„Valstybė“: viskas kaip valstybėje ir jokių inovacijų

Čia – keli puslapiai iš šią savaitę pasirodžiusio žurnalo „Valstybė“ naujausio numerio.

Įdomus numeris, tikrai yra ką paskaityti: ir apie mokesčius, ir apie energetiką. Tikrai verta.

Neverta gal tik būtent šitų puslapių, kuriuose Ūkio minsterijos sekretorius Arūnas Keraminas pasakoja apie pažangius verslo valdymo būdus, ūkio minstras Vytas Navickas – apie elektroninio verslo plėtrą.

Nelabai veža ir A.Daugio straipsnelis apie Lietuvos transporto infrastruktūrą, kurio didžiąją dalį užima Susisiekimo ministerijos valstybės sekretoriaus Almino Mačiulio nuotrauka, nekalbant jau apie kūrinį, pavadintą „Įsitvirtinti užsienio rinkose padės ES parama“, kuriame gausiai cituojamas jau minėtas A.Keraminas.

Šiaip viskas lyg ir būtų gerai. Aiški reklama, užsakymo numeriai taip pat visur tvarkingai sudėlioti.

Na ir kas Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vieną po kito skelbia nuosprendžius ir aiškina, kad valstybės lėšų savo reklamai naudoti negalima. Arba bent jau negražu…

Teismai juk po to pasako, kad viskas gerai, kad visuomenę reikia informuoti. Už tos pačios visuomenės pinigus ir dar būtinai su nuotrauka.

Bet koks sutapimas!!!

Ūkio ministerija paskelbė, kad ministras Vytas Navickas „Litexpo“ rūmuose penktadienį „artėjančios Verslo dienos proga apdovanojo šalies ūkiui ir Lietuvos verslo plėtrai nusipelniusias įmones bei asmenis“.

Ministerijos pranešime nurodoma, kad „Šių metų apdovanojimų akcentas – inovacijų taikymas versle, todėl renkant nugalėtojus buvo atsižvelgiama į tai, kaip jie savo veikloje taiko inovacijas“.

Tarp tų apdovanotųjų yra ir …spėkit kas?

Atspėjote – žurnalas „Valstybė“, apdovanotas „už įdomiausias verslo temas“.

Bet gal tai tik sutapimas?…

Nes anokia čia inovacija… viskas kaip ir visoje valstybėje…

P.S. Nepyk, Eduardai, tikrai nieko asmeniško…:) Ir paskutinis numeris tikrai geras.

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Kažkokie tie puslapiai keisti: sukergtas sovietmečio žurnalo „Komunistas“ kvapelis su šiuolaikišku lozungu „ES eurai – patikimose rankose!“. Ir šluotos ilgesys. Geležiniais šeriais.

 • Anonimas

  Tie „reklaminiai“ straipsniai tera ES strukturiniu lesu panaudojimo viesinimas – ir nematau tame nieko blogo, nes viesinimas finansuojamas tu paciu ES strukturiniu fondu lesu (biudzeto be abejo taip pat (15-25 proc.). Nereikia ieskoti kriminalo kur jo nera – jus pats prisimenu Arturai moderavote 2007-2013 m. strategijos pristatyma – visuomenei pristatyti kas planuojama padaryti uz ES pinigus, kas daroma ir kas jau padaryta juk nera taip blogai, ar ne ??? Zodziu „valstybe“ nekalta :)

 • Anonimas

  Artūrai, nežinau kodėl, bet man kažkaip logiškai nesiriša šie straipsnio teiginiai: „(…) Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vieną po kito skelbia nuosprendžius ir aiškina, kad valstybės lėšų savo reklamai naudoti negalima. Arba bent jau negražu…
  Teismai juk po to pasako, kad viskas gerai, kad visuomenę reikia informuoti.“ Tavo teiginiai remiasi prielaida, jog VTEK yr neabejotinai teisi, nors neklysta turbūt tik žurnalistai:) Bet iš esmės, jei VTEK pasako, kad negalima, tai teismas dar gali ką nors pasisakyti, bet jei pasako, kad tik negražu, tai teismas nelabai ką ir beturi daryti. Gražu – negražu, ne teismo reikalas:)

  Ar teismas buvo teisus ar neteisus galima kalbėti konkrečioje byloje, o tokios mintys, kad teismai pas mus blogi ir visada išteisina neteisiuosius, man panašūs į šustauskinius šūkaliojimus apie bele ką. Tuo labiau, kai kalbama apie VISUS teismus. Tai būtų analogiška teiginiui, kad visi žurnalistai nupirkti.

  Pabandysiu paaiškinti teismo procesą primityviai: teismas nėra skaistykla, kurioje dievas-teisėjas duria pirštu ir laimi teisesnis, teismas tėra ginčų sprendimų vieta, kur ginčijamasi pagal valstybėje nustatytas taisykles, ir laimi tas, kuris įrodo esantis teisesniu, o tai ne būtinai yra teisesnis iš tiesų.

  Kas įdomiausia, kad kai kurių leidinių žurnalistai, patys besielgdami nelabai sąžiningai, reikalauja sąžiningo elgesio iš kitų asmenų. Man tokie sutapimai, kaip „Valstybės“ apdovanojimas kelia labai neigiamus jausmus, nors tai galbūt žurnalistinės ir valstybės tarnautojų etikos klausimas. Tik ar po to jie turės moralinę teisę reikalauti moralumo iš kitų?

 • Anonimas

  Arturai,

  cia ne i tema – gal bus idomi tamstai tokia citata Arunes Stirblytes:

  – Kokioje veiklos sferoje matote save, kaip seimūnę?

  – Aš partijoje mačiau dvi sritis, kur galėčiau darbuotis: kultūros bei socialinių reikalų ir darbo komitetuose. Bet, kaip žinote, mūsų partijoje daug šoumenų, jie kultūroje kompetentingi. Tad man liktų antrasis komitetas.

  Aš net darbo kodeksą, ir seną, ir naują esu skaičiusi. Didžioji dalis mūsiškių juk nieko neskaitę nei Konstitucijos, nei statuto. Kita vertus, jei nereikėjo iki šiol, kam skaityti? Dabar sėdžiu ir nagrinėju Konstituciją.

  http://www.lrytas.lt/-12260830601224274375-p1-panev%C4%97%C5%BEio-rytas-kazino-aistruol%C4%97-i%C5%A1-tautos-prisik%C4%97limo-partijos-nenori-kalb%C4%97ti-apie-%C5%A1irdies-draug%C4%85.htm

 • Ačiū, tikrai nuostabi citata:)