„Kurvos“, „šūdai“ ir „myžalai“ LRT eteryje už jūsų pinigus

Visuomeninė LRT televizija, finansuojama mano ir jūsų sunkiai uždirbamais pinigais neseniai pranešė, kad nuo spalio 16 dienos jos eteryje atsiras laiko individui, kurį taip mano ir jūsų sunkiai uždirbamais pinigias finansuojama Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba savo sprendimu oficialiai leido vadinti atmata.

Tas individas – buvęs šiuo metu G.Landsbergio vadovaujamos partijos TS-LKD sugulovas, rusiškų keiksmažodžių meistras, kai kuriose „žiniasklaida“ save vadinančiuose interneto tinklapiuose įvardijamas „visuomenės veikėju“, absoliutus padugnė A.Ramanauskas.

Kadangi gyvenime teko susidurti su šiuometiniu LRT generaliniu direktoriumi A.Siaurusevičiumi, toks „visuomeninės televizijos“ sprendimas manęs nenustebino. Skydinės patirtis iš esmės dera su „visuomenine“ A.Ramanausko veikla, tad visai nenuostabu, kad šie du užribio veikėjai surado vienas kitą. Be to, jie abu turi labai svarbią juos jungiančią giją – jų talentu žavisi populiariausia Lietuvos politikė, partinės mokyklos auklėtinė Dalia Grybauskaitė.

Šiaip jau A.Siaurusevičiaus sprendimą įsileisti atmatas į visuomeninės televizijos eterį, mokant jiems visuomenės, kurioje daugiau nei penktadalis gyventojų skursta, sunkiai uždirbamais pinigais, buvo logiškas ir, galima sakyti, vertybinis. Nes A.Siaurusevičiaus, A.Rmanausko ir D.Grybauskaitės vertybės yra tokios pačios. Sakyčiau, šiandien vyraujančios Lietuvoje.

Atkreipiau dėmesį į tas vertybes Facebook’e ir jau buvau beveik pamiršęs apie tą sprendimą, bet šiąnakt nesimiegojo, tad žiūrinėjau „Lietuvos balso“ ir „X faktoriaus“ įrašus (ne į temą, bet pasakysiu, kad „Lietuvos balse“ tiek balsai. tiek laidos vedėjai ya 189 galvomis aukščiau nei papilnėjusi Jazzu ir nejaukiai šalia jos besijaučiantis Marijonas). Bežiūrint tuos įrašus, Youtube, nežinai dėl kokios priežasties, pasiūlė man štai šį įrašą:

Aš jį pažiūrėjau. Siūlau pažiūrėti ir jums. Muzikos ten nėra, intelekto – taip pat, tačiau yra vertybės individo, kuris nuo spalio 16 dienos pradės gauti atlyginimą visuomeninėje LRT televizijoje. Arba – kalbant kitaip – nuo spalio 16 dienos jūs, įskaitant ir mane, skirsite dalį savp sunkiai uždirbamų pinigų tam, kad tas individas turėtų, ką ėsti.

Tiesą pasakius, aš tai nenoriu tam individui skirti savo sunkiai uždirbamų pinigų. Galiu skirti juos šunų prieglaudai, galiu paaukoti vaikų namams ar mažo miestelio sporto mokyklai, net galiu duoti centų piliečiui, kuriam trūksta „ant alaus“ kaip kad šiandien padariau prie „Iki“ parduotuvės.

Bet. pasakykite man, kodėl A.Siaurusevčiaus, D.Grybauskaitės ir Ž.Pečiulio (kuris dar ir vadovauja Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutui) sprendimu aš turiu atiduoti savo sunkiai uždirbamus pinigus atmatai, kuris, kaip pats yra viešai pripažinęs, sprendžia savo psichologines problemas viešai dergdamasis ir pamindamas bet kokias moralės ir etikos normas.

„Kurva“, „šūdai“. „myžalai“, „blet“, nachui“, fantazijos apie „geltonas kelnaites“… Gali būti, kad A.Ramanauskas, dalindamasis savo asmenine pairtimi, taip sprendžia savo psichologines ir tapatybės problemas ir gali būti, kad Lietuvoje vis dar yra žmonių, kurie sutinka susimokėti už tai, kad jie gali išklausyti šias skaudžias vargšiuko patirtis privačiame muzikos klube. Čia viskas OK. Rinka yra rinka ir čia viską lemia paklausa ir pasiūla.

