Apie aukojimą…iš svetimos kišenės

… Na vis tiek kartais keistai elgiasi tie mūsų politikai…

Štai krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė: politikoje seniai, patyrusi, didesniuose skandaluose nepastebėta, Rusijos ranka visur ir visada nebesivaidena kaip kad būdavo R.Juknevičienei būnant opozicijai.

Žodžiu, rimta, solidi, patikima politikė.

Bet štai skaitau šiandien „Lietuvos žiniose“ straipsnį apie tai, kaip politikai panaudoja reprezentacines lėšas ir randu, kad R.Juknevičienė 150 litų „paaukojo labdarai“.

Gal aš, žinoma, ko nors nesuprantu, tačiau perskaitęs šį sakinį iškart prisiminiau vieną istoriją iš asmeninės patirties: kai sugraudinti TV laidos, kolegos nusprendė paaukoti, berods, vėžiu sergantiems vaikams.  Aukojo…siųsdami SMS žinutes iš tarnybinių telefonų…

Nepaglvokite, aš ne prieš labdarą ir ne prieš aukas. Ir pats kartais tai darau.

Bet man kažkodėl tai aukojimas visada siejasi su asmeniniu sprendimu ir asmeninėmis lėšomis.

Nes aukoti iš kito kišenės, mano nuomone, mažų mažiausiai neetiška.

(15 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • kirvis

  gerbiamas autorius ant tiek smulkmeniskas pasidare kad net nuobodu darosi.gal cia visu zurnalistu toks bruozas kad geriau knibinet smulkme,o dideliu problemu nesugeba ar nenori aprasyt?negi nera Lietuvoj svarbesniu temu diskusijai nei Juknevicienes 150 litu?

  • mielas kirvi, niekas juk tamstos neverčia…

   O temas siūlykite. Galite net pats rašyti, jei bus raštinga, paskelbsime.

   • austras

    Mielas Artūrai, jei leisit, įsiterpsiu. Apie Jūsų pasiūlytą temų siūlymą: šiame tinklaraštyje ne sykį siūliau kitokią dienos aktualijų temą, tačiau tinklraščio autoriaus buvo pasakyta, kad tik jis sprendžia apie ką rašyti, o apie ką – ne. Buvo leista suprasti, kad tokio pobūdžio iniciatyva čia nėra pageidaujama. Kitas, mano daug kartų keltas pažiūrų (o gal požiūrio) klausimas? Viešai sakėte, kad Jūsų pažiūros artimiausios skandinaviškam socialdemokratijos supratimo modeliui, tačiau ne sykį pareiškėte, kad nesat socialistas. Kaip galima pritarti politinei socialdemokratinės ideologijos krypčiai ir nebūti socialistu? O gal mes skirtingai suprantam socialisto sąvoką ir socialistas Jums yra lygu komunistas?

    • nerijus

     austrai

     Atsiprašau, kad įsiterpiu.
     Nereikia priskirti savęs vienam „šablonui“: liberalas, socialistas, konservatorius ar kitoks briedas :). Tiesiog, būna taip, kad, vieną dieną sutinki liberalaus mąstymo ir jų nuomonei pritari, kitą dieną- socialistus, o sekančią konservatorius ir pan.

     • austras

      Žinot – pasakysiu Jums vieną dalyką. Viena svarbiausių Lietuvos bėdų yra tai, kad žmonės, gyvenantys šalies viešojoje ervėje apskritai nesupranta kas yra tie „šablonai“ ir su kuo jie valgomi. Jei suprastų kur ir kas jie yra, tame „šablonų“ pasaulyje, tuomet ir mėšlo aplinkui būtų mažiau.

     • Musė

      Nerijau, negalima vieną dieną būti socialistu, kitą dieną liberalu, o trečią dieną konservatoriumi. Nebent jums asmenybės susidvejinimas/susitrejinimas, čia jau vertėtų susirūpinti.

     • austras

      Atvirai šnekant, nesitikiu sulaukti kažkokių aiškesnių atsakymų, tad klausimai tinklaraščio direktoriui daugiau retoriniai. Matyt, kad tiklaraščio autoriaus profesiniai interesai apibrėžia jo domėjimosi sritį ir todėl straipsniai apie LRT tarybos posėdžius tokie dideli ir išsamūs, o jo vartojami ideologinės tapatybės argumentai gerokai mažiau argumentuoti ir, mano subjektyvia nuomone, dažnai tiesiog plaukiantys paviršiumi. Teisybė ta, kad šioje šalyje gal vos 10 procentų politikų supranta kokioms politinėms vertybėms jie turėtų atstovauti, jei pasivadina „socialdemokratais, liberalais ar konservatoriais“ ir dar mažesnis procentas žurnalistų suvokia kurie politikai iš tiesų supranta politiką kaip vertybinės, o ne klaninės kovos lauką.

     • nerijus

      Muse

      Kalbu/ rašau apie nuomonės sutapimą, o ne ideologijos/ „šablono“ buvimą. Nepainiokit.
      Tarim, turite dukrą, kuri prašosi penktadienį į šokius. Jūs, kategoriškai atsisakote ( konservaotriška elgsena ).
      Kitą penktadienį ji vėl prašosi ir Jūs- sutinkate, bei priduriate, kad taip pat mėgote šokius ( liberališka ).Išleidžiate.
      Sekantį penktadienį, ji vėl prašosi. Jūs, gudri ir norite išpešti naudos ir sau. Susitariate, jog ji, visą savaitę plaus indus ( sicialdemokratiška ). Išleidžiate.
      ;)

    • mielas austrai, mano nuomonė dėl įrašų nesikeičia: aš sprendžiu, kada ir ką rašyti, nes čia mano tinklaraštis. Jūsų visų teisė siūlyti arba rašyti patiems. mano teisė atsižvelgti į pasiūlymus arba ne, spausdinti jūsų parašytus rašinius arba ne. Ar jūs viską įsivaizduojate kitaip: jūs parenkate temas ir nustatote laiką, per kurį aš turiu ta tema ką nors parašyti, o po to visi draugiškai mane vadinate paksoidu, uspaskio sugėrovu, socialistu ir t.t (muse ir fredis gali papildyti).

     Dėl idoelogijos – esu sakęs, kad mano pažiūros artimos socialdemokratinėms ir šio savo teiginio neatsisakau. Tiesa, norėčiau atkreipti dėmesį, kad tada buvo kalbama apie ekonominį modelį, o ne apie politinę ideologigą. Tad nelabai suprantu, kas jums dar neaišku ir ką jūs iš manęs norite išgirsti.

     Ir dar viena pastaba: savo paskutiniame komentare darotės panašūs į fredį: klausiate manęs, po to už mane atsakote ir tą atsakymą sumalate į miltus.

     Pagaliau pabaigai: primenu, kad nesu politikas ir niekada juo nebuvau.

     Su geriausiais linkėjimais

     • austras

      Ačiū už atsakymus.
      1. Neginčiju Jūsų kaip tinklaraščio autoriaus teisių, tiesiog kartais pasigendu geranoriškesnio požiūrio į tuos pasiūlymus, kuriuos išsako geranoriški šio tinklaraščio skaitytojai. Nei paksoidu, nei uspaskicho sugėrovu Jūsų nesu pavadinęs. Beje, didžioji dalis šio tinklaraščio komentarų nepereina į asmeninių įžeidinėjimų lygmenį. Kai kurie komentatoriai peržengia ribas, tačiau jie nesudaro daugumos.
      2.Kaip suprantu pagalvojot, kad teiginys „teisybė ta, kad šioje šalyje gal vos 10 procentų politikų supranta kokioms politinėms vertybėms jie turėtų atstovauti, jei pasivadina “socialdemokratais, liberalais ar konservatoriais” ir dar mažesnis procentas žurnalistų suvokia kurie politikai iš tiesų supranta politiką kaip vertybinės, o ne klaninės kovos lauką“ yra skirtas Jums. Iš tiesų, tai tiesiog subjektyvus dabartinės Lietuvos politinės situacijos apibūdinimas, kuriuo bandoma atkreipti dėmesį į, mano asmenine nuomone, gilumines mūsų šalies viešajį gyvenimą supančio mėšlo atsiradimo priežastis.

     • p.s.

