Antroji dalis

Kai prie ežerų Rasa tiesiai iš lovos lįsdavo į ežerą, sakiau, kad taip elgtis gali tik bepročiai.

Bet šiandien pats tiesiai iš lovos nuėjau į jūrą.

Trys minutės kelio ir dar nespėjęs atšalti pajunti, kaip visas kūnas lengvai sudilgčioja. Geras jausmas.

Kaip ir visa antroji atostogų dalis kol kas.

Gal tik medūzų šiandien jau kiek per daug…

… Bet labai dera prie vienos iš pastarųjų dienų aktualijų…:)

(7 balsų, vidurkis: 3,43 iš 5)
Loading...
 • sigitas

  pastebėjau , kad „Žymos: atostogos, medūzos, Nida, V.Adamkus“. Ir kaip Adamkus sietinas su Nida? Ar su atostogomis? Gal su medūzomis? ;-)

  • Auksinis kardas

   Visas iššūkis suvokimui…

  • Valentinas

   Ech nėra čia ką slėpti: Račas Adamkų prilygino medūzai, tuo patvirtindamas mano teiginį, kad jis Adamkaus nekenčia. Ta proga patikslinkime info apie medūzas Wikipedijoje:
   „Vandenyje iriasi į kūno centrą įtraukdama ir išstumdama vandenį, o kadangi yra prasta plaukikė, dažnai išmetama į krantą. Maitinasi nuodingais čiuptuvais įtraukdama planktoną ir moliuskus.
   Medūzos neturi smegenų. Jas atstoja išsišakojusi nervų receptorių sistema, kuri jautriai reaguoja į kvapus, šviesą, kitus signalus.“
   p.s. Ar kitas mano teiginys, kad Račas, Lietuvos žurnalistikos sąžinė ir garbė, yra Žurnalistikos Adamkus, o tuo pačiu žurnalistikos medūza, yra teisingas, palieku spręsti skaitytojams.

   • Marius

    Jei ką sako Adamkus apie šantažą yra tiesa, tai normalus žmogus su tuo neįvardintu asmeniu jau yra susipykęs tą pačią akimirką kai buvo padarytas spaudimas. Adamkus užsiminęs apie spaudimą, bet taip ir neįvardijęs kas gi buvo tas jį spaudęs asmuo pasielgė išties kaip medūza, t.y. tvirto stuburo neturintis asmuo. Kam slėpti, kam eilinį sykį piliečius panardinti į visokiausias sąmokslo teorijas? Bijo susipykti su tuo asmeniu? Jei V. Adamkus turėjo stuburą turėjo susipykti dar senai.

    • Izbliondimas

     Tie 50 metų, gal būt siejami ne tik su tikslu, kuris įvardintas. Bet taip pat ir asmeniniu, siekiant išsaugoti ir savo šeimos garbę (jei tokiu būdu tai automatiškai taip pat turėtų būti kai kas atskleista, kad tik smulkmenos, palyginus…).
     O jo nuomonė dėl tų, kuriuos čia atskleidė, – manau seniai jau buvo labai aiški. Tai buvo nesunku pastebėti, bešališkai, kai buvo piktinamasi tais, kurie praktiškai, savo nederamais veiksmais (kaip buvo minima) nuvarė į kapus, pavyzdžiui, Č. Kudabą (pasipiktinimas buvo viešai išreikštas, dalyvaujant susirinkusiems į vieną sueigą, kai JE dar nebuvo Prezidentas).
     Tautiečiai daro, manau, vieną klaidą – jie mano, kad ir kilmingi žmonės turi tokiu pat būdu reikšti neapykantą kitam, kokiu reiškia paprastai kumečių ainiai.
     Tad neapykantą galima išreikšti, matome, ir kitais būdais. Nebūtinai taškantis seilėmis, mosuojant peiliais.
     Ir jis, toks, matomai čia, eilinį kartą, ir buvo panaudotas.
     Akylesnis pastoviai galėjo matyti tuos ir neapykantų priepuolius, kurie reiškiami panašiu (kilmingiems įprastu) būdu, pačiose viršūnėse, visus tuos 20 metų, tarpusavyje (nereikia painioti retoriką, kurią viena iš tų jėga naudodavo, naudoja išskirtinai savo konglomeratui arba tiksliniais siekiais… nors tai jėgai džentelmeniškumo, matomai, pritrūkdavo ir tose vietose, kur jo paprastai džentelmenai akylai paiso, manau. Net jei jie, tie kai kurie, savo kilmėje ir nėra kilmingi (būna situacijų žmogaus gyvenime, kai privalo taip elgtis ir toks).
     Taip, pavyzdžiui, buvo labai aiškiai matyti akylesniam, kas dar apie 1992 m. vyko tarp V.L. ir G.V. (taip subtiliai, kad Tauta matė gražų vieningą abiejų frontą ir daugiau nieko…).
     Tad manau žmonės labai klysta, kad JE, atseit, neturėjo, neturi stuburo. Manau turi tiek, ar net daugiau, kiek reikia iškiliam žmogui. Bet tai džentelmeno, manau, stuburas. O ne liokajaus kokio.
     Bet tai, žinoma, tik nieko verti mano pamąstymai, vasarai baigiantis…
     Esant kitai nuotaikai, jie gal gali būti ir visiškai kitokie, – juk mes esame visškai laisvi žmonės, nesvarbu kokiame periode gyvename, pokaryje, iki 1990 m., po 1990 m. ar dabar…

