A.Bačiuliui neskanu…

Žurnalas „Veidas“, užuot, kaip reikalauja Visuomenės informavimo įstatymas paskelbęs paneigimą dėl tikrovės neatitinkančios informacijos, išspausdino savo darbuotojo, konservatorių, o ypač vieno patarėjo, pasitikėjimą turinčio buvusio premjero atstovo spaudai A.Bačiulio mano kukliam asmeniui skirtą paskvilį.

Paskvilis surašytas sekant geriausiomis tokiam žanrui būdingomis tradicijomis: teiginių beveik nėra, viskas grindžiama gandais, kalbomis, įtarimais. Tai įrodo,  kad A.Bačiulis supranta, ką daro.

Gero skaitymo.

P.S. Tiesa, visoje šioje A.Bačiulio rašliavoje yra ir naudingos naujos informacijos apie Žemės ūkio ministerijos paskelbtą konkursą.

********************************************************************************************************

Sunku nuvertinti agentūros BNS direktoriaus Artūro Račo vaidmenį Dainiaus Kreivio vertimo iš Ūkio ministerijos vadovo posto istorijoje. Skandalas, D.Kreiviui galiausiai kainavęs postą, prasidėjo sausio 12 d., kai agentūra BNS išplatino neseniai įsikūrusio ir menkai žinomo portalo ekonomika.lt antį apie ministro šeimos valdomą neva 170 mln. Lt turtą. Iš karto po to A.Račas savame tinklalapyje pasamprotavo apie Kreivių šeimos turtus bei deklaracijas ir paskleidė savo įtarimų, kad ministras galįs meluoti.

Vėliau D.Kreivio skandalą aktyviai plėtojusios „Dienos“ grupės specialusis korespondentas Šarūnas Černiauskas (su kuriuo dabar, kiek žinoma, teisiasi eksministras D.Kreivys) pats nurodė, kad tai, ką ministras skambiai vadinąs šmeižto kampanija, prasidėjo, jam perskaičius naujienų agentūros BNS pranešimą apie 170 mln. Lt prie ministro D.Kreivio pavardės ekonomika.ltsudarytame turtingiausiųjų sąraše.

Vėlesniuose savo daugkartiniuose viešuose rašiniuose ir pasisakymuose A.Račas nuosekliai dėstė bei grindė, kodėl ministras D.Kreivys turėtų kuo greičiau, dar netgi iki savivaldybių rinkimų, atsistatydinti. Tuo, beje, pats gimdydamas įtarimus, kad, kaip prezidentės pasitikėjimą turintis asmuo (ARačas yra jos deleguotas į LRT tarybą), viešais pasisakymais atstovauja ne vien savo ar viešajam interesui.

Po A.Račo išpuolio prieš D.Kreivį tarp žurnalistų pasklido kalbos, jog šitai įvyko netrukus po to, kai Ūkio ministerija atsisakė agentūros BNS paslaugų, konkurso būdu pasirinkusi šios konkurentę ELTĄ, nors anksčiau, iki D.Kreivio pradėtų viešųjų pirkimų reformų, pirkdavo abiejų agentūrų paslaugas. Faktas, kad po D.Kreivį galiausiai išvertusio skandalo Ūkio ministerija, šalia agentūros ELTA, nutarė papildomai vėl pirkti ir agentūros BNS paslaugas, atrodo suvis neskaniai.

Dar neskaniau atrodo netrukus po D.Kreivio skandalo A.Račo tinklalapyje pradėtas aršus puolimas prieš Žemės ūkio ministeriją ir ministrą Kazį Starkevičių žiniasklaidos paslaugų pirkimo klausimais. Žinoma, nieko bloga, kad gana įtakingas visuomenės veikėjas ir žurnalistas ARačas rūpinasi, ar skaidriai ministerijos leidžia pinigus. Bet kažkodėl taip išėjo, kad ŽŪM pirkimų skaidrumu tinklaraštininkasA.Račas susirūpino kaip tik tuomet, kai ši ministerija pagal naują viešųjų pirkimų tvarką paskelbė konkursą pirkti naujienų agentūrų informacines paslaugas. Kai kas gali susidaryti nuomonę, jog tinklaraštininkas A.Račas daro spaudimą, kad ministerijos konkursą laimėtų direktoriaus A.Račo vadovaujama agentūra BNS. Kažkaip visai neskanu darosi. Ir vis daugiau neskaidrumo.

