomai? Nemanau, jog patirtų didelių nepatogumų, čia ne ubago terbą atimti. 20_000 pasiturinčiųx1000Lt=20 milijonų Lt. Ir jokių skolinimųsi, jokių procentų ar naštos ateities kartoms. Paprasta, bet tik ne Kubiliui. Kad jo lėktuvas [cenzūra] vidury Atlanto.

    • Arai, jūs su laila labai tinkate vienas kitam. Gal tu ir esi tas techninių klaidų vadybininkas?

     • Aras

      Gal esu, o gal ir ne. Kurio atsakymo reikia, kad kubiloidą nutrenktų apopleksija?
      Dar galvoju: kubiloidinė partija tikrai turi 20_000 narių, kurie visi matyt – fanatikai-mirtininkai. Dėl fiurerio pasiryžę… Argi negalėtų jie sumesti po 1000 Lt.? Lietuvai nereiktų skolintis!?

     • laila

      Valentinai, Jūs pykstate, kad nepriėmiau į darbą:)))

     • Valentinas

      Laila, tai jūs pykstate, kad atsisakiau pas jus dirbti. Geri darbuotojai šiais laikais nesimėto… :)

    • mdxacuk

     20 mln. yra porcija, kurią SODRA sušeria pensininkams ir aktyvioms mamytėms per vieną dieną iki pietų. Antra tiek – po pietų. Todėl jei yra būtinas reikalas sutaupyti 20 mln., tai teisingiau būtų sumažinti pensijas 1,5 proc. Dėl tiek pensininkai tikrai nepatirs didelių nepatogumų, turbūt net net nepajus.

     • Aras

      Na kam gi vėl skriausti pensininkus? Dabartiniai pensininkai pastatė ir Mažeikių Naftą ir elektros skirstomuosius tinklus, ir visa kita, nuo ko taip maloniai tunka „kirkiloidinės“ ir „kubiloidinės“ grupuotės bendrai – lovio partija, o likučius, tenkantčius visai tai sukūrusiems dabartiniams pensininkams, net trupiniais nepavadinsi.
      Manau, jog vis tik teisingiausia būtų didesnę dalį nusavinti iš neblogai gyvenančių valinskų, kubilių, kumpienių, račų, degutienių, brazauskų ir t.t.t.t.t.t.

     • mdxacuk

      Pastebėjau, kad kuo skurdesnės žmogaus aritmetikos žinios, tuo galingesnis teisingumo troškulys. Gal čia koks globalinis dėsningumas?

 • Mėta

  et, man tai labiausiai gaila, kad 1. žiniasklaida nėra tokia protinga, kaip gerb. Račas, ir mielai šitą „dangus griūva“ perspausdino, 2. dauguma skaitytojų yra taipogi daug mažiau protingi negu Račas, ir paskui eis balsuoti už Butkevičių, kuris gi toks gerietis, kad nei skolinsis, nei pensijas mažins, žodžiu, viską pataisys…
  Įdomu, Lietuva kada nors išsikapstys iš krizių ir atoveiksmių užburto rato, kai ex-komunistai paišlaidauja, pakyšininkauja, tada bet kam atėjusiam (dažniausiai konservatoriams) tenka viską srėbti ir už viską „atsiimti“, o kai jau sulaukiama kilimo – žiū, kas gi pagal reitingus pirmas?

  • Gintautas

   Užmiršai, kad dar ir mokesčius sumažins. Ir lengvatas atstatys bei skolas už sumažintus atlyginimus atlygins. Bet nesiskolins iš principo, nes jis žmogus tvirtas.

 • Valdas

  O ką keisto pastebėjote? Netikiu, kad abejojate p. Butkevičiaus politine ir dalykine kometencija. Deja, būtų nenormalu (sic), jei Butkevičius plačiajai visuomenei kalbėtų dalykiškai o ne melagingai emocičkai. Kuo skiriasi jo metodai nuo pvz. konservatorių arkliuko „rusai puola“? Ogi visai niekuo! Sensacija ir dėmesio vertu dalyku būtu jei Butkevičius tokius niekus kalbėtų dalykinėje diskusijoje…

  • Įtariu, kad Račas abejoja Butkevičiaus dalykine kompetencija.