      Mielas Artūrai,
      nepykite ant mūsų čia rašančių (ir skaitančių)
      mums taip norisi pasijausti žurnalistai-„ketvirtaja valdžia“

      Dėl R.Juknevičienės-tai ir arkliui(žirgui)tai pat kumelei
      aišku, kad „aukoti iš kito kišenės, …, mažų mažiausiai neetiška“

      P.S.
      O pon. R.Juknevičienė nekalta .Greit paaiškės, kad tai jos jaunas nepatyres adjutantas sumaišė ataskaitas ir…

     • austras

      Gerbiamas Artūrai, dar vienas, sakyčiau labai svarbus dalykas – vertybinėse sistemose ekonominis modelis dažniausiai tik papildo politinę vertybinių sistemų dalį. Aišku, jei kalbėsime ne apie bananų respubliką, o apie tai, ko yra siekiama normaliose šalyse. Tam tikrų ekonominių veiksmų modelis šiuo atveju suvokiamas kaip priemonė, tarnaujanti tam tikroms (liberalioms, konservatoriškoms, socialdemokratinėms, komunistinėms ir t.t.) politinėms vertybėms įtvirtinti. Renkamės vertybinius prioritetus – laisvę, tradiciją, socialinį teisingumą – kurioms atstovaujame ir modeliuojame savo ekonominių veiksmų planą pagal tai, kokius vertybinius prioritetus matome. Realių veiksmų planas tarnauja pakankamai aiškiai apibrėžtų politinių idėjų įgyvendinimui. Politinių lyderių užduotis – kaip vienokios ar kitokios politinės valios (kurios pamatas – politinės ideologijos vertybės) dėka, atsižvelgiant į valstybėje susidariusią situaciją, ekonomikos sferoje realiai įgyvendinti aiškiai artikuliuotus politinius sprendimus. Šie sprendimai turėtų sietis su vienokia ar kitokia politinių vertybių sistema, modeliu, kuris bent jau teoriškai sudaro harmoningą visumą. Jei atsiejame realų veiksmų planą nuo politinių vertybių – netenkame vertybinių prioritetų ir nebežinome kokio tikslo link plaukiame. Jau seniai tolstame nuo harmoningos, socialiai teisingos, tolerantiškos, atviros visuomenės. Jei atskiriate politines vertybes nuo vertybiškai pagrįsto ekonomikos veiksmų modelio, tuomet laivas ir toliau plauks nežinoma kryptim. Apeliuodami tik į moralę (o šiuos žaidimus pas mus ypač mėgsta)ir neturėdami aiškių politinių prioritetų galiausiai turėtume žlugti. Nusipiginome iki tiek, kad mums užtenka pajaco, dvaro juokdario, kurio figos lapas – iš Seimo tribūnos skelbiama 10 Dievo įsakymų programa. Ir visi rimtais veidais toliau vaidina spektaklyje, impozantišku pavadinimu „Seimo posėdžiai“, nors padorumo turintys aktoriai jau seniai turėjo išsiskirstyti.

     • austras

      Tądien, kai Arūnas Valinskas tapo Seimo pirmininku, ant AB „Lietuvos Respublika“ fasadinių durų atsirado užrašas -„skelbiamas bankrotas“.

     • Fredis*

      austrai, per sunkius tekstus spausdinate, tinklaraštininkas nesupras. Paminėjai keturias ideologijas, bet nepaminėjai esminių – liberaldemokratų ir gerb. Uspaskicho išrasto socialistinio kapitalizmo modelio, kurį atstovauja darbo partija. Ar Uspaskį jubiliejaus proga sveikinęs 50-is tinklaraštininkas prisipažins, kad yra šios ideologijos šalininkas?
      austrai, gerai pastebėjai, kad Račo politinis credo yra „R.Juknevičienės 150 LTL paaukotų labdarai“, kitaip tariant – smulkmeniškas moralizavimas, kuriuo dangstomas pasimetimas, nuomonės neturėjimas ir nesugebėjimas artikuliuotai analizuoti visuomeninį ir politinį šalies gyvenimą, apie kurį šiandien rytą kalbėjo ekonomistė A.Maldeikienė. Ar pastebėjote, kad į Račo tekstus guviai atsiliepia, sureaguoja „berniukas su tiubeteika“ nerijus. Tai labai ryškus, charakteringas tipažas, kas kart mums išrenkantis į Seimą tai Paulauską, tai Paksą, tai Uspaskį, o dabar štai ir patį Valinską, nes jis, nerijus, vienu metu gali būti ir socialdemokratas, ir liberalas, ir krikščionis demokratas. Kaip Račas. Ekonomikoje Račas – socialistas, kitur, nepripažindamas Simonko, Kirilkino teisių būti, turbūt liberaldemokratas?

     • mielas austrai, labai jums dėkoju už gražią paskaitą. Tiesa, nelabai suprantu, kam reikėjo kartoti tai, kas šiame tinklaraštyje ne kartą ir ne du yra rašyta mano paties (tiesa, gal ne taip gražiai kaip jūsų). Jūs juk jau senokai čia lankotės, ir tikriausiai skaitėte ne vieną mano įrašą apie mokesčius, soacialinį teisingumą, solidarumą, reformas ir t.t.

      Jums labai norisi, kad aš savo tinklaraščio tituliniame puslapyje paskelbčiau savo ideologinę orientaciją? Kad pasakyčiau, jog esu ideologinis socialdemokratas, tai yra, ideologiškai artimas A.Brazauskui ir G.Krikilui. O gal norite išgirsti, kad aš liberalas, tai yra. A.Zuoko ir Ž.Šilgalio kompanionas? Ar jums būtų smagiau jei pasakyčiau esąs konservatorius – V.Landsbergio, A.Matulo ir V.Aleknaitės sekėjas?

      Ir ką gi tai pakeistų?

      Mano supratimu – nieko. Todėl to ir nedarau, kad ir kaip jums apmaudu būtų.

      Turiu savo supratimą apie tai, kaip būtų galima tvarkytis Lietuvoje, kaip būtų galima siekti geresnės ir teisingesnės visuomenės ir – pasikartosiu – ne kartą apie tai esu rašęs. Ir dar tikriausiai ne kartą rašysiu.

      Jei nenorite to pastebėti, nematau prasmės jūsų įtikinėti.

     • fredi, jau tikriausiai pragyvenau maždaug pusę savo gyvenimo, bet skaitydamas tavo komentarus, vis dažniau pagaunu save galvojant: ar esu gyvenime sutikęs labiau kompleksuotą, liguistai narcizišką menkystą nei tu.

      Atsakymą tikriausiai ir pats gali atspėti.

      Bet, žinai, aš labai džiaugiuosi: juk jei nebūtų manęs ir šio tinklaraščio, tu tikriausiai visą savo neapykantą dėl sumauto savo gyvenimo, pagiežą, pavydą, purvą lietum ant kitų, galbūt net esančių šalia tavęs.

      Man labai gera žinoti, kad apsaugau tuos žmones nuo tavęs bent jau trumpam.

      Todėl, kai eilinį kartą bus labai blogai ir eilinį kartą svarstysi, kas labiausiai kaltas dėl to, kad tu toks kompleksuotas nevykėlis, ateik, išsiliek, pasidrabstyk fekalijomis aplinkui ir galbūt bent laikinai šiek tiek pagerės.

      Nuoširdžiai tavo.

     • austras

      Tekstas, kurį parašiau neturėjo siekio išprovokuoti Jūsų ideologinę išpažintį. Tai ne paskaita, o tiesiog bandymas kalbėti apie aiškią politinių vertybių svarbą įgyvendinant sprendimus ekonomikos sferoje. gal jis neturi tikslo ir tuomet tai tiesiog paistalai. Tiesiog pabrėžiau tai, jog politinės vertybės ir ekonomikos modeliai privalo tarpusavyje sietis. Jei kalbate, kad palaikote socialdemokratinį skandinavijos šalių ūkio modelį, tuomet nemanau, kad galite jį išpjauti žirklėmis ir atskirti nuo feminisčių judėjimo ar gėjų teisių. Tai siejasi su visuomenės mentaliteto problema, kuri palaipsniui evoliucionuoja ir turi gilias istorines šaknis. Nesuprantu Jūsų frazės, jog paskelbęs, kad esate liberalas (gal visuomenės akyse?) tapsite tokiu kaip Zuokas, kad socialdemokratas – tokiu kaip Brazauskas, ar kad konservatorius – tokiu kaip Matulas. Gal lietuviškos politinės ideologijos ir asocijuojasi su šiais žmonėmis, tačiau nuo to tik blogiau pačiai Lietuvai. Juk puikiai žinote, kad jie neturi nieko bendra su tuo, po kokia vėliava stovi. O mąstantys ir padorūs žmonės negali priklausyti tik padorių žmonių judėjimui, kurio laukia pralaimėjimas. Tik nepriimkit asmeniškai. Čia ne apie Jus.
      Su visa pagarba Jūsų pilietinei pozicijai.