 • Izbliondimas

  „…„Aš turiu jų ranka, ne mašinėle, man, kaip valstybės vadovui, surašytą beveik šantažą. Ten rašoma – arba tu darai taip, kaip sakome, arba sugriausi valstybę, – atsakė V.Adamkus ir pridūrė manąs, kad laiškų potekstė tokia – kai reikės su tavimi politiškai susidorosime. – Šiandieną yra žmonių, kuriais šventai tikime ir vos jiems nesimeldžiame už jų nuopelnus atkuriant nepriklausomybę. Bet yra tokių dalykų, kad jeigu aš viešai ir su pavardėmis pasakysiu… tai, manau, padarysiu nusikaltimą prieš šventą tikėjimą laisve, demokratija ir vienas kitu“…“

  • Valentinas

   Išsireiškimas „beveik šantažas“ nuo šiol Lietuvos politiniame diskurse užims garbingą išsireiškimo „kas galėtų paneigti galimybę“ vietą.

   • Prisimenu kai senais gerais, dar būdamas studentu, sėdėjau su draugais alubary ir piktinausi Adamkaus pasakytais žodžiais, kad „Mažeikių naftos“ istorijoje, jei būtų žinoma tiesa, tai šios istorijos herojai nušvistų visiškai skirtingoje šviesoje. Nervino ta to povyza – va aš kiek žinau, jei jūs tiek žinotumėt, tai viskas jumyse apsiverstų, o nesakysiu :)
    Va ir Ryčio Staselio tekstas.
    http://ryst1966.livejournal.com/171553.html

    • Fredis*

     Įdomu ką galėtų papasakoti kanclerė Angela Merkel. Įvairiuose forumuose buvo tampoma už rankovių ir skvernų, ir raginama rytų europiečių elgtis taip, o ne kitaip.
     Mano nuomone didžiausią šantažą patyrė buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas. Išmestas iš pareigų faktiškai už nieką.
     Prieš Valinską įvyko bendras visų suokalbis.

 • Smilga

  Dar neskaičiau V.Adamkaus knygos, nuomonių nei interpretacijų, bet vis tik įdomu…

 • NiekurNeiva

  Subtilu.
  Tik neapsisprendžiu, kas labiau – užkoduoti ar pastebėti?

 • Jonas III

  Gal lengviau medūzą įžvelgti ne Adamkuje, o jo herojuje?

 • nerijus

  Ne Adamkų turėta omenyje, o Užkalnį ir lrytas.lt.

 • Kęstutis

  http://www.lrytas.lt/-13146091521314229252-lrytas-lt-buvo-mano-vienai-dienai-bet-vis-tiek-buvo-nuostabu.htm : „Žurnalistikos centrinėje atestacinėje komisijoje ir mikroautobusų vairuotojų skaistykloje irgi kilo nemažai kalbų: dundukų vadas atostogavo su vėžiagyviais (privalumas akivaizdus: mažieji nariuotakojai ne tik gardūs prie alaus, bet ir yra bestuburiai ir tokiu būdu idealūs tinklaraščio skaitytojai; žnyplėmis klikina, bet nieko neklausinėja ir balso nekelia prieš mokytoją), o jam atostogaujant, sunerimę lankytojai reikalavo griežto ir greito įvertinimo – kodėl Užkalnis, kuris yra triskart paskelbtas „pavojingu“ ir net „pavojingesniu už Šustauską“, vadovauja žiniasklaidai.“