  • kestutis d

   as irgi manau, kad tai nera labai keista ir butkeviciaus komptencija abejoti nera reikalo. taciau nemanau, kad normalu, kai butkevicius kalba melagingai emociskai, o ne dalykiskai – tai rodo tiek musu politiku, tiek visuomenes nebranda. manau, kad vis tik ateis tas metas, kai politikai sugebes kalbeti dalykiskai ir argumentuotai ir tokiu budu visuomene ne tik itikines, bet ir svies, ir visi prades geriau suvokti kam reikalingi mokesciai, kas yra ekonominiai ciklai ir pan. zinoma, tam subresti turi tiek politikai, tiek visuomene, bet manau, tikrai pastebesime, kai tokie brendimo zenklai pasirodys.
   ir dar manau – per sia krize ko gero geriausiai atsiskleide ivairiu politiku veidas ir pomegis manipuliuoti informacija – del butkeviciaus pries kelis metus abejodavau, taciau veliau tapo aisku, kad jis tik spekuliuoja zmoniu jausmais – ir sitas jo nusikalbejimas tikrai nera pirmas – galima prirankioti daugiau jo panasiu perliuku, kur jis sneka tikrai ne kaip kompetentingas politikas

   • Valdas

    kestuti d, pilnai pritariu Jums. Deja su liūdesiu tenka konstatuoti faktą, kad panašius metodus naudoja visi politikai, kaip politinės kovos įrankį. Deja nuo jų neatsilieka ir politologai, kurių absoliuti dauguma, mano supratimu, visisškai neteisėtai savo profesijos pavadinime naudoja priesaga logo. Račas- maloni išimtis. O dauguma jų užsiima politnio užsakomojo popso brukimu į žmonių sąmonę.

  • kestutis d

   ir dar manau, kad kai politikai pasirinks sneketi dalykiskai ir kompetentingai, tai visuomene irgi tai pajus ir patrauks butent paskui juos – gal ne is karto, taciau mokysis, analizuos, lygins. jau per sia krize daugelis ismoko nauju pamoku, geriau suprato, kaip vystosi ekonominis ciklas, geriau pradejo suprasti svyravimus – pamazu vis geriau prades suprasti ir kas tiesa sneka, o kas apeliuoja i pigius populistus. sia prasme musu visuomene dar tik kaip pradedantis bresti jaunuolis, kuri vis dar vilioja blizguciai, bet jau pradeta kaupti patirtis, kuri jau leidzia pradeti mastyti ir atsirinkti

 • bekelniu

  Socdemai griebiasi šiaudo. Jau tikrai gan akivaizdžiai reiškiasi per savo UAB’us paskutiniu metu (o dar papyko ant Kubiliaus, kuris bando viena is ju „subankrotint“), i kuriuos investavo paskutines 2 kadencijas.

  Sakoma geriausias metas kariauti yra vasaros 2 pusė. (Rusijos-gruzijos karas ir tt) tada bus gan ryskus BVP pakilimas IIketv. (III manau dar didesnis) ir kai jau niekam nebekils abejoniu kad krizė traukiasi „raudonpartiečiai“ bandys suduot lemiamą smūgį koalicijai.

 • Mantoske

  Na va, čia tai kitas reikalas. Kur kas geriau, nei klounais apsivardžiuoti :).

 • „The demagogue is one who preaches doctrines he knows to be untrue to men he knows to be idiots.” – H. L. Mencken

  tinka tiek Butkevičiui,kiek ir Kubiliui… ar Grybauskaitei…

 • fsm

  Nepaisant visų „socdemų“ melagysčių ir demagogijos, vis tiek atsiras silpnapročių, kurie jais patikės.

 • O man tai nepatinka „dykaduonių landsberginių palikuonių“ žurnalistika

  :)

  ypatingai dykaduonių

 • Kuo blogiau, tuo geriau. Kuo labiau prasiskolinsim, tuo giliau krisim, tuo greičiau išaiškės visos nesamonės. Nes kol kas dar niekas nieko nesupranta.
  Tradicinė ekonomika prieina savo natūralų galą. Visi, be išimties buvę ir esami premjerai veikė tradicinės ekonomikos rėmuose. Ši ekonomika baigiasi.
  Kuo daugiau prasiskolins tuo bus geriau: tuo greičiau sunaikins tautą kuri nieko gero nekuria.

  • Kodėl tu negali lindėti savo urve ir rašyti siono išminčių protokolų antros serijos?

 • Fredis*

  Socialisto A.Butkevičiaus kompetencijos ir demagoginių pliūpsnių fone neaiškios srovės politikas A.Valinskas netgi atrodo kaip visai dalykiškas vyras. Gal kiek storžieviškas ir praėjusią savaitę neįtikinamai kalbėjęs apie priežastis kodėl TPP pirmininkas yra netinkamas kandidatas į kultūros ministrus ir todėl pasikarščiavęs, o gal labai šaltai apskaičiavęs (kas galėtų žinoti?) netiesiogiai Prezidentę Dalią Grybauskaitę pavadino įsižeidusia boba.