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Tiesa

  Berods čia jau bus 12-as įrašas (per pastaruosius kelis mėnesius) Račo bloge, kuris tiesiogiai susijęs su Kreiviu. Rimtas dėmesys šitai personai.

  • miela Tiesa, panašu, turite teksto suvokimo problemų. Šis įrašas – A.Bačiulio

   • Tiesa

    O tai šį įrašą į racas.lt irgi Bačiulis įdėjo?:)

 • Arnas Klivečka

  Komentars pašalintas – A.R.

  • Arnai, jei neklystu, medicininio išsilavinimo vis dar neturi…:)

  • A.Bačius iš žurnalistų gildijos yra kaip reta stabilus, gal net pats stabiliausias.
   Ilgus metus darbuodamasis žiniasklaidoje šis žurnalistas aiškiai jaučia priežastinį ryšį tarp valdiškų užsakymų ir žiniasklaidinės priemonės lojalumo valdžiai. A.Bačiulio tekstas man pasirodė visai įtikinamas. Taip ir buvo.

   • Regis

    O man neskanu matyti kaip A.Bačiulis gimdo įtarimus jog jis elementariai pavydi A.Račui BNS direktoriaus pareigų. Tarp žmonių sklinda kalbos, kad A.Bačiulis senai pavydi ir turi tam rimtų priežasčių. Kai kas gali susidaryti nuomonę, jog žurnalistas A.Bačiulis šiuo straipsniu daro spaudimą siekiant parodyti kaip A.Račas painioja savo kaip direktoriaus ir visuomenės veikėjo interesus ir taip kenkia BNS’ui kaip bendrovei. Faktas, kad tai kažkam naudinga. Kažkaip visai neskanu darosi. Ir vis daugiau neskaidrumo.

    • Ką nors skanaus žiniasklaidoje surasti darosi vis sunkiau.

     A.Bačiulis iškėlė rimtą problemą: kiek, kaip ir kokiomis formomis žiniasklaidos savininkai, samdomi direktoriai, redaktoriai ar redaktorių pavaduotojai gali šantažuoti savo potencialius užsakovus. Kai ryšiai tarp klientų nusistovėję – akivaizdu, jog kritika būna labiau pasverta, švelnesnė, kaltinamosios formuoluotas – neutralesnės, tonas – mažiau agresyvus ir intensyvus.
     Valentinas (ne joks anonimas, kaip kai kas teigė, o nepriklausomas tinklaraštijos ir valdžios institucijų ekspertas) kažkada anksčiau išklėlė drastišką mintį – žiniasklaida turi pamėginti išgyventi be valdiškų užsakymų.
     Ar nors viena išgyventų? Tik geltonoji KK2 tipo žurnalistika.

     • Regis

      Aš nemanau, kad A.Bačiulis iškėlė. Aš manau jis pasinaudojo tokia problema, kad šiuo atveju pabandyt „įkąsti“ A.Račui. Kodėl taip galvoju? Todėl, kad A.Bačiulis nėra garsus kovotojas ir tokių ryšių viešintojas (bent jau man). Gal gali man primint kada paskutiniu metu A.Bačiulis paviešino kokius nors panašius tariamus ryšius?

 • Rim

  as ta „neskanu“ zodi jau matau visur ir ji naudoja bet kas kas tik izgali, skanus ar neskanus gali buti tik maistas, o ne kazkokios naujienos ar istorijos, kas cia darosi..

 • briedis

  klausimelis agenturai „vds“ (vienas diedas sake)- ko vertas ministras, kuri galima paprasciausiame tinklarastyje is koto isversti?

 • Na kazkaip…

  „Po A.Račo išpuolio prieš D.Kreivį tarp žurnalistų pasklido kalbos, jog šitai įvyko netrukus po to, kai Ūkio ministerija atsisakė agentūros BNS paslaugų, konkurso būdu pasirinkusi šios konkurentę ELTĄ.“

  Kaip neskanu, rimtai. Nepagarba BNS uz tokius metodus, maniau, juos tik nomenklatura taiko.

