Apie LRT: problema ne E.Jakilaičio babkės, durniai jūs. Problema – Seimo narių kvailumas.

Pradėsiu ne nuo pagrindinės temos. Pradėsiu nuo to, kad prieš kelerius metus vienas žmogus man pasakojo, kaip pagelbėjo vienam prasigėrusiam ir apsivėmusiam „humoristui“. Nuprausė, pakvėpino, liepė išsiplauti šlapimu dvokiančias kelnes ir pasiūlė darbą. „Humoristas“ pasiūlymą priėmė, nes jam niekas daugiau nieko nesiūlė.

Aš kartais irgi padedu apsišlapinusiems „humoristams“. Ir šunims prieglaudose, nes jiems irgi reikia pagalbos. Skirtumas tarp „humoristų“ ir šunų yra paprastas: šunys, kai jiems padedi, ant tavęs neloja, „humoristai“, gavę pagalbą, loja ant visų.

O pagrindinė tema, kurią ilgai stebėjau iš šalies, yra Skydinės televizija, kurioje E.Jakilaitis uždirba daugiau nei Seimo komiteto pirmininkas. Šiaip tai, tame yra logikos, nes E.Jakilaitis savo profesijoje yra geresnis nei dauguma Seimo komitetų pirmininkų. Jei paklaustumėte manęs, tai aš pasakyčiau, kad Edma (galiu juk tave taip vadinti) buvo vienas geriausių Lietuvoje „talk show“ vedėjų. Su potencija tapti geriausiu. Bet netapo, nes pinigai užpylė akis ir supratimą, kas yra žurnalistika.

Edma, pameni, kaip Vileišio gatvėje pasakojai man, kaip pardavinėsi savo nuostabias laidas visoms televizijoms, nes tokių laidų niekas nedaro? Pameni, kaip aš skeptiškai lingavau galva? Turėtum atsiminti, nes tu nesi kvailas, kaip bačiulis, pancerovas ar ordininkas matonis. Tu kažkada buvai žurnalistas.

Šiandien, deja, nebeesi. Aš Tave suprantu, Butas Senamiestyje, jachtos, tenisas, žmonos suknelės priėmimams, vaikų lavinimas, automobilio lizingas (tikiuosi nepirkai Dodge su odinėmis sėdynėmis kaip matonis),  – visa tai kainuoja. Žinau iš savo patirties, nes turiu tris vaikus.

Bet, Edma, žurnalistika juk nėra odinės sėdynės ir Laboutin bateliai. Žurnalistika yra sąžinė ir profesija. Stuburas ir vertybės. Gebėjimas atsispirti Zuokui ir Kurlianskiui. Ir G.Landsbergiui. Ar ne?

Bet bala Tavęs nematė Edma. Tu juk tik sraigtelis, besinaudojantis Lietuvos valstybės neįgalumu, kuris Tau leidžia užsidirbti tenisui ir jachtoms.

Šis įrašas ne apie Tave, Edma. Šis įrašas apie Seimo narių kvailumą, kuriuo Tu, būdamas profesionalas, profesionaliai naudojesi.

Seimo nariai rašo laiškus Skydinės televizijos tarybai. Taryba, kuriai vadovauja nieko apie šiandieninę žiniasklaidą nesuprantantis ir tuo nesupratimu infekuojantis Vilniaus Universiteto studentus, LRT Tarybos pirmininkas Ž.Pečiulis Seimo nariams (sic!) aiškina, kad jis neprivalo nieko aiškinti, nes Skydinės direktorius jam nedavė leidimo.

Reiškiu nuoširdžią užuojautą visiems Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto studentams – jums nepasisekė, kad Ž.Pečiulis iki šiol gyvas.

Mielieji Seimo nariai, klausykite ką aš jums pasakysiu. Jūs esate dundukai, rašinėdami laiškus Ž.Pečiuliui, kuris yra didesnis dundukas už daugumą jūsų, nes nieko neišmano apie šiuolaikinę žiniasklaidą. Jūs esate kvaili, prašydami Ž.Pečiulio atsakyti į klausimus, apie kuriuos jis neturi nė menkiausio supratimo.