     • austras

      Ir dar – viena iš mūsų šalies giluminių yra baimė. Baimė viešai ir aiškiai išreikšti poziciją. Pasakysit, kad Jūs pats apie tai rašėte. Taip, tai tiesa. Prancūzijoje, Britanijoje, ar JAV visi žino kokiai ideologinei krypčiai ar politinei jėgai prijaučia vieni ar kiti dienraščiai. Jie ir patys dažnai to neslepia. Pas mus gi tik iš tekstų supranti kokį klaną šiandien remia „Lietuvos rytas“ ar „Respublika“. Ir niekada neatspėsi kokį klaną jie rems rytoj.. nes viešai išreikšti savo poziciją yra nepatogu, neprotinga, o kartais ir pavojinga. Nebent jau turi vardą ir pasiekei tokį postą, kad su tavo nuomone kažkas priverstas skaitytis. Tada jie gerbia tave – bet tik tiek, kiek bijo tavo posto ar tavo įtakos. Nors kartais postai tik dar labiau suvaržo rankas.. Bet apie tai Jūs taip pat rašėt, tad kam dar man? Grafomano paistalai, „graži paskaita“ ir nieko daugiau. Nors gal bent nežiūrėkit su ironija, nes vis tiek kelios minutės sugaištos, ir šiaip jau prisiverčiu rašyt tik kai negaliu tylėt.

    • Nerijau,
     Komentaras apie šokiu yra geriausias, kurį kada nors parašei. Pridėsiu tik vieną pastebėjimą: man atrodo, kad Musė kol kas pati prašo mamos išleidžiama į šokius penktadieniais :)

     • nerijus

      Ačiū, Valentinai ;)
      Mokausi ir stengiuosi ;)

    • mdxacuk

     Kelis kartus perskaičiau jūsų jaudinantį susirašinėjimą su, anot jūsų, tinklaraščio direktorium. Tai tikra poezija prozoje. Tik vis negaliu apsispręsti, ką labiau man primena – ar „Дорогой Соседушка…“, ar „Я к вам пишу…“. Šiaip ar taip labai gražu, galbūt net verta atskiro leidinio. Bet nepamirškit ir atsikvėpti savaitgalį.

     • mdxacuk

      Savaime aišku, čia buvo skirta gerb. Austrui.

     • austras

      Pasiilgau Jūsų, gerbiamas mdxacuk. Jūs nebūtumėt Jūs, jei į tekstą neįlietumėt savo cinizmo ir pastangų pasityčiot. Nepergyvenkit, manęs skaityt dažnai neteks. Kaip, manau, jau pastebėjot pastaruosius pora mėnesių.

  • vagystė yra pavogus ir 100 litų, ir 10 centų.

   lygiai taip pat aukojimas. nors ir vieno cento iš svetimos kišenės yra vagystė. jei aukotų iš savo atlyginimo – jokių problemų nebūtų.

 • Regis

  Prie tos pačios temos. Teko girdėt naujosios Seimo pirmininkės I.Degutienės pamąstymus apie parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Mane asmeniškai nustebino tas liberalumas, įvairiausios dovanos pasirodo visai normalu. Gal dar ir koks alkoholis ar cigaretės perkamos už tuos pinigus (dovanojimui, labdarai)? Ir apskritai pats dovanojimo ar aukojimo faktas iš Seimo nario pusės ar labai etiškas? Turint omenyje, kad tai savotiškas rinkėjų papirkinėjimas dar ir už visų mokesčių mokėtojų pinigus.

  • Prie to pačio pridursiu, kad visada stebiuosi, kai patvirtinamas premjeras arba ministras arba seimo pirmininkas, seime jam iš karto įteikiama puokštė gėlių. Greičiausiai tai yra mokama iš reprezentacinių lėšų. Tai reiškia, kad patys save išsirinkom ir patys save apsidovanojome gėlėmis, kurias nusipirkome už biudžeto pinigus. Kaip lengva gerai gyventi už nesavo pinigus :)

   • Regis

    šmaikščiai :). Dovanos, aukos matyt irgi laikomos reprezentacinėmis išlaidomis. Čia jau prasideda fundamentalūs klausimai kaip supranta reprezentacija ir kiek ji kainuoja (gali/turi kainuoti). Beje konkrečiai gėlės išrinktiems aukščiausiems manau ne iš reprezentacinių lėšų.

    • Jei prezidentas apdovanoja kokį nors nusipelniusį lietuvį ir su medaliu kartu įteikia gėles, manau tai yra normalu ir gali būti apmokama iš reprezentacijos.
     Jei gėlės reikalingos apdovanoti kokius nors užsienio svečius, irgi.
     Tačiau kai seimas išsirenka savo pirmininiką ir anas gauna gėlių, manau, tai jau švaistymas. Nebent jie už tai moka iš savo kišenės, kuo nelabai tikiu.

   • nerijus

    Valentinai

    šmaikščiai :) ir tiesiai į viduriuką :)

   • GIGA

    Šaunuolis,Valentinai.10 balų

  • p.s.

   Senai žinoma jog VISI Seimo nariai yra papirkti.Pinigus jiems moka
   mokesčių mokėtojai. Kas sumoka daugiau mokesčių, tas labiausiai ir
   papirkinėja.
   Išvados:
   1 nemokėti mokesčių…
   2 nemokėti Seimo nariams algų

   • nerijus

    p.s.

    Išvados:
    Jūs, dar vaikas ir neinate nei į darželį, nei į mokyklą, o to labiau į polikliniką. Su tuom ir sveikinu, kad esate ne iš Planetos, kuri vadinasi- Žemė.

    • p.s.

     nerijau nedaryk „tvarkos“ A.R. „smėlio dėžėje“

 • Whisker

  na taip, cia smulkmenos, bet kol nebus pradeta valstybes tvarkyti nuo smulkmenu , tol nieko ir nebus, kaip cia Kubilius pasnekejo berods uzvakar „Nekilnojamojo turto mokescio neivedam del to, kad tuo budu sutaupytume tik kokius 300 mln litu, o mum reikia daugiau, o islaidu susijusiu su seimu nemazinam, nes cia tik 1mln litu atsilaisvintu, o mum reik 4 mlrd atlaisvint“, nu tai va, taip ir plesia paskutinius pinigus is skurstanciu zmoniu.

  O Degutiene tai nenustebau, kad labai liberali, reik gi jai dar savo tas statybas isiteisint kazkaip.

 • dzyvai

  Kirvi, dideli dalykai prasideda nuo mažų. Rauk piktžolę kol maža ir nepasisėjo. Nesavo pinigų išlaidavimas kaip alkoholizmas – pradedi mažom dozėm, pripranti, ir reikia vis didesnių. Nepakantumas turi būti kiekvienam neteisingai išleistam per mokesčius surinktam litui. Jeigu skirstysime nuodėmes į mažas ir dideles, tai tik subjektyvumo klausimas bus Leo nuodėmės dydis.

 • Tik ką per radiją kalbėjo ekonomistė Aušra Maldeikienė. Vieną iš didžiausių problemų mūsų šalyje įvardino žurnalistų nekompetenciją ir žiniasklaidos priemonių savininkų tyčinį nematymą tam tikrų problemų (pvz. bankiniame sektoriuje).
  Račas – tai žmogus, kuris praėjusį mėnesį gavęs iš valstybės biudžeto virš 600.00 LTL LRT taryboje klausosi Paleckio pasakojimų kokia neetiška yra Lietuvos žinių redakcija ir su kitu skandalingu veikėju (berods Radzevičius) galanda kirvį skalpuoti nežinia ką ir už ką vietoj to, kad LRT taryboje vykdytų savo tiesiogines funkcijas ir pasitarnautų visuomenei.

  • Regis

   Fredi žinomai meluoji. Ne A.Račas gavo, o matyt BNS’as. O tai skirtingi dalykai. Nemanau, kad tu to nesupranti..

   • Labai įdomi versija – BNS’as gauna pinigus už A.Račo darbą LRT taryboje aplenkiant asmeninę, privataus asmens sąskaitą.
    R.Valatka pinigų turbūt taip pat nepačiupinėja, užmokestis už darbą iš karto krenta į G.Vainausko, Snoro ir kitų akcininkų sąskaitas…

    • Regis

     Fredi pagavai su tais 600.00 LTL, pasivaideno dar vienas nulis ir pagalvojau, kad kalbi apie 600 tūkst. o toliau ir neįsigilinau. Atsiprašau, suklydau.

     • Manęs atsiprašinėti nereikia :), turim prievaizdą, tik laiko klausimas kiek mano komentarai kabės, visiems gero, darbingo penktadienio ir daug saulės savaitgaly.