  • mielas Na kažkaip, jei prisistatytumėte, galėčiau tamstai paaiškinti, kaip tie metodai gimsta susijaukusioje A.Bačiulio galvoje. Bet, spėju, kad jokių paaiškinimų tamstai nereikia.

 • Gi sakiau, kad Artūrui klius dėl Kreivio kritikos. Žiūrint plačiau, paskutiniu metu internete (matyt ir ne tik) pasipylė gan didžiulis valdančiosios daugumos PR’as. Tai nenuostabu, kad kliūna tiems, kas tiesiog turi kitokią nuomonę, nei „neklystanti“ Seimo dauguma…

  • O jei iš tiesų, iš kur išlindo ta informacija apie D. Kreivio turtą ir kas iš tikro ją paskelbė? O apie BNS valstybinius užsakymus net neklausiu, nes, tai ne mano reikalas? Ane? :D

 • Jonas Baronas

  Taip, kaip Račas turi teisę į nuomonę, taip ir Bačiulis turi teisę į nuomonę. Lietuvoje, kurioje ne tik politikoje, bet ir žurnalistikoje megstama vadovautis: „kas gali paneigti, kad…“ nieko gero nebus. Šis tinka tiek Račo pozicijai Kreivio atveju, (tiesa po to apsistota ties neteisingu deklaravimu- o ne gandais ir prielaidomis), tiek Bačiulio, kuris faktus interpretuoja taip pat šia pozicija vadovaudamasis….

 • Juozas

  O jeigu taip visiškai objektyviai ir be išankstinių nuostatų įvertinti tekstą? Jeigu kas nors paprašytų įvertinti aprašytą situaciją ne apie save, o apie kitą asmenį. Ar tikrai nei kiek neįtikintų šis tekstas? Nes aišku daug ką prie daug ko galima pritempti ir išieškoti nebūtus ryšius, bet kai kada ir suabejoji ir ar tikrai be pagrindo?

 • suomis

  O, kokiai verslo grupei priklauso VEIDAS? Iš kokių resursų jis gyvena. Toks, padlaižių žurnaliukas, gaudantis vėjo kryptį. Savo komentarus leidžiantis, pagal šiuo metu vyraujantį užsakymą. Juokinga buvo stebėti Bačiulį, varantį ant Adamkaus. Žinant, koks jis buvo Adamkaus apologetas. Kai Adamkus, tapo mušta korta, tada Bačiulis, iškart Adamkų kritikuot pradėjo.

 • Valentinas

  O tai kurie iš Bačiulio paskelbtų faktų yra melas? Kiek suprantu, jis pateikė keletą faktų ir jų visumą bando interpretuoti maždaug taip:
  „Račo veikla nevisiškai skaidri“. Nežinau ar jo interpretacija teisinga ar ne, bet teigti, kad nėra faktų, o yra tik gandai yra neteisinga. Situacija yra labai panaši kaip ir su Kreiviu, tik dabar aukos vaidmenyje yra Račas – jis tarsi turi įrodinėti, kad nėra kupranugaris.

  • Regis

   Jeigu gerai supratau Artūrą, nors ko čia nesuprast, tai jis paminėjo sąvoką teiginiai o ne faktai – „.. teiginių beveik nėra, viskas grindžiama gandais, kalbomis, įtarimais“. Mintis labai paprasta – aš pasiremiu kažkokiais tariamai ar iš tikrųjų susijusiais dalykais ir vengdamas teiginių formos (už kurios galima sulaukti teisinio persekiojimo) užvedu savo rašinio skaitytojus ant labai paprastai logiškai suformuojamos minties – kadangi įvyko tas ir tas tai man labai neskanu matant, kad asmuo pasielgė taip ir taip. Skaitytojui net ir neturint didelių mąstymo galimybių belieka tuos dalykus surišt ir suformuot labai aišku priežastinį ryšį. Elementaru.

