Tos stiprios Lietuvos moterys: „Uber“ keleiviams
Pirmasis mano keleivis/-ė/-iai šiandien bus ne visai eilinis. Galima sakyti, jubiliejinis, nes ką bevežčiau, tai bus mano 500-oji kelionė su „Uber“. Tai šia proga, kaip žmogus amžiuje ir patyręs, sugalvojau padalinti geranoriškų patarimų visiems, kurie renkasi pavežėjimą ir taip labai nervina tikruosius taksistus, kurie visi labai panašūs patys žinote į ką.
Pradėsiu iš toli – nuo savo pirmojo automobilio. Tai buvo „VAZ 2101“, dar žinomas kaip „Žiguli“ arba tiesiog „pirmukas“.
Važiavo. Vairas kiek sunkiau nei dabartinių automobilių sukosi, bet ant galvos nelydavo ir buvo galima iki kokių 120 km/h važiuoti. Be to, kadangi Sovietų Sąjungoje metalo buvo daug, tai stogai buvo stiprūs: kai verčiausi, tai kojomis įsispyręs ištiesinau ir net kokius 50 km. sugebėjau dar nuvažiuoti iki Panevėžio.
Jums tikriausiai neaišku, kaip susijęs „pirmukas“ ir „Uber“ keleiviai? Šiek tiek kantrybės.
Esmė ta, kad moterims „Žigulius“, o ir kitus to meto automobilius vairuoti buvo sunkiau nei šiandienines transporto priemones. Iš esmės dėl dviejų priežasčių: vairo ir durelių.
Apie vairą jau užsiminiau aukščiau: jį sukti stovint automobiliui be specialaus fizinio pasirengimo buvo praktiškai neįmanoma (todėl ir fizinio lavinimo pamokos sovietiniais laikais būdavo kitokios). Panašaus pasirengimo reikėjo ir durelėms – norint jas iš pirmo karto uždaryti, reikėdavo panaudoti maždaug 127 niutonų jėgą, tad, kaip patys suprantate, tai pavykdavo anaiptol ne visiems.
Tai štai ką aš Jums, mieli mano keleiviai, pasakysiu. Per tas 499 keliones man susidarė įspūdis, kad sovietmečiu augusios Lietuvos moterys krauju, kaulų čiulpais, motinos pienu ar kokiais nors kitais man nežinomais skysčiais perdavė savo patyrimą 87 proc. savo palikuonių (95 proc. moteriškos lyties ir 79 proc. vyriškos lyties).
Tą patyrimą aš pajaučiu kasdien po kelis kartus, kai užbaigus kelionę, Lietuvos moterys ir merginos išlipa iš mano automobilio. Nes dažniausiai atrodo, kad vežiau V.Alekną, kuris išlipdamas pamiršo, kad po ranka ne diskas, o automobilio durelės. Ir visada mintyse sakau ačiū žmogui, išradusiam vyrius, nes, jei jų nebūtų, tai mano durelės kaskart skrietų ne mažiau nei 68 metrus.
Todėl, mano pirmas patarimas (ir nuolankus prašymas) visiems mano( ir kitų „Uber“ partnerių) keleiviams:
- Nesvieskite durelių, kaip V.Alekna. Jos dažniausiai užsidaro labai lengvai, vos prie jų prisilietus. Įsivaizduokite, kad durelės tai mylimas žmogus, kuris virtuvėje stovi prie kriauklės, o jūs norite įsipilti vandens. Automobilio durelėms uždaryti panaudokite tiek pat jėgos, kiek reikėtų, kad jūsų mylimas žmogus prie kriauklės suprastų, kad jam reikia žengti žingsnelį į šalį. Net jei jūs toks pat stiprus/-i, kaip Ž.Savickas. Ačiū.
O dabar, kai jau sužinojome, kad Lietuvos moterys ir merginos, pačios gražiausios ir stipriausios, važiuojam toliau.
- Kai kviečiate automobilį, įsitikinkite, jog pažymėjote tą vietą, kurioje esate. Šiaip žinoma, Konstitucijos prospektas netoli nuo Upės gatvės, o „Šauni vietelė“ vos už kokių 250 metrų nuo Šv.Mikalojaus bažnyčios. Bet jei jūs stovite Konstitucijos prospekte, o „Uber“ vairuotojas – prie Šv. Mikalojaus bažnyčios, pamatyti vienam kitą dažniausiai būna gana keblu. Jei klaustumėte manęs, tai aš sakyčiau, kad geriausiai pažiūrėti į gatvės pavadinimą ir namo, prie kurio stovite, numerį ir juos įrašyti. Jei esate kokioje nors kavinėje, bare ar restorane, bandykite įvesti jo pavadinimą, tai dažniausiai suveikia. Ačiū.