LRT Taryba ir Ž.Pečiulis yra fikcija. Lygiai tokai pati, kaip tada, kai LRT Taryboje buvo krūtų portalo skalikas R.Valatka ar visų (ir mano) gerbiamas A.Jokubaitis, nekalbant jau apie kitus, neturinčius nieko bendro nei su žinasklaida, nei su valdymu.

Jūs, mielieji Seimo nariai, įskaitant R.Karbauskį, esate visiški kvailiai, nes nesuvokiate vieno paprasto dalyko: edmoms. laurynams, audriams, andriams, arūnams, ritoms ir visiems kitiems giliai (atsiprašau) nusišikt ant jūsų laiškų ir jūsų klausimų. Nes LRT valdo LRT Taryba, kuriai vadovauja Ž.Pečiulis, kurį jūs,kvaili Seimo nariai, paskyrėtė vadovauti.

Pamenu tą ankstų rugpjūčio rytą, kai partškolos lektorė Dalia pažadino mane iš sapno ir paklausė, ar norėčiau būti LRT Tarybos nariu ir prižiūrėti, kaip Skydinės direktorius tratina mokesčių mokėtojų pinigus. Pamenu R.Valatkos, A. Jokubaičio, ir kitų Tarybos narių veidus, kai prašiau Skydinės direktoriaus pateikti finansines ataskaitas. Pamenu partškolos lektorės veidą, kai prašiau jos pratęsti mano kadenciją iki teismo sprendimo, kuriame buvo pasakyta, kad Skydinės direktorius nėra visatos valdovas. Bet partškolos lektorė buvo kitos nuomonės, nes Skydinė filmavo tiesiogiai, kai jai įteikinėjo ordiną.

Todėl klausykite, ką aš jums pasakysiu, mieli Seimo nariai, kurie nieko neišmanote apie žiniasklaidą ir Lietuvos įstatymus: jei norite, kad LRT būtų ne edmų, ritų ir girtuoklių direktorių televizija, nerašinėkite laiškų kvailam Ž.Pečiuliui. Atsiverskite Visuomenės informavimo įstatymą ir pagalvokite, ar Vyskupų konferencijos, Kompozitorių bei Rašytojų sąjungos ar niekada žurnalistų nebuvusio D.Radzevičiaus atstovai turi kompetencijos valdyti įmonę, kurios biudžetas viršija 30 mln eurų, uždirbamų Lietuvos  mokesčių mokėtojų. Kurie tikrai nenori savo pinigų patikėti siauro mąstymo skydinės gyventojams.

Jei paklaustumėte manęs, tai pasakyčiau, kad tuo metu, kai aš dirbau LRT Taryboje, ten buvo daugiausiai vienas žmogus, kuris suprato, kas yra biudžetas ir kas yra mokesčiai Sodrai. Tai nebuvo krūtų portalo skalikas Valatka ir tai nebuvo filosofas A.Jokubaitis, kurį aš gerbiu už jo tekstus. Tačiau valdyti biudžetą nėra tas pats, kas rašyti ir ne visi filosofai turi tam gebėjimų.. Deja. Nekalbant jau apie klierikus, kurie iki šiol tiki nekaltu prasidėjimu ir vaikščiojimu vandeniu be oro pagalvės.

Mieli kvaili Seimo nariai, Ž.Pečiulis jums nepadės. Jis kvailesnis už jus. Būkite protingesni už Ž.Pečiulį ir,užuot rašę jam laiškus, pagalvokite apie LRT Tarybos formavimo principus. Jei suprasite, kad davatkos ir valatkos negali valdyti valstybės, būsite protingesni už pečiulius, kurie iš jūsų tyčiojasi. Ir neleisite jakilaičiams, valinskams bei miliūtėms misti mokesčių mokėtojų pinigais.

Sorry, Edma, bet žurnalistika nėra vien pinigai. Nors galbūt tau pasiseks, nes Tu savo srityje esi didesnis profesionalas nei dauguma Seimo narių, įskaitant R.Karbauskį, kurį Tu ir Tavo draugas „humoristas“ taip lengvai nuvedei nuo pagrindinės Skydinės televizijos temos.

Bus ką papasakoti vaikams, ar ne, Edma?