 • stellar penny bun

  „Galima atsiversti Lietuvos banko puslapį, galima pažiūrėti NASDAQ OMX skelbiamus duomenis. Jei A.Butkevičius šių puslapių dar nėra atradęs, tai gal yra pajėgus surinkti raides http://www.finmin.lt

  Kadaise Algirdas Mykolas Brazauskas sakė, kad Internetas jam trukdo dirbti ir priimti sprendimus. Iš šios kvailos padėties savo bosą bandė gelbėti Gediminas Kirkilas sakydamas, kad A.M.Brazauskas turi susikūręs el. pašto dėžutę ir kad jo el. pašto adresas yra http://www…?
  Taigi tikrai būtų naivu tikėtis, kad buvęs kandidatas į prezidentus, KURIS NENORĖJO BŪTI PREZIDENTU, nemanytų, jog WINDOWS langams valyti reikalingas Ajax valiklis ir kad APPLE obuoliai yra nokinami Luksnėnų soduose.

 • lv

  Koalicija su klounais ir dėl jų turi didelę problemą. Tai viena.
  Antra ir kita vertus — socdemai koalicijai netinka dar labiau (tai turbūt reikėjo suprasti iš šio įrašo skaitant tarp eilučių).
  Belaukiant sekančios dalies nuojauta pradeda kuždėti, kad strėlių gaus liberalai o gal net DP, tačiau tik ne TiT…

 • Kažikaip pagalvoju, ar ne per anksti rinkimų kompanija prasidėjo?

 • Senas ir gerai išbandytas komunistų triukas: kuo įžūliau meluosi, tuo lengviau žmonės patikės…

 • kirvis

  o kur Butkevicius neteisus?kad skola dideja vos ne eksponentiniu greiciu?ar tai kad jei tokiais tempais ir toliau ji dides,tai uz poros metu mus istiks Graikijos likimas?kubiloidai tikisi pasaulio ekonomikos atsigavimo ant kurio jie galetu isplaukti su milziniska skolu kupra,taciau jie neturi jokio plano B jei pasaulis toliau stagnuos.is kokiu lesu bus atiduodamos prisiimtos paskolos?vel karpys pensijas ir ivedines mokescius bedarbiams?kas skolins tokiems ubagams kaip lietuviai kurie jau pardave didziaja dauguma strateginiu imoniu?apzvalgininkelis toliau manipuliuoja informacija,atseit socdemai prieme soc islaidu didinimo paketa,taciau nutyli kad be energingo konservu palaikymo jis nebutu praejes.taip pat jis nutyli kad kubiloidu politika veda link dar didesnio prasiskolinimo kadangi net pesimistiniai pajamu planai kaskart koreguojami ir jei ne ES pinigai,tai cia jau seniai butu amen.taigi man juokas ima kai kazkas ima ginti tokia nemoksiska vyriausybe nes uztenka paziureti i Estija,Lenkija ar Slovakija tam kad suprast kiek dabartine situacija itakojo prasta vadyba ir kiek isoriniai veiksniai.

  • dzyvai

   Kirvi,

   Labai teisingai pastebėjote – pažvelgti į Estiją, Lenkiją, ir Slovakiją, kad įvertinti vadybą. Tik reiktų nepamiršt, kad ekonomikos ratas inertiškas (cikliškas) – dabar pjaunam ką du dešimtmečius sėjom. Belieka prisiminti, kas sėjamąją vairavo. O dar geriau būtų prisiminti ne tik vairininkus, bet ir vairininkų veiksmus, kad mažiau ant populizmo grėblio ateityje liptume. Dabartinės valdžios vaisius raškysim po kelių metelių, rezultatai didele dalim priklausys ir nuo veiksmų tęstinumo.

   Beje, jūsų pateiktame pavyzdyje išorinių veiksnių taip pat reiktų neatmesti: šalia Estijos – Suomija, šalia Lenkjos – Vokietija, šalia Slovakijos – Austrija, o štai šalia Lietuvos – Baltarusija :) Kaip žinia, net ekonomikoje, susisiekiančiuose induose…

   • kirvis

    o tai iki maximumo padidinti akcizai degalams labiau skatina Lietuvos ar Rusijos/Baltarusijos/Latvijos ekonomika?tas pats su PVM ir maisto prekem Lenkijoje.padidinti mokesciai smulkiam ir vidutiniam verslui turbut dave milziniska postumi nauju verslu kurimui?NT ir fizinio asmenu bankroto istatymu nebuvimas turbut labai naudingas bankams,tik klausimas ar uzkeltos NT kainos skatina nauju,pigesniu ir kokybiskesniu NT projektu atejima i rinka?o tai kad kubiloidai per metus prisiskolino tiek kiek visos buvusios iki siol vyriausybes kartu sudejus jums nieko nesako?kur ten ju taip garsiai deklaruoti taupymai(apie 3mlrd Lt) viesuju pirkimu saskaita?pripuolus prie lovio baigesi entuziazmas?testi galima iki begalybes,jus man geriau pasakykit ka gero si vyriausybe padare apart skolinimosi ir socialiniu islaidu vargingiausiems mazinimo?