     • Regis

      Aš jo vietoj tavęs neliesčiau. Tu kaip rodiklis, savotiška bakterija, liudijanti, kad aplinka sveika, gyvybinga, demokratiška. Kai neliks tavęs tai bus ženklas, kad bandoma susidorot su kitaip galvojančiais, savotiškai tą aplinką dirbtinai apvalyti, sterilizuoti.

      Aišku kiekvienas tinklarašio autorius turi savus tikslus. Ir kas žino gal vieną kart gerb. Artūrui viskas atsibos arba bus labai pavargęs ir prasidės tas valymas.

      p.s. tikiuosi mintį supratai teisingai ir palyginimo nesuprasi tiesiogiai, tuo labiau, kad aš ir apie save taip pat galvoju, tik jokiu būdu nevertinu savęs taip aukštai kaip tavęs. Žodžiu laikykis, ir tau daug saulės :)

  • fredi, pažiūrėk į save iš šalies… tu toks menkas ir apgailėtinas, kad man norisi tamstai paaukoti. Soliarumui, alaus buteliui ar pasivažinėjimui su kabrioletu. Tik pasakyk…

   • p.s.

    Čia kažkas naujo.
    Artūras bando užkišti fredį alaus buteliu
    Tai kaip ir „pakiša“ vadintųsi.
    fredi netylėk

   • lokal

    Kaip ten bebutu- Racas ko gero vienas objektyviausiu siandienos zurnalistu

 • dzyvai

  Į tą pačią temą – A.Salamakinui Lexus automobilis jokia prabanga, tiesiog eilinis saugus automobilis. Sekanti gradacija po Lexus – žiguliai (tarpe nėra penkis kart pigesnių automobilių gavusių max euroncap saugumo įvertinimą).

  Akivaizdu, kad parlamentinės veiklos išlaidas reiktų sumažinti iki sumos skiriamos soc. remtiniems vaikams apsipirkti prieš mokyklą.

  Nors gal tebūnie tos išlaidos, tai kaina, kurią liaudis sumoka už išrinktųjų gobšumo ar kvailumo lygio sužinojimą.

 • Regis

  Beje vakar užstrigo per LNK V.Valentinavičiaus savo laidos „savaitės panorama“ anonsavimas. Citata: „mokame mes, važinėja jie“. Šiaip viskas gal ir normaliai, mokame tikrai visi mes (tame tarpe ir tie patys parlamentarai per pajamų ir kitus mokesčius). Aš tik susimąsčiau kiek gi pats V.Valentinavičius sumoka tų mokesčių. Aš pavyzdžiui tikrai negaliu pasigirt esantis stambus mokesčių mokėtojas (turiu omenyje tiek faktinę išraišką, tiek procentą nuo bendrų pajamų), todėl kaip ir nelabai jaučiu turintis teisę taip jau garsiai šaukt „mes mokame“. Žinau, kad yra žmonių kurie arba gerokai daugiau sumoka procentiniu požiūriu arba tiesiog daug sumoka mokesčių. Tarp kitko labai gaila, kad nutilo A.Maldeikienė, jos pamąstymai mokesčių mokėjimo klausimais buvo tikrai vertingi, verti vienokių ar kitokių sprendimų, o visa tai kažkaip nutilo..

  Tarp kitko tiksliai ne atkartosiu bet mintį maždaug perteiksiu. Premjeras A.Kubilius paklaustas (paskutinėje R.Miliūtės laidoje) kodėl iki šiol nėra NT mokesčio, atsakė, kad jų skaičiavimais tai duos į biudžetą tik (tik!) apie 100 mln. litų. Tokia suma pasak A.Kubiliaus nieko iš esmės nepakeis..

  Prie ko visa tai? Skirtingi požiūriai į pinigus. Valstybės ir/ar mokesčių mokėtojų pinigus. Surinkimą, išleidimą ir taupymą.

  • nerijus

   Regi

   Jokie skirtingi, o tiksliau TIKSLINGI požiūriai į biudžetą ir į 100 mln. Lt jame.
   Lietuvos Dalia pareiškė, jog NT mokesčiui įvesti, reikia 2 metelių ( ? ). Kam? Kai pensijas, pašalpas mamoms mažinti, tai vos ne kitą mėnesį, o čia..?
   Tam ,kad daug politikierių ir visokių su jais susijusių machinatorių, „apsirūpinę“ net po kelis butus, namus ir pan.
   Jiems, šitas mokestis- smūgis, žemiau ne tik priekinės juostos, bet ir iš anos pusės…Kur jie dės? Parduos? Kas pirks? Laukiama pagyvėjimo ir tiek…

   • Regis

    Joks jiems ne smūgis.. Truputi daugiau teks sumokėti ir tiek. Kada tavo pajamos virš 10 tūkst. 100 lt ten šen nekeičia esmės. Tačiau, tai principo reikalas. Pensininkas gali lengvai susitaikyti su 60 lt mažesne pensija, o tu pabandyk iš tokio V.Romanovo ar B.Lubio paimt už orą 60 Lt. Visa žiniasklaida bus pilna V.R. medžiagos kokius blogus sprendimus priiminėja valdžia.

    • nerijus

     Regi

     Ne visiems, žinoma „smūgis“, bet, patikėk, galvoju, kad kokiam 70- 80 proc.?
     Vien per savo pažįstamus, jų draugus, kurie turi po kelis butus ar namus, surinkčiau gerokai virš penkių :)

     Įžvegčiau ir baimę, dėl VISUOTINIO DEKLARVIMO…

     • Regis

      Nerijau, tiesiog vargšai tie 70-80 proc.?
      Gal tikrai jų reikia pagailėti (turinčius po kelis butus ar namus)… Iš kur jie gaus tuos pvz. 0,5% jų turto vertės?

     • nerijus

      Regi

      Jūs mane ne taip suprantate :)

      Aš, Jų neteisinu, tik, stebiuosi, kodėl dar nėra NT mokesčio ir jo, labai labai laukiu ;)

     • nerijus

      Regi

      manu, kad pagaliau, mes vienas kitą supratome.
      Kas dėl NT mokesčio…
      Jis neturėtų būti vienodas visiems turimiems butamas ar namams. Jei suprantamiau, tai…
      Aiškinu. Tarkim. Turiu aš du butus. Viename gyvenu- mokestis, tik, simbolinis- 200 lt./ metinis ( kaip pavyzdys ), o už antrą ( jei jis nebus „nusuktas“ ir perrašytas vaikams ) moku- 1 proc. nuo esamos, rinkos ( ne valstybinės ) vertės/ metinių.
      Bet, jei turėčiau, tarkim, keturis, tai atitinkamai ir mokesčiai:
      viskas kartojasi, bet…Už trečią būtą moku, jau ne 1 proc., o, tarkim 3, o už ketvirtą- 5. Jei slepia mokesčius, kai butas išnuomojamas nelegaliai, lai susimoka per NT mokestį.

     • dzyvai

      Manau, kad NT mokesčio neįvesti reikalauja bankai mainais už paskolą vyriausybei. NT mokesčio įvedimas reikštų žymų NT kainų kritimą, ko pasekoje blogų burbulinių paskolų nuostoliai bankuose būtų dar didesni.

      Nors nežinau, kaip tai paveiktų finansų stabilumą, esu už NT mokestį nuo sausio 1d. Manau, kad bankai pakankamai užsidirbo iš pakelto VILIBOR’o kad galėtų pasidengti būsimus nuostolius dėl NT mokesčio atsiradimo.