   Beje, kad tai geriau suveiktų, ne veltui A.Bačiulis iš pat pradžių bando įteigti, kad A.Račo vaidmuo nuverčiant buvusį ministrą yra labai svarus. Jau čia galima stipriai suabejoti ar tikrai A.Račo kaip asmens nuomonė daug ką sprendžia, maža to galima suabejoti ar tikrai tokio elgesio motyvai būtent tie kurios bando prikirpti A.Bačiulis.

   Tačiau, nematau problemos, kad konkretus žmogus gali išsakyti savo nuomonę. Ir reikia pripažinti, kad A.Bačiulis moka kalbėti. O „neskanu“ jau po truputi tampa klasika :).

  • Gintautas

   Tikrų faktų kratiniu galima sukurti nerealiais teorijas. Pvz., 1)banke buvo pinigų, 2) Gintautas buvo tame banke ir jam nedavė būsto kredito, 3)pinigai dingo, 4) Gintautas nusipirko butą. Galima interpretacija – Gintautas pavogė pinigus iš banko. O ką – juk visi keturi punktai yra nenuginčijami faktai? Mano supratimu, tarp faktų turi būti ir priežastinis ryšys, kad jie taptų „istorija“.

 • Jonas III

  „Kažkaip visai neskanu darosi. Ir vis daugiau neskaidrumo.“ Gal kas galėtų paaiškinti, ką Bačiulis kaltina dėl neskaidrumo?

 • jep

  pirma pastraipa – faktas. Kad kažkokios BNS naujienų agentūros direktorius remiasi portalu ekonomika.lt – sakykime, vos vos keista. Nes respektabiliame portale milžinai.com skelbiamomis žiniomis paprastai jis nesiremia. Na, bet čia gal žurnalistinis profesionalumas toks.

 • nerijus
 • Kreivys susimovė, ir bet kuris žmogus turi teisę jį kritikuoti.
  Jei Bačiuliui neskanu, gali nevalgyti.

 • lakunas

  Kad gandai virstų faktais, reikia patikslinti:
  1) ar skandalas, D.Kreiviui galiausiai kainavęs postą, prasidėjo, kai agentūra BNS išplatino antį apie ministro šeimos valdomą 170 mln. Lt turtą;
  2) ar iš karto po to A.Račas savo tinklalapyje samprotavo apie Kreivių šeimos turtus bei deklaracijas ir ar paskleidė įtarimų, kad ministras galįs meluoti;
  3) ar skandalą plėtojęs korespondentas nurodė, kad jo „nepriklausomas tyrimas“ prasidėjo perskaičius BNS pranešimą su 170 mln. Lt suma prie ministro pavardės;
  4) ar vėlesniuose viešuose rašiniuose ir pasisakymuose A.Račas nuosekliai dėstė bei grindė, kodėl ministras D.Kreivys turėtų kuo greičiau atsistatydinti;
  5)ar A.Račo išpuolis prieš D.Kreivį įvyko netrukus po to, kai Ūkio ministerija atsisakė agentūros BNS paslaugų;
  6) ar po D.Kreivį galiausiai išvertusio skandalo Ūkio ministerija nutarė vėl pirkti BNS paslaugas?

  Ir dar:
  1) ar A.Račo tinklalapyje pradėtas puolimas prieš Žemės ūkio ministeriją ir ministrą Kazį Starkevičių žiniasklaidos paslaugų pirkimo klausimais;
  2) ar nieko bloga, kad įtakingas visuomenės veikėjas ir žurnalistas A.Račas rūpinasi, ar skaidriai ministerijos leidžia pinigus;
  3) ar atsitiktinai išėjo, kad ŽŪM pirkimų skaidrumu A.Račas susirūpino kaip tuomet, kai ministerija paskelbė konkursą pirkti naujienų agentūrų informacines paslaugas;
  4) ar kas nors gali susidaryti nuomonę, jog A.Račas daro spaudimą, kad ministerijos konkursą laimėtų BNS;
  5) ar iš aukščiau išdėstyto darosi skanu, ar visai neskanu;
  6) ar daugėja neskaidrumo?

  • Ratas

   Labai geras komentaras. Tik vargu ar pavyks sulaukti atsakymo.

 • Auksinis kardas

  Įdomu, kad p. Račas, p. Bačiulio akimis, toks galingas.