    • Gintautas

     Kirvi, nors kategoriškai kalbėti patį įpareigoja vardas, bet reiktų neprarasti atminties. Vienas paprastas faktas – jei ne didesni mokesčiai ir skylių užkamšmai, Lietuva jau būtų bankrote. O apie konservatorių pasiskolintus pinigus galėjai iš viso nerašyti, nes net nejuokinga. Juk skolinamasi tam ir yra, kad nereikėtų dar daugiau karpyti išlaidų ar mokesčių kelti.
     Galima, aišku, būtų kaip JAV išdalinti visiems po 10000 litų čekį ir laukti, kad piliečia pirkdami skatins vartojimą ir gamybos atsigavimą. Bet mes ne JAV ir pirktume lenkišką mėsą, rusiškas dujas, čekišką snntechniką ir vokiškus automobilius. Bet netgi tokiai aferai reikėtų SKOLINTIS pinigų…
     Bet teisingai kažkas rašė – kai kuriuos Butkevičiaus teiginiai įtikina…

     • kirvis

      mokescius kelti galima ivairiai,pvz ivesti progresyvumo principa visoms gaunamoms pajamoms(fiziniams) ar pelnui(juridiniams),tuomet skolintis reiketu maziau.tas pats su prabangos prekem ir NT kurias galima butu apmokestint labiau kas irgi vestu prie mazesniu skolinimosi limitu.bet kam cia vargintis,juk galima pasiskolint arba is ubagu atimti paskutini duonos kasni.dabar gi smulkiems mokescius padidino,o stambiam kapitalui-sumazino.ir ka turim?vis labiau isigalejancias monopolijas ir kartelius.taip kad nereikia man aiskint kad skolinimasis buvo vienintele iseitis,ju yra n,kaip antai viesieji pirkimai.ten sukasi milijardai,visi zino kaip ten vykdomi konkursai,ir ka?kasnors pasikeite?ar labai ten norima sutaupyt? :)

     • romas

      Kirvi, visiškai nesuprantate ekonomikos. Lengviausia viską suvokti, kai mastai be į emocijas nuvedančių smulkmenų. Įsivaizduokim, kad mes verdam tam tikrą katilą košės, kurį turim pasidalinti. Iki 2008m mes per metus pasiskolindavome (namų ūkiai, verslas ir valstybė) po 20 milijardų litų per metus kruopoms košei. Už tuos pinigus mes nupirkdavome penktadalį kruopų. Taip vyko maždaug 4 metus ir mes įpratome prie sotaus davinio. Nuo 2008m bankai nustojo skolinti, bet nenustojo prašyti palūkanų. Košės mes pradėjome išvirti atitinkamai mažiau, bet niekaip negalėjom susitaikyti su mažesnėm porcijom. Todėl vyriausybė turėjo skolintis, kad mažiausius košės davinius gavę ir iki tol nepradėtų badauti. Pasiūlymas „teisingai “ perskirstyti žymiai mažiau košės reikštų tik didesnį kiekį pusiau pavalgiusių. Tokia ūkio būklė buvo pagimdyta ne Kubiliaus, todėl nereikėtų čia klaidinti nei savęs, nei kitų nesuprantančių.

    • nekliedek.

  • Valentinas

   Kirvi, dabartinė politika skirta tokiems kaip tu, nes socialistai ir paksoidai labai nuliųstų jei jiems sumažėtų atlyginimas/pensija ir nebeužtektų net Vakaro žinioms. Apkalbas ir šmeižtus reikėtų skleisti iš lūpų į lūpas.

   • kirvis

    tavo ziniai man atlyginimu karpymai neaktualus,alga per metus pakilo 20%,rudeni vel eisiu kalbeti.taip kad savo baimes apie algu mazinimus bent jau viesai nedemonstruok :) nepriklausomybes pradzioj buvo kalbama kad po 20 metu gyvensim kaip svedai,nu apsidairom aplink,auuuu kur tie laimingi lietuviai?ar tie kur kasdien uzpildo aviareisus i norvegija,ispanija ar londona?o gal tie kur sau gala pasidaro?neeee,turbut tie inteligentai kurie stovejo baltijos kelyje o dabar valgo baznycioje nemokamus pietus nes budami solidarus kilniai atsisake tu varganu 100Lt savo pensijos.

    • Valentinas

     Jei tau taip gerai sekasi, tai kodėl rašai tokias nesąmones? Iš kur tiek kvailysčių prisirankiojai?