     • nerijus

      dzyvai

      Jūsų pasvarstymuose, galimai, yra tiesos, jog yra tarp bankinkų ir Valstybės susitarimas…
      Kad bankai nabiednėja ir nebiednės- faktas ;)

     • Nerijau, deklaravimas nieko neispres, nes Seimo nariai ir didelias pajamas gaunantys, visokie akcininkai ir panasiai kiekvienais metasi deklaruoja tas pajamas (tiksliai neatsimenu kas ir kaip, bet gan didele gyventoju dalis). Is tikro reikia ivesti ne tik pajamu deklaravima, bet ir islaidu deklaravima… Visuotini. Bet tuomet tektu koreaguoti istatymus. Pvz. reiktu kazkaip ivesti ta minimalu pragyvenimo minimumo soficialia skaiciavimo metodika. Nes dabar kiekvienas valdininkas „deklaruoja“ kad uzdirbo milijona (taip ir yra), zmona bedarbe (arba dirba uz 1500 lt), vaikai mokosi uzsienyje, bet viskam keistai uztenka – ir namui uz milijona, ir prasimaitinimui, ir naujai masinai (benzininei), ir vaikams uzsienyje… Stai padarytu islaidu vertinimo metodika (panasiai kaip bankai dare, kai paskolas dalino) ir ivestu visuotini deklaravima. Greitai isaisketu pas ka bobutes po desimt kilogramu aukso nuo pirmo pasaulinio karo buvo „uzkasusios“… Deja, ta misija be jokiu istatymu keitimo is principo gali atlikti VMI su STT, FNTT galbut su VSD… Bet, kad visi tu istaigu auksti pareigunai vienoje valtyje sedi su tais, kuriuos tikrinti reikia… Stai ir turims „tesine-demokratine“ postsovietine respublika…

    • romas

     Regi, mano galva nekilnojamo turo mokestis labiau turėtų būti skirtas nekilnojamojo turto aplinkos tvarkymui, infrastruktūros vystymui, taip pat kaip priemonė kovai su NT spekuliantais. Jis neturėtu būti surištas su žmogaus pajamomis, bet tik su turto verte, nes kitaip turtas bus perrašytas neturtingiesiems bei pensininkams. Jei senutė pensininkė gyvena miesto centre lūšnoje ant milijoninės vertės sklypo, aplink kurį yra puikiai išvystyta miesto infrastruktūra, ji turėtų mokėti labai didelį turto mokestį. Šiam mokesčiui jai gali pensijos ir neužtekti, todėl ji turėtų turtą parduoti ir įsigyti turtą pagal savo kišenę. Kitokio pobūdžio mokestis yra visiškai nelogiškas, nes neatliks jokios funkcijos. Lygiai taip pat sėkmingai tą 100 mln. galima surinkti per progresinius mokesčius, arba per padidintą PVM prabangos prekėms. Turto mokestį panaudoti pensijoms yra visiška nesąmonė, nes tai yra visai kita valstybės kišenė. Šiaip turto mokestis, jei jis bus be tikslo kažką reguliuoti, nieko nepakeis. Tiesiog valstybė surinks pinigus ir vėl išdalins mums patiems, tik padidės valstybės aparatas jam administruoti. Beje, neatmetu, kad pusę to 100mln. aparatas ir suvalgys:)

     • Regis

      Romai, turiu jau dingti. Dėkui už pamąstymus. Turėsiu laiko perskaitysiu ir jūsų (Kardo ir Valentino) diskusijas įraše apie G.Vagnorių.. NT mokestis sudėtingas klausimas, tikiu, kad konservatoriai bus priversti jo imtis. Kitas klausimas ar jie ten neprikaišios kabliukų saviems, o tais kabliukais naudosis bet kokie elementariau išprusę ir nors kiek pažinčių turintys asmenys.

  • mdxacuk

   Nu va, vienas rašo, kad Kubilius kalbėjo apie 300 mln., kitas – kad apie 100 mln. Man tai iš viso keista, kai žmonės reiškia pretenzijas dėl kažkokio bukieto, o kartu dega nesuvaldomu noru sumokėt valdžiai dar 100 ar 300 mln., kuriuos ji lygiai taip pat be ceremonijų suės net negurktelėjusi. Kažkas įsivaizduoja, kad NT mokestis realizuos jų saldaus keršto svajones už visą nepasisekusį gyvenimą. Tai vat žinokit, kad jei kalbama apie 100 ar 300 mln., tai mokėsit visi, o ne tik dvarponiai. Nes mano žiniom Lietuvoj iš viso tėra apie 2000 namų, kurių vertė milijonas ar daugiau. Tai už juos realu surinkti kokius 10-20 mln. Mokesčio administravimas tikriausiai kainuotų ne ką pigiau. Nes NT mokečiui surinkti neužtenka vien išsiuntinėti kvitus. Turtą reikia vertinti, vertinimą periodiškai atnaujinti, galimi begaliniai piktnaudžiavimai ir suktybės. Kubilius puikiai supranta, kad tai monkės biznis ir nenori bereikalingų skandalų tuščioj vietoj.

   • nerijus

    mdxacuk

    Visiškai nesutinku.
    „Turtą reikia vertinti…“- pilna skelbimų lenta internete ( juokauju ):)
    „…galimi begaliniai piktnaudžiavimai ir suktybės.“- šiuo metu, galimai, daugelis nuomoja ir nemoka mokesčių Valstybei.
    „…neužtenka vien išsiuntinėti kvitus.“- už komunalines paslaugas, šildymą- užtenka? Kuom skiraisi NT, nuo komunalinių? Kai turtas įvertintas ir suskaičiuota, kiek PRIVALAI susimokėti- pakaks ir priminimo- SUSIMOKĖK, atėjusio į e- pašto dėžutę. Gyvename technologijų Pasaulyje.

 • Tai tik dar kartą įorod, kaip politikai supranta mokesčių mokėtojų ies mokamus pinigus bet kokaiis pavidalais. naudoja kaip savus. Ką padarysi. Bet jei pagalvoji, kad labdara – viena geraisuių reprezentacijų, tai irgi žinsgnis lyg ir neblogas (iš PR pusės). Tik neišbgtas. Juk jei aukoji, tai pats ir aukok.

  • įorod,ies,kokaiis,pavidalais. naudoja, geraisuių, žinsgnis, neišbgtas.

   Žurnalistų sąjungos vado tekste rasti tiek jovalo, turėtų būti gėda. Tiek pačiam vadui, tiek visiems žurnalistams, kuriems jis atstovauja.

   • nerijus

    Valentinai

    Pirtariu.
    Gėda, Radzevičiau, gėda…

   • Regis

    Keista, aš jam jau buvau davęs patarimą kaip išvengt tokių klaidų. Matosi neatkreipė į tai dėmesio. O klaidos tikrai bado akis. Nors ir mes ne šventieji..

    • nerijus

     Ne šventieji…
     Žurnalsitas, lietuvių kalbą, bei jos rašymos taisykles, PRIVALO ŽINOTI, kaip savo 10 rankų ir 10 kojų pirštų.
     Mes, eiliniai mirtingieji ir lietuvių kalbos nelankiusieji ( lankiau, mokiausi bet nemėgau mokytojos ) ar tingėjusieji mokytis, galime klysti, o iš klaidų mokytis…
     Patarimas:
     atsisėdus priešais vaizduoklį, įdėmiai įsižiūrėti į maigyklę ir ten, ieškoti pažįstamų raidžių… Jie sunko suvokti, kokia raidė rašosi- visagalis google, gali padėti :)
     Sėkmės.

     • nerijus

      Žodelį „Jie“, sakinyje „Jie sunko suvokti…“, pasiteisinu, suklydau, bet…Esu žemaitis- galiu rašyti ir žemaitiškai ;)

   • Musė

    Aš gi jau klausiau jo, ar jis vėl išgėręs rašo. Nes neišgėręs ar neapsipūtęs taip norėdamas neparašytum. Tinklaraštininkas mano praeitą komentarą ištrynė, nenori užsitraukti savo draugelio iš Tarybos nemalonės, saugo jį nuo piktesnio žodžio kaip trapią gėlę.

    • Musė

     Kokia žurnalistika, toks ir Pirmininkas.

    • Regis

     O aš paklausiu ar tik nebus Musė truputi Diklofoso gavus? Klaidų gal ir nedaro, bet iš kur ta pagieža?

     • nerijus

      Musmėrės ragavo…Juk, grybų metas ;)

     • Musė

      Kokia dar pagieža? Mane tiesiog nervina šiukšlės tiek gatvėje, tiek komentaruose. Esu šiek tiek pedantiška (toks jau horoskopo ženklas), mane tvarkos ir teisingumo nebuvimas varo iš proto :)

     • Regis

      Tai gerai, kad nervina. O čia būtina panelei demonstruoti savo nervus ir ėjimą iš proto? Aš suprantu, kad už pseudonimo Musė pasislėpus, pakankamai sausai ir komfortiškai jaučiamasi. Ir leidžiama sau viešiems ir žinomiems asmenims demonstruoti lengvesnį ar sunkesnį susierzinimą.

      p.s. sausai turiu omeny, kad „gyvai“ ne taip jau būtų paprasta bendrauti ar su A.Raču, ar su tuo pačiu D.Radzevičium, jaudinimasis dažnai sukelia papildomą prakaitavimą (girdėjau :) ).

     • nerijus

      Muse

      Nebūk palmirų ir visokiausių nausėdų auka…netikėk horoskopais, nes jie standartizuoja žmones ir juose nėra tiesos, o tik pasvarstymai: kas būtų, jeigu būtų ;)

     • Musė

      Regi, aš nesuprantu, kodėl prie manęs prisikabinote :) Suprasčiau, jei būčiau užsipuolusi be priežasties. Bet tas visiškas gerb. Pirminyko neraštingumas ne man vienai akis bado – ko neginate jo nuo Valentino ar Nerijaus?