P.S. Blogiausia, kad tie, kurie rašinėja laiškus Ž.Pečiuliui, tikriausiai net nesupranta, kad būtent Ž.Pečiulis su panašiais į save, spręs, kas pakeis Skydinės direktorių LRT vadovo poste. Ir tai bus jau gana greitai – jei neklystu, balandžio mėnesį.

 

 

 

 

(16 balsų, vidurkis: 4,75 iš 5)
Loading...
 • gatto nell aqua

  blyn,autoriui pavydžiu smegenų blaivumo

 • Bobute

  Kai aš snukiaknygėje uždaviau p. Jakilaičiui keletą klausimų jo stiliumi, tik mandagiau nei tą daro jis pats, jis juos ištrynė. Kai kitame komentare paminėjau, kad jis kažkada buvo žurnalistu (beveik žodis žodin, kaip p. Račas, tik „jūs“ ir „p.Jalilaiti“, o ne „tu“ ir „Edma“ :)) – jis mane užblokavo. Beje, užblokavo ir neprilygstamas humoristas – samanės virėjas (jis pats teigė, kad varo samanę), kai paprašiau, kad atsakytų į keletą klausimų paprastai, taip, kad būtų aišku ne tik pono Ramūno karvei (humoristo mėgiamas ir visur kaišiojamas išsireiškimas), bet ir pono Haroldo kalei… :)
  Įdomu, ar p. Jakilaitis išmes p. Račą iš „draugų“ ir užblokuos? Nors gal p. Jakilaitis įsižeidė ne dėl to, kad pavadinau jį buvusiu, o todėl, kad atskleidžiau tikrąjį jo laidos pavadinimą – „Dėmesio centre – Jakilaitis“…:)

 • Audra

  O man atrodo, kas seimūnai puikiai supranta, kur čia šuo pakastas, tik ieško teisinių priemonių tam gyvačių lizdui išardyti

  • simas

   aišku, kad visi viską supranta, bet „stumia dūrą“, vaidindami veiklą. Kažkodėl prisiminiau Repino drobę „Zaporožės kazokai rašo laišką turkų sultonui“…

 • Baltasis Balandis

  Problema – PASIPINIGAUTOJAI. E.Jakilaitis yra paprasčiausias pasipinigautojas, kokių tūkstančiai Lietuvoje. Suvokime gi pagaliau, kad Lietuva yra pinigų vergovėje. Lietuvai, Lietuvos žmonėms ant sprando sėdi pasipinigautojai. Tai pasipinigautojai gamina skurdą, emigraciją, socialinę atskirtį, alkoholizmą, narkomaniją, prostituciją ir visą kitą blogį. Ir nereikia šito žodžio vengti viešai pasakyti, paklausti kiekvieno – vardan ko Tu esi užimamose pareigose, vardan ko tu esi savo darbo vietoje ? Dėl žmonių, dėl valstybės ar dėl pinigų, siekdamas vien pasipinigauti valstybės ir žmonių sąskaita ? Labai norėčiau pasikalbėti ir su Artūru Raču ir su bet kuriuo žmogumi, kuris dirba, tarnauja valstybei vedinas sąžinės, kuriam rūpi jo vaikų, anūkų ateitis. Mano telefonas +370 699 85667. Jei esate neabejingi negerovėms – skambinkite bet kurią dieną ir bet kuriuo laiku. Kalbėsimės, tarsimės. Lietuvoje yra daugybė sąžiningų ir garbingų žmonių. Tereikia tik susivienyti bet kokiu pagrindu – judėjimo, bendruomenės. Gali būti vieši forumai, kuriuose tarsimės būdami bendraminčiais.

 • simas

  nemanau, kad Siauras išliks LTV vadovu. Todėl ir iškilo LRT šaukštininkų ir samtininkų istorija, todėl buvo padidinti atlyginimai prokurorams. Neišsijunkite, bus įdomu. Nusipirkite popkorno ir ramiai stebėkite. Jei Siauras sudės irklus, media3 toliau plaus babkes sekantiems LRT vadovams, jei užsiožiuos – prokurorai taip apgins visuomenės interesą, kad Jakilaičio vaikai kasmet tą dieną šlapins kelnes, net nežinodami, kodėl taip atsitinka…