     • Aras

      Matau, jog gėla širdyje Valentinui, stipriai skauda, nes viską jis supranta, tik kubiloidinė ištikimybė neleidžia pripažinti furerio fiasko..
      Aš jau sakiau ir pasikartosiu: Alfa.lt yra net pora Kubiliaus interviu duotų prieš rinkimus, perklausyk kaip pompastiškai jis ruošėsi gelbėti šalį, kaip svaičiojo sutaupyti milijardus per viešuosius pirkimus, kurti darbo vietas per namų renovavimą ir t.t. Maža, komiška, didžgalvė Stalino saulytė postringauja apie šviesų Lietuvos rytojų. Kaip įprasta, tokių populistų ir demagogų kalbos kardinaliai skiriasi nuo darbų.
      P.S. Reiktų pridėti, jog išmokos mamoms, dėl kurių dydžio dabar visi aimanuoja, buvo prastumtos kubiloidų balsais ir reikalavimu . Kirkilas nenorėjo.

     • Valentinas

      O dabar Arai pagalvok dėl kokių priežasčių nepavyksta įgyvendinti visų priešrinkiminių pažadų.

     • mdxacuk

      Specialiai Arui

      Gal turit kokių nors įrodymų, kaip kubiloidų balsais buvo prastumtos išmokos mamoms? Manau kad neturit, bet bliaunat, kas įrodo išbaigtą kompleksinį dundukizmą.

      Dėl išmokų dydžio paties savaime iš viso mažai ką girdėjau reiškiant pretenzijas. Paprastai kalbama apie tai,kad buvo nustatytas viso labo 3 mėnesių pašalpų apskaičiavimo laikotarpis, ir tai leido fiktyviai prisipumpuoti pajamas ir paskui atitinkamai pašalpas. Garsiai apie tai imta šnekėti priimant 2007 gruodžio mėn., priimant naują įstatymo variantą. Jį ruošė Sysas su kompanija – kaip matot, lddpiškis. Jis siūlė palikti tuos 3 mėnesius iki 2009 metų, o paskui pailginti iki 6. Tarp kitko, aršiausiai tam priešinosi toks Šileikis iš Liberalų sąjūdžio, kuris siūlė nieko nekeisti dėl tų 3 mėnesių. Galų gale buvo priimtas Syso variantas. Ir tam visiškai nereikėjo jo stumti jokiems kubiloidams, nes už priėmimą balsavo 116 seimo narių, iš kurių konservatorių buvo viso labo 20, o pačių lddpiškių – 26. Prieš nebalsavo niekas.

      Siūlai artimiausiu laiku pasikonsultuoti su daktarais. Šiais laikais paranojos ir psichozės sėkmingai kontroliuojamos medikamentais, tik nereikia užleisti.

     • Valentinas

      emdėiksai,
      Miestelėnizmas nepagydomas. Konsultacijos nepadės. Galima tik palengvinti simptomus.

     • mdxacuk

      Sysas, tarp kitko, tada sakė, kad jo variantas yra kompromisinis, nes gauta daug sunerimusių BŪSIMŲ mamyčių pretenzijų. Šita aplinkybė, o taip pat tai, kad jis planuojamą ilginimą iki 6 mėnesių stengėsi nustumti iškart po rinkimų, tiktai papildomai įrodo, kad situacija buvo puikiausiai žinoma, bet buvo sąmoningai leista vogti vardan palaikymo rinkimuose. O darnus 116 balsavimas už Syso variantą rodo, kad niekas nenorėjo mirti. Konservatoriai irgi turėtų prisiimti savo 17 proc. kaltės.

 • Tiesiog

  Gerbiamas Račai, jums nebūdinga, bet komentaras labai subjektyvus, daug emocijų ir neįtikinantys faktai, kurie sudaro įspūdį, kad jūs tiesiog ginate valdančią daugumą. Taip, sutinku, kad socialdemokratai dirbo prastai (pavadinkime tai taip), bet niekada neįtikinsite, kad vienintelis būdas „išgelbėti Lietuvą“, tai skolintis, ką sėkmingai daro dešnieji. Taigi, stebėtis, kad partijos kelia šį klausimą atrodo keista ir pirmokiška :)

  Laukiam naujų jūsų komentarų :)

  • miela Tiesiog, mano visi komentarai subjektyvūs, nes jie atspindi mano nuomonę. Tačiau jei nepastebėjote, duidžioji dalis šio komentaro buvo ne apie gerą ar prastą valdymą, o apie A.Butkevičiaus populizmą.