- Žinau, kad visos merginos ir moterys nori būti gražios, skaniai kvepėti ir būti dailiai susišukavusios. Tai sveikintinas noras ir būtų blogai, jei būtų priešingai. O bet tačiau, kai kviečiate „Uber“, būtų gerai, kad jau būtumėte susišukavusios ir išsirinkusios suknelę. Nes kartais visai netikėtai automobilis atvažiuoja po 3 minučių (jums, beje, tai turėtų matytis), o jūs dar ne tik kad nepasikvėpinusios, o net ir be pėdkelnių. „Uber“ partneriai, žinoma, jūsų palauks, tačiau prisiminkite, kad jūs ir „Uber“ partneriai – tiesiog draugai. O su draugais normalūs žmonės elgiasi pagarbiai. Ačiū.
- Kadangi dauguma „Uber“ keleivių yra jauni ir išmanūs žmonės, tai neabejotinai visi moka naudotis išmaniuoju telefonu ir pažįsta skaičius. Aš taip pat kartais naudojuosi „Uber“ paslaugomis ir žinau, kad programėlė nurodo, už kiek laiko turėtų atvykti automobilis. Tad jeigu jūs jau su suknele, pėdkelnėmis, pasikvėpinusi ir nagų lakas jau spėjo išdžiūti, programėlei skelbiant, jog automobilis atvyks už vienos minutės, pats laikas judėti link išėjimo. Nieko nėra maloniau, kaip atvažiavus pamatyti keleivį pusės minutės laikotarpyje. Ačiū.
- Jei vis dėlto nespėjote laiku išsirinkti suknelės, priderinti prie jos lūpdažio, jei niekaip nepavyksta gražiai surišti kaklaraiščio mazgo, ar rasti raktų nuo seifo, kuriame sudėti pinigai, o programėlė skelbia, kad „Uber“ jau jūsų laukia, būtų labai gražu, jei patys paskambintumėte ir pasakytumėte, kad niekaip nepavyksta pagauti šuns, kuris bėgioja su jūsų raktais po svetainę. Kam nepasitaiko. Štai, pavyzdžiui, man vakar pasitaikė Mykolas, kuris sakė, jog jau lipa laiptais. Lipo kokias 5 minutes, nors namas buvo lyg ir penkiaaukštis. Bet kai atėjo, sakė nukrito nuo laiptų belipdamas. Laimei, nieko nesusilaužė. Todėl geriau paskambinkite ir lipkite laiptais atsargiai. Ačiū.
- Jei nusprendėte, kad batai prie kelnių tinka, o blakstienos jau pakankamai ilgos ir storos, tačiau nagų lakas dar neišdžiūvo ir negalite paskambinti, tikėtina, kad paskambinsiu aš. Maždaug po minutės nuo atvykimo. Jei telefonas ne jūsų katės naguose ar papūgėlės snape, būtų gražu atsiliepti. Aš (ir tikriausiai kiti „Uber partneriai) palauksiu, kol lakas išdžius ir kol blakstienos įgaus reikiamą formą. Visada geriau žinoti, ko ir kiek laukti. Ačiū.
- Ta pati taisyklė galioja (gal net labiau) ir tada, kai nagų lakas jau aptrupėjes, kaklaraiščio mazgo forma mažai kam berūpi, kaip ir viena kita akis nubėgusi prie kelio ar šiek tiek aukščiau. Tai yra, kai supratote, kad galbūt laikas pas savo papūgėlę. Žinau, kad baruose būna triukšminga, žinau, kad yra žmonių, kuriems atrodo, kad kuo garsiau jie kalbės, tuo protingesni atrodys, bet vis tiek bandykite išgirsti telefono skambutį ir atsiliepti. Nes tikri taksistai labai pyksta, kai šalia jų sustoja „Uber“ partneriai. Ir spigiai šūkčioja kaip tas aktorius, kurį jūs visi gerai žinote. Ir dar grasinasi koldūnais apmėtyti. O kas tada jus parveš namo? Tad atsiliepkite. Ačiū.
- Jei „Uber“ automobilis atvyko, o jūs tik pradėjote atsisveikinimo ceremoniją ir pabučiavote tik pirmą iš kompanijoje buvusių 14 merginų, pabučiavę antrąją, pasakykite man, kad jums dar reikia 12 minučių ceremonijai užbaigti. Būčiau dėkingas, jei išėjus iš baro ir supratus, kad jei nesurūkysite dar vienos „Camel“ cigaretės jus ištiks širdies smūgis, taip pat šiuo savo supratimu pasidalintumėte su manimi. Kaip rūkantis žmogus, aš jus suprasiu. Tiesa, geriau pirmiausia bučiuokite merginas, o tik po rūkykite. Ačiū.