  Tiesiog SUPERRAČAS.

  • Auksinis kardas

   Malonu Interneto platybėse, sunkiai įskaitomų vardų įvairovėje, sutikti ir mielą saviškį. Tad, sakau: LABAS!

   A.Bačiulio teisė kilnoti abejonėmis ramstytus teiginius, tačiau tokio kuklaus kokybėmis rašinio nesitikėjau iš tokios žinomos pavardės.

 • Rytis I

  Čiūdnas bičas pan Bačiulis.. Pasklido kalbos ir gandai, jog ruošiasi ženytis…
  Užteks dažasvydžiais žaisti, svastikas su štankeriais patvoriuose paišyt, laikas naudinga ką nuveikti. Lietuvai. Tautai. Kiek tos linksmybės tęsiasi…
  http://www.lrytas.lt/videonews/?id=11875239001185511111&sk=1

  • F-22

   Nezinantys is veido zurnalistu cecho gali susidaryti ispudi, kad Baciulis – tai tas aukstas besisklaidantis tipas su desantininko marskineliais. Teko pagooglint, kad suprasciau kur gi ten tas Baciulis(esu tik karta per TV mates, uzsifiksavo tik, kad su barzda) – pasirodo tas ilgaplaukis barzdonas smestelejes keleta sekundziu, draugiskai apkabines operatoriu.
   O siaip man asmeniskai – tiek Racas, tiek Baciulis – vieninteliai Lietuvos zurnalistai, kuriuos gerbiu, nes jie nebijo pasisakyti pries minios isterija. Kaip indikatorius gali buti Kedzio skandalas ir juodosios bulvariniu TV ir kitos medijos misios po jo.

 • Račas – oligarchas?

 • Netikras Auksinis kardas Tikrajam

  Atsiprašau, kad pasinaudojau Jūsų jau vartojamu slaptažodžiu. Tiesiog jis man labai mielas.
  Pamenu 1974 ar 1975 metais Lazdynuose žaisdami su draugais karą reikalaudavome savo komandos žaidėjų žinoti būrio slaptažodį. Klausimas skambėjo „Koks tavo vardas?“ Atsakymas, – „Auksinis Kardas“…
  Tikiuosi Jūs nepykstate, kad pasinaudojau tuo slapyvardžiu. Bet jei Jūs prieš – rašykite, – pasikeisiu vardą :)

  • Auksinis kardas

   Būtent dėl tokios priežasties šis vardas ir buvo mano pasirinktas kiek anksčiau. Keisti nieko nereikia, tereikia pasirinkti vardą, kuris nebūtų jau naudojamas – nes jo paskirtis ir yra išskirti turėtoją. Juk nenorėtumėt, kad čia atsirastų daugiau besikartojančių vardų, tarkime koks tuzinas kardų?

 • Tadas

  Man si situacija idomi ne savo konkreciom detalem, bet tuo, kad gerai iliustruoja, kaip slidu yra, kai bet kokioj ziniasklaidos priemonej operatyvine vadovavimo tai priemonei kaip verlslui funkcija ner atskirta nuo redakcijos, zurnalistikos ‘darymo’. Trumpai tariant: kai ziniasklaidos priemones kaip imones CEO salia to dar ir raso pats ar net vadovauja visai redakcijai. Kazkada pirma karta susimastes sia tema esu zvalgesis po lietuviskas redakcijas, megindamas atskleist, kas kokias praktikas turi ir ar kas i sia issue apskritai rimtai ziuri ir jei funkcijos neatskiria, tai gal bent skaitytoja informuoja apie potencialius interesu konfliktus. Idomi tema.

 • Vytas

  Kiekvienas žaidžia už savo komandą. Bačiulis palaiko konservatorius, Račas palaiko Grybauskaitės komandą. Daug objektyvumo vargu ar galime ieškoti, kiekvienas gina savąjį interesą. Taip sukasi pasaulis…

  • mielas Vytai, drįsiu pastebėti, kad yra mažas skirtumas: A.Bačiulis vienu metu gavo algą iš konservatorių, o A.Račas tokios malonės nė iš vienos partijos niekada nebuvo nusipelnęs.