   • Tiesiog

    Sutinku, jog tobulai politikų įvaldytas populizmas jau įgrįsęs, ir turbūt išgirdus politiką šnekant konkrečiai ir ne sparnuotom frazėm nebepatikėčiau, kad iš tikrųjų tai girdžiu. Tačiau, palyginus kalbėjimą apie „Lietuvos gelbėjimą“, „knygų rašymą ir el. laiškų citavimą istorijoj“ ir kitus faktus, kurių net nebeminėsiu, nes jų per daug, kalbos apie augančias valstybės skolas atrodo … nekaltai (nerandu kito žodžio). Ir galų gale, kol Butkevičius jūsų neišvedė iš kantrybės, ir jūs neparašėte šio komentaro, aš (o garantuoju, kad ir daug kitų), net ir nežinojau kokio dydžio tiksliai yra tos mūsų visų skolos. Taigi, vėl viskas grįžta prie to paties klausimo į kurį atsakymo aš dar negaliu pasakyti, kas iš tikrųjų yra populizmas, ir ar mes dažnai nesam linkę vadinti populizmu visko, kam nepritariam. Man kartais toks įspūdis susidaro, bet tai tik mano nuomonė :)

    • miela Tiesiog, jei nepastebėjote, tai niekur nesakaiu, kad skola yra geras dalykas, ypač kai ji auga taip sparčiai. Tačiau klausimas, ar reikėjo patiems skolintis brangiai, ar kaip latviams tartis su TVF yra visiškai kita tema, nei buvusio finansų ministro kalbėjimas apie „skolinimąsi patyliukais“. Tai, kad apie skolą nieko nežinojote jūs, gali būti suprantama ir paaiškinama, tačiau A.Butkevičiaus atveju suprasti ir paaišinti sunku.

   • Nedraugas

    Tai kad ne apie populizma komentaras. O apie prasiskolinancios valdzios apgynima nuo kritikos, pateisinant valdzios poelgius. Nes deficito nebutina finansuoti, galima (ir butina) ji mazinti kitais budais.
    Siais metais kiekvienas Lietuvos pilietis sumokejo po 1350 litu apmokedamas valstybes skola. Jei atmesime pensininkus ir vaikus, ta suma virsys 2000 litu. 2007 metais ta suma buvo daugiau nei du kartus mazesne. Is tiesu, nera ko del to pergyventi ir sukauti. :) Taip ir turi buti.

 • Kariunas13

  keisčiausia tai,kad A.Butkevičiui turėtų rūpėti KIRKILINIŲ 2008 metasi pažeistas mastrikto deficito kriterijus, nors ekonomika BVP augimas buvo pliusinis :D

 • laila

  Valentinai, Jūs teisus.Sunku su tais gerai darbuotojais :)
  Ieškau ieškau ir pinigų lyg siūlau, bet niekaip :)Noro dirbti jokio, tik „babkes“ davai…

 • Valentinas

  Edita,
  Bijau, kad šiuo atveju darbdavio reputacija yra svarbesnė nei pinigai :)

 • Jonas tikriausias

  Labai jau gaila , ponas Artūrai , kad pastaruoju metu vienpusiškai ginate valdančiąją daugumą ir nepastebite A.Kubiliaus arogancijos . Trumpai tariant , jums , ką daro konservatoriai , viskas yra gerai . Gaila , anksčiau buvote labiau objektyvus .

 • Mauras

  brangiai skolintis ir tuo pat metu leisti pinigus visokioms biudžeto pertekliaus laikais suplanuotoms rytoj aiškaus rezultato neduodančioms programoms – nieko gero. Tačiau visos valdžios mėgsta perskirstyti kuo daugiau pinigų, kuo daugiau perskirsto, tuo mažesnis efektyvumas/ didesnis švaistymas, taigi tai, kad Lietuvoje perskirstoma mažiau BVP nei kitose ES šalyse, matyt yra mūsų privalumas. 2009 m. refinansuoti senas skolas buvo būtina, o naujos skolos kartu su verslo pasitraukimu į šešėlį padėjo amortizuoti kritimo ekonomines ir socialines pasekmes.

  Įdomi buvo LLRI „valdžios be skolų“ vizija, šių dienų kontekste pasiūlymai kad „valstybė turi nutraukti skolinimąsi ne tik biudžeto deficitui finansuoti, bet ir kitiems tikslams – investicijoms, perskolinimui ir pan.“ skamba kaip visiškas kosmosas.

  Dabar apie šventą butkevičiaus nustebimą ir pasipiktinimą: O ko daugiau tikėtis iš „į žmogų atsigręžusio“ aplaidaus socialdemokrato, jei ne politinio popso?

  Jam būnant finansų (2004-5) ir susisiekimo ministru (2006 m. pakeitus kitą socdemų korifėjų – čėsną), susiformavo kelininkų oligopolija, įvyko „Lietuvos pašto“ nuvarymas ir išvogimas, lizdeliai „Lietuvos geležinkeliuose“, vilniaus oro uoste, kur prie pinigų visur buvo susodinti savi kadrai. 2008 lapkritį jau vyko kredito krizės sukeltas ūkio kritimas, flyLAL balansavo ant užsilenkimo ribos, o juos prižiūrėti turėjęs ministras ramiai šventė „susisiekimo 90-metį“ ir kadencijos pabaigą, leido memorialines knygas ir filmus. Todėl pirmiausia jam reikėtų padėkoti, kad pusę metų Lietuva buvo atkirsta nuo pasaulio, o Vilniaus – Europos kultūros sostinės renginiai užsienio svečiams buvo nepasiekiami.

