Man siūlo balsuoti už Darbo partiją…

Yra toks projektas „Mano balsas“. Man labai patiko. Patiko pati idėja ir patiko rezultatas.

Na, bent jau iki to laiko, kol pabandžiau prasitestuoti pats… ir „Mano balsas“ man pasiūlė balsuoti už Darbo partiją.

Pasakė: „Jūsų poziciją labiausiai atitinkančios partijos“ ir išvardijo:

  1. Darbo partija 68 proc.
  2. Pilietinės demokratijos partija 67 proc.
  3. Nepriklauso jokiai partijai 63 proc.

ir t.t

Na, nors verk – arba balsuoji už kurį nors iš Viktorų arba iš viso nežinia už ką…

Ir tikriausiai viskas tik todėl, kad atsakydamas į klausimus apie Rusiją, nebuvau pakankamai antirusiškas.

Bet, nepaisant to, savo pradinės nuomonės apie šį projektą neatsisakau, nes jis labai įdomus. Na, pavyzdžiui, tame sąraše, kurį man siūlo projektas atsakius į 41 klausimą, paskutinės dvi partijos (neskaitant Lietuvos liaudies Sąjungos už teisingą Lietuvą) yra LSDP ir TS-LKD abi po 55 proc.

O dar kai kas sako, kad 2K tėra tik išmislas…

Liberalai – taip pat šalia: ir tie, kurie Masiulio ir tie, kurie Zuoko – abeji po 58 proc.

Šalia ir K.Prunskienės valstiečiai ir R.Pakso Tvarka ir Teisingumas, atitinkamai 60 ir 59 proc.

Ką reiškia procentai? „Mano balsas“ sako: „Sąrašas rikiuojamas pagal jūsų ir partijos atitikimą“.

Suprask, aš labiausiai atitinku Darbo partiją ir pilietininkus arba jie labiausiai atitinka mane.

Galėčiau, žinoma, ir įsižeisti, bet ką jau čia. Vis tiek esu žinomas paksistas ir Latvių gatvės agentas…

Bet vardan kitų, kurie galbūt šiek tiek labiau jautresni nei aš, „Mano balsui“ norėčiau patarti – gal rašykite, jog sąrašas rikiuojamas pagal mano ir tos partijos skelbiamų programinių nuostatų atitikimą… Juk viena yra ką nors skelbti ir visai jau kas kita kuo nors būti…

Nors štai, pavyzdžiui, pasitikrinau su atskirais politikais ir labai įdomių dalykų radau: antai su A.Ažubaliu atitikimas  57 proc., nes jis visiškas antikomunistas ir labai tautinis ir tradicinis, jam norėtųsi daugiau socialinės apsaugos ir lygybės ir jis visiškai nebijo jokios konfrontacijos su Rusija.

O, pavyzdžiui, su Ona Juknevičiene, kuri dabar nepriklauso jokiai partijai – atitikimas 60 proc. Labiausiai mūsų pozicijos sutampa dėl asmens pasirinkimo laisvės ir nekonfrontavimo su Rusija, o išsiskiria – dėl verslo laisvės ir socialinės apsaugos ir lygybės ir antikomunizmo – O.Juknevičienė pastarųjų dalykų nori daugiau.

 O su A.Kubiliumi – atitikimo dar mažiau nei su A.Ažubaliu – vos 53 proc. Nes jis norėtų daugiau antikomunizmo, verslo laisvės, tvarkos ir teisingumo (atsiprašau – centralizuoto valdymo), o aš didesnės asmens pasirinkimo laisvės ir mažiau konfrontavimo su Rusija.

Toks pat atitikimas ir su A.Zuoku. Tačiau skirtumai kiti: A.Zuokas už daugiau tvarkos, daugiau tautiškumo ir daugiau verslo laisvės bei mažiau socialinės apsaugos ir lygybės, mažiau teisių savivaldai ir nekonfrontavimo su Rusija.

Įsivaizduokite, net B.Vėsaitė man pasirodo arčiau nei A.Zuokas ar A.Kubilius. „Mano balsas“ sako, kad bendras mūsų su B.Vėsaite atitikimas yra 59 proc., nors mūsų požiūriai dėl socialinės politikos ir teisingumo sutampa vos 11 proc. Ji mat už 100 socialinį teisingumą ir lygybę ir kartu mano, kad verslo laisvės beveik nereikia.

Vardyčiau ir vardyčiau, bet tikriausiai daug įdomiau būtų, jei patys pabandytumėte prasitestuoti surasti artimų sielų…

O aš dar kiek vėliau gal parašysiu, kas man tame projekte ir jame naudojamoje metodikoje kelia šiek tiek abejonių ir galbūt galėtų būti pakoreguota.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...