     • Regis

      Muse, o kodėl galvojate, kad tik jus kažkas nervina? Ar neakivaizdu, kad jus pati kažką nervinat? :)

      Jums nepatinka šiukšlės, kitiems nepatinka akių draskymas, man asmeniškai dar ir paaugliškas elgesys – Pirmynikas, gėrei ar negėrei? Paxoidas ir t.t.

      Iš Valentino ar Nerijaus ko tai nepastebėjau tokio akių draskymo ar išsidirbinėjimo.. Matyt amžius ne tas.

    • Muse, tamstos komentaras buvo ištrintas, nes jis buvo ne į temą ir užgaulus. Taip pat pasikartosiu: nespręskite apie visus žmones pagal save: jei savo nuomonę reiškiate tik apie tuos, kurių nemalonės nebijote, nebūtinai taip pat elgiasi visi kiti.

    • Tiesiog manau, kad Dainius spausdina labai greitai ir ne akląja sistema. Taip ir atsiranda tokios klaidos.

     • nerijus

      Valentinai

      Tamsta, tikras lapinas…Pirmiausiai įeina/ įsėlina vištidėn, „apsuka makaulę“, kokiai pasyviai ar šiaip- norinčiai pakarksėti višteliai ir sprunka su grobiu…
      O pats, lieka „švarus“, nes ne lapinas kaltas, kad višta norėjo pakarksėti :)

     • Musė

      Nerijau,

      Kad ta karksinti vištelė, pirmoji pripurpsėjusi paantrinti Valentinui „gėda, Radzevičiau, gėda“ – buvote tamsta. Nemaniau, kad jumi toks savikritiškas.

     • Nerijau,
      Nepaisant to dėl kokių priežasčių Dainius Radzevičius pridaro klaidų, jam vis tiek turi būti gėda vien dėl užimamų pareigų.
      Aš nesutinku su tavo versija, kad Dainius nemoka rašyti lietuviškai ir abejoju Musės versija, kad jis rašo girtas. Vienintelis logiškas paaiškinimas yra,mano nuomone,kad jis spausdina greitai ir neperžiūri ką parašė.

     • nerijus

      Muse

      Esu savikritiškas ir nereikia stebėtis ;)

      Valentinai

      Sutinku, kad per neapdairumą daromos klaidos…Norėjau pasakyti, jog, elgiatės dvejopai:
      pirma- pastebite klaidas ir kritikuojate padariusį,
      antra- teisinate padariusį,
      trečia- teisinatės pats :)

     • Nerijau,
      Išeina ne dvejopai o trejopai :)

    • mdxacuk

     Muse, ne kiekvienas nusipelno garbės būti trinamas dėl idėjinių priežasčių. Aišku, su Fredžiu nesusilyginsit, nes jis vienintelis turi privilegiją rašyti bet ką ir būti trinamas be pėdsakų. Po jūsų pėdsakai kol kas paliekami. Bet tikrai turėtų būti malonu, kai kas nors komentarus skaityti pradeda būtent nuo Musės ir stebi, ką čia mikliai pratrynus. Aš irgi pirmiausiai žiūrėdavau, ką naujesnio parašė Musė. Dabar žiūrėsiu kas naujo jos ištrinta.

     • Musė

      Chi chi :) Aš tai manau, kad kai Fredis parašo komentarą, pas Tinklaraštininką kompiuteris pradeda mirgėti įvairiomis spalvomis, įsijungia tranki muzika ir iš jo pabyra žetonai. Todėl Fredžio komentarai sunaikinami per sekundės dalį, niekam be šeimininko nespėjus jų perskaityti. Aš dar tokių įvertinimo aukštumų nepasiekiau, bet nuosekliai ir sąžiningai dirbu šia linkme.

     • Regis

      Sėkmės nuosekliuose ir sąžininguose darbuose :) Gal galėtumėt su visais pasidžiaugt kokie pasiekimai siekiant Fredžio lygio pripažinimo? Kiek mačiau ištrintas komentaras kur Žurnalistų sąjungos pirmininko paklausta ar jis negėrė, kas dar?

 • kirvis

  to Fredis

  tai uzkisti pinigais visi ziniasklaidininkai todel ir tyli.karts nuo karto numeta koki skandaleli apie kuri liepe pranest virsininkas,o apie rimtus nusikaltimus visi sutartinai tyli.

  to Dzyvai

  is dalies sutinku su jusu teiginiu,bet mano galva valyma reikia daryti kompleksiskai,pradedant nuo virsuniu,o apacioms naudojant svietimo priemones.korupcija issikerojo per desimtmecius,tad ir suvaldyt ja uztruks nemaziau.svarbu kad butu valia,deja kolkas to net is tolo nematyt

 • kirvis

  nerijus

  tai kad valdzia atstovauja stambuji kapitala jau seniai ne naujiena,graudu ziuret i tokius „argumentus“ pateisinancius isrinktuju sluoksnio status quo

  • nerijus

   kirvi

   Aš, išrinktųjų sluoksnio, neteisinu.

 • johnis

  Lietuva jauna salis. Skaiciau statistika apie 2002metus kad vidutine lietuviu seima labdarai skiria apie 0.7% visu savo pajamu. Sulyginimui tu paciu metu pvz USA seima skirdavo 10% labdarai.Nzn statistikos siu ar praeitu metu jei is vis tokia yra…..nemanau jog labai pasikeite
  Tai daug ka pasako apie visuomenes branduma. Bet nera ir ko noreti, mes dar jauni.
  Zmones nori aukoti(tai rodo A.R.pavyzdys) taciau dar nesuprantame kad auka nera kai tu pastumi savo kaimyna po begiais, o auka yra tada kai pats po jais krenti.

 • Regis

  mdxacuk, neturiu dabar didelio noro įsitraukt į tikrai rimtą diskusiją dėl NT mokesčio. Pasakysiu tik tiek, kad aš tai paminėjau tik dėl dviejų momentų: 1. A.Kubiliui 100 mln. (toje laidoje jis minėjo tokia suma) ne pinigai. 2. Principai. Jau liečiami pensininkai, kurių labai maža dalis tų savo pensijų tą patį mėnesį nepaleidžia atgal į ekonomiką. Kai tuo tarpu taip vadinami „gulintys“ pinigai ir toliau lieka neliečiami..

  O į pačio mintis galiu trumpai atsakyti taip: apskritai mokesčių surinkimas nėra lengvas dalykas, taip mąstant reikėtų palikt gal tik pvm’ą. Tokio mokesčio egzistavimas išsivysčiusiose šalyse rodo, kad kiti jame mato prasmę ir sugeba jį administruoti. Mokėsim gal ne visi, bet sutinku, kad didžioji dalis. Ir nauda jo ne tik surenkamuose piniguose. Tai ir pakankamai geras įrankis reguliuoti NT rinką.

 • Kęstutis

  Įžvalga teisinga, bet turiu viena pastaba.
  Gi galėjo Rasa tuos pinigėlius reprezentacijai išleisti, pvz., naują suknelę nusipirkti ;-)
  Tai kaip ir nuo savęs davė…

 • Musė

  Dėl NT mokesčio – apskritai aš esu už šį mokestį. Bet kad jį įvestų šiuo metu, kai yra tokia katastrofiška situacija NT rinkoje – tai tikrai ne. Jau šimtą kartų buvo visur rašyta, kad jį būtinai reikėjo įvesti piko metu, tai būtų bent kiek pristabdę spekuliacinio burbulo pūtimąsi. Dabar gi, merdinčiam sektoriui tai būtų dar vienas papildomas smūgis. Ir tai būtų smūgis šiuo metu per vargus paskolas mokančioms šeimoms, kai tokia situacija bankinėje rinkoje.

  Apskritai man susidaro toks įspūdis (gal klystu), kad labiausiai NT mokesčio trokšta pavyduoliai, patys nesugebėję nieko įsigyti, o tik norintys, kad turtingesniam kaimynui būtų blogiau. Juk pagalvojus, jei žmogus turi geresnį, brangesnį būstą ar kelis butus, greičiausiai jis valstybei jau bus už tai ne vieną kartą mokesčių pavidalu susimokėjęs – nuo aukštesnio darbo užmokesčio sumokėjo daugiau GPM ir Sodros, nuo sėkmingo verslo susimokėjo pelno mokestį, nuo dividendų vėl susimokėjo ir t.t. Žodžiu, jis valstybei jau davė kur kas daugiau nei jo pavyduolis kaimynas, kuris trokšta pirmąjį dar kartelį apmokestinti.