  • mdxacuk

   Tai kad net ir to jūsų minimo biudžeto pertekliaus niekad nebuvo, tik deficitas. Realiai biudžetui krizė pasireiškė jau 2008 antrajam ketvirty. Jei gerai prisimenu 200 mln. biudžeto plano tada buvo perkelta į 3 ketvirtį (po rinkimų) ir tik tokiu būdu 2 ketvirčio surinkimas buvo viršytas 1 mln. Grynai kaip sovietiniuose fabrikuose ar kolchozuose: ministerijoj „pakoreguotas“ nevykdomas planas, paskui jis per plauką viršytas ir išsidalintos premijos.

 • Nedraugas

  Tipiska demagogija – kalbekime ne apie problema (skolos augima), o apie juokdarius, kurie kritikuoja isaugusi skolinimosi masta. Nes, matot, apetitas vaiku ir anuku saskaita yra gerai! Issvaistyti milijonus litu ekonomikos burbulo palaikymui ir valstybes finansines katastrofos pavelinimui yra gerai :)
  Ir be abejo, kurstykim emocijas, kokie tie juokdariai kvaili, o dar buvo finansu ministrais. Ir rekim isverte galvas, kad idijotus tokius renkam. O valdzia tegul ir toliau skolinasi. Nes gal kazkieno vadovaujamai bendrovei irgi kazkas is biudzeto pinigu nubyra.
  Stai toks neprivatus viesas interesas!
  Ir negeda?

  • Gėda turėtų būti tau.

  • Slyvanosis

   Nu je, kol nemačiau aš šito vaizdo, laikiau skaudžia ir savo žaizdą…
   Bet dabar esu maloniai nustebintas, kad yra skaudesnių žaizdų.
   Skolintis nereikia. Geriau iškart parduokim vaikus ir vaikų vaikus graikams. Jie tuoj gaus 40G eurų.
   Aktyviau paagituoti dvejojančias mam-tyneidžeres kuo gausiau prikrauti į Baukutės langelius neužpajamuotos produkcijos.
   Tuomet surengsim aukcioną ebay’juje ir šakėm kabinsim ružavus vertybinius popierius: Danieliui Danieliui, Lėmanui Lėmanui…
   Vot pencijos pakils! Galėsme vėl į Snorą ant knygelės padėt…
   Ura, tovar i šči!

  • mielas Nedrauge, gal galėtumėte pasiūlyti kitą būdą kaip nesiskolinant finansuoti deficitą. Su malonumu ir dideliu dėmesiu paklausyčiau. O apie „kažkieno“ bendroves gal galėtumėte konkrečiau? Taip pat įdomu būtų.

   • Nedraugas

    :) deficita kartais reikia mazinti drastiskomis priemonemis, o ne finansuoti per paskolas. Ypac zinant milziniska pajamu ir ismoku disproporcija. Kita iseitis butu devalvacija – pati protingiausia iseitis, bet ekonominiai genijai Lietuvoje sali praskolina ne uz litus, o uz eurus ir dolerius, antra kilpa sau ant kaklo uznerdami :)
    As nezinau, kokia pajamu dali BNS sudaro valstybiniu istaigu perkami produktai, bet kad sudaro dali – juk nera viesa paslaptis. Ir jei ta dalis sumazetu, juk nebutu miela. Ar ne?

    • mielas Nedrauge, labai išsamiai paaiškinote, kaip reikia mažinti defcitą. Buvo labai įdomu. Jūsų idėja apie devalvacija taip pat labai sumani. O tarp BNS klientų tikrai yra valstybinių įstaigų.

     • Nedraugas

      http://balticeconomy.blogspot.com/

      BNS galetu siek tiek uzdirbti platindama informacija apie sio puslapio komentarus. Jie tikrai idomus. As ne tiek aiskinu, kiek glausai atpasakoju musu universitete vykstancias diskusijas apie regiono ekonomika. Bet, aisku, LT viskas visiems zymiai aiskiau.

     • mielas Nedrauge, BNS platina šiek tiek patikimesnę informaciją…:)

     • Mauras

      Nedrauge,
      sutikčiau dėl dar drastiškesnio deficito mažinimo, mažinant nekuriančias vertės biudžeto išlaidas, ko kubilius dėl iki šiol nepaaiškintų priežasčių nedarė. Ypač tą dalį, kurios „investavimas“ per biudžetines programas atneša labai miglotą ilgalaikę grąžą ir praktiškai palaiko tik siaurų grupių vartojimą (non-self-liquidating investment). Kita vertus, biudžeto išlaidų mažinime 2009 m. ir taip buvome vieni iš lyderių.

