Amžinosios vertybės: Nacionalinė idėja, lašiniai bei Dariaus ir Girėno sindromas

Tvarkiausi paštą ir radau štai ką…

Dar iš 2004 metų…

O dar, sako, kad nėra amžinųjų vertybių…Kalbu, žinoma, apie tuos, kas turi sveiką humoro jausmą ir gali suprasti, kas yra saviironija…

Trumpas vadovas į Lietuvą atvykstantiems Vakarų europiečiams

Geografija

Lietuva yra jūrų valstybė. Jos jūrinė siena yra dvigubai ilgesnė nei Belgijos. Lietuvos jūrų laivynas yra apie 260 kartų mažesnis už Belgijos laivyną (žr. Ekonomika). Lietuvos sostinė yra ne Ryga, kaip priimta manyti, o Vilnius, kuris nėra Rusijos miestas.

Gyventojai

Lietuvos gyventojai save skirsto į dvi kategorijas: „runkelius” (toks augalas) ir „elitą”.
Pastaruoju metu formuojasi ir trečioji kategorija – „Briuselio kopūstai”.

Olimpiadų metu visų kategorijų gyventojai vieningai palaiko šalies krepšinio rinktinę.

Nacionalinis charakteris

Tikras lietuvis pirmam pasitaikiusiam užsieniečiui skuba pareikšti, kad gyvenimas Lietuvoje šuniškas ir kad lietuviai – nevykėliai, o Lietuvos valdžioje – vien vagys.
Visi lietuviai, sulaukę pilnametystės, reikalauja, kad pase būtinai būtų nurodyta jų tautybė.
Kuo lietuvis vyresnis, tuo labiau jis tiki pasakomis (žr. Kalba).

Sportas

Kiekvienas Lietuvos gyventojas – jei ne aukštos klasės krepšininkas, tai bent šio sporto ekspertas. Kalbėti apie krepšinį lietuviams – tai daugmaž tas pats, kas anglams apie orą. Tai ritualas, artimas katalikų liturgijai (žr. Religija).

Meninis skraidymas po tiltais – antra lietuvių labiausiai mėgstama sporto šaka. Vienas lietuvis sugeba labai gerai skraidyti, visi kiti – išgerti į jo sveikatą.

Nė vienas lietuvis nemoka žaisti beisbolo, tačiau neretas yra įvaldęs tikslaus smūgio beisbolo lazda techniką.

Virtuvė

Lietuvoje galima gauti likusioje Europos dalyje itin retai sutinkamo delikateso – specialaus dūmtraukio dūmuose apstingusio kiaulių poodinio riebalų sluoksnio. Vietiniai gyventojai patiekalą vadina „lašiniais”.

Lietuvoje galioja principas: gera virtuvė – gausi virtuvė.
Lietuviai visiškai nepaiso sveiko maitinimosi principo, todėl jų patiekalai dažniausiai gaminami iš natūralių produktų.

Geriausi lietuvių virėjai – vyrai. Maistą gamina moterys.

Miestai

Lietuvoje yra keletas miestų ir dar Kaunas (žr. Kaunas).
Beveik visi miestų gyventojai vyrai moka arti žemę senoviniu arklio traukiamu plūgu ir pjauti žolę dalgiu, moterys – rankomis pamelžti karvę.

Dariaus ir Girėno sindromas

Lietuviai yra linkę kiekvieną darbą itin efektingai pradėti ir gana prastai užbaigti ar palikti nebaigtą. Dažnai pasitaiko sporto ir politikos srityje.

Keliai

Labai geri iki neįtikėtinai blogų. Sostinėje pasitaiko niekur nevedančių magistralių. Taip pat pasitaiko kelių, turinčių gerą dangą, bet be horizontalaus žymėjimo.
Vietiniai eismo dalyviai (žr. Eismas) puikiai orientuojasi ir be jo.

Nacionalinė idėja

Turėti Šeimininką (žr. Nacionalinis charakteris).

Religija

Lietuviai – paskutiniai Europos pagonys. Nors dabar jie Lietuvą laiko Marijos žeme, tačiau pagonybės liekanų galima pamatyti kiekviename žingsnyje. Daug sako tai, kad patys lietuviai savo nacionaline religija laiko krepšinį ir garbina keletą stabų. Stabas paprastai vaizduojamas su krepšinio apranga. Vyriausiasis lietuvių stabas yra Sabas.

Paveldas

Lietuvos paveldas yra trijų rūšių. Pirmoji – visi per iki šiol reguliariai vykusius karus nesunaikinti pastatai.
Antroji – šlovinga praeitis. Trečioji – nešlovinga praeitis. Pastaroji paveldo rūšis itin kruopščiai saugoma visuomenės pastangomis. Neretai jai rodomi itin šilti jausmai.

Kaunas

Lietuviškiausias miestas. Jo gyventojai labiausiai šalyje mėgsta klausytis rusiškos popmuzikos.

Eismas

Nesilaikyti draudžiamųjų ar ribojamųjų kelio ženklų – garbės reikalas. Kelių policijai įtarimą kelia pabrėžtinai drausmingi ir mandagūs eismo dalyviai. Nereikalaujantiems kvito kelių policija taiko lanksčią baudų nuolaidų sistemą – 50–90 proc. Derėtis dėl nuolaidų dydžio privaloma.

Architektūra

Lietuvos miestų architektūroje plačiai taikomas architektūrinių kalvų principas. Iš pradžių miestas tvarkingai „užstatomas” pastatais, tada vidutiniškai kas 50 metų tikslingai subombarduojamas. Iš išlikusių pastatų grupių susiformuoja minėtos architektūrinės kalvos. Kadangi pastarąjį kartą bombarduojama buvo jau beveik prieš 60 metų, tai AK, ypač sostinėje Vilniuje, imtos formuoti dirbtiniu būdu.

Pasaulėžiūra

Lietuvoje susikerta dvi vyraujančios mūsų laikų pasaulėžiūros sistemos: a) nešiukšlinti, b) visas jėgas mesti šiukšlių rinkimui. Abiejų pasaulėžiūrų šalininkams sekasi blogai.

Žiniasklaida

Lietuvos žiniasklaida pasižymi ypatingu objektyvumu.
Kiekviena šalies žiniasklaidos priemonė pateikia savą kiekvieno įvykio versiją.

Ekonomika

Lietuvoje automobiliai negaminami. Daugiausia pajamų lietuviai gauna iš automobilių eksporto į Rusiją – automobilių pramonės gigantę.

Kalba

Kad ir kaip besistebėtumėte, lietuviai kalba ne rusiškai, o lietuviškai.

Lietuvių kalba yra labai sena, todėl labiausiai tinka sekti pasakas.

Kaimas

Kuo labiau Lietuvoje valdžia nepaiso elementarios ekonominės logikos, tuo kaimiečiai geriau gyvena.

Menas

Populiariausias lietuvių vaizduojamojo meno objektas – vadinamasis Rūpintojėlis. Dažniausiai Rūpintojėlis skaptuojamas iš medžio ir vaizduoja susirūpinusį Dievą. Užsienio ekspertai pagal tradicinę Rūpintojėlio veido išraišką yra nustatę, kad nuo krikščionybės priėmimo laikų lietuvius kamuoja virškinimo sutrikimai.

(24 balsų, vidurkis: 4,54 iš 5)
Loading...