  Žinoma, aš čia nekalbu apie šešėlinio pasaulio veikėjus, prisipirkusius nekilnojamo turto už nešvarius pinigus. Bet manau, kad tai jau prokuratūros, o ne šalies mokesčių sistemos objektas.

  • dzyvai

   Nemanau, kad yra ko pavydėti už NT permokėjusiam „turtuoliui“, kuris už sutriušusį butelį atidavinės paskolą likusį gyvenimą. Manau, kad nemažai NT yra supirkta spekucliaciniais tikslais, nuomojama, mokesčiai nemokami.

   Taip, NT mokestis turėjo būti įvestas daug anksčiau, mažiau jaunų žmonių nematydami perspektyvos įsigyti nuosavą būstą (vidutinės algos santykis su NT kaina) būtų emigravę. Tačiau tai argumentuoti tuo, kad dabar nelaikas, nes NT sektorius ir taip merdi – nesutinku. Kai merdi, tas įvedamas mokestis kažką pakeis mažiausiai – statybos nemažės, nes jų ir taip beveik nėra. Jam įvesti dabar pats laikas – iki ekonominio pakilimo spės susireguliuoti NT kainos ir ekonominio pakilimo metu žmonės priiminės racionalius sprendimus, jau žinodami kuo kvepia neadekvatus investavimas į perteklinį NT, taigi statybų sektorius bus tam pasiruošęs ir plėsis be burbulo.

  • nerijus

   Tokių „pavyduoliu“ apstu Airijoje, Latvijoje, Maltoje, Danijoje, JK, Čekojije, Prancūzijoje,..:

   http://www.verslobanga.lt/lt/leidinys.full/43245bee26a3e

  • Regis

   „patys nesugebėję nieko įsigyti, o tik norintys, kad turtingesniam kaimynui būtų blogiau“

   dažnai girdima mintis – tipinis, vartojimo karuselės įsukto (susukto) progresyvaus (ar „progresyvaus“) jaunimėlio paskutinių minučių kelionių, lizinginio naujo „kibirėlio“ ir „prabangaus“ 40-50 m2 butelio susiaurinto mąstymo produktas.

   1. Sugebėti užkart ant savo (ir savo būsimos šeimos, kurios dalies narių dėl tos pačios paskolos ir nebus) sprando jungą reikia tikrai SUGEBĖTI. Įsigijimas SAVO įvyks tik tada, kada ta jauna šeima padedama savo ir savo plačios giminės, A.Kubiliaus ir t.t. jėgų dėka (jeigu sugebės) suneš kaip pelytės po grūdelį visus iki vieno paskolinto lito + riebias palūkanas. Tas procesas, jeigu jis bus sėkmingas, gali užsitęsti metų metus. Ir tik tada kai jis laimingai nežiūrint į nieką pasibaigs, matydami savo vienintelio vaiko arba maks. dviejų vaikų atžalas einančias mokykloje į išleistuves, tie nebejauni tėvai, galės išdidžiai pasakyti – mūsų amerikietiška (tfu lietuviška) svajonė išsipildė.

   2. Norintys, kad turtingam („turtingam“) kaimynui būtų blogiau pilnai gali būti, kad turi ir kitos motyvacijos. Pavyzdžiui – nori, kad tie patys pensininkai mirus vienam iš sutuoktinių nebūtų priversti pardavinėti savo užgyventą (ir užtarnautą) turtą, nes valstybė nebesugeba jiems mokėti nors šiek tiek aukščiau negu realaus skurdo ribą viršijančią pensiją. Kad šiaip skurstantys ir ne tokie „turtingi“ asmenys neturėtų mokėti tokių didelių mokesčių, nes jų gaunami pinigai vistiek grįš vienaip ar kitaip į ekonomiką dažniausiai per pirmas dvejas savaites nuo gavimo ir nuo to kas be ko visiems bus tik geriau. Ir 9% alų gaminantiems aludariams ir nerealaus skonio antrarūšes dešras gaminantiems verslininkams ir tai pačiai žiniasklaidai – pakiltų Vakaro Žinių pardavimai, o gal net ir atsirastų pinigėlio Lietuvos Žinioms, o ten jau žiūrėk ir rinkimų nereikėtų su tokia baime laukt…

  • mdxacuk

   Muse, yra išeitis, kad ir vilkas būtų sotus, ir avytė sveika.

   Originaliausią NT mokečio koncepciją yra išdėstęs jūsų išvanotasis LŽS pirmininkas. Mintis tokia: jei kažkas turi namą už milijoną ir milijoną skolų už tą namą, tai toks negali būti laikomas turtingu ir NT mokesčio mokėt neturėtų.

   Jei kažkam pavyktų tokią koncepciją prastumti, tai jūsų minimos per vargus mokančios šeimos būtų išgelbėtos, o mokėtų vien tik šešėlių pasaulio veikėjai savo nešvariais pinigais.

   • nerijus

    mdxacuk

    Visiškai nesutinku:
    „..tai toks negali būti laikomas turtingu ir NT mokesčio mokėt neturėtų.“

    „Tai toks“ turėjo, pirma, pagalvoti, ką su tokiu turtu darys:
    maivysis prieš draugus, kaimynus, gimines ar kurs sau gerbuvį..? Dažniausiai- norima pasirodyti, o iš didelio rašto išeinama iš krašto- gyvenkim pagal galimybes, o ne pagal tai, kiek bankas davė paskolai/ šia diena…

   • Regis

    „jūsų išvanotasis LŽS pirmininkas“ :))

    va taip mūsų tarpe atsiranda autoritetai. Esu įsitikinęs, kad dar ne vieną kartą bus minima drąsioji bebaimė Musė ir tai, kad ji išvanojo patį LŽS „pirminyką“..

    … „Aš irgi pirmiausiai žiūrėdavau, ką naujesnio parašė Musė. Dabar žiūrėsiu kas naujo jos ištrinta.“ …

    • Manau kitą savaitę atsiminsime tik tai, kad bebaimė Musė stojo į nelygią kovą su žurnalistų mafija :)

     • Regis

      aš kartais pagalvoju, kad jeigu reikėtų lygintis ištrintais komentarais kaip kokiais koviniais randais tai neturėčiau ką ir pasakyt.. Liūdna, ar ne. Valentinai, o tavo nors vieną „tinklaraštininkas“ ar yra ištrinęs? Ar bent esi pavadinęs Artūrą kaip nors bjauriau? :)

     • Aš Artūrui prieštarauju mandagiai, todėl jis manęs netrina :)
      Vieną kartą paredagavo žodį iš š raidės, kai aš įsijautęs diskusijose su Mykoliuku jį pavartojau.

 • lida

  „o po to visi draugiškai mane vadinate paksoidu, uspaskio sugėrovu…“ Artūras stebisi :) http://img13.nnm.ru/4/0/7/e/3/165cc7617be680a5239f02eae0d_prev.jpg

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet, tai susiję su šio A.R. komentaro autore:
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rjukneviciene-vizija—5-7-savaiciu-kariniai-pilieciu-mokymai.d?id=24208263

  Šaunu ir galvoju, kad Juknevičienė paskaitinėja šį puslapį :) Apie tokį, kariuomenės modelį ( pasigirsiu ), rašiau/ galvoju ir aš :)
  Jos pasiūlymas sveikintinas ir teisingas, tik- nekonservatoriškas, o labiau liberalus :)

 • Nors Rasytei nejaučiu didesnės simpatijos, manau, kad gal čia ir nieko blogo toks paaukojimas. Tiesa, visų pirma bent jau man, reikėtų išmokti tikėti, kad tokie aukojimai tikrai pasiekia adresatus, t.y., kad tie adresatai nėra patys labdaros organizatoriai. Tačiau jei kažkokiems, sakykime, vaikų namams, pagal nustatytas kvotas negalima pravesti pakankamai pinigų, jais sušelpti gali kita institucija, šiuo atveju – Krašto apsaugos.

 • nerijus

  Grįžtant prie temos.
  Juknevičienės „dovanoti“ pinigėliai labdarai iš kaceliarinėm lėšom naudojamų/ paskirtų naudoti pinigėlių- nekorektiška ir neetiška, etikmat…
  Čia būtų tas pats, jei pas mane ateitų, kaimynas, Račas ir paprašytų paskolinti 50 Lt. Aš- neturėčiau. Atsiprašyčiau ir nieko nesakęs nudumčiau pas, kaimyną, Valinską- pasiskolinti, kad galėčiau perskolinti Račui.
  Račas pagalvotų: va, koks geras kaimynas, nerijus- paskolino :)
  Savimeilė paglostyta, kaimynas dar labiau įvertina/ vertina- ko daugiau reikia..? :)

 • alio

  taip, aš irgi kartais paskambinu labdaringais telefonais iš įmonės telefono. visiškai sutinku, kad aukoti reikėtų iš savo kišenės, bet vis dėl to, renkantis iš dviejų blogybių, ar geriau yra už 150 valstybės pinigų nusipirkti papkių, ar tuos pinigus paaukoti tiems, kam jų reikia?