Bet visuomeninė LRT televizija nėra rinkos subjektas. „Kurvos,“ „šūdai“ ir „myžalai“ nėra įrašyti LRT įstatyme, šių atmatos A.Ramanausko propaguojamų „vertybių neradau ir LRT įstatuose bei LRT valstybinėje programų strategijoje. Gal nežinojau, kur ieškoti ir gal Ž.Pečiulis ar Nacionalinės dailės galerijos vadovė LJablonskienė, buvęs Lietuvos švietimo ministras K.Platelis, kauno arkivyskupijos atstovas spaudai D.Chmieliauskas, signataras V.Plečkaitis ar kiti visuomeninės LRT Tarybos nariai galėtų man ir Jums visiems padėti ir parodyti. Arba paaiškinti, kokios yra „visuomeninės televizijos“ vertybės ir kokia yra jos misija?

Labai norėčiau išgirsti, kaip atmata A.Ramanauskas ir jo „visuomeninė veikla“ dera su nacionaline daile ir menu, su švietimu, su 10 Dievo įsakymų ar su 1990 metų Kovo 11 deklaruotomis vertybėmis.

Spėju, kad neišgirsiu, nes iš savo asmeninės patirties žinau, kad LRT Taryba tėra fikcija ir kad dauguma į ją paskirtų žmonių iš tiesų nesupranta, ką jie ten veikia. ir jiems tai nerūpi. Kaip ir partinės mokyklos auklėtinei D.Grybauskaitei, kuri deleguoja nemažą dalį į šią instituciją. Pastarajai dėl to, kad ji neturi vertybių, o tiems, kuriuos ji paskyrė – tikriausiai todėl, kad neturi savigarbos.

Nepaisant to, manau, kad apie tai reikia kalbėti. Nes mokėti savo sunkiai uždirbamus pinigus už „kurvas“, šūdus“, „myžalus“ ir „geltonas kelnaites“ visuomeninės LRT televizijos eteryje, mano nuomone, yra per didelė prabanga.

(12 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...
 • Sean Ju

  Tai kad tamsta nieko nebeuzdirbi :D baigesi “zurnalisto” era, baigesi Uber. Na Latviu gatve dar gal numeta ka nors, bet nuo ju tai mokesciu nemoki :D

  • ArturasR

   Sean Ju, visi padugnės, įskaitant ir tamstą, kažkodėl labai mėgsta skaičiuoti mano pinigus. Nepavydėkite, dirbkite ir užsdirbsite ir jūs. Reikia tik truputėlio pastangų ir šiek tiek proto. Pastarojo tamstai akivaizdžiai trūksta, bet galite šluoti gatves, dirbti sanitaru ar kasti griovius. Kiekvienas darbas yra garbingas.

   • Sean Ju

    Tamsta pats esate ne geresnis padugne negu as ;) geros dienos!

    • ArturasR

     Padugnės nebūna geresni ar blogesni. Padugnės tiesiog yra padugnės. Tamsta yra geriausia iliustracija.

   • Sean Ju

    Pasikarkite, isgama!

  • Никодим Ворфоломеевич

   Čekisto savigarba stipriai užkabinta =) Labai džiugu tai matyti.
   Gerbiamasis ArturaR eina teisingu keliu

  • Μarius

   Jums su galva kažkas negerai „Šonai Džu“. Gal pasikarkite jūs pats? Autorius rašo tiesą, o jums – rusų agentas… Man išvis juokingi ir šizofreniški tokie kaltinimai, net neminint, kad Lietuvoje yra ir FNTT, ir VSD, ir patys bankai fiksuoja pavedinimus ir praneša tai į LB. Kur ta Artūro prorusiška veikla?

 • Sigitas Karakas

  Kam klaidini visus? Juk aiškiai parašyta, kad žiūrėkite „Dviračio“ peliukus nuo spalio 16 d. LRT.lt portale. O pats ką rašai: Nes mokėti savo sunkiai uždirbamus pinigus už „kurvas“, šūdus“,
  „myžalus“ ir „geltonas kelnaites“ visuomeninės LRT televizijos eteryje mano nuomone, yra per didelė prabanga. Ar eterio nuo portalo neskiri? Abejoju.

  • Sean Ju

   Ponas “zurnalistas” seniai nebesiorentuoja erdveje… pigus alkoholis daro savo

   • ArturasR

    Mielas padugne, užjaučiu jus geriant pigų alkoholį. Nes aš, kai man norisi, geriu brangų. Bet jums dar viskas ateityje. Bus laikas,, kai galėsite nusipirkti ką nors ne plastmasiniame butelyje Pasistenkite šiek tiek.

    • Sean Ju

     Gal nustokite vartytis is gaidzio. Suaukite ir nusokite nuo tilto i sekliausia Neries vieta!

