A.Bačiuliui neskanu…

Žurnalas „Veidas“, užuot, kaip reikalauja Visuomenės informavimo įstatymas paskelbęs paneigimą dėl tikrovės neatitinkančios informacijos, išspausdino savo darbuotojo, konservatorių, o ypač vieno patarėjo, pasitikėjimą turinčio buvusio premjero atstovo spaudai A.Bačiulio mano kukliam asmeniui skirtą paskvilį.

Paskvilis surašytas sekant geriausiomis tokiam žanrui būdingomis tradicijomis: teiginių beveik nėra, viskas grindžiama gandais, kalbomis, įtarimais. Tai įrodo,  kad A.Bačiulis supranta, ką daro.

Gero skaitymo.

P.S. Tiesa, visoje šioje A.Bačiulio rašliavoje yra ir naudingos naujos informacijos apie Žemės ūkio ministerijos paskelbtą konkursą.

********************************************************************************************************

Sunku nuvertinti agentūros BNS direktoriaus Artūro Račo vaidmenį Dainiaus Kreivio vertimo iš Ūkio ministerijos vadovo posto istorijoje. Skandalas, D.Kreiviui galiausiai kainavęs postą, prasidėjo sausio 12 d., kai agentūra BNS išplatino neseniai įsikūrusio ir menkai žinomo portalo ekonomika.lt antį apie ministro šeimos valdomą neva 170 mln. Lt turtą. Iš karto po to A.Račas savame tinklalapyje pasamprotavo apie Kreivių šeimos turtus bei deklaracijas ir paskleidė savo įtarimų, kad ministras galįs meluoti.

Vėliau D.Kreivio skandalą aktyviai plėtojusios „Dienos“ grupės specialusis korespondentas Šarūnas Černiauskas (su kuriuo dabar, kiek žinoma, teisiasi eksministras D.Kreivys) pats nurodė, kad tai, ką ministras skambiai vadinąs šmeižto kampanija, prasidėjo, jam perskaičius naujienų agentūros BNS pranešimą apie 170 mln. Lt prie ministro D.Kreivio pavardės ekonomika.ltsudarytame turtingiausiųjų sąraše.

Vėlesniuose savo daugkartiniuose viešuose rašiniuose ir pasisakymuose A.Račas nuosekliai dėstė bei grindė, kodėl ministras D.Kreivys turėtų kuo greičiau, dar netgi iki savivaldybių rinkimų, atsistatydinti. Tuo, beje, pats gimdydamas įtarimus, kad, kaip prezidentės pasitikėjimą turintis asmuo (ARačas yra jos deleguotas į LRT tarybą), viešais pasisakymais atstovauja ne vien savo ar viešajam interesui.

Po A.Račo išpuolio prieš D.Kreivį tarp žurnalistų pasklido kalbos, jog šitai įvyko netrukus po to, kai Ūkio ministerija atsisakė agentūros BNS paslaugų, konkurso būdu pasirinkusi šios konkurentę ELTĄ, nors anksčiau, iki D.Kreivio pradėtų viešųjų pirkimų reformų, pirkdavo abiejų agentūrų paslaugas. Faktas, kad po D.Kreivį galiausiai išvertusio skandalo Ūkio ministerija, šalia agentūros ELTA, nutarė papildomai vėl pirkti ir agentūros BNS paslaugas, atrodo suvis neskaniai.

Dar neskaniau atrodo netrukus po D.Kreivio skandalo A.Račo tinklalapyje pradėtas aršus puolimas prieš Žemės ūkio ministeriją ir ministrą Kazį Starkevičių žiniasklaidos paslaugų pirkimo klausimais. Žinoma, nieko bloga, kad gana įtakingas visuomenės veikėjas ir žurnalistas ARačas rūpinasi, ar skaidriai ministerijos leidžia pinigus. Bet kažkodėl taip išėjo, kad ŽŪM pirkimų skaidrumu tinklaraštininkasA.Račas susirūpino kaip tik tuomet, kai ši ministerija pagal naują viešųjų pirkimų tvarką paskelbė konkursą pirkti naujienų agentūrų informacines paslaugas. Kai kas gali susidaryti nuomonę, jog tinklaraštininkas A.Račas daro spaudimą, kad ministerijos konkursą laimėtų direktoriaus A.Račo vadovaujama agentūra BNS. Kažkaip visai neskanu darosi. Ir vis daugiau neskaidrumo.

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...