      Devalvacija daug kartų realiai svarstyta ir rodyta baubu, tačiau argumento „už“ nėra ir nebus, kol niekas nesugebės paskaičiuoti, kiek valstybė (valdžia+verslas+fiziniai asmenys) laimės o kiek praloš, turint omeny kad beveik ~70% skolos įsipareigojimų yra užsienio valiutomis. Net nekalbu apie teisingas ar konkrečias prielaidas, neteko apskritai tokių vertinimų, parodančių ar tai „pati protingiausia iseitis“ ar ne, matyti. Nei Lietuvos banko, nei Seimo finansų ir biudžeto komiteto, nei Finansų ministerijos tai atrodo nejaudina – jų šventas tikslas buvo ir yra lito stabilumas, o valiutų valdyba nepajudinama. Ne veltui šiuo metu daromas Lietuvos banko auditas (žr.S.Jakeliūno „ar atsistatydins Lietuvos banko valdyba?“), tačiau viskas greičiausiai pasibaigs LB vaidmens burbulo formavimosi etape vertinimu.

 • a

  galima sutikti butu del visko tik man nesuprantamas komentaras gale apie kedzio tipo zurnalistika nes geresnes pas mus nera tik tokia pasiekia mases ir ji save pateisina kaip visuomenines kontroles, viesumo institucija.

 • a

  nes mes turime ir miliutes arba delfi tipo zurnalistika tai atleiskit manes tai netenkina,jauciu kai manim bando manipuliuot.

 • Komersantas

  Lietuviai ypatingai mėgsta diskutuoti apie krepšinį ir ekonomiką. Keista, kai žinai, kad didžioji dalis visiškai nesupranta nei vieno iš jų…

  • Aras

   Kiekvienas iš mūsų tvarko savo namų ūkį, patirties ekonomikoje turim. Kai kuriems tai sekasi visai neblogai, ir jau visi iki vieno suprantam, jog Kubilius tuoj prašvilps namus. Jei boba – šeimininkė veltėdžio neišgrūs, netrukus sulauksim antstolių…

   • romas

    Arai, iš esmės nėra labai didelio skirtumo, ar prasiskolinusi valstybė, ar atskirai jos piliečiai, nes pinigus uždirbti ir atiduoti vis tiek turės žmonės. Iki 2008m lietuviai prasiskolino Jakeliūno teigimu apie 80 milijardų litų. Kur buvo šeimininko jausmas, kai Lietuva taip skolinosi iki ateinant Kubiliui? Sakyčiau būtų bent jau eksporto pramonei vystyti skolinęsi, tai dabar būtų pajamų ir krizė būtų lengvesnė, bet skolinomės didžiąja dalimi vartojimui. Kokia nauda dabar mums iš smarkai išvystyto statybos sektoriaus ir statybinių medžiagų pramonės? Norint gerai gyventi reikia eksportuoti už daugiau nei importuoti. Joks fokusininkas dabar negali paversti Lietuvos pasauliui reikalingus produktus kuriančia valstybe per trumpą laiką. Žmonės emigruoja, nes nėra kur dirbti ir ką gaminti Lietuvoje.

 • Nedraugas

  Tai nera klausimas apie informacijos patikimuma. Greiciau – kuri analize tampa naujienomis, o kuri netampa. Nes ten daugiau neformali ekonomikos analize. BNS naujienomis yra padariusi ir nepatikimesniu istoriju. Taciau analize niekada negali buti patikima informacija – nes tai faktais grindziama nauomone.
  Bet kurios informacijos virtimas naujienomis – idomi tema, ypac ziurint i Lietuvos ziniasklaida. Pvz., delfi MyEP projektas – ar tai informacija ar reklama? :)

 • sataniug

  Nedraugas: „Taciau analize niekada negali buti patikima informacija – nes tai faktais grindziama nauomone“ – o faktai, gerbiamasis, tai jau ką? negalioja?

 • p Račai, ką bekalbėtumėte, o būtent, Alg.Butkevičius reikalavo prieškriziu mažinti mokesčius verslui, ką darė visas protingas pasaulis. Nežinau, ar jūs tada tylėjote, ar ne, bet rezultatas – 17 mlrd. Lt, kuriuos teko skubiai Kubiliui skolinti. Manyčiau, kad politikas, bandydamas paprastais žodžiais išaiškinti žmonėms sudėtingas ekonomines tiesas turi kalbėti kuo elementariau. Kubiliaus-Šimonytės-Kreivio ekonominei politikai apibūdinti – trūksta žodžių. Neišmanėliai, niekdirbiai…