Apie Lietuvos Respubilkos užsienio politiką: Dalia yra archetipas, o Dalai Lama generuoja click’us

Man patinka Dalia Grybauskaitė. Ne todėl, kad aš už ją balsavau per prezidento rinkimus ir dėl to gailiuosi. Ne todėl, kad ji mane paskyrė į LRT Tarybą ir po to pamilo Skydinės direktorių. Ir net ne todėl. kad ji sakė, kad N.Venckienė vykdo teismo sprendimą.

Man ji patinka taip pat kaip Vilniaus meras A.Zuokas. Tas, kuris teismo oficialiai yra pripažintas kyšininku.

Jie abu man patinka todėl, kad yra panašūs, nes žino, kaip generuoti click’us, kas šiandieninėje žiniasklaidoje yra labai svarbu. O aš, kaip žinia, išskyrus žiniasklaidą, nelabai ką ir išmanau. Na, gal krepšinį daugiau nei A.Tapinas ir ekonomiką daugiau nei A.Užkalnis (bet dėl to dar būtų galima ginčytis, nes vargu ar surasčiau durnių, kurie pirktų mano vardinius puodelius už 30 litų).

Bet D.Grybauskaitė ir A.Zuokas man patinka, kaip politinės komunikacijos liaudžiai arba paprastai tariant, populizmo archetipai. Jokios ideologijos, jokių vertybių, svarbiausia – click’ai. Tinka Segway, motoroleris, baltos pirštinės ir užuojauta pensininkams, kartu raginant laikytis finansinės drausmės. Taip pat tinka trinkelės visai gatvei, vedančiai į namus,, nuosavos oro linijos, nuotrauka ant „Glamour“ viršelio ir skrydis „Wizzair“. Subalansuota moterims, bet tinka, net  homoseksualams, apie kuriuos galvoti Lietuva dar nepribrendusi, tskant škia.

Tinka ir Dalai Lama. Ypač, jei pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją prezidentas „sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus“ ir gali atleisti užsienio reikalų ministrą, kuris viešai teigia, jog CŽV kalėjimų Lietuvoje nebuvo. (Aš vis dar manau, kad jis buvo, nors kai kurie prasigėrę politiniai propagandistai bando įrodyti priešingai).

Juk nesunku atleisti ir kitą užsienio reikalų ministrą, kuris viešai teigia, kad Lietuva laikosi „vieningos Kinijos politikos“ ir garantuoja, kad jokių oficialių susitikimų su dvasiniu Tibeto lyderiu Lietuvoje nebus.

Iš tiesų tai jį atleisti tiesiog būtina, nes pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, pagrindinius užsienio politikos klausimus juk sprendžia ne jis, o Lietuvos Respublikos Prezidentas. Na, gerai, Konstitucijoje neparašyta, bet sprendžia Prezidentė. Ta, kuri Dalia.

O štai užsienio reikalų ministras kalba apie kažkokią „vieningą Kiniją“. Ir ne tik kalba, bet jo dar ir klauso. Ir ne bet kas, o tas, kuris antras po Dalios ir kuriam Dalai Lama toks pat dvasininkas kaip S.Tamkevičius, kurių Lietuvoje būna daug.

O bet tačiau kadangi jis antras po Dalios, tai jis vykdo Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas ir užsienio politiką. Kuri ne Dalios, o Užsienio reikalų ministerijos, kuriai vadovauja užsienio reiaklų ministras. Kurį reikia atleisti, nes svarbiausiu užsienio politikos klausimus sprendžia Lietuvos Respublikos Prezidentas. tai yra, Dalia.

O Dalia Dalai Lamai linkčioja ir Youtube sako, kad Lietuva jį labai myli. 2865 peržiūros, 32 „laikai“ ir keliolika straipsnių užsienio žiniasklaidoje.

Bus daugiau. Nepaisant Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijų ir antro po Dalios perspėjimų, kad „diplomatiniai vertinimai gali būti labai skaudūs“. Gal ir bus skaudūs, bet click’ai tai skaičiuojami.

Ir L.Donskis gaus satisfakciją – juk morali politika Lietuvoje rulezz!!!. Kai moralė užsienyje, o tu – Europos Parlamente.

Štai būtent dėl to man Dalia Grybauskaitė ir patinka. Nepaisant to, kad aš tikėjau, kad ji bus geresnė prezidentė nei pro užuolaidas į tautą žiūrintis šlepečių karalius. Nes ji yra archetipas. Kaip A.Zuokas, kuris prieš keletą metų vienoje TV laidoje pažadėjo sutvarkyti Saulėtekio gatvę. Ir sutvarkė. Iki posūkio, nuo kurio kiekvieną pavasarį ta gatvė primena žvyruotą kelią iki mano mylimiausio Vencavo ežero. Tiesa, pastarajame tik krato ir rizika pamesti ratą yra gerokai mažesnė, nei pavasarį už posūkio nuo Saulėtekio gatvės.

O kaip užsienio politika, galite paklausti. Atsakysiu: ji baigiasi ten, kur prasideda „Glamour“ ir Skydinės direktoriaus vadovaujamos, apie 20 mln. litų skolų turinčios visuomeninės televizijos tiesioginės transliacijos iš Acheno, kur Daliai yra įteikiamas ordinas. Toks didelis ir gražus, gerokai gražesnis už tą, kuris buvo įteiktas Mansurui Sadekovui. Bet anas ordinas buvo įteiktas už praeities nuopelnus, o to didesnio ordino įteikimo transliacija gal yra susijusi su ateitimi?

Tai, žinoma tik spėlionės. O tikrovė labai paprasta: L.Linkevičius ir V.Gedvilas liko ant ledo, o Dalia generuoja click’us. Nes Lietuvos žmonės Dalai Lamą myli, o pagrindinius užsienio politikos klausimu sprendžia Lietuvos Respublikos Dalia.

Lenkiu galvą. Aš taip nemokėčiau.

P.S. Glušams, pancerovams ir kitiems dundukams, kurie tekste ieškos gramatinių klaidų ir kliedės apie moralę, žmogaus teises ir Kinijos bei Rusijos sąjungą ginant Siriją nuo Obamos, paaiškinu, kad šis tekstas ne apie Dalai Lamą, Tibetą, Kiniją ir homoseksualų ar čekučių bei pankų teisę žygiuoti Gedimino prospektu. Šis tekstas apie Lietuvos Respublikos užsienio politiką.

 

 

 

 

 

 

 

 

(4 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...