  čia, žinoma, nesigiliname į tai, kaip paskui iš tiesų pinigai būna panaudojami.

 • Rytis I

  Dainius, manyčiau pasakė teisingiausiai – visa bėda tame, kad valdininkai tuos „reprezentacinius“ skaito savais tik kitoje kišenėje, taip kad ar verta stebėtis, kam juos dar leidžia. Be to, bent jau KAMe turbūt nei ministrė nei sekretoriatas turbūt net nežino kas gali būti įtraukiama į „reprezentacinį“ sąrašą. Aš net įtarčiau jog čia koks sekretorius norėdamas įtikti šefei netyčiom papylė žibalo.. Be to, nelabai tikėčiau tokiom „ataskaitom“, taip galima prirašyti ką nori (arba nieko, kaip kitos), turbūt LŽ kitu būdu šito ir patikrinti negali. Reiškia – straipsnis apie nieką? O gal apie Šimonytę, nes tikėkit, – neišleido nieko?
  ps. Gal ji iš tikrųjų tokia sąžininga, gal be reikalo taip..

  • Rytis I

   Gal ištikrųjų Šimonytė su Lubiu susidraugavo? Štai šiandien laida „Svarbus pokalbis“ per BTV su Šimonyte. PRas mainais į ką?

 • liuka

  ar galėtų ir ar norėtų Nerijus aukoti savo lėšas labdarai?
  ar jis tik pritartų Valentinui, kai tas aukotų savo asmenines lėšas?
  ar labai pyktų ant musės, kad ta aukoje labdarai savo paskutines lėšas?
  Ir bendrai ar turėtų laiko Nerijus pagalvoti apie labdarą , jeigu sugebėtų nulipti nuo A.R. bl. komentarų komentavimo.

  • nerijus

   liuka

   Dėkoju, už mano „personalijos“ pagerbimą/ išskirtinumą ;)

   1) nerijus galėtų/ norėtų ir aukoja pinigėlius labdarai, kai to nori, ir kada nori, nepriklausomai nuo to ar liuka žino/ nežino :)
   2) pritarčiau Valentinui, Artūrui Račui, Musei, GIGAI, Fredžiui* ir pan., jei jis aukotų/ aukoja labdarai savo pinigėlius/ daiktus/ įrankius/ nėrinius/ svogūnus ir pan. :)
   3) nepykstu ant musės, nei ant uodo, kad turi sparnus ir skaraido :) pykstu, kai įkyriai lenda ar kanda ;)
   4)Ir bendrai: nerijus turėtų ir turi laiko, pagalvoti ne tik apie labdarą, politiką, valstybės tarnautojų elgesį/ saviveiklą/ savanaudiškumą…
   „…jeigu sugebėtų nulipti nuo A.R. bl. komentarų komentavimo.“- patikslinkit, ką norėjote pasakyti- giliai rašote, kad nelabai supratau, o yapč „bl.“- keiksmažodis ar šiaip, žodžio trumpinys?

   Ir paskutinis
   5) rašome čia ne tam ,kad spręsti savo problemas, o tam, kad išreikšti savo nuomonę ar pritarti kitai ir/ ar ją papildyti. Jei sutinku/ nesutinku su nuomone ir sunku ką bepridurti- nerašau litanijų, o tiesiog- sutinku/ nesutinku. Neprivalau, tamstai, aiškintis…
   ;)

 • GIGA

  Ne vieną kartelį,Valentinai,oi ne vieną…

 • nerijus

  Kam, šiuo metu, Lietuvai, reikalingi laivai- minų ieškotojai?
  Ar, nebūtų paprasčiau, „susimesti“ su švedais, suomiais, rusais kurie, tokius laivus turi. Būtų taupiau, nes nerekėtų laivų išlaikymui biudžeto pinigėlių.

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet…
  „S.Alperavičius: J.Stalinas buvo geresnis už A.Hitlerį, nes naikino įvairias tautas“:
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/salperavicius-jstalinas-buvo-geresnis-uz-ahitleri-nes-naikino-ivairias-tautas.d?id=24244163

  Straipsnio pavadinimas IŠŠAUKIANTIS.
  Įžeidimas mūsų Tautai ( tremtiniams, kentėjusiems nuo Stalinizmo ), kitaip, negaliu vertinti…

  • Rytis I

   Apie kokį pavadinimą šneki? (nesupratau) – gal šitas:
   „Lietuva gali didžiuotis pasirinkusi kovą su fašizmu“
   tai nieko blogo tame nematau.. Skamba labai „sovietiškai“, bet koks skirtumas.

  • Rytis I

   Negerai, negerai, –
   jei iš tikrųjų TRUKSA ir nei Laurinavičius ten nepasirodė… Ko jie bijo? Praeities?

   • Rytis I

    aciprašau.. TRUSKA. – Korektūra, klm.

    • nerijus

     Ryti I

     Pavadinimas, kaip ir visas tekstas- pakeisti. Buvo toks, kaip rašiau anksčiau. Gaila, kad teksto neišsisaugojau- nepagalvojau :(

     • Rytis

      nerijus šūktelėjo ir tuoj viską pakeitė, – neblogai, neblogai… Ar kaip?
      Atrodo tūlam Liutaurui neperseniausiai panašus atvejis buvo, – VŽ straipsnioką įdėjo – ir tuoj išėmė. Nesuprantu tik mechanizmo, kaip tai darosi, – nejau vėl didysis „Cenzorius“?

     • nerijus

      Ryti I

      Pavadinimas, bent jau iš ryto, buvo toks, kokį parašiau ir nereikia manęs sureikšminti.
      Kodėl jis pakeistas- galvoju taip, kaip ir tamsta- cenzorius…Kodėl tai vyksta, čia jau sekantis klausimas.
      Delfistai susimovė, o paskui, gavo pylos nuo redaktoriaus ir „pataisė“. Gal, atsiliepė į skambutį..? Jiems geriau žinoti- Jų ir klauskit ;)

  • Negera tendencija pas mus susiklosto – antraštės dažnai neteisingai atspindi patį tektą, kurio šiaip jau niekas neskaito – laiko daug užima. :)

 • liuka

  Nieko asmeniško Nerijau, tik paklausiau ir visiškai neprašiau aiškintis.Aš bendrai -apie laiką prie kompiuterio ir apie visų temų išskirtinį komentavimą, paprasčiausias pavydas. Tik tiek.

  • nerijus

   liuka

   netiesiogiai, verčiate vėl teisintis…
   Laikas prie kompiuterio- darbas, poilsis nuo aplinkos :)
   „išskirtinis komentavimas“- nesutikčiau, tiosiog, būna dienų, kai daugiausiai/ labiausiai komentuoja lida, Valentinas, romas, GIGA ir kt., o šiandien- dažniau užsukite ir matysite :)
   Koks pavydas ir kam? Niekam nereikia nieko pavydėti, nes taip bloga darote sau, o ne tam,- kam pavydite ;)

   Nevelkit į asmeniškumus…

 • Rolandas

  O tikrai, iš kieno kišenės tie 150 litų? O gerai paklausė ponas Račas – ar įskaitys automobilio remontą po šviesoforo nuvertimo Baukutė į savo parlamentines išlaidas.

 • kariunas13

  p.Račai, labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra tų žurnalistų kiek mąstančių ir rašančių konkrečiai, o ne užsiimančių vertimais ir demagogijoms, o kas liečia Fredį… taikliai pasakėte apsaugote nuo kitų. Stebiu ir manau jis nekompleksuotas, bet serga patologija kaip ir vienas komentatorius Jonas(kur vaidenasi… kur tik blogis, tai žydai prisidėję ir kalti). Paklausčiau, labai paprastai ar žydai verčia gerti lošti, pirkti bele ką nors ir už skolintus pinigus remiantis lūkesčiais. Džiugu skaityti mintis ir straipsnius jūsų tinklapyje, o jei sveikai mąstantis žmogus dažniausia skaito tuos straipsnius ir komentuoja kuriais galėtų ir aktualu jam pasisakyti, bet Fredis komentuoja viską iš eilės, o tai manau jau ligos požymis :)

 • Linas

  Jei niekas iš jūsų nekreiptų į minėtą Fredį dėmesio, jis tiesiog išeitų ieškoti auditorijos kitur. Bet neatsakinėti į kvailas žinutes matomai yra labai sunku ar net neįmanoma ;)