Nuotolinės studijos #4: apie Karlsoną, kuris išskrido ir nebegrįš

Ryžas Karlsonas jums moja ranka ir sako atia, nes rusai jį ždraudė

Ryžas Karlsonas jums moja ranka ir sako atia, nes rusai jį ždraudė

Prisimenate Karlsoną, kuris gyveno ant stogo ir mėgo uogienę? O Mažylį, kuris stovėdavo prie laango ir sakydavo „jis išskrido, bet žadėjo sugrįžti“.

Tai žinokte, Karlsonas išskrido ir jau niekada nebegrįš. Nes rusai jį uždraudė.

Na, bent jau taip skelbia 15min.lt, kuri pranešė, kad „Rusai nori uždrausti Karlsoną, kuris gyvena ant stogo“

Panagrinėkime tekstą, kuris priskirtinas propagandinių kategorijai.

Jo lead’as skelbia:

„Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ gali būti išvarytas iš Rusijos nepaisant savo populiarumo šioje šalyje, nes Švietimo ministerija šią Astridos Lindgren knygą įvardija kaip šeimai nepalankią literatūrą, praneša naujienų portalas thelocal.se.

Kaip ir daugumoje propagandinių tekstų, šiame lead’e esama ir tiesos ir melo. Tiesa yra tai, kad naujiena apie vargšą Karlsoną parengta remiantis Švedijos naujienų portalu. Melas gi yra tai, kad Rusijos švietimo ministerija A.Lindgren knygą įvardijo kaip šeimai nepalankią literatūrą. Iš tiesų tai Rusijos švietimo ministerija tos knygos niekaip neįvardijo.

Bet norint  tai sužinoti, reikia paskaityti originalią naujieną, o tam reikia mokėti anglų kalbą ir suvokti tekstą. Jei šie gebėjimai jums nėra svetimi, tai paskaitę minėtą Švedijos tinklapio naujieną, sužinosite, kad iš tiesų Rusijos švietimo ministerija apie Karsloną nieko nėra pasakiusi. Ji tik yra iškėlusi idėją „uždrausti visas nepatriotines ir tradicinių šeimos vertybių nepuoselėjančias knygas“, kaip teisingai nurodoma 15min.lt tekste.

Tačiau visa kita yra blėniai. Nes originaliame tekste teigiama, kad apie Karlsoną buvo diskutuojama vienoje televizijos laidoje, kurią matė kažkos vienos Švedijos radijo stoties korespondentas, girdėjęs, kaip kažkoks Rusijos švietimo ministerijos idėjos šalininkas pareiškė, kad tas ryžas storulis su propeleriu ant nugaros tėvų ir vaikų santykius pavertė tokiais, kurie neatitinka Rusijos vertybių.
Atkreipkite dėmesį, kad originaliame tekste nenurodomas nei TV laidos, kurią matė korespondentas, pavadinimas, nei to „šalininko“ tapatybė. Taigi, kaip pasakytų mano senas geras draugas Liutauras Ulevičius arba propagandistas D.Pancerovas, darytina išvada, kad ta laida buvo E.Jakilaičio „Forumas“, o idėjos šalininkas buvo M.Bartašiūnaitė.
O iš viso to, žinoma, išplaukia, kad visos A.Lindgren knygos Rusijoje bus sudegintos, laužą pakurstant animacinių filmų, dar nepervestų į skaitmeną juostomis. Po to bus imtąsi Pepės Ilgakojinės, nes ji taip pat ryža.
Teisingumo dėlei reikia pažymėti, kad Švedijoje taip pat yra savų pancerovų ir užkalnių, todėl atsakoybę už vargšo Karlsono ostrakizmą 15min.lt šį kartą gali pasidalinti su „The Local“.
Malonaus skaitymo.
Iki kito karto
(23 balsų, vidurkis: 4,78 iš 5)
Loading...
 • ArturasR

  Gal mes skirtingai skaitome tekstą? Aš tai matau teiginį, kad Karlsonui gali kilti grėsmė ir po to, kad švietimo ministerija turi kvailą idėją. O kur jūs matote, kad įvardyta, jog švietimo ministerija mano, kad Karlsonas yra blogas? Kad būtų lengviau, gal pacituokite.

 • ArturasR

  Gintautai, o kodėl jūs manote, kad uždraus? Juk tai, kad D.Grybauskaitė nutekino vieną VSD pažymą anaiptl nereiškia, kad ji taip darys su visomis gaunamomis VSD pažymomis. Ar manote kitaio?

  Be to, Lietuvoje irgi buvo ne vienas siūlymas uždrausti vieną ar kitą vadovėlį ir, jei neklystu, buvo ir sėkmingų. Tiesa, ne dėl Karlsono, tačiau juk kiekvienas durniuoja savaip. Ar, jūsų nuomone, tai reiškia, kad ir Lietuvoje Karlsoną uždraus. Arba Čaikovskį su F.Merkuriu kurie buvo ne patriotinės seksualinės orientacijos ir neatitiko konservatoriškųjų šeimos vertybių?

 • Liutauras Ulevičius

  ne, Karlsono žinios atveju aš tokios išvados nesiūlyčiau daryti :)