  • ArturasR

   Pirmiausia pastebėsiu, kad tamstos tėveliai jūsų neauklėjo ir neišmokė, jog vyresniam ir gerokai protingesniam žmogui reikia sakyti „jūs“. Taiplrt.lt pat leisiu sau pastebėti, kad tamsta esate kvailas, nes nesuprantate, kad lrt.lt portalas yra visuomeninės lrt televizijos dalis. Kadangi visa vadinamoji „visuomeninė televizija“ yra finansuojama iš mano ir jūsų kišenės, tai ir portalas yra finansuojamas iš ten pat. Atsiprašau, kad savo įrašu sukėliau jums mąstymo ir suvokimo problemų, bet tikiuosi, kad jūs dar galite tapti žmogumi.

   • Sigitas Karakas

    Jei mano nuomonė nesutampa su tamstos nuomone, tai aš jau ir prie padugnių? Visi, kurie turi kitokią nuomonę jau padugnės? Gal aš klystu, bet toks susidaro įspūdis.

    • ArturasR

     Sigitas Karakas, priminkite, o kokia buvo jūsų nuomonė?

  • Μarius

   Taip, žiūrint siaurai techniškai eteris, transliacijos internetu nėra tas pats. Bet bendrąja prasme, buitine prasme išplitus internetui išsireiškimas „eteris, eteryje“ yra taikomas ir transliacijoms internetui. Esu tikras, anglakalbėse šalyse radijo stotis transliuojanti tik internetu, vykdant transliaciją ant tablo šviečia „On Air“ t.y. „Eteryje“. Tad gal nesileiskim į smulkmenas, nes bet kokiu atveju Algio Ramanauskas – Greitai gi ne už dyką dirbs. Ir niekaip negaliu įvardinti šį žmogų su nepriekaištinga reputacija. Neįsivaizduoju, kaip čia korektiškai išsireiškus, žmogus, tebūnie, „su specifiniu humoro suvokimu“ gali dirbti nacionalinėje televizijoje. Net Rusijoje tokių žmonių nėra nacionalinėje televizijoje.

 • Lėlių Meistras

  …o aš nematau nieko blogo tame – netgi atvirkščiai – tai yra teisinga – juk nacionalinis transliuotojas (taip pat ir portalas) yra išlaikomas visų mokesčių mokėtojų – tai reiškiasi ir tų, kuriems patinka tai, kas yra iš Ramanausko repertualo – vadinasi viskas ok…:)…elementaru tamsta Račai
  p.s…žinau žinau – jau supratau, kad esu padugnė…:)

  • ArturasR

   Lėlių meistras, jei jums patinka A.ramanausko „menas“ tai tada jūs teisus. Bent jau mano požiūriu

   • Lėlių Meistras

    …ponas Račai, jus iš kitų šaipotės dėl teksto nesuvokimo – tačiau pats irgi tą patį darote – nesuvokiate :)…aš nerašau, kad man patinka – rašau jei kai kuriems mokesčių mokėtojams tai patinka – visai logiška, kad it toks humoras gali būti LRT…
    … padugne Lėlių Meistras….:)

    • ArturasR

     Lėlių meister, bet aš irgi nerašiau, kad jums patinka. O kai kurie mokesčių mokėtojai gali nueiti į padugnės Ramanausko koncertus. Kodėl už jų norą turi mokėti didžioji dauguma,, kuriems padugnių menas nepatinka?

 • sataniuga

  Gerb, Artūrai, čia yra tikras rokas su visais keiksmažodžiais ir gitaros rifais. Paklausykite, pvz., Captain Beefheart ar jo kursioko Frank Zappa ir Jūs suprasite apie ką kalba. Beje, Algis Ramanauskas tikrai stipriai groja gitara.

  • ArturasR

   Sataniuga, su visa pagarba“ bet „stipriai“ tai yra tas pats, kas sakyti, jog mano plaukai vešlūs. O kalbant apie roką, nelabai supratau, ką turite galvoje. ta prasme, sakote, kad padugnė groja, kaip Zappa?

   • sataniuga

    Na, jis negroja, kaip Zappa, bet tikrai groja geriau, nei prieš 30 metų :) Kokiam guitar battl’e, pvz. prieš kokį Samą, aš už jį pastatyčiau. O dėl tekstų: daug kas bandė cenzūruoti roko tekstus, bet kol kas niekam tai nepavyko. Nori garantuotai pralošti – imk cenzūruoti roką.

 • Μarius

  Taip, tai smūgis LRT reputacijai atliktas pačios LRT rankomis. Šiuo atveju reikia pasižiūrėti filosofiškai: kuo blogiau, tuo geriau.