- Pratęsiant aukščiau išsakytą mintį, primenu, jog „Uber“ partneriai – tai ne tikri taksistai, o „Uber“ keleiviai – kiek kitokie nei tikrų taksistų naudotojai. Tam tikra prasme mes draugai, na bent jau aš taip į jus žiūriu. O bet tačiau, kaip jau minėjau aukščiau, draugai su draugais elgiasi pagarbiai, vertina vienas kito laiką ir darbą. Todėl, jei žinote, kad merginų bučiavimo ceremonija užtruks, kad mirsite neparūkę, kad nagų lakas išdžius tik po 5 minučių, pasiūlykite „Uber“ partneriui panaudoti programėlėje esančią funkciją „Pradėti kelionę“. Iš jūsų pusės tai bus geranoriškas ir mandagus gestas. Ačiū.
- Nežinau, ar verta sakyti (nes „Uber keleiviai juk išsilavinę, išmanūs ir mandagūs žmonės), tačiau atmetinėti skambučius yra nemandagu. Na, gal išskyrus tuos atvejus, kai žinote, kad skambina koldūnų pardavėjas ar sudegusio teatro aktorius ir siūlo savo paslaugas, nors jūs koldūnų nevalgote ir teatras jums neasocijuojasi su žema kakta ir rusiškais keiksmažodžiais. Be to, atmesdami skambutį, rizikuojate sužinoti pagrindinį „Teleloto“ principą. Jei nežinojote jis skamba taip“ Bandykite dar kartą“. Ačiū.
- Jei esate lietuvis širdyje, tačiau jūsų kūnas šiuo metu gyvena kitoje ES arba Sąjungai nepriklausančioje šalyje, ir Lietuvoje naudojatės „Pildyk“ arba „Ežiu“, geriausiai būtų, kad atvykstant „Uber“ partneriui, jo lauktumėte tiksliai toje vietoje, kurią nurodėte ir mojuotumėte dešine ranka. Nes kai jums skambinu, man siūlo palikti žinutę. Atsiprašau, bet dažniausiai nepalieku. Ačiū, kad suprantate, kodėl.
- Jei jums patiko kelionė, įvertinkite „Uber“ partnerį programėlėje. Tai labai paprasta ir neužima daug laiko. Jei patiko labai, galite ir komentarą parašyti. Pavyzdžiui, „Ačiū. Bučkis“, „Buvo skanu“, „Labai saldžiai pamiegojau“. Mums bus malonu.
- Išduosiu vieną paslaptį: lietuviai yra gerokai reiklesni nei amerikiečiai, kinai, švedai, ispanai, brazilai, suomiai, kanadiečiai ir net rusai. Visi pastarieji 99 proc. kelionę su manimi vertina 5 žvaigždutėmis. Lietuviai gi nepagaili ir vienos ar dviejų žvaigždučių. Tai gerai, nes skatina pasitempti. Tik va kokia bėda – nežinau, ar temptis į kairę, ar į dešinę, į viršų ar į apačią, nes nė vienas iš reikliųjų lietuvių nepaliko komentaro, kas jiems nepatiko. Ar muzika buvo per garsi, o gal grojo per tyliai, ar nepatiko D.Razauskas ar B.B King (surasčiau gal net „Russkoje radio“, jei esate įpratęs važinėti su tikrais taksistais arba iš viso išjunčiau radiją, jei norite pamedituoti, kol važiuojate, tik pasakykite). Gal per greitai važiavau posūkiuose? O gal jums pasirodė, kad mano barzda per ilga ir plaukai susivėlę? Išsakykite viską, kas jums ant dūšios ir aš pažadu reaguoti. Ačiū.
- Būna taip, kad navigacija kartais paveda. Tad jei matote, kad „Uber“ automobilis buvo visai šalia, o po to tolsta ir užsiima figūriniu važiavimu, būkite geranoriškas/-a, paskambinkite ir padėkite man jus surasti. Aš jums pasakysiu ačiū.
- Bet šiaip jau navigacija dažniausiai kelią rodo teisingai. Todėl jei nesate 127 procentais tikras/-a, kad žinote kelią, kuriuo važiuoti patogiau ar greičiau, nenaviguokite. Bet jei jums patinka važiuoti į Šeškinę per Santariškes, kodėl gi ne? Ačiū.
- Jei važiuojate keliese į skirtingas vietas, geriausiai yra į programėlę įvesti galutinį tašką, o dėl tarpinių man patarti. Esmė ta, kad „Uber“ partnerių programėlė reaguoja į automobilių judėjimą ir jums įvedus tarpinę stotelę, gali pasiūlyti partneriui kitą keleivį. Partneriui to keleivio kvietimą reikės atmesti ir šis nusivils. O jūs juk nenorėtumėte nusivilti? Ačiū.
- Ir ačiū, kad važiuojate, kad esate tokie išmanūs, mandagūs, geranoriški ir supratingi.
- Ir, mielos moterys ir merginos. Jūs labai gražios, labai protingos ir labai stiprios. Tik netrankykite tų vargšių durelių. Metalas irgi ne amžinas.
Iki pasimatymo.